Autor Wątek: Katawa Shoujo  (Przeczytany 2304 razy)

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Katawa Shoujo
« dnia: Marca 04, 2012, 07:19:53 pm »
Jak w temacie... kto grał jakie odczucia? Ja jestem grą oczarowany, zdecydowanie świetna historia z którą warto się zapoznać, estetyczne i... darmowe bo fanowsko zrobione. Co pozwoliło poruszyć naprawdę wiele problemów o których w grach komercyjnych możecie zapomnieć, jak chociażby nasz stosunek do osób niepełnosprawnych trochę z innej strony, coś magicznego i nie raz nie dwa złapałem się na tym że kiwam głową z aprobatą.
]


Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2012, 07:34:01 pm »
Na jaką to platformę drogi Panie Jacku?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2012, 08:15:51 pm »
Damaged Goods: The Visual Novel
Cytuj
Na jaką to platformę drogi Panie Jacku?
PC. Zrobione przez paru ziomków z 4chana. Nie grałem i za bardzo nie mam zamiaru, ale wiem o co w tej grze chodzi.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2012, 08:28:35 pm »
Damaged Goods: The Visual Novel
Cytuj
Na jaką to platformę drogi Panie Jacku?
PC. Zrobione przez paru ziomków z 4chana. Nie grałem i za bardzo nie mam zamiaru, ale wiem o co w tej grze chodzi.


Moim zdaniem wiele tracisz :) bo pomimo tego że pogrywam w nią niecałe 2h na tydzień to męczę od 3 tygodni i całym plotem jestem zachwycony. Trudno z drugiej strony nazwać to grą bo jest Visual Novel ale zawsze jakieś wybory masz, a całość napisana ze smakiem.
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2012, 08:53:23 pm »
Damaged Goods: The Visual Novel
Cytuj
Na jaką to platformę drogi Panie Jacku?
PC. Zrobione przez paru ziomków z 4chana. Nie grałem i za bardzo nie mam zamiaru, ale wiem o co w tej grze chodzi.


Moim zdaniem wiele tracisz :) bo pomimo tego że pogrywam w nią niecałe 2h na tydzień to męczę od 3 tygodni i całym plotem jestem zachwycony. Trudno z drugiej strony nazwać to grą bo jest Visual Novel ale zawsze jakieś wybory masz, a całość napisana ze smakiem.
Kaleki mnie nie ruszają raczej.

Cholera, co jest z tymi #chanami i visual novelami? 4chan zrobił VN o kalekach, 2chan zrobił VN o gejowych futrzastych. Niedługo ruski chan zrobi VN z butelkami wódki, a polski chan zrobi VN dziejący się w spadającym samolocie.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 04, 2012, 09:00:05 pm »
podaj mi drugi tytuł który porusza taką tematykę, nie muszą Cię ruszać i właśnie o to chodzi, bo nigdy nie wiesz co czeka na Ciebie za rogiem, może czego Ci nie życzę sam kiedyś będziesz się uczył życia ponownie, daje to pewną namiastkę tego czego większość z nas nigdy nie zasmakuje, spojrzenie z drugiej strony, wymaga to co nieco chęci i empatii. Pozdrawiam ;]


EDIT

Piszesz o tym jak o czymś co jest dostępne wszędzie i czym się epatuje na lewo i prawo, ale w gruncie rzeczy ta VN jest od tego jak najdalej.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2012, 09:02:57 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2012, 09:25:30 pm »
podaj mi drugi tytuł który porusza taką tematykę, nie muszą Cię ruszać i właśnie o to chodzi, bo nigdy nie wiesz co czeka na Ciebie za rogiem, może czego Ci nie życzę sam kiedyś będziesz się uczył życia ponownie, daje to pewną namiastkę tego czego większość z nas nigdy nie zasmakuje, spojrzenie z drugiej strony, wymaga to co nieco chęci i empatii. Pozdrawiam ;]
Jak dobrze pamiętam to jedna z dziewczyn tam ma połowę ciała oparzoną. Ale jej artwork wygląda jakby ktoś po prostu na niej czekoladę rozsmarował, co raczej nie jest dobrą reprezentacją ofiar oparzeń/pożarów/etc. Trochę stawia to "wiarygodność" tej gry po stronie znaku zapytania IMO.
Anyway, nie chodzi mi o to, że gra jest zła czy coś. Po prostu nie odpowiada mi jej klimat. Wolę jednak coś w stylu Phoenix'a Wright'a czy 999.

