Autor Wątek: Radiata Stories  (Przeczytany 2356 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« dnia: Kwietnia 27, 2006, 10:16:08 pm »
damn...sie zdziwilem, ze nie ma takowego topicu na forum :P

Gra bardzo ciekawa, chociaz muzyka ja troche zabija ;/ i na poczatek mam pare pytan, raczej do Tanta, bo nikt inny raczej w to nie gra :F

1. 20lvl po wykonaniu misji z Crogogatorem i polazeniu po miescie dwie lub trzy godziny to dobrze, zle, czy w sam raz?
2. Czy wykonaywanie misji w training facility wplywa na skutecznosc poslugiwania sie dana bronia?
3. Dostaje sie cos, za zrobienie wszystkich misji w training facility?
4. Jak czesto trzeba expic...na czym najlepiej?
5. Ile tak na oko, powinienem zwerbowac ludziow z ulicy...bo na razie mam tylko Clive'a, Alba (Alba'a?) i Jared'a ;]
6. Mozna zrobic jakis uzytek z butelki znalezionej na smietniku?
7. Wiedziales Tant, ze w Path of Spider mozna trafic na Crocogatora? :D
 

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2006, 10:25:58 pm »
Ja pograłem godzinę i już więcej nie wróciłem do tej gry. Najbardziej mnie poraził stosowany tam humor. Poprostu mi on nie odpowiada i patrzyłem z zażenowaniem na każde kolejne "śmieszne" scenki. Grafika jest taka-sobie, ale to nie o nią chodzi w grach. Sama fabuła też mi nie odpowiadała. System walki jest nawet ciekawy (choć przypomina ten ze Star Ocean), ale NPC są na tyle głupie, że odrazu pędzą na przeciwnika. Głosy też mi się takie "na odwal" wydają. I co to za krasnale bez szkockiego akcentu ? Nie chce mi się pisać dalej o tej grze. Ogólnie nie przypadła mi do gustu.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2006, 10:35:14 pm »
krasnale maja akcent ruski i mje sie to bardzo podoba ;]

a po godzinie gry raczej niezabardzo mozna ocenic fabule jRPGa :P

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 27, 2006, 11:42:29 pm »
Cytuj
1. 20lvl po wykonaniu misji z Crogogatorem i polazeniu po miescie dwie lub trzy godziny to dobrze, zle, czy w sam raz?
2. Czy wykonaywanie misji w training facility wplywa na skutecznosc poslugiwania sie dana bronia?
3. Dostaje sie cos, za zrobienie wszystkich misji w training facility?
4. Jak czesto trzeba expic...na czym najlepiej?
5. Ile tak na oko, powinienem zwerbowac ludziow z ulicy...bo na razie mam tylko Clive'a, Alba (Alba'a?) i Jared'a ;]
6. Mozna zrobic jakis uzytek z butelki znalezionej na smietniku?
7. Wiedziales Tant, ze w Path of Spider mozna trafic na Crocogatora?

1. Nie wiem, szczerze mówiąc... ale jak Expiłeś conajmniej raz to myślę, że styknie.
2,3. Chodzi ci pewnie o walki z tym manekinem. Dają one dwie rzeczy, z czego jedną bardzo ważną. Na każdą broń masz tam 20 walk i za wykonanie wszystkich dostajesz całkiem niezłą broń (chociaż jak ja je skończyłem to już dużo lepsze miałem). Ale najważniejsze jest to, że po wykonaniu chyba 5ciu, czy 6ciu, dostajesz Volty Blast na daną broń... czyli jednak trzeba czasami, w szczególności jak zmieniasz broń (Włócznia>>>>Miecz jednoręki>Cała reszta.. tyle ci powiem).
4. Ja Expiłem raz, no może dwa razy, głównie nie po to, żeby zdobyć level, ale aby wyćwiczyć sobie nowe skill'e dzięki linked battle i żeby nowe ruchy na broń odblokować. Ja biegałem po kanałach w Radiata i tam zabijałem te wszystkie robaczki, duchy, zombie i inne brzydkie rzeczy.
5. To mało masz mimo wszystko, chociaż jak na to stadium gry, to wcale nie powinieneś mieć więcej. Skup się na werbowaniu ludzi z Theater Vancoor, bo u nich niewiele potrzeba.... ja biegałem ciągle z Gareth'em, bo on rozwalacz był. Poza tym polecam jedną elfke z ten leśnej stolicy czarnych elfów. Ona stoi przed drzwiami i krzyczy cośtam o walce o sprawiedliwość. Weź ją kopnij pare razy i pokonaj w walce, to się przyłączy.. bardzo przydatna jest, bo umie leczyć i ciska w przeciwników fajerbolami o dość niezłej sile.
6. Jedną trzeba było jakiemuś goblinowi dać w Shangri La i dzięki temu go można było zwerbować (ale to tylko, ja wybierzesz Non-Human Scenario, tak jak ja). Innego zastosowania nie pamiętam.
7. No żeby na jednego heh... ja tam ich dość sporo natłukłem heh.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 28, 2006, 07:03:35 am »
a do postaci mozliwych do zwerbowania wystarczy zagadac/pociagnac z buta zeby powiedzialy co chca/przegraly i dolaczyly czy cos jeszcze? ;]

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 28, 2006, 06:38:02 pm »
Cytuj
a do postaci mozliwych do zwerbowania wystarczy zagadac/pociagnac z buta zeby powiedzialy co chca/przegraly i dolaczyly czy cos jeszcze? ;]

No zazwyczaj trzeba zrobić to co chcą, przynieść coś i takie tam... z tym, że musisz wiedzieć, że po kilku dniach będziesz musiał wybierać, czy chcesz grać scenariusz ludzi, czy nieludzi.... jak wybierzesz ten drugi (tak jak ja), to wszyscy z Radiata będą już dla ciebie niedostępni, więc się do nich wszystkich tak nie przyzwyczajaj...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Radiata Stories
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 27, 2006, 10:25:44 am »
Cytuj
raczej do Tanta, bo nikt inny raczej w to nie gra
Hmm...i don't think so ;]

Radiata to fajna gierka. Właśnie humor, dialogi i w miarę ciekawa fabuła bardzo mi się spodobały. Muzyka faktycznie jest trochę drętwa no i razi nieco mała wielkosć świata Radiaty. Co do walk to akurat średnio przypadły mi do gustu, ze względu na to że były niezbyt skomplikowane (Star Ocean miał IMO dużo lepsze). Fajną sprawą było rekrutowanie postaci, wypełniając różne mini-questy, coś jak w Suikodenach. Po za tym ciekawa była możliwość wyboru dwóch różnych scenariuszy (w ostatnim czasie jest to rzadkość bo większość jRPG jest mocno liniowa). Gre ukończyłem w scenariuszu "nieludzi" a drugiego jeszcze nie przeszedłem, ale może jak znajde trochę czasu to się za niego zabiore bo ogólnie gra jest dla mnie całkiem udana.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2006, 07:30:25 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline SzC

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Radiata Stories
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 27, 2007, 08:39:44 pm »
W RS grałem już ponad rok temu ale wspominam ją miło, między innymi z uwagi na śliczną grafikę, humor i maaaasę postaci. Zresztą, musiała być ciekawa skoro zdecydowałem się ukończyć oba scenariusze.