Autor Wątek: Seria Star Ocean  (Przeczytany 47223 razy)

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 03, 2012, 01:33:37 pm »
W sumie długość to nie jest jakaś wielka zaleta SO:FD. Jednak moim skromnym zdaniem jedynka jest ciekawsza i nadrabia to klimatem, którego w dwó jce jakoś nie poczułem. Do dwójki zabierałem się trzy razy i dopiero za trzecim udało mi się ją ukończyć. Jedynkę za to naprawdę ukończyłem kilka razy i za każdym razem nie narzekałem. Ta część ,,wchodziła mi bez lubrykantów''. Ale cóż, każdy ma inne gusta. Najlepiej będzie jak kupisz obie i sam wybierzesz w którą zagrasz najpierw. Jeżeli wybierzesz SE to polecam najpierw ścieżkę Reny ze względu na ciekawszą rozgrywkę, Jej problemy emocjonalne i znakomicie wyprofilowaną postać Diasa.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 03, 2012, 06:50:37 pm »
W FD najbardziej irytowal mnie fakt zastąpienia eksploracji na zasadzie lokacji połączonych mapą świata podobną do tej obecnej choćby w Tales of Eternia. To znacznie skróciło rozgrywkę i boleśnie uświadamia jaki świat gry jest mały. W ToE jest przynajmniej gdzie pójść a w obu SO lokacji do odwiedzenia zbyt wiele nie ma.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 10, 2012, 01:24:07 am »
Wkręciłem się w to całe item creation :). Fajnie szuka się nowych wynalazców i kombinuje tworząc nowe item, choć to dość kosztowne. Udało mi się stworzyć Philospher's Stone i byłem bardzo zaskoczony bo celowałem w 12 Fol, potem przez przypadek porozmawiałem z Ansalą który wykazał chęć podpisania ze mną umowy i takim oto sposobem otrzymałem najlepszego alchemika. Teraz ulepszam orichalcum aż będzie na maksymalnym poziomie i wmontuje je w laser weapon. Z drugiej strony nie wiem czy faktycznie warto w ta broń montowac, bo nie wygląda mi na najlepszą w całej grze. Ale skoro mogę wmontować aż 8 takich orichalców ulepszonych ośmiokrotnie to i tak będzie wymiatać.
[EDIT] a nie, to jednak na czym innym polega, już teraz w pełni ogarniam ;] musze jeszcze ogarnąć jak usunąć niektóre szkodliwe lub niepotrzebne efekty z broni etc

I uff.. nareszcie udało mi się zdobyć to battle trophy: wbić 20 poziomów doświadczenia po jednej walce. W końcu Peppita na coś mi się przydała ;] (oprócz stworzenia Philosopher's Stone) i nie było to takie trudne jak się spodziewałem. Ale cała zabawa i przygotowania, próby, błędy - zajęło mi około 6h.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2012, 03:35:11 am wysłana przez kALWa888 »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 10, 2012, 11:33:13 am »
Ciekawe czy uda ci się zdobyć Puffy, ale to wymaga odwiedzenia dodatkowych lochów.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 10, 2012, 12:16:51 pm »
Dodatkowe lochy na pewno odwiedzę. A jak sam ich nie znajdę to posłużę się jakąś solucją. Ciekaw jestem teraz Maze of Tribulations. Byłem tylko na początku tego dungeonu, zginąłem i potem już się wycofałem. Ale to było przed ulepszeniem broni. Pewnie znajdę tam jakieś lepsze i zaś będę musiał ulepszać następną :).

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwca 11, 2012, 11:47:20 pm »
lepsze niż laser będziesz miał w post game dopiero jeśli się nie myle

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 12, 2012, 02:49:51 pm »
Już znalazłem lepsze. Więc musiałem znów wszystko od nowa powtarzać. Bardzo dużo to kosztuje, do tego trzeba trochę szczęścia żeby mniej prób na stworzenie było potrzebne.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 12, 2012, 04:03:09 pm »
Jedną z nich można wygrać w Genmity. Ponoć przydaje się pad z przyciskiem turbo.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Seria Star Ocean
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 12, 2012, 06:58:46 pm »
W Genmity bawię się teraz w Arenie - walki o ranking i jestem przed pokonaniem dwóch pierwszych miejsc, ale obecnie chyba nie dam rady :). Ciekawi mnie bardzo jaka będzie nagroda za zajęcie pierwszego miejsca.

Pada z przyciskiem turbo niestety nie mam.