Autor Wątek: Problemy z naszymi komputerami  (Przeczytany 73463 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Problemy z naszymi komputerami
« dnia: Października 27, 2004, 06:09:56 pm »
Dobra niektóre osoby pokroju mnie mają zawsze jakiś problem a to z rozszerzeniem pliku a to z innymi rzeczami i nie ma często gdzie zapytać więc tworze ten topic... pytajcie tutaj o wszystkie problemy z waszymi kompami które was nurtują...

==================================================
Ja jako haker nieprzeciętny mam pytania i nie wacham się ich zadać...

po pierwsze jak już kiedyś pytałem miałem problem z pewnym typem plików... zmieniłem jego końcówke na .rar bo myślałem że się wtedy rozpakuje... jednak to ni był plik spakowany i już wiem jak go uruchamiać... tylko że gdy spowrotem zmieniłem jego końcówke .rmvb(bo taka była na początku) to on nadal jest w rarze.. i nie wiem co zrobić bo przez to plik mi się niechce włączać... czy już moge to coś wyżucić i jest niedo odratowania??

2sprawa...
ostatnio zacząłem używać Torrenta i zauważyłem że jak go używam to ostatnio zwalnia mi internet, i to jest mały pryszcza, ale ostatnio to się nasiliło i mam takie akcje że gdy jest włączony torrent to nie moge włączyć inernetu, zawsze zamisat szukać mi onetu (moja główna strona) to nadole okna int.explorer pisze, znajdowanie witryny xxx(i tu jakiś numer np.98.7465.64335) czy ktoś z was miał takie problemy? Może wystarczy odinstalowac go?

nom i ostatnia sprawa
czy obraz gry której platformą docelowa jest Playstation mogę nagrać w Nero i będzie mi dzialać na konsoli czy do tego potrzebny jest koniecznie alcohol 120%?
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2004, 06:11:00 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2004, 07:31:22 pm »
Solution 1:

prawdopodbnie masz pliki .rmvb powiązane z winRARem. Zapewne taki sam format mają pliki w jakiejś kompresji i winRAR myli je z tym plikiem. Wejdź w winRARa i na zakładce Opcje (ja mam po polsku, więc sobie tłumacz jak masz inszy) odszukaj ustawienia. Tam jest zakładka Interacja na której masz liste plików powiązanych z programem. Odnajdź tam poszukiwane rozszerzenie i je odchacz, a wszystko powinno działać cacy.

Solution 2:

Programy p2p mają to do siebie, że spowalniają internet. Nie znam innego sposobu na powrócenie do normy niż wyłączenie programu.

Solution3:

Alcohol nie jest konieczny... można wypalać to Nero albo czymś innym. Ważne jest, żebyś miał plik .ccd, .cue lub podobny, bo jest on do nagrania niezbędny ( z tego co wiem to zawiera on instukcje, jak rozpakować obraz płyty), no i oczywiście odpowiednia funkcja w programie (w moim Nero jest to "Nagraj obraz na dysk").

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2004, 07:57:45 pm »
AD.2
A może masz jakis trefny program...jak on sie zwie jeśli mozna wiedziec??
Ja polecam ci z całego mego serca BitComet jest to jak narazie najlepszy (przynajmniej dlamnie) programik ;)

AD.1
A może sprubuj zmienić format w Total Commander, niepowinno być z tym żadnych problemów.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2004, 08:15:31 pm »
Cytuj
Solution3:

Alcohol nie jest konieczny... można wypalać to Nero albo czymś innym. Ważne jest, żebyś miał plik .ccd, .cue lub podobny, bo jest on do nagrania niezbędny ( z tego co wiem to zawiera on instukcje, jak rozpakować obraz płyty), no i oczywiście odpowiednia funkcja w programie (w moim Nero jest to "Nagraj obraz na dysk").
Przy czym płyta może być zabezpieczona... i do tego alkohol Ci jest potrzebny...

