Autor Wątek: Moje covery z Chrono Trigger OST  (Przeczytany 7824 razy)

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2012, 05:19:36 pm »
No to jedziemy z tym koksem... :D

Chrono Trigger OST - Sealed Door (Nismo's Orchestral Cover)

Zakupiłem nowe biblioteki chóralne + lepszy fortepian, także miałem trochę zabawy z nowymi instrumentami.

To chyba ostatni cover na moim starym kompie, nowe będą z pewnością bardziej rozbudowane, jako że i moc obliczeniowa większa ;P

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 18, 2012, 03:09:42 am »
Nikt tu chyba nie zagląda, więc zastanawiałem się, czy jest sens to wrzucać, no ale...

OTO JEST!  :)

Chrono Trigger OST - Magus Music (Nismo's Orchestrated Cover)

Ruszyłem "świętość" niektórych i trudno :P Proszę mi tylko nie wytykać tytułu, bo kiedy przesłuchacie link, zrozumiecie, że na "Magus Music" składają się 3 utwory:
- Magus Castle
- Confusing Melody
- Battle with Magus

W trakcie tworzenia tej kompozycji, użyłem nieprzeciętnie dużej liczby programów:
FL Studio 9, EWQL Symphonic Orchestra, EWQL Voices of the Apocalypse, EWQL Ra, AudioBro LA Scoring Strings, ProjectSAM Symphobia 2, Vir2 Instruments Elite Orchestral Percussion, Best Service Chris Hein Horns vol. 4, Bela D Media Sampled Landscape.

Kto jest zainteresowany, niech sobie wklepie poszczególne nazwy w Google ;)

Ciekaw jestem Waszych opinii (jak zwykle), więc zapraszam do komentowania zarówno na forum, jak i przez YouTube  :)


P.S. Wiem, że w "Confusing Melody" powinno być takie "hahaha" zamiast krakania, ale jakoś mi tak bardziej pasowało. W końcu to nie klon, a cover :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2012, 12:48:58 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 18, 2012, 03:35:53 am »
Nikt tu chyba nie zagląda, więc zastanawiałem się, czy jest sens to wrzucać, no ale...

Oj zagląda... Aha, i wrzucaj te covery bo wpadają w ucho (mnie osobiście nic w nich nie razi, tylko czekam na coś z Chrono Crossa, albo też na mój ulubiony utwór "Radical Dreamers - "Ending ~ Le Trésor Interdit").

Tak więc... czekamy...
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2012, 04:35:02 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 18, 2012, 03:41:46 am »
Wiesz, wnioskowałem po ilości odpowiedzi na moje "Sealed Door"  :giggle:


EDIT:
Co do CC, to raczej się nie nastawiaj, bo póki co, chcę ogarnąć wszystkie moje ulubione kawałki z CT, a potem trochę odpocząć od Chrono Sagi, także nieprędko to nastąpi (jeśli w ogóle).
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2012, 03:47:25 am wysłana przez Nismovsky »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 18, 2012, 03:47:42 am »
Wiesz, wnioskowałem po ilości odpowiedzi na moje "Sealed Door"  :giggle:

Sam chciałem odpisać już kilkukrotnie, ale zawsze to jakoś tak uleci, gdy się robi kilkanaście rzeczy na sekundę... hehe... Ogólnie to dobra robota...
Oki Doki Man

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2012, 04:01:54 am »
Dzięki. Cieszę się, że się podoba. Rozumiem to zabieganie, sam mam teraz mało czasu na cokolwiek...

BTW, podliczyłem właśnie sumę wydaną na wszystkie programy do stworzenia "Magus Music" i jestem przerażony  :huh:

Całkiem dobry samochód mógłbym za to kupić :P no, ale cóż...

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 18, 2012, 09:37:48 am »
Ja też tu bardzo chętnie zaglądam. Coverki wpadają w ucho i przyjemnie się ich słucha. Czekam na więcej :).

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 18, 2012, 09:22:22 pm »
Ja też tu bardzo chętnie zaglądam. Coverki wpadają w ucho i przyjemnie się ich słucha. Czekam na więcej :).

