Autor Wątek: Devil May Cry  (Przeczytany 30682 razy)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 22, 2013, 04:22:09 pm »
Tak, tutaj się zgodzę, że SM ma zajebistą fabułę w dodatku można się nią trochę "bawić", ale mówiłem głównie o gameplayu (uciekanie przed potworami, bezsensowna opcja chowania się do szafy itp). Mi osobiście podoba się reboot Castlevanii: Lords of Shadow, bo poza kilkoma bolączkami gameplayowymi (kamera, trochę niedopracowane sterowanie) i tym ciągłym podpowiadaniem co zrobić, gra jest naprawdę super (klimat, widoczki). Ale to takie rebooty właśnie sobie cenię, gdzie bohater i świat gry wciąż jest podobny do tego z klasyków. Tymczasem w nowym DmC bohater (i reszta) nijak wskazują na to, że mamy do czynienia z rebootem. Bo to wygląda jak całkiem inna gra. Mamy tylko te same imiona i to co bohaterowie robią. Gdy DMC trzymał jakiś poziom swym cynicznym bohaterem, tak DmC ma poziom (wiemy wszyscy jaki). Powiedziałbym że przynajmniej fajnie się w to gra, ale tak spory nadmiar bugów potrafi permanentnie zniechęcić do obcowania z tytułem. Przynajmniej mnie. Ale i to nie boli mnie najbardziej, przeszedłem przecież piracką, bardzo źle przegraną wersję Nightmare Creatures II w NTSC, gdzie w niektórych lokacjach co krok wpadałem w wymiar pozateksturowy. Jak gra zauroczy to i bugi idzie wybaczyć. Niestety jak już jakaś gra mi się spodoba choćby ze względu na historię (grafiki raczej pod uwagę nie biorę) to muszę skończyć. Szczęście, że póki co DmC pod żadnym względem mi się nie podoba.

No i przecież patche nie mogą ratować gry.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 04:25:16 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 22, 2013, 06:39:11 pm »
Cytuj
Tymczasem w nowym DmC bohater (i reszta) nijak wskazują na to, że mamy do czynienia z rebootem. Bo to wygląda jak całkiem inna gra. Mamy tylko te same imiona i to co bohaterowie robią.
Czyli dokładnie mamy reboot. Otoczka niby ta sama, ale zaczynamy "od początku". To zupełnie jakby wziąć FFVII i zrobić z Cloud'a zatwardziałego weterana po 40-stce, który zachowuje się jak wiking i urządza w barach pijackie bójki, a fabuła nie ma nic wspólnego z oryginałem...Czyli zrobić z niego Cid'a...taki reboot był by w sumie zajebisty.
Inaczej. To jakby zrobić z Cloud'a kobietę...a nie...FFXIII. Nieważne.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 22, 2013, 07:45:52 pm »
A no racja. Ale jednak wolę podejście z Castlevanii LoS. Takich rebootów chciałbym widywać więcej.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 23, 2013, 12:57:49 am »
A no racja. Ale jednak wolę podejście z Castlevanii LoS. Takich rebootów chciałbym widywać więcej.
Z tym, że Dave Cox sam przyznał, by LoS traktować jako osobną wizję. Nie reboot, nie sequel, ale osobną wizję błogosławioną przez Konami.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:34:33 am »
Gdyby DmC miało inną nazwę,nadali inne imiona postaciom i nie miało by to nic wspólnego z oryginałem,to była by może to spoko gra,a tak,cóż...

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 23, 2013, 01:50:35 pm »
Cytuj
A no racja. Ale jednak wolę podejście z Castlevanii LoS. Takich rebootów chciałbym widywać więcej.
Z tym, że Dave Cox sam przyznał, by LoS traktować jako osobną wizję. Nie reboot, nie sequel, ale osobną wizję błogosławioną przez Konami.

Ja nie rozumiem czemu ludzie ciągle myślą, że główny bohater jest jedynym problemem nowego DmC?

Gdyby DmC miało inną nazwę,nadali inne imiona postaciom i nie miało by to nic wspólnego z oryginałem,to była by może to spoko gra,a tak,cóż...

Bez względu na to jakby nie nazywać tej nowej Castlevanii (remake, reboot, remaster), to i tak jest ona nadzwyczaj udaną pozycją, i mimo wszystkich zmian nadal zachowuje ducha poprzedniczek, podobnie czyni też Mortal Kombat, czego nie można powiedzieć o nowym DmC, gdzie nowy Dante, nijak ma się do oryginalnej wersji, a dla mnie kreacja tej postaci stanowi kluczową rolę jeśli chodzi o określenie tej serii. Tak więc zgodzę się z Yuzurihą i dodam, że jeśli chodzi o samą rolę wabika to dla starych graczy pełni ją tytuł, a współczesna kreacja z kolei jest nim dla nowej grupy docelowej, tak czy siak, gra sama w sobie może być do przyjęcia, ale nie jest ona udanym ukłonem wobec pierwowzoru, ale kogo to obchodzi skoro cel główny, tj. zysk ze sprzedaży, pewnie zostanie osiągnięty.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2013, 03:04:29 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 23, 2013, 06:24:25 pm »
Nie zostanie. Zbyt długa przerwa między DMC 4 a tym tytułem. Teraz każda gra sprzedaje się poniżej oczekiwań.  Założę się, że do 2 milionów nawet nie dobije.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 23, 2013, 07:37:24 pm »
DmC sprzedaje się gorzej od DMC HD Collection.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 23, 2013, 08:06:07 pm »
DmC sprzedaje się gorzej od DMC HD Collection.
Jak miło :). Mógł to być dobry reboot, ale zbyt wiele zostało spa(rta)czone. No i mnie ogólnie nie dziwi, że ludzie wolą grać w klasyk w lepszej rozdziałce od tego badziewia.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:00:22 pm »
DmC sprzedaje się gorzej od DMC HD Collection.

tylko na amazonie i to tylko dzięki akcji 4chana / reddita gdzie ludzie kupują po kilka kopii hd collection i sie przechwalaja screenami - nie można niedoceniać siły wściekłych fanbojów ;] akcja ogólnie fajna ;]

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Devil May Cry
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 24, 2013, 01:49:11 pm »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2013, 01:52:42 pm wysłana przez Yuzuriha »