Autor Wątek: Final Fantasy VIII  (Przeczytany 21099 razy)

Offline Colly

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Spolszczenie Final Fantasy VIII – Projekt FF8PL
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 09, 2008, 11:34:22 pm »
Na stronie spolszczenia pojawił się artykuł o nowej teorii dotyczącej FF8 :) Zapraszam do czytania, link znajdziecie w stopce ;)

PS. Najpierw usiądźcie :)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 10, 2008, 12:19:51 am »
Przeczytałem, troszkę zagmatwane i pomieszanie napisane, tak chaotycznie. Śmiała teoria, która jest jedną z wielu, w sumie musiałbym mieć przetłumaczony skrypt z japońskiej wersji gry co by można porównać, ale komu się chce całą grę czytać ;)

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 10, 2008, 04:22:18 pm »
Ciekawa teoria do poczytania, ale jak wiele innych nadal ma sporo luk i sporo w niej domysłów, co powoduje że nie można jej stuprocentowo uznać za prawdziwą. Do czasu potwierdzenia przez S-E ja sobie tym głowy nie zawracam, bo i po co?

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 10, 2008, 04:23:46 pm »
Square nie zaprzeczyło przypadkiem tym teoriom ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 10, 2008, 10:12:36 pm »
Square nie zaprzeczyło przypadkiem tym teoriom ?

Square nie będzie bawić się w zaprzeczanie teoriom które powstają na każdym większym i mniejszym serwisie poświęconym ich produktom, życia by im nie starczyło. Jak SE wyciśnie już co się da z siódemki to może kto wie, wezmą się za dojenie ósemki a wówczas pewnie sporo rzeczy się wyjaśni, typu "kto, kogo, za co". Pomyślcie o siódemce bez wszystkich dodatków typu AC, BC, CC, LO... Też tona domysłów kwitła... Tym bardziej uważam iż szkoda sobie zawracać głowę takimi czy innymi teoriami, wszystko w końcu się wyjaśni.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 27, 2008, 01:16:43 pm »
Hmmm... Zaczne może od tego iz FF8 uważam za grę idealną i nie mogę zrozumieć dlaczego tak wiele osob uważa siódemkę za lepszą... Ale gusta są różne. Nie bedę chcę porównywac obydwu częśći ale przed jednym się nie powstrzymam... Wszyscy (no powiedzmy większość) podnieca się fabułą siódemki która (podobno) w porównaniu z tą z 8 jest słaba ,a to właśnie historia z 7 pada w porównaniu z 8. Moim zdaniem zawodzi głównie ostatni boss który jest zwykłym świrem w porównaniu z tajemniczą Artemizją .Główny bohater wmawia sobie ,że jest C.Z.Ł.O.N.K.I.E.M bandy patałachów shinry... ta jakie to super... Ale nie o tym chcę pisać. Przejdę do sedna: otóż dawno temu spotkałem się z teorią iż Squall stał się summonem po walce z Ultimecją(Artemizją) którego mogła widzieć tylko Rinoa, ze względu na swoją naturę. To dość dobrze zazębia się z innymi teoriami pozwalając stworzyć już dalszą część historii i wyjaśnia tajemnicę FF VIII. Mielibyśmy Squalla Greivera, Rinoe która oszalałaby z żału i straciła pamieć przez summony ... Coż nie będę zapuszczał się dalej ale chodzi mi o to ,że historia była by wreszcie wyjaśniona. Wtedy dopiero było by widać wielkość tej fabuły nad tą z części siódmej. Gdyby te wszystkie przypuszczenia okazały się prawdą mielibyśmy chyba pierwszą grę która kończy się inaczej niż sądzimy... która jest dużo smutniejsza niż na to wygląda, która jest tak naprawdę koszmarem. Opowieśc ta ma niesamowitą głębie i jest chyba tak naprawdę smutniejsza i lepsza niż ta z Planescape Torment... Właśnie dlatego uważam część 8 Final Fantasy za najlepszą grę ever... żadna inna nie zostawia tylu wątpliwośći , i z pewnośćią nie zostały te elementy wrzucone na ostatnią minutę... ani nie są to niedopatrzenia twórców. Szkoda tylko ,że raczej Square nigdy nie wyda ani kontynuacji ani filmu...