To niedługo może być kolejny ;) Tytułu jeszcze nie zdradzę  :>

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 18, 2012, 10:31:11 pm »
No i mamy niespodziankę ;)

NASTĘPNY COVER GOTOWY  :afro:

Chrono Trigger OST - The Day The World Revived (Nismo's Orchestral Cover)

Jak to napisał mi Chrabia: "Ze smutnego kawałka zrobiłeś taki motywujący wręcz"

Mam nadzieję, że się spodoba. Poświęciłem na niego "aż" cztery godziny, ale nie chciałem też przekombinować ze zbytnią mnogością instrumentów. Ustrojstwo, które słychać od 2:16 to tzw. Szklana Harmonia (Glass Harmonica) - instrument wynaleziony przez Benjamina Franklina - polecam wygooglować :)
ENJOY!

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 19, 2012, 02:05:28 am »
No i mamy niespodziankę ;)

No i nawet wielką...

Cytuj
"Ze smutnego kawałka zrobiłeś taki motywujący wręcz"

Pierwotnie, fakt nostalgiczny, ale ta patetyczna aranżacja niesie na pewno ze sobą poczucie misji, ale i niepewność ducha, związana z poszukiwaniem odpowiedzi... tak odczuwa się tu motywację jak i rozterki...

Mnie ten cover skojarzył się z utworami pochodzącymi z Valkyrie Profile, tym samym są to tylko pozytywne odczucia...

Cytuj
Co do CC, to raczej się nie nastawiaj, bo póki co, chcę ogarnąć wszystkie moje ulubione kawałki z CT, a potem trochę odpocząć od Chrono Sagi, także nieprędko to nastąpi (jeśli w ogóle).

To wielka szkoda... A inne projekty to też z poletka jRPG'owego czy może z zupełnie innej beczki?
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 02:07:10 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 19, 2012, 02:13:16 am »
A inne projekty to też z poletka jRPG'owego czy może zupełnie z innej beczki?

Może nie jRPG, ale będzie dalej nostalgicznie - Dragon Ball, Neon Genesis: Evangelion, Naruto, Metal Gear, Star Wars... spory wybór :)

Cieszę się, że Ci się podoba. Siedziałem bez celu przy pianinie i niechcący wyszedł mi ten motyw z "The Day The World Revived". Potem już grzebałem wokół tego tak długo, aż wyszło, co wyszło ;D Chciałem, żeby było tu czuć motywację i takie podbudowanie duchowe. Wszakże tytuł wskazuje na nadzieję - "Dzień, w którym świat odżył". To może być tylko pozytywna rzecz, nieprawdaż?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 19, 2012, 02:32:27 am »
Chciałem, żeby było tu czuć motywację i takie podbudowanie duchowe. Wszakże tytuł wskazuje na nadzieję - "Dzień, w którym świat odżył". To może być tylko pozytywna rzecz, nieprawdaż?

Jak najbardziej, ale poza tym  dodałbym jeszcze poczucie obowiązku, aby ponownie go nie "stracić"...

Cytuj
Może nie jRPG, ale będzie dalej nostalgicznie - Dragon Ball, Neon Genesis: Evangelion, Naruto, Metal Gear, Star Wars... spory wybór

W rzeczy samej... czekam na twój subiektywny wybór, mając nadzieję, że pokryje się z moim...
Oki Doki Man

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 19, 2012, 01:13:46 pm »
W rzeczy samej... czekam na twój subiektywny wybór, mając nadzieję, że pokryje się z moim...

Ja również mam taką nadzieję ;D, ale tutaj już tego nie wrzucę, więc zapraszam na mój >>fanpage facebookowy<< (dopiero zacząłem) lub >>kanał na YouTube<<

EDIT: błędy w linkach poprawione ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2012, 01:10:27 am wysłana przez Nismovsky »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 20, 2012, 09:28:35 am »
Nikt tu chyba nie zagląda, więc zastanawiałem się, czy jest sens to wrzucać, no ale...

