Autor Wątek: Dragon Quest VIII  (Przeczytany 17432 razy)

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 19, 2012, 10:32:09 pm »
niema po co tworzyć nowego wątku pisałem w innym ale nikt nie odpowiedział.

Dobra odpowiem Ci w tym, bo nie wiedziałem, że edytowałeś jeden ze swoich starszych postów. Ale jakby co to typowo helpowe kwestie, umieszczaj tam gdzie powinny one być, choćby przez ponowienie postu (kończę już bo wchodzę w zakres nie mojej jurysdykcji, za co i przepraszam).

Tak w ogóle to wczoraj już Ci chciałem coś odpisać, ale musiałem jeszcze sprawdzić kilka rzeczy na "plejaku" oraz w internecie, tak więc oto moja odpowiedź na twój post.

Widzę, że postacie masz na nie za bardzo wysokim poziomie, więc u Ciebie walka będzie się opierać głównie o utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu zdrowia u każdej z postaci (głównie czar Omniheal u Aragorna, oraz Fullheal i Multiheal u Angelo). Z tym wiąże się tym samym dobre zaopatrzenie w rzeczy odnawiające MP (głównie Magic Water; ewentualnie Elfin Elixir, ale ten specyfik trochę żal zużywać, gdyż uciążliwie długo się go robi, gdy nie ma się najlepszego kociołka). Alternatywną opcją do odnawiania MP, jest również Prayer Ring, gdy wykorzystuje się go jako item w trakcie walki; minusem przy wykorzystaniu tej rzeczy jest jej drogi koszt oraz to, że pierścień psuje się po kilkukrotnym użyciu (czasami nawet po pierwszym wykorzystaniu). Innym rozwiązaniem jest użycie Yangusowej zdolności Share Magic (Humanity na 32 pkt.), oddającej część własnego MP innej postaci, tylko, że priorytetem w uzupełnianiu MP są dwa wcześniejsze rozwiązania. BTW, powyższe sposoby są kierowane już na serię walk ze smokami, gdy będziesz oddzielnie z nimi toczył boje to wątpię, żebyś miał problem z kończącym się MP.

Jeśli chodzi o działania każdej z postaci to:

Jessica jako najszybsza osoba powinna odpowiadać za support (Oomph oraz Acceleratle w Staff za 3 pkt.; niestety ale z Kazing w Staff na 100 pkt. za szybko nie skorzystasz), ponadto dziewoją możesz spokojnie korzystać z Twin Dragon Lash (Serpent's Bite raczej możesz sobie darować), oraz poratować się zdolnością Hustle Dance po tensionie. BTW, Jessice wypada u Ciebie najgorzej w zestawieniu, pomimo iż u Aragorna rozwijałeś Boomerang.

Lowelasem powinieneś skupić się głównie na leczeniu (warto wykorzystać posiadany tension podczas rzucania Multiheal); innymi zdolnościami na które powinieneś u niego zwrócić uwagę to z pewnością Kazing (w sumie u Ciebie to obowiązek) oraz ewentualnie Kabuff. Ze Staff to podobnie jak u Jessicy czar Oomph oraz Caduceus byłby w Twoim wypadku „miłym dodatkiem”. Zdolności ze Sword to priorytetowy Falcon Slash (zwłaszcza wykonywany, gdy Angelo dzierży Falcon Blade) oraz leczniczy Miracle Slash (można również nim atakować po tension).

U hardego Yangusa korzystasz głównie z ataku najsilniejszym toporem (najlepiej używając zdolności Typhoeus' Maul w Axe na 100 pkt.; bez tej zdolności opieraj atak toporem tradycyjnie o Oomph i tension; możesz również nie tracić czasu na grindowanie i skorzystać z Seed of Skill, aby uzyskać Typhoeus' Maul), bądź też ze zdolności Helm Splitter; możesz również atakować z Executionera, jeśli czujesz, że będziesz miał szczęście (ta zdolność jest jednak podstawą w Twoim przypadku u Darksteel Dragona). Z samej Big Bangi w Scythe nie korzystałbym, gdyż masz jeszcze za niski poziom, ale jak chcesz możesz zobaczyć jak wypadnie ona podczas walk ze smokami.