Taste my scythe!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 27, 2008, 01:47:40 pm »
Głównie dlatego, że :
1. Gra jest strasznie łatwa.
2. Można dobić 100 poziom na samym początku gry.
3. Draw System to najgorszy system magii jaki Square wymyśliło i zmusza nas do zbędnego grindowania.
4. Lipny plot-device w postaci "LOL, Guardian Forces did it !" (coś jak "NANOMACHINES did it !" w MGS4).
5. Fabuła rodem z Disneya - młody, antysocjalny chłopak z ciężką przeszłością zmienia swoje nastawienie do świata pod wpływem miłości.
6. Rinoa - prawie tak irytująca jak Yuna
7. ????
8. PROFIT !

Cytuj
dawno temu spotkałem się z teorią iż Squall stał się summonem po walce z Ultimecją(Artemizją) którego mogła widzieć tylko Rinoa, ze względu na swoją naturę. To dość dobrze zazębia się z innymi teoriami pozwalając stworzyć już dalszą część historii i wyjaśnia tajemnicę FF VIII. Mielibyśmy Squalla Greivera, Rinoe która oszalałaby z żału i straciła pamieć przez summony ...
Durr, niepotwierdzone teorie w grach. Ja równie dobrze będę mógł stworzyć teorię, że Squall miał romans z Omega Weapon, który był jego bratem w przebraniu, jak się wystarczająco postaram.

Ale fakt faktem - FFVIISUX.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2008, 01:48:43 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 27, 2008, 02:12:12 pm »
OoooO... Faktem jest ,że FF8 leży pod względem walk itp i się zgodze ALE : Fabularnie nie jest to jakieś disneyowskie kingdom Hearts czy inna hana montana. Fabuła tej gry pozostawia wiele niejasnośći i jest barzdzo skomplikowana. A jak wymyśli ktoś teorie o Squallu i Omega albo Sephirocie i jego małej rączce to chwała mu za to , tylko niech przedstwi sensowne dowody.



Taste my scythe!

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 03, 2008, 07:58:46 pm »
FFVII sux? Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania, ale jak dla mnie pozostaje niezmiennie od ponad dekady najlepszą częścią serii i najlepszą z gier Square (obok Xenogears). Oczywiście mówię o samej grze, a nie o tym co teraz uprawia SquareEnix pod szyldem "VII", czyli film, prequele i inne bzdury. Ihsahn, lider kultowego zespołu Emperor, powiedział kiedyś w wywiadzie, że lepiej rozwiązać zespół niźli ten miałby stać się parodią samego siebie, jak wiele innych, które próbują przeskakiwać własne poprzeczki - to samo radziłbym Square odnośnie "zespołu" VII. Zresztą, jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to uważam, że właśnie to żerowanie na legendzie FFVII doprowadziło do pojawiania się głosów niechęci w stosunku do tej części. W końcu kiedyś nie była to wcale tak cholernie popularna gra - owszem, miała spore grono fanów, ale o wiele bardziej zamknięte i gdzieś "na boku", tak jak Resident Evil czy Tomb Raider. Wiadomo natomiast, że im bardziej coś jedzie komerchą, tym bardziej spolaryzowane są reakcje odbiorców - jedni nie cierpią, inni kochają. Kiedy coś jest "undergroundowe", to fan czuje się wyróżniony i inny, bo ma świadomość iż należy do pewnej wąskiej grupy osób, ale gdy ów coś powszechnieje, to wówczas wyróżnieni czują się napierdalacze, bo są właśnie w tej wąskiej grupie, która mówi "It's SUX". Brzmi to może trochę karkołomnie, ale tak właśnie uważam... Aczkolwiek nigdy nie mówię "FFX SUX" -> mówię, że mnie się nie podoba/nie podeszło mi.