OTO JEST!  :)

Chrono Trigger OST - Magus Music (Nismo's Orchestrated Cover)

Ruszyłem "świętość" niektórych i trudno :P Proszę mi tylko nie wytykać tytułu, bo kiedy przesłuchacie link, zrozumiecie, że na "Magus Music" składają się 3 utwory:
- Magus Castle
- Confusing Melody
- Battle with Magus

W trakcie tworzenia tej kompozycji, użyłem nieprzeciętnie dużej liczby programów:
FL Studio 9, EWQL Symphonic Orchestra, EWQL Voices of the Apocalypse, EWQL Ra, AudioBro LA Scoring Strings, ProjectSAM Symphobia 2, Vir2 Instruments Elite Orchestral Percussion, Best Service Chris Hein Horns vol. 4, Bela D Media Sampled Landscape.

Kto jest zainteresowany, niech sobie wklepie poszczególne nazwy w Google ;)

Ciekaw jestem Waszych opinii (jak zwykle), więc zapraszam do komentowania zarówno na forum, jak i przez YouTube  :)


P.S. Wiem, że w "Confusing Melody" powinno być takie "hahaha" zamiast krakania, ale jakoś mi tak bardziej pasowało. W końcu to nie klon, a cover :P


Kurde..podoba mi się. Jak nic z Twojego repertuaru do tej pory. Aż zrzucę sobie na telefon.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 20, 2012, 05:28:01 pm »
Temat zasługuje na większą uwagę, niż ta, którą tu okazano. No ale forum nie miewa teraz najbardziej aktywnego okresu.

Sealed Door - Wyjątkowo dobre. Na początku jakby brakowało mi czegoś w tej głównej sekcji smyczkowej, która od razu po fortepianie wchodzi (jakiegoś nisko brzmiącego instrumentu może, nie wiem sam). Ale to bardzo fajne rozwinięcie oryginalnego tracka.

Magus Music - Magus Castle świetne. Kruki pasują moim zdaniem lepiej niż ten śmiech w Confusing Melody. Wciąż jest tam niestety ten piszczący przez minutę czajnik, ale z tym się nic nie zrobi, bo to była myśl przewodnia oryginału. Bicie serca fajnie w to wkomponowałeś. Battle with Magus pewnie by mi się bardziej podobał z wyraźniej wyeksponowanymi bębnami. No i ta trąbka/puzon/waltornia w końcówce mi nie pasuje.

The Day the World Revived - Tak jak mi wcześniej brakowało bębnów, to teraz moim zdaniem były zbyt wyraźne. Moim zdaniem lepiej by było, gdyby było ich tyle, ile jest po 3:08. Ale kawałek był coraz lepszy, najpierw jak weszły chóry, a potem jak ten szklany wihajster.

To tyle jeżeli chodzi o nieudolne próby konstruktywnego krytykowania artysty. Wszystkie kawałki mi się bardzo podobają oprócz tego i czekam, aż mnie czymś naprawdę zwalisz z krzesła. Kiedy Frog's Theme i Outskirts of Time?

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 20, 2012, 05:52:18 pm »
To tyle jeżeli chodzi o nieudolne próby konstruktywnego krytykowania artysty. Wszystkie kawałki mi się bardzo podobają oprócz tego i czekam, aż mnie czymś naprawdę zwalisz z krzesła. Kiedy Frog's Theme i Outskirts of Time?
Przyznam, że nie chcę odnosić się do wszystkich Twoich uwag, bo dotyczą one raczej odczuć aniżeli faktycznych błędów konstrukcyjnych ;) Z krzesła pewnie Cię nie zwalę, bo mamy nieco odmienne podejście do muzyki i zawsze będzie jakieś "ale" ;) To nic, bo o gustach się nie dyskutuje przecież - trzeba tylko pamiętać, że robię to hobbystycznie, po godzinach ciężkiej pracy przy pisaniu muzyki, za którą mi płacą - na komputerze, który nie umywa się do tych, które mam dostępne w studiach. Gdybym miał tym coverom poświęcić 100% uwagi i czasu, jaki poświęcam projektom zarobkowym, może byłbym teraz na etapie planowania "Schala's Theme" :rotfl:  to tylko taka "zabawa muzyką" w wolnych chwilach, graną "na ucho" (nie kupuję nut do tych kawałków)  ;D

