Autor Wątek: The Black Mages  (Przeczytany 7382 razy)

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 26, 2004, 12:19:54 pm »
Na nacie spotkałem się z infem ze bedzie 2 płytka The Black Mages. Poprostu bajer! Problem tylko w sumie bedzie ją znalezc. Tej szukałem z... 4 dni. Chociarz w sumie szukałem zaraz po premierze teraz pewnie łatwiej by coś było. Płyta sprzedaje się najlepiej w Japoni (kuna tez mi nowość) a w pozostałych krajach tak sredniawo (najlepiej ze wszyskich tego typu płyt obok Crono Crossa OST). Marze o momencie gdy wejde do sklepu muzycznego i zobacze takie własne tutyły na półkach ale cóż... puki co zostaje siec lub import.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 03, 2005, 06:40:50 pm »
juz jest!!!! wprawdzie nie sluchalem calego albumu bo interesuja mnie tylko utworki z ff8 i 10 (innych soundtrackow jakos nie trawie.... no jeszcze w ff7 mi sie podoba one winged angel ale poza tym to bieda w innych finalkach) i wypada mi tylko jedno.... THE SKIES ABOVE TO NAJLEPSZY UTWOR NIE-SOADOWSKI JAKI SLYSZALEM!!!! i koledzy solidus, heti, sergiej i kolezanka yuz moga to potwierdzic.... (a jak nie to glowa nisko i lokciami.... czy jakos tak) na poczatku kawalka jest pianinko z intra do ffx (nie ten rammstein czy cus, tylko "in zanarkand") a pozniej chlopaki daja czadu pod goscia ktory spiewa jak to sol powiedzial cos jak pavarotti... czy inne operowe ustrojstwo. ale naprawde wychodzi to tu wspaniale no i sa dwie swietne solowki na gitarce gdzies w polowie jedna i druga na koncu.... po prostu cud miod i orzeszki... jesli ktos chce ten utwor to niech sie zglosi do kogos z wyzej wymienionych tsa otaku na gg lub sciagnie na jakims p2p.  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 06, 2005, 03:45:52 pm »
Ech...rok czekania...ale się opłaciło...utwory są o wiele lepsze niż w ich pierwszej płycie. Podobają mi się wszystkie oprócz Matoyas' Cave, Otherworld i Maybe I'm A Lion.
Popieram mojego przedmówcę, że The Skies Above jest najlepszym utworem na płycie i zjada wszystkie inne utwory na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 21, 2005, 07:51:35 pm »
Cytuj
jesli ktos chce ten utwor to niech sie zglosi do kogos z wyzej wymienionych tsa otaku na gg lub sciagnie na jakims p2p.
To mógłby ktoś z was przesłać mi ten utwór na maila? Ten Skies Above... z chęcią bym go sprawdził...


gipsi2@o2.pl
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2005, 07:51:46 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 14, 2005, 08:03:36 pm »
gipson costam mowil zeby tutaj linka wrzucic... wprawdzie dalem juz w genialnej piosence ale tak przynajmniej sobie posta nabije muahahahahahahahahahahahhahahaha
http://s17.yousendit.com/d.aspx?id=05KAK8F...TZ2XCDR787JSZRY  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 28, 2005, 09:47:03 pm »
ściągam black mages na ss/ narazie mi się ściągneło Hunter Chance (FFIX) i Vamo'  Alla Flamenco (też ff9). Po prostu WYPAS!!! 10x razy lepsze niż orginał  :devil:  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
The Black Mages
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 29, 2005, 03:47:35 pm »
Cytuj
gipson costam mowil zeby tutaj linka wrzucic... wprawdzie dalem juz w genialnej piosence ale tak przynajmniej sobie posta nabije muahahahahahahahahahahahhahahaha
http://s17.yousendit.com/d.aspx?id=05KAK8F...TZ2XCDR787JSZRY
Ja tą piosenkie przesłuchałem już jakiś czas temu... i nie podoba mi się... wszyscy mówicie że jest genialna ale mi poprostu nie podeszła zbytnio, głos wokalisty jest w chu* nie fajny, gitary jakoś na mnie nie działają bo poprostu lubie inne brzmienie gitar, ale za to początek i koniec fajny (samo pianinko main themu z FFX) i dzięki tej piosence przypomniał mi się ten utwór z Finala X i od razu zassałem i oryginał jest o wiele lepszy bez tych gitar... aha no musze jeszcze powiedzieć że podczas gdy grają gitary słychać muzyke jakby jakiś Boss Theme i muzyka brzmi z leksza jak na Pegazusie dzwięki....
poprostu nie przypadła mi do gustu.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
The Black Mages
« Odpowiedź #27 dnia: Września 20, 2005, 04:24:06 pm »
To ja odkurze ten temat.
Z pierwszej płyty najlepsze utwory to:
J-E-N-O-V-A
Those Who Fight Furter

A z drugiej płyty podobają mi się:

Vamo' Alla Flamenco
Hunter's Chance
Otherworld
Matoya's Cave

Szkoda tylko, że w takiej aranżacji te utwory nie znajdują się w grach.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: The Black Mages
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 19, 2008, 12:22:33 am »
Cóż...Średni album jest średni. Żaden utwór w sumie nie wywyższa się. Jak dla mnie to jednak zbyt "delikatny" jest ten album. Brakuje mi tego "OOMPH"  co był w pierwszej płycie. I za dużo elektroniki miejscami jest. Nie żadne UPCYŚ-DUPCYŚ, ale poprostu za często był używany syntezator.

