Autor Wątek: Kolejny forumowy projekt Tanta...  (Przeczytany 1368 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Kolejny forumowy projekt Tanta...
« dnia: Lipca 20, 2011, 11:32:25 pm »
Wahałem się, czy zakładać ten temat, bo pomysły tego typu muszą dojrzewać przez jakiś czas. Jak zwykle pisałem w ten sposób, to zazwyczaj nic z tego nie wychodziło, no ale może tym razem przełamię złą passę. No ale jak wpadam na jakiś konkretny pomysł, to potrafi on siedzieć w mojej głowie tak intensywnie, że nie mogę nawet zasnąć, tylko siedzę i rozkminiam. Może jak rozpocznę ten wątek to mi w końcu przejdzie.

Szukam grupy do nowego forumowego RPG'a, w założeniu analogicznego do Warhammera i DnD. Technicznie bardziej byłby zbliżony do DnD w tyn sensie, że nie byłoby zadeklarowanego czasu sesji. Nic konkretnego nie chcę zdradzać, ale kilka rzeczy jest pewnych:

1. Nie zacznę tego robić, póki nie uporam się z MiM Online, do którego nowe posty napiszę w ciągu kilku godzin. Sorry za zdecydowanie zbyt długą przerwę, ale ostatnio nie mogę się za nic konkretnego zabrać.

2. Nie zacznę tego robić, póki sam dobrze nie ogarnę systemu, w którym będziemy grać. Nie jest to nic popularnego, więc na 99% nie będziecie wiedzieli nic o uniwersum, w którym gramy, co jest mi bardzo na rękę. Zdradzę tylko, że to steampunk.

3. Maksymalna wielkość grupy to 4 osoby. W wypadku większej ilości chętnych zrobimy dwie równoległe kampanię, może np. dwie przeciwstawione sobie nawzajem drużyny. Ponadto nie dopuszczę dwóch takich samych rodzajów postaci w jednej drużynie (np. powiedzmy dwóch wojowników) - każdy będzie od czegoś innego.

4. Rozumiem, że każdy jest chętny na coś, w co bawić się może moim kosztem przy minimalnym wysiłku. Tym razem jednak zastanówcie się trochę, ponieważ założenie systemu wymaga od gracza dużej kreatywności i bogatych opisów. Oczekuję tworzenia historii postaci, wspominania wcześniejszych wydarzeń, swobodnej interakcji z bohaterami, aranżowania sytuacji. To nie będzie DnD, czy Warhammer, gdzie tolerowane były pojedyncze zdania. Nie każdemu takie coś się musi podobać.

5. Preferowani będą userzy ze stażem, jak to zwykle bywa, ale w razie ewentualnych kłopotów z graczem ktoś po prostu przejmie jego postać lub w jakiś sposób się jej pozbędziemy.


Możecie więc preorderować uczestnictwo w zabawie heh.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2011, 11:36:38 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Kolejny forumowy projekt Tanta...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2011, 04:59:14 pm »
Jeśli chodzi o Wolsunga, to chętnie.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Kolejny forumowy projekt Tanta...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2011, 03:18:33 pm »
musiałem rozważyć wszelkie za i przeciw. wstępnie sie na to pisze, azaliż jeśli mnie wyślą na szkółkę, to jeszcze zobaczymy jak sie to rozwinie hehe
Kame Hame Ha