Autor Wątek: Alkohole wszelkiej maści  (Przeczytany 19742 razy)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 11, 2011, 10:45:35 am »
Właśnie sobie (po tym jak skończyła się perła w sklepie) przeprowadziłem rzetelny i dogłębny test okocima, którego już dość dawno nie piłem i powiem: imo naprawdę ok. Jak na masówkę.

Okocim najgorszy nie jest, aczkolwiek z masówek wolę już Speciala. Tradycja poprostu ;)

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 14, 2011, 07:11:28 pm »
A jeszcze co do Łomży, pewnie jest tak jak mówi Smogu że wyborowe lepsze, ale niedawno piłem tą export i jak najbardziej mi smakowało. Poziom Perły, w zasadzie smakują dość podobnie z tym że Perła jest ździebko słodsza. Także ja bym specjalnie się nie wachał po to piwo sięgać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2011, 07:12:41 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 16, 2011, 02:32:47 am »
ok prosze państwa, było już o alkocholach gotowych, takich wprost ze sklepu, była te mowa o domowym winie. Teraz mam zamiar wspomnieć o pewnym drinku orzeźwiającym.

Das Boot

Das Boot to nie tylko drink, ale też pewnego rodzaju idea i sposób na życie :P taka nasza mała filozofia. Bo w tym wzsystkim nie chodzi o to by się upić, ale by raczej utrzymać. Zresztą na zdjęciach będzie widać o co chodzi jakby. Pierwszego Boota zrobiliśmy w akademiku jak jeszcze w barze pracowałem. Powstał przypadkiem - na 23 urodziny kupiłem sobie sporo alko, między innymi żubrówkę do drinków. Ale chłopaki wymyślili dla niej inne zastosowanie... hehehe... i tak powstał nasz bractwowy trunek.

 Zacznijmy od składu może, by zaznajomić opinię publiczną z czym to się właściwie je (i przy okazji o czym Smogu często i gęsto bredził na fejsbuku)

Jak widać na załączonym obrazku składników jest trzy. w zależności od proporcji powstają 3 różne wersje boota i tak:
- 2 litry energola, dwa ruskie szampany, 0.5 żubrówki - tzw Mini Boot - o najmniejszej mocy przeliczeniowej, albo też inaczej - babski Boot.
- j.w. ale 0,7 żubrówki - Das Boot właściwy, Jedyny Słuszny Boot, Mściciel i Nisczyciel Światów, Lokali i Nie  Tylko - klasyk, najpopularniejsza wersja :P
- j.w. ale 1l żubrówki - aż do 1,4 zubrówki - Boot Morderca.

Sposób przygotowania - na początek leci żubrówka, potem ruskie szampany. Na koniec energole. Przy całym procesie należy pamiętać, że butelki występujące parzyście wlewamy jednocześnie i nie krzyżujemy strumieni. Trawka z żubrówki musi znaleźć się w drinku - będzie zagrycha. No i najważniejsze - NIE MIESZAĆ!

Sposób podawania: jak na zamieszczonych obrazkach:

na obrazku powyżej w sumie najbardziej słuszny sposób spożywania - sztuką jest nie tylko się napić, ale też Boota utrzymać. Poniżej to pójście na łatwiznę.


Parę faktów z Bootem związanych:
- idealna ilość osób do jednego wazonu - dwie do trzech. Powyżej trzech jeden wazon może być za mało do otrzymania upragnionego stanu upojenia, chyba, że ktoś ma słabą głowę.
- Das Boot to cichy morderca - na początku niby nic, ale moc zaczyna objawiać się z czasem.
- Boot Gościł już w wielu miejscach w Polsce - m. in. (oprócz Torunia of koz) - w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Ostrołece, na kilku ważniejszych imprezach rycerskich, gdzie poczęstowani organizatorzy przeklinali nas potem przez resztę trwania imprezy z powodu kaca mordercy.
- Boot robi też karierę międzynarodowa - połączył naszych kolegów z miejscową ludnością na ukrainie, gdy byli z wizytą, podczas tourne mojego znajomego na półwyspie bałkańskim, boot znany jest też na pośrednictwem internetu w kilku krajach Ameryki Łacińskiej.
- ogólnie to smogu wypisuje głupoty, ale prawda jest taka - Das Boot stał się naszym tradycyjnym drinem w bractwie i wiele osób zawsze miło to wspomina. Enjoy :P
Kame Hame Ha

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:28:59 pm »
Pytałem się co sądzicie o piwie Harnaś, bo była zajebista promocja i kupiliśmy dziesięć czteropaków na zapas. Wczoraj musieliśmy to wszystko wypić.  W domu na siłę zjadłem zupkę chińską, bo "byłem głodny", później rzygałem tym syfem(głód+czipsy+piwo). Nigdy więcej nie pójdę na taką promocję. Sęk w tym, że u nas są tylko piwa typu Tyskie, Żywiec itp. nic wyjątkowego :/

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:55:15 pm »
Harnaś... Powiem tak, wypić się da, ale jak mam coś innego do wyboru (poza Tatrą czy innymi Wojakami), to nie wezmę.

