Autor Wątek: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?  (Przeczytany 6461 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« dnia: Kwietnia 11, 2013, 09:58:15 pm »
A tak w ogóle to ktoś odczuwa jakieś podniecenie next-genami? Albo kładzie lachę już na to kompletnie?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2013, 02:14:01 am »
Ludzie sobie robią różnego rodzaju Feng Shui w pokojach a potem dziwią się, że nie mają internetu [...].

Nie wiem czemu, ale ten "fengszuj" mnie rozbawił.

A tak w ogóle to ktoś odczuwa jakieś podniecenie next-genami? Albo kładzie lachę już na to kompletnie?

Ja niezbytnio. Powód? Przyjdzie "nowe", ale stare problemy -- że tak to ujmę -- w mentalnościowym podejściu do game-dev. pozostaną. Oczywiście jeśli wyjdzie coś nieprzeciętnego i godnego uwagi to będę się cieszył. Obym tylko miał ku temu dość wiele okazji.

Żeby nie było to nie posiadałbym sie z radości gdybym dostał remake Final Fantasy VI w takim next-genowym wykonaniu. FFXIV:ARR naprawdę nabiera rumieńców.
Oki Doki Man

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2013, 05:40:27 am »
A tak w ogóle to ktoś odczuwa jakieś podniecenie next-genami? Albo kładzie lachę już na to kompletnie?
Absolutnie nic nie czuję. WiiU mnie zainteresuje jeśli zapowiedzą nowych Smash Bros'ów i ewentualnie coś od Platinum. Do PS4 mnie jedynie przekona Ace Combat zrobiony w klasycznym stylu i Super Robot Wars. Ewentualnie jakaś konsolowa edycja SD Gundam G Generation. Ale tak to zostaję przy PCcie. Może kiedyś jakiegoś handhelda kupię.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2013, 09:22:40 am »
WiiU mnie zainteresuje

Ej ale Musiol pytał o next geny...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2013, 10:45:21 am »
WiiU mnie zainteresuje

Ej ale Musiol pytał o next geny...
LOL xD

Mazurit - A Realm Reborn jest świetne. Gram w to już od 1wszej fazy bety i nie mogę się nadziwić. Gdyby w SE więcej ludzi miało taki wpływ jak Yoshida, to firma miałaby się znacznie lepiej. Więcej niet, bo NDA :(

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2013, 12:29:27 pm »
A tak w ogóle to ktoś odczuwa jakieś podniecenie next-genami? Albo kładzie lachę już na to kompletnie?

Ja tam się staram nie podniecać, bo jak już jestem podjarany, to zazwyczaj kicha wychodzi. Head-tracking mnie jarał, nic z tego nie wyszło, Agni's Philosophy genialne, ale to tylko tech-demo, trailer Colonial Marines majstersztyk, a wyszła dupa. Jedyne, co mnie z ostatnich nowinek zainteresowało, to Oculus Rift, no i jestem pozytywnie nakręcony na Big Picture (jeden z powodów, dla których zmieniam wnętrzności kompa), no ale to wszystko komputer, nie konsole. Więc nie, konsole mnie jakoś nie jarają specjalnie, bo raz, że ciągle mało tam widzę gier dla mnie, a dwa, że gigantyczną ilość gier dla mnie widzę na PC'cie.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 12, 2013, 03:58:00 pm »
WiiU mnie zainteresuje

Ej ale Musiol pytał o next geny...
Aaaaaaaaaa rozumiem, bo WiiU nie ma SUPER GRAFFIKI i to taki żart, że nie jest next-genem.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2013, 04:35:18 pm »
hihi

Tak w sumie to chodzi o to, że ponieważ nie jest nawet blisko możliwości nowych konsol Sony / MS nie będzie dostawało większości tytułów multiplatformowych. Tak samo było z Wii, ale tam sytuacje ratowała ogromna baza casuali, która sprawiała, że od czasu do czasu jakaś firma się porwała na exclusiva, a np. CoD czy FIFA wychodziły w okrojonych wersjach, na innych silnikach itp. WiiU nie ma takiego sukcesu "mainstreamowego" więc ta opcja też odpada. Wniosek - można sobie WiiU na półce obok OUYA postawić.

"Żart" wytłumaczony, ale w sumie to właśnie o to chodziło, nie ma SUPER GRAFFIKI ;/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2013, 04:44:49 pm wysłana przez Morchol »

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2013, 04:55:09 pm »
WiiU mnie zainteresuje

Ej ale Musiol pytał o next geny...