Co do torrenta... to używam azureusa...
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2004, 08:16:30 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2004, 08:39:01 pm »
ej sprzeda ktos dzialajacy dysk 40GB 80-120 zeta?? :P

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2004, 10:27:01 pm »
1. Ten plik to rozszerzenie jakiegoś filmiku lub coś w tym ssstylu do którego poczeba RealPlayera więc jak zainssstalujesz go to problem zniknie i będzie sie otwierało w RP :P


2. Nie da się nic zrobić oprócz zminy neta lub patrz odp. Tanatlus :P


3. Nie znam sssię na PS więc nie będę motał :P


Cytuj
ej sprzeda ktos dzialajacy dysk 40GB 80-120 zeta?
Za tą cenę ssse możesz nowy kupić :P:P:P
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2004, 10:27:46 pm wysłana przez Marvell »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2004, 10:32:44 pm »
Cytuj
Przy czym płyta może być zabezpieczona... i do tego alkohol Ci jest potrzebny...

co to konkretnie oznacza? Jakie zabezpieczenie? Znowu się o wszystkim dowieaduję ostatni.... może to przez to kilka gier mia na konsoli nie działa, a na emulatorzez tak? Możesz przybliżyć zagadnienie zabezbieczenia płyty?

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2004, 10:40:34 pm »
Płyty z grami mają częsssto zabezpieczenia przed kopiowaniem a niektóre programy je omijają (np. Clone, Alkohol 120% :P) do tegfo można jeszcze manipulować z wirtualnymi dyssskami zrobionymi w Alkohol'u lub Deamon'ie ;)  (manipulacja to mój ssspecjał :D )

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2004, 11:42:32 pm »
aaaa..... do czego służy wirtulany dysk... rozumiem, że jest to ten trzeci drive, który mi się zrobił i który nie służy do niczego? Co ja mogę z nim zrobić?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2004, 12:06:15 am »
Na nim montowane są obrazy płyt.

Teraz moja kolej.

1. Problem z kartą graficzną:
Kiedy uruchamiam jakąś grę/program(nie licząc Winampa)/włączając film, dźwięk jest przyciszony i charczy. Muszę od nowa ustawiać głośność. Co mam zrobić ? Przeinstalowanie sterowników nic nie robi...

2. Problem z samym kompem:
Jeśli gram na emulatorze to po pozostawieniu go w stanie spoczynku (przy włączonej grze) to po 2,5 minutach zaczyna mi ostro przycinać grafika i muzyka. To samo jest jak zagram w jakąś grę na kompa (np. Red Alert 2). Co się dzieje z moim kompem ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2004, 10:28:28 am »
Cytuj
aaaa..... do czego służy wirtulany dysk... rozumiem, że jest to ten trzeci drive, który mi się zrobił i który nie służy do niczego? Co ja mogę z nim zrobić

ja to nazywam robieniem kompa w bambuko  ;) ...twoj komputer wykazuje VD (virtual disc) jako zwykly naped...ja posiadam 3 fizyczne napedy i 1 virtualny...do VD mozesz zamontaowac obrazy dyskow wykonane np. Clonem lub Alcoholem 120%...przewaznie wykorzystuje VD do gry na ePSXe...robie obraz gry, wrzucam do virtuala i odpalam gre...nie mecze wtedy napedu fizycznego, ktory caly czas musi cos tam doczytywac...wszystko idzie z twardziela...VD jest dobry jesli ktos nie chce orac napedow... :spoko:  

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2004, 12:35:03 pm »
Cytuj
1. Problem z kartą graficzną:
Kiedy uruchamiam jakąś grę/program(nie licząc Winampa)/włączając film, dźwięk jest przyciszony i charczy. Muszę od nowa ustawiać głośność. Co mam zrobić ? Przeinstalowanie sterowników nic nie robi...
Jak przinssstalowanie nic nie da do ssspróbuj znaleść nowszą wersssję :P jak nie to znaczy że masz zryty komp i czasss odwiedzić serwisss :>

Cytuj
2. Problem z samym kompem:
Jeśli gram na emulatorze to po pozostawieniu go w stanie spoczynku (przy włączonej grze) to po 2,5 minutach zaczyna mi ostro przycinać grafika i muzyka. To samo jest jak zagram w jakąś grę na kompa (np. Red Alert 2). Co się dzieje z moim kompem ?
Sssprawdz czy jakiś program nie wchodzi ci w parade podczasss tego odpoczynku czy nie włącza sssię gdzieś jakiś antivirus czy coś w tym ssstylu ;) jak nie to pacz końcówka odp. 1 :P