Planuję zrobić jeszcze 5-10 coverów i zebrać to jako całość, wrzucić na jakiś serwer z plikami, a potem udostępnić ludziom :D Może ktoś z forum pomógłby mi "rozprowadzić" to po zagranicznych forach jRPG? :> Nad "Kaeru Theme" zastanawiam się od dawna, gdyż kocham ten motyw tak samo, jak motyw Schali. Niestety, "żabi motyw" jest bardziej skomplikowany, przez co będzie więcej pracy, a nie chcę go popsuć (podobnie jak "Battle with Magus")

EDIT: literówki poprawione ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2012, 07:02:23 pm wysłana przez Nismovsky »

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 31, 2012, 03:24:49 pm »
Dobra, jak to mówią BiszOerKay: "Pchamy ten syf" :D

Chrono Trigger OST - At The Bottom Of The Night (Orchestrated)

Zabawa z fortepianem Bechsteina + solo z tego motywu grane na kieliszkach xD Jakby ktoś pytał, to te dźwięki, które wchodzą na początku, zaraz po fortepianie, to organy kościelne, a nie flety itp.

Smyczki i dęte drewniane zostały spięte w jedno, żeby żadne z nich nie dominowały, a w tle przyjemnie "pyka" kontrabas (jakoś mam awersję do gitar basowych przy takich kompozycjach)

Mam nadzieję, że się spodoba :) Pozdro!

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 01, 2012, 01:49:07 am »
Mocne, mocne. Ale jak na Twój poziom, to trochę spadłeś. Nie mówię oczywiście, że to jest złe, bo jak reszta utworów bardzo mi się podoba. Wyciętą trzecią minutę Magus Theme Twojego wykonawstwa dalej mam jako dzwonek.

Co do gitar - mógłbyś spróbować zrobić coś z akompaniamentem delikatnego bassu(gitary) , skrzypiec, organów i gitary klasycznej/elektrycznej? Dałbym Ci na pw pewien utwór, a jak Ci się spodoba to cover zrobisz po swojemu. To jak?

Offline Nismovsky

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 01, 2012, 02:42:55 pm »
Mocne, mocne. Ale jak na Twój poziom, to trochę spadłeś. Nie mówię oczywiście, że to jest złe, bo jak reszta utworów bardzo mi się podoba. Wyciętą trzecią minutę Magus Theme Twojego wykonawstwa dalej mam jako dzwonek.

Co do gitar - mógłbyś spróbować zrobić coś z akompaniamentem delikatnego bassu(gitary) , skrzypiec, organów i gitary klasycznej/elektrycznej? Dałbym Ci na pw pewien utwór, a jak Ci się spodoba to cover zrobisz po swojemu. To jak?

Dzięki. Czułem, że opinie będą negatywne, ale nie chciałem z tego utworu robić Bóg wie czego - ot, taka sobie delikatna melodyjka. Dla mnie najlepszym moim coverem jest i tak "Schala's Theme", a dopiero potem "Magus Music"  ;P Zapaleńców informuję, że dłubię sobie przy "Kaeru Theme" ;D Wiesz, co do gitar to trzeba mieć jeszcze kolejne programy, a póki co mnie nie stać :P więc o akustykach/elektrykach zapomnij, przynajmniej na razie. Ale kawałek możesz wysłać na Priv to zobaczymy  :afro:

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Moje covery z Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 01, 2012, 08:25:37 pm »
No schala's Theme jest faktycznie chyba najlepszy z nich wszystkich, chyba też bardziej mi się podoba. szkoda, że jak widze nie ma co liczyć na żabie melodyjki. Ostatni cover też mi się podobał, całkiem przyjemny, aczkolwiek trochę nijaki ;). Ale bez obrazy, moim zdaniem kompozycje nadałyby się do niejednej gry ;]