Autor Wątek: Dragon Nest  (Przeczytany 11978 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Dragon Nest
« dnia: Września 09, 2011, 04:05:11 am »
Przełamałem się i gram w MMORPG'a. To nie w moim stylu, ale dałem się przekonać kumplom i nie żałuję.

Dragon Nest to jeden z nowszych jRPG'ów, podoba mi się głównie dlatego, że nie ma w nim dużego nacisku na ten czynnik Massive i w zasadzie samą rozgrywka to co-op (drużyna max do 4 osób). Od innych jRPG'ów odróżnia go to, że innych bohaterów spotykać możemy tylko w miastach - jak wyjdziemy z miasta, to dungeony są tylko dla nas (+ naszej drużyny), nie spotkamy innych graczy kradnących nasze itemy i zabijających nasze moby.

No i sama gra nie jest tak przytłaczająco nudna jak zwykle jest z MMO, że gra polega na klikaniu w potwory. To action RPG, mechanika bardziej tu przypomina Kingdom Heartsa. Do tego ma śmiesznie niskie wymagania, bardzo ładną grafikę, świetny soundtrack i ciągle jest co robić.

Ja i moi kumple gramy w otwartej becie, którą zorganizowano kilka miesięcy temu w regionie SEA. Klient waży 2 GB.

http://dn.cherrycredits.com/

Jeżeli ktoś gra, to niech opowie więcej o wrażeniach. Jak ktoś chce zagrać ze mną/moimi znajomymi, to proszę tworzyć postać na pierwszym serwerze (najlepiej łuczniczkę, bo nikt z moich ziomków nią nie gra).

Offline Growlanser

  • Tantalus Zombie Creation
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 623
  • MusSskkk
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #1 dnia: Września 09, 2011, 11:07:32 am »
Z tego co widzę na filmikach z gry, to jestem pod wielkim wrażeniem. Nie grałem jeszcze ale widzę, że gra ma sakramencki potencjał jeśli chodzi o czysty fun płynący z rozgrywki. Od dawna szukałem czegoś co tak naprawdę będzie odskocznią od WoW i będzie zawierać więcej interakcji z postacią niż tylko targetowanie mobów i spamowanie klawiszy 1-9. Niestety na razie mój komputer padł i nie chce wstać dlatego mój dostęp do internetu to komp znajomego, ale jak tylko będę mógł z chęcią sprawdzę co w piszczy w Leżu Smoka : )

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2011, 01:30:35 pm »
ja z heciakiem gram na amerykańskim, ciężej się logować (czeba przez proxy) ale mniejsze lagi. Mamy własną gildie ale jest nas 2 więc w/e ;x Dobiliśmy max lvl (24) więc tera czekając na podwyższenie polujemy na itemy. Gra się dość ciekawie.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2011, 02:05:50 pm »
Z tego co widzę na filmikach z gry, to jestem pod wielkim wrażeniem. Nie grałem jeszcze ale widzę, że gra ma sakramencki potencjał jeśli chodzi o czysty fun płynący z rozgrywki. Od dawna szukałem czegoś co tak naprawdę będzie odskocznią od WoW i będzie zawierać więcej interakcji z postacią niż tylko targetowanie mobów i spamowanie klawiszy 1-9. Niestety na razie mój komputer padł i nie chce wstać dlatego mój dostęp do internetu to komp znajomego, ale jak tylko będę mógł z chęcią sprawdzę co w piszczy w Leżu Smoka : )

Zapraszamy hehe.

ja z heciakiem gram na amerykańskim, ciężej się logować (czeba przez proxy) ale mniejsze lagi. Mamy własną gildie ale jest nas 2 więc w/e ;x Dobiliśmy max lvl (24) więc tera czekając na podwyższenie polujemy na itemy. Gra się dość ciekawie.

Lagi w SEA nie są tak tragiczne jakbym się spodziewał. Tutaj level max to 40 w tej chwili, czyli beta jest zaawansowana dosyć.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2011, 06:53:33 pm »
jak walczyłeś w trybie abyss to zobaczysz ze te nietragiczne lagi to kwestia życia i śmierci, zwłaszcza w mino nest

-----
tant nie możecie mieć limitu 40 bo nie ma tam nawet jeszcze cyrku, chyba że grasz na koreańcu nie sea ;x a ceny tam sa to taakie niskie że ledwo bym tam 100g nastkukał gdy na us mam 1k po sprzedaży prezentów od adminów
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2011, 12:53:59 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2011, 07:13:56 pm »
Wycofuję się z tego, co pisałem. Faktycznie, limit jest do lv24, czego do dzisiaj nie byłeś świadomy. Fabularnie są tylko 3 chaptery, nie można się do trzeciego miasta jeszcze dostać. Ale to by nie było najgorsze.

SEA zaczyna blokować europejskie IP. Takie wnioski wynoszę z własnych obserwacji (moje konto i konta większości kumpli są poblokowane). Co więcej chyba ich banuje, więc proxy pewnie dużo nie pomoże. Znaczy to, że ktoś (chyba niestety Nexon EU) szykuje się do wydania gry w EU, chociaż żadnych potwierdzonych informacji w sieci na ten temat nie widzę. Wczoraj dobiłem maksymalny level, dzisiaj mnie wywaliło z serwera, po czym nie mogłem się już dostać. Krótko mówiąc dupa.

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #6 dnia: Września 11, 2011, 10:27:39 pm »
To dobrze,że nie ściągałam XDDD

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #7 dnia: Września 11, 2011, 11:53:46 pm »
da rade przez proxy, ponoć nexon słynie z wypierania innych nacji ale nie z ich usuwania. A w eu ponoć dopiero w 2k12 ma wyjść a zanim się rozkręci to uhuhu.
Well zawsze możecie przyjść na us jest bardziej zaawansowany ;d

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #8 dnia: Września 13, 2011, 11:39:29 pm »
Wycofuję się z tego co napisałem, że się wycofuję z tego co napisałem. IP zostały chyba dzisiaj albo wczoraj odblokowane, wydaje mi się, że zrobili to, żeby odciążyć serwery. Lagi są niestety teraz bardziej zauważalne, przynajmniej u mnie, chociaż nie wykluczam, że są graficzne, czyli po mojej stronie.

Anyways, pogram jeszcze chwilę, zrobię sobie sprzęt i tytuły, przejdziemy Mino Nest i na spokojnie przestanę w tą grę grać w oczekiwaniu na patch.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #9 dnia: Września 14, 2011, 12:49:06 am »
żebyś się nie zdziwił z tym przechodzeniem nesta ;d
well może was jest więcej, jak z heciakiem podeszliśmy za pierwszym razem, bez niebieskiego sprzętu na sobie to nieźle nam nakopali. Ale teraz mamy już prawie cały zestaw więc niedługo 'take 2', a póki co exploitujemy abysa

Cytuj
IP zostały chyba dzisiaj albo wczoraj odblokowane, wydaje mi się, że zrobili to, żeby odciążyć serwery.
w końcu zablokują, żeby się pozbyć obcokrajowców, bo za dużo ludzi tam mają
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2011, 12:51:17 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #10 dnia: Września 14, 2011, 01:19:00 am »
Cytuj
w końcu zablokują, żeby się pozbyć obcokrajowców, bo za dużo ludzi tam mają

Nie, raczej nie. Z punktu widzenia wydawcy, im więcej graczy tym lepiej. Zablokują albo jeżeli faktycznie technologicznie nie dadzą rady (a chyba jednak sobie poradzą) albo jeżeli ktoś w Europie kupi licencje na Dragon Nesta i będą prawnie do tego zobligowani.

Cytuj
żebyś się nie zdziwił z tym przechodzeniem nesta ;d

Dzisiaj dla jaj wlazłem solo, zabili mnie w trzeciej walce hehe.

Cytuj
well może was jest więcej, jak z heciakiem podeszliśmy za pierwszym razem, bez niebieskiego sprzętu na sobie to nieźle nam nakopali. Ale teraz mamy już prawie cały zestaw więc niedługo 'take 2', a póki co exploitujemy abysa

Nas będzie 4 do Nesta, ja mam już 4 sprzęty z seta na lv24 (już wykute), generalnie jestem wyjątkowo potężnym księdzem. Z kolei kumpel ma sam sprzęt na najwyższy poziom, do tego kilka Ancientów, więc mamy Tanka. Wejdziemy tam najpewniej w składzie Merc, Sword Master, Paladyn i Priest. Jak się jeden kumpel nie uwinie, to najwyżej bez Pala.

Jedyny problem to to, że event z Minotaur Nestem jest do 22.IX tylko. Nie wiem czy go zamkną potem, czy co, ale tak stoi napisane, więc trza się sprężyć.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #11 dnia: Września 14, 2011, 12:22:16 pm »
różnica cen u nas a u was jest taka us >................................................................................................>fil, wiec u was łatwiej się uzbroić ale raczej trudno dojść do tytułu billionaire lub wogóle zarobić trochę grosza ;d

Cytuj
Jedyny problem to to, że event z Minotaur Nestem jest do 22.IX tylko. Nie wiem czy go zamkną potem, czy co, ale tak stoi napisane, więc trza się sprężyć.
u nas nic nie pisze ale to jest raczej stały dun

Cytuj
Z punktu widzenia wydawcy, im więcej graczy tym lepiej.
ten wydawca nie jest normalny, bo by mu wisiało kto kupuje nx jak długo go kupuje, a tak nie ma żadnej możliwości wymiany gold>nx a to co najlepsze jest bind (patrz powiększanie stasha i backpacka)

Offline Ozbourner

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
  • Peacock?
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #12 dnia: Września 22, 2011, 06:16:53 am »
wiec ja sie wypowiem dosc szybko: gierka strasznie podobna do vindictusa gralem nie podobalo mi sie wole vindictusa z powodu..hmm duzo by tego bylo ale miedzy innymi oprawa graficzna i fabula.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #13 dnia: Października 15, 2011, 02:15:06 am »
We wtorek wchodzi patch z lv32 i Saint Haven. Wcześniej już wszedł lunapark i Dark Lair. Czyli gra dosyć szybko się rozwija. Tak piszę dla zainteresowanych.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #14 dnia: Października 15, 2011, 11:44:27 pm »
u nas wszedł kilka tygodni temu ale narazie przerwę robimy ;d

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2012, 04:02:13 pm »
Jeżeli jeszcze nie wiecie, to gdzieś za miesiąc Dragon Nest wchodzi na europejski rynek. Ruszyła już europejska strona oficjalna, w tej chwili gra jest na etapie alfatestów, ale jako, że bazują na wersji SEA i sprawdzają głównie lokalizację gry, wszystko ma wystartować pod koniec roku.

Ja będę pewnie grał i wciągnę w to paru kumpli. Jeżeli ktoś jest chętny po raz pierwszy zagrać ze mną w jakiegoś MMORPG'a, to będzie miał ku temu wyjątkową okazję.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 22, 2012, 06:06:40 pm »
wiemy ale na alfe się nie załapaliśmy

---------

czy ktoś poza mną i heciakiem stara się o nagrody za cbt?
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 04:28:59 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 22, 2013, 07:42:44 am »
Czesc ludzie. Dzis rano zaczalem moje zmagania z DN EU(zupelnie przez przypadek) i stwierdzam, ze jest to jeden z najlepszym MMOjRPG w jakiego mialem okazje zagrac. Glownie przez mechanike gry i ciekawy, plynny system walki. Jak cos gram ,,najtem'', wale ,,ze suorda'', a moj nick w grze to Krausser.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 22, 2013, 01:58:56 pm »
Czesc ludzie. Dzis rano zaczalem moje zmagania z DN EU(zupelnie przez przypadek) i stwierdzam, ze jest to jeden z najlepszym MMOjRPG w jakiego mialem okazje zagrac. Glownie przez mechanike gry i ciekawy, plynny system walki. Jak cos gram ,,najtem'', wale ,,ze suorda'', a moj nick w grze to Krausser.

