Autor Wątek: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi  (Przeczytany 16088 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 01, 2006, 01:59:59 am »
Cytuj
ciekawa teoria, alczkolwiek niemozliwa. z jednego prostego powodu - janus i shala byli rodzenstwem, natomiast Sergieja i Kid na moje oko laczy cos wiecej niz tylko bratersko-siostrzana milosc. stad raczej niemozliwe by serge byl reinkarnacja (or lotewa) janusa.
To nie ma znaczenia... Wedlug teorii Radicala Serge bylby takim samym tworem jak Kid... a Kid nie ma pojecia przeciez ze jest klonem Shali, tak samo pojecia nie mialby Serge wiec nic by im nie przeszkadzalo w zwiazku. Nie mogliby sie domyslac ze sa klonami rodzenstwa i powinna ich laczyc braterska milosc.
Ogladales Old Boy'a wiec widziales ze bez odpowiedniej wiedzy mozliwy moze byc nawet zwiazek ojca i corki...

No ale dalsza czesc twojej wypowiedzi definitywnie obala te teorie... Serge mial normalnie ojca i matke, on sie narodzil, nie zostal stworzony przez nikogo -tak jak bylo to w przypadku Kid.

A tak odnosnie Kid i Serge'a to kocham ich zwiazek... nigdy nie mowia sobie o swoich uczuciach, ani razu nie dali jakos tak do slownie do zrozumienia co do siebie czuja... a widac ze sie kochaja, szczegolnie ze strony Kid... scena przy ognisku kedy ta prosi Serge'a a by ten ja nie opuszczał jest dla mnie nieskonczenie piekna... jak mi bylo smutno jak musielismy ja opuszczac to jest az nie mozliwe.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 01, 2006, 02:30:33 am »
Cytuj
No ale dalsza czesc twojej wypowiedzi definitywnie obala te teorie... Serge mial normalnie ojca i matke, on sie narodzi

Kurde no nie wiem.. może Magus robił w Arni za listonosza, a Wazukiego akurat w domu nie było? hehe

No ale tak samo jak inni uważam, że Serge to nie jest żaden klon, brat bliźniak, dziadek, czy siostrzeniec Magus'a...nawet kolor włosów się nie zgadza, bo Magus i Shalla mieli błękitne włosy, a Serge ma granatowe. Jeżeli gdzieś w tej grze ma by być Magus, to byłby nim oczywiście Guile.. no ale nie jest, jak Square potwierdza...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 01, 2006, 10:16:44 am »
Teoria którą usłyszałem jest tylko czyijmś przypuszczeniem i nie musi być prawdziwa. Sądze jednak że warto by się nad nią zastanowić pomimo tego że nie da się jej potwierdzić na 100%. To że Serge byłby reinkarnacją Janusa/Magusa wcale nie znaczy że nie może mieć rodziców czy musi być takim samym tworem jak Kid.
 Tak samo  nie można też stwierdzić na pewno jakie naprawdę uczucia łączyły Serga i Kid.

W każdm razie, moim zdaniem, ich związek to jedna z najpiękniejszych relacji między bohaterami jakiegokolwiek jRPG i to bez względu na to, czy jest to przyjaźń, rodzinna więź, czy też prawdziwa miłośc...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2006, 10:17:37 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 10, 2006, 12:25:52 am »
RadicalDreamer

Cytuj
Podobno niektórzy twierdzą że Serge jest reinkarnacją Janusa. Chodzi tu między innymi o podobieństwo fizyczne czyli niebieskie włosy. Ale to nie ono jest najważniejsze. Tak jak Kid była odpowiednikiem Schali tak to samo mogło się tyczyć Serga i Janusa.

Nie mogło z jednergo prostego powodu. Shala stworzyła Kid, jako swoją kopię, klon, córkę, siostrę, babkę prabakę - nie ma znacznie na razie - w celu uratowania Serge, którego płacz dobiegł jej uszu. A takową możliwość posiadała tylko i wyłącznie dlatego, że złączyła się z Lavos Spavnem, dzięki czemu można pokusić się o stwierdzenie, że otrzymała taki właśnie <stworznie klona> bonusik. Takiego czegoś nie ma i nie miał Janus-Magus. Innymi słowy - Serge to jednostka normalna zrodzona z kobiety, która jest chatce na początku gry, a którego ojciec poświęcił dla niego życie.

Cytuj
Właśnie ten fragment listu w którym Lucca pisze by Janus zaopiekował się Kid mógł być w rzeczywistości skierowany do Serga.

Guile miał być pierwotnie Janusem/Magusem. Ale po prostu z powodu ograniczenia w budźecie <dodatkowe filmiki, scenki bla bla bla - dowód: film gdy Serge skacze ze swoją bronią na nienzanego przeciwnika w Termina, koło mieszkania Karsha> zrezygnowano z tego pomysłu, ale list zostawiono.

