Autor Wątek: Resident Evil  (Przeczytany 24018 razy)

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #100 dnia: Września 14, 2009, 06:50:27 pm »
Darkside Chronicles? Na jaką to konsole? Lub też na jaką konsole wyjdzie?

Btw, podoba mi się ta niewiasta na drugim obrazku :D.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #101 dnia: Września 14, 2009, 11:12:41 pm »
Wii exclusive.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 03, 2012, 02:15:14 pm »
Słyszał ktoś już o nowym RE6? Co sądzicie? Ja tylko czekam na ikspudłowe demo. Jak się spodoba, to może kupię. Pomysł bardziej dynamicznych walk(chodzenie podczas strzelania, przeszkody terenowe, osłony, uniki) jakoś mi się z Residentem kłóci, jak ktoś grał w 4 i 5 to wie o co chodzi, szczególnie, że ma to być powrót do korzeni zombie Aczkolwiek jest to uzasadnione wirusem C i występowaniem tzw. J'avo, przeciwników na kształt Weskera. Będą oni bardziej mobilni niż zwykłe zombie, dodatkowo np. po uszkodzeniu ręki będą mogli wytworzyć nową, bardziej zabójczą kończynę zwiększającą siłę ataku bądź mogącą wyciągnąć bohatera zza osłony. Dodatkowo podoba mi się motyw kilku linii fabularnych :
- znanego np. z dwójki i czwórki Leona Scotta Kennedy'ego
- Chrisa Redfielda znanego m.in. z jedynki i piątki
- syna Alberta Weskera, Jake'a Mullera.
Szczególnie czekam na tego ostatniego. Jeżeli będzie trzymał poziom ,,tatusia'' to zapowiada się naprawdę ciekawa rozgrywka.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 03, 2012, 05:56:55 pm »
Nowy gameplay stosowany od czwartej części nie przeszkadza mi ani trochę. Kiedyś musiał ewoluować. Niestety w piątce jest on wciąż lekko zacofany w stosunku do innych gier, w które gra się podobnie. Co do piątki, to ogólnie średnio mi się podoba. Kiedy czwórka naprawdę miała klimat horroru, to piątka ma go bardzo niewiele. Często okreslam ją jako "Helikopter w Ogniu: Zombie". Niestety tak mi się kojarzy. Ale w co-opie gra się wyśmienicie.

Co do szóstki to mam nadzieję ze będzie o niebo lepsza od piątki. I oby nie było tak jak z ORC, który wszędzie dostaje oceny nie przekraczające 5/10.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 03, 2012, 07:55:34 pm »
Grałem w ORC, nawet kupiłem, ale po jednorazowym przejściu sprzedałem. To, za przeproszeniem, gówno na resorach nie Resident Evil. Z trzymających jeszcze poziom części tego survival horroru zrobili zwykłego action-shootera. Można to porównać do Gears of Wara, ale nie chcę go obrażać. W kilku słowach : jedna, wielka porażka.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 04, 2012, 07:36:40 pm »
Nope. RE6 wygląda niesamowicie chujowo.
Gears of War z zombie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 04, 2012, 08:57:25 pm »
Dla mnie póki co RE istnieje do 4 części. Ewentualnie do piątej w coopie. Ale gdyby w 4 był coop to piątki w ogóle bym nie potrzebował. Teraz jedna gra upodabnia się do drugiej i na odwrót.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 05, 2012, 12:21:32 am »
Fajne były czasy, kiedy trzeba było decydować czy zmarnować pociski na tego zombiaka czy może lepiej go wyminąć?
W RE4 i 5 trzeba było miejscami oszczędzać amunicję i wybierać odpowiednie miejsce do odstrzelenia grupy "nie-zombie".

W RE6 wygląda na to, że jedyną decyzją do podjęcia będzie "czy mam roztrzaskać zombiakowi łeb o ścianę czy mam zrobić bullet time i skosić wszystko co się rusza?"
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 05, 2012, 01:08:41 am »
Poczekamy do września lub sierpnia na demo. Zdam Wam relację z Niego jak tylko wyjdzie i je ogarnę. Narazie ciekawi mnie jak twórcy wywiążą się z ,,powrotu do korzeni'', bo jak narazie tego nie widać.

