Autor Wątek: FPP  (Przeczytany 15687 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 25, 2005, 11:35:32 am »
battlefield2... na multiplayu miód gierka. kule świszczą w powietrzu. a co do CoD2... trochę się zawiodłem przy kampani... strasznie krótka. Ja z swojej stony polecam battlefielda. No i w wolnych chwilach gram jeszcze w HalfLife... po tylu latach nareszcie zdobyłem jedynkę. Mniam :D
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 30, 2005, 08:49:39 am »
O dżizas! O dżizas! Nareszcie mam oryginalnego Half-Life'a 2! Gra przez neta w HL2 Deathmatch to naprawdę wspaniałe przeżycie. Jeszcze muszę się wkręcić w Counter Strike - Source (CS 1.6 nie miałem w pakiecie, a szkoda). Cieszę się głównie dlatego, że jest to moja pierwsza kupiona gra z opcją Multiplayer i nie będę musiał się już bawić z non-steam i non-steam down.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 09, 2006, 04:49:18 am »
F.E.A.R.... chwilę dziś pograłem. sliczna graficznie, dobraoprawa muzyczna i ten klimat.... gra jest naprawdę momentanibardzo straszna. tylko aby to czuć wymagany jest odpowiedni klimat do grania - zgaszone światło i słuchawkina uszach. polecam :) :) :)
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 09, 2006, 05:05:23 am »
Hm...bo ja wiem czy F.E.A.R. jest taki straszny ? Grałem Twoją metodą i niektóre momenty NAJWYŻEJ wywołały u mnie dreszcze. Gra ogólnie jest dobra, ale strasznie krótka i ma skaszanione zakończenie rodem z bajeczek a'la "Gęsia Skórka" z Kox Kids. Grafika jest oczywiście bardzo ładna, choć momentami miałem wrażenie plastikowości. Za bardzo się błyszczało wszystko. Ponoć miała mieć wspaniałą fabułe...ja do samego końca napisów nie wiedziałem wogóle o co biega z tym całym "zaskoczeniem fabularnym". Może zaskakujące miało być to, że zawsze wszystko musiało się spieprzyć ? Oczywiście nie odradzam nikomu tej gry. Wręcz przeciwine gorąco ją polecam. Choć Half-Life 2 lepszy. Szczególnie z modami typu Garry's Mod czy Half-Life 2-Substance.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2006, 05:06:41 am wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 09, 2006, 05:09:08 am »
nie wiem, moze to pierwsze wrazenie po pol godziny gry.... na pierwszy rzut oka i tyle co w nia gralem, bardzo mi sie spodobala. moze idealizuje, bo od dawna, bardzo dawna nie gralem w rewelacyjnego Fps'a.....
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 09, 2006, 05:14:03 am »
Po demie FEARa też byłem zachwycony (i przy nim się najbardziej bałem). Szkoda tylko, że w demie pokazano wszystkie najlepsze momenty strachu i wycięto w grze parę fajnych motywów z niego.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
FPP
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 16, 2006, 10:38:34 pm »
Grałem chwilkę w Black'a i powiem: przezajebista gierka. Przejdę ją później, ale grafika i dbałość o detale poprostu miażdżą, choć jak dla mnie troszkę dziwnie się gra na analogach, ale pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 16, 2006, 11:03:54 pm »
Cytuj
Grałem chwilkę w Black'a i powiem: przezajebista gierka. Przejdę ją później, ale grafika i dbałość o detale poprostu miażdżą, choć jak dla mnie troszkę dziwnie się gra na analogach, ale pewnie kwestia przyzwyczajenia.
O ile pierwsza misja jest łatwa i króciutka, to następne przysparzają coraz więcej nerwów, checkpointy są co jakieś 20 minut (1 misja trwa ok. godzinę), a celność przeciwników jest prawie 100%-owa. Jednakże fakt faktem, gra jest dobra. Może nie "przezajebista", bo większość gry to typowa młócka, ale jest dobra. I pod względem grafiki, muzyki jak i grywalności. Postacie (A raczej ich ciała) zachowują się lepiej niż w Half-Life 2 czy F.E.A.R. Nie ma tam ragdoll'i, ale ciała są "interaktywne" z otoczeniem. Jeśli zestrzelisz kolesia przy barierkach to przeleci przez nie (czasem będzie próbował jeszcze złapać się za nie rękami), jeśli zabijesz kolesia z shotguna to ładnie czasem zawiśnie na oknie. Otoczenie też się ładnie zachowuje. Pamiętam jak mi oczy wyszły na wierzch widząc jak wali się cała wieża po moim strzale z RPG-7 w pierwszej misji (jest to wszystko zaprogramowane, bo normalnie budynku się nie da zniszczyć, ale efekt był ładny). Oprócz długich checkpointów denerwująca jest kwestia braku jakiejkolwiek mapy, nieskończona amunicja do RPG-7 u przeciwników i czasem śmieszne AI przeciwników. Wogóle nie reagują na jakiekolwiek wybuchy koło nich. Poprostu stoją jak wryci. Twoi pomocnicy także nie są za inteligentni. Chodzą cały czas za tobą i często gdzieś się zawieszają, celnością nie grzeszą, ale są za to nieśmiertelni. Ogólnie gra jest dobra, wręcz bardzo dobra, ale to wciąż ciągła młócka przeciwników gdzie jedyna jej "taktyka" polega na schowaniu się za czymś (wybieganie w niej na linię ognia to nie za dobry pomysł, ale często konieczny) i ostrzeliwaniu wroga. Na 10/10 gra raczej nie zasługuje jednak należy się jej solidne 8/10.

Musiol - prawie identyczne sterowanie jest w Red Faction (polecam, gra ma bardzo dobrą fabułę). Lewy Analog - chodzenie, Prawy Analog - celowanie, R1 - strzał.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
FPP
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 16, 2006, 11:11:32 pm »
W Red Faction grałem na kompie. A To co mówiłeś o wieżowcu to też pozytywnie zaskoczyło, kumpla też. No nic, jak przejdę całość (czyli ok.8 godzin) napiszę pełną opinię.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 07, 2006, 01:51:19 am »
Grałem dzisiaj w demo nowego FPP, który ma się ukazać - Prey. Poraz pierwszy chyba w grze pojawiają się dzieci ! Oczywiście nie mowię tu o NPCtach, które nic nie robią ! Jak widziałem jak dziewczynka zamienia się w jakiegoś ducha (?) i nabija jakiegoś małego synka na wystającą rurę to mi szczęka opadła. Ta gra raczej nie przejdzie :F Ogólnie to jest zaj***sta. Fabuła jest bardzo "cliche". Jesteśmy współczesnym indianinem, który ma gdzieś swoich przodków i ich wiarę. Razem ze swoim dziadkiem i dziewczyną prowadzimy bar. Pewnej deszczowej nocy świat jest atakowany przez kosmitów i porywają nas na swój pokład. W wyniku sabotażu ze strony jednego z ufoków zostajemy uwolnieni i musimy uratować naszego dziadka i dziewczynę. Spójrzmy jednak na to z innej strony - fabuła JEST oryginalna, bo nigdy, de facto, nie było gry, która by się tak zaczynała (indianin vs. UFO). Nie jesteśmy też już niemym madafaką. Nasza postać rzuca różne komentarze podczas gry (głównie coś na styl "Holy shit !" czy "What the hell is that ?!"). Demo jest dość długie (chyba z 45 minut grałem), grafika na enginie Dooma 3 więc jest bardzo ładna, muzyka...hm...nie wsłuchiwałem się, ale oprawa dźwiękowa jest nawet miła dla ucha (w barze leci jakiś kawałek z Judas Priest). Bronie są bardzo ciekawe. Zaczynamy z kluczem francuskim, potem zdobywamy coś na styl karabinka maszynowego, wybuchowe robaki i broń ładowaną za pomocą punktów energetycznych rozlokowanych w różych miejscach gry. Ja widziałem dwa rodzaje strzałów - zwykły pomarańczową kulą energetyczną i coś na rodzaju opryskiwania przeciwnika jakimś kokonem. W grze zdobywamy także pewną moc, o której nie będę pisał bo bym musiał rzucić dość ostrego spoilera. F.E.A.R. to nie jest, ale niektóre momenty potrafią podnieść poziom adrenaliny we krwi. Jak dla mnie to zapowiada się bardzo dobra gra.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2006, 01:57:28 am wysłana przez Dark Butz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #50 dnia: Września 14, 2006, 12:06:04 am »
W zasadzie nie specjalnie przepadam za gatunkiem FPP, przyznam się wam, że ostatnio zacząłem troche pocinać w Quake 3. Może nie zacząłem... już kiedyśtam w niego dosyć długo grałem, ale ciągle jestem cieniutki koszmarnie (na szczęście, moi kumple są gorsi ode mnie). Brzydze się CS'em, ale gra w Q3 w kilka osób to całkiem ciekawy pomysł. Chyba nie ma gier, które lepiej nadają się do gry sieciowej niż FPP (Starcraft ujdzie, ale nie specjalnie go kocham, a MMORPG nie dają tyle frajdy, co rozwalenie kogoś railgunem). Q3 jest niby stare i brzydkie, ale gra się bardzo przyjemnie, bo system jest bardzo rozbudowany i pozwala na bardzo wiele modyfikacji dla własnych potrzeb.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2006, 12:06:46 am wysłana przez Tantalus »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
FPP
« Odpowiedź #51 dnia: Września 14, 2006, 12:37:13 am »
q3 brzydkie...? ej, Tant, nie głos herezji... mimo upływu lat silnik q3 nadal zdaje egzamin i ładnie wygląda... chyba ze juz zapominamy o grywlnosci i tylko grafika sie liczy :P
Kame Hame Ha

