Autor Wątek: Mass Effect  (Przeczytany 8415 razy)

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 08, 2011, 03:28:39 pm »
Czyli, że Bioware ma ME3 w dupie i pewnie będziemy znać już całą fabułę miesiąc przed wyjściem gry.

http://www.cdaction.pl/news-23290/mass-effect-3-wyciekl-dokument-opisujacy-fabule.html
Lolwut.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 08, 2011, 08:19:27 pm »
reklamowy trik

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 01, 2012, 11:56:58 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=N2tCTHoHAUw



Fuck it. Ja się katapultuję.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 04, 2012, 12:11:05 pm »
Ja tam osobiście nic nie grzebałem na temat mf3 nie chciałem sobie nic zepsuć, gra w preorderze czeka od końca grudnia ;] już niedługo ostatni rozdział przygód sheparda, moja kobieta twierdzi, że się mogę zdziwić jak przy Dragon Age 2, ale wierzę, że nie spierd*lą tej marki :)
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 04, 2012, 12:49:10 pm »
Ja tam osobiście nic nie grzebałem na temat mf3 nie chciałem sobie nic zepsuć, gra w preorderze czeka od końca grudnia ;] już niedługo ostatni rozdział przygód sheparda, moja kobieta twierdzi, że się mogę zdziwić jak przy Dragon Age 2, ale wierzę, że nie spierd*lą tej marki :)
Chyba nie będzie spojlerem jak powiem...Spierdolili. Oj, nawet nie wiesz jak bardzo.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 04, 2012, 02:06:11 pm »
oby nie :) może mnie się spodoba w końcu nie od dziś wiadomo że jestem zboczony :P
]


Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 04, 2012, 08:03:11 pm »
Chyba nie będzie spojlerem jak powiem...Spierdolili. Oj, nawet nie wiesz jak bardzo.

Jak bardzo to zjebali? Jakieś konkretne przykłady można prosić?
Ano, i nie da się obejrzeć tego filmiku, ktory zlinkowałeś.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 05, 2012, 12:05:04 am »
Cytuj
Ano, i nie da się obejrzeć tego filmiku, ktory zlinkowałeś.
podpowiem ci że była tam miłosna scenka męskiego sheparda z murzynem :F

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 05, 2012, 12:26:31 am »
Chyba nie będzie spojlerem jak powiem...Spierdolili. Oj, nawet nie wiesz jak bardzo.

Jak bardzo to zjebali? Jakieś konkretne przykłady można prosić?
Proszę: audio jednego z zakończeń:
http://www.youtube.com/watch?v=gyGvA5Qre5Y
Jest w nim też adnotacja z linkiem do innego zakończenia z filmikiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 12:30:52 am wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 05, 2012, 07:04:28 am »
@Marv: Ojapierdole... To ja w sumie też wysiadam.

@Sol: Obejrzałem...
...
... To jest to? Wszystkie 'wybory' to w sumie pic na wodę, bo i tak albo rozjebiemy życie w galaktyce, albo cofniemy je do epoki kamienia łupane- Wait, w sumie to i tak na jedno z tychże wychodzi... Też 'ojapierdole'...
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 07:13:45 am wysłana przez Spec (Wraith) »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 05, 2012, 12:14:00 pm »
Wait, w sumie to i tak na jedno z tychże wychodzi... Też 'ojapierdole'...
Według ME3 to ME i ME2 się nie wydarzyły poza tym, że postacie się poznały. Wszelkie wybory, jakie w nich podjąłeś nie mają absolutnie żadnego znaczenia poza może dodatkową linijką dialogu.