@sol co prawda to prawda. Jak w Residencie dwójce miałem odwieczny dylemat tak w 4 i 5 tego nie ma. Często trzeba wyrżnąć wszystko żeby dostać się dalej. Cóż, przynajmniej fabuła trzyma jakiś poziom.

Co mnie najbardziej bawi? Poruszanie się podczas strzelania i osłony terenowe. Jeżeli J'avo naprawdę okażą się tak ,,fabulous'' jak ich opisują to może się to na coś nada. Ale co, jak lwia część gry to będzie walka z mózgożercami? Wtedy będziemy przedzierać się przez tłumy powolnych zombie i wariacji B.O.W. by wykorzystać nowinki w sterowaniu? Jeżeli tak będzie to zapowiada się średnio.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 05, 2012, 09:46:18 am »
Jedno co mi się podoba w RE6 to to, że Leon w końcu wygląda mniej metro. Ma bardziej wyrazistą szczękę i chyba miejscami widziałem zarost. Reszta za to jest zbyt oklepana. Za głowę się złapałem jak zobaczyłem tego Harrier'a wbitego w budynek i cysternę z paliwem eksplodującą z siłą bomby Daisy Cutter.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 11, 2012, 03:52:19 am »
Cóż po aktualizacji mojego ikspudła było do przewidzenia, że moim pierwszym DLC będą te od Resident Evil 5. A więc:
Lost in Nightmares: obiecywany powrót do korzeni. Czy się udał? Nawet bardzo. Opowiada o wydarzeniach, które dzieją się 3 lata przed głównym wątkiem fabularnym, z udziałem Chrisa i Jill. Akcja dzieje się w willi Spencera, jednego z założycieli Umbrella Corp.. DLC mimo tylko ok. 2-3 godzin zabawy dzieje się dużo i...jest strasznie(w0w!!111). Pierwszy raz nastąpił od uderzenia maczugą od gigantycznego cosia za zakrętem po około 20 minutach. Następny szok był po 10 minutach gdy zwykłe zwłoki rzuciły się na mnie z zamiarem zjedzenia(?) mnie. Nie trzeba było także długo czekać na trzeci straszak. Naprawdę proste sposoby, ale jakże skuteczne. Polecam każdemu fanowi pierwszego Residenta. Kto zagra i pamięta - będzie wniebowzięty.
Desperate Escape: AddOn nastawiony stuprocentową akcję. Opowiada o dotarciu Jill i Josha do helikoptera i wyruszeniu na pomoc Chrisowi i Shevie. Bawiłem się naprawdę lepiej podczas tych 132 minut niż przez trzy razy tyle w głównym wątku RE5. Akcja nie zwalnia nawet na minutę. Od hordy kilkunastu Majini do walki z trzema Chainsawmanami po przedzieranie się przez umocnienia z wielkim finałem na dachu. Ostatnia scena to 7 i pół minuty obrony przed Gatling Gunnerami, Chainsawmanami i liczbą Majini większą niż w Mercu. Polecam tym, którzy uwielbiają dobrą, wartką akcję.
Mercenaries Reunion i dodatkowe stroje: zwykły tryb Mercenaries, tylko od początku mamy wszystkie postacie i plansze są znacząco pozmieniane. Na ten przykład w Public Assembly mamy dość spory kawałek mapy w gratisie. Postacie to: Heavy Metal i Warrior Chris, Bussines i Fairy Tale Sheva, Excella Gionne, Josh Stone, Barry Burton i Rebecca Chambers. Trochę zajeżdżało na początku schabowym, ale da się go przełknąć. Co do strojów : Heavy Metal - mój faworyt. Chris wygląda jak Paladyn Bractwa świeżo wyciągnięty z Fallout'a 3. Warrior - spodoba się fanom mad maxa. Bussines - seksowny strój dla Shevy. Fairy Tale - ?czerwony kapturek? Na początku był lekki ,,dafak?", ale też mi się podoba.
W Versus jeszcze nie grałem.
@edit: Versus jest ciekawy. Mamy postacie z Mercenaries, mapy z Mercenaries, lecz mamy inny rodzaj rozgrywki do czterech graczy . Więc:
-Slayers - cztery osoby mordują się nawzajem przy akompaniamencie Madżiniaków i innych kreatur. Mój faworyt.
-Team Slayers- taki TDM z zombiakami. Dwie drużyny po dwie osoby. Gra się ciekawie, ale IMO Slayers bardziej klimatyczne.
-Survivors- to samo co Slayers, lecz tu bardziej niż zamordowani gracze liczą się punkty za zabite pokraki.
-Team Slayers-jw. tylko w drużynach.
Rozgrywka(o dziwo) wciąga, choć zbieranie 50k na Weskera to lekka przesada. Nie jest aż tak genialny jeżeli o postacie chodzi. Moim faworytem był i będzie ,,Safari" Chris, ze względu na łatwą i przyjemną rozgrywkę i ,,Midnight" Wesker.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2012, 12:12:27 am wysłana przez DarkAura16 »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 11, 2012, 02:46:18 pm »
No ja miałem okazję grać z kumplem w coopie w RE5 Gold Edition gdzie był ten pierwszy dodatek, o którym wspomniałeś i też byłem w niebo wzięty. Zajebisty klimacik, trochę schizy i strachu i tak właśnie powinny wyglądać nowe Residenty. Tymczasem seria powoli umiera bez hon(/rr)oru :)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #112 dnia: Października 16, 2012, 12:47:35 pm »
Czy ktoś oprócz mnie grał już w Resident Evil 6? Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego "powrotu do korzeni" w wydaniu Kobayashiego (reżyser Outbreaków). Podoba wam się kierunek obrany z nastawieniem na akcję i kieprawe strzelanie?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #113 dnia: Października 18, 2012, 10:45:05 pm »
Ja grałem tylko w demo Chrisa i Leona i Leona podszedł mi bardziej, bo w epizodzie Chrisa zdaje się przeważa akcja i amerykańsko-wojenny patos, który mnie drażnił. Słyszałem, że jedynie kampania Leona jest tak klimatyczna, a szkoda, bo jednak z tego co mi o grze wiadomo to przeważa akcja.