Jeśli miałeś na myśli inne nadchodzące, przepotężne konsole, które prawdopodobnie ponownie w najpopularniejszym gatunku jakim są szczelanki zaproponują mega-wypasine next-genowe 30 fps i 720p, to bym sie zastanowił, która z platform jest najbardziej bałamutna jeśli chodzi o słowo "next-gen" ;).

Mazurit - A Realm Reborn jest świetne. Gram w to już od 1wszej fazy bety i nie mogę się nadziwić. Gdyby w SE więcej ludzi miało taki wpływ jak Yoshida, to firma miałaby się znacznie lepiej. Więcej niet, bo NDA :(

A kiedy można się spodziewać u ciebie większego tekstu o XIV? Jakby co to podlinkuj go w tutejszym dziale o tym MMORPG-u. Swoją drogą to przypomniało mi się, że nie podziękowałem Tobie za odnośnik do recenzji Max Pyne 3, któego kiedyś dla mnie umieściłeś. Także - dozgonne dzięki.

[...] trailer Colonial Marines majstersztyk, a wyszła dupa.

Ja także liczyłem, że SEGA zadba o porządne wykorzystanie licencji, ale ta firma ma w naturze, ekscentryczne decyzje i model dewelopingu. Co rusz czymś zaskoczy, poczym niemiłosiernie zawiedzie. Nizaprzeczalnie wielka strata licencji, tym bardziej cała ta sytuacja jest wkurzająca, jak zobaczy się ten klimatyczny -- słusznie wspommniany przez Ciebie -- trailer. Ehh...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2013, 05:22:17 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 12, 2013, 05:21:19 pm »
Ja także liczyłem, że SEGA zadba o porządne wykorzystanie licencji, ale ta firma ma w naturze, ekscentryczne decyzje i model dewelopingu. Co rusz czymś zaskoczy, poczym niemiłosiernie zawiedzie. Nizaprzeczalnie wielka strata licencji, tym bardziej cała ta sytuacja jest wkurzająca, jak zobaczy się ten klimatyczny -- słusznie wspommniany przez Ciebie -- trailer. Ehh...

Ale to Gearbox ten majstersztyx stworzył, Sega jeno wydawała. Chociaż reszta posta do nich też idealnie pasuje ;)

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 12, 2013, 05:24:49 pm »
Ale to Gearbox ten majstersztyx stworzył, Sega jeno wydawała. Chociaż reszta posta do nich też idealnie pasuje ;)

No i o to chodzi, powinna tam z lagą nad nimi stać i pilnować czy wszystko zmierza w dobrym kietunku.
Oki Doki Man

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 12, 2013, 06:11:14 pm »
hihi

Tak w sumie to chodzi o to, że ponieważ nie jest nawet blisko możliwości nowych konsol Sony / MS nie będzie dostawało większości tytułów multiplatformowych. Tak samo było z Wii, ale tam sytuacje ratowała ogromna baza casuali, która sprawiała, że od czasu do czasu jakaś firma się porwała na exclusiva, a np. CoD czy FIFA wychodziły w okrojonych wersjach, na innych silnikach itp. WiiU nie ma takiego sukcesu "mainstreamowego" więc ta opcja też odpada. Wniosek - można sobie WiiU na półce obok OUYA postawić.

"Żart" wytłumaczony, ale w sumie to właśnie o to chodziło, nie ma SUPER GRAFFIKI ;/
Ja powiem tak - Wii nie miał może jakiejś bogatej biblioteki gier, ale takie gry jak SSBB, MadWorld, Disaster: Day of Crisis czy Xenoblade upewniły mnie, że warto było wydać na niego kasę.

Cytuj
Gearbox
Skoro o nich mowa...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 12, 2013, 07:07:24 pm »
Ja powiem tak - Wii nie miał może jakiejś bogatej biblioteki gier, ale takie gry jak SSBB, MadWorld, Disaster: Day of Crisis czy Xenoblade upewniły mnie, że warto było wydać na niego kasę.

Kupienie Wii z pewnością nie było stratą pieniędzy, szkoda tylko, że pierwszorzędnie wychodziły głównie tytuły first-party oraz kilka z zewnątrz. Gdyby wsparcie deweloperów third-party było troszkę lepsze, to ta konsola nie miałaby już najmniejszych problemów, aby dumnie stać posród Chlebaka i 360-tki. Poza tym widzę, że naprawdę doceniasz tę konsolę, bo wypowiadasz się o niej poprzez "męskoosobowy rodzaj", a nie jak większość krytyków poprzez zwroty - "ta Wii, ona", co narzucało odbiór z mniejszym prestiżem jako coś nadwątlonego i z niższej pułki ;).

