Autor Wątek: Alkohole wszelkiej maści  (Przeczytany 19420 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:35:19 am »
absynt szału nie zrobił na mnie. większy szła miałem po domowej roboty 80% piołunówce - nie dość, że amolem jechał, to jeszcze była tak przepyszna, że nawet dwa słoiki dżemu które wciągnąłem łyżką zaraz po nie zabiły tego smaku :P a czy absynt jedzie amolem - nie wiem, bo piłęm go z łyżeczki z cukrem, do tego był podgrzewany.

enyłej pora przyznać się czego smogu nie lubi jeśli o alko idzie. czy ktoś wie czym jest anyż? tak? to wiecie zapewne też co to Ouzo.

 No. to ja podziękowałem. Nie trawię smaku, a co dopiero zapachu - momentalnie mnie cofa, co w sumie raz jeden w życiu wykorzystałem z premedytacją by w bezczelny sposób wyjść z lokalu, do którego ówczesna znajoma, potem moja obecna była mnie w sumie siłą zaciągnęła. Wiedziałem że tak zareaguje, ale zrobiłem to by stamtąd wyjść, bo niby żle się poczułem i niedobrze ze mną. ale co sie dziwić, ja mnie zaciągnęła ze swoją współlokatorką i jej dziewczyną do klubu dla ludzi seksualnie skrzywionych. do dziś nie wiem czy barman uśmiechał się do mnie czy do zawartości mego portfela brrrrrrrrrr
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 01:36:57 am wysłana przez Smögu »
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 07, 2011, 03:39:16 am »
A absynt podobno jakby Amolem trąci. Kto pił?
Ja lubię wino robione przez tatę. Albo czekoladowe Calidao z mlekiem. Poza tym nic słodkiego.

A kontynuując Smogulcowe ciekawe etykiety, to: Skurczybyk - ciekawa nazwa.

Nie trąci Amolem. Ma specyficzną ziołową nutę :F Chyba, że dla kogoś alkohol+ zioła= Amol.
IMO absynt lepiej pije się w postaci szotów, niż rozwodniony [tylko przełykać trzeba z powietrzem, żeby jak najmniej stykało z przełykiem ]. Potem zapijamy. I można zagryźć czekoladą :)

Co do alkoholi, najłatwiej mi wymienić te, których nie pijam:

1. pierwsze, wątpliwie zaszczytne miejsce przypada koniakowi, cherry, brandy i ich ewentualnemu rodzeństwu [jeśli takie mają, a ja nie znam]. Nawet oryginalny Martell jest paskudny.

2. Adwokat.Nie dość, że za gęsty, to jeszcze niesmaczny.

3. gęste likiery, pite bez rozcieńczenia mlekiem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 03:40:02 am wysłana przez Hisoka »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:12:18 pm »
mi tam amol smakuje ;d ale za mocny żeby go w kieliszku wypić

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 08, 2011, 10:56:27 pm »
Absynt jest okej. Nie pijam często ale jak pijam, to zawsze jestem zadowolony. Druga sprawa że tego prawdziwego Absyntu to ze świecą szukać. A jeszcze wracając do piw, Desperados to dobra rzecz, może nie na dłuższą metę, ale od czasu do czasu łapię na to smaka :)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 08, 2011, 11:11:36 pm »
nom mi właśnie desperados smakuje, bo warke strong zepsuli kilka lat temu

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 09, 2011, 12:46:43 am »
Jak piwo, to tylko Desperados i Leżajsk.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 09, 2011, 02:40:44 am »
Dobre piwa to:

polskie
Lech
Żywiec
na pewno nie Okocim  :F

zagraniczne
czeski Budweiser
krusovice
Grolsch
Heineken

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:09:59 am »
Z niemieckich piw dobry jest jeszcze Chimay. Mocne, ciemne piwo.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:31:34 am »
Cytuj
Lech
Heineken
............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...................................../
.............`~.*-,.....................................|,./.....,__
,,_..........}.>-._...................................|..............`=~-,
.....`=~-,__......`,.................................
...................`=~-,,.,...............................
................................`:,,...........................`..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_..........._,-%.......`
...................................,

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:37:11 am »
przerażacie mnie z tymi masówkami o_O nie wiem, do masówek mam niekryty uraz, ale to dla tego, że miałem okazję tyle regionalnych i lokalnych produktów spróbować, że piwa produkowane masowo są dla mnie.. nie wiem, wodą z chmielem co najwyżej...


dlatego tez prosze - krótka lista wujka SNAYK ASNW ME SNAYK Dowgirda po co warto sięgnąć, jeśli zobaczycie to na sklepowej półce....


najpierw może smakowe piwa, bo lubię i takie:

Wiśnia w Piwie Browaru Kormoran

wszystkie redsy, gingersy i produkty piwopodobne, które koło piwa co najwyżej stoją w sklepie moga się schować. Bez kozery powiem - najlepsze piwo smakowe jakie miałem okazję w życiu pić.

