Autor Wątek: Final Fantasy XIII-2  (Przeczytany 13392 razy)

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Final Fantasy XIII-2
« dnia: Stycznia 20, 2011, 06:46:50 pm »
Gra się zbliża, podobno ma być wydana pod koniec tego roku. Ogólnie może jakaś dyskusja? Ktoś oczekuje, bardzo jest ciekawy tego tytułu czy może raczej po tym co było z FFX-2 raczej podejście nijakie?

trailer do FFXIII-2
http://www.youtube.com/watch?v=uuxnOto-YDE

Sam w XIII niestety jeszcze nie grałem ale niedługo się to zmieni. Szkoda że jak tylko wgrałem film na kanał YT naszego portalu od razu go zablokowali. Oglądanie na YT raczej jest wygodniejsze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2011, 01:15:08 am wysłana przez kALWa888 »

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2011, 08:53:20 pm »
Ja nie ryzykuję, odpuszczę sobie XIII. Chociaż designy w XIII-2 mi się podobają, to nie przekona mnie to do zakupu tej gry. No chyba, że opinia o grze będzie naprawdę dobra, wtedy rozważę, hehe.

Offline Sephiroth18

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
  • P-F-K Skład
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 15, 2011, 05:23:18 pm »
Ja myślę że gra się dobrze zapowiada byleby nie było tej liniowości jak w ff XIII.
Denerwuje mnie bardzo to że nie mogę skompletować całej ekipy i zmienić członków walk.Mam nadzieje że w następnej odsłonie się to zmieni.
Final Fantasy VII (PSX) Forever

Offline domcio312

  • Soldier
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 18, 2011, 10:42:45 pm »
Mam nadzieje....że pierwszy wyjdzie versus albo agito  :F

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 18, 2011, 11:17:08 pm »
Pierwsze z wszystkich pojawi się chyba Agito. No chyba że premierę przesuną. Ostatnie będzie chyba Versus

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2011, 02:37:33 am »
Jak dla mnie to będzie coś na wzór FF X-2. Obawiam się chaotycznie i niedbale przygotowanej grafiki gry. Spodziewam się rozwinięcia wątków postaci, czy jakoś tak, bo chyba Musiol mi o tym pisał. Sama nie wiem czego bym chciała. Wypadałoby najpierw kupić w końcu to FF XIII i wtedy trochę pogdybać o sequelu.
Ciekawe jest to, że Lightning z futurystycznego sportowego ubranka wbija się w zbroję. Cóż to za uwstecznienie? Ja tam w filmikach FFXIII widziałam spluwy i latające autka czy tam skutery.. Chociaż z drugiej strony jakby spojrzeć na te plemienno-hipisowskie motywy u Vanille, to oni wszystko walą do jednego gara.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:09:16 am »
Finale od kąt pamiętam były mieszanką futurystyki z starożytnością itp... Dajmy takie ff 7 wysoka technologia a bronie maszynowe laserowe a główny bohater lata z kawałkiem żelastwa w dłoni  :F . Myślę że ff 13 - 2 będzie miał taki sam system walki co w 13 bo bardziej szybszego systemu to już wymyślić się nie da chyba że by zrobili taki jak w SO 4 choć wątpię. Co do grafiki jak to w nowszych wersjach zawsze są wniesione poprawki mam nadzieje że tym razem bardziej się postarają i zamiast posłać zieloną wykładzinę na gran puls zrobią coś bardziej przypominającego trawę xD. A co do ubranka lighting to faktycznie troszeczkę, dziwne że z munduru wskakuje w zbroje no ale od kąt pamiętam zawsze w kontynuacjach bohaterowi zmieniano struj przykładami są juna z jakiejś tam kiecki w normalne ciuchy albo cloud choć tu zmiany dużo nie zaszło z mundurowego ubranka wskoczył w jakiś sweter z czarną peleryną na ramieniu. Teraz to ciekaw jestem czy w ogóle będzie dostępna tam magia bo wątpię żeby lighting znów należała do l'cie. ( może będą materie xD )

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:31:32 am »
Pusiek, weź słownik jakiś i jebnij się nim w 'łep'.
 A tak apropos XIII-2. Jak widać po FF X-2, kontynuacje Square nie wychodzą kontynuacje. Jednak trzeba mieć nadzieję.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 05, 2011, 05:41:24 pm »
To nie tak, że SQEX nie wychodzą sequele. Jedynie z FF X-2 tak było, że się nie przyjęła gra ogółem mówiąc. I nie chodzi tu przecież o battle system, grafikę itp, ale o fabułę, która całkowicie różni się od tego co zawsze było przedstawiane w serii Final Fantasy. Gdzieś wyczytałem porównanie (może nawet na SZ), że FF X-2 to Aniołki Charliego po japońsku. To jest chyba główny problem tej gry. Mi się wydaje, że w przypadku XIII-2 nie mamy się co martwić jeśli chodzi o klimat gry. Zmian aż tak wielkich i znacznych jeśli chodzi o charakter gry raczej nie będzie. To może być pierwszy udany sequel FF w historii. Ale tylko może. Jak znam życie i tak większość będzie uważała XIII za lepszą od następczyni.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 05, 2011, 06:03:49 pm »
Gdzieś wyczytałem porównanie (może nawet na SZ), że FF X-2 to Aniołki Charliego po japońsku. To jest chyba główny problem tej gry.
Rzeczywiście problemem X-2 może być ta całkowita zmiana. Cnotliwa Yuna przechodzi taką zmianę, co za sobą ciągnie całkowitą zmianę otaczającego świata. Za duży szok, może zbyt wiele zmian względem pierwszej części (bo jednak było ich trochę).