Co do podlinkowanej sprzeczki, to jest to coś na miarę "przyganiania garnkowi przez kocioł", zresztą nie znając szerszego kontekstu (tj. samej recenzji) ciężko zgadnąć kto tam miał zdroworozsądkowe podejście.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2013, 07:16:23 pm wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 13, 2013, 01:01:40 am »
Formuła Wii wyczerpała się po 3 latach od premiery. Nintendo myślało, że wskrzesi ten owczy pęd tablecikiem, nie udało się i są w ciemnej dupie. Na pozostałe konsole będę miał z grubsza wyjebane tak długo, jak największe firmy będą się skupiały na tłuczeniu sequeli serii mających po 15 lat lub więcej (Tomb Raider, MGS) czy takich, które lat mają kilka, ale odsłon już pizdylion (Assassin, Call of Duty). Ogólnie elektroniczna rozrywka od paru lat stoi w miejscu, szkoda, bo wcześniej rozwijała się świetnie.

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 13, 2013, 03:53:34 am »
Formuła Wii wyczerpała się po 3 latach od premiery. Nintendo myślało, że wskrzesi ten owczy pęd tablecikiem, nie udało się i są w ciemnej dupie. Na pozostałe konsole będę miał z grubsza wyjebane tak długo, jak największe firmy będą się skupiały na tłuczeniu sequeli serii mających po 15 lat lub więcej (Tomb Raider, MGS) czy takich, które lat mają kilka, ale odsłon już pizdylion (Assassin, Call of Duty). Ogólnie elektroniczna rozrywka od paru lat stoi w miejscu, szkoda, bo wcześniej rozwijała się świetnie.

Podobnie było w przypadku PS3 i Xboksa, tylko, że one ten owczy pęd -- jak Ty to ująłeś -- starały się utrzymać sikłelozą oraz wyszukanymi ficzerami typu "różdżka" i Kinect. Tak obiektywnie to chyba na finiszu generacji najlepiej radzi sobie/wypada ze swoim podejściem SONY (m.in. lepsze eksy), a najgorzej -- w mojej subiektywnej ocenie -- M$ , który jest już chyba tylko "w ciemnej dupie u...". Co do tablecika, to ciężko go ocenić bo i gier póki co nie ma, ale poczekajmy na dalszy rozwój sprawy, by potem moć jakieś konkretne wyroki ferować. Co do oceny branży to się zgodzę całkowicie, że czasy panowania Czarnuli przyniosły pozytywny wydźwięk, era PS360 jest niejako stagnacją, oby tylko nadchodząca generacja nie była regresem (w rozważaniu tym pomijam też niejako Wii U, gdyż Big N zawsze chodziło swoimi, nikomu nieznanymi szlakami i potrafiło pokazać, nawet w mijającej generacji, czym jest prawdziwy gejming).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2013, 04:55:12 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 13, 2013, 04:21:27 am »
Ha, kiedy ostatnio użyłem w tekście słowa "sequeloza" paru "prominentnych blogerów" nazwało mnie na Fejsie sfrustrowanym dzieckiem po wywiadówce. Fajnie, że ktoś jednak też ma podobne podejście do problemu :D

O ile zgadzam się, że Sony ma najlepszy (najmniej koszmarny?) finisz generacji, to MS na końcu? Serio? Od pierdyliarda miesięcy X360 to najlepiej sprzedająca się konsola w Stanach, przy zdychającym retailu to i tak nie są jakieś wielkie liczby, ale zawsze trochę nadrabia straty z Europy i przede wszystkim Japonii. Tymczasem Wii sflaczało jakoś w 2010 roku albo i jeszcze wcześniej i potem już nawet specjalnie nie dawało znaków życia. Wii U to na razie wtopa, nikt tego nie chce i ciężko się dziwić. I o ile świetne gry cośtam mogą odratować, to przy tym jak kiepskie Nintendo jest w przystosowywaniu się do postępu technologicznego (chyba, że sami wprowadzają jakieś innowacje - vide touch screen, motion control), to wiele wskazuje na to, że są na dobrej drodze by zupełnie przestać się liczyć poza Japonią. Wygląda na to, że nowa generacja to będzie szeroko pojęta walka o salon (w sensie "living room"), a Nintendo jako poważnego zawodnika w niej nie widzę. Z drugiej strony - MS coraz mocniej daje do zrozumienia, że Xbox ma być mocno zorientowany na Stany Zjednoczone (deale z dostawcami usług telewizyjnych w Ameryce, plotki o always-on, Netfliksy i różne inne rzeczy ze słabą dostępnością poza USA), więc kto wie, może europejski konsument chcący kupić nową konsolę w gruncie rzeczy będzie wybierał tylko między PS4 a Steamboksem?

