Autor Wątek: Ulubiona książka  (Przeczytany 16710 razy)

Offline ancient wind

  • Redaktor
  • Wiadomości: 18
  • bekane chrapki & gazowana marchwianka
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 08, 2009, 12:27:40 pm »
To prawda, magazyny księgarń i wydawnictwa Rebis zostały wypatroszone z zalegających weń staroci. Trafiły one do centrów taniej książki, gdzie średnio z ceną 12 zł za tom rozeszły się błyskawicznie. Sam skorzystałem z okazji i nabyłem 5 tomów, niestety brakuje mi pierwszego ... regularnie monitoruje allegro, schodziłem wszystkie znane mi antykwariaty ... i nic. Jeśli chodzi o biblioteki, przynajmniej te z twierdzy Wrocław to Magia Recluce i pozostałe tomy zostały wycofane z ruchu bibliotecznego z powodu uszkodzenia woluminu bądź braku zainteresowania ze strony czytelników (nie wypożyczona od roku).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2009, 12:28:32 pm wysłana przez ancient wind »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 08, 2009, 06:12:06 pm »
Teraz próbuje kupić  dla własnego użytku cykl "Tamuli" D. Eddingsa i też nigdzie nie mogę znaleźć. Mam tą trylogię wprawdzie w komputerze jako E-Booki ale to nie to samo co czytanie "na papierze".

Offline susuwatari

  • Damn procrastinator
  • SemiRedaktor
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Damn procrastinator
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 25, 2010, 09:21:12 pm »
Ulubiona książka? Toż to dopiero trudne pytanie! Naprawdę sporo czytam, uwielbiam te małe literki na dużej ilości kartek :> Hmm...
Mogę wspomnieć choćby o 'Arivaldzie z wybrzeża' Jacka Piekary, zdaje się, że była jedną z moich pierwszych książek fantasy, może dlatego zapadła mi w pamięć.
Jeszcze dalej jest Samotność Bogów, cykl o Kedrigernie, Shogun, Zamek Lorda Valentine'a, Nigdziebądź, Jednym Zaklęciem, oczywiście trochę Pratchetta, Sapkowskiego i ukochanego przeze mnie Carda.
Jeżeli mam jednak wymienić jedną jedyną książkę, nie z cyklu, bez bezpośrednich kontynuacji, itp, to jest to 'Śmierć Nekromanty' Marthy Wells. W niej jest wszystko, przygoda, klimat, oryginalność, momenty wzniosłe i łzo-wyciskacze, a zastrzegam to sobie - nie jestem wrażliwa, nie płakałam nawet na śmierci Mufasy z Króla Lwa :F Właściwie to trudno powiedzieć, jakiego gatunku jest przedstawicielką, chyba jednak fantasy, ale mroczne i z dużą dozą kryminału.
If there's anything you want, anything at all...come to me.
I'll be your guardian angel!

Offline yunalaska

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 25, 2010, 11:46:30 pm »
Do ulubionych zaliczę Pilipiuka i jego "Norwaski Dziennik" (wzystkie tomy) oraz książki o Jakubie Wędrowyczu. Piekarę i jego Mordimera (nie precyzuję, bo wszystkie lubię) "Achaję" Ziemianskiego oraz "Zieloną Milę" Kinga. Co do tego ostatniego, polecam książkę, każdemu kto oglądał film ;)

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 29, 2010, 04:38:31 am »
Chociaż na mojej półce znajduje się dość duża kolekcja książek, głównie książki mroczne, tajemnicze, w tym Stephan King, [polecam również "Zieloną Milę", tak jak zrobiła to wyżej yunalaska] czy dziełka Lovecrafta, to w pamięci zapadły mi 3 tytuły, których nie posiadam. Są nimi "Porwany za młodu" - Roberta Louisa Stevensona, "My Dzieci z Dworca ZOO" oraz Trylogia Sienkiewicza, a z niej najbardziej (tutaj mówię to niepewnie, gdyż nadal rozpatruję zagadnienie przez pryzmat całości trylogii ) "Ogniem i mieczem" [trylogię oczywiście posiadam]. Dlaczego wymieniłem te pozycje?
"Porwany za młodu" za klimat, który posiada oraz przygodę, co więcej, jest w niej "to coś" co sprawia, że brniesz dalej z zaciekawieniem.
"My Dzieci z Dworca ZOO" za przejmujące ukazanie życia narkomanów (tyle na zachętę dla przyszłych czytelników), za emocje jakie wywołuje oraz jej aktualny charakter.
"Trylogia - Ogniem i mieczem", nie ma co ukrywać, za Pana Zagłobę (książkowy wizerunek jest dużo lepszy, niż ten ukazany w adaptacjach filmowych), a ponadto za świetne połączenie historii i przygody.
Co jest zrozumiałe - wszystkie książki gorąco polecam!
Oki Doki Man

