Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Siergiej

Strony: [1] 2 3 ... 352
1
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Kwiecień 14, 2020, 04:58:08 pm  »
No i jak wrażenia? Ja już się przymierzałem do zakupu, ale zobaczyłem że kosztuje 60 euro na PS Storze, więc stwierdziłem że poczekam aż stanieje. Znając życie wytrzymam tydzień i kupię i tak w pełnej cenie ¯\_(ツ)_/¯

2
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Kwiecień 12, 2020, 07:17:04 pm  »
Siema mordeczki, jak tam sobie radzimy z pandemią? Jest FF VII remake grany?

3
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Sierpień 16, 2018, 03:58:47 pm  »
bookuję bilety

4
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:57:17 am  »
No siema. Co tam u Was?

5
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:44:02 pm  »
Pewnie, że zdolności negocjacyjne są ważne, a na wielu stanowiskach kluczowe. Argument Reddita jest taki, że kobiety nie tylko rzadziej podejmują negocjacje (to można łatwo zrzucić na karb "ich problem, nie ma skilla, nie ma hajsu"), ale też są często negatywnie postrzegane za samą próbę: unconcious bias (patrz: CEO Microsoftu mówiący na scenie, że kobiety nie powinny prosić o podwyżkę tylko liczyć na dobrą karmę - WTF?). I pewnie, że lepiej byłoby wyeliminować bias, ale dobrze, że w ogóle coś się dzieje. A dzieje się wiele dobrego, wystarczy spojrzeć na to, że Yahoo, Reddit, General Motors, HP, IBM mają kobiety na fotelach CEO. Ale te zmiany trzeba kontynuować, bo ciągle jest gorzej niż lepiej i zostało bardzo dużo do zrobienia. To nie poprawność polityczna tylko fakt, potwierdzony setkami badań i wywiadów.

Cytuj
Druga sprawa - zawsze wszyscy chcą postępu w jedną stronę, ale masz też branże w których sytuacja jest zupełnie odwrotna. Studiowałem pedagogikę, byłem jedynym facetem na roku. Myślisz, że nie spotkałem się nigdy z jawną dyskryminacją i seksizmem na uczelni i praktykach?
Sorry za leciwy argument, ale zwolennicy progresu chcą żeby kobiet było więcej w radach nadzorczych i przy kompach, nikomu nie przeszkadza, że wśród szambonurków i górników podziemnych nie ma dam.
Tylko, że "postęp w jedną stronę" nie znaczy "postęp w kierunku poprawy sytuacji kobiet" tylko "postęp w kierunku zmniejszenia dyskryminacji w pracy". Jeśli facet jest dyskryminowany w swojej pracy, to tak samo źle. Jeśli czarni/biali/żółci/geje/transseksualiści/grubi/chudzi są dyskryminowani, to należy to naprawić. Mnie akurat ciężko wypowiadać się o pedagogice, kopalniach i szambonurkach, nie wiem jak wygląda tam sytuacja. Staram się ograniczać do rynku technologii (z którym gry wideo są bardzo blisko związane), bo jako tako go znam i nie trzeba być antropologiem czy socjologiem żeby zobaczyć jak mocno dyskryminuje on kobiety (czarnych też, ale to bardziej amerykański problem. U nas jest mało czarnych, za to kobiet nie brakuje). Nie brakuje badań pokazujących, że pracodawcy czy fundusze inwestycyjne gorzej oceniają to samo CV/pitch, jeśli  są podpisane nazwiskiem kobiety.

BTW, w temacie Wiedźmina dobry, wyważony tekst: http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiazki/item/9233-elfy-i-wozacy-anna-brzezinska-o-rasizmie-u-wiedzmina.html

6
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 23, 2015, 12:01:17 am  »
Nie wiem co ma być rozwiązaniem, na pewno nie parytety (z resztą mało kto chyba poważnie traktuje parytety). Jak sam zauważyłeś, to mega skomplikowany temat. Tylko rozwiązania trzeba szukać, a nie zamiatać problem pod dywan "poprawności politycznej i agendy LGBT". Np. ciekawych rzeczy próbuje Reddit, gdzie podczas rozmowy o pracę nie ma negocjowania pensji: to dlatego że statystycznie kobiety dużo rzadziej podejmują negocjacje, więc już na starcie mają niższe pensje od mężczyzn. W Polsce w Lunar Logic są transparentne zarobki: to też krok w dobrą stronę. Natomiast to jest ciągle wierzchołek góry lodowej. Połowa kobiet po swojej pierwszej pracy w STEM już nie wraca do branży. 75% kobiet odchodzących ze STEM twierdzi, że czują się wyobcowane (źródło: http://fortune.com/2014/10/23/female-workers-tech-industry/). To są kolosalne różnice w porównaniu z mężczyznami (odpowiednio 31 i 17%) i nie wypada ich zrzucać na karb wymówek w stylu poprawności politycznej albo różnic między płciami.

7
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:38:36 pm  »
Just saying: http://www.newstatesman.com/politics/2015/05/we-have-distinguish-between-outrage-and-justified-rage-marginalised

tl;d
Cytuj
What has come to be called “political correctness” used to be known as “good manners” and was considered part of being a decent human being. The term is now employed to write off any speech that is uncomfortably socially conscious, culturally sensitive or just plain left-wing. The term is employed, too often, to shut down free speech in the name of protecting speech.

