Autor Wątek: Wizardry  (Przeczytany 1022 razy)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Wizardry
« dnia: Listopada 26, 2012, 11:49:12 pm »
Gra starsza nawet od wojskowych butow mojego ojca. Jedni znaja ja z legend, inni nawet nie wiedza o jejj ostnieniu. Jeszcze jedni jej nienawidza, ale znajdzie sie wielka grupa fanatykow tejze gry. Oto wlasnie jeden z erpegow-legend - Wizardry.

Jeden z moich ukochanych RPG. Smierdzi dungeon crawlerem jak Eye of Beholder, wyglada jak M&M 9 i ma fabule niczym Planescape:Torment. To wlasnie to, za co go wielbie. Graliscie? Znacie? Slyszeliscie? Ja aktualnie odswierzam sobie pamiec grajac w W8. Mam nadzieje, ze choc kilka osob to zna.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Wizardry
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2012, 10:52:48 am »
Czy to nie jest ta seria w której jest jakiś wielki twist [spoiler] związany z kosmitami[/spoiler]?

Zgadzasz się z obiegową opinią, że najlepsza jest 8? Bo mam tą serie "na radarze" od dłuższego czasu, ale nie jestem pewien od której zacząć/czy można od tak zacząć 8 nie znając którychś poprzednich.


Goddamit, próbowałeś odpalać może 8 na viste/windowsa 7 x64? Bo żadnego patcha/cracka / innego rozwiązania nie mogę znaleźć, a w instalowanie virtual pc średnio mi się chce bawić...
Dopiero teraz doceniam GOG.com, szkoda że Wizardry ciągle nie mają

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Wizardry
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2012, 05:09:04 pm »
Gra ogolnie laczy ze soba motyw techniki i magii. Co do anomalii to [spoiler]mozna trafic na ufo statek wbity w dom Vi Dominy w osmej czesci zaraz po dotarciu do pierwszego miasta[/spoiler].

Jezeli chodzi o opinie...hmm...gralem w 6 i 7 czesc jeszcze. Osemka jednak swoim rozmachem i mnogoscia decyzji podczas rozgrywki zdecydowanie wygrywa. I tak, mozna podejsc do tej czesci nie bawiac sie w poprzednie. Fabula kreci sie wokol postaci Mrocznego Medrca, ale dopiero w osemce idzie go udupic(lub tez nie).

Co do odpalenia tego na vista/win7...ja mam w domu winxp z 256mb RAM, takze ja problemu z odpaleniem nie mam. Jednak ostatnio na Insimilionie( crpg.insi.pl ) obila mi sie o oczy konwersacja o patchu pod vista/win7.