Autor Wątek: Zombie Survival the Game  (Przeczytany 4279 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Zombie Survival the Game
« dnia: Stycznia 01, 2008, 09:21:56 pm »
Ponieważ ostatnio trochę wieje nudą na forum postanowiłem rozpocząć kolejną grę na forum. Jest to dwuosobowy projekt - mój i Tantalusa. Gra jest narazie w fazie bardzo wczesnej produkcji, ale chcę sprawdzić czy będą jacyś ludzie zainteresowani. Będzie brało w niej udział 5 osób. Ogólnie gra wydaje się prosta - miasto opanował wirus, który zamienia ludzi w zombie. Waszym zadaniem jest przeżyć w owym mieście i uciec z niego. Jednakże w grze bardzo liczy się realizm. Nie jesteście nadludźmi. Musicie jeść, pić, spać, zapewniać sobie jakąś rozrywkę, macie ograniczony udźwig - zupełnie jak prawdziwi ludzie. Jest 7 (lub więcej, może jakieś inne dojdą) profesji. Każda z nich ma indywidualne umiejętności i wady. Wielokrotnie staniecie przed wyborem - "Zabić tego zombiaka czy może zaoszczędzić amunicję/wysiłek i wyminąć go ?", "Czy uniosę to ?" itp. Pamiętajcie - jesteście człowiekiem.

System gry - 1 dzień w rzeczywistości=3 godziny w grze. Codziennie opisywał co dany gracz robi. Walka z zombie będzie na podobnych zasadach jak Warhammer.

Oczywiście wiele może się jeszcze zmienić, gra jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju, więc napewno parę tygodni jeszcze będzie tworzona. Chciałbym jednakże wiedzieć, czy będą jacyś chętni i czy jest jakiś sens robienia tej gry.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2008, 01:19:42 am »
Patrząc na aktywność tego tematu przypomina mi się początek TotT'a.

Słuchajcie, w zasadzie mam z DB ustalony cały szkielet systemowy tej zabawy i powiem wam, że może wyjść z tego coś świetnego. Głęboka konspiracja jest częścią zabawy, więc nie mogę wam żadnych ważnych szczegółów zdradzać, ale powiem tylko, że wymagać napisania jednego posta dziennie i to wcale nie długiego, coś na kształt tego, co w smogowym DnD, czy moim warmłocie.

Liczę tutaj głównie na trzon forum, który wpada, chociaż na chwilę, codziennie, żeby rozejrzeć się, czy przypadkiem ktoś posta nie napisał. Nie planujemy żadnego tasiemca, więc nie martwcie się, że będzie to komuś bardzo ciążyło.

Odezwę się na GG do odpowiednich osób, jak wyda mi się, że ignorujecie ten temat, więc żeby mieć mnie z głowy, odpowiedzcie heh.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2008, 08:52:54 am »
Nie zauważyłem tematu. Na takie rzeczy zawsze jestem chętny.
I'm in Space!

MarvelliX

  • Gość
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2008, 01:24:21 pm »
hmm cos na wzor '28 dni później' jak cie drapnie lub inaczej zrani zombiak w kilka minut sie zmieniasz ;f

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2008, 12:23:08 am »
No mogę wziąć w tym udział, jak do tej pory omijały mnie wszystkie forumowe zabawy, więc w końcu cza się skusić. Będziecie mi tylko musieli wybaczyć noobkowatość, bo nie bawiłem się jeszcze w sesje internetowe, kiedyś tylko w WoD'a trochę grałem. Ciekawe czy zbierzecie 5 osób ;f
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2008, 12:24:04 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2008, 02:24:58 am »
w sumie można by pomyśleć nad tym, choć nie wyobrażam sobie jak to ma być zrobione

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 06, 2008, 02:48:56 am »
Musiol - tym lepiej. Od wyobrażania się jak to ma być zrobione jesteśmy my z Dark Butzem hehe...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2008, 03:07:12 pm »
Doróbcie profesję emo to wchodzę. ;F A tak poważnie to bardzo chętnie pogram i zobaczę co z tego wyjdzie. ;> Jestem z wami chłopaki.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2008, 09:20:25 pm »
Mnie najbardziej intryguje to co napisał Sol o "zapewnianiu sobie rozrywki". Ciekawe co można robić dla rozrywki, gdy wokół są same zombiaki, no ale liczę na pomysłowość twórców hehe...

