Autor Wątek: Xenosaga Episode II  (Przeczytany 17885 razy)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 04, 2012, 02:37:40 pm »
Mrocznego klimatu zdążysz mieć jeszcze dość. Poza tym jeśli jesteś wierzący to może lepiej nie kończ tej gry, bo niektóre sprawy pachną bluźnierstwem wobec Boga.  Wszystkich questów pobocznych jest coś około około 30 nie licząc szukania ukrytych drzwi i kluczy do nich pasujących. Samo wypełnienie wszystkich jest questem samym w sobie. Niektóre zadania są proste inne bardziej pokomplikowane w tym kilku ukrytych bossów. Pamiętaj że zmiana prowadzonej postaci ma wpływ na dialogi, a niektóre zadania przeznaczone są tylko dla odpowiednich bohaterów.  Doszedłeś do badań MOMO no to dopiero teraz czeka cię jazda bez trzymanki... Gra tak ma, że ważne wydarzenia przeplatane są chwilą oddechu. Nie jest też specjalnie skomplikowana i długa. Tak około 25h.

Mrocznego klimatu nigdy dość ;).

Wierzący w żadnym wypadku nie jestem i bardzo ciepło witam podobne patenty. Choć nie żebym był antychrześcijaninem czy kimś w tym rodzaju. Temat w sumie na osobny temat, ale nie jestem ani wierzący ani ateista.

Nie spodziewałem się, że trzeba wybierać różnych liderów by dostać się do zadań. Z tego co widzę to zadań jest 36. Plus do tego otworzenie wszystkich zamkniętych drzwi i zdobycie wszystkich key itemów.

Dodatkowi bossowie pojawiają się dopiero po pierwszym ukończeniu gry? W ogóle jest sens robić GS za pierwszym przejściem? Nie zresetuje się to ukończeniu gdy zacznę grę na New Game+ (czy jakkolwiek się to zwie). Bo jeśli się zresetuje to wolę zostawić to na drugie podejście.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2012, 02:40:49 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 04, 2012, 07:00:43 pm »
Te związane z zadaniami od tego królika nie, ale dostęp do innych rzeczywiście jest dopiero po NEW GAME + oraz po wykorzystaniu sejwa z jedynki. Zadania od tego królika da rady ukończyć podczas jednokrotnego przejścia. Wypełnienie wszystkich zadań jest też questem samym w sobie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2012, 07:02:31 pm wysłana przez aysnel »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 04, 2012, 09:25:27 pm »
new game+? a nie post game?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 04, 2012, 09:26:12 pm »
Nom, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat: czy jak zrobię GS Campaign (królik) za pierwszym podejściem to czy po włączeniu New Game+ będę musiał te wszystkie 36 questów robić od nowa?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 04, 2012, 10:29:33 pm »
new game+? a nie post game?

Być może. Już dobrze nie pamiętam. Obecnie nie mam jak sprawdzić, bo grę byłem zmuszony sprzedać.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 05, 2012, 06:06:05 pm »
yep sprawdziłem to jest post game, czyli po przejściu dostajesz opcje sejwa i lądujesz w momencie przed końcem gry z odblokowanymi bonusami