Czarne Browar Fortuna

Bardzo dobre ciemne piwo o posmaku czekolady i coli. Ale nie jakiejś tam pierwszej lepiej landrynkowej pseudo coli z osiedlowego sklepu - takiej porządnej coli, co to teraz już nawet w sklepach nie uświadczycie, ale pamiętacie smak Coli i Pepsi sprzed lat przynajmniej dziesięciu albo i lepiej, gdy mniej cukru w to walili. Do tego piwo idealne dla małolatów albo picia w plenerze - przelej do butelki po coli i nikt sie nie zorientuje.

Czarne Miodowe Browar Fortuna

no to powyżej wspomnianej palety smaków dodajcie jeszcze miód. Ale miód nawet w piwie trzeba lubić. Ja lubię. polecam :) fajne piwo, ale tylko bardzo bardzo zimne :)

piwa jasne:

Miodne browar ?

Bardzo dobre miodowe piwo. Po raz kolejny zaznaczę - mam skrzywienie na punkcie miodu, ale też z drugiej strony nie każdy musi lubić miód.

Złoty Smok Browar Fortuna

Zabijcie mnie, to żadna kampania reklamowa, po prostu oni robią naprawdę świetne piwa. Dla mnie to duchowi spadkobiercy nieistniejącego już, a najlepszego w Polsce Browaru Grudziądz. Enyłej wszystkie lechy, żubry, tatry i specjale mogą się schować, przy tej chmielowej kompozycji.

Gniewosz się, czy się nie gniewosz

Wypatrzone całkiem niedawno, jeszcze w Toruniu w jednym z osiedlowych sklepów. Przeraża mała rozmiarówka - 0.33 :/ Za to w smaku :P Aż mi się spotkanie opłatkowe przypomniało XD "Hans, przyszliśmy się opłatkiem podzielić! (gniewosze na stół) - No taki opłatek to ja rozumiem!"

na liście warto jeszcze wspomnieć kilka piw, ale już bez obrazków, bo są zdecydowanie bardziej popularne: Brok Sambor Koniecznie Sambor a nie Export. Sambor towarzyszyl mi przez trzy lata włocławka zamiennie z Kasztelanem, lecz później wycofali Sambor z ogólnopolsikiej sprzedaży zastępując go exportem, zaś sambor można gdzie niegdzie lokalnie dostać.Podobnie ma sięsprawa z piwem Łomża Wyborowe - podobnie w ogólnopolskiej sprzedaży jest tylko wersja Export. A Wyborowe a Export to proszę państwa niebo a ziemia. Wyborowe nadal trzyma fason, a Export się wali. Skomentuje to tak - pierwsza partia Export z Łomży, jaka sie pojawiła, była czysto regionalna te pare lat temu. Biła Carlsberga i Heinekena na głowę. Obecnie mając do wyboru te trzy piwa po Export sięgnąłbym na samym końcu.... No i na koniec warto wspomnie o piwach Browaru w Ciehanowie a mianowicie Ciechan - dla niektórych moich znajomych to Ciechan stawiany jest zamiennie z Fortuną na stole jako te najlepsze piwa w kraju. Polecam każdą wersję - naprawdę dobre, dobre piwa. Mowa oczywiście o jasnych, bo akurat o dziwo ich Porter taki super to znowu nie jest...


a jeśli są na forum ludzie, którzy lubią ciemne piwa to po pierwsze wspomniany już przeze mnie wcześniej Czarny Smok (Smog?XD) - naj naj naj piwo Smogulca, idealne ciemne piwo. Dalej będzie Grand Porterbrowaru Cornelius, Big Boss - zabijcie, mnie browaru nie pamiętam, ale macie etykietę:

... jest jeszcze kilka porterów i ciemnych piw, ale te najbardziej godne wymieniłem.

Z masówek zaś wogę wymienić tak tych co piję i tych po które nie sięgnę:

niezłe(ba dobre i bardzo dobre, ale po prostu mają zbyt "taśmowy" smak):
Leżajsk, Desperados, Carlsberg, Heineken, Dębowe Mocne, Pilsner Urqel, uwentualnie Tuskie i Żubr

przeciętne)nic specjalnego, piwo jak piwo i tyle, nie wyróżniają się w smaku niczym co powalało by na kolana):
Lech, Specjal, Tatra, Harnaś

nie sięgnę, choćby mi w morde lali:
Warka, Strong, Harnaś - dla mnie te piwa to ewidentna woda ze słodem i chmielem. Nic co powalałoby mnie w smaku i jednocześnie zacheciło bym kupił jeszcze raz o_O

Na deser zostawiłem jeden produkt masowy, który uwielbiam ale nie ten co u nas w kraju można dostać, bo ten u nas dostępny to można sobie go...


