Autor Wątek: Dragon Quest VIII HELP!  (Przeczytany 8393 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« dnia: Czerwca 13, 2006, 10:38:09 am »
Dragon Quest VIII -HELP!
Jazda na tygrysie, żucanie bumerangiem, chłosta batem, masaż piersiami, szekszi stroje dla Jessici i inne ciepłe sprawy... czyli pomoc w przejsciu Dragon Questa.
Masz jakies pytanie zadajesz tu ^^'


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 15, 2006, 01:48:39 pm »
pierwsze starcie z Dholmagusem - podchodziłem do dziada ze 3 razy już<po uprzednim pakowaniu> i mnie ciagle rozwala ;/ jest jakis sposob na niego czy poprostu jeszcze wieksza pakerka? ;] bo normalne potworki robie jak leszczy, wiec niewiem, aż taki niewywazony jest? ;/

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 15, 2006, 02:00:03 pm »
Jezeli nie maszp rzynajmniej 29 lvl tu nawet raczej nie podchodz.
Po pierwsze pzed walka trzeba zostawic kase w jakims banku (Dopiero po tej walce zczailem po co sa banki ;/Ani razu w grze z nich nie kozystalem). I jesli pokonasz jego pierwsza forme to pozniej druga forma jak cie rozwali to nie tracisz kasy...
Bo wiadomo ze w DQ nie ma game over tylko trafiasz do kosciola z polowa kasy, wiec jak pokonasz pierwsza forme i adruga ci pokona, to wracasz pozniej do tej miejscowki i walczysz od razu z druga forma.
Jesli masz level 29 to moga byc trudnosci ale powinienes wygrac, to jest najtrudniejsza walka w grze. Nie ma jakiejs specjalnej taktyki na niego, musisz mec pelne MP przy nim i najlepiej robic tak ze Jessica daje oomph na Yangusa i Hero i nimi napieprzasz dalmagusa a Angelo powinien leczyc cala druzyne, nazuc jeszcze jessica acelerate zebysmy zawsze byli szybsi od dalmagusa i zucali pierwsi healing.
Czyli Yangus napieprza caly czas, Hero napieprza i leczy, jessica oomphuje, a angelo glownie leczy i daje defence up.

Raczej jako takiego sposobu nie ma.
Aha a jaka masz bron u maćka? Hero znaczy sie... i level postaci?
W sumie to napisz u wszystkich jakie masz bronie ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2006, 02:45:36 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2006, 03:13:59 pm »
29 u maćka, broń zombie's bane czy jakos tak mieczyk co akurat najwyzszy attack mial z tych co znalazlem ;] a to widze fajny jestem jednak, bo dokladnie taką taktyke stosuje ;] a u innych jakies lipne bronie, czyli tez to co ma najwyzszy atak z kategorii w ktora poszedlem, czyli topor u yangusa, staff u jessici i szabelka u angelo
nonic, to chyba przypakuje jeszcze troche i bede probowal dalej

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2006, 05:27:00 pm »
Yhym to moze dlatego ci jest tak trudno...
Ja mialem bumerang, to swietna bron, atakuje wszystkich anraz i ma dobra sile, dlatego jak sie walczy z Dalmagusem to od razu 3ech naraz walimy jednym ciosem, stad nie ma jako tako wielkich problemow.

Taka sama sytuacja jest z Jessica, bat udeza okreslona grupe osob, ale w przyszlosci w kasynie dostaniemy taki bat za wygrana kase, ktory derza wszystkich przeciwnikow i ma tak wyjeb*ną moc ze Jessica ma u mnie najwiekszy atak fizyczny. Jest o 2 levele slabsza od Hero ale wiecej energi zabiea przeciwnikom.. nawet Jangusowi ;] No ale moze rozdzka jest dobra bronia... ja nie wiem, wolalem atakowac kilku przeciwnikow naraz a czary i tak dzialaja i tak.

Yangus, dobrze ze masz topor... Axe gdy dodamy mu duza ilosc punktow pozwala nam na nauczenie sie techniki ktora odbiera 300 punktow energii kazdemu przeciwnikowi... ja niestety nabijalem na mlot i teraz tego zaluje, no w pozniejszej czesci gry jest taka miejscowka w ktorej jest pelno metal slimów jest zwykly slime ktory ma 5 HP jest liquid slime ktory ma chyba 10 hp i king metal slime ktory ma 30 hp a kolejno dostajemy za nie 1.500 exp, 10.000exp i 30.000 exp. A jak wiadomo metal slimy czesto uciekaja i trudno je trafic a jak rafisz to i tak odejmujesz po 1 hp, chyba ze angelo uzyje metal cut to wtedy 2 hp... a ta tehnika jangusa ktora sie da nauczyc tylko na exe zabija od razu ;/ i kurde moj kumpel wlasnie uzywal axe i stad teraz ma level do nabicia elegancko ;/ ja z moim mlotem nie bardzo mam jak walczyc ;]

 


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 25, 2006, 11:16:39 pm »
łokej to kolejne dwa pytania - <ofkoz dholmagus daawno pokonany thx ;]>
1 -gdzie ta fajna miejscowka na slime'y? ;]
2 - mamy tu coś w stylu weaponow? jakies dodatkowe dungeony czy coś, bo jestem juz w momencie jak ZŁY się obudził i podniosł świątynie w neos do góry, wiec domyślam się, że ide go nakopać i będzie koniec, to bym sobie polatał porobił co sie tylko da ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 26, 2006, 12:53:16 am »
1 - miejscowka ze smilami jest w takim miejscu w ktore dostaisz sie tyklo takiem, musisz poleciez tam gdzie jest takie przejscie z arkadii do rkaju zimy, kolo wiezy ktora konstruuje stary dziadyga sa takie gory jakies na lewo od niej i tam musisz poprostu wyladowac ptakiem.... na lewo od wiezy. one sa w  sumie jedynym chybam iejscem tam na ktory mozna wyladowac wiec lajtowo znajdziesz.
Uzywaj Yangusa technikie Exterminator czy cos takiego, ale te pedaly king metal slimy uciekaja czesto nim nawet zdazysz je czapnac, no ale za to te za 10 tysiecy mozna w miare lajtowo tzrepnac. No zawsze cis ie pokaza slimy ale bardzo czesto, mozna tez zucic chyba Holy protection na siebie to w sumie glownie tylko sliy beda sie pokazywly...

2-W sumie to chyba nie... polatalem sobie narazie po paru miejscach choc jakos tak dokladnie to tez znowu nie latalem, ale w sumie to nic nie zauwazylem... wszedzie tylko jakies skarby leza, albo mini medale, jest taka jedna miejscowka ktora jest akby na dzewie czy cos takiego, ale nic tam nie ma tylko pisanina jakiegos macieja o 7 hair.

Jak pokonasz ostatniego bossa to ogladasz zkaonczenie a pozniej robisz sejva i powracasz do momentu waki przed ostatnim bossem czyli jak zamek jest w powietrzu i masz do wykonania jakis jeden quest dzieki ktoremu uzyskasz pelne zakonczenie...
Jeszcze tego nie zrobilem, ale wiem ze aki dungeon sie otwiera w miejscu gdzie wczesniej nic nie bylo -czyli na takiej placowce mniej wiecej kolo swiatyni tygrysow ktora jest na wysokiej gorze i dostac sie tam mozna tylko na ptaku.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 26, 2006, 09:30:59 am »
hmm bylem tam zaraz po dostaniu ptaka i mnie zaden metal niezaatakowal. moze sie teraz cos zmienilo, albo wraz z wyzszym levelem
tam gdzie jest mostek i grob tego typka na drzewie to bylem i lipa, a watpie wsumie, ze specjalnie lokacje robili dla tej przepowiedni lipnej, dwoch potworkow gadajacych o tym typie i dwoch beczek ;/
a na tym co ma sie otworzyc tez juz bylem - ha, taki jestem fajny ;] chyba 2 mini medali mi brakuje zeby dostac orchinalium potrzebne do "ultimate sworda".. czy on taki ultimate to niewiem, ale tak w ksiazce pisalo ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 26, 2006, 10:10:54 am »
Nie no ta jest w chu* metali... tych malych, czasem sie pokazuja te glutowate za 10 baksow i jeszcze zadziej kingi za 30 tysiecy. Na pewno tam byles? Do zdobycia dla Yangusa jest tam jakis tasak mocny... moze za malo sie tam bujales ;]

Lipa wlasnie ze zrobili taka lokacje a nic tam nie ma oprocz przepowiedni i potworkow ;/

a jak zrobic tego ultimate sworda? Bo ja mam 4 orhicostam w plecaku... zobacze moze jaki ma power bo ja mam Liquid Metal Sword i on ma 118 atacku to moj gipsi z nim ma atak 281...

podobno da sie zrobic jakis bumerang ktory metalowe niszczy slimy nawet z normalna energia... ale przepis na niego to Metal Wing Bumerang = a boomerang + a powerful weapon ;/ Tylko ktory t powerful weapon ma byc ;/

No i lipa wlasnie z tymi miejscowkami ze w sumie nic zbytnio nie ma... moze jak gadasz w niektorych miastach to siakis quest sie trafi albo cus... ja w niektorych bylem to gadalem sobie i ofkoz nic ciekawego nie bylo, gadanie jest nudne i jedyne co ciekawego bylo to to ze w jednej rozmowie do wiedzialem sie iz ten pierwszy sage ktory zostal zabity to jego uczniembyl wlasnie dhalmagus.