Dziś znów uraczyłem się perłą a do moich zakupów (jako stały kilent, hehe) gratis dostałem to:

Ani myślałem pić, no i wziałem do domu, przecież nie wyrzucę. A teraz mnie w sumie korci, żeby sprawdzić. Tak wiem, picie w samotności to pierwszy krok do alkoholizmu, ja się bardziej martwię, że będzie lipne.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2011, 09:55:49 pm wysłana przez Sitheral »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:07:03 pm »
Cytuj
Tak wiem, picie w samotności to pierwszy krok do alkoholizmu, ja się bardziej martwię, że będzie lipne.
nope jedno piwo raz na jakiś czas to lekarstwo, ja swoje dziś np zażyłem (a właściwie nadal pije tak dzieś od 15 ;x)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2011, 10:07:39 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:22:04 pm »
No nie ma to jak jedno piwko na odmulenie się. Zaaplikuje, takie testowanie to wielki trud, ale ktoś go podjąć musi.  Jeśli nic nie napiszę w ciągu 24 godzin, nie pijcie Dębowego.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:31:56 pm »
Wygląda na to, że będę musiał zostać przy Żywcu lub Tyskie, to jedyne masówki, które jakoś akceptuje. Ale nieprędko napiję się piwa, rzygowiny z wczoraj wciąż mnie nawiedzają...

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 16, 2011, 11:33:00 pm »
Cytuj
No nie ma to jak jedno piwko na odmulenie się.
nie o takie lekarstwo mi chodziło ;x ja akurat nie mogę pic alkoholu na kacu. Chodziło mi o to że robi konserwacje przewodu moczowego

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 17, 2011, 08:28:29 pm »
Tak do połowy wchodziło jak ta lala, później ledwo skończyłem, raczej nie polecam.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 18, 2011, 01:26:19 am »
wczoraj wzięłam łyka piwa, które według etykiety miało 24%. Dawno nie piłam nic tak obleśnego :/ Gorzkie, alkoholowe, mocne i smakowało jak sfermentowana kawa [ok-nie piłam sfermentowanej kawy, ale to było pierwsze, co pomyślałam po tym łyku]

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 21, 2011, 02:44:35 pm »
smogu a nie próbowałeś własnego piwa robić?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 26, 2011, 08:29:45 pm »
Motywem przewodnim świąt był Krupnik. I mimo że nie jest to jakiś mega droga wódka, wchodzi naprawdę zacnie, polecam, a co!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 29, 2011, 11:48:44 pm »
Blah, u mojej siostry był krupnik. W momencie gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że bede trzeźwy.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 30, 2011, 03:45:35 am »
Blah, u mojej siostry był krupnik. W momencie gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że bede trzeźwy.

a 'wojny skrzatów' nie znasz? :F

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 08, 2011, 10:09:35 am »
smogu a nie próbowałeś własnego piwa robić?
nie, nie próbowałem. wino owszem, ale nie piwo. za mało chmielu u mnie rośnie, a kupować nie ma sensu ;f
Motywem przewodnim świąt był Krupnik. I mimo że nie jest to jakiś mega droga wódka, wchodzi naprawdę zacnie, polecam, a co!
krupnik dobry jest ale z kawą paloną :O
Kame Hame Ha

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 08, 2011, 12:43:12 pm »
smogu a nie próbowałeś własnego piwa robić?
nie, nie próbowałem. wino owszem, ale nie piwo. za mało chmielu u mnie rośnie, a kupować nie ma sensu ;f
wiesz, piwa nie robi się z chmielu ;f możesz poeskperymentowawszy z czymś innym do podkreślenia smaku
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2011, 12:43:55 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 08, 2011, 02:29:44 pm »
smogu a nie próbowałeś własnego piwa robić?
nie, nie próbowałem. wino owszem, ale nie piwo. za mało chmielu u mnie rośnie, a kupować nie ma sensu ;f
wiesz, piwa nie robi się z chmielu ;f możesz poeskperymentowawszy z czymś innym do podkreślenia smaku
ale chyba lepiej się za robienie piwa nie zabierać, jeśli nie ma się piwnicy, bo śmierdzi,ne?
Pamiętam jak robiłam tzw. bimbrownię do produkcji CO2 do akwarium [na wzrost roślin]i śmierdziało straszliwie. Tzn. nie śmierdziało póki:
-było zupełnie szczelne
-jeśli nie musiałam wylewać zużytego 'bimbru' [ a co jakiś czas musiałam i waliło w łazience przez dwa dni :/]

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 08, 2011, 07:38:38 pm »
trzeba bylo zrobic taki reaktor z kwasku cytrynowego i sody ;)
http://www.forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=22999
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 08, 2011, 07:50:26 pm »
tyle, że bimbrownia 'zajmuje' jedną butelkę, a reaktor z kwaskiem i sodą dwie :F Jeszcze bardziej zagraciłabym sobie okolice akwarium.

Zresztą- i tak zlikwidowałam bimbrownię. Kryptokoryna rozrosła się tak,że zagłuszyła inne zielska  <_<