Autor Wątek: Final Fantasy VI-2  (Przeczytany 7108 razy)

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« dnia: Grudnia 10, 2005, 10:16:02 pm »
Witam, jestem twórcą projektu FFVI-2 oto adres mojej strony www.finalfantasyvi2.glt.pl .
Zachęcam zapoznać się z działem fabuła, a teraz piszcie co sądzicie o tym pomyśle...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2005, 11:37:18 pm »
Słyszałem już dawno o tym pomyśle, widziałem go bodajże na forum Krypty. A co o nim sądze?? będe musiał wpaść i zobaczyć co i jak, ale trzymam kciuki, bo być może będzie w co grać ^^

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2005, 01:27:41 am »
Grafika nie zafajnie się prezentuje na obecne czasy, ale mam nadzieje że jest przynajmniej taka jak była w Final Fantasy VI - anie mam pojęcia jaka była...
W gre raczej nie zagram bo:
-grafika jak i sama gra pewnie będzie zbyt archaiczna
-nie grałem w FFVI
ale życze powoodzenia i mam nadzieje że wyjdzie wam coś fajnego bo takie fanowskie projekty się chwalą... szkoda że najczęściej wychodzą lipnie.
Mam nadzieje że wam pójdzie dobrze.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

MarvelliX

  • Gość
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2005, 01:56:03 am »
Cytuj
takie fanowskie projekty się chwalą...
... i zazwyczaj nie wypalaja :F probowalismy robic juz gre ale nie wyszło wsyscy starcili zapał i chęci <_<  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2005, 02:09:48 am »
O tym pomyślę myślę dokładnie to samo co o każdym innym jRPG robionym w RPGMaker 2003... ale jako, że nie chcę nikogo obrażać nie napisze tego heh... ja też się kiedyś bawiłem RPGM2k3 i nawet mi nieźle szło, ale straciłem zapał, bo nawet jak się zrobi jakiegoś RPGa, to debilny RPGM2k3 nie ma wielu funkcji i ma się do prawdziwych jRPG tak, jak kreskówki Flash'owe do anime.... krótko mówiąc nigdy nie zagram w ewentualny rezultat tego projektu, pomimo tego, że FFVI uważam za grę conajmniej wielką.... bez względu na efekt, twoje dzieło do pięt nie dorastać będzie oryginałowi, niech to będzie powód, dla którego nie zagram w to coś...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2005, 10:19:30 pm »
Hmm.... Pomysł niby niezły, ale jak to zwykle z niezłymi pomysłami bywa, pewnie nie wypali.... Chociaż w sumie to nie byłoby źle zagrać sobie w jakąś fanowską prodkucję, jeżeli takowa reprezentowałaby w miarę wysoki poziom....  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2005, 08:40:54 am »
Cytuj
bez względu na efekt, twoje dzieło do pięt nie dorastać będzie oryginałowi, niech to będzie powód, dla którego nie zagram w to coś...


Jak dobrze mi wiadmo to fabułę stworzył człowiek, to czemu połowa ludzi myśli, że jeśli ktoś chce stworzyć coś podobnego to już napewno mu nie wyjdzie. Ba powiem więcej, mam kumpla, który jest już na studiach, ale pisze wcześniejsze losy z FFVII i powiem, że wszystko zapowiada się bardzo ciekawie. Bardzo dobrze nawiązują do oryginału, a nawet jest dużo rzeczy, ktorych square nie wyjaśniło a on ma na to sposób. Ja osobiście potrafiłbym stworzyć dobrą fabułę ale nie udałoby mi się tego dobrze przekazać, więc osoba odpowiednia za nią to robi. Licze, że on nie zawali sprawy, jeżeli ktoś ocenia, że już będzie źle, to skąd wie, że będzie kiedyś dobrze. Wiesz teraz Square-Enix nie popisuje się jakimiś super produkcjami, za to Mist Walker pokaże co to prawdziwe jrpg.

