Autor Wątek: Tales of the Abyss  (Przeczytany 22774 razy)

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 11, 2009, 08:54:35 pm »
W Tales of Symphonia grałem u znajomego na Game Cube, na tą platformę ukazała się w wersji angielskiej, niestety nie ukończyłem jej. Co do Tales of Rebirth. Jak akurat wrzuciłem sobie tłumaczenie na PSP i grając na PS2 czytałem dialogii. Też myślałem, ze się zgubie, ale nie miałem większych problemów oprócz dwóch momentów gdzie trzeba było wpisać hasła.

Co cię, tak wystraszyło w SO3, grafika? Pewnie uruchomiłeś grę na telewizorze LCD, wtedy rzeczywiście wygląda okropnie.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 11, 2009, 09:14:13 pm »
Hmm Szkoda ,że nie znam nikogo z gc ^_^ Z serii Tales Of mam do skończenia jeszcze legendię (za którą się niedługo wezmę... niedługo czyli kiedy otrząsne się po świetnym TotA i zachce mi się grać w coś innego)... Coż z rebirth pewnie też się zapoznam , kiedy znajdę czas - wilelka szkoda ,że Tales Of Graces wyjdzie tylko na Wii...
Co do grafiki to wole grać na lcd bo chociaż gry wyglądają koszmarnie (ACH te piksele  :F) to dzwięk jest w znacznie lepszej jakośći (pomijam fakt ,że obraz jest większy).
w SO3 wystraszyło mnie praktycznie wszystko... Pepitta , Ursus , korytarze... Chociaż kiedyś pewnie podejdę po raz 2... Teraz szukam czegoś podobnego do TotA - ta gra praktycznie mną zawładneła - tu jest wszytsko tak jak być powinno... Fabuła , bohaterowie , muzyka(meaning of birth...). A raczej nie sądze by SO prezentował podobny poziom czy klimat co Abyss (mimo ,iż obie serie maja wspólne korzenie)



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 11, 2009, 09:34:19 pm »
To prawda nie ma co porównywać SO3 i TotA. Tales of the Abyss i tak lepsze. Tales of Legendia też przechodziłem, dźwięk piękny, śliczna grafika chociaż gra niestety nieco infantylna. Jak to przebolejesz powinieneś się dobrze bawić. Uwaga, pewne piosenki były chyba kierowane dla dzieciaków z przedszkola.

Cóż w Tales of Graces nie pogram, ale na PSP ma ukazać się Tales of Versus coś w rodzaju Dissidi. Wprawdzie nie lubię bijatyk, ale może się skuszę.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:01:42 pm »
Dzieciaków z przedszkola... Ech wole to niż 17 latek wyglądający na 7 z głową wielkośći 1-1.5 m ... W ToVs raczej nie pogram - to i tak raczej bijatyka bez skitów i całej otoczki fabularnej... Z serią Tales jest też taki kłopot ,że zbyt dużo nie opuszcza JAP... Ja osobiście chętnie bym pograł w symphonie i graces ale to by wymagało Wii (a tej każualowej platformy nie trawię - ŚMIERĆ NINTENDO)... Mam nadzieję ,że następna część wyjdzie na ps albo xbox i ZOSTANIE wydana w europie(w przypadku ps3 zawsze można kupić na ebay czy coś ale w przypadku iksa byłby już kłopot)... Do tego czasu raczej w nic tak dobrego nie zagram ...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:19:40 pm »
Przydałoby się by wreszcie wyszło na PSP po angielsku Tales of the World: Radiant Mythology 2. Mam nadzieje, że jest lepszy od części pierwszej. Na DS podobno według fanów powstał chyba najlepszy Tales a mianowicie Tales of Hearts.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:30:58 pm »
Wyszło ale tylko w japonii (tak czy siak nie sądze żeby ToH był lepszy od TotA)... Osobiście wolałbym żeby więcej częśći było wydawane na kosole stacjonarne (do tej pory nigdy nie bawiłem się w handheldy - kupiłbym psp lub ds (bardziej DS - wiecej jrpg) gdyby częściej gierki (z naciskiem na Tales ) pojawiałyby się w europie...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:35:59 pm »
Ja kupiłem PSP dla Tales of Eternia oraz dwóch Star Ocean. W od czasu do czasu gram też w remake Tales of Destiny na PS2.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:44:55 pm »
Ja Tales Of Eternia znam pod nazwą Tales Of Destiny 2(psx :P) Tak samo jak Tales Of Destiny (psx) a wersja na ps2 ma skity? i czy jest po angielsku? Bo z tego co słyszałem to w japonii tylko była wydana?



