Autor Wątek: Hack&Slash  (Przeczytany 8905 razy)

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« dnia: Marca 24, 2004, 01:27:54 pm »
zainspirowany ostatnim artykułem w PE pstanowiłem poruszyć go też na forum(mam nadzieje ze nie dubluje, bo nie sprawdziłem :) )
co sądzicie o systematycznym wzroście takich pozycji na rynku konsolowym (bo PC to już dawno opanowane w 100%)??
Czy hack&slash to jeszcze RPG?? czy nawalanka kosztem systemu to dobry pomysł? czy to kryzys klasycznego RPG?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2004, 03:25:07 pm »
hack & slash sa potrzebne bo sa bardzo efektowne ale jednak niestety plytkie wiec powinny byc tylko oderwaniem dla wyladowania sie od prawdziwych rpg :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Hack&Slash
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2004, 04:12:30 pm »
Cytuj
co sądzicie o systematycznym wzroście takich pozycji na rynku konsolowym
Mi to nie przeszkadza, lubię od czasu do czasu wcielić się w kogoś, kto bez żadnych głębszych przesłanek anihiluje hordy wrogów :)
Cytuj
PC to już dawno opanowane w 100%
Bo ja wiem czy w 100%.... ale nie ma to tamto, na PC jest więcej :P
Cytuj
Czy hack&slash to jeszcze RPG??
NIE..... i zabije każdego kto powie inaczej  :ph34r:
Cytuj
czy nawalanka kosztem systemu to dobry pomysł?
Jak już mówiłem, taka niezobowiązująca nawalanka od czasu do czasu to dobry pomysł, a jak jeszcze twórcy starali się do nie przemycić jakieś elementy RPG (za dużo ich jednak nie ma) to tym lepiej.
Cytuj
czy to kryzys klasycznego RPG?
Heh - nie da rady, żeby H&S tak łatwo wyparło RPG, prędzej mi kaktus wyrośnie ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2004, 05:23:12 pm wysłana przez Marvell »
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

MarvelliX

  • Gość
Hack&Slash
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2004, 05:31:49 pm »
Cytuj
Czy hack&slash to jeszcze RPG?? czy nawalanka kosztem systemu to dobry pomysł? czy to kryzys klasycznego RPG?
A czy ty nie jeseś przypadkiem jakimś redaktorem? :huh:


Ja lubię sobie czasem poganiac chordy demonów (uważaj Devil :P ) czy nieumarłych. Albo pochlastać kilka sssmoków (papa wójku... :devil: )
 

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2004, 05:39:41 pm »
H&S do pieca nie cierpie tych nawalanek... Jessssu zobaczyłem MU online reklamowane jako wspaniały RPG... Zajefajna giera ...przez pierwsze 15 minut...
]


Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2004, 06:11:48 pm »
no ja tez lubie uganiac sie za hordami potworow i potworkow jakos czlowiek sie odstresowoje ale chybanie mozna klasyfikowac ich do rpg z powodu ze nie maja tego "czegos"  :)  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

MarvelliX

  • Gość
Hack&Slash
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2004, 06:31:56 pm »
Masssz na myśli zdaje się normalna fabułę bo to co jessst w tych grach to nie mozna nawet nazwać fabułą :mellow:  

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2004, 06:41:45 pm »
moze nie o fabule... hmm jednak o fabule tez   :P tylko o to ze w take gry H&S pograsz z godzinke i koniec o nic ciekawego nie wnoszo a w bardziej ambitnego rpg mozesz grac , grac i jeszcze grac. Te "cos" trzyma CIe przy kompie/konsli i nie chce puscic ( dopiero jak rodzinka wpadnie do pokoju i zaczynaj ci wypominac ze sie nie uczysz to odejdziesz na 30 min i spowrotem grasz :devil: ) moze to fabula , moze to klimat/grywalnosc ale zawsze to "cos"  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 24, 2004, 07:57:52 pm »
hack&slash....... pozycje dobre, żęby się odstresować... pouganiać się za potworami i pozabijać je w ten, czy w inny sposób..... czy to ma jakiś sens? Nie podchodzi to w żaden sposób pod RPGi..... nie ma żadnej głębszej fabuły...... ja tam wole klasyczne jRPG pokroju FF..... no ale to jest moje zdanie...
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 24, 2004, 08:09:49 pm »
Hack & Slash...gry swietnie zrobione graficzne, nie kladace duzego nacisku na fabule...we wszystkich jest to samo...ktos chce zniszczyc swiat i my musimy go powstrzymac...bla bla bla...dosyc ciekawa odskocznia od klasycznych RPG, ale tylko na jeden raz...takie Diablo 1 i 2 przeszedlem tylko 1 raz...w zupelnosci mi wystarczy :D...

Cytuj
Czy hack&slash to jeszcze RPG?? czy nawalanka kosztem systemu to dobry pomysł? czy to kryzys klasycznego RPG?

H&S nie jest RPG'em (poldlize sie do Mortusa  ;) ) wiec nie mozna powiedziec ze jest to kryzys klasycznego RPG...