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 30, 2010, 08:23:28 pm »
Co jest zrozumiałe - wszystkie książki gorąco polecam!
Do jednej mnie już na pewno nie przekonasz. "Ogniem i Mieczem" czytać zaczęłam, nigdy nie skończyłam (z powieści historycznych "Krzyżacy" podobało mi się wiele bardziej). Ja ostatnio preferuję książki pokroju:
B. Stoker "Dracula", E. Kostova "Historyk", J. Dukaj "Lód".

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 08, 2011, 02:26:25 am »
Nie przeczytałem w sumie tej książki jeszcze, ale po obejrzeniu filmu Stardust, definitywnie przeczytam książkę. opowieść naprawdę mi się spodobała, więc nie ma szans, że nie przeczytam książki.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 13, 2011, 01:03:04 am »
Nie przeczytałem w sumie tej książki jeszcze, ale po obejrzeniu filmu Stardust, definitywnie przeczytam książkę. opowieść naprawdę mi się spodobała, więc nie ma szans, że nie przeczytam książki.
Raz w życiu spotkałam się z taką sytuacją, że po obejrzeniu filmu, książka, na podstawie której powstał okazała się po prostu słaba. Zakładam jednak, iż przyczyną tego jest fakt, że film wyreżyserowany przez mojego mistrza.
Mówię o filmie "Ruchomy Zamek Hauru". Nie myślałam wcześniej, że to film może tak ubogacić książkową historię.

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 13, 2011, 04:35:16 pm »
a co sadzicie na teamt ksiazki ( jesli ktos przeczytal ) metro 2033 oraz metro 2034 ja osobiscie przeczytalem ta druga czesc wiem tak od dupy strony ale u mnie byla tylko ta wiec pierwsza musze kupic przez internet ogolnie ksiazka ciekawa podobal mi sie ten klimat takiego wlasnie po wybuchu cos jak w filmie jestem legenda tyle ze moze bardziej mroczniejszy
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Ulubiona książka
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 15, 2011, 11:11:26 pm »
jeśli o lektury szkolne chodzi, to moją ulubioną jest jak na razie "Quo Vadis."
jeśli ogólnie o książki chodzi, to lubuję się najbardziej w fantastyce. Oczywiście przeczytałam wszystkie części Harry'ego Pottera (i diabeł pewnie zaraz mną rzuci na kościele i zacznie obracać jak wzkazówkami zegara XD), całą serię "Century" i ostatnio się znowu wzięłam za serię "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Swoją drogą, skopali film na podstawie pierwszej części tej serii... Nie mówię, efekty specjalne itd dobre, ale sporo odbiega od książki.
Co do "Century", to jest to seria czterech książek i to całkiem nie przypadkowo tylko czterech. Autorem jest Piedromenico Baccaliario (nie wiem czy tak się pisze imię i nazwisko tego gościa...). Książki są świetne, serdecznie polecam. Tak w skrócie fabuła jest taka: w pewnym hotelu w Rzymie, spotyka się czterech nastolatków z różnych stron świata. Elektra z Rzymu (której ojciec jest właścicielem hotelu w którym przebywa obecnie), Harvey z Nowego Yorku, Mistral z Paryża i Sheng z Hong Kongu (chyba, bo szczerze mówiąc nie pamiętam skąd on jest, ale na pewno z Azji). Łączy ich wszystkich to, że się wszyscy urodzili 29 lutego. Tego dnia, gdy się spotkali, w Rzymie wysiadł prąd i poszli się przejść po mieście i nagle zaczepia ich jakiś dziwny staruszek, który daje im walizkę z drewnianą mapą i bączkami, które mają ich zaprowadzić do czterech przedmiotów, które mają uchronić ziemię przed końcem świata. Może aż tak rewelacyjnie to dla was nie brzmi, ale cała seria "Century" jest o wiele ciekawsza niż się wam wydaje. Serdecznie polecam. ;]
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's