Autor Wątek: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?  (Przeczytany 6500 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 13, 2013, 01:48:11 pm »
Ja jednak już wolę odgrzewane kotlety od Nintendo, ponieważ Sony nie potrafiło by zrobić dobrego sterowania w swoich grach nawet jeśli ich życie by od tego zależało. Choć może w przypadku takiego np. God of War 3 wpłynął fakt, że zaraz przed zagraniem w niego przeszedłem Bayonettę. Ale brak kontroli kamery w nim i w Tokyo Jungle to dla mnie po prostu jakiś brzydki żart.

Cytuj
1080p/30
Co dalej nie zmienia faktu, że dalej tylko 30 klatek na sekundę. A przy 1080p to mogą sobie taką prędkość za przeproszeniem w dupę wsadzić.

Cytuj
Ile Nintendo wypuściło swoich nowych IP w tej generacji?
Po co wypuszczać nowe IP skoro ludzie chcą, żeby Nintendo odgrzewało stare? Oczywiście problem w tym, że ludzie mówią "Chcemy nowego F-Zero/Star Fox'a/Metroid'a, który nie będzie ssał pały", a Nintendo słyszy "O! Wy chcieć nowa Mario? Masz! 10 Mario!"
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 13, 2013, 05:43:41 pm »
Cytuj
Jeśli miałeś na myśli inne nadchodzące, przepotężne konsole, które prawdopodobnie ponownie w najpopularniejszym gatunku jakim są szczelanki zaproponują mega-wypasine next-genowe 30 fps i 720p, to bym sie zastanowił, która z platform jest najbardziej bałamutna jeśli chodzi o słowo "next-gen"

Zwłaszcza, że gry które pokazano na PS Meeting śmigały w 1080p/30 która ma być minimum przynajmniej u Sony.

Ja nie krytykuję podejścia i celów stawianych m.in.  przez SONY, ale złudne oczekiwania do tego, że zostaną one w 100% spełnione, bo powiedzmy sobie szczerze, ile spośród tych wszystkich parezyjnych frazesów, którymi byliśmy raczeni podczas obecnej geneacji, realnie sie ziściło.

Cytuj
Sequeloza, domena third party deweloperów, Microsoftu i w mniejszym udziale Sony. Nintendo to gwałci te pojęcie każdą produkcją. Ile Nintendo wypuściło swoich nowych IP w tej generacji? Na palcach jednej ręki policzę. Sony nie wrzucalo duzo sequeli, tylko ciągle jakaś nowa marka. Ale co kto woli.

Żeby nie wdawać się w niepotrzebną dyskusję, to powiem, że nie każdy sequel jest sikłelozową produkcją, ala każdy sikłelozowy tytuł jest sequelem. Poza tym ja na tę sprawę patrzę inaczej, Morchol dając do zrozumienia, że Nintendo nie jest "ostatnim bastionem orginalności" ma słuszność jeśli chodzi o nowe marki, ale jeśli chodzi o podejście do tworzenia jowialnie bawiących tytułów, to pomimo iż jest ono u Big N oparte o tradycyjne rozwiązania, stanowi niszową współczesnie tendencję, której M$ chyba praktycznie nie rozumie, a SONY zdaje się stara sobie przypomnieć.

Cytuj
Ile Nintendo wypuściło swoich nowych IP w tej generacji?
Po co wypuszczać nowe IP skoro ludzie chcą, żeby Nintendo odgrzewało stare? Oczywiście problem w tym, że ludzie mówią "Chcemy nowego F-Zero/Star Fox'a/Metroid'a, który nie będzie ssał pały", a Nintendo słyszy "O! Wy chcieć nowa Mario? Masz! 10 Mario!"

Jak dla mnie problemem jest klepanie kilku sequeli w jednej odmianie w czasie panowania jednej generacji, bo jak dostajemy kontynuację w innych wariantach, i to na różnych generacyjnie platformach, to mnie to nie męczy, gdyż takie sequele zawsze stanowiły wizytówkę tej branży. Ale gdy to się napastliwie nasila,  a dodatkowo sztampowość i ograniczona do minimum konwencjonalność stanowi tego główny atut, to wybaczcie, ale ja już często sił na to nie mam.



Oki Doki Man

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 13, 2013, 07:35:55 pm »
Nintendo to niby inna historia, ale jednak wszystko ma granice. Nawet mim różnych ciekawych gameplayowych pomysłów, to na Mario, Zledzie i Metroidzie opierać się od ilu, 30 lat? Do porzygu. I wygląda na to, że w końcu się to mści.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 13, 2013, 11:43:12 pm »
Sony nie bawi się w sequelozę? Unchartedy i God of Wary same się nie napierdalają taśmowo ;) I o ile jeszcze Uncharted jestem skłonny od biedy uwierzyć, ze był planowany na 3 części, a sequele które był od początku planowane więc są po prostu realizacją konkretnego projektu akceptuję (dlatego jarałem się serią MGS do zapowiedzi piątej części - teraz hejt na sto-pro ;) ), to już Kratosa doją jak Microsoft Masterchiefa.
Nie mówię, że Sony się nie bawi. Bo bawi jak każdy, nikt o zdrowych zmysłach nie zabije rozpoznawalnej marki, która się sprzedaje.. Chociażby Wstąpienie ma dużo gorszy wynik. Brak numerka, końcówka życia konsoli i w sumie jakoś coś nie zgrało się marketingowo. GoW III napędzał się sam - Kratos na PS3, OMG, GRAFA ROZPIERDOL. Mogli olać Wstąpienie na PS3, zrobić wersję na PS Vita, a GoW IV na PS4 walnąć i znowu by było - OMG KRATOS NA PS4 i casual poleci kupić dla grafy.

Ja jednak już wolę odgrzewane kotlety od Nintendo, ponieważ Sony nie potrafiło by zrobić dobrego sterowania w swoich grach nawet jeśli ich życie by od tego zależało. Choć może w przypadku takiego np. God of War 3 wpłynął fakt, że zaraz przed zagraniem w niego przeszedłem Bayonettę. Ale brak kontroli kamery w nim i w Tokyo Jungle to dla mnie po prostu jakiś brzydki żart.

Akurat ciężko dawać opcję sterowania kamery, skoro założeniem dewelopera w GoW jest ustawienie statycznej kamery i operowanie nią tak jak im się podoba. To nie slasher by dawać opcję obrotu jak nam się podoba.

1080p/30Co dalej nie zmienia faktu, że dalej tylko 30 klatek na sekundę. A przy 1080p to mogą sobie taką prędkość za przeproszeniem w dupę wsadzić.
Ale to był tylko Killzone, który potwierdzono w 30 FPS, pewno będzie więcej gier w 60. Ale pytanie - ile tytułów na PS2 było w 60. Ile na PSX? Wcale nie tak dużo jak ktokolwiek mówi. Ludzie lubią idealizować poprzednie generacje, a demonizować aktualną.

Po co wypuszczać nowe IP skoro ludzie chcą, żeby Nintendo odgrzewało stare? Oczywiście problem w tym, że ludzie mówią "Chcemy nowego F-Zero/Star Fox'a/Metroid'a, który nie będzie ssał pały", a Nintendo słyszy "O! Wy chcieć nowa Mario? Masz! 10 Mario!"
No i to jest problem Nintendo. Problemem Sony jest to, że czasami ma w dupie totalnie stare marki. Syphon Filter, Medievil, Legend of Dragoon, Dark Cloud czy Tombi to nieliczne przykłady zapomnianych gier.

I co by nie było JANIE BRONIĘ SONY, bo popełnili tyle idiotycznych błędów w tej generacji, że się to im czkawką odbija. Ale coś z tym robią i mimo, że część będzie marketingową gadką, a ze dwie wpadki zaliczą, to jest nadzieja na ogarnięcie się i powrot do czasów sprzed PS3.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 14, 2013, 03:03:35 am »
Cytuj
Problemem Sony jest to, że czasami ma w dupie totalnie stare marki. Syphon Filter, Medievil, Legend of Dragoon, Dark Cloud czy Tombi to nieliczne przykłady zapomnianych gier
I chwała im za to. Po cholerę to wskrzeszać, nie lepiej skupić się na nowych produktach? Tak jakby za mało było sequeli i rebootów. Generalnie nie jestem w stanie pojąć obecnej strategii branżowych gigantów. Albo w tym szaleństwie jest metoda, albo dyrektorowie i marketingowcy to jakieś kompletne nieogary. Rynek w kryzysie, wzrost hamuje, retail leci na łeb na szyję, a oni potrafią tylko zrzucić winę na smartfony/tablety i Facebooka. I dalej stosują te samą taktykę, która od lata nie działa - największy budżet na produkcję dla taśmowych sequeli i poważne kampanie reklamowe też tylko dla nich (tutaj głównie pozdro: Ubisoft, Activision, EA). Nędza.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 14, 2013, 03:04:56 am »
Cytuj
Akurat ciężko dawać opcję sterowania kamery, skoro założeniem dewelopera w GoW jest ustawienie statycznej kamery i operowanie nią tak jak im się podoba. To nie slasher by dawać opcję obrotu jak nam się podoba.
To mamy chyba odmienne definicje slasher'a, bo dla mnie GoW jest jego idealnym przykładem.
Ale problemem GoW'a nie jest tylko kamera, ale też kompletnie zjebany systemu unikania ataków. Co za idiota dał uniki na prawą gałkę? Zazwyczaj unik to rzecz, którą chce się zrobić natychmiast. Przeskoczenie kciukiem z kwadratu czy trójkąta zajmuje ten ułamek sekundy. Gorzej jak jesteś w trakcie ataku, które są powolne jak skurczysyn i nie da się ich "cancellować" w unik czy blok (jak w Bayo czy Rising'u). No i nie będę nawet wspominał o systemie skakania. Z 60 moich śmierci w GoWIII 50 było z powodu niewypału double jump'a.
Dobrze, że GoWIII miałem pożyczonego, bo bym się bardzo wk*rwił jakbym wydał na to pieniądze.

Cytuj
Syphon Filter
Po Omega Strain to nie wiem czy bym chciał kolejnego...

Cytuj
Ale to był tylko Killzone, który potwierdzono w 30 FPS, pewno będzie więcej gier w 60. Ale pytanie - ile tytułów na PS2 było w 60. Ile na PSX? Wcale nie tak dużo jak ktokolwiek mówi. Ludzie lubią idealizować poprzednie generacje, a demonizować aktualną.
Nie za bardzo rozumiem co mają poprzednie konsole do gadania tutaj. Skoro jakość tekstur i modeli idzie w górę to czemu płynność gier ma stać w miejscu? Ja byłem gigantycznie rozczarowany jak zobaczyłem, że SRW OG 2nd wyciągał tylko 30 fps'ów mimo, że wypuścili jeden z trailer'ów w 60'ciu.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 14, 2013, 03:05:20 am »
Nintendo to niby inna historia, ale jednak wszystko ma granice. Nawet mim różnych ciekawych gameplayowych pomysłów, to na Mario, Zledzie i Metroidzie opierać się od ilu, 30 lat? Do porzygu. I wygląda na to, że w końcu się to mści.

Nowy wachlarz postaci z pewnościa by się przydał, tu nie ma co zaprzeczać. Ale o tym czy ich brak wpływa na obecną kondycję tej firmy to poczekam, aż wyjdzie więcej czołowych produkcji. Chociaż nie zaprzeczam, że sama niska sprzedaż New Super Mario Bros. U, może wynikać z faktu przesycenia się graczy taką konwencją.

1080p/30Co dalej nie zmienia faktu, że dalej tylko 30 klatek na sekundę. A przy 1080p to mogą sobie taką prędkość za przeproszeniem w dupę wsadzić.
Ale to był tylko Killzone, który potwierdzono w 30 FPS, pewno będzie więcej gier w 60. Ale pytanie - ile tytułów na PS2 było w 60. Ile na PSX? Wcale nie tak dużo jak ktokolwiek mówi. Ludzie lubią idealizować poprzednie generacje, a demonizować aktualną.

Jeśli do demonizowania dochodziło to tylko tego, że naobiecywali (ba - zarzekali się), jak to pięknie wszystko będzie wyglądać, a potem ponarzekali, że obecne konsole nie są w stanie zamierzonych planów spełnić. Poza tym w poprzednich generacjach to były pojedyncze przypadki, i nie przybrały one u tamtych deweloperów/twórców wymiar niespełnionego/zafałszowanego creda.

Cytuj
I co by nie było JANIE BRONIĘ SONY, bo popełnili tyle idiotycznych błędów w tej generacji, że się to im czkawką odbija. Ale coś z tym robią i mimo, że część będzie marketingową gadką, a ze dwie wpadki zaliczą, to jest nadzieja na ogarnięcie się i powrot do czasów sprzed PS3.

Właśnie to, że coś z tym robią i się im to udaje, zaważyło na tym, że SONY jawi się jako bardzo dobra oferta dla next-genowych graczy. M$ najbardziej zmarnotrawiło swoje notowania w końcówce obecnej generacji, dlatego od tej firmy wiele się nie spodziewam, jeśli chodzi o ich przyszłe podejście. Nintendo, jak zawsze kroczy niepewnym szlakiem, ale pomimo przeszkód potrafi do celu dojść cało, także myślę, że i teraz sobie poradzą. Ale tego kto wygra w następnej genracji nikt chyba nie przewidzi.
Oki Doki Man

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 14, 2013, 05:39:03 pm »
Cytuj
Problemem Sony jest to, że czasami ma w dupie totalnie stare marki. Syphon Filter, Medievil, Legend of Dragoon, Dark Cloud czy Tombi to nieliczne przykłady zapomnianych gier
I chwała im za to. Po cholerę to wskrzeszać, nie lepiej skupić się na nowych produktach? Tak jakby za mało było sequeli i rebootów.
Ale kto mówi o retail? Cyfrowa dystrybucja, która zyskuje na sile, a w większości dostaje ostatnio porty ze smartfonów.

Cytuj
Akurat ciężko dawać opcję sterowania kamery, skoro założeniem dewelopera w GoW jest ustawienie statycznej kamery i operowanie nią tak jak im się podoba. To nie slasher by dawać opcję obrotu jak nam się podoba.
To mamy chyba odmienne definicje slasher'a, bo dla mnie GoW jest jego idealnym przykładem.

Nope, slasherem jest Bayonetta, MGR, DMC ale nie GoW, bo tym tropem Darksiders też jest slasherem, a na upartego Legend of Zelda też.

Cytuj
Po Omega Strain to nie wiem czy bym chciał kolejnego...

Rebooty są modne, ale tutaj bez tego i tak by się mimo wszystko obyło, chociaż rynek wchłonąłby w miarę dobrze ten tytuł.

Cytuj
Nie za bardzo rozumiem co mają poprzednie konsole do gadania tutaj. Skoro jakość tekstur i modeli idzie w górę to czemu płynność gier ma stać w miejscu? Ja byłem gigantycznie rozczarowany jak zobaczyłem, że SRW OG 2nd wyciągał tylko 30 fps'ów mimo, że wypuścili jeden z trailer'ów w 60'ciu.

To, że przy PS2 też wszyscy myśleli, że każda gra będzie w 60 klatkach na sekundę. Przy PS3 to samo, z PS4 to samo. A deweloperzy mogliby to robić, ale nie widzą takiej potrzeby, a i nie każdy gatunek tych 60 klatek potrzebuje. Slashery, bijatyki i FPS-y - owszem.

Pal licho na charakter jumpowania, ale ciekawą kwestią jest znajdujące się na gejmfaku pytanie "How did Kratos get the Double Jump Power?". Szkoda, że więcej osób nie pokusiło się o rozwiązanie tej zagwozdki.
Serio? Czepiacie się gry wideo, że jest grą wideo. Kratos ma ostrza, które objaśnione są na zasadzie "lol, Ares dał, deal with it" i jest ok, a, że jest double jump to zdziwko. Oh ludzie, to tylko gry ;)

A ja dopiero teraz odkrywam uroki jRPG. Jak na razie ukończyłem Tales of Graces F, który niestety rozczarował. Gra wprawdzie dobra, ale nic ponadto.  Wszystko rozbija się o źle rozplanowany scenariusz. (Na szczęście szybko znalazłem kupca na tą pozycję :) )Teraz przechodzę Atelier Rorona. Tytuł naprawdę wciąga, ale tak jak jego poprzednicy na PS2...
Bo to gra z Wii, lol ;p

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 14, 2013, 11:45:49 pm »
Cytuj
Problemem Sony jest to, że czasami ma w dupie totalnie stare marki. Syphon Filter, Medievil, Legend of Dragoon, Dark Cloud czy Tombi to nieliczne przykłady zapomnianych gier
I chwała im za to. Po cholerę to wskrzeszać, nie lepiej skupić się na nowych produktach? Tak jakby za mało było sequeli i rebootów.
Ale kto mówi o retail? Cyfrowa dystrybucja, która zyskuje na sile, a w większości dostaje ostatnio porty ze smartfonów.
Co ma piernik do wiatraka?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 15, 2013, 07:32:19 pm »
Ok. Zapytam inaczej - jakie cechy GoW posiada, których nie posiadają slasher'y?

"Zagadki", więcej rozległej eksploracji (Bayo, DMC czy MGR jednak są bardziej korytarzowe, żeby akcja się nie rozłaziła). No i ma mniej resposnywny system walki oraz predefiniowane ustawienia kamery, czego nie ma w slasherach.

CIACH

Przypominają mi gadki półgłówków z zawodówki w mojej szkole, sorry, no bonus.


Co ma piernik do wiatraka?
Tyle, że to moja sugestia - takie gry jeśli miałyby wyjść w pudełku to - "na cholerę". Ale jest cyfrowa dystrybucja, w której nadal jest więcej gówna niż perełek.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 16, 2013, 06:44:46 pm »
Mimo iż sam ostatnio określiłem GoWa jako slasher, to jednak przyznaję Musiolowi rację. GoW to action-adventure pełnymi garściami czerpiący z Onimushy czy Devil May Cry które podobnie jak GoW zawierały elementy slashera (tyle, że GoW bardziej pasuje do pojęcia slasher niż ww tytuły). Gdyby tak do tego podchodzić to jak już zostało powiedziane i Zelda byłaby określana jako slasher, albo np Kingdom Hearts - bo używamy miecza do krojenia hord przeciwników. Np.

Co do dzisiejszej generacji. Osobiście zatrzymałem się na prev genach (czy jak to się tam fachowo zwie) i jakoś dalej nie chce mi się iść, nie chce mi się kupować PS3 (poza jednym ważnym i bardzo zachęcającym powodem), bo zaczyna mnie denerwować że tak naprawdę casuale decydują o tym jak będzie wyglądać FFXIII-3 czy MGSV, bo to pod nich robione są dzisiejsze gry. I mówię tu jako zewnętrzny obserwator bo tak naprawdę dobrze znam kilkanaście tytułów na PS3 i nigdy nie zrobiły mi szału czy nie wciągneły jakoś bardzo. Do dzisiaj raczej tylko te kilkanaście tytułów chętnie bym kupił i są to gry takie jak Ni no Kuni, SO4, GoW3 i GoWA, MGS4, Bioshocki itp. No i trochę boli mnie, że mało która gra się czymś wyróżnia. To co modne to będzie, nawet SH czy Residenty pozmieniały się tak że nie mam ani trochę ochoty obcować z tymi grami. Na co mi RE6 skoro z podobnych gier lepszy jest dla mnie Gears of War, no ale przyznać muszę że w RE5 i RE6 w co-op grało mi się wyśmienicie mimo tego "Helikoptera w Ogniu: Zombie Edition" w RE5.

No i gdzie gry podobne do Ni no Kuni czy Xenoblade.

Co do Wii, ogólnie jestem oczarowany grami na tą konsolę mimo iż też jej nie posiadam, podobnie jak PS3. Ale podczas okazyjnego obcowania zdecydowanie wybieram Wii i jej odgrzewane kotlety mimo tego, że z PlayStation dużo spędziłem czasu to na dzień dzisiejszy PS3 i PSdalej idą w pieruny ze względu na gry jakie wychodzą. Uwielbiam Epic Mickey, Zeldy, Dragon Questy (których nie ma duzo na Wii ale w cholerę jest ich na NDSa), Final Fantasy Crystal Chronicles i możliwość grania z kumplem który posiada tą grę na DSa.

Strasznie nie podoba mi się wizja w której przy kupowaniu gier i muzyki dostajemy do wyboru jedynie wersję cyfrową, a patrząc na to jak się tej dystrybucji powodzi zaczynam się martwić czy pomijając jakieś wypasione kolekcjonerki za 500zł będę w stanie kupić sobie np Tombi 4 za 100zł jakiś czas po premierze w pudełku. Nie podoba mi się też ta facebookowa wizja PS4.