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #12 dnia: Października 28, 2004, 02:42:35 pm »
Cytuj
aaaa..... do czego służy wirtulany dysk... rozumiem, że jest to ten trzeci drive, który mi się zrobił i który nie służy do niczego?
wirtualny naped to jak to ujal ARD
Cytuj
robienie kompa w bambuko
bo "masz naped na twardzielu"
(tylko nie przykladaj plyt do ikonki bo to sie nie skomnczy dobrze dla plytek :P)
Cytuj
Za tą cenę ssse możesz nowy kupić :P:P
w skelpach komputerwych chodza po 200 :P

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #13 dnia: Października 28, 2004, 08:26:28 pm »
Dzieki za wyjaśnienie Marv...do servisu nie oddam bo i tak kupuję nowego :P
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #14 dnia: Października 30, 2004, 03:59:22 pm »
Tant:
Cytuj
Solution 1:

prawdopodbnie masz pliki .rmvb powiązane z winRARem. Zapewne taki sam format mają pliki w jakiejś kompresji i winRAR myli je z tym plikiem. Wejdź w winRARa i na zakładce Opcje (ja mam po polsku, więc sobie tłumacz jak masz inszy) odszukaj ustawienia. Tam jest zakładka Interacja na której masz liste plików powiązanych z programem. Odnajdź tam poszukiwane rozszerzenie i je odchacz, a wszystko powinno działać cacy.
Tant on nie myli tego pliku z WinRarem tylko ja jak jeszcze nie wiedzialem ze to jest plik do odtwarzania w Real Playerze, tozmieniłem jego końcówke z rmvb. na .rar i później jak ty mi wytłumaczyłeś że to jest plik odtwarzany przez Real playera to zmieniłem jego końcówke z powrotem na .rar jednak on nadal miał ikonke tych ksiązek(czyli stał się plikiem .rar), próbowałem tego co mi proponowałeś ale w tej zakładce nie ma plików RMVB :/  chyba poprostu wyżuce ten plik i ściągne od nowa..
ale przynajmniej wiem już o tej interacji -dzięx :)

Cytuj
Alcohol nie jest konieczny... można wypalać to Nero albo czymś innym. Ważne jest, żebyś miał plik .ccd, .cue lub podobny, bo jest on do nagrania niezbędny ( z tego co wiem to zawiera on instukcje, jak rozpakować obraz płyty), no i oczywiście odpowiednia funkcja w programie (w moim Nero jest to "Nagraj obraz na dysk").
Mój plik nazywa się:
Captain_Tsubasa_-_Get_In_Tomorrow_ripped.by.EMO
a jak daje na właściwości to pisze że jest to plik typu BIN... moge go nagrać i będzie działał? (wiecie mógłbym sprawdzić ale sempi płytty :P )

Cytuj
AD.2
A może masz jakis trefny program...jak on sie zwie jeśli mozna wiedziec??
Ja polecam ci z całego mego serca BitComet jest to jak narazie najlepszy (przynajmniej dlamnie) programik 
Mam BitTorent, zainstalowałem sobie Azeruxa tak jak już kiedyś mi radził Devil i sytuacja jest w sumie ta sama... jak włączam program to pokazuje że łączy się z witryną 98.2534.34556 może poprostu moje łącze coś pieprzy... albo to przez to ze ściągam z SoulSeeka,Torrenta i działa int. jednocześnie :P ...ale wcześniej nie było z tym problemów...

Cytuj
1. Ten plik to rozszerzenie jakiegoś filmiku lub coś w tym ssstylu do którego poczeba RealPlayera więc jak zainssstalujesz go to problem zniknie i będzie sie otwierało w RP
już pisałem, że to niechodzi oto... już mi kiedyś tant powiedział o co chodzi z tym plikiem :)

SergeyBoy
Cytuj
ej sprzeda ktos dzialajacy dysk 40GB 80-120 zeta?? 
Szukaj na alegro, tam naprawde można dużo rzeczy do kompa kupić, ja własnie ostatnio tam kupiłem dysk 40GB nowy za właśnie taką mniej więcej cene... już nie pamiętam ile, ale napewno nie więcej niż 130 zł. a czasami można kupić np.dysk 40gb+20gb za 130zl...tak kupił mój brat a później sprzedał 20 za 60zł :D

