Autor Wątek: Mass Effect  (Przeczytany 8416 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Mass Effect
« dnia: Kwietnia 06, 2011, 04:46:50 pm »
Chyba niewiele muszę dodawać. Temat musiał powstać prędzej czy później, bo każdy kto się z tą serią spotkał nie może przejść obok niej obojętnie. No ale wpierw własne świadectwo, co byście mieli co quote'ować.

Mass Effect (jako cała seria, nie ma co wchodzić w oddzielne części w tej chwili) to najlepsza seria RPG w jaką grałem. Legend of Mana dalej pozostaje moim ulubioną grą fabularną, ale Mass Effect to jest zupełnie inna liga. Trudno mi wejść w temat, bo nad każdą rzeczą mógłbym godzinami pisać, więc skupię się na elementach ala recka:

Fabuła: Żadna gra tak dobrze nie trafiła w moje gusta, jak Mass Effect. Od zawsze kochałem S-F, a świat, który zbudowali twórcy ma to, co kocham najbardziej - wszystko jest w nim wyjaśnione, wszystko ma sens i jest przez to niezwykle sugestywne i realne. To wielkie wyzwanie, stworzyć taką rzeczywistość, w szczególności tak bliską (fundamentalnie) naszej. BioWare według mnie odnalazło złoty środek między liniową, ale rozbudowaną fabułą jRPG'ów, a nieliniową, przypisaną klasycznym cRPG'om, w którym swoboda gracza budowana była kosztem rozwoju postaci. Czujemy wyraźnie, że mamy wybór w ważnych dla nas kwestiach, wszystkie rozmowy prowadzimy jak chcemy, bardzo wiele zależy od naszych decyzji, a mimo to mamy złożoną, genialnie poprowadzoną, trzymającą w napięciu fabułę.

Kreacja bohaterów: W jedynce dobra, w dwójce zajebista. Praktycznie same oryginalne postaci (może poza dosyć cliche Ashley i Liarą z jedynki), w dwójce jeszcze oryginalniejsze. Kogoś takiego jak Jack w innych grach nie spotkałem heh. Do najmniej przeze mnie lubianych postaci należą Miranda, Jacob i Liara. Najbardziej ulubioną jest zdecydowanie Tali'Zorah, a z męskich Zaeed (uwielbiam typa, jest bezbłędny w dialogach), no i świetna jest kreacja Jokera, choć zupełnie traci na jakości, jeżeli gramy w innej niż oryginalna wersji językowej.

System: Prosty schemat rozwoju postaci, dający duże pole do manewru, a jednak nie wymagający grindowania leveli (zresztą, w tej serii nie da się tego zrobić nawet). Sam gameplay traci na tym, że przy odpowiednich ustawieniach nawet najwyższy poziom trudności jest śmiesznie łatwy. No ale tak to jest z RPG'ami akcji, trudno wytresować AI, aby było przygotowane na każda obraną przez gracza taktykę heh. Do wad muszę zaliczyć sporadyczne bug'i - najbardziej denerwowały mnie w drugiej części błędy związane z fizyką preszkód. Shepard wyjątkowo często wbiegał/a mi na jakieś widzialne lub niewidzialne przeszkody, z których nie dało się zeskoczyć (a bez modów nie ma noclipa, psia ich mać!). W jedynce upierdliwy był też śmietnik, jaki się nam robił podczas zbierania broni, pancerzy i amunicji oraz konieczność ciągłego targania ze sobą kogoś zdolnego w hakerstwie, żeby móc zdobywać dodatkowe itemy.

Grafika: Aktualnych standardów, choć UE3 już się trochę zestarzał, a graficy w wielu miejscach poszli na pewne uproszczenia. Szczególną szkaradność osiąga dopiero przy niskiej jakości tekstur (w jedynce to było okropne), ale w ME2 wszystko odpowiednio ulepszono. Liczne cut-scenki ogląda się z wielką przyjemnością i nie odstają zupełnie od widocznych kilka razy wstawek CGI w pełni prerenderowanych. Niewiele więcej można wymagać po dzisiejszych grach.

