Autor Wątek: Final Fantasy: Mystic Quest  (Przeczytany 4156 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Mystic Quest
« dnia: Stycznia 08, 2004, 07:22:22 pm »
Dlaczego inny??Ano,bo jest on dosyć\"łatwy\".Nie chodzi mi tu o poziom trudności,tylko np.o widzialność przeciwników.Wiem,że w CC też to było tylko,że w FFMQ nie ruszją się oni.W FFMQ można też skakać,ścinać drzewa(Harvest Moon :D ??)itp.
Gra ma też inne minusy,które czynią go innym.
1.Ilość broni.Są tylko cztery-Miecz,topór,\"pazurki\"i bomby.Wiem,że każda broń ma trzy odsłony,ale to jesat tak jakby one poprostu level upowały.To samo tyczy się ekwipunku defensywnego.
2.Wygląd przeciwników-wyglądają oni tam śmiesznie i po kilku minutach grania można stwierdzić-\"Hej!Przecież to gra dla dzieci!\".No nie całkiem.Gra może być trudna,bo\"nową\"broń lub zbroję trzeba czasem znaleźć samemu.
3.Mało postaci.PODCZAS WALKI MOŻNA MIEĆ TYLKO 2 POSTACIE!!!Bez przesady,trochę za mało.
4.Ilość czarów-też mało.Są tam 3 typy magii-White(lecząca),Black(ofensywna)i Wizard(też ofensywna)Każdy typ ma po 4 różne czary.Trochę mało.No ale czego więcej trzeba??Jest Cure,jest Heal,jest Life,jest Fire,jest Thunder i Meteor(szkoda,że nie ten z FFVII :twisted: ),jest \"Holy\"(tam ona się inaczej nazywa.
Teraz nie wiem,czy grafikę można zaliczyć do minusów.Wygląda ona jakby była zrobiona po FFIV.Mi to jednak nie przeszkadza.
A teraz GIGANTYCZNY PLUS-MUZYKA
Muzyka tam jest wspaniała.Battle Theme i Boss Theme zachęca cię do dalszej walki,a utwór w Doom Castle poprostu wymiata.Są one bardzo dynamiczne.Można tam usłyszeć zarówno gitarę elektryczną,jak i wiele innych instrumentów muzycznych.
Na koniec została fabuła.
Jest ona taka sama jak w FFI-V.Są 4 kryształy,któś czerpie ich moc i niedługo wydostanie się na świat wielkie zło(straszne co :D ).Oczywiście ty(sam nazywasz tam postać)musisz temu zapobiec,nie udajeci się to ofkoz i musisz pokonać złego Dark Kinga(straaaaaaszne imię...tja...)...

A co wy sądzicie o tej grze??                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2004, 09:18:25 pm »
Tak jakoś sredniawo mi MQ przypadł do gustu. Takie to wszysko dziwne. Czasem czuje się jakbym w jakąs Zelde grał. Nie mówie ze to zle, nawet przeciwnie coś nowego, odskocznia od reszty seri ale poprostu cos mi nie pasuje  i tyle. Nie grałem w nią co prawda za dużo za w te`odnogę` serii FF. Polecasz ją? Bo mi zdaje się taka jakaś... biedna ale to moje odczucia i możliwe ze jakbym pograł wiecej to spodobała by mi się. Prawdopodobnie gdyby nie było `FF` w nazwie to mało kto by pograł sobie w taką gre, ustawiając ją odrazu na pozycji straconej.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2004, 07:07:45 pm »
Final Fantasy Mystic Quest nie jest najlepszym dziełem Square w jakie grałem. Nie jestem w stanie w rzaden sposób zarekomendować tej gry, ponieważ mi też średnio przypadła do gustu. Nie jestem zdania, że muzyka jest w tej grze dobra, znając możliwości Suare można sie było spodziewać czegoś wiecej. Fabuła jest banalna, tryb walki po kilku minutach nudny, a ilość itemów budząca ciarki na plecach starych Sqauresoftowych wyjadaczy. Powiedzmy, że Sqauresoft w swej historii tworzył coraz doskonalsze gry ucząc się na własnych błędach, a FFMQ (sigh...) było jednym z nich.                            

Offline GeN

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2004, 01:05:53 pm »
No tak jakby uwarzam ze i tak jest nie najgorsza chociaż lepsza od tacticsa (który mi sei wogoole nie podoba poza treścią) wiec również bojkotuje

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 24, 2005, 09:03:22 pm »
ja gralem fajne ale troche badziewne z powodu 2 postaci max :[ a tak to fajne jak zada sie np okreslony dmg potworkowi to np: rózki mu odpadaja albo piórka gubi ;]

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2005, 09:54:12 am »
Nie może się równać z innymi finalami, ale była całkiem ciekawa. Bardzo łatwo i szybko się ją przechodziło. Chociaż może zbyt robiła wrażenie skierowania dla bardzo młodych graczy.  

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy: Mystic Quest
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2008, 06:58:25 pm »
Fajnie by było jakby zrobili tego remake na PSP albo nintendo DS
You will go to hell right now.