Kategoria ogólna > Konsole

Nintendo 3DS

(1/4) > >>

wilczątko:
Kilka dni temu przeczytałam o nowym produkcie  Nintendo przedstawionym na targach E3 2010. O to troche o niej:
-3DS ma 13,46 cm szerokości, 7,36 cm długości oraz 2 cm szerokości (wymiary dotyczą konsoli w pozycji zamkniętej, waga wynosi 226,8 gramów;
-wyświetlacz generujący efekt 3D ma 3,53 cala, a jego maksymalna rozdzielczość wynosi 800x240 pikseli;
-ekran dotykowy jest mniejszy, ma 3,02 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości 320x240 pikseli;
-3DS posiada trzy kamerki o rozdzielczości 0,3 Mpix – jedną wewnętrzną i dwie zewnętrzne;
-konsolka wyposażona jest w moduł WiFi działającej w systemie IEEE 802.11 z możliwością zabezpieczenia kluczem WPA/WPA2. Połączenie bezprzewodowe może działać nawet wtedy, gdy urządzenie działa w trybie uśpienia (np. ściągając aktualizacje);
-prócz ekranu dotykowego, 3DS zawiera wbudowany mikrofon, przyciski A/B/X/Y, krzyżak, klawisze L/R, Select oraz Start, grzybek analogowy, sensor ruchu, żyroskop, a także specjalny suwak 3D Depth Slider. Ten ostatni pozwala na regulowanie natężenia efektu trójwymiaru – dzięki niemu możemy wyłączyć 3D lub np. ustawić jego moc na 50 procent;
konsolka posiada port na gry z NDS-a, wejście słuchawkowe oraz na karty SD.
Pojawiły się - jeszcze niepotwierdzone - informacje, że przed rozgrywką gry na 3DS będą się instalować, a konsola ma łączyć się ze swego rodzaju sieciową platformą społecznościową (a'la Battle.net), umożliwiającą wspólne granie, porównywanie swoich osiągnięć, szukanie partnerów do gry konsoli najpierw pojawi się w Japonii, do Europy trafi na początku 2011 roku. Cena nie została jeszcze ujawniona.
I kilka gier:
FIFA
Madden NFL
The Sims 3
Animal Crossing
Kid Icarus: Uprising
Mario Kart
Nintendogs + Cats
ThCodename: Chocobo Racing 3D
seria Dragon Quest
seria Final Fantasy(podkreślam cała bodajże z 13)
Kingdom Hearts 3DS
seria Batman
seria LEGO
Assassin’s Creed Lost Legacy

MarvelliX:
Napewno nie dadza ffow ponad 6 na dsa, nie sadze zeby mial lepszy procek niz obecny psp. No i na liscie nie dodales legend of zelda ktory ma trafic jako jeden z pierwszych portow 3d

Sitheral:
No i znamy już cenę i detale. Jak na mój gust, nie opłaca się. Zresztą fakt, że kupuję DSi mimo że mógłbym dołożyć te parę stów na 3DS mówi sam za siebie. Konsola jest wypasiona ale bateria ssie (lub pobór mocy, jak kto woli), jak kupuję handehlda to chcę, by był mobliny a poza tym całe to 3D, fajna sprawa ale nie mam ochoty na ew. bóle głowy przy dłuższych partiach. Jasne, 3D będzie można wyłączyć. Tylko, na Odyna, kto kupuje konsole 3D aby wyłączać 3D.

Najlepiej poczekać, obadać, niech się technologia dopracuje, zrobią bardziej dorobiony model i wtedy się zobaczy.
Ale prędzej kupiłbym 3DS niż kolejne psp od Sony.

MarvelliX:
nom NGP niby bedzie mialo 4 rdzeniowy procek ale to nadal zwykle PSP tylko ulepszone ;x

Sitheral:
Dokładnie, jak dla mnie może mieć i 20 rdzeni, na moim psp jakieś 80% spędziłem grając w... emulatory gba, gbc, nesa i snesa. I parę gier z psx.

Tak naprawdę jedyne co mnie w psp urzekło to, standardowa dla sony, niezniszczalność konstrukcji. Na tym wielkim ekranie po paru latach mam 1 zauważalną rysę a zapewniam, że nie obchodziłem się z nim jak z jajkiem. Przyciski są nie do zajechania, a pamiętam że te z gba wcale nie robiły takiego wrażenia. Na DSach jest lepiej ale to też nie to, z tym że nie wyobrażam sobie zajechania przycisków w DSie, gdzie sporą ilość rzeczy jednak robi się stylusem. No i xmb daje radę, nawet menu z DSi jest przy tym miętkie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej