Autor Wątek: Final Fantasy IX HELP!  (Przeczytany 20996 razy)

MarvelliX

  • Gość
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 29, 2006, 04:16:31 pm »
chodzi o to ze cos chyba w tej ramce ma sie pojawic a mi sie nic nie pojwia ;f

sprawdalem przez ie i jest to samo <.< tyle ze przycisk downloadu jest tu szary a w ff byl czarny (mimo ze sie nie dalo kliknac nań)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2006, 04:53:37 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 30, 2006, 06:01:45 pm »
ehhhhh... z tego źródła od Gipsiego nie chce mi sie wogóle sciągać.... to mam prośbe - Marv albo Heti zobaczcie co sięda załatwić
Kame Hame Ha

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #42 dnia: Września 30, 2006, 06:15:16 pm »
Mam taki problem, nie mogę znaleźć Chocobo Air Garden. Udaję się w te pięć miejsc, w którym powinien być, ale nigdzie nie widzę okrągłego cienia.  

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #43 dnia: Września 30, 2006, 06:35:26 pm »
Nie pamiętam wszystkich miejsc, ale jeśli nie ma tam, gdzie wiesz że jest, to wejdź do jakieś lokacji, a następnie ją opuść. Cień powinien zmienić miejsc, a jak nie to sprubuj ponownie. Oczywiście musisz mieć złotego Chocobo i Dead Pepper,
I'm in Space!

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #44 dnia: Września 30, 2006, 06:59:32 pm »
Właśnie problem polega na tym, że mam wszystko, wchodzę do różnych lokacji, a cienia jak nie było tak nie ma. Nie wiem, może to wina emulatora lub coś.

Offline Dagger_Til

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 21, 2006, 11:15:56 am »
Pytanie: Gdy chce wybrać New Game nie da się, można wybrać tylko continue. Strzałki w padzie nie działają działają tylko X, O itd. . Czemu? Potrzeba jakiś program?? HELP!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 21, 2006, 02:02:23 pm »
Cytuj
Pytanie: Gdy chce wybrać New Game nie da się, można wybrać tylko continue. Strzałki w padzie nie działają działają tylko X, O itd. . Czemu? Potrzeba jakiś program?? HELP!

Eeee? Raczej potrzebny jest nowy pad. Ale weź może odpowiedź trochę więcej o swoim problemie, dobra? Czy pad zachowuje się tak w innych grach? Jak długo jest używany, czy był już naprawiany? Grasz na PSX'ie, PS2, czy może na emulatorze?

Offline Dagger_Til

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 21, 2006, 02:32:30 pm »
Pad ma rok nigdy nie był popsuty. Nie zachowuje się tak na innych grach i gram na emulatorze 1.5.2 .

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 21, 2006, 02:40:45 pm »
Moze cos z konfiguracjami...
A jak grasz na emulatorze to strzalkami na klawiaturze mozesz napisy w opcjach (zeby zmienic z coninue na new game)? Bo jesli mozesz ruszac strzalkami na klawiaturze a na padzie nie to znaczy ze ewnie emulator ma jakies problemy z padem czy cus...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Dagger_Til

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 21, 2006, 02:53:49 pm »
Na klawiaturze też nie działa...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 21, 2006, 03:35:14 pm »
Skaszaniony ROM z grą, coś nie tak w konfiguracji emulatora (np. zły BIOS).. wiele rzeczy może być nie tak, ale to raczej nie wina pada. Zacznij od zmienienia Plug-in'ów Joypada na któreś z serii Pete's. Jak to nie pomoże, to spróbuj ściągnąć emulator PSXeven, wersje najnowszą, i za jego pomocą odpal gre.

Offline LOLECZeX

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 12, 2007, 04:00:26 pm »
Od niedawna mam finala IX i daleko nie zlaszlem ale to poniewaz kiedy gralem na epsxe 1.6.0 to sie ciagle zacina filmik jak wylatuje z Dali.. jest jakis sposob zeby to naprawic zeby takie cos sie juz nie powtarzalo czy grac na wersji epsxe 1.5.2 bo u kolegi chodzi normalnie na tej wersji..

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 12, 2007, 04:04:19 pm »
Od niedawna mam finala IX i daleko nie zlaszlem ale to poniewaz kiedy gralem na epsxe 1.6.0 to sie ciagle zacina filmik jak wylatuje z Dali.. jest jakis sposob zeby to naprawic zeby takie cos sie juz nie powtarzalo czy grac na wersji epsxe 1.5.2 bo u kolegi chodzi normalnie na tej wersji..
Tak, 1.60 jest najbardziej zabugowaną wersją i sporo gier na niej nie działa. Graj na 1.5.2.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline LOLECZeX

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 14, 2007, 04:26:24 pm »
Mam jeszcze takie pytanko bo w Lindblum da sie kupic jakies staff dla viviego bo juz to jest wrerwiajace z 1 staffem lazic?? a pszeszukiwalem juz miasto wzdluz i wszez i czy w Lindblum mozna te staffy kupic ;p

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 14, 2007, 06:45:38 pm »
nie wiem, czy jakieś Staffy można kupić, ale jak nie ma nic do kupienia w Bussisnes District, to nie ma. I modyfikuj posty.
I'm in Space!

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 04, 2007, 01:44:54 pm »
No wiec ja mam co do tej gry problem z kartami. zalozylem juz na ten temat temat ale nikt nie odpisuje. chodzi o to ze niewiem gdzie zdobyc te najlepsze karty co wypadaja nie z potworow nie bossow lub od zdobycia jakiegos summona. niektore karty mozna znalesc w jakihs kryjownkach skrytkach itp. wiec jak mozesz to wypisz mi albo daj link do takich informacji. z gory dzieki.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 03, 2007, 06:57:13 pm »

witaj Rbi_Traceur,
widze że od mieśąca nikt ci nie odpowiada

może zajżyj na moją stronkę
http://andchaos.w.interia.pl/

wejdź tam do działu final fantasy/final fantasy 9/tetra master/Karty

klikasz na kartę której nie posiadasz a pojawi ci się stronka z opisem sposobów zdobycia danej karty, starałem się opisać wszystkie możliwe sposoby zdobycia kart o ile pozwolił mi na to wolny czas.

zwróć szczególną uwagę na kartę Nr.98 -  Namingway , można ją łatwo przegapić

Offline Assariah

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 26, 2007, 10:25:30 am »
Witam,

mam problem w przejściem wirów w "Cleyra's Trunk". w krypcie FF znalazłem taką podpowiedź :

"Dotrzesz do pomieszczenia z wirami. W skrzynkach znajdziesz Hi Potion i 900 Gil. Przebrnij przez wiry i idź dalej.
W końcu dotrzesz do drabiny, za którą jest skrzynia z Gysahl Greens. Wejdź po drabinie - w końcu jesteś w Cleyra."

Nie jest to takie proste bo wyjście z pomieszczenia jest zablokowane? jednym z wirów. Nie mam pojęcia również co ma oznaczać podpowiedź przyduszania przycisku "X" (z pad'a) kiedy wpadnie się do owego wiru. W niczym to nie pomaga. Tak samo jak niektóre poradniki pisane dość pobieżnie bez rozwinięcia kłopotliwych wątków.



Tak jak na obrazku.
Obejście czy też próba przejścia bliżej ściany pomieszczenia jest niemożliwe.
Wie ktoś jak to rozwiązać?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 26, 2007, 11:56:03 am »
Cytuj
Nie jest to takie proste bo wyjście z pomieszczenia jest zablokowane? jednym z wirów. Nie mam pojęcia również co ma oznaczać podpowiedź przyduszania przycisku "X" (z pad'a) kiedy wpadnie się do owego wiru. W niczym to nie pomaga.

Nie dusić "X", ale go jak najszybciej naciskać. Wtedy Zidane będzie się próbował uwolnić z wiru. Jak z niego wyskoczy, to akurat tam, gdzie jest przejście dalej. Pierwszy raz się spotkałem z tym, żeby ktoś miał problem w tym momencie gry heh...

PS. Chyba nie jesteś tak pozbawiony wyobraźni, żeby faktycznie korzystać z klawisza oznaczonego jako "X" na klawiaturze, co? Pod "X" rozumiemy klawisz, który masz ustawiony w konfiguracji emulatora jako odpowiedzialny za krzyżyk na padzie.

Offline Assariah

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX HELP!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 27, 2007, 02:42:48 pm »
Hmm, to już nie stanowi problemu dzięki za pomoc.
Lool, nie przeszedłbym takiego kawałka gry nie sprawdzając tego. Jako właściciel PSX'a i PC'ta od co najmniej 10 lat sprawy techniczne nie stanowią problemów. Wypraszam sobie ale tak głupie kojarzenie faktów to nie do mnie xD xD xD

Niedawno miałem jeszcze inny problem ale się z nim uporałem  =)


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2007, 05:32:14 pm wysłana przez Assariah »