Moja druga postać to też swordman, chociaż przestałem nią grać na 16ym levelu. Jakby co, to MarvelliX i Heti (lurker forumowy) mają maksymalny level i są w jakiejśtam gildii. Ja gram w to z trzema kumplami jeszcze, mam Priesta na lv35, kumple Arcanist lv35, Mercenary lv33 i Archer Lv12 (nie ogarnia jeszcze ten jeden). Gram regularnie od miesiąca gdzieś.

Mam mieszane uczucia względem tej wersji, bo widać od razu, że jest to bezpośrednia kopia DN SEA z niewielkimi zmianami, wprowadzonymi przez zupełnie nieudolny zespół. Jak dla mnie zrobienie capa na lv40 jest głupotą z punktu widzenia wydawcy, powinni w pierwszej fazie gry ustawić blokadę na lv24. Nie wiem też co robili ci tłumacze, bo w połowie questów w Saint Haven nazwy dungeonów są niespójne lub wręcz błędne, lokacje inaczej nazywają się po wejściu, inaczej na tablicy z questami i jeszcze inaczej na liście achievementów. Boli mnie też, że nie ma kawałka Erutan w Calderocku, bo był zajebisty. Oryginalny voice acting pewnie zostawili przez lenistwo, a nie przez prośby fanów.

Poziom trudności się trochę chyba podniósł, ale uprościli crafting - nie ma czterech rodzajów klasowych kryształów, a tylko jeden (Alteum), tak samo nie ma kilku rodzajów powderów i extractów za Nest'y, przez co dużo prościej się robi i wzmacnia sprzęty. Wzmocniono skille - jak moje buffy w SEA działy przez minutę, tak tutaj mają 180 sekund. Wywalono wejściówki do Nestów (w sumie bez sensu były), enhancement code'y, książki do skilli, możliwość craftowania niebieskich sprzętów na lv24 i lv32. Zmuszono do wydawania odpowiedniej ilości SP na podstawowej klasie, utrudniając zarządzanie postacią. ABP, które zwiększały zdobywanego expa zmieniono na BP, które ogranicza ilość dungeonów, jakie można odwiedzić - nie podobało mi się to, ale limit jest tak nieskończenie wysoki, że trzeba być prawdziwym no-life'm, żeby go wyczerpać, więc te punkty nie służą żadnemu celowi jak dla mnie. Wszystko to przy bardzo niedbałej lokalizacji, bo np. powiadomienia przy ładowaniu planszy podają informacje, które są prawdziwe tylko dla SEA, a w Trading House są kategorie itemów, które nie zostały w tej wersji wprowadzone. Krótko mówiąc straszna lipa jeżeli chodzi o wykonanie.

No ale nie gra się źle, mogło być dużo, dużo gorzej. Jakby co, to mój nickname to Demiforce.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Dragon Nest
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 23, 2013, 12:24:12 am »
Cytuj
Jakby co, to MarvelliX i Heti (lurker forumowy) mają maksymalny level i są w jakiejśtam gildii.
nom ja mam akrobatke na 40 i priesta na 24 a heti elementalistke na 40, sword mastera na 33 i arcanistke na 24 (self mentoring ftw)

Cytuj
uprościli crafting - nie ma czterech rodzajów klasowych kryształów, a tylko jeden (Alteum), tak samo nie ma kilku rodzajów powderów i extractów za Nest'y, przez co dużo prościej się robi i wzmacnia sprzęty.
każdy sufix ma też te same składniki

Cytuj
trzeba być prawdziwym no-life'm, żeby go wyczerpać
pogadamy jak dobijesz 40lvl dzie robisz 3 abysy i nie ma daily bp ;x

btw Tant nie wiem czy wiesz ale jest mod z japońskimi głosami który całkiem fajnie brzmi (smiech sorca jest da best)
well ogólnie wygląd tej gry można modować jak się kce, ja pozmieniałem wszystkie armory archera i sorca, fryzury, skrzydła a nawet animacje skili (muzyki nie zmieniłem, mimo ze fajny pak na to jest bo za często zanika w dunach i ją całkiem wyłączyłem)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2013, 12:28:10 am wysłana przez MarvelliX »