Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 98518 razy)

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #740 dnia: Listopada 11, 2012, 08:12:56 pm »
poza tanuki polecam tez Azunime i Anime-Planet (w którym możesz podliczyć ile godzin spędziłeś na oglądaniu japońskich kreskówek ;d)

Okej, dzięki za sugestie.
Oki Doki Man

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #741 dnia: Listopada 12, 2012, 10:12:46 pm »
Lubię anime w klimatach cyberpunkowych, psychodelicznych, ze szkatułkowymi konstrukcjami, osadzone w pewien kulturowy kontekst, którego przesłanie skłania do jakichś przemyśleń... takie właśnie były GiTS, Memories, Akira, Paranoia Agent, Jin-Roh oraz Angel's Egg, i zdaje się, że Ergo Proxy w jakimś zakresie ma wspólne elementy z każdą z powyższych produkcji.

Ergo Proxy nie da się łatwo sklasyfikować, ale najbliżej jemu i wiodącą jego część stanowi dystopijne ujęcie. Jest to jedna z lepszych produkcji Dai Satō, który ciekawie przedstawił klimat i budowę świata w tym anime (zresztą doświadczenie zebrał przy takich produkcjach jak Blood: The Last Vampire, Wolf's Rain oraz GiTS).

Co do porównania Ergo Proxy do Matrixa i Equilibrium, to faktycznie ma pewne elementy zbieżne z Animatrixem (sam Matrix jest ewentualnie zbliżony w ukazaniu zdewastowanego świata), ale tutaj znowuż bardziej wysuwa się na pierwsze tło cyberpunkowa/post-apokaliptyczna wizja. Natomiast w przypadku Equilibrium pierwsze skrzypce z kolei gra antyutopijne ujęcie, poza tym, mimo iż ten film stara się mieć jakieś głębsze przesłanie, to zdaje się mi, że przysłania je efektowna akcja i niejako pewna kasowość, tj. zdaje się mi, że bliżej mu do takiego Ultraviolet czy V for Vendetta niż hmm... - ciężko w ogóle mi wyłuskać z pamięci jakieś dobre filmy - Metropolis czy Brazil.

Krótko, Ergo Proxy warto obejrzeć, gdyż jest to jedno z ostatnich, nielicznych i rozbudowanych, kilkunastoodcinkowych anime, rodem z Japonii, które ma dobry scenariusz, świat, i przesłanie (jedynym minusem są tylko te wszystkie objaśnienia podane na tacy, które znajdują się na końcu odcinka).
No, z tymi tłumaczeniami podanymi na końcu odcinka myślałem że to fanowskie. Wspominasz Wolf's Rain i GiTS - oba anime bardzo mi się podobały, co prawda WR nie zachwycił mnie od razu, ale potem je pokochałem.

Porównałem EP do Equilibrium, bo w pierwszym już odcinku jest pokazane społeczeństwo otumanione reklamami itp, coś podobnego było w ww filmie, ale tak jak mówisz całe przesłanie mogła przysłonić zbyt wysunięta na pierwszy plan akcja, gdzie, w dodatku sceny walki zostały dość śmiesznie zrealizowane i ja nie moglem traktowac tego poważnie.

Co do EP na razie obejrzałem tylko dwa odcinki, mogę powiedzieć tylko, że bardzo mnie ciekawi, bardzo podoba mi się kreska i klimat oraz ending w wykonaniu Radiohead. Jest po prostu przepiękny ;)

Ach, i skończyłem też Death Note i uważam iż to całkiem dobre anime, ale jego potencjał trochę zmarnowany. Przez kilka odcinków, gdzieś pośrodku anime było nudne, nie działo się nic konkretnego czy ważnego oraz tak porywającego jak w pierwszych i ostatnich odcinkach. Podoba mi się przedstawienie od strony psychicznej samego Raito, to jak ewoluowało jego odcięcie się od ludzi i znieczulenie się na wszelkie związki międzyludzkie. Kolega polecał mi Code Geass wspominając przy tym, że jest to trochę podobne do DN, mam nadzieję tylko, ze nie będzie podobnie momentami naciągane.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2012, 10:20:08 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #742 dnia: Listopada 14, 2012, 08:08:58 am »
Ja ostatnio sie przelamalem i obejrzalem Fairy Taila. Nie moglem sie za to wch*j zabrac, uwazalem to wrecz za najgorsze co moze istniec. A teraz zastanawiam sie czemu, skoro aktualnie jestem na 102 odcinku. Fairy Tail to anime z dosc mila dla oka kreska(w prorownaniu do mangowej kreski), dosc ciekawa fabula z mocnymi zwrotami akcji i...brakiem krwii. Zapomnialem tylko wspomniec o humorze i pewnym ciepelku plynacym z pewnego kota o imieniu Happy. Jego suchary i podejscie do wszystkiego to chyba glowny nurt humorystyczny Fairy Taila. Reszta to takze dosc udane zarty light-echi. Ogolem Anime warte obejrzenia. Naprawde, zapada w pamiec.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #743 dnia: Stycznia 27, 2013, 03:17:56 pm »
Skończyłem oglądać pierwszy sezon Code Geass Hangyaku no Lelouch i musze powiedziec, że póki co to jest jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Faktycznie, może kojarzyć się z Death Note, pod względem bohatera głównego - licealisty będącym geniuszem intrygi, strategii porywającym się z przysłowiową motyką na słońce. [spoiler]W Death Note Raito nie udało się osiągnąć celu nic dziwnego zresztą i pierwszy sezon Code Geass zostawił nas z pytaniem co dalej. Okazuje się, że Zero został zdemaskowany, zmienili mu pamięć i teraz egzystuje jako zwykły student marionetkowy.[/spoiler] Jest to pierwsze anime jakie oglądam, gdzie są walki robotów i są bardzo dynamicznie i widowiskowo pokazane. Przyjemnie się to ogląda, ciekawi co dalej i ma ładną kreskę. W drugim sezonie jestem teraz na ósmym odcinku i nie wiem czy nie podoba mi się bardziej od pierwszego sezonu. Walki zdają się być jeszcze lepsze, no i w fabule jest podobnie, tylko wiadomo, zbliżamy się do końca i napięcie rośnie z każdym odcinkiem coraz bardziej momentami na chwilę zwalniając. Dobrze, że są też zabawne odcinki, które pozwalają na swego rodzaju "odpoczynek" od tych wszystkich strategii Leloucha. Odpoczywa Lulu, odpoczywamy i my.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/543958_496868933697794_640732974_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/601158_496881353696552_1521018717_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/45563_496868860364468_1029990352_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/58188_496868740364480_126047262_n.jpg