MarvelliX

  • Gość
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 07, 2008, 01:37:05 am »
Cytuj
Mnie najbardziej intryguje to co napisał Sol o "zapewnianiu sobie rozrywki". Ciekawe co można robić dla rozrywki, gdy wokół są same zombiaki
na wstepie kazdy gracz dostanie talent: 'nekrofilia' ;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 16, 2008, 01:07:04 am »
OK, mamy więc 4-ech graczy. Brakuje nam już tylko jednego. Miło by było jakby ktoś się jeszcze zgłosił. Ostatnio nie miałem czasu, żeby myśleć o grze (od cholery lekcji miałem), ale jutro mam ostatnie zajęcia i poważnie się za nią zabiorę...jeśli dojdzie 5-ty gracz.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2008, 07:41:01 am »
Pisze się ;)
Jeśli jeszcze aktualne :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2008, 07:14:52 pm wysłana przez Ard »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2008, 12:23:36 am »
Damn...dopiero teraz zauważyłem to...OK, czyli że jest zajebiście. Jeszcze prawdopodobnie mój kumpel też będzie grał, bo męczy mnie od jakiegoś czasu, żeby go tam upchnąć. Off to planning then !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 14, 2008, 10:16:44 pm »
Czekamy :]
:D
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 06:44:49 am wysłana przez Ard »

Offline Fergard

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Doh!
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 13, 2009, 09:55:12 pm »
Nurtujące, kłujące w plecy pytanie aż ciśnie się na usta: Temat i pomysł wciąż żyją?
Nigdy nie zaliczałem się do specjalnie uduchowionych osób.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 13, 2009, 10:05:13 pm »
Dawno temu kopnął w kalendarz.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 13, 2009, 10:47:10 pm »
Po tym jak ktoś zamieścił na forum informację o Zombie Survival Guide robienie tej gry straciło sens.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:04:22 am »
chyba nawet wiem co to za menda była:
Cytat: smogu,  Pon, 28 Kwiecień 2008, 00:12

Jesli ktoś lubi tematyke około zombiakową, filmy pokroju Resident Evil i Noc żywych trupów, uwielbia grać w Residenta pierwszego i drugiego a jeszcze lubi poczytać dobrą książkę, to polecam dwie książki pana którego nazwisko wymieniłem w temacie. Wojna Zombie i Zombie Survival to bardzo sympatyczne książki (Wojna Zombie prawie 500 stron ;) ) traktująca o tym, co gumisie lubią najbardziej. Wojna Zomie ( na razie tą książkę męcze, więc o niej moge co nieco napisac) jest napisana w dosc ciekawy sposób. ma charakter wywiadów przeprowadzonych przez autora z ludźmi, którzy przeżyli 10-cio letnią wojnę z zombiakami. czyta sie to miło i szybko i przyjemnie. polecam serdecznie


czy po tak długim czasie powinno być mi głupio na tyle by zbanować samego siebie?

:/
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Zombie Survival the Game
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:58:36 am »
chyba nawet wiem co to za menda była:
Cytat: smogu,  Pon, 28 Kwiecień 2008, 00:12

Jesli ktoś lubi tematyke około zombiakową, filmy pokroju Resident Evil i Noc żywych trupów, uwielbia grać w Residenta pierwszego i drugiego a jeszcze lubi poczytać dobrą książkę, to polecam dwie książki pana którego nazwisko wymieniłem w temacie. Wojna Zombie i Zombie Survival to bardzo sympatyczne książki (Wojna Zombie prawie 500 stron ;) ) traktująca o tym, co gumisie lubią najbardziej. Wojna Zomie ( na razie tą książkę męcze, więc o niej moge co nieco napisac) jest napisana w dosc ciekawy sposób. ma charakter wywiadów przeprowadzonych przez autora z ludźmi, którzy przeżyli 10-cio letnią wojnę z zombiakami. czyta sie to miło i szybko i przyjemnie. polecam serdecznie


czy po tak długim czasie powinno być mi głupio na tyle by zbanować samego siebie?

:/
Trochę...tak jakby. Anyway, pomysł i tak okazał się zbyt ciężki dla mnie samego. Planowanie całego miasta razem z budynkami, zrobienie dobrej fabuły i sensowne tworzenie migracji hord zombiaków to zbyt wiele dla mnie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?