Cytuj
... i zazwyczaj nie wypalaja szczerb 2.gif probowalismy robic juz gre ale nie wyszło wsyscy starcili zapał i chęci

Wiem jest to duży problem, ponieważ przez to wychodzi mało projektów, ktore mogłyby być naprawdę dobre. Mam nadzieje, że mnie to nie spotka, powiem więcej jestem w ten tytuł dość mocno zaangarzowany i nie mam zamiaru tracić power'a.

Cytuj
Chociaż w sumie to nie byłoby źle zagrać sobie w jakąś fanowską prodkucję, jeżeli takowa reprezentowałaby w miarę wysoki poziom....

Cytuj
Słyszałem już dawno o tym pomyśle, widziałem go bodajże na forum Krypty. A co o nim sądze?? będe musiał wpaść i zobaczyć co i jak, ale trzymam kciuki, bo być może będzie w co grać ^^

Nawiązując do mojej wypowiedzi powyżej, dzięki takim słową aż chce się pracować, miło, że nawet ktoś będzie chciał spr. co wyszło z takiego projektu. nawet jeśli spodoba się to 5 osobą, to i na pewno znajdzie się więcej. To właśnie będzie dla mnie powód, by może kiedyś stworzyć coś jeszcze.

Cytuj
Słyszałem już dawno o tym pomyśle, widziałem go bodajże na forum Krypty. A co o nim sądze?? będe musiał wpaść i zobaczyć co i jak, ale trzymam kciuki, bo być może będzie w co grać ^

Nic dziwnego tam także jest ten temat, bo projekt już istanie od jakiegoś czasu, jest nawet mały Tutorial , można tam zobaczyć międzyinnymi jak wygląda bohater gry w akcji.

Proponuje wpierw sr. stronę dokładnie, także ściągnać Tutorial v.0.0.2 i wtedy oceniać , bo jakoś lepiej wie się z czym ma się doczynienia.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 12, 2005, 01:13:47 pm »
Cytuj
Jak dobrze mi wiadmo to fabułę stworzył człowiek, to czemu połowa ludzi myśli, że jeśli ktoś chce stworzyć coś podobnego to już napewno mu nie wyjdzie. Ba powiem więcej, mam kumpla, który jest już na studiach, ale pisze wcześniejsze losy z FFVII i powiem, że wszystko zapowiada się bardzo ciekawie. Bardzo dobrze nawiązują do oryginału, a nawet jest dużo rzeczy, ktorych square nie wyjaśniło a on ma na to sposób. Ja osobiście potrafiłbym stworzyć dobrą fabułę ale nie udałoby mi się tego dobrze przekazać, więc osoba odpowiednia za nią to robi. Licze, że on nie zawali sprawy, jeżeli ktoś ocenia, że już będzie źle, to skąd wie, że będzie kiedyś dobrze. Wiesz teraz Square-Enix nie popisuje się jakimiś super produkcjami, za to Mist Walker pokaże co to prawdziwe jrpg.

Wyobraź sobie, że ja też potrafię stworzyć fabułę i nawet piszę (chociaż pisanie jest póki co wstrzymane) fanfika, czasowo umieszczonego po wydarzeniach z Final Fantasy 8 i ludzie mówią, że jest bardzo dobry. Ja poprostu niewierzę w to, że coś napisanego w programie tak małofunkcyjnym jak RPGMaker 2003 mogłoby być dziełem faktycznie udanym. Wiem, że system Eventowania jest dosyć bogaty, ale to i tak nic w porównaniu z tym, co można zrobić pisząc grę w C++, czy w innym, profesjonalniejszym języku. Chodzi mi głównie o to, że nie lubie gier tworzonych w RPGM2k3 i raczej nigdy nie polubię, ale jakbyście pisali grę w jakimś języku programowania, nawet we Flashu, to nie miałbym nic do powiedzenia.