SPOILER
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
I nie ma dobrego zakończenia. Każde z nich kończy się tym, że galaktyka jest w czarnej dupie, bo przekaźniki zostały zniszczone, a Normandy i cała grupa Sheparda jest uwięziona bez niego na bezludnej planecie w środku dżungli oczekując na powolną śmierć.
Co jest naprawdę w chuj przybijające jak posłucha się (chyba jedynego dobrego) dialogu romansowego między Shepardową a Garrusem.
http://www.youtube.com/watch?v=tAHpwpgfN5I&feature=youtu.be

FUCK YOU, BIOWARE.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 05, 2012, 04:32:56 pm »
kuj*wa zrobiłem to przeczytałem ale i tak się nie mogę doczekać :P
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 06, 2012, 05:09:20 pm »
http://www.gameranx.com/updates/id/5411/article/bioware-institutes-zero-tolerance-policy-on-communit%20y-forums/

Cytuj
    **CONFIRMED!:
    Ashley Williams IS a tranny... there's a thread in the Bioware forums with a developer participating, in it, that confirms that she is indeed a man**.

    Stanley Woo: "Many of you already know, with the subsequent leak of the story, that Ashley is holding a secret. Many of you feel baffled by this reveal of the story and are questioning why did we chose to take this path. We at Bioware are committed with progressive thinking and shun every time of discrimination in relationships when we develop our games. We already put homosexual relationships in Dragon Age 2 and we heard the input from the transsexual community, that they wanted to be counted too. That's why we chose to take this path with Ashley's character. A final word to out heterosexual fans. This choices are not forced upon you, and there's always the choice of going with the opposite sex in your game love interest"

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 06, 2012, 09:17:32 pm »
^
*uderza łbem o ścianę* Nie no, to już jest wielka pierdolona przesada.

Poza tym: z ciekawości zajrzałem na BSN. Yep, tam też ludzie są wkurwieni, że z zakończeniami zostali wydymani bez mydła (albo rozjebujesz życie w galaktyce, albo stajesz się space Jesusem). Była też nawet plotka o ukrytym, najlepszym możliwym zakończeniu, które można uzyskać po przejściu na New Game+ - niedawno jednak ostatecznie rozwiana...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 07, 2012, 12:36:34 am »
O hej, twarz Tali:
http://www.youtube.com/watch?v=aYOeaV0Daic

SPOILERS BELOW!



I choć z twarzy jest dość ładna, to szkoda, że poszli w stronę KOSMICZNYCH ELFÓW Z KOSMOSU.
Ludzie są też wkurwieni, że nie da się uratować Legiona. Tali ponoć się da uratować, ale nie jest to potwierdzone. Co nie zmienia faktu, że jej śmierć jest komiczna. Popełnia samobójstwo zeskakując z klifu.
Ale spoko, śmierci innych postaci nie są wcale lepiej przedstawione. Ten obrazek nie odbiega od tego co dostajemy w grze: http://i.imgur.com/Rs6fZ.jpg



Cytuj
Była też nawet plotka o ukrytym, najlepszym możliwym zakończeniu, które można uzyskać po przejściu na New Game+ - niedawno jednak ostatecznie rozwiana...
Jest też plotka, że "idealne" zakończenie będzie płatnym DLC.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2012, 12:47:15 am wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 07, 2012, 06:48:08 am »
Co do mordy Tali: lolz, nawet się nie postarali.

Co do płatnego DLC: to już nawet nie plotka - ludzie na BSN chcą błagać o wydanie takiego DLC. Ja pierdolę, coś takiego to powinno być za darmo, bez żadnego robienia łaski...

Zresztą, nie pierwszy raz już użyli tutaj metody Copy'ego & Paste'a.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 07, 2012, 09:28:15 am »
nic nie czytałem, nie chciałem sobie nic popsuć, chociaż moje oko i tak złapało że Wiliams jest transem... nienawidzę was xD, w każdym razie dostałem na razie to czego się spodziewałem czyli bardziej wypasioną dwójkę, nie jestem daleko bo nie mam kiedy grać ale od czwartku wziąłem urlop w robocie to przysiądę :P
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 07, 2012, 12:55:09 pm »
Co do mordy Tali: lolz, nawet się nie postarali.

Co do płatnego DLC: to już nawet nie plotka - ludzie na BSN chcą błagać o wydanie takiego DLC. Ja pierdolę, coś takiego to powinno być za darmo, bez żadnego robienia łaski...