Muzyka/Dzwięk: Bardzo dobra ścieżka w ME1 i zajebiście dobra w ME2. Każda postać miała kilka własnych utworów, które leciały podczas ich zdobywania/misji lojalnościowych i zdarzają się tam jednorazowe perełki (np. bossfight theme przy zdobywaniu Samary). Wszystko doskonale się zgrywa i czerpie z motywu przewodniego, często w bardzo niezwykłych aranżacjach.. Gra genialnie łączy nowoczesne brzmienie z orkiestralnymi tematami typowymi dla RPG.


Dobra, ja się dopiero rozkręcam cholera. Lepiej zostawię coś na przyszłość.

TL;DR - Obie części mi się bardzo podobają.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:14:31 pm »
Ekhem ktoś musi zacząć więc ja chyba będe pierwszy osobiście przeszedłem tylko ms2 bo ms1 to tak od połowy do 3/4 gry grałem u znajomego.

Jeśli chodzi o postacie to moją ulubioną był ten snajper jak on się tam zwał garus chyba no i ten jaszczur grunt zawsze miałem ich w dróżynie no chyba że wypełniałem quest jakiegoś innego członka mojej drużyny wtedy grunta odkładałem  :F .

Jeśli chodzi o grafikę to mnie się bardzo podobała postacie były dopracowane w najwyższym stopniu wyglądały jak prawdziwe to samo tyczy się otoczenia

Hmm co do muzyki za często nie patrze na to no ale w ms 2 była na prawdę świetna

Jeśli zaś chodzi o system no to tak jak tant wspomniał jest troszeczkę zbugowana sam kilko krotnie wpakowałem się w ścianę albo stanąłem na czymś z czego potem nie mogłem zejść. Pamiętam jak raz użyłem namaksowanej szarży i wpadłem w ścianę musiałem wczytywać grę bo za cholerę nie dało się z tego wybrgnąć. Jeżeli zaś chodzi o system rozwoju postaci i umiejętności to jest na prawdę dobry szkoda tylko że było ograniczenie posiadania skilów.

Jeśli chodzi o fabułę hmm w ms 1 jak i dwa była wciągając questy i misje były dojrzałe czasem trudne czasem łatwe no i ciekawe pamiętam taka misje gdzie trzeba było poruszać się w cieniu bo wyjście na słońce kończyło się śmiercią.

No i to chyba wszystko xD  :F   

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:26:26 pm »
Ja osobiście grałem Soldierem. Do teamu zawsze brałem Liarę, Świetna biotyczka i Garrusa, który był pół soldierem pół technikiem. Świetne uzupełnienie. Zgadzam się Tant. Żadna gra RPG w ostatnim roku nie wciągnęla mnie tak, bym nie oczekiwał sequela. Mam tylko pytanie-czy warto kupić ME2? Chcę usłyszeć opinię, czy to odgrzewany kotlet, czy porządna dawka kolejnego ME, bądź coś nowatorskiego.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:29:41 pm »
Nie no jakie odgrzewanie kotleta aura ms 1 jak ms 2 są równie zaje****e warto kupić uwierz mi tant pewnie powie ci to samo xD

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:35:31 pm »
Cytuj
Ekhem ktoś musi zacząć więc ja chyba będe pierwszy osobiście przeszedłem tylko ms2 bo ms1 to tak od połowy do 3/4 gry grałem u znajomego.

Grałeś w ME2.... zanim zagrałeś w ME1....


Dałbym ci za to ostrzeżenie, ale się powstrzymam.

Cytuj
Mam tylko pytanie-czy warto kupić ME2? Chcę usłyszeć opinię, czy to odgrzewany kotlet, czy porządna dawka kolejnego ME, bądź coś nowatorskiego.

O łał... trudne pytanie. To tak, jakbyś się zapytał czy warto obejrzeć Dwie Wieże, bo bardzo ci się podobała Drużyna Pierścienia i nie wiesz, czy to coś nowatorskiego, porządna dawka kolejnego Władcy Pierścieni, czy po prostu odgrzewany kotlet.

