Autor Wątek: Axis Powers Hetalia  (Przeczytany 1646 razy)

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Axis Powers Hetalia
« dnia: Lipca 12, 2011, 08:33:22 pm »
No, tutaj się można wypowiadać na temat Axis Powers Hetalia. Dosyć sympatyczne i fajne anime, pokazujące w nieco "inny" sposób wydarzenia dotyczące historii II Wojny Światowej i innych wydarzeń historycznych na świecie.
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Axis Powers Hetalia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 14, 2011, 04:23:33 pm »
...To może Ty zaczniesz?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Axis Powers Hetalia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 02, 2011, 04:06:29 am »
Pomysł jest tak dziwny, że aż zrobiłem pobieżny wywiad o co chodzi z tym czymś. Mam bardzo mieszane uczucia. Z całą pewnością tego nie obejrzę, bo mi już dawno przeszedł hype na anime/mangę, kiedy to oglądałem co się dało, i jestem pewien, że nie trafiłoby to w mój wysublimowany gust. Z drugiej strony, jest to jakiś sposób na poszerzenie wiedzy młodzieży na temat historii, czyli to chyba jedyne anime, o jakim słyszałem, które ma jakąkolwiek wartość edukacyjną heh.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Axis Powers Hetalia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:45:42 pm »
Tylko kto będzie miał odwagę (znaczy kto będzie taki głupi) się przyznać na lekcji historii a jakich materiałów się do niej przygotowywał, heh.

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Axis Powers Hetalia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 03, 2011, 03:21:41 pm »
Axis Powewrs Hetalia to właśnie jedyne anime które uczy historii tak naprawdę, ale w sumie nie tylko. Tam przez niektóre sytuacje, może to anime przypodobać się wielbicielom yaoi, iż gdyż ponieważ, większość państw jest pokazanych jako mężczyźni, przez co popowstawały tam yaoistyczne paringi jak na przykład Italia x Niemcy, Polska x Litwa, Anglia x Ameryka lub Anglia x Francja, Szwajcaria x Austria, chociaż Austria tak na prawdę jest mężem Węgier, która jest jedną z nielicznych kobiet w tym anime. Również są różne zabawne wątki nie związane z historią kompletnie, jak i postacie są tworzone na bazie różnych stereotypów związanych z mieszkańcami danego państwa. Na przykład, Anglia słynie z różnych legend i magii, więc postać Anglii oczywiście macza w niej palce, a w szczególności w czarnej magii którą wykorzystuje by zniszczyć Amerykę. Widzi również jednorożce, wróżki itp. stworki... XD Rosja, no wiadomo, Rosjanie słyną oczywiście z vodki, więc postać Rosji również się w niej lubuje... a właśnie! Powstał również jeden jakby kazirodczy paring Rosja x Białoruś. W odcinku gdy pan Rosja przedstawia nam swoje siostry Białoruś i Ukrainę, jest jeden moment gdzie Białoruś chce zmusić Rosję do poślubienia jej, a biedny Rosja się jej boi. XD
No cóż, to w sumie wszystko co miałam do napisania jak na razie...
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's