Zresztą, nie pierwszy raz już użyli tutaj metody Copy'ego & Paste'a.
Komuś udało się wydostać obrazek Tali z plików gry. Rozjebało mnie, jak zobaczyłem, że jej dłoń ma widoczne 4 kości śródręcza zamiast 3.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 08, 2012, 12:34:53 am »
Dobra przyszedłem z roboty o 15:00 i teraz dopiero wstaję od MF 3... Jak wrażenia?

Po pierwsze walka dużo intensywniejsza i bardziej sycąca...po drugie gra w 95% składa się z walki i przechodzenia od checkpointu do checkpointu, mało interakcji z otoczeniem, mało exploracji, idziemy jak po sznurku. Fajny pomysł z War Roomem. Grafika poprawiona, niewiele ale zawsze, dobrze jest widzieć stare mordy z poprzedniej odsłony. Podsumowując czuję się zawiedziony i uważam 140 zł jakie wydałem na zakup MF 3 za 140 zł stracone, chyba że się coś poprawi dalej. Oczekiwałem od tej gry dużo więcej niż znośnej grafiki i poprawionego systemu walki.


UPDATE

Chyba jestem pod koniec gry, co do wyborów to z poprzednich części to sprawa ogranicza się do wzrostu naszej militarnej przewagi, co do twarzy tali nie będę komentował dotarłem zobaczyłem i nie oceniam, w gruncie rzeczy chyba jestem rozczarowany ale tak na prawdę nie wiem czym, może lepiej było zrezygnować z pomysłu pokazania jej twarzy. Interakcji z towarzyszami/załogą trochę więcej, niektóre rozmowy dosyć humorystyczne, brak mi krogan na pokładzie. Idę zmęczyć do końca, będzie kolejny update.


UPDATE Pią, 09 Marzec 2012, 16:20

Tali oczywiście da się uratować, mój szepard to zrobił, wysoki paragon załatwia sprawę i mamy gethy i quarian po swojej stronie.


Update  Sob, 10 Marzec 2012, 19:29

Skończyłem dzisiaj MF 3. Co do zakończenia, jestem trochę zawiedziony, o ile do mojego szeparda pasowało to dla renegata nie bardzo... Mimo wszystko brakowało zakończenia niemęczenniczego, w którym myślimy o sobie a nie o wszystkich dokoła, co do samych technicznych szczegółów:

SPOILER

3 takie same filmiki nie różniące się niczym prócz poświaty która niszczy/modyfikuje/przejmuje kontrolę nad, żniwiażami, za każdym razem przekaźniki masy zostają zniszczone, za każdym razem normandia jest wyrzucona bóg wie gdzie.


Podsumowując mój bój o ocalenie galaktyki:
Jestem mimo wszystko zachwycony i cofam oświadczenie jakoby te 140 zł nie należało się BioWare za stworzenie MF 3, należy im się dużo więcej, cała trylogia zdetronizowała tytuły które są wam wszystkim (chyba) szczególnie bliskie, a mianowicie serię FF. MF to najbardziej epicka, wciągająca i sugestywna wizja przyszłości, pozwalająca nam na wlanie w szeparda cząstki siebie, stworzenie go takim jakim sami chcielibyśmy być, zawiązywanie nowych "przyjaźni" i wspólne pokonywanie przeciwności. Bezinteresowną pomoc, altruizm, empatię lub walkę o przetrwanie za wszelką cenę, wydobycie ciemnej strony ludzkości, intrygi... BioWare dało wam uniwersum, w którym jest to wszystko, w którym każdy może być takim człowiekiem jakim chciałby być.