Tak. To dokładnie tak, jakbyś to właśnie napisał. Mass Effect to trylogia. Save'a z jedynki wykorzystasz, żeby regenerować sobie postać i grać nią dalej w dwójce. To są dwie części tej samej historii.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:39:19 pm »
Nie w ms 1 grałem najpierw tylko że od połowy bo to było u kolegi gdzie na moim złomku by ms poszedł a że kolega nie daleko mieszka to od 9 rano się siedziało i muciło w różne gry xD no ale że mi powiedział o ms jak już był w połowie i nie chciał zacząć od nowa niestety a ms 2 grałem od początku aż do końca i to było niedawno.  :F

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2011, 05:59:20 pm »
Czyli w czerwcu, wraz z kompem kupuję także ME 2.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2011, 06:05:49 pm »
Grałem w jedynkę, ale tylko doszedłem gdzieś do 1/3 - 1/2 gry i po prostu straciłem nagle chęć. Głównie przez mojego PieCa, który nawet przy niższych ustawieniach nie potrafi płynnie uciągnąć gry. Grać się da, ale co to za gra, gdy widzisz chyba z 30-40 FPS, a do tego po naciśnięciu klawiatury, lub myszki gra zareaguje po ok sekundzie.
Poza tym, gra super, tylko najpierw muszę zrobić upgrade kompa.
I'm in Space!

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 06, 2011, 06:06:22 pm »
Ja na twoim miejscy bym tak zrobił droga nie jest ostatnio widziałem ją w media w okolicach 70/90 zł  :F

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 06, 2011, 06:08:49 pm »
co to kurfa za gry ms1 i ms2?

Co do tego, że fabuła w dwójce była lepsza niż w jedynce to się raczej nie zgadzam. Na pewno dużo lepsze postaci, w jedynce większość była jednak dość archetypowa, ale sama główna ścieżka fabularna trochę rozczarowywała. Zbieranie drużyny i misja samobójcza były świetne, ale "nieco" do perfekcji zabrakło. Czemu nie dało się od Cerberusa odciąć wcześniej niż na samym końcu gry? Cerberus był odpowiedzialny za wymordowanie całego mojego składu wg. historii postaci a Shepard ani razu o tym nawet nie wspomina. Jedyne co dostajemy to bodajże Garrus przypominający, że Cerberus trochę w jedynce "narozrabiał" w tle ale potem tylko stwierdza, że ufa osądowi Shepa. Brakowało też lepszych uzasadnień dlaczego _ta konkretna_ postać przyda nam się na naszej misji. Jedynie Mordina werbujemy w konkretnym celu, reszta to poprostu "on jest zajebisty więc chce go mieć". No i oczywiście nawiązania do wydarzeń z jedynki trochę  za często ograniczone są do emaila. Szczególnie może to martwic jeśli pomyślimy że w trójkę będą grać ludzie sejwami na których pogineli różni towarzysze, więc martwię się czy Bioware będzie się chciało przygotowywać content którego niektórzy nie zobaczą. Najlepszy możliwy scenariusz - dostępni towarzysze w trzeciej części to prawie wszyscy którzy przeżyli 1 i 2 plus 2-3 nowych

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 06, 2011, 07:05:38 pm »
Cytuj
Co do tego, że fabuła w dwójce była lepsza niż w jedynce to się raczej nie zgadzam. Na pewno dużo lepsze postaci, w jedynce większość była jednak dość archetypowa, ale sama główna ścieżka fabularna trochę rozczarowywała.

No, dosyć taka powtarzalna. Questów dodatkowo znikoma ilość i były takie se, nacisk położono wyłącznie na główną ścieżkę fabularną, rekrutację i misje lojalnościowe. Mało zwrotów akcji faktycznych w grze, więcej takich rzeczy było w ME1, bo choć tam też było dosyć skromnie (ile my miejsc odwiedzamy fabularnie w 1? Eden Prime->Cytadela->Kopalnia z Liarą->Feros/Noveria->Noveria/Feros->Virmire->Ilos->Cytadela. Mało dosyć).

Cytuj
Czemu nie dało się od Cerberusa odciąć wcześniej niż na samym końcu gry? Cerberus był odpowiedzialny za wymordowanie całego mojego składu wg. historii postaci a Shepard ani razu o tym nawet nie wspomina. Jedyne co dostajemy to bodajże Garrus przypominający, że Cerberus trochę w jedynce "narozrabiał" w tle ale potem tylko stwierdza, że ufa osądowi Shepa.