Nie chcę prowadzić ideologicznych bojów, bo każdy ma prawo do swojego zdania, ale problem white male privilege w środowisku tech jest bardzo wyraźny. Nie siedzę już jakoś zbytnio w grach wideo, więc nie mam pewności że jest podobnie, ale biorąc pod uwagę że dużo osób wchodzi do produkcji gier ze świata STEM, to stawiam że jest podobnie. Oczywiście problem nadreprezentacji białych mężczyzn i Azjatów po Stanfordzie albo MIT nie leży w tym, że w Wiedźminie nie ma czarnych postaci, tylko dużo głębiej, zaczyna się jeszcze gdzieś na poziomie szkolnictwa podstawowego w USA i Europie, miejscach dyktujących globalne kulturowe trendy. Niemniej jednak, twierdzenie że to "poprawność polityczna, upadek dziennikarstwa i agenda LGBT" jest dośc smutne. Jeśli nie dostrzegasz problemu, to może jesteś jego częścią.

8
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Czerwiec 20, 2015, 01:06:35 pm  »
Cytuj
Dorośli ludzie nadal lubią pisać o grach, problem w tym, że nie ma już za bardzo [nowych] gier, o których coś pisać warto. Jeśli tę wąską kategorię jeszcze zawęzić do tytułów Square, to zostaje grobowa cisza i przelatująca jemioła.

Swoją drogą, to chichot historii, że te naście lat temu (na dobrą sprawę prawie dwadzieścia), kiedy grało się w różne Finale, Xenogearsy i inne Chrono Crossy, człek myślał o ówczesnej technologii w kontekście ograniczeń, które przyszłość miała znieść i umożliwić tworzenie gier pod każdym względem doskonalszych. Potem przyszła multiplatformowość, nowy typ odbiorcy, krótsze cykle produkcyjne, uproszczenia i uprzystępnienia pod szerszą publiczność, totalny upadek dziennikarstwa branżowego, sjw etc.

Dokładnie, chodzi o etykę w dziennikarstwie growym.

A tak serio: może to, że niewiele się tu dzieje, to nie wina złych adminów, złych dziennikarzy, złych wydawców i deweloperów, tylko ludzie się zmienili? Gadanie o grach nie jest wysoko na ich liście priorytetów, bo muszą zajmować się rodziną, zapierdalać w pracy żeby mieć piniondze na dziwki i narkotyki, płacić podatki i robić inne przyziemne rzeczy. I wolą po prostu grać/czytać/uczestniczyć w innych społecznościach/gotować/programować/cośtam w ciągu tego krótkiego czasu, który im zostaje? Nie, to nie może być to. To na pewno upadek dziennikarstwa :F

Z innych rzeczy, nie spodziewałem się że to powiem, ale Wiedźmin 3 daje radę. Fajnie, że Polacy potrafią tak pozamiatać.

Anywayz, dobrze wiedzieć, że jeszcze żyjecie. High five!

9
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Grudzień 24, 2013, 01:08:23 am  »
Oi! Wesołych, bando starych dziadów!

10
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Grudzień 01, 2013, 07:36:46 pm  »
Ja korzystam z Vegasa, na amatorskie potrzeby zupełnie wporzo. Jak potrzebujesz czegoś bardziej profesjonalnego, to Adobe Premiere i After Effects

11
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Listopad 07, 2013, 11:52:29 pm  »
Conan HE'S BACK

12
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Wrzesień 26, 2013, 09:28:12 pm  »
Jak mówił Kamil Durczok do Rurka: to nie jest coś wymyślić. W kulturze w ogóle różnych wątków, z których korzystają twórcy historii, jest może kilkadziesiąt. Dzisiaj są tak samo zużyte jak dwieście lat temu. Historie trzeba przede wszystkim umieć opowiadać, a nie wymyślać.

13
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Wrzesień 06, 2013, 06:00:48 pm  »
Cookie Clicker jest przejebany. Stwierdziłem, że to nudne i głupie gdzieś w okolicach tysięcznego ciastka... a przestałem grać mając 50 milionów ciastek na sekundę.

14
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Sierpień 28, 2013, 10:57:22 am  »
Ej, w swoim pierwszym CV też miałem takie pierdoły, w stylu "Literatura" albo "Kinematografia" :F człowiek się uczy na błędach.

15
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Sierpień 26, 2013, 03:21:41 pm  »
A wygrał coś chociaż?

16
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Sierpień 23, 2013, 10:01:49 pm  »
Zależy gdzie wysyłasz to CV, ale tak czy siak takich rzeczy jak SquareZone raczej nie wpisuj do "ścieżki kariery". Prędzej do jakichś zainteresowań, hobby czy dodatkowej działalności.

17
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Lipiec 13, 2013, 02:23:27 pm  »
Na pewno jest do tego jakieś chujstwo zakładane na łeb przecież.

18
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Lipiec 12, 2013, 01:03:27 am  »
YUz - od strony technicznej to nie jest jakiś specjalnie nowy wynalazek.

19
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Lipiec 05, 2013, 03:27:12 pm  »
Żałuj, potem jest najlepsze.

20
Offtopic / Odp: Total offtopic
« dnia: Lipiec 02, 2013, 01:29:32 pm  »
Powodzenia w "graniu" na tablecie za 99 dolarów.

Strony: [1] 2 3 ... 352