Cytuj
Serge i Kid wydawali się być dla siebie stworzeni, łączył ich szczególny rodzaj więzi tak ja

Slicznie napisane. Ale... Kid została stworzona dla Serge jako pierwsza, a nie na odwrót. Serge natomiast ratował Kid wiele, wiele razy z tarapatów, ratując jej i tym samym s o b i e życie. W końcu gdyby Kid zginęła <co dzięki jej amuletowi graniczyło z cudem>, Serge by utonął. W końcu na tym wątku opiera się początek gry - na tym, że przeniesieni w inny wymiar czasowy, Serge II ginie.
Shala dla Janusa była wszystkim po prostu, ich miłość bratXsiostra była po prostu silna. Nic więcej, nic mniej.

Cytuj
. To że Serge byłby reinkarnacją Janusa/Magusa wcale nie znaczy że nie może mieć rodziców czy musi być takim samym tworem jak Kid.

Zeby być czyją reinkarnacją, najpierw ta osoba musi zginąć. A o śmierci Magusa-Janusa jakoś nigdy nie słyszałem, chyba, że dzięki Frogowi w Chrono Trigger, ale wtedy <za to uwielbiam tę grę> list, który zostawiła Lucca do Kid, byłby bez sensu i niemożliwy do zrealizowania. Z prostego faktu - Lucca to naukowiec, a nie osoba wierząca w coś takiego jak reinkarnacja. Poza tym, skoro Magus zginął, to zostawienie listu skierowanego właśnie do niego byłby czystym absurdem zarówno pod wzgledem logicznym jak i fabularnym.

Cytuj
Tak samo nie można też stwierdzić na pewno jakie naprawdę uczucia łączyły Serga i Kid.

Ahem... Czytałeś moze mój artykuł na temat Kid? Zastanawiam się, co sądzisz na temat opini tam przezemnie zawartych. Bo to, że czegoś nie widać, nie oznacza, że tego tam nie ma. Poza tym, słowa "kocham" są tak używane często w grach jRPG, że to się w głowie nie mieści. A tutaj autorzy podeszli do związku inaczje, czyli bez tych wszystkich oklepanych schematów itd. Co nie oznacza, że i ten zwiazek był czymś nowym i niespotykanym - w koncu w ilu to anime i mangach <silne korzenie...> było coś takieo, że silni bohaterowie nie mówią sobie słodkich rzeczy, a jedynie złośliwe komentarze? Setki. Tak jest i w tym przypadku. Zresztą, gdyby na Serge na Kid nie zależało, nie skoczyłby za nią podczas pierwszej wizyty w Viper's Manor. Ale nawet jeśli założymy, że twa teoria jest dobra >ta dotycząca brat X siostra, czy reinkarnacja Janusa< to jest dobry motyw w grze, który ją obala jak żaden inny - dalej, w wiosce pewnej, Kid leży w łóżku z powodu zatrucia. I masz możliwosć jej nie ratowania. Gdyby twoja teoria była słuszna, nie było by potrzeby jej wstawienia, w końcu Janus ZAWSZE by ją ratował. Co innego w przypadku miłości tych dwojga - w końcu to wybór pozostawiony graczowi, który SquareEnix zostawił dla tych, którzy wybrali Leene.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #44 dnia: Września 11, 2006, 10:44:30 pm »
Serge był blisko związany ze swoją przyjaciółką Leeną, z którą spędził całe dzieciństwo i nie bez znaczenia pozostaje jej dialog do Serga, gdy siedzą razem na plaży, w którym mówi że pewnego dnia się pobiorą i będą mieć dzieci. W każdym razie, pomimo tego nie da się zaprzeczyć że Serge żywił wielkie uczucie do Kid i chyba każdy kto obserwował uważnie losy tych dwóch postaci jest w stanie to zauważyć. Serge mógł czuć miłość miłość do Kid, jednak kto pamięta zakończenie wie że to z Lenną miał spędzić resztę swojego życia, wciąż jednak pamiętając o Kid i o tym co razem przeszli...