Kolejny problem:
Jeśli mi się ściągnął film i jest dziwięk a obraz jest cały czarny to znaczy że mam złe kodeki czy film jest wajchą?? Bo wcześniej jesli miałem złe kodeki to poprostu działał dzwięk a obraz się nie włączał wogóle(teraz jest cały czarny-przyp.) i nie pokazywała mi się miniatura jako plik, a teraz się pokazuje... kodeki powinny byc dobre bo mam jakis kodek Divixy w jednym pliku gdzie jest jeszce FFDshow i inne a wczoraj to ściągnąłem Windows Media Playera bo mi wyszło że brakuje mi jakiegoś kodeka tak więc aktualizacja chyba jest na czasie? To złe kodeki czy jednak film raczej jest ściągnięty?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2004, 04:01:09 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #15 dnia: Października 30, 2004, 04:36:21 pm »
gipson - sciagnij kodeki k-lite... tam jest wszystko... jesli problem sie wiaze z kodekami to to powinno pomoc
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #16 dnia: Października 30, 2004, 06:17:24 pm »
Cytuj
Kolejny problem:
Jeśli mi się ściągnął film i jest dziwięk a obraz jest cały czarny to znaczy że mam złe kodeki czy film jest wajchą Bo wcześniej jesli miałem złe kodeki to poprostu działał dzwięk a obraz się nie włączał wogóle(teraz jest cały czarny-przyp.) i nie pokazywała mi się miniatura jako plik, a teraz się pokazuje... kodeki powinny byc dobre bo mam jakis kodek Divixy w jednym pliku gdzie jest jeszce FFDshow i inne a wczoraj to ściągnąłem Windows Media Playera bo mi wyszło że brakuje mi jakiegoś kodeka tak więc aktualizacja chyba jest na czasie? To złe kodeki czy jednak film raczej jest ściągnięty?
Włącz monitor :lol:  :P
Jeśli chodzi o brak kodeków to wykryją je programy typu: Allplayer, MediaPlayer, RealPlayer uruchom w jednym z nich to ci wykryje czy brak a jesli tak to jaki :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #17 dnia: Października 31, 2004, 02:45:44 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o brak kodeków to wykryją je programy typu: Allplayer, MediaPlayer, RealPlayer uruchom w jednym z nich to ci wykryje czy brak a jesli tak to jaki 
Tak własnie myślałem... nic mi nie pokazywał, więc to nie o kodeki chodzi...

mam też inny problem z niektórymi anime... np.6 odcinek Samurai Champloo źle mi działa... ściągałem od 3 osób i za każdym razem miałem coś takiego że podczas oglądania na ekran mi wyskakiwały duże pixele... a kumpela mówi że u niego tak nie było:/ mieliście kiedyś jakieś akcje z pixelami w filmie? To wina kodeków? Kodeki mam raczej dobre bo wszystko mi działa.. ale nie wiem co zrobić bo trche mnie to wqur**a....

a jeszcze raz się pytam o ten obraz płyty... mój plik się nazywa:
Captain_Tsubasa_-_Get_In_Tomorrow_ripped.by.EMO
Czyli ma końcówke emo, a nie tak jak mówił  Tant cis. czy inne końcówki... więc to nie jest obraz płyty? Bo jak daje w Nero nagraj obraz płyty to on nie widzi tego pliku? Zmienić jego końcówke może?? :>


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #18 dnia: Października 31, 2004, 03:15:35 pm »
jak dajesz w Nero nagraj obraz płyty, to on nie zopbaczy plików .BIN, ani .ISO, ani niczego takiego..... musisz mieć do tego plik .ccd albo .cue, albo coś podobnego...

MarvelliX

  • Gość
Odp: Problemy z naszymi komputerami
« Odpowiedź #19 dnia: Października 31, 2004, 10:27:09 pm »
Cytuj
ripped.by.EMO
Tu nie ma końcówki .emo tylko ta płyta jessst zripowana przez emo :P nie ma wogóle rozrzeszenia :P
jak masz XP to włącz go dublekoliem i wybierz opcje "Użyć sieci Web... programu" powinien ci znaleść rozszerzenie i program do odtwarzania :shifty: