Autor Wątek: Final Fantasy I-IV HELP!  (Przeczytany 7582 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Final Fantasy I-IV HELP!
« dnia: Września 15, 2004, 02:28:56 pm »
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie przejścia Final Fantasy I, II, III, IV, problem z romem/płytą/emulatorem, chcesz uzyskać link ze stroną pomocną do gry zapytaj tutaj!


Dobra myślałem że to będzie przegięcie robić helpa do tej gry ale widze że ktoś potrzebował pomocy z czymś tam w IV części, nie chce żeby powtórzyła się sytuacja jaka była niedawno że były 3 strony tematów odnośnie Helpa i niektóre się powtarzały więc zakładam tematy ogólne, mam nadzieje że nikomu to nie przeszkadza.

V i VI częśc są troche bardziej znane i są do nich osobne topici więc tutaj piszemy tylko pytania odnośnie części od I do IV.
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2006, 08:05:50 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline GeN

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2004, 05:17:04 pm »
No dobra nie ktoś tam tylko chyba ja ....no ale oczywiscie nic mi to nie dalo, bo jak juz se przeczytalem wlasciwą odpowiec na pytanie ..... co zrobic z patelnią którą dostalem od zony yanga (mnicha) i mithril(albo adamantium bo nie pamietam dokladnie) sourece oraz z kad wziąć ogonki inne oproocz szczurzego.... to nie moglem dojsc do gry bo nie mialem czasu a jak wszedlem na fora po 2 dniach to spotkala mnie niespodzianka bo topicu nie bylo.... prosze o ponowną odpowiedz... I ZEBY MI SIE TO WIECEJ NIE POWTOOZYLO ;P :]  

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2004, 02:34:31 pm »
Zdaje się, że ja udzielałam takiej odpowiedzi, więc spróbuję ją powtórzyć.
Patelnie zanieść do Sylphs Cave w Podziemnym Świecie, gdzie znajduje się ranny Yang i "użyć" jej na nim. Następnie zwrócić jego żonie, a dostaniesz w zamian Cleaver nóż, który jako dart Edge'a rzucony jednorazowo ujmuje mnóstwo HP.
Co do ogonów to Rat Tail z Land of the Summoned Monsters wymieniasz na adamantium u kolekcjonera i zanosisz do podziemia kowalowi Kokkol'owi mieszkajacemu na południowym w bok od Wieży Bab-il na innym lądzie. Jak wrócisz po jakimś czasie dostaniesz Excalibur.
Pink Tail daje unikatową Adamantową Zbroję, ale jest bardzo tudna szansa go zdobyć. Wymiana w taki sam sposób jak wyżej. W Moon Core w jednym jedynym pokoju na B5 zdaje się, gdzie znajduje się Cabin można spotkać Pink Puff musisz od niego wygrać w walce.    
 

Offline Final maniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2007, 05:26:28 pm »
a ja mam takie pytanie dotyczące FFIV
który level trzeba mieć Rosą żeby nauczył się ataku white
a któty level trzeba mieć rydią by mauczyła się czarów Meteor i nuke ????????????????????
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2007, 07:53:37 pm wysłana przez MarvelliX »
final maniak

MarvelliX

  • Gość
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 07, 2007, 08:06:30 pm »

Offline Final maniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2007, 02:10:11 pm »
dzięki :) ale właśnie tam niema tych na których mi najbardziej zalerzy  :-\ bo mam zamiar iść na Bahamuta a na niego najlepiej działaja podobno  White i Nuke a ja niewiem od którego levelu te magie morzna zrobić Rydią mam już 48 level i dalej tego niema a Rosą mam 51 i tez niema tego co potrzebuję  :(
final maniak

Offline Aerith

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2007, 09:04:44 am »
Ja tam Bahamuta pokonałam dzieki czarowi Reflect rzuconemu na dwie postacie, bo ten atak (Mega Flare?) od Reflecta się odbija i można zadać ładne 9999 HP. Przydatny jest też Kain ze swoim Jump. A z magii to jeszcze dobry jest Ramuh albo Thundaga.

MarvelliX

  • Gość
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2007, 12:58:17 pm »
ehhh White to Holy a Nuke to pewnie Flare...

Offline Final maniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 11, 2007, 01:53:59 pm »
oki dzięki za te podpowiedzi  ;) ale i tak i tak teraz już znowu nieumiem pokonać dark bahamuta prubowałem go pokonać już chyba z 20 razy a zawsze mnie zabija
ale ja mam japońską wersje slyszałem że ona jest dużo cięższa niż ta amerykańska
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2007, 04:27:04 pm wysłana przez Final maniak »
final maniak

Offline Vincent

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 14, 2007, 07:54:42 pm »
Zna ktoś link z którego można by pobrać FF4??

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 14, 2007, 07:57:27 pm »
Zna ktoś link z którego można by pobrać FF4??
Yeah...z co drugiej strony o emulacji...Ale żeby nie było, że cham to poszukaj tutaj - http://emu-russia.km.ru/?l=en
Może się wolno ładować.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 14, 2007, 09:16:02 pm »
Zna ktoś link z którego można by pobrać FF4??
Dawno w to nie grałam, ale powino działać pod emulatorami Snesa:
http://rapidshare.com/files/42919190/FF4.rar.html

Offline mloscik

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #12 dnia: Października 30, 2008, 01:30:48 pm »
 
mloscik
Kupo!


Dołączył: Dzisiaj 12:45

 Wysłany: Dzisiaj 12:48       
 

--------------------------------------------------------------------------------
 
Witam

po pierwsze chcialbym się przywitać po drugie musze was prosić o save'a
Pokonałem juz Xande i potem zginalem w ktoryms tam landzie, wylaczylem konsole, dzisiaj wlaczyłem i nie ma savewow! zadnych!  tak więc prosiłbym o jakiegos save przed sylyx tower  24h gry w dupe... 

PS. jest to wersja na NDSa
 

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #13 dnia: Października 30, 2008, 02:33:16 pm »
mialem podobna sytuacje z castlevania ztymze bylem juz na koncu gry jak mi sejw scorruptowal i nie ma co szukac sejwow cza grac od nowa 24h to malo ja tydzien gry i dropienia itemow stracilem

Offline mloscik

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #14 dnia: Października 30, 2008, 05:04:06 pm »
24 naliczone... gre mam od tamtego roku...

Offline ryann994

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Re: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 22, 2009, 11:40:09 am »
ja aktualnie w FF III na DSie jestem w Tozus, tym miasteczku gnomów co trzeba sie pomniejszyc zeby sie tam dostac...i jestem tam i nie wiem co mam dalej robic?
chyba musze tego doktorka uzdrowic ale nie wiem jak...
pomocy!

Offline MysticA

  • Soldier
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #16 dnia: Października 04, 2009, 09:41:23 pm »
ja mam pytanie co do ff 2 na psp. otóż w grze jest coś takiego jak labirynt że sie tam wchodzi daje pytanie i nas przenosi w zależności o co pytaliśmy. więc krótko czy jak sie tam wejdzie czy można wyjśc i po co to właściwie jest? prosił bym o odpowiedź

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Re: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #17 dnia: Października 09, 2009, 08:25:28 pm »
ja aktualnie w FF III na DSie jestem w Tozus, tym miasteczku gnomów co trzeba sie pomniejszyc zeby sie tam dostac...i jestem tam i nie wiem co mam dalej robic?
chyba musze tego doktorka uzdrowic ale nie wiem jak...
pomocy!

użyj na nim (teraz nie pamiętam co dokładnie) potion, lub jak nie zadziala elixir, o ile dobrze pamiętam, bo dawno nie gralem :)

Offline verde94

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #18 dnia: Października 15, 2009, 09:27:33 pm »
Witam mam prośbę, proszę mi pomóc, jak zdobyć blood sworda w FF II na PSP. w Phin nie ma.. ponoć można jakoś u paula ale ja nie wiem zbytnio co i jak.. proszę o pomoc[dokładną] z góry dzięki.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy I-IV HELP!
« Odpowiedź #19 dnia: Października 16, 2009, 06:22:02 pm »
Witam mam prośbę, proszę mi pomóc, jak zdobyć blood sworda w FF II na PSP. w Phin nie ma.. ponoć można jakoś u paula ale ja nie wiem zbytnio co i jak.. proszę o pomoc[dokładną] z góry dzięki.

w phin jest, tyle że w piwnicy , ale ja grałem w wersje Nes, GBA i PSX, wydaje mi się że w każdej był tam miecz, na PSP nie grałem, ale nie powinno być inaczej. To zależy na jakim etapie gry jesteś, po pojawieniu się Cyclone zagadujesz w tym temacie do paula a powie że ma ukryte kilka przedmiotów, zbadasz ściankę przy jego łóżku a otworzy się przejście, schodzi na dół i z jednej z skrzyń powinien być blood sword