 Sprawa Kid ma się trochę inaczej. Kid jaką pozornie znamy z gry, to osoba impulsywna, wybuchowa i z gorącym temperamentem. Osobiście sadzę jednak że "prawdziwa" Kid ma całkowicie inny charakter. Jeśli uważnie się przyjrzeć to można zauważyć że Kid jest bardzo wrażliwa i skryta i jeśli nawet czuła miłość do Serga, to chyba nie miała dość odwagi by mu o tym powiedzieć. Chyba nikt nie znał Kid lepiej od Lucci Ashtear, osoby która ją wychowywała, zastepując matkę. Właśnie dlatego sądzę że można sie wiele dowiedzieć z listu Lucci, adresowanego właśnie do Kid. Jeden z jego fragmentów brzmi następująco: "Kid, gdy myślę o tobie przypomina mi się ktoś, kogo poznałam dawno, dawno temu w dalekiej przeszłości. Była jednak  bardzo od ciebie odmienna, taka cicha i spokojna (oczywiście chodzi tutaj o Schalę). Lucca przeczuwała że pewnego dnia, ktoś może cofnąć się w czasie i próbować porwać ją lub jej przyjaciół, za zmiany jakie dokonali w dalekiej przeszłości (pisze o tym zresztą, w dalszej części listu). Sądzę że Lucca wiedziała jaki to może mieć wpływ na Kid, która bardzo przeżyła śmierć najbliższych jej osób i poprzysięgła zemstę na Lynxie, która póżniej stała sie jedynym celem w jej życiu. Ból i cierpienie to czynniki które znacząco kształtują ludzką osobowość i tak właśnie było z Kid, bo przecież tak samo jak Schala, straciła to co było dla niej najcenniejsze, czyli tych których kochała. W dalszej części listu Lucca pisze: "Przestań zachowywać się jak urwis! Uwierz mi! Pewnego dnia wyrośniesz na piękną kobietę, albo nie nazywam sie Lucca!. Sądzę że w tym fragmencie listu Lucca chciała powiedzieć Kid by zapomniała o przeszłości i zaczęła żyć własnym życiem. Jakby nie patrzeć Lucca miała rację, bo pod koniec gry widać "prawdziwą" odmienioną Kid która wyzbyła się symboli swojego "buntu" na świecie, w postaci elementów stroju i ogólnego wyglądu (o których zresztą pisał qiax, w swoim artykule "Analiza Kid"), a nawet przestała używać swojego słynnego australijskiego akcentu gdy żegna się z Sergem w końcowych momentach gry. Wszystko to symbolizuje wewnętrzną "przemianę" jaka zaszła w Kid i stało się to dużej mierze za sprawą Serga i głębokich uczuć które do niej żywił. Widać to doskonale w ostatniej scenie gdy stoi wpatrzona w ocean w długiej białej sukni, a w jej spojrzeniu odbija się tęsknota, ale również piękno i dobro które to właśnie cechują Kid.

Może ten tekst który napisałem wyda się niektórym, trochę ckliwy i przesadzony, ale to są właśnie moje spostrzeżenia dotyczące Kid i nic na to nie poradzę :)

Zastanawia mnie jedna rzecz. W jaki sposób Lucca tak dokładnie wiedziała jaka będzie Kid gdy dorośnie. Może przed swoją śmiercią udało jej się w jakiś sposób dostrzec Kid w wymiarze z CC, albo po prostu tak dobrze znała naturę Kid że widziała jak wpłynie na nią to pamiętne wydarzenie. Chrono Cross jest jak głęboka studnia pełna tajemnic, a ten aspekt fabuły jest jedną z nich.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 10:02:23 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #45 dnia: Września 12, 2006, 10:58:57 pm »
Cytuj
Serge był blisko związany ze swoją przyjaciółką Leeną
(..)
jeśli nawet czuła miłość do Serga, to chyba nie miała dość odwagi by mu o tym powiedzieć.
Moja mała opnia na temat wątku miłosnego w CC. Jeśli chodzi o uczucia bohaterów, to uważam, że to wszystko jest takie ciche i nieśmiałe. W grze miłość nie jest taka jak na przykład w Final Fantasy VIII. W Chrono Cross to wszystko wydawało mi się takie niepewne. Między Kid a Serge'm nie było na pewno takiej miłości jak między Rinoą a Squallem.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #46 dnia: Września 13, 2006, 02:50:44 am »
Cytuj
QUOTE
Tak samo nie można też stwierdzić na pewno jakie naprawdę uczucia łączyły Serga i Kid.


Ahem... Czytałeś moze mój artykuł na temat Kid? Zastanawiam się, co sądzisz na temat opini tam przezemnie zawartych. Bo to, że czegoś nie widać, nie oznacza, że tego tam nie ma. Poza tym, słowa "kocham" są tak używane często w grach jRPG, że to się w głowie nie mieści. A tutaj autorzy podeszli do związku inaczje, czyli bez tych wszystkich oklepanych schematów itd. Co nie oznacza, że i ten zwiazek był czymś nowym i niespotykanym - w koncu w ilu to anime i mangach <silne korzenie...> było coś takieo, że silni bohaterowie nie mówią sobie słodkich rzeczy, a jedynie złośliwe komentarze? Setki. Tak jest i w tym przypadku. Zresztą, gdyby na Serge na Kid nie zależało, nie skoczyłby za nią podczas pierwszej wizyty w Viper's Manor. Ale nawet jeśli założymy, że twa teoria jest dobra >ta dotycząca brat X siostra, czy reinkarnacja Janusa< to jest dobry motyw w grze, który ją obala jak żaden inny - dalej, w wiosce pewnej, Kid leży w łóżku z powodu zatrucia. I masz możliwosć jej nie ratowania. Gdyby twoja teoria była słuszna, nie było by potrzeby jej wstawienia, w końcu Janus ZAWSZE by ją ratował. Co innego w przypadku miłości tych dwojga - w końcu to wybór pozostawiony graczowi, który SquareEnix zostawił dla tych, którzy wybrali Leene.

Kiedy Kid  zdrowieje z zatrucia dowiadujemy się od Doca , że jakiś nieznajomy , który się nie przedstawił przyniósł mu Hydra humour. Nie wiemy do końca kim on jest ani skąd miał Hydra humour. Moim zdaniem jest to prawdopodobnie rola którą miał odgrywać niedoszły Magus (którego nie było ze względu na cięcia budżetowe).
Jednak zostawiono możliwość nie ratowania Kid ,aby gracz mógł mieć w drużynie Glenna , który jest też co prawda później postacią drugoplanową i nie wiążą się z nim bezpośrednio tak ważne wątki jak np. z Karshem. A zamiast Magusa mamy tylko jakiegoś nędznego przewodnika do Viper manor. Według mnie glenn znacznie pomógł square w załataniu "dziury" po Magusie.

Według mnie najlepszym wytłumaczeniem na to co dzieje się z Magusem jest jego ciągła tułaczka w poszukiwaniu swojej siostry , przypominająca troche  powracanie Odysa do swojej Itaki i żony. Magusowi została tylko jego siostra po tym co zrobił Lavos z jego rodziną ,dlatego tak bardzo pragnie odnaleźć Schale , że nigdy nie poprzestanie jej szukać , jednak jego poszukiwania są będą skazane na klęskę jeśli Serge i spółka nie zniszczą Time devourera za pomocą Chrono Cross , dlatego też te postacie które widzimy na zdjęciu w tym zakończeniu właśnie to nikt inny jak Janus i Schala .

Cytuj
QUOTE
7. Czy istnieją dwie Kid w Chrono Cross?
-Kid jest kopią Shali. Najpierw była jedna, a po rozdzieleniu świata na 2 części są dwie Kid. Jedna
nam towarzysz, druga natomiast, szaleje w środku kontynentu - to właśnie przez nią jest tak głośno o Radical Dreamers w
grze. Są dwie grupy złodziejskie: Radical Dreamers, którą jedyną przedstawicielką jest Kid, która nam (Sergowi) ratuje
życie, więcej niż jeden raz, a druga dowodzi drugą grupą Radical Dreamers, czyli jest największą złodziejką w Chrono
Cross (ciekawi mnie, ilu członków liczy sobie ta grupa).
-Kid, jako osba zdolna podróżować pomiędzy wymiarami i czasem, jest tylko jedna. To, co wyprawiała w Radical
Dreamers, jest tylko drobną cząstką jej życia - wymiarem, w którym spędziła trochę czasu.

To jest twoja czysta teoria czy dowiadujemy się tego w Radical Dreamers?

Mam róznierz wątpliwości co do teorii qiaxa podobnie jak Gipsi.
Jeśli chodzi o Kid to ciekawe jakim sposobem  mogła się przenosić w czasie skoro do przenoszenia się nie wystarczy sam amulet a jeszcze tunel łączący dane światy równoległe. Tak jak na przykładzie Serge'a , który w jednym świecie przeżył a w drugim utonął i wtym momencie i tym miejscu powstał tunel przez który Serge mógł się później przenosić do drugiego świata. A jeżeli Kid istniała w każdym ze światów to
ta teoria sama sobie zaprzecza gdyż nie było powodów dla których miałby powstać tunel pomiedzy tymi światami.
A co do amuletu to miał moce magiczne które rzeczywiście chroniły Kid. Gdy ją znajdujemy w pomieszczeniu gdzie jest Frozen Flame ta nic nie pamieta jak się tu znalazła i co się stało. A później po tym jak budzi się ze snu w Hermits Hideway mówi, że zawsze jak jest w wielkim niebezpieczeństwie "urywa jej się film" a potem budzi się  i nic nie pamięta ale nic jej nie jest i wychodzi ze wszystkiego bez zadraśnięcia. No i jeśli jest to naszyjnik Schali  to moc tego naszyjnika pochodzi przez Mammon Machine z Lavosa co by tłumaczyło jego wielką moc.

Cytuj
QUOTE
Frozen Flame : W Chrono Cross ciekawym elementem fabuły, pozwalającym użytkownikowi zamienić się ciałami <albo stworzyć nowe... cholera, musze Chrono Crossa przejść kolejny raz, bo wszystko zapominam...>. Przejdź Radical Dreamers, by dowiedzieć się więcej.

no ale przecież jego wszyscy poszukują aby zyskać nieograniczoną moc i aby spelniły się ich marzenia... Kid chyba nawet chciała aby to jej pomogło we wskrzeszeniu Lucci, w jednym z zakończeń widzimy jak Kid dzięki pomocy Frozen Flame którego trzyma w ręe zostaje bossem w Viper Manor i jest ona dzięki temu niezwyciężona i żadzi na całym kontynencie... zaznaczam że trzyma frozen flame w dłoni... a przecież później po walce z FATE dowiadujemy się że to duże cosik na czym stoi Kid to jest Frozen Flame...

