Autor Wątek: Final Fantasy XII  (Przeczytany 53165 razy)

Offline Ariusz

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #280 dnia: Października 17, 2009, 09:40:20 pm »
Ja się zawiodłem, strasznie przypomina MMORPGa Farm Farm i jeszcze raz Farm, zbieranie Dropa z Moobków i sprzedawanie go po to by kupić najlepsze itemy i tak w kółko, z czasem robi się to nudne, a przerywnikiem tego wszystkiego jest Fabuła która jest strasznie uboga.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #281 dnia: Grudnia 25, 2009, 09:31:35 pm »
No, wreszcie skończyłem FFXII i powiem ,że ostatni boss był wymagający, jestem tym faktem ucieszony. Ogólnie FFXII bardzo mi się podobał, głównie przez to, że było czuć klimat Vagranta/FFT. Gra co najmniej 3 razy lepsza od FFX, szkoda tylko ,ze fabuła taka sobie była, a głównym bohaterem miał być Basch, a nie Vaan.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 26, 2009, 09:39:30 am »
No, wreszcie skończyłem FFXII i powiem ,że ostatni boss był wymagający, jestem tym faktem ucieszony.

... Vayne? Wymagający? Chyba na niskich poziomach, nie męcząc w ogóle Marków. Jego przechodzi się z palcem gdzieś.
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #283 dnia: Grudnia 26, 2009, 11:21:38 am »
Undying był bardziej wymagający niż Jecht. Pierwsze 3 walki na koniec gry były łatwe.
A Mark Hunty zrobiłem praktycznie wszystkie, poziom ~75.

Offline kazuya

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 11, 2010, 09:28:40 pm »
Cytuj
ja nie glosuje, bo nie widzialem

ps. czy na tym forum to ludzie maja kompleks ff7?? wszyscy tylko, ze ff7 the best, a reszta to tam ujdzie w tloku  :blink:
e tam ja stawiam 7 i 8 na rowni ale jeszcze w 10 sie nie gralo :D
7 i 8 nie dal bym na rowno poza tym molo kto gral w starsze czesci aha 5 bym porownal do x-2 hitem tez jest dycha nie tylko 7 poklony dla szeroki scenariusz 6

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FF12 co wy na to?
« Odpowiedź #285 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:13:10 pm »
Cytuj
ja nie glosuje, bo nie widzialem

ps. czy na tym forum to ludzie maja kompleks ff7?? wszyscy tylko, ze ff7 the best, a reszta to tam ujdzie w tloku  :blink:
e tam ja stawiam 7 i 8 na rowni ale jeszcze w 10 sie nie gralo :D
7 i 8 nie dal bym na rowno poza tym molo kto gral w starsze czesci aha 5 bym porownal do x-2 hitem tez jest dycha nie tylko 7 poklony dla szeroki scenariusz 6
Może mi to ktoś przetłumaczyć na Nieupośledzony ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #286 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:29:30 pm »
"7 i 8 nie dał bym na równo. Po za tym mało kto grał w starsze czesci. Aha, 5 bym porównałbym do x-2. Hitem tez jest dycha, nie tylko 7. Pokłony dla szerokiego scenariusza 6"

chyba cos takiego, sam kiedys tak pisalem ;x
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 12:30:50 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #287 dnia: Stycznia 12, 2010, 02:54:52 pm »
Cytuj
Aha, 5 bym porównałbym do x-2.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #288 dnia: Stycznia 13, 2010, 12:10:20 pm »
No, wreszcie skończyłem FFXII i powiem ,że ostatni boss był wymagający, jestem tym faktem ucieszony. Ogólnie FFXII bardzo mi się podobał, głównie przez to, że było czuć klimat Vagranta/FFT. Gra co najmniej 3 razy lepsza od FFX, szkoda tylko ,ze fabuła taka sobie była, a głównym bohaterem miał być Basch, a nie Vaan.
Vayne trudny?To był chyba najprostszy boss w FF jaki tylko mógł być >.> to już bardziej namęczyłam się z Seymourem.
Ale fakt system mi się podobał,tym bardziej,że square nie ograniczyło się do jednego typu broni,a dali nam wybór.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 12:11:43 pm wysłana przez Yuzuriha »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #289 dnia: Stycznia 13, 2010, 02:02:52 pm »
Undying, nie Vayne, Vayne był łatwy.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #290 dnia: Stycznia 13, 2010, 05:00:08 pm »
Undying, nie Vayne, Vayne był łatwy.
Co takiego robił Vayne, Undying, że był wymagający. Jedynie to może przed końcówką założył na sobie Pailing i Magic Shield, żeby gracz mógł postawić swoich na defensywie i podleczyć własne HP. Po za tym nie używał jakiś silniejszych czarów, które mogłyby założyć jakiś status, blokujący zdolność leczenia. Więc wytłumacz się, w czym Undying był wymagający, bo jedynie mógłby być trudny przy przejściu na niskim poziomie.
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #291 dnia: Stycznia 13, 2010, 07:04:11 pm »
Undying, nie Vayne, Vayne był łatwy.
Co takiego robił Vayne, Undying, że był wymagający. Jedynie to może przed końcówką założył na sobie Pailing i Magic Shield, żeby gracz mógł postawić swoich na defensywie i podleczyć własne HP. Po za tym nie używał jakiś silniejszych czarów, które mogłyby założyć jakiś status, blokujący zdolność leczenia. Więc wytłumacz się, w czym Undying był wymagający, bo jedynie mógłby być trudny przy przejściu na niskim poziomie.
Nie używałem przedmiotów, a po łańcuszku Quickeningów nie miałem MP ;) No i te wkurwiające Pailing..