Też mi się to nie podobało, dla Illusive Mana zawsze byłem dupkiem i od początku byłem pewien, że będzie on ciemnym bohaterem w trójce (tera zmieniam zdanie, bo wydali z nim komiks, więc skoro będzie miał backstory, to już nie może być antagonistą specjalnie). Cerberus wpędził w zasadzkę żołnierzy Alliance, wpuszczając ich na żerowisko Tresher Mawa. Zmienili całą kolonię w Huski, prowadzili eksperymenty na ludziach (Toombs, Jack) i zabili admirała Kahoku, dając go na pożarcie Rahni, z tego co pamiętam. Jakoś nie widzę czemu Shepard miałby z nimi współpracować, tylko w zamian za nowy statek i respawna.

Cytuj
Brakowało też lepszych uzasadnień dlaczego _ta konkretna_ postać przyda nam się na naszej misji. Jedynie Mordina werbujemy w konkretnym celu, reszta to poprostu "on jest zajebisty więc chce go mieć".

Jeszcze Okeera mieliśmy zwerbować ze względu na to, że miał kontakt z Collectorsami.

Cytuj
Szczególnie może to martwic jeśli pomyślimy że w trójkę będą grać ludzie sejwami na których pogineli różni towarzysze, więc martwię się czy Bioware będzie się chciało przygotowywać content którego niektórzy nie zobaczą. Najlepszy możliwy scenariusz - dostępni towarzysze w trzeciej części to prawie wszyscy którzy przeżyli 1 i 2 plus 2-3 nowych

Ja strzelam, że będziemy mieć ograniczoną ilość miejsca w drużynie, jakby w danej roli będzie można mieć tylko jednego typa. Będzie można se skompletować załogę z nowych ludzi, ale w miejsce nowych ziomków będzie też można mieć Tali lub kogoś. No i oczywiście raczej nie będzie można użyć save'a jeżeli Shepard zginął (może zginąć, choć to wyjątkowo trudne).

No ale ja się nie martwię, bo mi nikt nie zginął, a dwa razy przeszedłem. Za pierwszym razem Soldierem, potem FemShep Adept na Hardcore. Na jesień przejdę na Insanity za pomocą mężczyzny, Engineera (będzie wyzwanie, zabijać Harbringera dronami hehe).

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 06, 2011, 09:02:02 pm »
jak tak was czytam to mam coraz większego smaka na te gry. do tej pory nie grałem w ME bo mi po prostu komp nie wyrobił. zainstalowałem ME pierwszego, ale przy pierwszej zagadce z otwieraniem drzwi, gdy się gra wieszała na zamku magnetycznym - zrezygnowałem. ale samo tworzenie postaci - i fakt, że postać gracza mówi, nie tylko napisanymi tekstami, ale też została zwerbalizowana - to było na pewno na plus.

jednym słowem - kolejna gra na listę - musisz zagrać oprócz Dawn Of War II, Dragon Age II i Wiedźmina II gdy w końcu zrobię remont generalny bebechów blaszaka
Kame Hame Ha

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 06, 2011, 10:58:56 pm »
Cytuj
No i oczywiście raczej nie będzie można użyć save'a jeżeli Shepard zginął.
Bioware już to potwierdziło, zresztą bez sensu żeby się znowu gra od regeneracji zaczynała.   A właśnie, jak ktoś w ostatnie DLC grał to może się domyślić jak prawdopodobnie zacznie się część trzecia - [spoiler]procesem na ziemi/ucieczką z więzienia[/spoiler]
Cytuj
Jeszcze Okeera mieliśmy zwerbować ze względu na to, że miał kontakt z Collectorsami.
Faktycznie, z "oczywistych względów" nawet o nim nie pomyślałem.
Cytuj
droga nie jest ostatnio widziałem ją w media w okolicach 70/90 zł
W dupie byłeś, gówno widziałeś. Jest jakoś od wakacji w serii EA classics więc sugerowana cena to 50zł a jak się trochę poszuka to pewnie spokojnie za jakieś 30 się znajdzie. No chyba że mówiłeś o wersji na X360 to zwracam honor...
aaa jeszcze teraz do końca miesiąca bodajże wszyscy kupujący/już posiadający dragon age'a drugiego dostaną ME2 w prezencie, EA chce ewidentnie jak najwięcej ludzi przygotować sobie na premierę trójki(no i podbić sprzedaż DA2)

