Autor Wątek: Cid  (Przeczytany 8371 razy)

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 03, 2007, 09:23:20 pm »
Ja własnie niewiem o co w tym chodzi... Potwory się powtarzają ,imiona ,a nawet tryb walki ,choć tak chyba powinno być. Czasem jak opowiadam kumplom co się działo w danej części to się myliłem albo z potworem albo z bohaterem jakiegoś FF. Ja myśle że te dlatego bo twórcy tych oto gier FF nie zaglądali do kalendarza ,albo nikt u nich z rodziny nie miał imienin i znali tylko te imiona.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 28, 2007, 09:49:31 am »
drobna poprawka, w FFX Cid nie jest konstruktorem Airshipa, pomimo ze jest jego kapitanem. Na początku gry po tym jak pojmują nas Al-bhed to na pokładzie costam gadają, i wychodzi że trzeba zanurkować w poszukiwaniu energii. No i wlasnie tam pod wodą wpływamy do airshipa, który pozniej oni wyciągają i renowują. Jedynym sposobem aby się o tym dowiedziec z gry jest chyba przechodzenie po raz drugi z pełnym słownikiem Al-bhed.

Cid (シド, Shido)

FF I - w pierwszej wersji na nintendo nikt o takim imieniu się nie pojawia, dopiero w FF Origins dodają postać Cid'a jako pilota airshipa.
FF II - pojawia się dopiero w pod koniec gry
FF III - Cid Haze
FF IV - Cid Pollendina - po raz pierwszy jako grywalna postać.
FF V  - Cid Previa
FF VI - Cid del Norte Marguez
FF VII - Cid Highwind - znów grywalny
FFVIII - Cid Kramer (Headmaster Cid)
FF IX  - Cid Fabool
FF X - Cid - szef Al Bhed ojciec Rikku i Brothera
FF XI - można go spotkać w świecie Vana'diel - projektuje Airship'y
FF XII - Doctor Cidolfus Demen Bunansa - po raz pierwszy jako przeciwnik, ojciec Balthiera (w grze poajwia się równierz postać Al-Cid Margrace - przyjaciel Larsy
FF T - Cidolfas Orlandu - znów grywalny
FF TA - Cid Randell
FF TA2: Grimoire of the Rift - pojawia się jako przedstawiciel rasy Rebe (po raz pierwszy Cid nie ejst człowiekiem) lider Gari Clan - grywalny.
FF: Spirits Within - Dr. Sid
FF: Unlimited, Chocobo Racing, Chocobo's Dungeon 2, Final Fantasy Fables: Chocobo Tales, Treasure of the Rudras, and Dragon Quest Heroes: Rocket Slime (jako Ducktor Cid)

ok wystarczy na temat Cid'a

A co z Biggs'em i Wedge'm?
I hear voices in my head...

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 30, 2007, 05:37:26 pm »
A co z Biggs'em i Wedge'm?

Pewnie ich imiona wykombinowano ze Star Wars i też grali tam raczej role drugoplanowe. ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Mtax

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 26, 2011, 05:21:44 pm »
Pewnie w jakimś FF20 okaże się, że Cid to jakiś największy Mr.Zło i, że umiał podróżować poprzez światy i trza go będzie ukatrupić ;D.
Będzie chciał władać wszechświatem, a statki dawał herosom w nadziei, że się wyrąbią i nie będą mu preszkadzać :]...
To nawet mógłby być ciekawy scenariusz... ;P
FF wiecznie żywy!

Offline shinigami Peter

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #24 dnia: Października 19, 2011, 10:05:15 pm »
FF XII - Doctor Cidolfus Demen Bunansa - po raz pierwszy jako przeciwnik, ojciec Balthiera
Ty czekaj ,czekaj....Bunansa? Znaczy, że ten szalony doktorek jest przodkiem Mustandio Bunansy z FFT?  :blink:

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Cid
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 26, 2012, 09:58:20 pm »
FF XII - Doctor Cidolfus Demen Bunansa - po raz pierwszy jako przeciwnik, ojciec Balthiera
Ty czekaj ,czekaj....Bunansa? Znaczy, że ten szalony doktorek jest przodkiem Mustandio Bunansy z FFT?  :blink:
ja tam w Tacticsa nie grałam ale kto wie XD
Jeszcze w FF13 jest nowy Cid i przełamał schemat że każdy Cid musi być blond, siwy czy łysy, bo ten ma czarne włosy. No i dał też coś latającego...
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Cid
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 27, 2012, 12:18:02 am »
Nie zapominaj, że Raines jest pierwszym ładnym Cidem!

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Cid
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 27, 2012, 03:15:14 pm »
czy ja wiem, jest całkiem całkiem ale nie jest w moim typie XD
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Cid
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 27, 2012, 11:40:41 pm »
FF XII - Doctor Cidolfus Demen Bunansa - po raz pierwszy jako przeciwnik, ojciec Balthiera
Ty czekaj ,czekaj....Bunansa? Znaczy, że ten szalony doktorek jest przodkiem Mustandio Bunansy z FFT?  :blink:
old but still, ten sam świat, inne okresy czasowe - ród Bunansa pasuje tu idealnie, więc tak