Drugim anime jakim oglądam jest wciąż Bleach. Naprawdę zaczyna mnie to nudzić wszystko. Ciągle ten sam schemat i walki, które rozkładane są na zbyt wiele odcinków. Do tego denerwuje mnie nagłe przenoszenie z wątku na inny wątek który miał miejsce w przeszłości. Potem jak wracamy do teraźniejszości to nie do końca pamiętamy o co chodzi i kilka odcinków sobie przypominamy. Fillery, cholerne fillery. :D
Nic to, jak się zaczęło to i skończyć się musi. Kiedyś chciałem kupić sobie wszystkie sezony na dvd, ale chyba zrezygnuję. Jest wiele innych anime wartych zakupu, choćby Ergo Proxy na które ostrzę sobie ząbki.

Jak mi się skończy Code Geass to chyba zabiorę się za http://anime.tanuki.pl/strony/anime/823-higurashi-no-naku-koro-ni/rec/840 choć chciałbym co z mechami pooglądać jeszcze. Na razie skupiam się nad rekomendacjami znajomych, a jest tych rekomendacji sporo całkiem.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #744 dnia: Stycznia 28, 2013, 08:23:25 am »
3D Time!

Super Robot Wars Original Generation: Divine Wars - bardzo przeciętne anime. Opowiada ono historię z SRW OG na GBA, dokładniej ścieżkę Ryuusei'a w bardzo skondensowanej formie. Wszelkie walki są zrobione w 3D, które wygląda szczerze beznadziejnie. Wszystko jest sztywne, choreografia z dupy, efekty takie sobie (eksplozje mają jedną tą samą animację i efekt dźwiękowy, co jest śmieszne, kiedy w ciągu paru sekund ktoś rozwala pół armii). Sama fabuła jest na tyle skompresowana, że nawet ludzie, którzy grali w gry mieli problemy ze zrozumieniem jej. Soundtrack za to jest całkiem niezły. Motywy postaci z gry zostały przerobione na wersje bardziej orkiestralne, co działa dosyć dobrze.

MS IGLOO- Thi Hidden One Year War/Apocalypse 0079 - tutaj mamy do czynienia z całkowitym 3D. Od mechów po postacie. I muszę przyznać, że wygląda to niesamowicie dobrze. Walki są bardzo płynne i dynamiczne, mechy wiernie odwzorowane. Tylko ludzie są trochę dziwni, a ich wyrazy twarzy są często przesadzone. Akcja dzieje się w trakcie pierwszego Gundama, ale od strony Zeon'owskiej 603 Jednostki Oceny Technicznej, czyli testerów prototypów. Fabularnie nie ma jakiegoś zachwytu, choć Oliver May jest dosyć dobrym głównym bohaterem, a nowe jednostki jak Hildolfr czy Zudah są bardzo ciekawymi dodatkami do serii. Muzyka jest dużym atutem tutaj. Jedno co mi się nie spodobał to ukazanie EFA jako bandy recydywistów i szaleńców.

MS IGLOO - The Gravity Front - dużo nie ma tu do dodania. Tym razem akcja dzieje się po stronie EFA i każdy z 3ech odcinków opowiada historię innej osoby. Fabularnie dalej bez fajerwerków. Denerwujący za to był motyw bogini śmierci w każdym odcinku. Animacje za to zostały jeszcze bardziej dopieszczone (poza mimiką twarzy, która jest jeszcze bardziej komiczna niż w poprzedniej części). Dobry dodatek do serii, ale ogólnie zbędny. RTX-440 Ground Assault Type Guntank był całkiem fajny za to.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #745 dnia: Lutego 03, 2013, 08:35:28 pm »
Skończyłem oglądać oba sezony Code Geass i póki co jest to jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Drugi sezon zdaje mi się lepszy od pierwszego, ale pewnie oba są tak samo dobre. Chciałem obejrzeć jeszcze wszystkie OVA'y, ale Akito the Exiled ma tylko jeden z czterech odcinków, wolę więc poczekać aż wyjdzie całość. Obejrzałbym coś z mecha jeszcze, ale wziąlem się Higurashi No naku Koro Ni i jak na razie bardzo mi się podoba, a jestem na 11 odcinku. Choć dwa pierwsze odcinki trochę mnie nudziły i nie wiem ile w tym zasługi Code geass :D. No i bardzo podoba mi się op do Higurashi.
Tutaj wersja full
http://www.youtube.com/watch?v=9opZi6PluKI

Widziałem też że jest film aktorski, kiedyś trzeba będzie sprawdzić, podobnie Death Note.

No i na pożegnanie z CG mój ulubiony track chyba.
Albo dwa
http://www.youtube.com/watch?v=zL7XfdBXiV8
http://www.youtube.com/watch?v=6WbhnLC2Y-A

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Anime
« Odpowiedź #746 dnia: Lutego 05, 2013, 06:53:50 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?