A czytał ktoś z was książki? Ja jedynie pierwszą i polecam tylko, jeśli ktoś naprawdę na "massefectowym głodzie" jest. Parę fajnych smaczków dla fanów się znajdzie ale ogólnie nic porywającego. No i jak ktoś grał w grę po angielskowemu to książkę zdecydowanie radzę w tym samym języku zdobyć. Za cholerę się nie mogłem do polskich, często dziwnych i na siłę zrobionych tłumaczeń przyzwyczaić.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 06, 2011, 11:13:18 pm »
ja się wkurzyłem jak mi naprawili w me2 wojenne blizny z pierwszej części ;f ... no jak tak można, takie ładne dodawały uroku

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 06, 2011, 11:28:18 pm »
No to wszyscy powiedzieli co chciałem powiedzieć., więc przeję od razu do ceny. ME1 nową z dodatkiem kupiłem normalnie w sklepie za 40 zł. O dziwo ME2 nabyłem jeszcze taniej bo za 20 zł i to w "Biedronce"... W dwójkę jeszcze nie zacząłem grać chociaż się nawet na nią napaliłem ale ostatnio w ogóle odczuwam niechęć do grania na PC.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 07, 2011, 07:16:13 am »
Za 20 ZŁ  :blink: ja nie mogę to my z kolegom żeśmy nieźle przepłacili. A co do blizn to same się robią po dłuższym czasie gry, i jak już jest ich za dużo to chyba się je naprawia pierwiastkiem zero ale dokładnie nie pamiętam, bo wolałem zostawiać postać z bliznami.  :F

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:00:24 pm »
20,-?! to co oni luzem samą płytę sprzedają?


ITT: ludzie którzy nie umieją kupować oryginalnych gier
jak ci nie zależy na grze w dniu premiery to czasem już po 2-3 miechach da się wyrwać względnie tanio prawie wszystko tylko trzeba dobrze poszperać i po różnych kanałach dystrybucji
jeśli ktoś chce kontynuować temat, zapraszam do innego topicu
-mol


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 02:30:12 pm wysłana przez Morchol »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 07, 2011, 08:48:47 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 08, 2011, 10:04:54 am »
meh pewnie jakieś parunastominutowe gówienko w stylu animacji towarzyszących ostatnio wielu grom EA - dead space, dante's inferno
Myślałem że jakieś nowe szczegóły na temat filmu pełnometrażowego bo na większości serwisów news ma tytuł ME movie announced czy coś...

jakby ktoś jeszcze nie widział, pierwsze detale o ME3:
- Game begins with Shepard on Earth
- Shepard is on trial in regard to the events of Arrival
- Reapers invade while the trial is happening
- Prologue: Shepard’s escape to the Normandy, off to start finding allies, fighting Reaper troops
- Squadmates include Liara, Ashley/Kaiden, Garrus, James Sanders
- Screenshot shown of Ashley with her hair down
- Confirmed appearances (may not be squadmates): Wrex, Mordin, Legion, and Anderson
- Game will show a “previously on Mass Effect” comic to make decisions if you’re starting from scartch
- The Illusive Man plays a big role
- Cerberus is out to kill Shepard
- Enhanced RPG elements
- More freedom with character skills
- Larger skill trees
- Powers will evolve several times, not just once
- Weapons are like the ones in Mass Effect 2, have a set list
- Mods returning, swap out different parts such as barrels, scopes (effect both the weapon’s combat performance and its appearance)
- All classes can wield all weapons unhindered now,
- There will be limited slots to carry these weapons
- Soldier can carry all weapons at once
- Adept, Engineer, and Sentinal will likely be limited to two weapons, three for Vanguard and Infiltrator
- Numerous endings
- Who you have in your squad and which allies you recruit greatly impact the endings that are available
- No multiplayer

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 11, 2011, 05:05:16 pm »
I do tego
Chcą zabić Garrusa.
Tali też ma być grywalna.
Część ludzi z DA2 robi ME3.
Ma być mniej postaci, bo chcą więcej romansowania.
Shepard ma pilotować wielkiego mecha walcząc z Reaper'ami.
Każdy, kto ocalał w ME2 (w tym Zaeed i Kasumi) ma wrócić, ale nie będą oni grywalni.

Czyli, że Bioware ma ME3 w dupie i pewnie będziemy znać już całą fabułę miesiąc przed wyjściem gry.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?