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 13, 2013, 04:47:54 am »
Yeap, SONY najmniej koszmarny, M$ najbardziej wkurzający, a Nintendo po prostu swoisty, tj. ni to grzejący ni ziębiący. Podział regionowy faktycznie może sie pogłębić, ale jak tak przyjrzę się z dystansu to najlepiej naostrzony nóż do tego branżowego placka ma chyba SONY, pytanie tylko kto będzie go najszybciej wszamywać, z czego będzie on upieczony, a co stanowiło jego główne nadzienie? Tak czy siak, to obecnie na ten przyszły poczęstunek wybrałbym się jednak  z SONY. Kto wie może po E3 zmienię towarzysza.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2013, 05:17:13 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 13, 2013, 10:13:51 am »
Cytuj
Jeśli miałeś na myśli inne nadchodzące, przepotężne konsole, które prawdopodobnie ponownie w najpopularniejszym gatunku jakim są szczelanki zaproponują mega-wypasine next-genowe 30 fps i 720p, to bym sie zastanowił, która z platform jest najbardziej bałamutna jeśli chodzi o słowo "next-gen"

Zwłaszcza, że gry które pokazano na PS Meeting śmigały w 1080p/30 która ma być minimum przynajmniej u Sony.

Cytuj
A kiedy można się spodziewać u ciebie większego tekstu o XIV? Jakby co to podlinkuj go w tutejszym dziale o tym MMORPG-u. Swoją drogą to przypomniało mi się, że nie podziękowałem Tobie za odnośnik do recenzji Max Pyne 3, któego kiedyś dla mnie umieściłeś. Także - dozgonne dzięki.

Chyba w maju NDA schodzi, wtedy jak startuje konsolowa beta.

Sequeloza, domena third party deweloperów, Microsoftu i w mniejszym udziale Sony. Nintendo to gwałci te pojęcie każdą produkcją. Ile Nintendo wypuściło swoich nowych IP w tej generacji? Na palcach jednej ręki policzę. Sony nie wrzucalo duzo sequeli, tylko ciągle jakaś nowa marka. Ale co kto woli.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 13, 2013, 11:35:50 am »
Nintendo to gwałci te pojęcie każdą produkcją. Ile Nintendo wypuściło swoich nowych IP w tej generacji? Na palcach jednej ręki policzę. Sony nie wrzucalo duzo sequeli, tylko ciągle jakaś nowa marka. Ale co kto woli.

Dwa kciuki w górę i flaszka dla tego Pana. Nie wiem jak niektórzy mogą uważać, że Nintendo jest "ostatnim bastionem orginalność". Mario-srario i pokemony. Dla nintendo "nowe IP" oznacza wskrzeszenie marki której nie widzieliśmy od ponad jednej generacji (Kid Icarus, Pikmin itp.) i się wszyscy cieszą. A jak ktoś inny robi to samo (Tomb Rider, Thief) to się podnoszą głosy(po części słusznie) o odgrzewaniu starych kotletów i odgrzebywaniu trupów.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Następna generacja konsol - jak się zapatrujecie?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 13, 2013, 12:56:06 pm »
Dla mnie Nintendo z tą swoją oryginalnością może sobie gryźć piach. WiiU i 3DS pokazują, że jest na dobrej ku temu drodze ;)

Sony nie bawi się w sequelozę? Unchartedy i God of Wary same się nie napierdalają taśmowo ;) I o ile jeszcze Uncharted jestem skłonny od biedy uwierzyć, ze był planowany na 3 części, a sequele które był od początku planowane więc są po prostu realizacją konkretnego projektu akceptuję (dlatego jarałem się serią MGS do zapowiedzi piątej części - teraz hejt na sto-pro ;) ), to już Kratosa doją jak Microsoft Masterchiefa.