Autor Wątek: Beta/wczesne wersje gier  (Przeczytany 2407 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Beta/wczesne wersje gier
« dnia: Lutego 13, 2008, 08:20:22 pm »
Jak wiadomo, zanim gra wyjdzie, z reguły jest wysyłana do magazynów, z reguły gry wychodzą do sklepów takie jakie były, jedne się różnią troszkę, inne znacząco, a jedne wcale nie wychodzą, jedne z nich są bardziej znane (jak RE 1.5 czy Thrill Kill), inne mniej lub wcale. Poniżej wyłowiłem parę skanów z takich gier, jeżeli coś macie to podzielcie się ;)

N64 DD:





Castlevania 64:





Conkers Quest:



Star Fox 64:


Earthworm Jim 3D:



FF VII:




Freak Boy:


Harrier 2000/2001:



Jet Force Gemini:



Mario Golf:


MGS:



Mission Impossible 64 & Tonic Trouble:


RE 2:



Robotech 64:


Super Mario Adventure:


Survivor: Day One:



Thrill Kill:


Alpha Zelda 64:






« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2008, 08:28:07 pm wysłana przez Musiol »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Beta/wczesne wersje gier
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 13, 2008, 11:42:52 pm »
Ja mam wersję beta Duke Nukem Time to Kill. W intrze wogóle muzyka nie działa, mam dwa razy więcej plansz, z których większość i tak nie działa, plansze do testów, nie działają żadne kody i gra się czasem wysypuje.
Co do bety MGS'a to pamiętam jeszcze wcześniejsze screen'y, który przypominały bardziej graficznie filmik. Pewnie zmienili grafikę, bo konsola nie była w stanie jej udźwignąć.
Na NES'a miał wyjść Earthbound Zero, co było praktycznie do połowy nieco odchudzoną wersją Earthbound'a na SNES'a, ale wycofano ją po wyjściu nowej konsoli Nintendo. Jednak wersja ta jest dostępna na necie, w pełni grywalna i po angielsku.
No i jeszcze miałem przez krótki czas betę RE2. Ale nie RE1,5 tylko faktycznego RE2, który jedynie posiadał teleport do wybranych lokacji, dostęp do pełnej skrzynki i parę sound testów.
Miał też na N64 wyjść Dinosaur Planet ale projekt zamknięto na jakiś czas. Miało być to to samo co Star Fox Adventures (ale bez nich), a Krystal miała być kotem. Ale potem RARE na odchodne pomyślało, że będzie zabawnie odkopać trupa, dorzucić Star Foxów i stworzyć Legend of Krystal - The Trifurce of Yiff kopiąc tym sposobem fanów Star Fox prosto w krocze.

BTW. Thrill Kill afaik to nie beta, bo parę sztuk poszło do sprzedaży, ale ponoć była zbyt brutalna (czego ja nie dojrzałem jak zagrałem) i ją wycofali.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Beta/wczesne wersje gier
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 14, 2008, 12:19:02 am »
BTW. Thrill Kill afaik to nie beta, bo parę sztuk poszło do sprzedaży, ale ponoć była zbyt brutalna (czego ja nie dojrzałem jak zagrałem) i ją wycofali.
te screeny są z wczesnej wersji, oczywiście masz rację, gra została ukończona, posłana do tłoczni, jednak w ostatniej chwili zrezygnowano z wydania jej z powodu brutalności i afery z tym związanej