Cytuj
Jak znam życie i tak większość będzie uważała XIII za lepszą od następczyni.
I właśnie uważam, że jakakolwiek okaże się ta gra, to porównywanie do FFXIII będzie chyba największym błędem. To nie kolejna część serii, to jest sequel, jakby pobieranie dodatkowych patchów do gier z PSN. To nieco inna kategoria. Jej zamysłem jest dołożenie kilku stronic scenariusza do części pierwszej, a nie konkurowanie z nią za pomocą swojej nowej, fascynującej historii. FF XIII-2 będzie częściowo korzystało z tego co jest w FFXIII, więc jak można to porównywać?
Do porównania może iść np. całokształt wykonania sequelu między tym z dziesiątki, a tym z trzynastki, o.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 05, 2011, 06:06:30 pm »
Aura niestety nie posiadam tego rodzaju książek. Więc nie mogę wykonać tego polecenia.  :P

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 05, 2011, 06:30:39 pm »
Refielle, ja wiem że nie ma sensu porównywać FFXIII od FFXIII-2 ale jak znam życie to ludzie tak robią. Ile razy było mówione że pierwsza częśc serii (która wyszła na PSX) jest lepsza od drugiej (która pojawiła się na PS2)...

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 05, 2011, 06:40:40 pm »
Refielle, ja wiem że nie ma sensu porównywać FFXIII od FFXIII-2 ale jak znam życie to ludzie tak robią. Ile razy było mówione że pierwsza częśc serii (która wyszła na PSX) jest lepsza od drugiej (która pojawiła się na PS2)...
A głupi są ludzie. Można porównywać np. Silent Hill 1 i 2, ale do porównania z FFXIII powinien posłużyć w takim układzie np. FFXII czy FFXV.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 05, 2011, 06:49:01 pm »
Refielle, ja wiem że nie ma sensu porównywać FFXIII od FFXIII-2 ale jak znam życie to ludzie tak robią. Ile razy było mówione że pierwsza częśc serii (która wyszła na PSX) jest lepsza od drugiej (która pojawiła się na PS2)...

To nie tak Kalwa, że skazuję FF XIII-2 na potępienie, ponieważ nie przypadła mi do gustu X-2. Ja tak naprawdę mam nadzieję, że Square nie zrobi takiego 'przewrotu charakteru' bohaterów XIII. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi? Twoja przedmówczyni o tym pisała. Fabuła w FF XIII była zajebista. Ale w moim odczuciu jednakże nie dlatego, bo sama historia. Większą rolę odgrywała główna bohaterka. Zmienić to, kim była, to tak naprawdę eksperyment, który nie wszystkim by się spodobał.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:01:11 pm »
Nie no ja rozumiem. Zmienią główną bohaterkę i resztę, ale nie sądzę żeby te zmiany były tak znaczne jak w sequelu dziesiątki. A wszystkich fanów i tak nie zadowolą.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:09:23 pm »
Tak się zastanawiam skoro lighting ubrali w zbroje to co oni zrobią snowowi sazhowi i reszcie ^_^

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:19:08 pm »
wsadzą w czołg

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:25:51 pm »
@Kalwa no tu masz rację, wszystkim w gusta nie trafią. Ale dobrze to ująłeś. Oby te drobne zmiany nie wpłynęły na to wszystko tak jak w FF X-2.
@Pusiek Akurat do wyglądu Lightning nic nie mam. Pasuje do Jej charakteru. Ale jak to samo zrobią ze Snowem, to moja dziewczyna się potnie o.O.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 05, 2011, 07:55:01 pm »
No właśnie tego się obawiam że ze snowa zrobią steinera xD albo wyobraź sobie sazha murzyn w afro w zbroi tragedy  :confused: xD

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XIII-2
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 07, 2011, 04:09:27 pm »
Oj tam, zmiana nastroju będize, ale na pewno nie w j-pop, tylko w poważniejsze i ciut mroczniejsze klimaty. Zapowiadano to od razu przy ujawnianiu gry. Nie ukrywam, że FF XIII mi przypadło do gustu i jeśli XIII-2 skupi się na odpowiednich wątkach, to ja się cieszę bardzo.