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 05, 2012, 07:23:02 pm »
Hmm, może się z bardzo pospieszyłem z tą sprzedażą...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 16, 2012, 01:58:52 am »
Kurcze, gra momentami potrafi sprawić trudność. Co dość dziwne, ze zwykłymi przeciwnikami walczę obecnie dość długo. Jestem w momencie kiedy walczy się z tym bossem, którego spotyka się podczas eksploracji świadomości Momo (czy może tej na kogo wzór powstała - Sakury). I jak na razie byłem blisko pokonania go, ale zawsze się frajer regeneruje za pomocą tych zainfekowanych klonów. Bardzo podoba mi się w grze to, że najbardziej liczy się obrana taktyka, nie  poziom doświadczenia, choć czasem i tak trzeba go podbić. I jak na razie klimat jest bardzo dobry. Bardzo cenię sobie filmowość przerywników jakich tutaj możemy uświadczyć. Świetnie zrealizowane, bardzo dobrze je się ogląda.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2012, 02:16:15 am wysłana przez kALWa888 »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 28, 2012, 04:26:21 pm »
No i przeszedłem wczoraj Xenosaga Episode II: Jenseits von Gut und Böse. Co tu dużo mówić. Jak dla mnie gra jest genialna. Świetna, ambitna fabuła nawiązująca do religii chrześcijańskiej, biblii i filozofii Nietzschego (z tego co zauważyłem). Jest odrobina bluźnierstwa, kontrowersji. Scenki czasem potrafiły mnie wzruszyć czy lekko zaszokować. Są dramatyczne i chore - głupio mi porównywać ale przypominał mi się Silent Hill czy MGS (choć w XS2 jest ciężej - tak mi się wydaje). Ciężki tytuł ogólnie. Przynajmniej za taki uchodzi. Szkoda, ze nie ma więcej takich gier. (Nie mogę się doczekać aż zdobędę i zagram w Xenosagę III). Dodam jeszcze, że świetnie zrealizowane są walki w cutscenkach - szczególnie te na miecze. Zrobiły na mnie spore wrażenie. W Kampanię Dobrego Samarytanina bawiłem się na początku, ale potem to porzuciłem, bo nie mogłem doczekać się dalszych wydarzeń fabularnych. Bardzo podoba mi się design mechów. Ciekawe czy istnieją figurki. Trochę zawiodłem się, że mechami poruszamy się dość rzadko, a jak już do tego dochodzi to walki zdają się o wiele mniej dopracowane. To samo tyczy się przemierzania lokacji. Roboty poruszają się powoli, co w przypadku bardziej skomplikowanych lokacji wymagających powrotów może być trochę denerwujące. Na razie przeszedłem tylko fabułę, resztę zostawię sobie na drugie podejście kiedy zdobędę pierwszą i trzecią część. Chcę bardzo dokładnie poznać te epizody. Wtedy przy okazji każdy z nich pozaliczam na 100% :> Gra jak najbardziej warta polecenia. Jak dla mnie to są to must have'y tym bardziej, że nie ma niepotrzebnego grindingu. Grę ukończyłem w 40h i miałem 46 poziom doświadczenia w momencie pokonania ostatniego bossa. I było aż nazbyt łatwo.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:12:23 pm »
Pierwotnie Xenosaga miała liczyć 6 części ale skończyło się na trzech  plus jakaś część na komórki w Japonii (odnośnie pochodzenia Nephilim). Shion, KOS-MOS i MOMO można spotkać w Namco X Capcom.

W Epizodzie 3 przeglądając encyklopedię można natrafić na opowieść o wydarzeniach pomiędzy EP II a EP III gdzie jest wyjaśnione dlaczego Shion odchodzi z Vector do Scientii. Być może miała to być osobna część ale nic z tego nie wyszło.

Jeśli chodzi o mechy najlepiej sprawę to rozwiązano w części pierwszej gdzie gracz decydował kiedy ich użyć. Oczywiście by ludzie za bardzo nie szaleli były pewne ograniczenia, ale jakiś wybór był. W części trzeciej walka mechami jest jeszcze bardziej miodna i widowiskowa ale wciąż nie możemy nimi swobodnie dysponować, aczkolwiek można majstrować przy ich ekwipunku (aczkolwiek Front Mission to to nie jest).

Epizod 1 zawierał od groma minigier w tym karciankę na ponad 300 kart do skolekcjonowania i możliwością przeciwko innemu graczowi (a nawet 4-ch naraz bądź 2vs2).

Najlepszą fabułę i grafikę ma Epizod 3  ale jest też najbardziej liniowy z wszystkich. Z drugiej strony wizualnie to jedna z najlepszych gier na PS2. Ciekawym patentem jest fakt, że w zależności od podłoża po którym stąpamy słyszymy charakterystyczny dla niego dźwięk. Podczas rozmów można prosić o wyjaśnienie niektórych kwestii.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 01, 2012, 11:07:04 am »
Najprawdopodobniej po zakupieniu drugiego PS2 tą starą przerobię i kupię sobie epizod 1 i 3. Wtedy podzielę się wrażeniami. W sumie szkoda, że seria się skończyła. Ale może to lepiej... Brakuje podobnych jRPG przynajmniej wśród tych mi znanych.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 01, 2012, 06:10:12 pm »
Coś podobnego... Hmm. może Xenogears na PSX?

Jeśli jednak chcesz ponownie oryginalnej fabuły to wypróbuj obie części Ar Tonelico, bądź serię Shadow Hearts (akcja dzieje się w początkach XX wieku, lata 1913-1925).

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 01, 2012, 08:48:40 pm »
No Xenogears niby w jakiś sposób się łączy z Xenosagą. Ale możliwe że to jedynie podobne klimaty.

A Shadow Hearts interesuje mnie od jakiegoś czasu. Ar Tonelico mi polecałeś wczesniej, ale nie wiem czy łatwo ją w ogóle dostać.

Choć z tego co widze to Ar Tonelico powychodziło również w Europie, to chyba tak trudne to nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2012, 09:17:26 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 02, 2012, 12:59:32 pm »
Cytuj
No Xenogears niby w jakiś sposób się łączy z Xenosagą. Ale możliwe że to jedynie podobne klimaty.
xenosaga to rozłożony na części i zbudowany od nowa xenogears, dlatego podobny i dlatego saga ma easter eggi z gearsow ;x
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 01:00:16 pm wysłana przez MarvelliX »