Dla uścislenia ten niebieski kryształ o kształcie kuli , dzieko któremu Lynx zdobył podstępnie ciało Serge'a to Dragon Tear który po popękaniu na kawałeczki znajdują Acacia Dragoons obok leżącego Vipera. Z tych kawałków dostajemy później Tear of Hate od Karsha w Barze w Termina. Natomiast Dragon Tear z drugiego świata znajduje się w Guldove u kapłanki i dzięki niemu odzyskujemy ciało , po czym równierz pęka i z niego dostajemy Tear of Love , który w połączeniu z Tear of Hate z drugiego świata zmienia się w Chrono Cross.
Frozen Flame natomiast widzimy w pomieszczeniu w którym walczymy z FATE.
Oraz na samej górze Terra Tower.

Cytuj
QUOTE
co do jej poszukiwań... Ona również się rodzi, dorasta, starzeje i umiera. Ale przecież w outrze ona szuka Serge... Który również się rodzi, dorasta, starzeje. Więc nie mrugnął bym nawet okiem, gdyby się spotkali w kontynuacji już jako 20 latkowie. W końcu Kid to człowiek <klon, ale zawsze człowiek>, więc podlega takim samym prawom jak ty, czy ja. Swoją drogą, ten medalion ma również zastosowania w pełni praktyczne <oprócz przenoszenia jej w różne miejsca> - pamiętasz, gdy Evil Serge ją przebił jej własnym nozem? No właśnie. Nie zginęla. To było podczas gry wyjaśnione, że w razie niebezpieczeństwa, przenosi się gdzieś <albo jej rany się goją... cholera, nie pamiętam>.

Tak tylko że w Outro Kid chodzi po świecie który jest światem teraźniejszym a nie baśniowym, po ulicach chodzą biznesmeni, i jest to współczesna japonia... więc tych lat by raczej nie dożyła, ale w sumie zapomniałem o podróżowaniu między wymiarami, mogła poprostu go szukać w innych wymiarach... jeśli sie nie myle to nawet to mówiła po pokonaniu Lavosa...
a co do tego z medalionem, to w przypadku wielkiego niebezpieczeństwa utraty życia medalion by ją gdzieś przeniósł...

Świat po którym chdzi Kid w outro to na pewno inny świat niż te które znamy z gry.
Według outro przedstawia jeden ze światów równoległych  w których istnieje Kid ale podobny troche do tego w którym my żyjemy. Jak to możliwe ? Ponieważ liczba światów równoległych jest nieskończenie wiele a może i więcej. Skąd one się biorą ?
Nowy równoległy wszechświat powstaje gdy np. bierzemy rewolwer do ręki wkładamy do niego jeden nabój i zakręcamy magazynkiem  ;) przystawiamy go np. do kota , którego dostaliśmy od dziewczyny w prezencie i ciągniemy za spust. W tym momencie powstają dwa światy. W jednym niestety z kota niewiele zostaje, co w następstwie prowadzi do tego, że dziewczyna nas rzuca, a my na skutek stracenia naszej miłości życia zapijamy się hektolitrami alkocholu i całe nasze , życie jest już spieprzone. Natomiast w drugim kot przeżyje i żyjemy długo i szczęśliwie ze swoją dziewczyną , zakładając rodzinę i dom. ( z góry mówię ,żeby tego nie próbować ! to miał być tylko hipotetyczny przykład na tworzenie się dwóch odrębnych linii czasowych czy równoległych światów  ;)  ) Czytałem o takiej teorii w jakimś tegorocznym numerze Focusa w jednym z artykółów i od razu skojażyłem tą teorię z przykładem Serge'a i jego istnienia w tylko jednym ze światów w CC.

Cytuj
Właśnie ten fragment listu w którym Lucca pisze by Janus zaopiekował się Kid mógł być w rzeczywistości skierowany do Serga.
Serge i Kid wydawali się być dla siebie stworzeni, łączył ich szczególny rodzaj więzi tak jak Janusa i Schale którzy byli rodzeństwem. Ich spotkanie było z góry przeznaczone a ich losy zdawały się już na zawsze ze sobą łączyć. Serge darzył Kid wielkim uczuciem i chciał za ją chronić za wszelką cenę tak jak to było z Janusem i Schalą. I własnie ta relacja pomiędzy Kid i Sergem może być dowodem na to że Serge i Janus mają ze sobą wiele wspólnego, a być może nawet, są jedną i tą samą osobą.

Gdybyś był taki dobry i zacytował tutaj dokładnie te słowa bo widzę , że inne części tego listu znasz to może i byś tą tu zamieścił , może to by rozwiało wątpliwości.

