Autor Wątek: Najlepsze Summony FF7  (Przeczytany 13000 razy)

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 15, 2008, 01:46:12 am »
Zagłosowałem Bahamut ZERO, bo naprawdę robi wrażenie ten atak z kosmosu.
Podoba mi się też Bahamut, głównie ze względu na dźwięk towarzyszący ładowaniu wiązki przy paszczy stwora.
Phoenix też super wygląda, szczególnie moment z tą obwódką tęczową.
I jeszcze Chocobo/Mog w Deathblow - wygląda to przekomicznie, a szczególnie ten wielki "komiksowy" napis "Boom!" ;)
Przy okazji, wszystkie summony są tu (oprócz Fat Chocobo): http://pl.youtube.com/watch?v=fQcIwL5CG8Y
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 01:53:28 am wysłana przez Cait Sith »
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 20, 2008, 04:13:41 am »
A ja (uśmiejecie się) zagłosowałem na Ramuha :) Nie wiem czemu ale ten dziadziuś coś w sobie ma i fpytke świecą mu się oczka jak miota te gromy na wrogów :) Zaraz potem jest Bahamut (bo łoryginalny), Bahamut ZERO (fajny atak z kosmosu) i Neo-Bahamut (w końcu też Bahamut, nie?). KOTR u mnie wypadają najniżej a szkoda, bo pomysł był dobry tylko realizacja (bez)denna... Wyobraźcie sobie wszystkich rycerzy ustawiających się wkoło wroga a potem, prawie natychmiast jeden po drugim siekących wroga błyskawicznymi ciosami (tak jak Cloud posiekał Sephirotha w AC) i na koniec trzynasty rycerz spadający z góry z ostatnim ciosem. To byłby miodzik i nie trzeba by było czekać 2 minut na zakończenie animacji. Inna sprawa, że PSX nie pociągnąłby tylu rycerzyków na raz...

Gdyby to był poll o FFX to tam Bahamut rządził i tyle, jeszcze te rączki założone, mniam :) Tak powinien wyglądać Bahamut (vide FFVIII najgorszy Bahamut w serii, ble, jakieś niedołężne ptaszysko, "lipa w proszku", jakby to pewna piękna młoda kobieta ujęła :))

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 20, 2008, 02:30:30 pm »
Widziałem KOTR-a (uff hodowanie Chocobo to ciężka sprawa...) i zgodzę się - to straszna lipa. Moc jest duża, ale trzeba czekać te 2 minuty, co zaczyna nudzić po 5tym rycerzu.
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 20, 2008, 03:48:02 pm »
aj tam. i tak imo summon z największym jajem to był i będzie mogles na chocobo. i dobrze, ze panią rzecznik praw dziecka odwołali, bo po teletubisiach i kobietach w ciąży zajęłaby się moglesami i jRPGami. a tak poza tym to nie wiem, czemu jeszcze sie tu nie wypowiadałem, to sie wypowiem. najfajniejszy moim zdaniem był Alexander. smoki i wodne węże są przereklamowane, ifrit wyglądał, jakby się miał zaraz zesrać, a shiva może w późniejszych częściach ładnie wyglądała ale nie w ff7. co tam jeszcze odyn - 100% overrated. kotr - moze to byli rycerze, ale oglądając animację nie pamiętam, abym jakiegokolwiek widział, raczej studentów poprzebieranych na juwenalia w kartonowe zbroje tam powrzucali. tytan, to był taki pudin, ze szczękościskiem w stylu arniego gubernatora, zaś ramuch to taki kolejny dragon ballowy master kame (dla niekumatych - genialny żółw (boże zmiłuj sie nad tym, kto to tłumaczył) )widać, ze staruch jest zboczony i tylko mu cycki w głowie. z hadesem sie nie rozprawiam, bo go z tak nie pamiętam. a phoenixa nie ruszam, bo i po co. ot przerośnięty wróbel. i tyle ode mnie ;f. jak jeszcze za słabo sie rozprawiłem z summonami to wybaczcie ;f po prostu w ff7 summony są brzydkie i tyle ;/ silne owszem, ale wizualnie kalały moje oczy
Kame Hame Ha

Offline Vaizard

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 22, 2008, 03:38:13 pm »
Dla mnie najlepszym summonem w FF VII jest Odin, a zaraz po nim w efektownej animacji Knight`s Of The Round (rozwałka na ekranie). Phoenix i Bahamut Zero również są ok.
Always fight for what you believe in... That's what true live is about...