Opening - Bombing Mission - cóż...jako rozpoczęcie płyty jest całkiem niezły.

NeoExdeath - brakowało mi jakiejś cięższej gitary tutaj. Większość kawałków granych na keyboardzie mogło być zastąpione właśnie jakąś dobrą gitarą.

The Extreme - raczej bardzo wierna kopia utworu. Początkowe pianinko jest chyba wycięte z oryginalnego utworu, reszta bez większych wrażeń, choć jest to chyba jeden z lepszych utworów.

Assault of the Silver Dragons - jak dla mnie chyba najlepszy kawałek na płycie, jednak też nic nadzwyczajnego. Od 3:40 zaczyna się w sumie fajna nuta.

KURAYAMI...cośtam - początek tragiczny, potem zapowiada się na PARTY HARD, ale jednak dostajemy pięść w twarz. Trochę za dużo syntezatora.

Distant Worlds - podchodzi miejscami pod Generic Town Theme. Flet+akustyk. Spokojny utwór, ale też nic zajebistego.

Premonition - w miarę dobry, choć troszkę powinien być podkręcony.

Grand Cross - utwór zasługuje bardziej, żeby być w medley'u z NeoExdeath. SUDDENLY ! NECRON !

Darkness and Starlight - jeden z lepszych, ALE CZEMU W MOONSPEAK'U ?! Japońska paplanina zepsuła go trochę.

Life - in memory of KEITEN - takie ot pseudowzruszające plumkanie na fortepianie.

Jak już pisałem. Album jest bardzo średni. Nie ma raczej czegoś, co by dech w piersiach zapierało. Za dużo keyboardów, za mało cięższej gitary jak w poprzednich albumach. Spośród 3-ech albumów TBM ten im wyszedł najsłabiej jak dla mnie, ale nie jest źle. Poprostu większość utworów można było obciąć i posklecać z nich jakieś fajne medley'e.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: The Black Mages
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 20, 2008, 03:53:29 am »
I (niestety) Butz znów ma rację... Sam jestem wielkim fanem BM i jak zobaczyłem że wyszła trzecia płytka to ślina pokapała na podłogę... Niestety album nie ma tego czegoś co mają pierwsze dwa i jakoś tak... No jest średni po prostu... Wracam do Machinae Supremacy...

Miejmy nadzieję że czwarta płytka wyjdzie niedługo (nadzieja... ech...) i że Nobuo i jego Czarni Magowie wrócą do poprzedniej formy, czego im gorąco życzę :)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: The Black Mages
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 20, 2008, 09:40:42 am »
Ja także ostatnio wątpię w Black Magów. Nie mówię, że utwory dobierają źle (a trzecia płyta kawałki, które w oryginalnej wersji mi się podobają), ale psują cały ich czar. Na początek wrzucą metalową wersję oryginału, ale później zmienią ją na jakąś solówkę, która utrzymuje mnie w przekonaniu, że goście próbują pokazać, jak szybko brzdękają na tych swoich instrumentach. Oczywiście pierwsza płyta mi się podobała, ale później powietrze jakby uszło. Szczerze wątpię, żeby w czwartej płycie mogli mnie jakoś ponownie do siebie przekonać.
I'm in Space!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: The Black Mages
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 20, 2008, 10:01:49 am »
I (niestety) Butz znów ma rację... Sam jestem wielkim fanem BM i jak zobaczyłem że wyszła trzecia płytka to ślina pokapała na podłogę... Niestety album nie ma tego czegoś co mają pierwsze dwa i jakoś tak... No jest średni po prostu... Wracam do Machinae Supremacy...

Miejmy nadzieję że czwarta płytka wyjdzie niedługo (nadzieja... ech...) i że Nobuo i jego Czarni Magowie wrócą do poprzedniej formy, czego im gorąco życzę :)
Jeśli chcesz osłodzić sobie gorycz średniości trzeciej płyty to przesłuchaj utwory tego kolesia http://www.ssh.ne.jp/ Praktycznie same przeróbki utworów z gier (poza paroma wyjątkami). Ma w swoim sporym arsenale parę utworów z Finali. Podobny styl ma, jednak nieco cięższy (w pozytywnym sensie, bo TBM nieco złagodniało).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: The Black Mages
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 20, 2008, 05:24:20 pm »
I (niestety) Butz znów ma rację... Sam jestem wielkim fanem BM i jak zobaczyłem że wyszła trzecia płytka to ślina pokapała na podłogę... Niestety album nie ma tego czegoś co mają pierwsze dwa i jakoś tak... No jest średni po prostu... Wracam do Machinae Supremacy...

Miejmy nadzieję że czwarta płytka wyjdzie niedługo (nadzieja... ech...) i że Nobuo i jego Czarni Magowie wrócą do poprzedniej formy, czego im gorąco życzę :)
Jeśli chcesz osłodzić sobie gorycz średniości trzeciej płyty to przesłuchaj utwory tego kolesia http://www.ssh.ne.jp/ Praktycznie same przeróbki utworów z gier (poza paroma wyjątkami). Ma w swoim sporym arsenale parę utworów z Finali. Podobny styl ma, jednak nieco cięższy (w pozytywnym sensie, bo TBM nieco złagodniało).

THX MUCH Butz :) To jest to co tygrysy lubią najbardziej :]

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Re: The Black Mages
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 17, 2009, 08:54:05 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?