A ten jak jeszcze nie walczyles z osatnim bossem to jak bedziesz sie modlił w walce to po calkowitym skonczeniu modlitwy energia ci sie odnowi, wiec nie musisz pod koniec modlitwy montowac zebys mial jak najwiecej energi... bo ja tak duzo czasu sracilem zeby miec jak najwiecej energii a sie okazalo ze zostala ona odnowiona po modlitwie.
 


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 26, 2006, 12:06:56 pm »
sie go robi orichicosiem, rusty old swordem<w skarbcu Trodain> i korony slime'a

Cytuj
w jednej rozmowie do wiedzialem sie iz ten pierwszy sage ktory zostal zabity to jego uczniembyl wlasnie dhalmagus.
no to zarządzasz, szkoda, że to było wiadomo odrazu na poczatku gry ;]

wsumie łaziłem tam zamało pewnie bo nawet rzadnej skrzynki ani nic tam nieznalazlem a raczej w takim miejscu powinny być, wiec jeszcze sie na slimy zapoluje ;]

hmm wsumie mam 99 w swordy u Hero już, wiec naluzie da sie dwie bronie + courage zmasterowac widze ^^ fajno fajno, np u yangusa bym sobie kosy sprobowal, bo napisane jest, ze kradnie itemy przy umiejetnosciach to moze cos rzadkiego da sie pokosic ;]

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 26, 2006, 12:45:30 pm »
Cytuj
sie go robi orichicosiem, rusty old swordem<w skarbcu Trodain> i korony slime'a
a, no to to jest czyli moj Liquid metal sword czy cos takiego bo wlasnie z tego robilem... Da sie jeszcze w ten sposob jakos zrobic zbroje tylko nie wiem jak bo jakis pedal z Ferebuar niechce wyjawic receptury ;/

Cytuj
hmm wsumie mam 99 w swordy u Hero już, wiec naluzie da sie dwie bronie + courage zmasterowac widze ^^ fajno fajno, np u yangusa bym sobie kosy sprobowal, bo napisane jest, ze kradnie itemy przy umiejetnosciach to moze cos rzadkiego da sie pokosic ;]
No ale ja mam taka lipe ze mam 47 level i yangus u mnie od kilku leveli juz przy level upie dostaje op 2-3 skill pointy ;/ Ma mloty na pelne na 7 levelu tasak i humanity na 8 hyba i teraz zanim podopelniam to trohe minie jak tak dalej bedzie ;/
U Hero na 100 nie mam nic, bo walilem w bumeranga i miecza, za to u jess i angela mam po 100 humanity i bat i szpade, a teraz wale w luk i staff...
no ale jak levele teraz po 130 tysiacach expa przyhodza to tez za czesto nie doladowuje ih tam ;]



Cytuj
no to zarządzasz, szkoda, że to było wiadomo odrazu na poczatku gry ;]
ahhahaha ja to dopiero po ognistymniebe zczailem ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline MaYHeM

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2008, 10:47:33 pm »
Mam 3 pytanka odnośnie Monster Areny:

1. Od czego zależy kiedy pojawiają się coraz silniejsze potwory? Od posiadanego lvl, czy od rangi na MA ?
2. Gdzie znajdują się najsilniejsze potwory ?
3. Czy potwory można uczyć jakiś umiejętności, od jednej z osób na MA dowiedziałem się, że jeżeli posiada się 3 potwory tej samej rasy to mogą wykonywać kombinacje ataków, ale mi się nic takiego nie udało zrobić, jak to zrobić ?