P.S.
Cytuj
Ja lubię sobie czasem poganiac chordy demonów (uważaj Devil  ) czy nieumarłych

Marvell, ty sobie za duzo nie pozwalaj bo jak z Devilem zaloze pakt, to ci wujkowie nie pomoga :D ..."lubie sobie poganiac chordy demonow i nieumarlych"...phiii  :lol:  

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 24, 2004, 09:10:39 pm »
Kto chce mnie ganiać ?? Ja sie nie dam :) gryze i drapię :) i nie cierpie H&S także uważaj Marvell ;)  
]


Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Hack&Slash
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 24, 2004, 10:17:17 pm »
Cytuj
H&S nie jest RPG'em (poldlize sie do Mortusa )
Zasłużyłeś na ciasteczko ^_^
Cytuj
czy to ma jakiś sens
Gdyby nie miało, to by nie miałe też racji bytu :P
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

MarvelliX

  • Gość
Hack&Slash
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 25, 2004, 02:52:42 pm »
H&S ma dużo zalet np. nie trzeba duzo przy nim myśleć, zazwyczaj wystarczy iść przed sssiebie i mordować każdego który wejdzie ci w drogę :devil: , więc można sssie zdeka odprężyć i pozwolić odpocząć umysssłowi od ssskomplikowanej fabuły w jRPG-ach.






P.Sss.
He he he wy chyba nie wiecie z kim macie doczynienia :devil: , ojciec brata szfagra siossstry zięcia ze ssstrony matki ma na imie Bahamut hehe chyba wszyscy go znają. Pozatym kumpluje sssie z Ryu demisssmokiem. :D (to juz 3 na 2 :) )

P.Sss 2
ARD czeba wprowadzic twój plan w życie bo mam ochotę komuś do...nieważne  :)  ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2004, 02:54:44 pm wysłana przez Marvell »

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 25, 2004, 03:20:08 pm »
fakt jest faktem, żę przy Hack&Slash można się odprężyć....ale nie wiem Marvell, gdzie ty w jRPG skomplikowaną fabułę widzisz.... no bo w H&S nie ma co mówić o fabule... bo jej tam nie ma.... zawsze trzeba uratować świat i to wszysko

P.S.
Nieumarłych to ja bym akurat najlepiej infiltrował.... bo jak powszechnie wiadomo są wrażliwi na białą magię :D
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 25, 2004, 03:34:04 pm »
to powiedz w jakim RPG nie ratujesz swiata ?  H&S jest tylko powierzchowna fabula nie ma glebszej "analizy"  :P    
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 25, 2004, 03:43:27 pm »
no ale w RPG jest fabuła wielowontkowa.... nie tak jak w H&S..... to właśnie sprawia, że nie lubie takich wyżynanek........  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 25, 2004, 04:00:00 pm »
zaraz Mortus zabierze mi ciasteczko...a kto daje i odbiera...ten sie kumpluje z Devilem  :lol:  :lol:  :lol:

popatrzmy na Baldurs Gate i Planescape Torment...tam przeciez tez mordujemy hordy wszelkiego plugastwa, lecz gry te osadzaone sa w swietnej fabule...no niech mi ktos powie ze PT nie ma swietnej fabuly :shu: ...czy te gry mozemy nazwac "bardziej rozbudowanymi H&S" czy to juz "prawdziwe RPG"??

P.S. Marvell, ty mnie tu wujciem ze strony siostry twojego kuzyna tescia mamy ziecia nie strasz, bo ja jeszcze Zell'a mam w zanadrzu...wiec uwazaj, serio :P  :D  :lol:

P.S.2  Bialy Magu, i tu przeciwko mnie ;( .... ;)  
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2004, 04:02:31 pm wysłana przez ARD »

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 25, 2004, 05:02:27 pm »
tadam wyszlem z zanadrza :D
co do h&s - a ja znam jednego co w nim sie nie ratuje swiata!!!! legacy of kain: defiance :D i co z tego ze to h&s skoro jest tam raz, kain i podobno zajefajna fabula :D h&s + swietna fabula = MEGA HIT :D
btw: mortus ekhm.... no widzisz teraz jest foorum w jasnym kolorkach i twoja czacha wyglada troche gorzej niz dawniej... moze daj do niej jakies czarne tlo? ;)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 25, 2004, 08:21:29 pm »
i tu można by się kłucić...... z jednej strony w BG morduje się hordy potworów....... no ale nie tyle co w diablo.... pozatym w BG jest fabuła wielowątkowa, więc mnie to bardziej podchodzi pod RPG...... A jak już mowa o Legecy of Kain to doszliśmy do typowego H&S.... fakt, że jest tu świetna fabuła sprawia, że jest to wyjątek od reguły...... zwłaszcza fakt, że główni bohaterowie są negatywni.... No ale fakt faktem, że większość H&S nadaje się na 15 minut gry.....
P.S.
Kości zostały rzucone ARD :D
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Hack&Slash
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 25, 2004, 10:31:16 pm »
no ja nie wiem czy H&S nadaja sie na 15 minut gry...Diablo to stara gre, a cieszy sie bardzo dobra opinia wsrod graczy...wypadaloby dodac ze ta gra jest na 15 minut ale dla graczy, ktorzy bardziej cenia sobie fabule w grze...wtedy sie zgodze... :rolleyes: ...
druga sprawa...czy dobra fabula moze zrobic z H&S RPG??...czy gdyba Diablo posiadalo fabule na poziomie BG czy PT to bylaby to wtedy gra RPG?? <_<

P.S.

w takim razie slodko i zaszczytnie jest umierac za ojczyzne  :P