Autor Wątek: Chrono Trigger OST  (Przeczytany 1968 razy)

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Chrono Trigger OST
« dnia: Stycznia 23, 2007, 09:51:08 pm »
Jest już temat o muzyce z CC więc dlaczego nie miałoby być tematu o ścieżce dźwiękowej z pierwszej części Chronosagi ;p
Zanim w ogóle zapoznałem się z kawałkami z CT ciężko mi było uwierzyć w opinie graczy o tym że muza z 16 bitowej, 10 letniej gry może tak wymiatać na całej linii. Było tak zanim zobaczyłem ją na własne oczy a raczej usłyszałem na własne uszy ;p. Yasunori Mitsuda po raz pierwszy ujawnił swój geniusz tworząc muzę która pomimo że archaiczna to imo do dziś miażdży tytuły z konsol nowej generacji. O takich rzeczach mówi się po prostu że są ponadczasowe. Utwory które skomponował Mitsek stworzyły niepowtarzalny klimat całej gierki i świetnie oddają ducha każdej epoki. Całego OSTa słucham regularnie z krótkimi przerwami i uważam go za drugą najlepszą ścieżkę dźwiękową z jRPGów pokonaną tylko przez jeden tytuł ;]

Ciężko mi wybrać ulubione utwory bo praktycznie wszystkie uważam za genialne, a co najwyżej jedne podobają mi się nieco mniej od drugich. No ale wypiszę parę które zapadły mi w pamięci:

Secret of the Forest – przepiękny lekko tajemniczy kawałek tak jak sugeruje zresztą tytuł.
Battle with Magus – Bez wątpienia jeden z najlepszych utworów z całego CT. Niesamowicie klimatyczny i świetnie pasuje do Magusa. Najbardziej podoba mi się początek z tym swoim boskim "napięciem" i lecącymi w tle podmuchami wiatru.
The Brink of Time – spokojna nastrojowa melodia, świetnie mi się jej słucha.
Schala’s Theme – również przepiękny i lekko mistyczny utwór który idealnie podkreśla charakter Schali. Trochę przywodzi mi na myśl utwór "Star Stealing Girl" z innej gry. Ciekawe dlaczego ;]
Undersea Palace – podoba mi się, ale nie wiem czemu, po prostu świetny xD
Last Battle – bardzo szybki, dynamiczny i wpadający w ucho utwór. Wiele razy nuciłem go sobie już pod nosem.

Fajnie by było jakbyście napisali co ogólnie sądzicie o muzyce z CT i jakie są wasze ulubione utwory.

EDIT:::::
nie spieszcie się tak, bo nie zdąrze wszystkiego przeczytać xD
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2007, 10:31:57 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 31, 2007, 11:48:46 pm »
No muzyka w Chorno Trigger była swietna (zreszta pare utworow zostalo poprostu troche pozmienianych i wsadzonych do Chrono Cross'a) i nawet pomimo ze gralem w CT juz za czasow koncowki zycia PSone to i tak wywierala ona bardzo pozytyne wraznie, nigdy jednak nie chcialo mi sie siegac po OST ze wzgledu na to ze miaem w glowie wlasnie to o czym ty mowisz, czyli archaicznosc.
Z chcecia bym jednak przesluchal calego teraz gdy przeczytalem twoj temat, nie wrzucilbys spakowanego OST'a gdzies na jakis server? Np. MediaFire z ktorego dosycszybko sie sciaga:

http://www.mediafire.com/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Chrabia

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
    • Polskie Centrum Chrono Sagi
Odp: Chrono Trigger OST
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2007, 04:28:47 pm »
Widzę, że wszyscy sobie wzięli do serca twoją prośbę...aż za bardzo xD.

Taaa, ost z CT po prostu wymiata :D. Znajdują się tam najlepsze melodie jakie słyszałem, to, że jest ona stara wcale mi nie przeszkadza. Nie wiem nawet jak opisać to genialne dzieło Mitsudy ;). Po prostu cudo i tyle.

Ulubione utwory:
-Magus theme (znany także jako Battle with Magus)
-Crono theme
-Wind theme (muzyczka lecąca kiedy chodzi się na mapie 600AD) - polecam posłuchanie sobie jak niektórzy ją grają na pianinie (fortepianie?), znajdziecie to na www.youtube.com
-World Revolution (walka z Inner Lavosem, czyli tym pierwszym środkowym)
-Balthasar theme (melodia, która pod względem klimatyczności przebija właściwie wszystko, kiedy ją słysze to czuje aż dreszcze :P)
-Frog theme
-The Brink of Time (czyli ta z End of Time)
-Lavos theme
-Black Dream
Powyższe utwory uważam za "najgenialniejsze wśród genialnych" xP.

www.chronosaga.pl - Polskie Centrum Chrono Sagi
www.chronosaga.pl/forum - forum