Co do Outbreaków to grałem tylko chwilę więc nie mam porównania niestety.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Resident Evil
« Odpowiedź #114 dnia: Października 19, 2012, 06:53:42 pm »
Czy ktoś oprócz mnie grał już w Resident Evil 6? Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego "powrotu do korzeni" w wydaniu Kobayashiego (reżyser Outbreaków). Podoba wam się kierunek obrany z nastawieniem na akcję i kieprawe strzelanie?

Powiem tak - gra fajna. Ale nic wiecej. Kampania Leona ma jakis tam klimat ale to tak naprawde tez sama akcja. Chris z Piersem robia rozpie**ol niczym z niskobudzetowych filmow. Kampania Jake'a ciekawila mnie od poczatku, ale losy syna samego Alberta Weskera sa nudne jak flaki z olejem. Ogolem system sterowania mi sie podoba. Nie wiem czy wyszedl na dobre czy na zle, ale naprawde mi sie podoba. Uniki, turlanie itp nawet niezle. Odrzuca mnie tylko glupawy ekwipunek. Zapowiadal sie poreczny, wyszlo gowno w ktorym wszystkiego trzeba szukac. System zycia za to takze wyszedl na plus ale stamina...do wykonywania ciosow i sprintowania...odnawia sie niczym stamina w Tibii. Pooowooolutku. Dalbym tej grze 4/6 ale jest jeszcze jeden mankament. Nie jestem zwolennikiem pieknej grafiki, ale nawet na PS3 z HDMI widac zjebane cienowanie i wystajace tekstury. I w dodatku w niektorych miejscach mozna spotkac niewidzialne sciany, ktorych w zaden sposob nie mozna obejsc, choc wiadomo jest ze przez gorke do kolan moznaby przeciez przebiec. Takze - mocne 3/6. Za to ze to moja ulubiona seria o zombie.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2012, 06:56:50 pm wysłana przez DarkAura16 »