Cytuj
podaj mi drugi tytuł który porusza taką tematykę,
(Nie żartuj...nie żartuj...nie żar...)
DEUS EX!
(fffffffffuck...)
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 04, 2012, 09:41:40 pm »
Chyba nasze pojmowanie pewnych rzeczy w niektórych punktach się różni dosyć zdecydowanie, w Deus Ex modyfikacja nie stały się koniecznością to moda, oczywiście część osób przyjmowało wszczepy z powodu naturalnych braków, ale przeskakiwanie samych siebie jest w naszej naturze... Co oczywiście dla większości ma swoją cenę przyjmowanie jakiegoś tam leku, co nie różni się tak wiele od naturalnych przeszczepów, w KS mamy przedstawionych ludzi którzy muszą się pogodzić z pewnymi brakami i nauczyć się żyć na nowo.W ks nie chodzi o sugestywność artworków a o samą głębię scenariusza, na prawdę wolałbyś aby w przedstawiono tę dziewczynę w sposób w 100% realistyczny? Byłeś kiedyś w hospicjum? A może w domu opieki społecznej... miałem tam praktyki wiem jak śmierć wygląda od podszewki, pracowałem z ludźmi którzy nie mieli kontaktu z rzeczywistością od miesięcy, pracowałem z ludźmi którzy mieli wyrok śmierci i każdy z ludzi którzy wiedzieli, że odchodzą płonął każdym dniem coraz mocniej zamiast gasnąć. W KS masz szansę zapoznać się z osobami z różnymi brakami spojrzeć chociaż przez chwilę na świat ich oczyma, nie oczyma człowieka który przebija ściany za pomocą cyberwszczepów idąc twoim tokiem rozumowania Syndicate również śmiało można porównywać do KS...


Z drugiej strony trzeba było od razu napisać o tym że nie podpasowała i już :)
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 04, 2012, 10:01:08 pm »
Cytuj
na prawdę wolałbyś aby w przedstawiono tę dziewczynę w sposób w 100% realistyczny?
Cytuj
W KS masz szansę zapoznać się z osobami z różnymi brakami spojrzeć chociaż przez chwilę na świat ich oczyma
Jak mam patrzeć ich oczyma, skoro gra mi zakłada okulary z różowymi szkłami?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 04, 2012, 10:18:15 pm »
No cóż znowu odwołam się do empatii mnie nie jest potrzebne 100% realizmu żeby wczuć się w jej sytuację, nie znasz nikogo kto był poparzony? Mam kuzyna który ściągnął na siebie garnek z wrzątkiem i nie był to piękny widok. Gra ma dać Ci pogląd a nie odwzorować sytuację w 100%, wtedy nie zostałoby nic do twojej interpretacji ani nic dla twojej wyobraźni.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2012, 10:20:04 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2012, 10:30:14 pm »
Nie no, ja rozumiem, że takie rzeczy nie wyglądają najładniej. Ale bagatelizowanie ich może też nieco zakrzywić obraz takich pokrzywdzonych osób w oczach innych.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Katawa Shoujo
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2012, 04:35:24 pm »
Może masz punkt jednak w dobie internetu nie jest problemem znaleźć jpg z oparzeniami różnego stopnia. A gra jest ugrzeczniona aby była strawna dla każdego :)
]