Cytuj
QUOTE
Lepiej zamknąć od razu cały dział na Forum.
Wystarczy zostawić ten temat w spokoju. I mówiąc to mam na myśli Ciebie, siebie i stałych bywalców tego działu, którzy cały ten temat mają w małym palcu.... albo w głębokim poważaniu. Jak przyjdzie ktoś nowy, z nowymi świeżymi pytaniami i propozycjami to temat odżyje sam z siebie - bez tej całej sztucznej reanimacji. Co do reszty działu to w quizach czasami ktoś pisze, a nowe osoby przynajmniej mają gdzie spytać jak przejść ten moment z okrążaniem Spekkio tongue.gif

Mortus miał rację , że przyjdą nowi ale nie żeby "spytać jak przejść ten moment z okrążaniem Spekkio"  :lol:  
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #47 dnia: Września 13, 2006, 08:58:07 am »
Cytuj
Magusowi została tylko jego siostra po tym co zrobił Lavos z jego rodziną ,dlatego tak bardzo pragnie odnaleźć Schale , że nigdy nie poprzestanie jej szukać , jednak jego poszukiwania są będą skazane na klęskę jeśli Serge i spółka nie zniszczą Time devourera za pomocą Chrono Cross , dlatego też te postacie które widzimy na zdjęciu w tym zakończeniu właśnie to nikt inny jak Janus i Schala .
Zniszczenie Time Devourera możliwe było i bez Chrono Cross tylko że wtedy, wraz z nim ginęła również Schala, dlatego tylko za pomocą tego przedmiotu możliwe było jej uratowanie. No nie wiem czy była to Schala, w każdym razie pamiętny list który czytamy należał do Kid która podpisuje się Schala "Kid" Zeal.
Może Janus odnalazł właśnie Kid, albo co ciekawsze Kid i Schala stały się jednością...
Cytuj
Czytałem o takiej teorii w jakimś tegorocznym numerze Focusa w jednym z artykółów i od razu skojażyłem tą teorię z przykładem Serge'a i jego istnienia w tylko jednym ze światów w CC.
Chrono Cross jest ciekawą grą między innymi dlatego iż pomimo że jest to opowieść oparta na czystej fantastyce to wiele z jej założeń opiera się na prawach które są potwierdzone naukowo, i to nie tylko w kwestii o której pisałeś.
Cytuj
Gdybyś był taki dobry i zacytował tutaj dokładnie te słowa bo widzę , że inne części tego listu znasz to może i byś tą tu zamieścił , może to by rozwiało wątpliwości.
Okey."Janus jeśli tam jesteś to pozdrawiam cię, zaopiekuj się dla mnie moją małą siostrą". Tak to mniej więcej wyglądało...

Wszystkim maniakom epickich podróży w czasie i przestrzeni, znającym język angielski, polecam tę o to stronę:http://www.chronocompendium.com/Term/Main_Page.html
Zanim ją odwiedziłem myślałem że wiedzę na temat Chrono Sagi mam w jednym palcu. Po tym co tam przeczytałem, doszedłem jednak do wniosku, że wiem bardzo niewiele...
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2006, 11:21:47 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #48 dnia: Września 22, 2006, 08:42:17 pm »
Cytuj
Zniszczenie Time Devourera możliwe było i bez Chrono Cross tylko że wtedy, wraz z nim ginęła również Schala, dlatego tylko za pomocą tego przedmiotu możliwe było jej uratowanie.
To hyba jest oczywiste.
Cytuj
Okey."Janus jeśli tam jesteś to pozdrawiam cię, zaopiekuj się dla mnie moją małą siostrą". Tak to mniej więcej wyglądało...
Prawie robi wielką różnicę.

"I'm not the slightest bit
worried about you , Kid !
I know that , no matter what
happens , "he" will always be
there looking out for you !

Or perhaps he has already
found you and is there by
your side as you read this ?
If so , hello Janus !
Please teke good care of
my "little sister" for me !"


Pozostała część listu jest adresowana do Kid.
Nie ma tu żadnych przesłanek, które wskazywałyby na to , że Serge to Janus.
Więc niepoprawnie posłużyłeś się tym listem jako argumentem , iż Serge miałby być Janusem. Czyli teoria , że Serge mógłby być Janusem nie ma żadnych podstaw , hyba , że ktoś znalzłby jakiś konkretny dowód. A ten list tym nie jest.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2006, 08:45:08 pm wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #49 dnia: Września 22, 2006, 09:58:46 pm »
Cytuj
Prawie robi wielką różnicę.

"I'm not the slightest bit
worried about you , Kid !
I know that , no matter what
happens , "he" will always be
there looking out for you !

Or perhaps he has already
found you and is there by
your side as you read this ?
If so , hello Janus !
Please teke good care of
my "little sister" for me !"