Ludzie mają o nim różne opinie, ja to piwo uwielbiam. Gdy siostra pojechała z wycieczką w tamte okolice dostała ode mnie przykazanie nowe - kratę piwa bratu dostarcz. Zresztą mam znajomego z klubu GO w irlandii a i kumpel, który zresztą pisał recenzję do The Last Remnant tutaj na SZ (cóż, od nich miałem wtedy X360, każdy napisał swoją) jeździ często i gesto i zawsze o mnie pamięta by mi piwa przywieźć. Po prostu fenomenalny smak ciemnego piwa. Nawet Czarny Smok wysiada :)

no to wywód o piwach na tym poprzestanę póki co bo to dla mnie temat rzeka jest. Rzeka piwna

---edit---

teraz zdałęm sobie sprawę, że na imidż szaku nie pozmiejszałem zdjęć - cóż dacie radę i tak :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2011, 08:45:40 am wysłana przez Smögu »
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:41:10 am »
Fakt, Lech jest do dupy, ale Heineken jest wporzo. Znaczy, ten z Holandii, bo polski to taki sam sik jak Lech. Ciemny Heniek Pilsener kosi ostro.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:44:02 am »
Fakt, Lech jest do dupy, ale Heineken jest wporzo. Znaczy, ten z Holandii, bo polski to taki sam sik jak Lech. Ciemny Heniek Pilsener kosi ostro.

a tego nie piłem o_O będziesz mi musiał to załatwić w takim razie :P

a Heniek dostępny w Polsce fakt, kiedyś był lepszy. Ale i tak nadal niebo w gębie w porównaniu z tym szajsem Heinekeno-podobnym co w Kanad-landzie piłem o_O
Kame Hame Ha

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 09, 2011, 11:11:45 am »
Wiesz, tutaj jest chyba z 5 rodzajów Heńka. Te całe z zakrętkami Twistowymi co się odkręca, mają inny smak, potem puszkowy z innym, w ciemnych butelkach pilsener, który smakuje najlepiej. Są jeszcze 2 które pił kumpel, ale on też uważa, że ten w ciemnych butelkach najlepszy.

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:10:30 pm »
Smoka piłam. Dobry, ale nigdzie potem nie widziałam.

A Lech jest imo najlepszy z barowego wyboru typu: Okocim, Tyskie, Specjal, Lech.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:18:50 pm »
kwestia gustu, ja tam piwoszem nie jestem ale z tego co zaobserwowałem to tyskie jest najpopularniejsze i najdroższe w barach ;f

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:44:53 pm »
tuskie na zmianę z lechem. w tym momencie chyba najpopularniejsze piwa barowe, w każdym barze muszą być.

przy piwach jeszcze jedno mi sie ciekawe piwo zagraniczne przypomniało - Miller, ale tylko i wyłącznie z wkrojoną limonką, broń boze zwykłą cytryną :P
Kame Hame Ha

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 09, 2011, 10:57:03 pm »
Kurdę, wszystkie trunki, które tu zarzucasz widzę po raz pierwszy, Smogu. Muszę dokładnie poszperać w monopolowych.

Tak z ciekawości, co sądzicie o piwie Harnaś?

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 09, 2011, 11:51:03 pm »
do masówek mam niekryty uraz
Smogu, a Ciechan miodowy, to też podpada pod masówkę?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 10, 2011, 12:23:40 am »
Ciechan wymieniłem w poleconych, ale w tej części gdzie nie wstawiałem etykiet, bo uznałem, ze jest na tyle popularny w Polsce, że nie potrzeba :F
Cytat: co smogu o ciechanie pisał
No i na koniec warto wspomnie o piwach Browaru w Ciehanowie a mianowicie Ciechan - dla niektórych moich znajomych to Ciechan stawiany jest zamiennie z Fortuną na stole jako te najlepsze piwa w kraju. Polecam każdą wersję - naprawdę dobre, dobre piwa. Mowa oczywiście o jasnych, bo akurat o dziwo ich Porter taki super to znowu nie jest...
co za tym idzie kazdy ciechan oprócz portera. Ale to moje zdanie of koz :P

Tak z ciekawości, co sądzicie o piwie Harnaś?

Cytuj
nie sięgnę, choćby mi w morde lali:
Warka, Strong, Harnaś - dla mnie te piwa to ewidentna woda ze słodem i chmielem. Nic co powalałoby mnie w smaku i jednocześnie zacheciło bym kupił jeszcze raz o_O

ale to dlatego że mam podobno zły gust XD

Smoka piłam. Dobry, ale nigdzie potem nie widziałam.


w pipie można go często spotkać... znaczy w Piotrze i Pawle XD
Kame Hame Ha

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Alkohole wszelkiej maści
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 10, 2011, 10:29:11 pm »
Właśnie sobie (po tym jak skończyła się perła w sklepie) przeprowadziłem rzetelny i dogłębny test okocima, którego już dość dawno nie piłem i powiem: imo naprawdę ok. Jak na masówkę.