Offline Sephira

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 27, 2008, 01:50:13 pm »
tam pisze Kujata a nie Kjata

Offline Tesse

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
  • Let's end this!
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 06, 2008, 10:46:59 pm »
Na pytanie najlepszy... oczywiście odpowiadam Knights of the Round. Siła ataku naprawdę duża jednak jak większość z was pisze animacja trwa 2 minuty co może zniechęcić niektórych do używania tego summona. Jeśli chodzi natomiast o aparycję i użyteczność w walce to chętnie oddam głos na Phoenixa i Shivę . :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2008, 10:49:36 pm wysłana przez Tesse »

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #47 dnia: Września 02, 2008, 02:16:10 pm »
 jak dla mnie to:

1.) Hades
moim zdaniem Hades jest najleprzy, jesli chodzi o uprzykrzenie życia wrogom, zadaje spore obrażenia i nadaje dużo negatywnych statusów. Jego sekwencja wezwania nie jest najlepsza, ale itak sie może spodobać.

2.) Kings of The Round
zdecydowanie najpotężniejszy z summonów, jednak wykazuje sie to tylko tym że zadaje wielokrotne obrażenia, no i ogólnie dosyć spore. jednak wygląd rycerzy i magów atakujacych wrogów niezbyt przypadł mi do gustu.

3.) Phoenix
Phoenix nie posiada aż tak dużej siły uderzenia, ale wykazuje się nie tylko ładną sekwęcją wezwania, ale i również wskrzeszeniem poległych postaci, co mozna uznac za jego kluczowy atut. Przy odpowiedniej kombinacji tego summona z materią Final Attack czyni naszą druzynę niesamowicie ciężko do pokonania. i tak wogule to podoba mi sie jego wygląd.

4.) Bahamut + Neo + Zero
za wspaniałe sekwencje wezwania, i dosyć użyteczne, że ich ataki pomijają współczynnik obrony celu. do tego zadaja spore obrażenia

5.) Choco-Mog
wspaniała i zabawna sekwencja wezwania i dodatkowo możliwość spowodowania statusu stop czyni dosyć uzytecznym, a dodatkowo to wezwanie go to chyba jedyna możliwośc zadania obrażeń od elementu wiatru przeciwniką, który ogólnie, o ile dobrze pamietma, zadaje nieco zwiększone obrażenia latającym przeciwnikom

6.) Kjata
fajna sekwencja wezwania i do tego obrażenia od trzech elementów.

7.) wszystkie pozostałe summony

Offline raavi

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • NeoBux
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #48 dnia: Września 04, 2008, 12:17:26 pm »
Wg mnie najlepszym summonem jest Choco-Mog:)
Posiada smieszna sekwencje wezwania, w szczegolnosci kiedy na mobka spada wielki choco:). Chociaz pierwsza sekwencja z moglem kamikaze tez jest dosc zabawna:)
Czyli dobra sekwencja + smiech + status stop = THE BEST CHOCO:p

Offline FifulXXX

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 07, 2009, 10:59:54 pm »
Nie ma typhoona?? czemu nie??

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 08, 2009, 01:19:28 pm »
pewnie dlatego ze to nie ta gra

Offline FifulXXX

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 18, 2009, 09:24:31 pm »
jest w FF7 w ancient forest na koronie drzewa sprawdź sobie
http://squarezone.pl/final_fantasy_vii,summony_5,articles.html

Offline FifulXXX

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 18, 2009, 09:26:19 pm »
Hades za bycie oryginalnym :blink:

Offline xXx Malarz xXx

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 15, 2009, 04:22:11 pm »
muj ulbiony summon to bahamut moze niejest najlepszy ale sam jego wyglond to normalnie zwala z nug w innyh finalah wyglonda słabo a w 7 zarombiscie pozatym on zawsze bendzie moim ulubionym summonem

Offline domcio312

  • Soldier
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #54 dnia: Października 10, 2010, 07:15:47 pm »
Mój ulubiony to Odin w CC ale skoro gadamy o ffvii to wybieram Alexandra. Zawsze go podziwiałem za rozmiary i wmawiałem sobie że jest takim dobrym ,,Weaponem". W innych częściach prawię wcale się nie różni co uważam za plus. Alexander rlz  :F

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 13, 2010, 02:53:12 pm »
Zdecydownie Bahamut ale ten zwykły a nie te dwa neo i zero za dużo bajerów i tego typu rzeczy ja wole summony które są proste a nie naćkane efektami specjalnymi jak KOTR. B)

Offline krausser666

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze Summony FF7
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 13, 2010, 03:14:12 pm »
Typhoon- Desintegration <3 to mowi samo za siebie
Bahamuty- od FF X kocham tego summona ; p za niezmienione od pierwszego pokolenia summonów Mega Flare. Z wariacji tego tuż OD, ataku czy jak to tam się ma tylko Tera Flare jest ' fajofsze ' ;d
K(o)TR- potęga, potęga i potęga. I świetnie wygląda. ; )
Odin-mój faworyt od pierwszego pokolenia summonów. Atom Edge z FF III, Vengance sword z V a potem finito Zantetsuken w pozostałych częściach FF to najlepsze co mogli wymyślić. Yioimbo z FF X i jego Zanmato uważam za ' - ' w serii FF, bo tym można zabić nawet bossów, co nie daje frajdy takiej jak ręczne ich pokonanie.