No ale co do tematu... Pamiętam jak oczekiwanie na FFVIII podnosiło ciśnienie fanów, sam traciłem majątek na gazety, by móc podziwiać pierwsze screeny i zapowiedzi, ale ostatecznie gra nie dała mi już takiego kopa jak poprzedniczka. Nie mówię, że jest zła albo kiepska, bo jest jedną z najlepszych części, ale po prostu nie odnalazłem już w niej tej "magii". To inne klimaty, a ja lepiej czułem się w surowych, cyberpunkowych realiach FFVII, pełnych metalu i zniszczonych konstrukcji. FFVIII to już inna bajka i bardziej młodzieżowe klimaty (studenci, miłostki i te sprawy).

Zgodzę się też z tym co zostało powiedziane powyżej, że system "draw magic" był wyjątkowo nietrafiony i irytujący.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2008, 08:03:10 pm wysłana przez Nekroskop »

Offline Enichi

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 21, 2009, 11:02:54 pm »
To najlepszy Final Fantasy ze wszystkich.
Mi się bardzo podoba, szczególnie fabuła i postacie, a grałem w wiele Finali.

Offline Noctis

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 17, 2012, 06:19:35 pm »
Final Fantasy VIII to dla mnie najlepsza część tej serii. Powodów by tak twierdzić mam wiele i nie wszyscy muszę się z nimi zgodzić.

FFVIII to przede wszystkim fabuła i postacie. Squall to bardzo ciekawa postać pod względem psychologicznym. Nie jest tak prosty (sorry) jak Cloud z FFVII. Jego teksty w stylu "whatever" itp. na początku pokazują jakim jest ignorantem i jest obojętnym na innych. W czasie całej tej przygody poznaje innych głównych bohaterów, którzy zmieniają jego nastawienie. Przemiana bohatera jest dość widoczna na końcu gry.
Inne postacie są tak samo sympatyczne i zróżnicowane np. troszkę nadpobudliwy Zell, radosna Selphi, mądra Quistis,  podrywacz "Irvin" oraz przede wszystkim śmiała i energiczna Rinoa (swoją drogą najładniejsza kobieca postać z całej serii FF).

Motyw w załamaniem czasu czy polowaniem na czarodziejów przez SeeD (bo jak to inaczej nazwać ? eksterminacja ?) jest bardzo fajny, a uniwersum przypadło mi do gustu o wiele bardziej niż to z np. FFVII. Cóż mogę się o wiele bardziej rozpisać, ale po co ? każdy już pewnie ograł tę grę i wie jaka ta fabuła jest ;).

System walki też jest bardzo ciekawy (bo inny :P). Teraz nie wystarczy już tylko levelować, trzeba bawić się z wymianą elementów by zwiększać statystyki naszej postaci (ile godzin przy tym przesiedziałem).

Muzyka to istne ARCYDZIEŁO, do teraz to mój ulubiony OST nie tylko z FF, ale i wszystkich gier ever.

Grafika ? Jak na tamte czasy WOW, a scena jak Squall i Rionoa tańczą na balu CUDNA (dziś jak ją oglądam to łezka mi się w oku kręci.

Czekam z niecierpliwością na remake'a lub FF VIII-2 :P (ach te marzenia)

Offline AdamekR982

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #91 dnia: Października 18, 2012, 12:03:05 pm »
też sobie cenię tą część zwłaszcza ze względu na postać Sephirota :)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #92 dnia: Października 21, 2012, 12:06:46 am »
też sobie cenię tą część zwłaszcza ze względu na postać Sephirota :)
Nie ten temat.

Ja jeszcze nie miałem okazji zagrać niestety, ale posiadam to fanowskie spolszczenie z Balamb. Testował ktoś?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII
« Odpowiedź #93 dnia: Października 21, 2012, 12:40:28 am »
też sobie cenię tą część zwłaszcza ze względu na postać Sephirota :)

Sephiroth jest w FF VII.