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #52 dnia: Października 13, 2008, 01:29:51 pm »
bez smiechu na sali, ale od paru dni dopiero mecze stalkera. gra mi sie zajebiaszczo podoba.... klimat, anomalie... ja chce do czarnobyla !! ;f
Kame Hame Ha

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #53 dnia: Października 13, 2008, 02:17:44 pm »
Tak, stalker ma to coś ;) pomijając OGROMNĄ ilość bugów, problemy z AI i trochę niedorobiony silnik ;) ogólnie gierka i tak mi się podoba :P
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #54 dnia: Października 13, 2008, 02:27:20 pm »
Żeby pozbyć się tych bugów wystarczy zainstalować Oblivion Lost (najlepiej jeszcze z modem ArsenOL, który dodaje 80+ broni). Przy okazji przy nim Stalker staje się jeszcze zajebistszy.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #55 dnia: Października 13, 2008, 03:14:44 pm »
ale mówimy tu o clear sky czy zwykłym, bo ja miałem na myśli już nowego :P
]


Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #56 dnia: Października 13, 2008, 03:24:23 pm »
Mówiłem o SoC. A Clear Sky ma w sumie w sobie parę rzeczy, którą miał Oblivion Lost - Emisje (Blowout w SoC z tym, że po nim pojawiały się stada mutantów), czy naprawa ekwipunku. Jedynie brakuje w nim mutantów, które były w OL (Dwarf, Izlom, Wild Cat), transmutacji artefaktów, śpiwora i paru broni.
A co do bugów to wystarczy ściągnąć patche, które naprawdę sporo naprawiają (m.in. ten na teoretycznie niekończącą się kasę).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Growlanser

  • Tantalus Zombie Creation
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 623
  • MusSskkk
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #57 dnia: Października 14, 2008, 05:27:17 pm »
Stalker to faktycznie świetna gra - Motyw połączenia RPG z FPP szczególnie mi się podoba. Szkoda tylko, że gra jest zbugowana bo naprawdę ma potencjał (mówie o SoC zwykłym. W Oblivion Lost nie gralem).

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: FPP
« Odpowiedź #58 dnia: Października 15, 2008, 05:30:33 pm »
Stalker to faktycznie świetna gra - Motyw połączenia RPG z FPP szczególnie mi się podoba. Szkoda tylko, że gra jest zbugowana bo naprawdę ma potencjał (mówie o SoC zwykłym. W Oblivion Lost nie gralem).
Mówienie, że Stalker ma elementy RPG to jak mówienie, że Need for Speed to połączenie wyścigówki z RPG, bo ma statystyki i wymieniamy w nim części.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: FPP
« Odpowiedź #59 dnia: Października 17, 2008, 07:52:49 pm »
Właśnie mam okazję zaliczać Czyste Niebo. Szczególnie podoba mi się w nim modyfikowanie oraz naprawa kombinezonów i broni. Wreszcie trzeba też oszczędzać forsę co do rubla - zwłaszcza, że teraz bardzo mało jest artefaktów, a i one same są zwykle otoczone anomaliami oraz niewidzialne. Heh, wychodzę właśnie z Doliny, a wciąż używam starego, dobrego Kałasza (zmodyfikowanego, ale wciąż parę końcowych poprawek czeka na przypływ kasy), a nawet, lol, strzelby myśliwskiej - ma taki zasięg i siłę obalającą, że zazwyczaj jeden dobrze wymierzony strzał wystarcza na dzika/nibypsa/snorka/co tam jeszcze, cholera, jest.