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:48:40 pm »
Wersja na PS2 ma skity i niestety nie wyszła poza Japonią. Jednak można w necie zdobyć tłumaczenie dialogów. Ja mam tzw wersję Directors Cut gdzie  można zagrać w dodatkowy scenariusz Leona (Liona). Może zainteresowałby cię też Namco X Capcom, tacticalRPG z postaciami z gier wymienionych w tytule. Jest m.in Stahn i Rutee.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 11, 2009, 11:04:20 pm »
ech miłoby było gdyby wyszło jakieś fanowskie tłumaczenie tych gierek (tzn żeby je zaimplementowano do gry...) W wersjii oryginalnej skitów o ile mnie pamięć nie myli nie było... A to NamcoXCapcom ma postacie osadzone po to żeby były ( i nie ma to głębszego sensu) czy jest to jakoś inteligentniej wytłumaczone?



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 12, 2009, 11:37:35 am »
W Namco  X Capcom jest trochę wyjaśnione pojawienie się tu czy tam takich a nie innych postaci, (a jest ich około 250), ale to tylko crossover, więc fabuła nieco leży (chociaż wcale nie jest denna) nadrabiając to pewną ilością humoru. Gra została w miarę sensownie przełożona przez fanów na język angielski. A zresztą http://www.jrkrpg.pl/recenzja.php?kat=ps2/namcox/&str=namcox.htm

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 12, 2009, 12:15:48 pm »
Teraz to szukam czegoś z naciskiem na fabułę (tzn za pare dni i tak pogram w ar tonelico). Po ukończeniu legendii się pomyśli... Szkoda ,że fanowie nie przetłumaczyli Rebirth czy innych only-jap talesow -.- (właściwie to jeszcze większa szkoda ,że sporo dobrych gier nie opuszcza japonii)



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 12, 2009, 12:41:23 pm »
Ostatecznie można skorzystać z tłumaczenia w necie. Nie jest ono zbyt wygodne i tylko główny nurt fabuły, ale na bezrybiu i rak ryba.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 12, 2009, 05:49:33 pm »
Prawda... Z biedy trzeba czasem się pomęczyć , ale często pomijając q poboczne sporo się traci... Ech zachodni gracz to naprawde osoba drugiej kategorii  :angry: . Zastanawia mnie tylko czy naprawde opłaca się wydać wiele fajnych gier tylko w japonii ...



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 12, 2009, 05:54:48 pm »
W Tales of Rebirth, nie ma wielu zdań pobocznych więc wiele sie nie traci. Jeszcze dobra solucja i można grać.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 12, 2009, 07:07:00 pm »
Hmm gdyby gra była po angielsku to raczej by mi się to nie spodobało ( w ToV czy TotA q poboczne wyjaśniają/dają bardzo dużo fabularnie ) ale jeżeli i tak bym tego nie zrozumiał to mi to rybka... Hmm z rebirth zapoznam sie zaraz po AT ... Chociaż nie przepadam grać z solucją -.-



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 12, 2009, 07:19:18 pm »
Można znaleźć taką solucję gdzie nie ma nic o wydarzeniach fabularnych, jednak prawda, że większą przyjemność daje granie bez niej.  No ale w tym przypadku niestety: albo rybki albo akwarium.

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 12, 2009, 08:05:42 pm »
Albo nad morze uczyć się japońskiego... Ech jednak nie będe narzekać... Ważne ,że znaleźli się ludzie którzy poświęcili swój wolny czas i przetłumaczyli lwią część gry z tego trudnego języka.



Taste my scythe!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 12, 2009, 08:26:55 pm »
W każdym razie Tales of the Abyss to i tak najlepsza gra na PS2. Ciekawe i głębokie postacie oraz niesamowicie rozbudowana fabuła. Gdyby tylko oprawa graficzna była nieco lepsza.

PS: Udało ci się wykonać ten quest po którym, Tear mogła otrzymać kostium kota?

Offline antalor

  • Passage Commander
  • Redaktor
  • **
  • Wiadomości: 120
  • You're mine! Aaaaaahh! Now you, die!
    • Zobacz profil
Odp: Tales of the Abyss
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 12, 2009, 08:38:26 pm »
Nie... Sporo pominałem ,gdyż zajałem się tylko i wyłącznie (prawie) tylko wątkiem głównym. Niedługo podejdę drugi raz , i postaram się zrobić wszytskie q jakie dam radę. Co do strojów to niestety miałem ich niewiele. Mam zamiar kupić trochę pierdól z grade shop przed drugim podejsciem to może teraz będzie komplecik... Kim grałeś najwięcej (tzn kim raczej podczas walk sterowałeś) ? Bo ja czytałem ,że ludzie często zastanawiają się kogo wybrać Guy'a (jako tego szybszego) czy Luke'a... Ja osobiście grałbym chętniej blondaskiem - ma szybkie ,celne i mocne skile podczas gdy większość uczonych przez Vana jest strasznie wolna... Niestety juz tak mam ,że ZAWSZE muszę grać głównym bohaterem.



Taste my scythe!