Offline ls29

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 12, 2008, 06:19:29 pm »
Witam mam problem ze stworzeniem thief key.Umieszczam składniki takie same jakie są w recepturze.Kociołek gotuje ,wychodzę wchodzę z powrotem wybieram tak ,i otzrymuję z powrotem składniki.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 12, 2008, 07:24:46 pm »
Źle to robisz. Po włożeniu składników do ich połączenia się w nowy przedmiot musi minąć trochę czasu. Ty po prostu przerwałeś proces łączenia się tych przedmiotów. Gdy przedmiot jest gotowy powinien poinformować cię o tym dźwięk chociaż rzeczywiście jest on dość cichy i krótki więc możesz go nie usłyszeć. Po umieszczeniu składników w kociołku pochodź sobie tak z 5 minut po świecie (wprawdzie łączenie przebiega szybciej ale ten czas tak dla pewności byś obczaił o co chodzi). Później zajrzyj z powrotem do kociołka. Gdy przedmiot będzie gotowy be żadnych pytań czy potwierdzeń ci się ukarze.(Gdy już jest gotowe kociołek bardzo mocno bulgocze jakby miał eksplodować).

Offline krzywy1908

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 31, 2009, 11:12:30 am »
wczesniej zadane 3 pytania na ktore nikt nie odp tez sa dla mnie wazne =]

"Mam 3 pytanka odnośnie Monster Areny:

1. Od czego zależy kiedy pojawiają się coraz silniejsze potwory? Od posiadanego lvl, czy od rangi na MA ?
2. Gdzie znajdują się najsilniejsze potwory ?
3. Czy potwory można uczyć jakiś umiejętności, od jednej z osób na MA dowiedziałem się, że jeżeli posiada się 3 potwory tej samej rasy to mogą wykonywać kombinacje ataków, ale mi się nic takiego nie udało zrobić, jak to zrobić ?"

Offline nowy00

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 01, 2011, 11:52:52 pm »
Siema,moze mi ktos napisac skad wziac mape swiata w dq8 ? bo mam juz 15h i do tej pory nimam mapy ! pewnie gdzies ja minalem ? bede wdzieczny za odp.pozdr.
Nowy

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 02, 2011, 07:21:36 am »
Marcello Ci ją da, gdy do teamu dołączy Angelo.

Offline nowy00

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 02, 2011, 11:28:35 am »
czyli nie da sie ominac.dzieki!
Nowy

Offline nowy00

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 03, 2011, 08:02:47 pm »
Mam jeszcze taka sprawe.jak pierwszy raz spotkalem Morrie na dachu monster areny to dal mi 3 fotki ze stworkami.zabilem jednego z nich (ostatniego) potwierdzilem jak zapytalo czy ma byc dla morrie.potem pogadalem z morrie,ale kolejne dwa zabilem juz kilka razy ale nie chce wyslac ich na arene,konczy sie jak kazda walka.o co biega?.moze musze przejsc wiecej fabuly?
Nowy

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII HELP!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 03, 2011, 11:47:05 pm »
Z fabułą nie ma to nic wspólnego. Monster Arena toczy się całkiem obok, niezależnie od fabuły. Nie wiem o co chodzi. Masz oryginalną grę? Ewentualnie może chodzi o to że zabijasz nieodpowiednie stworki. Albo już po krzyku, zabiłeś tyle co trzeba i możesz uczestniczyć w zawodach. Ja nigdy podobnego problemu nie miałem. To pytanie się pojawiało kiedy zabiłem potwora z list gończego. Jak dobrze pamiętam to jest to slimek z przed zamku Trodain, jakiś rycerz i khalamari kid.


Tu masz fragment Walktrougha

Monster #1: Smiles (a.k.a. Slimy Smiley)
Location: South of Trodain Castle.
Description: A regular blue slime.
Comments: Smiles is the monster in the first memo, but he's also the last one
you'll scout. You can't miss him since he's right in front of the path to
Trodain Castle. Smiles is tougher than the average slime, but that's not saying
much.

Monster #2: Lonely Joe (a.k.a. Hollow Knight)
Location: Southeast of Maella Abbey, on the path to the ruined abbey.
Description: A suit of knight armor with a sword and shield.
Comments: You'll encounter Lonely Joe before you even get to the arena, but you
can't recruit him until you talk to Morrie first. He'll put up much more of a
fight than Smiles or Squiggles, but he shouldn't be too much of a problem to
defeat.

Monster #3: Squiggles (a.k.a. Squiggly Squiggler)
Location: Beach south of Pickham, southeast from Red's house.
Description: A pink squid with a shell wand.
Comments: Squiggles is the easiest initial monster to recruit since he's near
the monster arena. You should have no problems bashing him into submission
since he doesn't put up much of a fight.


Jeśli zabijasz te potwory i dalej nic to albo już możesz brać udział w arenie albo masz jakąś spartoloną wersję
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2011, 11:57:39 pm wysłana przez kALWa888 »