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #292 dnia: Stycznia 14, 2010, 09:59:56 pm »
Undying, nie Vayne, Vayne był łatwy.
Co takiego robił Vayne, Undying, że był wymagający. Jedynie to może przed końcówką założył na sobie Pailing i Magic Shield, żeby gracz mógł postawić swoich na defensywie i podleczyć własne HP. Po za tym nie używał jakiś silniejszych czarów, które mogłyby założyć jakiś status, blokujący zdolność leczenia. Więc wytłumacz się, w czym Undying był wymagający, bo jedynie mógłby być trudny przy przejściu na niskim poziomie.
Nie używałem przedmiotów, a po łańcuszku Quickeningów nie miałem MP ;) No i te wkurwiające Pailing..
Po kiego grzyba używasz Quickening. Marnują tylko MP, a róznie szybciej zabijesz gościa atakami fizycznymi i zostanie ci MP na leczenie. Nie rozumiem ludzi używających Quickeningów.
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #293 dnia: Stycznia 14, 2010, 10:39:24 pm »
Biorą dużo więcej HP niż zwykłe ataki :) Szczególnie jeśli zbije się combo 12 limitów pod rząd.

Offline sora96

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #294 dnia: Kwietnia 26, 2010, 06:46:52 pm »
jaki trzeba mieć level żeby pokonać ostatecznego bossa?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #295 dnia: Czerwca 23, 2010, 08:11:47 pm »
Hmmm. Licze na to że gra bedzie wyśmienita. Jak tyko dostanę wypłate zamawiam sobie egzemplarz nowiutki i zabieram się za granie jak tylko dojdzie. Nie mogę się doczekać :D.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #296 dnia: Lipca 28, 2010, 04:37:45 pm »
Zacząłem grać w FF12 i powiem że jak na razie po 35h grania jestem zachwycony, choć z  początku byłem zawiedziony brakiem standardowego systemu walk na tury tak jak np w ff7 czy 10. Ale ogarnąłem i mogę śmiało powiedzieć że gra jest wyśmienita :). Dużo do roboty więc gra na długo mi starczy, hunting, dodatkowe espery, bossowie, dobra muzyka i śliczna grafika ;). Fabuła i klimat jak z 9 (mgła itp), która jest chyba moją ulubioną częścią na psx (choć nie grałem w 8). Tak czy siak jeśli ktoś nie grał to powinien :).

Offline zet1990

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #297 dnia: Listopada 04, 2010, 10:13:01 am »
Moim zdaniem FF XII jest bardzo w porządku,nowy system walki który, jest bardzo ciekawy,postacie barwne,świat kolorowy itd. ludzie często narzekają na fabułę i inne aspekty bo słabo znają angielski i tu problem a odnośnie serii FF bo grałem od części VI do aktualnej XII ale najlepsze są FF VII i FF IX a ulubiona postać to Vivi z FFIX(ponieważ przypomina mnie samego). :mellow:

Offline krausser666

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #298 dnia: Listopada 09, 2010, 09:25:36 pm »
Final Fantasy XII jest w porządku. Przeszłam grę na ok. 85 lvl, zabiłam Hell Wyrma i Yiazmata, ale nie wiedzieć czemu Omega mk. XII i Zodiarka do dzisiaj nie ubiłam. Omega naprawdę jest trudna(hity po 8k o_o), a Zodiark. . . Ta Darkja -_- '. Ogólnie to ładna rzecz ; d . Ale fabuła. . .nie żartujmy tutaj. . .wszystkie filmiki po Silthshrine of Miriam już pomijałam(nuda. . .nuda. . .)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII
« Odpowiedź #299 dnia: Stycznia 04, 2011, 02:44:43 pm »
Jakiś czas temu ukończyłem tą grę i powiem że zachwycenie z początku grania trochę się uspokoiło - wiadomo, ale gra mnie na tyle wciąga że ostatnie 40h gry pod kątem fabularnym śledziłem z można powiedzieć zapartym tchem. Wg mnie dużą zaletą tej gry jest grywalność. Nie jest nudno bo system walki jest dynamiczny co jakby trochę dodaje akcji tej grze. Piękna muzyka idealnie wpasowująca się w klimat gry, jeszcze lepsza grafika, no i fabuła, którą trochę trudno zrozumieć jeśli nie umie się dobrze inglisz. Z pozoru wydaje się taka zwykła (wojna, królestwa, księżniczka próbująca pomścić śmierć swojego ukochanego), ale to tylko pozory. W rzeczywistości fabuła jest trochę bardziej złożona i każda z postaci jest żywa, ma swój charakter i przeszłość. I czuć to. Na szczęście. Vaan jako główna postać mi nie przeszkadza, jest mniej rozkapryszony od Tidusa, ale obu lubię tak samo.
Poza fabułą mówiąc, wielkie wrażenie zrobiła na mnie konstrukcja świata, architektura miast, "zaludnienie", dużo fajerwerków podczas czarów, szczególnie pod koniec gry. Dobry system licencjonowania postaci, bardzo wygodny i ułatwiający życie. I poza wątkiem fabularnym jest oczywiście bardzo dużo do roboty. Mark hunty, zdobywanie esperów i pokonywanie największych potwornych "madafakuf" (Yiazmat, którego jeszcze nie ma na swoim koncie). Polecam grę ale myślę że starych wyjadaczy i wielbicieli pierwszych FF-ów zniesmaczy całkowicie odmienny system walki i całkowity brak walk losowych. Ale mi to nie przeszkadza mimo że z serią FF jestem od części 6 (przez 1,2,45,7,9 i 10). Polecam ale to już raczej nie jest typowy must have. Gra nie do każdego trafi.