Sam Aragorn, to mimo wszystko jest w chwili obecnej najprzydatniejszą Twoją postacią. Wpływa na to Omniheal (podpakuj jeszcze Courage do 90 pkt. co zaowocuje obniżeniem kosztów MP) i inne czary lecznicze u tej postaci (Fullheal i Zing). Niemota powinien podobnie jak Angelo korzystać ze zdolności pozyskiwanych w Sword (do Gigaslash podszedłbym jak do Big Bangi u Yangusa). Z samym Boomerang u Aragorna, nie jest tak źle, gdyż Gigathrow można w walce ze smokami wykorzystać, ale priorytetem będzie jednak Sword z Gigaslashem (bądź później Gigagash, gdy Courage i Sword będziesz miał wymaksowane; zaznaczę jednak raz jeszcze, że korzystanie z Falcon Slash itp. zdolności jest rozsądniejszym rozwiązaniem).

Oręż i ekwipunek jaki powinieneś wykorzystać to:

Aragorn – Falcon Blade bądź Uber Falcon Blade przy wsparciu się zdolnością Falcon Slash (nie tracisz nic MP, a uderzasz aż 4 razy). Inna opcja to Dragonsbane bądź Dragon Slayer po tensionie (obie bronie mają zwiększone obrażenia przeciw smokom). Zbroje jakie powinieneś założyć to we wszystkich przypadkach, te z największą obroną tj.  zawierające nazwę Metal bądź Dragovian (np. Liquid Metal Armour, Metal King Helm; inne opcje to Sun Crown, Phantom Mask bądź Great Helm). W akcesoria ładujesz rzeczy zwiększające Agility tj. Meteorite Bracer (możesz również Agility Ring, ale ten pierścień dodaje tylko 15 pkt. do Agility, dlatego też rozsądne może być zaopatrzenie jakąś postać w Catholicon Ring; później obowiązkowo zaopatrz się w Argon Ring).

Yangus – ja korzystałbym tylko i wyłącznie z Conquerer's Axe, ale że masz rozwinięte jeszcze u niego Scythe, to silny jest też Heavy Hatchet (wypróbuj czy lepiej wypada Ci topór czy kosa, ale weź przy tym również zwróć uwagę na wyuczone zdolności). Pozostały ekwipunek to Gigant Armour, Great Helm oraz Big Boss Shield (ta tarcza jest jeszcze o tyle dobra, gdyż wykorzystywana jako item obniża obronę przeciwnika, jednak lepszą opcją jest u Yangusa jego zdolność Helm Splitter; pomimo iż Big Boss Shield może nosić tylko Yangus, to już „wyrzucić na wroga” może ją każdy członek twojej drużyny).

Angelo i Jessica – podobnie jak wyżej dbasz o Agility w akcesoriach, oraz zakładasz rzeczy z najwyższym współczynnikiem obrony. Broń dla Angelo podobnie jak u Aragorna (jak chcesz się bawić bumerangiem to Swallowtail bądź Flametang Boomerang; inna opcja to wykonanie Metal Wing Boomerang, ale tutaj nie widzę większego sensu, gdyż najlepszym wyjściem jest skorzystanie z mieczy). Broń dla Jessicy to Gringham Whip z kasyna w Baccarat (kolejno słabszy to Scourge Whip, oraz łatwy do pozyskania Spiked Steel Whip). Fatałaszek dla niej to Divine Bustier wykonywany z Dangerous Bustier i Shimmering Dress w kociołku (recepta na Shimmering Dress to połączenie Gold Bracer, Ruby of Protection oraz Spangled Dress); do tego załóż jej Sun Crown oraz Saintess Shield (jeśli nie będziesz miał już Metal King Shield). Angelo przyodziej w Phantom Mask (priorytetem byłoby oczywiście posiadanie Metal King Helm), Dragon Robe (alternatywa to Liquid Metal Armour) oraz Goddess Shield (tej tarczy nie dawaj Jessice, gdyż ona musi ubrać Saintess Shield).