No i denerwują mnie wyskakujące powiadomienia o zdobytych pucharkach na PS3.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2013, 08:17:52 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 16, 2013, 07:13:22 pm »
Ja PS3 kupiłem jedynie ze względu na Ace Combat Assault Horizon, który był megachujowy i niesamowicie mnie rozczarował, po trochu dla MGS4 i chyba już głównie dla 2nd Super Robot Wars: Original Generations, który był megazajebisty i wart wydania majątku za import. W trakcie doszły "przy okazji" gierki jak Dark Souls czy parę pierdółek z PS Store, które były też całkiem dobre. Ale i tak trzeba stwierdzić, że Sony ostro dało dupy w tej generacji tracąc wręcz flagowe tytuły. Wystarczy spojrzeć jak Monster Hunter praktycznie uratował PSP ze śmierci klinicznej i był chyba głównym powodem, dla którego 75% ludzi kupiło tego handheld'a. Mogli zajebiście podnieść sobie sprzedaż, gdyby tylko sypnęli w stronę Capcom'u trochę kasy. Zamiast tego dali sobie zwinąć Monster Hunter Tri sprzed nosa na rzecz Nintendo.

Cytuj
"Zagadki"
Nawet mi nie przypominaj...Ten cały ogród w GoW3 może miał fajny bajer z iluzjami, ale jedyne do czego się przyczynił to spowolnienie już i tak powolnej gry.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 26, 2013, 02:57:59 am »
Cóż, nowa generacja konsol wygląda na kompletną porażkę.
PS4 ma problemy z hardware'em (głównie amerykańskie wersje robione w Chinach), rozpadającymi się padami i kiwaniem się.
XBONE ma wadliwy napęd, lubi się dymić, a Microsoft banuje ludzi za przeklinanie (http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox_support/xbox_one_support/f/4274/t/1628408.aspx oraz http://techcrunch.com/2013/11/25/microsoft-confirms-that-excessive-profanity-in-xbox-upload-studio-videos-can-cost-you-account-privileges/)
WiiU nie ma gier (zresztą tak samo jak PS4 i XBONE).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline SebaSan

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
  • Astromaniac
    • Zobacz profil
    • http://sebasan1981.blogspot.co.uk/
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 13, 2013, 02:17:32 am »
Widze jak niektórzy z moich znajomych strasznie się nakręcają "plejem" czwórką a mnie szczerze mówiąc nowa generacja kompletnie nie interesuje. Zatrzymałem się na PS3 i wiecej konsol kupować nie zamierzam. Poza tym że i tak częściej młócę w gry retro na Nesa/Famicoma/Pegasusa lub na SuperNintendo :)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 13, 2013, 03:55:57 pm »
Mnie tylko jedna seria może pociągnąć do kupienia PS4. No, może dwie.
Ale póki co zapowiada się, że kolejny SRW będzie jeszcze na PS3, a Ace Combat Infinity jeszcze nie wyszedł, więc nie wiadomo czy seria odżyje po AssShit Horizon.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 13, 2013, 08:01:45 pm »
Jeśli chodzi o PS4 (XBONE oleję póki co) to czekam na wszelkie gry od Nippon Ichi Software, MGSV (choć to co dzieje się z serią ostatnio niemało mnie wkurwia), Kingdom Hearts III & Final Fantasy XV. To z tych głównych. Dodatkowo na pewno Order 1886 czy jakoś tak, Evil Within (ale nie jestem pewny czy to na next geny) i... może nowy DMC ale od Japończyków ze starym dobrym Dantem - coś tam ktoś marudził, że ma zamiar stworzyć, ale ostatnio te zamiary nie zamieniają się w nic innego.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 16, 2013, 09:31:15 pm »
NIe zamierzam ściemniać że czytałem wasze posty ale krótko powiem... Jak tylko sony zapowiedziało PS4 wiedziałem że ją łyknę i 12.12.2013 ją łyknąłem a x0 samo się wyeliminowało brakiem na rynku :)
]


Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 15, 2014, 10:55:02 pm »
WiiU ma ktos, cos ?
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 20, 2014, 01:20:27 am »
A mam, i spędzam przy tej konsoli większość mojego czasu. Nie narzekam więc.
Oki Doki Man