Osobiście kiedy kończyłem MF aż mi się łezka w oku zakręciła, że to już koniec, to koniec wspaniałej przygody która pochłonęła setki godzin mojego życia (wliczając w to również książki), która pozwoliła mi się zaprzyjaźnić z Wrexem, Tali, Garusem, Jacobem, Mirandą, Mordinem i wieloma innymi. Pozwoliła mi ich poznać i zgłębić ich naturę, do żadnych postaci fikcyjnych nigdy się tak nie przywiązałem, czuję się jakbym znał ich całe życie. MF to gra na wskroś przemyślana i pomimo drobnych niedociągnięć to  gra, która nie ma sobie równych, konia z rzędem temu kto będzie potrafił dorównać tej serii.

Na razie kończę...


...keelah se'lai


UPDATE

Sheparda chyba da się uratować, tzn udało mi się po pograniu w Multi osiągnąć dodatkową końcówkę, przyjarany szepard na gruzach zaczyna oddychać, przynajmniej wg. mnie to shepard, dog tagi n7 i przyjarany armor :)

Fanowskie zakończenie zrobione z wycinków gry zrobiło na mnie o wiele lepsze wrażenie niż to co zaproponowało BW

http://www.youtube.com/watch?v=7zagpVInvjA&feature=colike

Gra do samego końca miła niesamowity potencjał, który w ostatnich minutach prysł jak bańka mydlana, koniec tej serii to jedyny prawdziwy minus tej gry, panowie z BW na sam koniec stwierdzili, że ch*j ich obchodzi co robiliśmy przez całą grę, renegat czy paragon jeden pies, skończysz tak samo :)


To podsumowanie jest dobre:

Cytuj
Dear Bioware,
I know the fans have been getting out of hand regarding the ending of Mass Effect 3, and really, to the series as a WHOLE. I think I can speak for them when I say this: It’s not a happily ever after ending we want. It’s not a fairy tale, everyone wins type of ending either. Bioware, the fact is this: You introduced a Deus Ex Machina to end a video game trilogy that was centered predominantly on making choices, and those choices leading to lasting impact. Instead, what we got was this “god”/AI where it directs Shepard to basically screw everyone over. In Mass Effect 1 and Mass Effect 2, our choices actually impacted the ending. In Mass Effect 3, it didn’t even close the franchise, it just brought a contrived, quick end to the war without even allowing the players to see how their choices and paths really impacted society. You introduced a robust set of characters, that we’ve all grown attached to in the years that we’ve followed this franchise. You showed us the economy, lifestyles, politics, and cultures of many races, only to have it all invalidated with a “final act of heroism?” We want closure. We want an ending that doesn’t scream mediocrity. We want an ending that is befitting of our investment in both the franchise, and the narrative. It honestly just felt rushed, and almost a slap in the face to the fans. Now I’m not saying that the game wasn’t excellent. No sir. In fact, the game was intense, heart-wrenching, and beautiful. Only to be suddenly destroyed by this “instant solution.” Given the fact that we already logically and emotionally invested ourselves in this universe, there are now millions of questions and anger that has been opened. The Mass Relays are gone, so now the extinction of Quarians and Turians since they don’t have food. Every other colony is choked off from getting supply, so now they all starve. The whole ordeal with Joker doing a relay jump, fleeing with characters that were in our squad. It all just doesn’t make sense. Then, the “perfect ending” which shows a body with N7 dog tags gasping for air doesn’t do anything at all either. Unless of course, it all ties together with a DLC, that shows that Shepard was in fact “dreaming” when he got struck with the laser, then hey, you got us. It’s just honestly, like I stated before, there is isn’t any closure, and it seems lazy. The game was full of beautiful moments: We ended a 300 year war, we cured a disease, we lost friends—allies, all who gave their lives for this common goal. For a universal victory. Our decisions making impacts, making actual results. Only to get it rendered void. With an ending like that, we honestly feel like the story was never ours, and that we didn’t do jack-squat in actually “saving this universe”. So please, Bioware, I beg of you: Figure something out.

Regards,
A Fan of the Mass Effect Series.


Szacunek jeżeli ktoś to wszystko przeczytał
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2012, 11:39:14 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Mass Effect
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 13, 2012, 08:52:10 pm »
Oh yes! Plinkett będzie jechał po analizował ME3!

« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 08:56:52 pm wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?