Innymi rzeczami, jakie mógłbyś przydzielić swoim postaciom do podręcznego ekwipunku, to: poza  Magic Water, Prayer Ring i Elfin Elixir, byłyby Yggdrasil Leaf, Staff of Resurrection (dobry wybór dla Yangusa, gdyż wywołuje czar Zing jak się ją „wyrzuci na wroga”), Rune Staff (narzuca Kabuff na drużynę), Sage's Stone (odnawia ok. 100 HP całej drużynie, również item dla Yangusa), Cheiron's Bow (podobny efekt jak u Sage's Stone, z tym, że odnawiane HP wynosi ok 35 pkt.) oraz Timbrel of Tension (wywołuje Psyche Up dla całej drużyny, gdy ją użyjesz jako item). Dobrym wyjściem jest również wykorzystywanie podczas walk specjalnej umiejętności Call Team (na wyposażeniu u Aragorna). Dobrze dobrane drużyny potworów mogą pokonać nawet pierwszą formę Lord of the Dragovians, a dodatkowo wspomóc znacznie podczas walk z kolejnymi jego smoczymi wcieleniami.

Kurde, żebym ja jeszcze pamiętam z czym to ja skakałem do tych smoków :). Dawne dzieje. A teraz już mam inny ekwipunek, który zdobyłem po walce ze smokami.

BTW Mazurit, ciekawy awatar :).

Miałem podobnie kALWa888, ciężko było mi wygrzebać jakieś konkrety, ale jakoś wybrnąłem przy pomocy starszego zapisu gry oraz internetu.

Aha, dzięki za komentarz do awatara, mógłbym skłamać, że to cybernetyczny Moogle, ale tak nie jest hehe... Kudosy dla Ciebie jeśli zgadłeś skąd on pochodzi.

Co do najlepszego topora w grze dla Yangusa (który jest potrzebny do stworzenia najlepszego młota w grze).

A niech Cię dunder świśnie  :(.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 12:27:15 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 20, 2012, 11:43:05 am »
Ja osobiście w drużynie miałem dwie postaci ofensywne i dwie defensywne, choć defensywne też czasem miały swoje pięć minut. Głównie Jessica biła z Twin Dragon Lash'a a Heros z Dragon Soul/ włóczna z Multi-Strike. Yangus(przepraszam Mazurit) nie dorastał ofensywą do tej dwójki, więc u mnie na zmianę z Hero używał Timbrel of Tension  i na zmianę z Angelo Sage's Stone. Angelo jak to Angelo - multiheal na sajkapie był baaaaaardzo przydatny. Tak samo Kabuff na Tension 50. Czasem też, z racji tego że u mnie posiadał Odin's Bow, używał Multi-Strike'a. Jednak prawdziwa siła to Jess bijąca po 1200 za cios i Hero z Dragon Soul bijący koło 2000.

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 20, 2012, 02:46:20 pm »
Mazurit
Podoba mi się twoja wypowiedz. Ja mam liquid metal sword i całe eq na king metal (zbroja tarcza) mam tez taki fajny serek co tenisona daje i jakis item tenison terimbel(czy jakos tak) ktory dajemi tego tenisona ogolnie i taki kosturek ktury zuca zing (szkoda ze nie kazing) jeszcze sage stone u jessici wiec o leczenie sie nie martwie ale czy ten skil dragon slash jest gorszy od falcon slasha? Ja ciągle sobie terazw kasynie siedze bo z tego co widzialem bicz bije wszystkie potworki. Miecze jak pisałem u Aragorna i Angela na 100! Z jakim levlem moge się porwać na drugiego smoczka i czy działa na niego kamikaze?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 02:47:09 pm wysłana przez frendzel13521 »
The Frendzel

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 20, 2012, 04:17:55 pm »

Kurde, żebym ja jeszcze pamiętam z czym to ja skakałem do tych smoków :). Dawne dzieje. A teraz już mam inny ekwipunek, który zdobyłem po walce ze smokami.

BTW Mazurit, ciekawy awatar :).

Miałem podobnie kALWa888, ciężko było mi wygrzebać jakieś konkrety, ale jakoś wybrnąłem przy pomocy starszego zapisu gry oraz internetu.

No ja niestety już nie posiadam starego zapisu, miejsce na kartach mi się kończy i muszę zakupić kolejną. Szczęście że teraz nie kosztują już po 60zł jak jeszcze całkiem niedawno. A to jeden z pierwszych jRPG, którym zająłem się na tyle. Jakoś bardzo mnie wciągnął.