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 12, 2005, 07:59:16 pm »
Cytuj
Chodzi mi głównie o to, że nie lubie gier tworzonych w RPGM2k3 i raczej nigdy nie polubię, ale jakbyście pisali grę w jakimś języku programowania, nawet we Flashu, to nie miałbym nic do powiedzenia.

Rozumie, ale Rpg Maker 2k3 ma w sobie potenacjał jaki został wykorzystany w FFVI, jedynie nie będzie takiego intra jak w wersji na Playstation :D. Ja od dłuższego czasu siedze w języku C++, powiem, że stworznie gry w tym systemie nie jest proste, a programy jakich używali programiści 12 lat temu nie odbiegają temu co potrafi program firmy ASCII. Nie poddam się :D Uda mi się :P

Krytyka także buduje mój zapał :)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 12, 2005, 08:02:49 pm »
ja nie próbuję twojego zapału zgasić... rób ten remake, mam nadzieje, że ci wyjdzie... ale ja się napewno za to nie zabiore, choćby z tego powodu, że mam z milion innych jRPG na głowie i pierwszy wolny termin mam gdzieś w 2012 roku.

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 01, 2006, 04:00:22 pm »
www.finalfantasyvi2.glt.pl zapraszam na nasze forum www.ffvi2.glt.l , co do twego terminu to zaklepuje sobie twoją pomoc na 2013 rok :P :devil:  

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 03, 2006, 10:32:45 am »
Nie miałam okazji grywać w projekty fanowskie, ale FFVI należy do moich ulubionych gier i opis fabuły twojego projektu brzmi nawet ciekawie, więc życzę powodzenia.  

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 09, 2006, 03:53:04 pm »
Bardzo miło słyszeć, że komus podoba się mój projekt. Widze, że przynajmniej ludzie czytają artykuły na mojej stronie ( nowy adress http://www.finalfantasyvi2.prv.pl :P ).
Kiedy tylko mogę to dodaje coś nowego, jestem w trakcie ukończenia pierwszego poważnego dema. Gdy owe się ukaże , napisze post by was zachęcić :D

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 09, 2006, 11:44:59 pm »
Więc zagrałem w tutorial i:
dużo błędów, literówek jak i w grze, walki są dość nudnawe...
design broni, jakoś mi nie podoba się, muzyka za to jest ciekawa
czy jakbym miał jakieś propozycje, to mozna by pogadać jakos?? (pomijając forum??)

Offline nite

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
    • http://www.finalfantasyvi2.glt.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2006, 10:10:02 pm »
Oczywiście, bardzo proszę oto mój numer gg 7353312 , przepraszam, że tak długo trzeba było czekac na mą odpowiedź ale miałm małe problemy , jednak już jestem jako coś to proszę pisac :)

Ps: Na mojej stronie dodałem Księgę Gości, może ktoś się wpisze :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2006, 10:10:51 pm wysłana przez nite »

Offline Yoruno

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
    • http://www.ffblogs.blog.onet.pl
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #15 dnia: Września 30, 2006, 09:27:59 am »
niepodoba mi się ta gra.jest do chrzanu.

daję tej grze 3/10 dla zachęty.
What the...??



I'm ninja.I love genjutsu.It's cool.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #16 dnia: Września 30, 2006, 10:54:38 am »
Cytuj
niepodoba mi się ta gra.jest do chrzanu.

daję tej grze 3/10 dla zachęty.
Now THAT'S what I call constructive criticism !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sephiron

  • Soldier
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #17 dnia: Października 13, 2006, 09:42:25 pm »
Co jest z waszą grą ? Jakoś dawno nie ma nowych sygnałów z nią związanych. Mam nadzieję ,że projekt nie upadł, gdyż widzę w nim potencjał i  szczeże w niego wierzę .

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2006, 09:45:26 pm »
projekt upadł dawno temu

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Final Fantasy VI-2
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 18, 2006, 11:19:13 am »
Nie chce nic mowic ,ale ja wiedzialam ze tak bedzie . A tak na serio to tez z chcecia zagrala bym (chociarz VI nie nalezala do mojego najulubienszego finala)