Pozostała część listu jest adresowana do Kid.
Nie ma tu żadnych przesłanek, które wskazywałyby na to , że Serge to Janus.
Więc niepoprawnie posłużyłeś się tym listem jako argumentem , iż Serge miałby być Janusem. Czyli teoria , że Serge mógłby być Janusem nie ma żadnych podstaw , hyba , że ktoś znalzłby jakiś konkretny dowód. A ten list tym nie jest.
Wyrazy nie są te same, ale za to sens jest ten sam. Po za tym powidziałem tylko że list może być na to dowodem, a nie że musi. Tak w ogóle to nie ja wymyśliłem tą teorię tylko wyłapałem ją z jakiejś strony poświęconej Chrono Sadze i postanowiłem o niej napisać bo wydawała mi się w miarę ciekawa. Nie wykluczam że Janus może istnieć w CC tak jak o tym pisałeś ale na to też nie ma niezbitego dowodu.

Tak w ogóle to ciekawe czy ktoś wspominał wcześniej o roli Belthasara w CC. Sądzę że warto się przyjrzeć mu nieco bliżej bo jest on kluczową postacią dla całej fabuły CC. Belthasar trafił do 2300 A.D po tym jak Zeal zostało zniszczone przez Lavosa i stworzył superkomputer FATE i wehikuł czasu Neo Epoch. Zrobił to wszystko jako część swojego planu o nazwie "Project Kid". Belthasar dowiedział się o fuzji Lavosa i Schali i o zagrożeniach jakie będą z tego wynikały. Tak więc celem całego projektu było stworzenie ciągu wydarzeń doprowadzających do zniszczenia Time Devourera (czyli istoty powstałej z połączenia Lavosa i Schali), przywrócenia równowagi w wymiarach i uwolnienia Schali. Właściwie wszystkie wydarzenia jakie obserwujemy w Chrono Cross były zaplanowane i skalkulowane przez Belthasara tak by osiągnąć cel "Project Kid". Można więc powiedzieć że to on pociągał za wszystkie sznurki.

Cytuj
, dlatego też te postacie które widzimy na zdjęciu w tym zakończeniu właśnie to nikt inny jak Janus i Schala .

W sumie jakiś czas temu stwierdziłem że Serge nie może być jednak Janusem i tamta teoria choć ciekawa nie może być prawdziwa a postać na zdjęciu to faktycznie Janus tak jak piszesz. Pytania które teraz chodzą mi po głowie to co się dokładnie stało z Kid po zniszczeniu Time Devourera? Czy razem z Schalą stała się jednością?. Dlaczego w outro poszukuje Serge'a w naszym świecie? Może napiszę co o tym sądze trochę później chociaż i tak wiem że nikt nie zagląda już do tego tematu ;]
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2007, 12:06:35 am wysłana przez RadicalDreamer »

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #50 dnia: Października 04, 2007, 07:33:59 pm »
ja zeby troche odbic od tych ogólnocrossowych tematów(gry jeszcze nie przeszedłem)
mam pytanie dosc banalne dla wszystkich znawców
marcy karsh i zoah to accacia dragons
czy 4devas to to samo?
czy cos ponad accacia dragons?
w bibliotece w viper manor dowiadujemy sie ze marcy jest z 4devas a to wyzsza ranga niz accacia dragons
wiec jak to z nimi jest?
i jeszcze glenn garai i dario
ci dwaj  ostatni byli grandmasterami nr 13 i 14 a czy tez nalezeli do którejs z tych grup?
powiazan miedzy tymi postaciami(i riddel) jest bez liku ale dokladnie nie wiem jak byli uporzadkowani
jesli ktos sie orientuje to prosze o wyjasnienie
z góry dziekuje

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #51 dnia: Października 04, 2007, 09:03:37 pm »
Cytuj
marcy karsh i zoah to accacia dragons
czy 4devas to to samo?
czy cos ponad accacia dragons?
w bibliotece w viper manor dowiadujemy sie ze marcy jest z 4devas a to wyzsza ranga niz accacia dragons
wiec jak to z nimi jest?
Zgadza się, 4 Devas należą do Accacia Dragons, z tym że są elitą w jej szeregach, coś jak generałowie. Należą do nich, Karsh, Marcy, Zoah i Radius.
Cytuj
i jeszcze glenn garai i dario
Garai i Dario to ojciec i syn i oboje byli Grandmasterami, ten tytuł mógł mieć tylko jeden człwowiek który był najsilniejszy i najbardziej waleczny z Accacia Dragoons, tytuł ten, był oczywiście wyższy niż Deva. Glenn to brat Dario i syn Garai'a i należy do Accacia Dragoons, ale nie jest jednym z Devas. Riddel jest córką Viper'a który dowodzi Accacia Dragoons.

Anything else?

Offline Chrabia

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
    • Polskie Centrum Chrono Sagi
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #52 dnia: Października 05, 2007, 10:49:22 pm »
Hmm, w sumie też ostatnio się zastanawiałem nad pewną rzeczą dotyczącą tego tematu.
W czasie gry do Devas należą Marcy, Karsh i ZOAH, wcześniej był tam jeszcze Dario, ich przywódca. Przed nim przywódcą był jego ojciec, Garai, do drużyny należeli też Radius, Zappa i... no właśnie, kto był czwartym Devas? Przeoczyłem coś w grze? Czy też może wcześniej Devas liczyło jedynie 3 członków?