Aha, dzięki za komentarz do awatara, mógłbym skłamać, że to cybernetyczny Moogle, ale tak nie jest hehe... Kudosy dla Ciebie jeśli zgadłeś skąd on pochodzi.

Myślę, że jako fan MGSów powinienem wiedzieć, ale (jedynie) wydaje mi się, że robocik ów pochodzi z gry SD Snatcher. Jedna z gier, do których Kojima lubi nawiązywać mniej lub bardziej w MGSach (plakaty w MGS2, czy nawet cyborgizacja Raidena - może się kojarzyć). Ale na nieszczęście nigdy nie miałem okazji sprawdzić ani żadnej z odsłon Snatchera czy  Policenauts (z tego co wiem to tej gry powstała tylko jedna odsłona). Głównie ze względu na to, że porzuciłem ideę piractwa gier i muzyki. Ale w tym przypadku chyba jednak muszę posłużyc się jakim emulatorem i po prostu w końcu w to zagrać. Co do MGów, to fajnie, że można w nie zagrać w MGS3 Subsistence. Liczę jeszcze po cichu, że kiedyś Kojima stworzy remake dwóch pierwszych MGów i Snatchera. No i miałem okazję sprawdzić Z.O.E., do tej gry Koji też często nawiązuje w MGSach, ale w Zone of Enders 2nd Runner jeszcze nie grałem, a teraz całkiem tanio można dostać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 04:25:31 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 20, 2012, 05:52:12 pm »
jest jakis sprawdzony sposob aby wygrac w kasynie ja gram sobie na ruletce ale malo zarabiam po 2 tysiaki za jednym razem potem stopniowo zwiekszam postawiona forse moze ma ktos lepszy sposob?

Prawdę mówiąc, ja w kasynie korzystałem tylko z jednorękich bandytów. Początkowo obstawiałem te automaty, gdzie mniej się płaciło, by chwilę później przejść na najdroższy. W sumie to ilość tokenów jakie uzyskałem z zadania questowego była wystarczająca, aby móc zakupić wszystkie nagrody po krótkiej zabawie w kasynie (nie musiałem przy tym wydawać złota na zakup dodatkowych żetonów). Jeśli chodzi o ruletkę to grałem w nią tylko okazjonalnie, ale jak masz zamiar tutaj szybko zarobić to będziesz musiał co chwilkę wczytywać stan gry, po tym jak obstawisz tylko jedno pole (w automatach średnio 2-3 razy wybijałem "777" w ciągu jednej godzinki, także sam oceń co Ci lepiej pasuje). Nie powiem Ci jednak ogólnego czasu, jaki spędziłem w Baccarat, aby móc zakupić wszystkie nagrody, ale na pewno nie było to zbyt długo, tak więc postępuj według maksymy "grosz do grosza, a będzie kokosza".

[Jeśli chodzi o ofensywę to] Głównie Jessica biła z Twin Dragon Lash'a a Heros z Dragon Soul/ włóczna z Multi-Strike. Yangus(przepraszam Mazurit) nie dorastał ofensywą do tej dwójki [...]

Powiem Ci szczerze, że Yangus również miał potencjał bojowy, który rósł wraz z poziomem tego bohatera, mam tu na myśli głównie, takie jego zdolności jak Typhoeus' Maul, Big Banga i zwłaszcza Golden Oldies z Humanity. Każda z tych zdolności ma przyzwoite obrażenia, gdy rozwinie się trochę Yangusa, ponadto nie jest to drogi wydatek, jeśli chodzi o MP (patrząc na koszt Dragon Soul, to wychodzą one dość tanio; chociaż najlepiej wypada tutaj Twin Dragon Lash za 3 MP). Drugą ważną kwestią jest narzucanie i podbijanie tensiona dla Dragon Soul i Twin Dragon Lash, gdyż Golden Oldies może się bez tego obejść, a i tak dobrze wypadnie z obrażeniami; do tego dochodzi zagrożenie "czyściochem" i wtedy nici z silnego ataku (oczywiście sytuację ratuje Timbrel of Tension, które to używa, no właśnie Yangus, nie mogąc tym samym atakować). Ponadto Yangus również rekompensuje swoja obecność umiejętnością Executioner w walce z Darksteel Dragon (oczywiście jest jeszcze alternatywa w postaci Lightning Thrust, ale ja stawiałem zawsze na zdolność Yangusa).

EDIT:

ale czy ten skil dragon slash jest gorszy od falcon slasha? Miecze jak pisałem u Aragorna i Angela na 100! Z jakim levlem moge się porwać na drugiego smoczka i czy działa na niego kamikaze?

Falcon Slash, Dragon Slash i Miracle Slash, każda z tych zdolności ma potencjał, który zależy od sytuacji na polu walki. Użyteczność każdej z umiejętności jest determinowana chociażby ilością HP, zabawą z tension czy też posiadanej broni. Możesz wypróbować je na przemian u Angelo i Aragorna, przykładowo jeśli nie będziesz skupiał się na Psyche UP (np. u Angelo, bo on będzie musiał poleczyć itp.) to warto takiej postaci wręczyć Falcon Blade bądź Uber Falcon Blade i korzystać z Falcon Slash; jeśli będziesz nabijał tension u Aragorna, a nie będziesz atakował z Gigaslash (bądź nawet później z Dragon Soul), to warto wręczyć Dragonsbane bądź Dragon Slayer (albo i też Dragovian King Sword) i użyć zdolności Dragon Slash; podobnie można postąpić z Miracle Slash i bronią Miracle Sword bądź Uber Miracle Sword. Do tego dochodzą różne miksy powyższych (np. Uber Falcon Blade i Dragon Slash z tensionem bądź bez niego), więc jest w czym wybierać, pobaw się, a wypracujesz swój własny styl. Ponadto podczas walk z "siódemką wspaniałych" musisz jeszcze wziąć poprawkę na "czyściocha", także jak sam widzisz przydatność każdej ze zdolności, a tym samym broni jest naprawdę trudna do sprecyzowania.

Na kolejne smoki możesz spokojnie się wybierać nawet z poziomami oscylującymi wokół "50", jest to nawet lepsze rozwiązanie, niż granie silniejszą drużyną, gdyż będziesz miał tym samym trudniejsze zmagania, a więc i lepszą zabawę. Zresztą, przy odrobinie szczęścia, wspartego różnymi zagrywkami taktycznymi, powinno Ci się je udać pokonać. Co do Kamikazee to sprawdź sam, wszak musisz "wypracować swój własny styl".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 07:36:12 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 20, 2012, 06:48:41 pm »
No ja stosowałem się do ruletki. Jak udało mi się wygrać jakieś kokosy, to biegłem do kościółka i zapisywałem, a gdy się nie udało to wczytywałem. Nie pamiętam jednak jakich stawek używałem, ale to trzeba sobie jakoś samemu ustanowić. Dość długo mi to zajęło, ale po pewnym czasie stać mnie było na wszystko co jest w kasynie nawet w przypadku rozkupienia dla wszystkich czterech drużynowców.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 20, 2012, 08:15:10 pm »
Executioner to był u mnie stały bywalec. Bardziej chodziło mi o Typhoeus' Maul. Nie wykożystałem całego jego arsenału, bo w większości zajmował się on sajkapowaniem reszty. Jednak nie mówię, że to słaba postać. Helm Splitter to istna poranna modlitwa a Golden Oldies na Tensionie robiło siekę ze wszystkich wrogów. Jakiej drużyny używaliście na smoki? Mój faworyt to Golem Trio jako pierwsza, a druga to : Talos, Metal Slime King i multihealująca meduza.

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 21, 2012, 09:56:52 am »
Ja oczywiscie terz trzy golemy ale mam tego gladiatora talosa i przeptosilem sie z cyklopem bo czesto desperate attack walil ale mialem tez pa trola tylko obrona kijowa.
Mazurit
wiesz moze gdzie sa jeszcze metal kingi bo wydaje mi sie ze jak lewel skacze to jest ich mniej w slime mountain(przynajmniej nie trafiają mi sie tak czesto jak kiedys XD) caly czas tylko te male a szkoda na nich juz  tracic many u yangusa juz wole sobie poekspic (tam gdzie sie idzie do dragovian lordniepamię tam nazwy)A wy jak expicie?
The Frendzel

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 21, 2012, 10:51:01 am »
Gorąco polecam Ci Dragon Graveyard,  napewno Kalwa i Mazurit się ze mną zgodzą. Metal King'i są jedynymi metalami, stąd pojawiają się one dość często. Expiłem tam średnio do ~70 lvl i nie narzekam.

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 21, 2012, 03:47:56 pm »
Ok czyli mam sobie odpuścić slime mountain? A masz tam jakąś ulubioną miejscówkę czy jak ci się trafi?  :]
The Frendzel

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 21, 2012, 08:06:16 pm »

Kurde, żebym ja jeszcze pamiętam z czym to ja skakałem do tych smoków :). Dawne dzieje. A teraz już mam inny ekwipunek, który zdobyłem po walce ze smokami.

BTW Mazurit, ciekawy awatar :).

Miałem podobnie kALWa888, ciężko było mi wygrzebać jakieś konkrety, ale jakoś wybrnąłem przy pomocy starszego zapisu gry oraz internetu.

No ja niestety już nie posiadam starego zapisu, miejsce na kartach mi się kończy i muszę zakupić kolejną. Szczęście że teraz nie kosztują już po 60zł jak jeszcze całkiem niedawno. A to jeden z pierwszych jRPG, którym zająłem się na tyle. Jakoś bardzo mnie wciągnął.

Powiem Ci, że jak grałem w DQ VIII, to początkowo tą grę tylko pożyczałem, ale i tak udało mi się ją przejść na cudzej kopii. Gdy miałem już własną wersję to zapisywałem częściej (głównie przed walkami z bosami, aby stoczyć z nimi ponownie pojedynek) i faktycznie na skutek tego zaczęło brakować mi miejsca na MC. Właśnie dla ósmego DQ zakupiłem drugą kartę pamięci, i muszę przyznać, że wystarczyły mi one do dzisiaj (jakbym miał jeszcze trzecią to lajtowo mógłbym tworzyć kilka zapisów z jednej gry i nie musiałbym czasami usuwać pewnych starszych zapisów z różnych innych gier). Sama cena, fakt spadła, ale nie jest to też jakaś duża obniżka, ale "lepszy rydz niż nic". Podobnie jak Ty, ja również lubię wracać do tej gry, i chyba tylko dlatego, że ma ona dość oldskulowy charakter, oby wypuścili jeszcze jRPG'a w podobnej formie co DQ VIII.

Aha, dzięki za komentarz do awatara, mógłbym skłamać, że to cybernetyczny Moogle, ale tak nie jest hehe... Kudosy dla Ciebie jeśli zgadłeś skąd on pochodzi.

Myślę, że jako fan MGSów powinienem wiedzieć, ale (jedynie) wydaje mi się, że robocik ów pochodzi z gry SD Snatcher. Jedna z gier, do których Kojima lubi nawiązywać mniej lub bardziej w MGSach (plakaty w MGS2, czy nawet cyborgizacja Raidena - może się kojarzyć). Ale na nieszczęście nigdy nie miałem okazji sprawdzić ani żadnej z odsłon Snatchera czy  Policenauts (z tego co wiem to tej gry powstała tylko jedna odsłona). Głównie ze względu na to, że porzuciłem ideę piractwa gier i muzyki. Ale w tym przypadku chyba jednak muszę posłużyc się jakim emulatorem i po prostu w końcu w to zagrać. Co do MGów, to fajnie, że można w nie zagrać w MGS3 Subsistence. Liczę jeszcze po cichu, że kiedyś Kojima stworzy remake dwóch pierwszych MGów i Snatchera. No i miałem okazję sprawdzić Z.O.E., do tej gry Koji też często nawiązuje w MGSach, ale w Zone of Enders 2nd Runner jeszcze nie grałem, a teraz całkiem tanio można dostać.

Krótko, aby nie offtopować. Tak, SD Snatcher... coś więcej, to już rozmowa na wieczór przy piwie. Może jeszcze jeden komentarz. Naprawdę żal, że pewne japońskie gry nie opuszczają rodzimego rynku (i niestety, TRZEBA poratować się wtedy emulatorem)... w przypadku DQ to wspomniałbym chociaż o Dragon Quest IV z PSX, Dragon Quest V z PS2 czy Dragon Quest Monsters 1+2 z PSX.

[Jeśli chodzi o Yangusa to] Nie wykożystałem całego jego arsenału, bo w większości zajmował się on sajkapowaniem reszty.

No właśnie, niejednokrotnie każdej z postaci naturalnie przypisuje się pewną pozycję w drużynie. Nie oznacza to jednak, że trzeba wpisywać się w utarty kanon. Dla mnie największa zabawa z grą to właśnie eksperymentowanie. W przypadku DQ VIII, to przykładowo Hero jako osoba lecznicza, Yangus i Jessica to ofensywa, a Angelo to "itemowy wspomagacz". Yangus, gdy przemodeluje się taktyczne podejście do walk, może być więc bardzo dobrym zawodnikiem (nie oznacza to jednak, że inni nie mogliby być lepsi).

Jakiej drużyny używaliście na smoki? Mój faworyt to Golem Trio jako pierwsza, a druga to : Talos, Metal Slime King i multihealująca meduza.

Z drużyną "chowańców" przeciwko smokom zbytnio nie eksperymentowałem, chociaż na Monster Arena kilka ciekawych kombinacji udało mi się utworzyć. Drużyny, które mam obecnie, to pierwsza obejmująca Archfienda, Stonemana oraz Skeledoida; druga zaś składa się z Cybota, Nohi oraz Roborga.

Cytuj
Mazurit
wiesz moze gdzie sa jeszcze metal kingi bo wydaje mi sie ze jak lewel skacze to jest ich mniej w slime mountain(przynajmniej nie trafiają mi sie tak czesto jak kiedys XD) caly czas tylko te male a szkoda na nich juz  tracic many u yangusa juz wole sobie poekspic (tam gdzie sie idzie do dragovian lordniepamię tam nazwy)A wy jak expicie?

Gorąco polecam Ci Dragon Graveyard,  napewno Kalwa i Mazurit się ze mną zgodzą. Metal King'i są jedynymi metalami, stąd pojawiają się one dość często. Expiłem tam średnio do ~70 lvl i nie narzekam.

Ok czyli mam sobie odpuścić slime mountain? A masz tam jakąś ulubioną miejscówkę czy jak ci się trafi?  :]

Wiesz frendzel13521, jeśli chodzi o "grubasy" to na 100% możesz je spotkać w Howlwind Hill (miejsce znane również pod nazwą "slajmowe wzgórza"), na wyższym poziomie Heavenly Dais (ja głównie gwizdałem Yangusem przed wejściem do Lord of the Dragovians) oraz na Smoczym Cmentarzysku (nie mam tutaj konkretnej miejscówki, ale jak już, to kręciłem się w pobliżu smoczego szkieletu). Tak jak i DarkAura16 mówił polecam Ci również ostatnią lokację, ale o tym dlaczego poczytaj już sobie i wyszukaj w starszych postach tego wątku. Czy masz odpuścić sobie "slime mountain", w sumie to już zależy od Twojego widzimisię. Mnie w tym miejscu irytował "slajmowy mieszaniec" oraz fakt, że zdobywałem tam pewien topór, który... ach mniejsza z tym...

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2012, 08:17:11 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #91 dnia: Kwietnia 22, 2012, 03:50:29 am »
Jakkolwiek by tego nie nazwał - w moim przypadku byłbym idiotą robiąc z Conqueror's Axe'a Megaton Hammer, bo miałem wszystko rozdzielone miedzy siekiery, humanity i reszta w kosy. Ale sam tego fakt, że na topór są użyteczniejsze,  moim zdaniem, skille już przemawia u mnie bardziej za toporkiem.

Jak tak się zaczęła rozmowa - frendzel, oglądałeś Darker Than Black, czy avatar z neta jakiś losowy?

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #92 dnia: Kwietnia 22, 2012, 07:53:45 am »
Oglądałem ale tylko pare odcinków.Spodobał mi się Hei  XD A rozmowa zaczeła się od tego z czym mam porwać się na smoki :blush: ps. Mazurit fajnie grałem troche w czoraj na maszynach i 50 tysi wygrałem  :>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2012, 07:59:25 am wysłana przez frendzel13521 »
The Frendzel

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #93 dnia: Kwietnia 22, 2012, 08:25:55 am »
Mazurit fajnie grałem troche w czoraj na maszynach i 50 tysi wygrałem  :>

A jak często "777" Ci wylatywały, bo nie wiem czy nie przesadziłem mówiąc, 2-3 razy na godzinkę gry?
Oki Doki Man

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 23, 2012, 03:52:07 pm »
Mazurit fajnie grałem troche w czoraj na maszynach i 50 tysi wygrałem  :>

A jak często "777" Ci wylatywały, bo nie wiem czy nie przesadziłem mówiąc, 2-3 razy na godzinkę gry?
No żeczywiście troche przesadziłeś w ciągu godziny trafiłem tylko raz bar x3i po dwoch godzinach 777. A dzisiaj smoczka zabilem i mam dragovian sword king(czy jakos tak XD)na drugiego narazie sie niewybieram bo mam dopiero 50 lv ale ten był łatwy jak dobrze itemy rozlkowałem. Tylko ten jebany skil gigaflash cały czas byłem oślepiony i ledwie go ubiłem ale miałem farta bo zbroja angela odbiła raz ten czar i smok sam się oślepił XD. Jeśli macie sposób na drugiego smoka to piszczie ja narazie nie podchodze. O i mazurit gdzie znajdują się te roboty o których pisałeś?
Jeden jest na takiej wysepce na jezioże drugi w orcrutsk a trzeci nie wiem :mellow:
The Frendzel

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 23, 2012, 04:12:13 pm »
Podejdź do walki, może akurat uda Ci się pokonać tego smoka (no chyba że nie ma możliwości zapisu pomiędzy nimi). Ja za pierwszym spotkaniem zawsze próbowałem pokonać bossa obserwując jego taktyki i moje względne szanse.

Co do nagród po walkach to polecam Ci wziąć sobie kociołek - bardzo Ci się przyda, bo bardzo szybko czyni receptury.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 23, 2012, 06:28:53 pm »
Cytat: kALWa888
bardzo Ci się przyda, bo bardzo szybko czyni receptury.

Czytaj natychmiast. Bez tego musiałbyś latać i mashować X zabijając jakieś cienkie potworki przez 20 minut.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 23, 2012, 08:20:31 pm »
Cytuj
Jeśli macie sposób na drugiego smoka to piszczie ja narazie nie podchodze.

Podejdź do walki, może akurat uda Ci się pokonać tego smoka (no chyba że nie ma możliwości zapisu pomiędzy nimi). Ja za pierwszym spotkaniem zawsze próbowałem pokonać bossa obserwując jego taktyki i moje względne szanse.

kALWa888 dobrze prawi, poza tym trudniejsze walki są tymi lepszymi. Co więcej, gdy sam pokonujesz (tj. opracowujesz taktykę) każdego ze smoków, masz większą z tego satysfakcję, a o zabawę przecież tu chodzi.

O i mazurit gdzie znajdują się te roboty o których pisałeś?
Jeden jest na takiej wysepce na jezioże drugi w orcrutsk a trzeci nie wiem :mellow:

Ten z wysepki pośrodku jeziora to Nohi. Co więcej, można go znaleźć również na wzniesieniach znajdujących się na południe od Smoczego Cmentarzyska (aby go spotkać musi zapaść zmrok, oraz wymagane jest pokonanie wyższego rankingu w Monster Arena, no i dostęp tylko na grzbiecie Empyrea).

W okolicach Orkutska spotykasz pozostałe dwa stwory. Cybot znajduje się bezpośrednio na zachód od miasta, a Roborg w południowo-zachodniej "niszy" tego regionu (tj. na południe od miejsca spotkania Cybota). Ponadto Cybota spotkasz tylko za dnia (gdy pokonałeś już ranking D na Monster Arena), a Roborga przez cały dzień (jeśli chodzi o pory dnia, to tego nie jestem pewny, ale tak znalazłem na GF).

P.S. Zważaj na błędy i składnię, bo one aż krzyczą z twoich postów, i domagają się o lepsze traktowanie.
Oki Doki Man

Offline frendzel13521

  • Soldier
  • Wiadomości: 49
  • Tak wiem jestem zajebisty
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 24, 2012, 04:21:26 pm »
Ale wczoraj nie ja pisałem tylko dyktowałem XD ja staram pisać się z ę i ą
The Frendzel

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Quest VIII
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 24, 2012, 05:16:43 pm »
Ale wczoraj nie ja pisałem tylko dyktowałem XD ja staram pisać się z ę i ą

bardziej mi się wydaje, że Mazuritowi chodziło o ortografię i interpunkcję.