PS: Yume, już aż tak masz mnie dość, że w ogóle nie wchodzisz na forum czy co? :P

www.chronosaga.pl - Polskie Centrum Chrono Sagi
www.chronosaga.pl/forum - forum

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #53 dnia: Października 05, 2007, 11:23:26 pm »
a Viper przypadkiem nie był nigdy jednym z Deva?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #54 dnia: Października 06, 2007, 01:14:47 am »
Cytuj
a Viper przypadkiem nie był nigdy jednym z Deva?
W sumie jest to możliwe, zanim stał się zarządcą El Nido, mógł wojować co nieco w przeszłości, razem z Garai'em, Radiusem i Zappą.

Offline Chrabia

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
    • Polskie Centrum Chrono Sagi
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #55 dnia: Października 06, 2007, 11:21:52 am »
Eee, raczej nie. Viper był przywódcą całego Accacia Dragoons. W związku z tym jakby był Deva to jednocześnie byłby i przełożonym Garaia i jego podwładnym 0.0. Prędzej bym tu obstawiał np. Fargo - w końcu nie wiadomo co robił zanim został wygoniony z Terminy, a jakoś powiązany z Viperem był. Albo może Orcha jako Deva siekał przeciwników na plasterki? xD

PS: Yume, czemu nie odpowiedziałeś na moje poprzednie post scriptum? ;>

www.chronosaga.pl - Polskie Centrum Chrono Sagi
www.chronosaga.pl/forum - forum

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #56 dnia: Października 06, 2007, 07:40:21 pm »
Dario był czwartym Deva. Żywego czwartego nie ma, bo Karsh i Zoah mówią, że czwarty zginął.
I'm in Space!

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #57 dnia: Października 06, 2007, 09:00:19 pm »
Dario był czwartym Deva "nowej generacji", jako syn Garai'a. Viper w przeszłości mógł być 4 Deva wraz z Garai'em, Zappą i Radiusem, a później dopiero zostać przywódcą całego Acacia Dragoons i władcą El Nido.

Cytuj
PS: Yume, czemu nie odpowiedziałeś na moje poprzednie post scriptum? ;>
Pewnie dlatego że było nie na temat.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 09:00:57 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 31, 2008, 07:10:31 pm »
OK...ok...
CT DS ma nowe zakończenie, które jest kanoniczne. Walczymy z Dream Devourerem, ten kopie nam na końcu walki tyłek (na cholerę więc w ogóle ta walka ?), przenosi Magus'a gdzieś tam i daje mu amnezję (a z nami cholera wie co się dzieje). Później dowiadujemy się, że Crono zginął podczas jakiejś wojny (którą rozpoczął Dalton. Jak on wrócił do rzeczywistości ? haha...Kolejna dziura w fabule)...Poważnie...? Człowiek, który samotnie może pokonać istotę, która zniszczyła cały świat ginie podczas jakiejś lipnej wojny ?
Ale...skoro jest to kanoniczne zakończenie (CC do tego momentu nigdy nie był sequelem CT, sam autor CC to powiedział, wszystko z CT miało być jedynie jako fanservice) nie znaczy to, że Lavos nigdy nie został pokonany i zniszczył świat ? Jakoś CC ignoruje ten fakt.

Może ktoś mi poukładać ten cały burdel fabularny serii w jedną zwartą całość bez słów "prawdopodobnie", "chyba", "możliwe, że" i innych tego pochodnych ? Chcę czyste fakty, nie fanowskie domysły.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Rozważania na temat fabuły Chrono Sagi
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 01, 2009, 11:11:53 pm »
Cytuj
(CC do tego momentu nigdy nie był sequelem CT, sam autor CC to powiedział, wszystko z CT miało być jedynie jako fanservice
z Wiki: Chrono Cross was described by director and scenario writer Masato Kato as "not a Chrono Trigger 2", but "a result of a pulled trigger, another Chrono. Także z tym fanservice to sie chyba odrobine zapedziles.
Cytuj
Człowiek, który samotnie może pokonać istotę, która zniszczyła cały świat ginie podczas jakiejś lipnej wojny ?
Cyrano de Bergerac miał pokonać samotnie stu szermierzy. O ile pamiętam zginął, gdy ktoś mu coś zrzucił na głowę. Życie i śmierć są pełne niespodzianek, eh?
Cytuj
Ale...skoro jest to kanoniczne zakończenie (CC do tego momentu nigdy nie był sequelem CT, sam autor CC to powiedział, wszystko z CT miało być jedynie jako fanservice) nie znaczy to, że Lavos nigdy nie został pokonany i zniszczył świat ? Jakoś CC ignoruje ten fakt.
Jeżeli dobrze rozumiem to, co opisałeś, to przy takim zakończeniu wydarzenia z CC nigdy nigdy nie miały miejsca w takiej formie, jak można zobaczyć w grze. Ale mógłbyś jeszcze napisać jakie są warunki na to zakończenie (skład, moment gry)?