Forum SquareZone

Kategoria ogólna => Magia i Miecz Online => Wątek zaczęty przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 06:31:19 am

Tytuł: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 06:31:19 am
O świcie stanąłeś na wzniesieniu na skraju wielkiego lasu, przez który podróżowałeś przez ostatnie tygodnie. Jesteś zmęczony, ale widok zielonych pól i wzgórz, przecinającej horyzont rzeki i niknącym za nim łańcuchu górskim cieszy twoje oczy. Zakończyłeś pierwszą część podróży, trafiając w końcu do krainy rządzonej do niedawna przez wielkiego maga Claudiusa, powiernika Korony Władzy.

Trzy tygodnie temu wyruszyłeś z rodzinnej wioski na dalekiej północy, gdzie wychowano cię na doskonałego wojownika i przywódcę. Miałeś jeden cel - zdobyć królestwo dla siebie, krainę, którą mógłbyś władać, którą uczyniłbyś swoją ojczyzną. Tu skierował cię wioskowy szaman po tym, jak w ogniu ukazała mu się pradawna Korona, wszechpotężny artefakt, który pozwoli ci zrealizować twoje marzenia. Prawdziwa podróż dopiero przed tobą - w tych magicznych krainach czekają na ciebie niebezpieczeństwa o których nigdy nie słyszałeś, ale ty zawsze byłeś dużo lepszy w rozwiązywaniu problemów niż martwieniu się nimi.

Zasłużysz na szacunek twoich przodków, jak na Barbarzyńcę przystało!

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/kp-barbarzynca.gif)

Przedmioty:
(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-miecz.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-krzyz.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-korona-salomona.gif)

AD. Duchy pokonane za pomocą krzyża nie będą dodawać się do twoich trofeów.

Przyjaciele:
(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-skrzat.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-ksiaze.gif)

Czary:


Trofea:
Niedźwiedź (siła 3)
Lew (siła 3)
Hobgoblin (siła 3)
Dzik (siła 1)
Goblin (siła 2)
Ludojad (siła 4)
Smok (siła 7)
Ludojad (siła 4)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 12, 2010, 06:27:53 pm
Kraina w której się znalazłeś różni się znacznie od twojej ojczyzny. Tu krajobraz zdobią trawiaste równiny i rzadkie lasy liściaste, przeplatane pojedynczymi puszczami i wzgórzami. Z domu pamiętasz jedynie nieprzystępne, zlodowaciałe równiny, przez większą część roku pokryte śniegiem posępne wzniesienia i gęste tundry. Zmiana otoczenia cieszy cię i nie masz jeszcze ochoty przechodzić na drugą stronę Rwącej Rzeki, w szczególności, że masz wrażenie, że nie jesteś jeszcze gotów na wyzwania, które niesie ze sobą drugi jej brzeg. Nie masz chociażby Talizmanu, magicznego przedmiotu umożliwiającego dostanie się do Korony Władzy. Masz przeczucie, że póki co nie musisz się śpieszyć.

Zszedłeś z zalesionego wzniesienia i postanowiłeś wybrać w końcu drogę dalszej podróży. Trasa na południe prowadzi na pola uprawne - jakaś duża wieś musi być gdzieś w pobliżu, nie masz jednak ochoty widzieć w tej chwili miejscowych ludzi. Trakt na północ mija widoczne na horyzoncie ruiny jakiegoś zapomnianego miasta, wkraczając na trawiaste pastwiska. Droga wygląda ciekawiej, choćby ze względu na to, że gdzieś w oddali widzisz jakąś tawernę...

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Pola (droga na południe) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
b) Pola (droga na północ) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)

Hint: Od razu zadeklaruj z którego stosu mam ciągnąć kartę (podaj numer od 1 do 4).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 12, 2010, 07:35:44 pm
a) Pola na południe

Stos 3
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 12, 2010, 07:54:58 pm
Ruszając na południe zatrzymałeś się w dolince, w okolicy jakichś opuszczonych sadów pełnych zdziczałych jabłoni i gruszy. Choć jakaś duża wieś znajduje się w pobliżu, w tej chwili nie widzisz w okolicy żadnych ludzi.

Gdy zastał cię wieczór posiliłeś się jabłkami, rozglądając się przy okazji po sadzie. Zauważyłeś, że został opuszczony nie dawno temu, a pozostawione narzędzia i kosze na wpół wypełnione zgniłymi owocami sugerują, że dokonano tego w pośpiechu. Po kilku minutach uważnego marszu znalazłeś prawdopodobny powód, dla którego sad wygląda dziś tak, a nie inaczej. Jedno z drzew jabłoni, na które się natknąłeś nie miało żadnych liści ani owoców, a jego wszystkie gałęzie i konar powykręcały się w jakiś groteskowy, niepokojący sposób. Widzisz, że ta dziwna mutacja dotknęła również okoliczne drzewa - wieśniacy widać przestraszyli się tego faktycznie niecodziennego widoku i uciekli w popłochu. Po dokładniejszym zbadaniu drzewa odnalazłeś dziwny przedmiot, wkopany między jego korzeniami. Wydobyłeś go i przyjrzałeś się mu dobrze - to niewielki amulet, z wyglądu nie podobny do czegokolwiek, co w życiu widziałeś. W dotyku jest dziwnie zimny, a oczy stylizowanego demona, którego podobizna widnieje na środku, zdają się śledzić ruch twojej głowy. Uśmiechnąłeś się - amulet za pewne jest magiczny, możliwe, że cenny, a jego dziwaczny wzór przypadł ci do gustu. Wróciłeś do swojego obozowiska, chowając znaleziony skarb do kieszeni.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-amulet.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Amulet!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 13, 2010, 12:14:51 am
Wczesnym rankiem wyszedłeś z sadu i rozejrzałeś się dookoła. Choć noc spędziłeś dobrze i wchodzisz w nowy dzień bogatszy o jeden przedmiot, powoli czujesz, że okolica cię przytłacza. Pola uprawne i trawiaste równiny są wszędzie dookoła, jak okiem sięgnąć. Monotonia krajobrazu zaczyna cię już nużyć, no ale nie masz wyjścia, musisz iść dalej.

Teren jest łatwy, możesz więc pokonać dziś spory kawał drogi. Idąc dalej na wschód dotrzesz na jakieś mocno zaniedbane pola uprawne w pobliżu skalistego wzniesienia, podobnego do tych, które pamiętasz ze swojej mroźnej ojczyzny. Możesz też wrócić na północ i zbadać drogę, którą wcześniej odrzuciłeś, wchodząc na... cóż... kolejne uprawy, urozmaicające trasę do gospody. Możesz też spróbować wyrwać się z tego rolniczego otoczenia i przedostać się na drugą stronę rzeki, jednak pilnujący mostu Strażnik wygląda na wyjątkowego twardziela.
 
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Pola (droga na zachód) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
b) Pola (droga na północ) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
c) Most - oznacza zaatakowanie Strażnika broniącego przejścia (Siła 9)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 13, 2010, 12:31:54 am
a)Idę na zachód w stronę skał.

Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 13, 2010, 12:42:25 am
Pola na zachodzie okazały się bardziej zaniedbane niż ci się wcześniej wydawało. Z trudem znalazłeś kilka kłosów nieznanego ci, regionalnego zboża wśród rosnących wszędzie chwastów i paproci. Gdyby nie położone niedaleko skaliste wzniesienie mógłbyś powiedzieć, że niska roślinność zajmuje cały twój krajobraz, z północy na południe i ze wschodu na zachód.

Obóz rozbiłeś przy niewielkim poletku wypełnionym wysokimi roślinami, o białych zwiniętych kwiatach przypominających zaciśniętą pięść. Nie znałeś tych roślin, jednak ich zapach wydał ci się kojący. Dodałeś kilka listków do zupy, którą ugotowałeś nad ogniskiem ze zboża i resztek suszonego mięsa i stwierdziłeś, że w znacznym stopniu poprawiły one smak wywaru. Przed pójściem spać zerwałeś ich jeszcze kilka, z myślą o użyciu ich przy kilku następnych posiłkach.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-polana-pelna-ziol.gif)

Twoja moc jest zbyt niska, aby skorzystać z tego miejsca. Karta pozostaje na tym polu.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 14, 2010, 01:34:29 am
Noc nie była dla ciebie najfortunniejsza, podobnie jak wczesny ranek. Fakt, że nie mogłeś się wyspać był twoim najmniejszym problemem - zioła, które dodałeś do wczorajszej zupy źle wpłynęły na twój żołądek. Po kilku godzinach dostałeś napadu biegunki, która wciąż cię niestety trzyma. Wyrzuciłeś zerwane wczoraj liście, obiecując sobie, że nigdy więcej nie zaryzykujesz spożywania nieznanych ci roślin.

Nie wiesz jak poważna jest twoja dolegliwość. Planowałeś wdrapać się na skaliste wzniesienia w bezpośredniej okolicy i rozejrzeć się w terenie, zdecydować tam co dalej. Teraz jednak rozważasz również cofnięcie się do kapliczki i zasięgnięcie pomocy mnichów - może będą mieli jakąś odtrutkę na te przeklęte zioła.
 

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie podejmować rzutu dzięki jeden ze swoich specjalnych umiejętności.
b) Kapliczka - możesz wyleczyć tu 1 punkt wytrzymałości w zamian za 1 mieszek złota (jesteś w pełni zdrowy, więc nie tu nie będziesz robił)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 14, 2010, 02:52:15 pm
a) Skały z użyciem umiejętności
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 15, 2010, 12:17:28 am
Wdrapałeś się na skaliste wzniesienie i ucieszyłeś się, że nie cofałeś się do kapliczki - zimny wiatr, który wije na tej górze orzeźwił cię, a żołądek przestał dokuczać. Powspinałeś się trochę i pozwiedzałeś coś, co wyjątkowo przypomina wzgórza z twoich rodzinnych stron. Od dziecka doskonale czujesz się w takim otoczeniu, to też bez problemu znalazłeś płytką jaskinię na nocleg oraz rozpaliłeś ognisko. Udało ci się rozeznać w terenie i masz nadzieję ruszyć dalej jak najwcześniejszym rankiem.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 15, 2010, 08:13:24 pm
Z wysokich skał miałeś podgląd na prawie całą krainę. Udało ci się ustalić kilka miejsc, które warto by było odwiedzić w następnej kolejności.

Zauważyłeś dym unoszący się nad odległym miastem na północy - w jego wnętrzu musi dziać się coś złego. Pola na wschód od niego wyglądają na dobre miejsce, aby lepiej rozeznać się w sytuacji i ocenić, czy jest warto przekraczać mury grodu. Na południowym-wschodzie widzisz puszczę położoną w pewnej odległości od mostu, na wzgórzu. Widzisz jakichś ludzi zbierających się w tamtej okolicy - coś tam się dzieje, tylko jeszcze nie wiesz co.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Pola - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
b) Puszcza - na obszarze znajduje się karta przygody i nie można go w tej chwili dalej eksplorować.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 15, 2010, 08:20:29 pm
A)Idę na pola

Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 15, 2010, 08:43:31 pm
Na polach natknąłeś się na jakaś małą osadę na podgrodziu miasta. Kilku uciekających z niego ludzi powiedziało ci, że grasuje tam teraz Strzygoń i strażnicy miejscy odradzają przekraczanie bram. Nie miałeś ochoty walczyć z ożywieńcem, postanowiłeś więc pozostać na polach.

Osada do której trafiłeś była w znacznej części zniszczona na skutek, jak się dowiedziałeś, ataku cyklopa. Bestia podobno już leży martwa, no ale wielu wieśniaków zginęło pożartych przez potwora. Postanowiłeś przeszukać ruiny domostw w poszukiwaniu czegoś, co mogłoby ci się przydać, a czego nie wykradli szabrownicy przed tobą. Po kilku godzinach udało ci się dogrzebać kilku garści monet, które przesypałeś do pustego mieszka.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 16, 2010, 01:04:53 pm
Bogatszy o mieszek złota postanowiłeś rozejrzeć się jeszcze po okolicy. W pobliżu dużych aglomeracji zawsze łatwiej zarobić

Na południowym-zachodzie widzisz kolejny pokryty polami obszar podmiejski. Cyklop musiał go też nawiedzić i istnieje możliwość znalezienia kolejnych kosztowności lub przydatnych przedmiotów w ruinach wiosek. Droga na wschód prowadzi na równiny - nie ma tam zbyt wielu ludzkich osad, ale za to wiedzie tędy droga do gospody, a ty masz ochotę na zimne piwo.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Pola - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim innym poszukiwacz (Pielgrzym).
b) Równiny - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 16, 2010, 03:00:42 pm
b) Idę na równiny.

Stos 1.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 16, 2010, 04:07:53 pm
Równiny okazały się w znacznej części wyludnione i puste. Rozbiłeś się więc nad rzeką, nie licząc już na szczęście tego dnia. Fortuna jednak uśmiechnęła się do ciebie po raz drugi.

Pod wieczór zobaczyłeś topielca pływającego na brzuchu na powierzchni rzeki. Zdryfował w stronę brzegu i udało ci się go wyłowić. Wygląda na kupca i przekręcił się nie dawniej niż dwa dni temu, na skutek wielokrotnych ciosów ostrym narzędziem w okolice serca. Większość jego dobytku popłynęła z nurtem lub osiadła na dnie, jednak wciąż miał za pasem niewielką sakiewkę z pieniędzmi...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 17, 2010, 09:19:55 pm
Zarobiłeś już sensowne pieniądze i jesteś w stanie dalej podbijać tą dziwną krainę. Wciąż nie natknąłeś się na potwory, które rzekomo się po niej panoszą, a poza dość unikatowym amuletem nie spotkało cię nic wyjątkowego. Brakuje ci wrażeń.

Na dalekim zachodzie widzisz miasto i puszczę w jej pobliżu. Może w niej spotka cię coś interesującego. Na wschodzie natomiast widzisz intrygujące ruiny. Widzisz dym unoszący się z jakiegoś ogniska, pewnie z założonego obozowiska. Ktoś tam jest i kto wie? Może w końcu czeka cię jakieś wyzwanie?

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Ruiny - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim 2 Karty Przygód. Znajduje się na nim innym poszukiwacz (Hobgoblin).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 18, 2010, 12:22:35 am
b) spróbujemy natłuc Hobgoblinowi.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 18, 2010, 12:52:31 am
Dotarłeś do ruin i wkrótce udało ci się namierzyć źródło dymu - dwoje podróżników rozbiło obóz w pobliżu zawalonej bramy. Wybrałeś odpowiedni moment i ruszyłeś do ataku - wrogiem okazał się być jakiś paskudny potwór.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-hobgoblin.gif)

Rozpocząłeś walkę z Hobgoblinem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 3 (rzut kostką) = 8
Skuteczność Hobgoblina: 3 (siła) + 1 (przedmioty) + 5 (rzut kostką) = 9

Poniosłeś porażkę! Straciłeś mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 18, 2010, 11:08:50 pm
Hobgoblin okazał się potężniejszym wrogiem niż się spodziewałeś. Nie doceniłeś przeciwnika i w końcu zmusił cię on do odwrotu, a co gorsza, w walce wypadł ci jeden z mieszków złota. Następnym razem będziesz lepiej przygotowany.

Rozważasz podróż na południe, jednak jedyne miejsce, które wygląda na dobre do rozbicia obozu w tym kierunku, to wioskowy cmentarz. Nie sądzisz, żeby pobyt tam miał być interesujący. Powrót na zachód, w kierunku wzgórz może okazać się bardziej interesujący. Pamiętasz, że dzień wcześniej znalazłeś tam tropy prowadzące gdzieś w kierunku północnego fragmentu tego rejony i ciekawi cię kto tam się teraz szwenda

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Cmentarz - w tym miejscu nic się nie wydarzy.
b) Wzgórza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim innym poszukiwacz (Nekromancer).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 18, 2010, 11:47:54 pm
b) wzgórza, ignoruję Nekromancera

Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 19, 2010, 02:10:36 am
Ruszyłeś na wzgórza, jednak ślad po podróżniku urwał się przy niewielkim lasku je przecinającym. Postanowiłeś zmienić kierunek marszu i ruszyć na południe, w stronę rzeki.

Po południu natknąłeś się na niecodzienny widok - zwłoki miejskiego gwardzisty, jeszcze świeże, leżące na wznak przy trakcie prowadzącym w stronę miasta. Dokonałeś oględzin miejsca jego śmierci i znalazłeś wiele porzuconych strzał oraz ślady koni. Prawdopodobnie żołnierz ochraniał jakiś powóz, czy karocę, lecz zginął kiedy napadli ich rozbójnicy. Nie wiesz jak skończyła się ta historia, wiesz jednak, że gwardzistę nie spotkał happyend. Przejrzałeś jego dobytek i nie znalazłeś nic cennego - jego opancerzenie jest zniszczone, a broń ukradziono. Znalazłeś jednak jego tarczę - nic szczególnego, drewniana tarcza okrągła okuta żelazem, z którego wykonano również umieszczone w środku umbo. Powinna okazać się przydatna.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-tarcza.gif)

Znalazłeś nowy przedmiot - Tarczę!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 20, 2010, 01:49:37 pm
Chroniony zarówno przed magią, jak i przed atakami konwencjonalnymi, postanowiłeś ruszać w dalszą drogę o świcie. Pogoda zaczyna się psuć, chcesz więc jak najszybciej dotrzeć do chroniącego przed deszczem miejsca.

Na wschodzie widnieje oddalona o dzień drogi gospoda, w której mógłbyś spróbować zasięgnąć języka i spróbować szczęścia, choć nie wiesz jak tubylcy zareagują na przybysza z północy. Na południowym zachodzie widzisz puszczę, która powinna ochronić cię przed deszczem. Jest wyjątkowo gęsta i wydaje ci się, że na je obrzeżach ktoś rozbił obozowisko.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Gospoda - rzut kostką (50% szans na pozytywny rezultat, 50% na negatywny)
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim innym poszukiwacz (Gladiator).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 20, 2010, 02:33:35 pm
b)puszcza, ignoruję Gladiatora
Stos 3
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 20, 2010, 03:25:47 pm
Okrążyłeś puszczę, ignorując zamieszkującego jej pobliże podróżnika. Zacząłeś eksplorować jej okolice, po czym wszedłeś między drzewa.

Po kilku godzinach marszu przez las dotarłeś do niewielkiego domostwa nad leśnym strumykiem. Choć z zewnątrz mogło wyglądać na chatę jakiegoś pustelnika czy drwala, wnętrze jest zakurzone i zniszczone, co świadczy o tym, że nikt tu nie mieszka od kilku lat. Przenocowałeś we wnętrzu chaty, grzejąc się przy kominku. Rankiem zwiedziłeś bezpośrednią okolice domostwa oraz przebadałeś jego wnętrze w poszukiwaniu przedmiotów, które mogłyby ci się przydać w podróży. Nie znalazłeś nic na prawdę cennnego, ale za chatą odkryłeś dobrze zachowany, żeliwny szpadel. Kto wie, może okaże się przydatny...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-lopata.gif)

Znalazłeś nowy przedmiot - Łopatę!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 21, 2010, 08:16:23 pm
Z północnego-wschodu nadciągają chmury burzowe i niedługo będzie tu potworna ulewa. Postanowiłeś nie iść dziś daleko, widzisz bowiem, że zbudowanie szałasu i rozpalenie ogniska w takich warunkach będzie trudne.

Postanowiłeś ruszyć na sąsiedni obszar, nie wiesz jednak, czy iść w stronę miasta, nad jego przedpola, czy też może w przeciwnym kierunku, na roztaczające się przed skalistymi wzgórzami równiny.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Równiny - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Pola - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 21, 2010, 08:49:01 pm
a) Równiny
stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 21, 2010, 11:06:46 pm
Deszcz zaczyna być coraz obfitszy, a temperatura opadła znacznie. Doszedłeś na równiny i szybko skryłeś się w niewielkim gaju, budując szałas i pokrywając go igliwiem. Rozpaliłeś ogień i wygrzałeś się w jego cieple, obserwując nawałnicę.

Pogoda na prawdę się psuje i powoli zaczyna cię to martwić. Daleko na północy widzisz niskie chmury, a z północy nadchodzi zimny wiatr. W twojej ojczyźnie często widywałeś taką pogodę i doskonale wiesz co ona oznacza, choć samemu nie chce ci się w to wierzyć - nadchodzi śnieżyca. Nie wiesz jeszcze jak wielka będzie, ale jutro na pewno się dowiesz.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zamiec.gif)

Zbliża się zamieć. Podczas 10 i 11 kolejki wszyscy gracze poruszają się wolniej.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 22, 2010, 03:13:37 pm
Zamieć okazała się większa, niż wstępnie przewidywałeś. Widywałeś takie u siebie, na dalekiej północy, ale nie spodziewałeś się ich w miejscu o tak umiarkowanym klimacie. Zimno ci nie przeszkadza, ale zasłonięte chmurami słońce i gęsta śnieżyca ograniczają twoje pole widzenia. To nie jest dzień na dalekie wojaże.

Na południu widnieją skaliste wzgórza - wiatr jest zapewne dużo silniejszy na ich szczytach, ale jaskinie i urwiska pozwolą ci ukryć się przed zamiecią, przynajmniej na jakiś czas. Poznałeś już  ten teren i czujesz się na nim bezpiecznie. Na północy natomiast widnieje puszcza, która również powinna dostarczyć jakiegoś schronienia, nie wiesz jednak, czy jej eksploracja w tych warunkach jest aby bezpieczna.

Z powodu zamieci poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie podejmować rzutu dzięki jeden ze swoich specjalnych umiejętności.
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 22, 2010, 03:49:53 pm
b)Puszcza
stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 22, 2010, 04:09:26 pm
Dotarłeś do puszczy i przyspieszyłeś marszu. Zaczyna się ściemniać, a wiatr i śnieg wciąż nie ustępują. Rozpalenie ogniska będzie dzisiaj trudniejsze niż zwykle.

Idąc w kierunku miasta natknąłeś się na niecodzienny widok - wrak jakiegoś powozu, który kierował się w stronę miasta. Koła są pourywane, a konie martwe i wybebeszone - cokolwiek napadło na powóz musiało być duże i wyjątkowo agresywne. Ludzie jadący wehikułem musieli uciec w popłochu, lecz w pośpiechu zostawili swój dobytek. Znalazłeś tam trochę jedzenia i dobrej jakości koc, a także niewielką szkatułkę z monetami, z których udało ci się uzbierać dwa brzęczące woreczki.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-2-mieszki-zlota.gif)

Znalazłeś dwa mieszki złota!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 23, 2010, 02:09:07 am
Pogoda w tej krainie cię zaskakuje. Nigdy nie widziałeś, aby tak szybko zmieniła się z pogodnej w śnieżną. Temperatura powietrza i intensywność opadów przypominają ci zimy w twojej ojczyźnie - z tym, że do zimy przecież bardzo daleko. Na horyzoncie widzisz drugi front burzowy jutro pogoda będzie jeszcze gorsza. Musisz się śpieszyć.

Wiesz, że musisz ruszać dalej, jednak okolica nie sprzyja obozowaniu w takich warunkach. Na północy widnieją przedpola miasta, pokryte większymi i mniejszymi podmiejskimi osadami. Możliwe, że znajdziesz tam schronienie, ale nie lubisz liczyć na innych. Na południu widnieją równiny i rzadkie lasy, no ale teren wygląda na niebezpieczniejszy.

Z powodu zamieci poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Pola - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim Karta Przygody.
b) Równiny - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 23, 2010, 02:39:10 am
a) idę na pola
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 23, 2010, 12:01:58 pm
Nigdzie nie możesz ciągnąć karty, więc nie musisz deklarować stosu. Ciekawe skąd wiedziałeś, że będziesz mógł ciągnąć kartę - Marv właśnie rozpierniczył tego Uzdrowiciela. Czyżbyś patrzył mi w karty jak spałem?

Dotarłeś do niewielkiej osady w pobliżu miasta i zatrzymałeś się w niewielkiej tawernie, co by się ogrzać przy kominku i napić granego wina. Stać cię na pokój i wyżywienie, postanowiłeś więc spędzić ten trudny czas w komfortowych warunkach.

W karczmie poznałeś czarnowłosego mężczyznę o ciemnej karnacji, który postawił ci wino mówiąc, że ma wobec ciebie prośbę. Okazało się, że jest on wędrownym alchemikiem, którego miejska gildia magów wysłała w podróż po Krainach, głównie po to, aby zebrać doświadczenia i pozyskać odczynniki potrzebne do dalszych badań. Wie jednak jak niebezpieczny to region, więc nie chce się ruszać z podgrodzia bez należytego ochroniarza. Obiecał, że nie będzie trudnym kompanem, a w zamian za ochronę zmieni każdy z przedmiotów, jakie mu powierzysz w szczere złoto - mniej więcej w jeden mieszek za przedmiot. Masz wrażenie, że człowiek ten może okazać się przydatny...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-alchemik.gif)

Zdobyłeś nowego przyjaciela - Alchemika!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 25, 2010, 03:09:13 pm
Burzliwy dzień spędziłeś w karczmie, w której spotkałeś Alchemika. Nazywa się Kirk i okazał się być sympatycznym goście, choć nieco przemądrzałym. Grunt, że zna się na swojej robocie i będziesz miał z niego pożytek. Wyruszyliście następnego ranka.

Deszcz ciągle pada i wiele dróg obsunęło się i popękało na skutek zimna i wilgoci. W tak silnie zurbanizowanym terenie bardzo utrudnia ci to podróż. Postanowiłeś nie wędrować daleko, przynajmniej póki ziemia nie wyschnie. Na północy rozpościera się wielkie miasto, którego dotąd unikałeś. W karczmie mówiono ci, że uporano się z panoszącym się tam Strzygoniem i pracujący tam rzemieślnicy powrócili do swoich zajęć. Na południu rozpościera się puszcza, ta sama, w której znalazłeś wcześniej mieszki złota.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Miasto - możesz odwiedzić w nim Medyka, Alchemika i Czarodziejkę i korzystać z ich usług.
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 25, 2010, 03:21:03 pm
b)Puszcza

Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 25, 2010, 03:55:33 pm
Ruszyłeś w kierunku puszczy, po drodze mijając wiele śladów zniszczenia, jakiego dokonał miniony żywioł. Wschodnia część lasu obsunęła się w stronę rzeki, wiele drzew przewróciły w jej kierunku, tworząc rozlewiska podmywające piaszczysty grunt. Skierowałeś się na zachód, w stronę miejsca, w którym ostatnio natknąłeś się na złoto.

Po zniszczonym dyliżansie nie było śladu - jego szczątki musiał rozwiać wiatr, a szczątki zwierząt pożarły drapieżniki. Minąłeś tamto pamiętne miejsce dochodząc do dziwnie piaszczystego regionu, jakby skarpy w środku lasu, której znaczna część wytworzyć się musiała ostatnio. Zerknąłeś w stronę dna tej nagłej rozpadliny, dostrzegając jakiś błysk wśród gnijących drzew w dole. Wraz z alchemikiem powoli ruszyliście po skarpie, chcąc zbadać tajemniczy przedmiot.

Okazała się nim spora skrzynka odlana z żelaza, bez specjalnych zdobień, ale za to z bardzo dziwną kłódką. Kirk rozpoznał, że zamek jest magiczny i nie można go otworzyć sił, dodając jednak, że jeśli dasz mu kilka godzin, będzie mógł coś spróbować kilku sposobów otwarcia jej. Skupiłeś się więc na rozbiciu obozowiska widząc, że alchemik potrzebuje ciszy, aby się skupić.

Dopiero późnym wieczorem usłyszałeś trzask puszczającej kłódki - zerknąłeś na Kirka, który sam zdziwił się trochę, że po tylu nieudanych próbach w końcu udało się otworzyć metalową skrzynię. Podszedłeś bliżej i odsunąłeś alchemika, chcąc samemu zajrzeć do wnętrza. Gdy uchyliłeś pokrywę, serce zabiło szybciej - czerwone szmaragdy wtopione w złoty artefakt błyszczały w świetle ogniska, ale również ze wnętrza skrzyni zdawała się dobiegać jakaś dziwna poświata, jakby sama jej zawartość biła własnym światłem. Chwyciłeś magiczny przedmiot i przetarłeś z niedowierzaniem. Bogowie ci sprzyjają...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif)

Znalazłeś Talizman!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 27, 2010, 03:38:15 pm
Zdobycie Talizmanu wprawiło cię w dobry nastrój. Nie wiesz ilu nieznanych ci poszukiwaczy również zmierza po Koronę Władzy, nie wiesz jak są zaawansowani w swojej wędrówce, ale masz pewność, że masz nad nimi przynajmniej tą jedną, połyskującą w słońcu przewagę.

Ukryłeś magiczny artefakt i ruszyłeś w dalszą wędrówkę, starając się nie wchodzić nikomu w drogę i jednocześnie znaleźć sposób przedostania się na drugą stronę rzeki. Wydaje ci się, że będziesz w stanie dotrzeć w pobliże mostu na rzece jeszcze dzisiaj, i choć raczej go nie przekroczysz to możesz przecież rozejrzeć się w jego okolicy za czymś do roboty. Puszcza na północnym-wschodzie to inna ewentualne miejsce docelowe - puszcze ostatnio okazały się dla ciebie szczęśliwe i nie widzisz powodu, dla którego tam miałoby się to zmienić.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Strażnik - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 27, 2010, 04:20:17 pm
b) idę do Puszczy

Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 27, 2010, 07:00:36 pm
Zagłębiłeś się w puszczę, poszukując czegoś, co mogłoby ci się przydać. Las jednak jest dość płytki, a najciekawszy jego fragment znalazłeś prawie od razu, tuż nad brzegiem rwącej rzeki.

Znalazłeś ciało mężczyzny, na którego kilka dni temu musiał przewalić się drzewo. Nie masz pewności co tutaj robił, ale pewną podpowiedzią są ciągle świeże, odciśnięte ślady w piasku nadrzecznym oraz kilka okolicznych drzew, które zostały równo ścięte jakimś ostrym narzędziem. Masz wrażenie, że mężczyzna budował tratwę, a skoro jej odcisk na piasku nie został jeszcze rozmyty przez wodę, znaczy to, że ktoś znalazł ją dosłownie godzinę lub dwie przed tobą. Skoro o tym mowa, wydaje ci się, że widzisz oddalający się punkcik gdzieś hen, na drugim brzegu. Miałeś wyjątkowego pecha.

Sprawdziłeś ciało przygniecionego mężczyzny i znalazłeś coś, co odwiedzający to miejsce przed tobą poszukiwacz musiał pominąć. Kiedy na denata zwalił się konar, trzymał on w dłoniach niewielką magiczną lampę, zupełnie jak te, w których w bajkach mieszkają dżiny. Wyjąłeś ją widząc, że jest zupełnie zniszczona, a jej pocieranie niewiele daje. Zignorowałeś więc ten przedmiot i założyłeś obóz kilka mil na północ, przypominając sobie o znalezisku dopiero późnym wieczorem, kiedy na twoim uchem rozległ się potworny pisk - niewielki, unoszący się w powietrzu ektoplazmatyczny kryształ stanął nad tobą i zaczął wydawać bardzo wysoki, penetrujący czaszkę dźwięk. Nie ma żadnych szans na to, żebyś zasnął przy tym piekielnym jazgocie, nie wiesz też, czy dasz radę maszerować.

Mówiono ci o poltergeistach - to dziwne duchy, które piekielnie trudno jest przepędzić, a które towarzyszą raz spotkanemu człowiekowi do końca jego życia. Próbowałeś odstraszyć go modlitwą do Bogów oraz swoim magicznym amuletem, jednak nic na niego nie działa, tak jak się spodziewałeś. Jedyna metoda skuteczna wobec poltergeistów, a przynajmniej jedyna o jakiej słyszałeś, polega na przekroczeniu płynącej wody, np. rzeki. Musisz więc jak najszybciej przebyć Rwącą Rzekę, bo inaczej nie pozbędziesz się tego demona już nigdy....

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-poltergeist.gif)

Poltergeist dołącza się do drużyny (nie dostajesz za niego punktów) i pozostanie w niej tak długo, póki nie przekroczysz Rwącej Rzeki lub jakiegoś z jej dopływów.

Dwa pod rząd, no kto by pomyślał heh...
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 28, 2010, 04:23:53 pm
Poltergeist nie da ci żyć i czujesz już, jak coś wewnątrz ciebie zaczyna pękać. Łatwo dostosujesz się do warunków, ale ten wysoki pisk jest nie do zniesienia. Kiedy tylko zaczynasz czuć, że twoje uszy się do niego przyzwyczaiły, kiedy tylko ból mija, a odgłos zaczyna przechodzić na drugi plan słyszanych odgłosów, demon zmienia odrobinę barwę "głosu" i wszystko zaczyna się od nowa. Potrzebny ci egzorcysta albo jakiś most nad rzeką...

Droga na zachód prowadzi na równiny, w kierunku miasta. Nie byłeś tam jeszcze, ale mijałeś ten region niejednokrotnie, nie zauważając niczego wartego zapamiętania. Wiesz jednak, że w pobliżu miasta przepływa strumień, który byłby dla ciebie zbawienny. Daleko na wschodzie widzisz gospodę i okalające ją równiny, na które zaprowadzi cię druga droga. Są odmienne od tych zachodnich, porośniętych zieloną trawą i rzadkimi drzewami - te są suchsze, trawa jest wyższa i region wygląda na niebezpieczniejszy.

Z powodu towarzystwa Poltergeista poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Równiny (droga na zachód) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Gladiator).
b) Równiny (droga na wschód) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim Karta Przygody.

HINT: Rzeczki opływające Wioskę od północy i Miasto od południa również liczą się jako rzeka i przejście przez nie uwolni cię od Poltergeista.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 28, 2010, 05:30:42 pm
Nie wiem za bardzo na który zachód iść więc idę na ten bliżej miasta. Jeśli na nim jest Gladiator to go ignoruję.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 28, 2010, 09:36:50 pm
Idąc na zachód dotarłeś do niewielkiej osady między wzgórzami. Nie widziałeś jej nigdy wcześniej, gdyż jest prawie niewidoczna dla kogoś, kto nie podąża głównym traktem. Wiele dróg prowadzi tu, do tej nadrzecznej wioski i na pierwszy rzut oka widzisz dlaczego - jej większą część zajmuje wielki plac targowy i jeszcze zanim się dobrze zbliżyłeś do jej murów, słyszałeś przekrzykiwania kupujących i nawoływania kramarzy. Trafiłeś na największe targowisko, jakie dotąd widziałeś w tej krainie.

Ostrożnie przekroczyłeś mury miasteczka, patrząc na twarze ludzi i próbując dosłyszeć ich głosy. Zaskoczyło cię, że nikt nie zdaje się zwracać uwagi na poltergeista - wygląda na to, że jego potworny pisk słyszysz tylko ty i twój alchemik. Starałeś się udawać, że po prostu jesteś lekko głuchy, a nie że towarzyszy ci nadprzyrodzony psotnik. Idąc przez targowisko nabyłeś miecz, a następnie skierowałeś się do przystani i wykupiłeś porządnie wyglądającą tratwę. Dziś już nie przepłyniesz, ale już jutro, kiedy będziesz po drugiej stronie rzeki, będziesz mógł pozbyć się tego cholernego demona raz na zawsze.

Pod wieczór poleciłeś Kirkowi przemienić twoją łopatę w złoto. Pomyślałeś, że może się przydać do wiosłowania, ale niewielki żagiel będzie wystarczającym sterem i napędem dla waszego statku...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-targowisko.gif)

Trafiłeś na targowisko. Kupiłeś miecz i tratwę za cztery mieszki złota. Przemieniłeś łopatę w jeden mieszek, dzięki pomocy alchemika.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-miecz.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-tratwa.gif)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 29, 2010, 07:56:57 pm
Tratwa chwieje się w rzecznej przystani, a woda przed tobą jest tak wzburzona jak zwykle. Nigdy nie pływałeś po takiej rzece i nie wiesz, czy mądrze płynąć na drugą stronę. Pewnie nie ryzykowałbyś, ale obecność poltergeista zmienia trochę twoją sytuację...

Nim wsiadłeś na jej pokład sprawdziłeś inne opcje - na zachodzie rozciągają się wzgórza, w znacznej części puste, ale wiesz, że tylko na takie wyglądają. Na wschodzie widzisz puszczę, w której spędziłeś poprzedni wieczór - wydaje ci się, że widzisz światło ogniska w miejscu, w którym i ty się zatrzymałeś, co znaczyłoby, że ktoś tam jest. Nie widzisz dokładnie co znajduje się na drugim brzegu, ale ludzie mówią, że to teren pustynny...

Z powodu towarzystwa Poltergeista poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Wzgórza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Puszcza - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajdują się na nim inni poszukiwacze (Upiór i Nekromancer).
c) Oaza (Kraina Środkowa) - teren został częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 29, 2010, 10:59:36 pm
c) Oaza.
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 30, 2010, 01:43:16 am
Przepłynąłeś bezpiecznie, pomimo tego, że pod koniec drogi pękł wam masz i przez resztę dryfowaliście, wspomagając się rękoma i nogami. Tratwa do niczego nikomu się nie przyda - próba przepłynięcia na niej na drugi brzeg w tym stanie to jawne samobójstwo. Rejs uważasz jednak za bardzo udany, ponieważ poltergeist został na tamtym brzegu...

Uwolniłeś się od Poltergeista.

Okazało się, że masz szczęście w nieszczęściu - ze wszystkich pustyni w tej okolicy tobie udało się trafić na taką, która w swoim pobliżu ma oazę. Niestety, masz również nieszczęście w szczęściu, gdyż kiedy doszedłeś do jeziorka ziemia zatrzęsła się pod tobą, odsłaniając wielkiego, piaskowego smoka, który widocznie czai się tutaj na spragnionych wędrowców. Wyciągnąłeś broń i tarczę.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-smok.gif)

Rozpocząłeś walkę ze smokiem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 10
Skuteczność smoka: 7 (siła) + 5 (rzut kostką) = 12

Poniosłeś porażkę! Próbujesz bronić się za pomocą tarczy.

Obrona nieudana(4)! Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3).

==========================

Uciekłeś przed smokiem trafiając w końcu na piaszczyste wydmy. Teren nie jest zupełnie zły - dzięki obecności słodkiej wody w tym regionie rośnie tu kilka jadalnych roślin, a i dawno nie jadłeś już pieczonych skorpionów.

Wśród piasków pustyni znalazłeś zwłoki niewielkiej istoty, która idąc tędy najwyraźniej padła z pragnienia. To skrzat, ranny, choć przynajmniej mądrze osłonięty przed słońcem za pomocą płaszcza z kapturem. Oględziny wykazały, że wędrowiec żyje, choć ledwo. Wziąłeś go na ręce i zaniosłeś do przygotowanego wcześniej ogniska, pojąc go wodą, do której dokopałeś się kilkanaście metrów dalej. Skrzat ocknął się dopiero rankiem, a gdy dowiedział się co dla niego zrobiłeś poprzysiągł pomóc ci w twojej wędrówce. Nie wiesz jeszcze do czego ci się ma przydać, no ale chcesz dać mu szansę.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-skrzat.gif)

Spotkałeś nowego przyjaciela - Skrzata!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 03, 2010, 01:19:15 pm
Uciekłeś od smoka i masz zamiar ruszać w dalszą drogę. Nie wiesz jeszcze co cię w niej czeka, bo nowa kraina jest pełna nieznanych ci jeszcze zagrożeń. Już samo spotkanie ze smokiem jest czymś, czego nie spodziewałbyś się uświadczyć po drugiej stronie rzeki.

Jest kilka punktów orientacyjnych w tych okolicach. Ciekawi cię zamek na południowym-wschodzie, którego czerwone wieżyce i białe mury odcinają się od suchego, pełnego wzgórz i kotlin krajobrazu. Na południu, w pobliżu jakiejś upiornej przepaści widzisz równiny pokryte kamiennymi obeliskami. Wyglądają niebezpiecznie.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć za opłatą utracone punkty wytrzymałości.
b) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 03, 2010, 01:38:48 pm
a) idę do zamku i leczę sobie 1 punkt wytrzymałości
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 04, 2010, 12:06:49 am
Przybyłeś do zamku i dostałeś się na jego podgrodzie. Nadworny medyk założył na nim szpital polowy, w którym leczy osoby potrzebujące, a w tych trudnych czasach jest takich wielu. Jako, że nie jesteś mieszkańcem tego regionu, zażądano od ciebie zapłaty za medyczne usługi.

Nie miałeś jednak wyjścia - będąc w pełni sił będziesz miał dużo większe szanse zwyciężyć w tym niekończącym się wyścigu. Zapłaciłeś i spędziłeś noc w namiocie, regenerując siły pod okiem znachora.

Wyleczyłeś jeden punkt wytrzymałości (3->4) w zamian za mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 06, 2010, 04:15:19 pm
Opuściłeś zamkowe podgrodzie wczesnym rankiem, czując się silnym i zdrowym. Teraz trzeba dobrze rozejrzeć się po tej okolicy i zobaczyć co cię tu czeka.

Najwyraźniejszym miejscem w okolicy jest wielka świątynia, której złotą kopułę widać z odległości kilkudziesięciu mil - jest na szczycie góry na północ stąd. Droga nie będzie daleka, ale schody prowadzące do tej antycznej budowli są przerażająco długie i strome. Wiesz jednak z doświadczenia, że najbardziej interesujące miejsca mogą się kryć nie na szczytach gór, a na dnach dolin. Jedną z takich widzisz na zachodzie i masz wobec niej jakieś dziwne przeczucia.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny). Na tym obszarze znajduje się inny poszukiwacz (Hobgoblin).
b) Ukryta Dolina - teren nadaje się do eksploracji (3 Karty Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 06, 2010, 05:11:45 pm
b) idę do Ukrytej Doliny
Stos 3 (żeby nie czuł się taki porzucony)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 06, 2010, 10:28:02 pm
Po południu trafiłeś do ukrytej, zalesionej doliny. Miejsce okazało się upiorne jeszcze zanim się dobrze w nie zapędziłeś - gęste, nieprzebyte mateczniki wypełnione są wijącymi się ścieżkami i tropami istot, które nie mogły być ludźmi. Czujesz, że popełniłeś błąd zapuszczając się w ten zapomniany przez bogów region.

Postanowiłeś spenetrować jedną z odnalezionych pieczar, mając nadzieję odnaleźć coś pod ziemią widząc, że gęste lasy są trudne do przebycia. Zbyt późno zrozumiałeś co się święci - ostrzegające i ochronne runy na ścianie pochopnie uznałeś za prehistoryczne malowidła, nie zdając sobie sprawę z tego, że idziesz w sam środek pułapki. Kiedy dotarłeś do większej jaskini, pierwszym co zobaczyłeś była para olbrzymich, czerwonych ślepi, z których bił żywy płomień. Przeraziłeś się na ten widok i z całych sił zacząłeś biec w stronę wyjścia.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-demon.gif)

Rozpocząłeś walkę z demonem

Twoja skuteczność: 1 (moc) + 3 (rzut kostką) = 4
Skuteczność demona: 10 (moc) + 2 (rzut kostką) = 12

Poniosłeś porażkę. Próbujesz bronić się za pomocą tarczy.

Próba nieudana (1). Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3).

======================

Demon pchnął cię na ścianę jakimś ogłuszającym zaklęciem, ale na całe szczęście nie gonił cię do wyjścia. Nigdy nie widziałeś takiej istoty i masz nadzieję, że już nigdy nie zobaczysz. Lekko ranny ruszyłeś szybkim krokiem w dalszą drogę, nie wiedząc jeszcze, że to nie ostatnia konfrontacja tego dnia.

W dalszej części doliny natknąłeś się na stare, zmurszałe ruiny, które dawno temu matka natura podbiła ponownie i wzięła w swoje władanie. Na spękanych kamieniach więcej widzisz zielonych liści i traw niż gołej skały, a całe otoczenie tworzy niepokojący, lecz fascynujący krajobraz. Wśród ruin natknąłeś się na kamienną płaskorzeźbę przedstawiającą wyjątkowo szkaradnego człowieka z włócznią. Zignorowałeś go, przystępując do eksploracji ruin, drugi raz tego dnia popełniając grzech nadmiernej pewności siebie. Gargoyle ożył kiedy tylko go minąłeś i zaatakował cię szybciej, niż się tego spodziewałeś.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-rzygacz.gif)

Rozpocząłeś walkę z rzygaczem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 3 (rzut kostką) = 9
Skuteczność rzygacza: 5 (siła) + 6 (rzut kostką) = 11

Poniosłeś porażkę. Próbujesz bronić się za pomocą tarczy.

Próba nieudana (1). Straciłeś punkt wytrzymałości (3->2).

To się nazywa niefart...

===========================

Uciekłeś z zapomnianego miasta, uciekając na drugą stronę doliny. Rzygacz dźgnął cię w ramię, i choć rana już nie krwawi, to jednak jest irytująca. Kto by pomyślał, że kamienna włócznia może być taka ostra?

Wyszedłeś na drogę, kierującą cię na zachód, w kierunku polan i wzgórz. Nim jednak wyszedłeś z lasu spotkałeś zbójnika, który zablokował ci drogę, żądając opłaty za dalszą podróż. Nie możesz uwierzyć jaki pech spadł tego dnia na ciebie - nie dość, że wychodzisz z tej doliny ciężko ranny, to jeszcze musisz bić się z jakimś włóczęgą z kijem. Wzniosłeś miecz, jednak zbójnik był mistrzem fechtunku i szybko cię rozbroił. Widząc twój stan jednak i nie znajdując przy tobie pieniędzy zatroskał się nad twoim losem. Powiedział, że żyje po to, żeby odbierać bogatym i dawać biednym, a ty kwalifikujesz się do tej drugiej grupy - zyskałeś od niego mieszek złota oraz ostrzeżenie, żebyś nie zapuszczał się na wysokie wzgórza na wschodzie, gdyż kto tam wejdzie spotka się z niepokonanym czarnym rycerzem, postrachem całej krainy. Przyjąłeś pieniądze i radę, po czym przełknąłeś upokorzenie, licząc na więcej szczęścia w dalszej wędrówce.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zbojnik.gif)

Zbójnik wręcza ci mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 09, 2010, 03:22:46 am
Uciekłeś z piekielnej doliny kiedy tylko miałeś okazję. Nie masz zamiaru wracać tam jeszcze długo. Coraz mniej podoba ci się w tej krainie.

Na północnym-zachodzie widzisz przepaść otoczoną od północny równiną pokrytą kamiennymi obeliskami. Nie wiesz czego się tam możesz spodziewać, ale to nie może być nic dobrego przy twoim dotychczasowym szczęściu w tej krainie. Na północnym-wschodzie widnieje puszcza, podobna do tych, które widziałeś po drugiej stronie rzeki, ale dużo gęstsza. Masz wrażenie, że skryta jest w jakimś nienaturalnym mroku...

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).

Możesz przejść przez most na południu - idąc w tym kierunku nie musisz walczyć ze Strażnikiem.

c) Pola (droga na zachód, Kraina Zewnętrzna) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
d) Pola (droga na wschód, Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 09, 2010, 11:35:49 am
b)Runy
stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 10, 2010, 06:24:25 pm
Docierając do run miałeś już miecz wyciągnięty. Powoli wpadałeś w paranoję i z każdej strony widziałeś zagrożenie. Mijając kolejne runiczne kamienie każdemu musiałeś się przyjrzeć z dwóch stron, aby zobaczyć, czy ktoś za nim nie czyha. Boisz się spotkać kolejnego demona, bo wiesz, że ataki psychiczne to twoja główna słabość.

Trawa na runicznej polanie ma jakiś dziwny, bladożółty kolor i rośnie we wszystkie strony. Magiczne konstrukcje na pewno negatywnie wpływają na miejscową faunę i florę. Stając na niewielkim wzgórzu zobaczyłeś niewielką plamę zieleni kilkaset metrów na zachodzie. Doszedłeś do niej, natrafiając na idealnie okrągłą plamę zielonej trawy, pokrywającą jakieś dziesięć metrów kwadratowych. Zbadałeś dokładniej to miejsce i w samym środku kręgu odnalazłeś niewielki, żelazny krzyż - ten magiczny przedmiot widocznie przeciwdziała złym mocom panującym w okolicy. Kiedy tylko go złapałeś poczułeś pewność siebie - wiesz teraz, że jeżeli sam nie będziesz mógł się ochronić, krzyż będzie mógł. Poleciłeś Kirkowi zmienić swoją używaną już tarczę na złoto, ponieważ w lewej ręce będziesz teraz nosił nowe znalezisko.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-krzyz.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Krzyż! Użyłeś zdolności swojego alchemika, aby zmienić tarczę w mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 11, 2010, 01:12:49 am
Nim się dobrze rozbudziłeś, zaskoczył cię zielony wiatr, pędzący w twoim kierunku od południa ze straszną prędkością. Próbowałeś uciec, lecz nie miałeś szans - trująca chmura wypełniła twoje płuca, pozbawiając cię marnej resztki zdrowia, jak ci jeszcze pozostała.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zaraza.gif)

Straciłeś punkt wytrzymałości (2->1).

Podziękuj Marvowi.

======================

Runiczne równiny tym razem okazały się dla ciebie przydatne. Nie wiesz jeszcze gdzie iść, gdyż wszystkie widoczne drogi prowadzą do miejsc potencjalnie niebezpiecznych.

Na wschodzie widzisz palmy oazy, na której zaczynała się twoja podróż po tej krainie. Żywisz nadzieję, że smok piaskowy zdążył już opuścić to miejsce, wiesz jednak, że szanse na to są zupełnie nikłe. Na południu rozciąga się zagadkowa polana pokryta jakimiś potwornie powykręcanymi drzewami. Widok tego miejsca napawa cię niepokojem, jednak takie same uczucie miałeś widząc z oddali runy...

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już częściowo zbadany i leży na nim Karta Przygody (Smok). Nadaje się jednak do dalszej eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Przeklęta Polana - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 11, 2010, 11:46:48 pm
b)polana, brzmi lepiej niż oaza ze smokiem

stos 3
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 12, 2010, 08:49:17 pm
Jest źle, a nawet bardzo źle. Nie pamiętasz kiedy byłeś w tak potwornym stanie, a wszędzie dookoła widzisz miejsca, w których nie chciałbyś spędzać zbyt wiele czasu. Do tego zbliża się kolejna zamieć... nie wiesz czy dasz radę.

Doszedłeś do tajemniczej polany i przywitaj cię na niej dosyć osobliwy krajobraz. Rosły na niej niskie, dziwnie powykręcane drzewa, trawa pod stopami była krótka i jakby odbarwiona, wyrastająca z ziemi koloru popiołu. Czujesz się tu jeszcze gorzej niż na runach, choć miejsce to okazało się szczęśliwe pod pewnym względem. Rozbijając obóz natknąłeś się na drzewo z osobliwie wyglądającym konarem - na wysokości jednego metra znajdowała się na nim jakaś karykatura roześmianej twarzy, z oczyma z niewielkich wgłębień i ustami-dziuplą sporych rozmiarów. Ku swojemu zdziwieniu, we wnętrzu "gardła" śmiejącego się drzewa odnalazłeś niewielki przedmiot - przypominał kastet ze stylizowaną głową smoka wyrastającą z niego na odległość kilkunastu centymetrów. Zdaje się, że to jakaś broń magiczna.

Niestety, nie masz nawet miejsca, aby ją nosić. Poleciłeś Kirkowi przerobienie jej na pieniądze - skoro ty jej nie możesz mieć, to nikt nie będzie mógł.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-starozytny-artefakt.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Starożytny Artefakt! Użyłeś zdolności swojego alchemika, aby zmienić go w mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 12, 2010, 09:53:40 pm
Zamieć nastała i znalazła cię na przeklętych polach. Czujesz, że nie masz sił, by dalej podróżować. Gdyby nie ta przeklęta chmura byłbyś w stanie sobie poradzić, a teraz... na nic twoje złoto, kiedy nie uda ci się dotrzeć do Zamku...

Okolica nie wygląda najlepiej na północy - są tam runy, takie jak te, na których znalazłeś magiczny krzyż. Z jakichś powodów śnieg nie pada nad nimi. Na wschodzie znajdują się dosyć niepozorne wzgórza, położone w pobliżu mostu nad Rwącą Rzeką. Cóż, może przejście na drugą stronę będzie najlepszym wyjściem?

Z powodu zamieci poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Wzgórza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 12, 2010, 11:40:36 pm
b) Wzgórza
Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 14, 2010, 08:46:24 pm
Nim dotarłeś do podnóża wzgórz, zauważyłeś dwójkę ludzi idących w twoim kierunku. Nie miałeś siły, aby im uciec, a niestety, wyglądali na agresywnie usposobionych. Wyciągnąłeś miecz i ruszyłeś im na spotkanie, walcząc o życie.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-tropiciel.gif)

Rozpocząłeś walkę z Tropicielem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 3 (rzut kostką) = 9
Skuteczność Tropiciela: 4 (siła) + 1 (przedmioty) + 3 (rzut kostką) = 8

Zwyciężyłeś w walce. Tropiciel stracił w walce punkt wytrzymałości (3->2).

=====================

Pokonany wróg uciekł w kierunku gór, znikając w jakiejś kotlinie. Podbudowany na duchu rozpocząłeś eksplorację wzgórz - masz z nich doskonały widok na prowadzący przez rzekę most, z tej strony dużo mniej upiorny, niż z drugiej.

Znalazłeś się w obszernym lesie we wnętrzu doliny między dwoma przecinającymi się łańcuchami wzgórzu. Postanowiłeś rozbić się w tym miejscu, nie sądziłeś jednak, że spotkasz jakąś żywą duszę. Natknąłeś się na wysokiego mężczyznę w średnim wieku, leżącego bez przytomności w samym środku lasu - jego łuk brwiowy obficie krwawił, a ciało w znacznej części zakopane już było w śniegu. Jesteś w stanie ocenić, że leży już tak od kilku godzin. Rozpaliłeś ognisko, opatrzyłeś rany mężczyzny i dopilnowałeś, aby zaczął dochodzić do siebie. Naturalnie wcześniej sprawdziłeś jego kieszenie w poszukiwaniu kosztowności, nie miał jednak żadnych pieniędzy, a jedynie ładny, złoty pierścień, którego jednak postanowiłeś nie kraść. Człowiek obudził się nad ranem, dziękując ci za uratowanie życia - powiedział, że nazywa się Leto i jest księciem na zamku w tej krainie. Wczoraj spadł z konia w trakcie polowania i, jak widać, nikt z jego towarzyszy nie odnalazł go na czas. W zamian za ocalenie mężczyzna obiecał dotrzymać ci towarzystwa w podróży, rozumiejąc jak ambitnego przedsięwzięcia się podjąłeś. Nigdy nie lubiłeś podróżować w grupie, a teraz twoja kompania jest już całkiem liczna... z drugiej strony jednak ten szlachcic może się przydać podczas wizyty w zamku.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-ksiaze.gif)

Znalazłeś nowego przyjaciela - Księcia!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 16, 2010, 12:31:38 am
Miałeś wielkie szczęście, że wygrałeś pojedynek z Tropicielem. Wiesz jednak, że nie uciekniesz mu w tej zamieci - tropinie to w końcu jego mistrzowska dziedzina.

Wciąż ledwo żyjesz i obawiasz się, że w tej Krainie nie spotka cię już wiele dobrego. Na wschodzie drogę odcina ci ta przeklęta ukryta dolina, na zachodzie jest polana z tymi dziwacznymi drzewami, a do tego wciąż istnieje ryzyko napaści ze strony agresywnego podróżnika. Przejście na drugą stronę mostu, w kierunku Krainy Zewnętrznej, staje się coraz bardziej kuszące.

Z powodu zamieci poruszasz się dziś tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody (Demon i Rzygacz). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
b) Przeklęta Polana - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 16, 2010, 12:35:24 am
b) polana
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 18, 2010, 11:53:13 pm
Powróciłeś na polanę, starając się ukryć w niej przed niebezpieczeństwami. Dziwisz się sobie, że wybrałeś to upiorne miejsce, zdawałeś sobie jednak sprawę z tego jakie były twoje pozostałe możliwości. Odnalazłeś niewielki zagajnik, z nieco mniej upiornymi drzewami i rozbiłeś na nim obozowisko. Śpieszyłeś się widząc, że noc się zbliża.

Coś się jednak nie zgadzało. Noc powinna nadchodzić z zachodu, a nie z południa. Kiedy nastał zachód słońca widziałeś wyraźnie, że ta dziwna, nienaturalna ciemność zbliża się coraz bardziej, ogarniając nieboskłon, zakrywając noc swoją nieprzeniknioną przez gwiazdy czernią. Nie wiesz co się dzieje, ale jesteś przerażony - to nie jest jakiś potwór, czy naturalne zjawisko, to jakieś przekleństwo, znak od Bogów. Zaszyłeś się w szałasie, ogrzewając się przy ognisku, którego światło wydawało ci się wyjątkowo słabe. Nie masz zamiaru się stąd ruszać, póki nieboskłon przysłania ta upiorna kotara...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zla-ciemnosc.gif)

Zbliża się Zła Ciemność...
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 21, 2010, 01:12:10 am
Zła ciemność oszczędziła cię - nic nie wydarzyło się podczas tego wyjątkowo długiego, ciemnego dnia. Chcesz jednak jak najszybciej opuścić to miejsce.

Pamiętasz gdzie jest Tropiciel i potwory z Ukrytej Doliny, chcesz więc uciekać na północ, w przeciwnym kierunku. Obawiasz się jednak, że twoja droga skończyłaby się na pustyni, a w twoim aktualnym stanie oznaczałoby to pewną śmierć. Twoim ratunkiem mogłaby być podróż do zamku po drugiej stronie krainy - Leto obiecał, że będziesz mógł uzdrowić się tam za darmo, za jego przyzwoleniem, a on sam zna skrót do swojego grodu. Rozważasz też przejście na drugą stronę rzeki.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5 ...farciarz

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć za opłatą utracone punkty wytrzymałość.
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 21, 2010, 01:31:54 am
Spieprzam na zamek i leczę sobie całą wytrzymałość (2 księciem i 1 za mieszek złota).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 22, 2010, 06:35:17 pm
Trafiłeś na zamek, gdzie ludzie księcia Leto odprowadzili cię do książęcego medyka, który wyleczył cię na tyle, na ile pozwalały mu dostępne środki. Widać było, że nie podoba mu się, że musi doglądać jakiegoś nieznanego mu przybysza, pomogłeś mu więc w pracy, dopłacając mieszek złota za jego usługi. Postąpiłeś słusznie, bo kiedy wieczorem opuszczałeś komnaty lekarza, byłeś w pełni sił i w dobrym nastroju.

Noc spędziłeś w jednym z pokoi gościnnych na zamków, a do łóżka szedłeś najedzony i napity po obfitej uczcie, jaką książę wyprawił na twoją cześć. Rankiem ruszyłeś dalej, ciesząc się, że Leto rusza wraz z tobą w dalszą drogę. Takiego człowieka warto mieć przy sobie, choćby dla perspektywy darmowego leczenia lub dla ewentualnego okupu.

Skorzystałeś z usług nadwornego medyka, który wyleczył ci trzy punkty wytrzymałości (1->4) w zamian za mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 23, 2010, 01:59:21 am
W pełni zdrowia i z pełnym żołądkiem ruszyłeś w dalszą podróż. Los uśmiechnął się do ciebie w tak trudnej chwili, cudem uniknąłeś śmierci i masz wrażenie, że ktoś czuwa nad twoim losem.

Wiesz o pustyniach na północy Krainy - sam znalazłeś się kiedyś w ich pobliżu. Kiedy wczoraj podróżowaliście w stronę Zamku, wydawało ci się, że widzisz jakieś ciemne kształty na jednej z nich. Czyżby kolejna oaza? Z drugiej strony możesz iść sprawdzić jakie niebezpieczeństwo czekać będzie na runicznych polanach na zachodzie. Po drodze będziesz mijał most...

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Runy - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
c) Wzgórza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Pielgrzym).
d) Puszcza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 23, 2010, 03:04:00 am
b) Runy
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 24, 2010, 06:44:05 pm
Wszedłeś między kamienne bloki pokrywające mistyczną polanę. Te runiczne równiny wciąż napawają cię wielkim niepokojem - gdybyś mógł, to unikałbyś ich przy każdej sposobności, ale już raz przekonałeś się, że w takich miejscach częstokroć znaleźć można najcenniejsze skarby.

Niestety, tym razem spotkałeś potężną, wrogą istotę - mroczne widmo, uzbrojone w półprzejrzysta szablę, upiorną twarz skrywającą w głębokim kapturze. Na własne oczy widzisz jak runiczne znaki zaczynają jarzyć się w pobliżu demonicznej istoty - zdajesz sobie sprawę, że nie masz najmniejszych szans w walce psychicznej przeciwko takiemu wrogowi i to na jego własnym terenie. Masz jednak tajną broń na takich przeciwników...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-widmo.gif)

Użyłeś swojego Krzyża i zniszczyłeś za jego pomocą Widmo.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 26, 2010, 08:10:13 pm
Zwycięstwo nad widmem podniosło cię na duchu. Z chroniącym przed magią amuletem i odstraszającym demony świętym krzyżem przy boku czujesz się bezpieczniej. Wiesz, że pomimo słabości twego umysłu, będziesz w stanie poradzić sobie z niejednym duchem.

Stanąłeś na runicznych polach i po raz kolejny stanąłeś przed wyborem takim, jak przedwczoraj. Byłeś wtedy trochę dalej na południe, to fakt, ale drogi stąd również zdają się kierować albo ku pustyniom północy albo w stronę odwiedzonego wczoraj zamku. Jest jeszcze droga przez most...

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć za opłatą utracone punkty wytrzymałość.
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Gladiator).
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 26, 2010, 10:24:01 pm
Walić to, idę na zamek, ale nic nie robię tam.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 30, 2010, 11:28:31 pm
Nie widząc innej drogi, postanowiłeś powrócić do zamku i jeszcze raz przemyśleć swój następny krok. Kto wie, może ktoś na dworze księcia będzie wiedział co począć?

Nie potrzebowałeś, na szczęście, pomocy Nadwornego Medyka. Oddałeś swój miecz kowalowi do naostrzenia, po czym uległeś namową Leto i poszedłeś na wieczerzę wraz z nim. Opowieść o pojedynku z Widmem ubawiła gości, a jeden z miejscowych trubadurów powiedział, że ułoży pieśń na twoją cześć.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 31, 2010, 10:44:32 pm
Po rozmowie z Leto ustaliłeś, że zamiast ruszać w daleką wędrówkę lepiej jest zwiedzić najbliższe okolice zamku. Odebrałeś miecz, naostrzony niczym brzytwę, po czym wyszedłeś za mury grodu.

Leto wskazał dwa miejsca w najbliższej okolicy zamku, które mogą cię zainteresować. Pierwszym są runiczne pola, podobne do tych, które widziałeś już wielokrotnie - te są jednak jedynymi, które znajdują się po tej stronie krainy. Drugim istotnym miejscem jest niedaleki przesmyk między Ognistymi Górami, blokowany przez magiczne Tajemne Wrota.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody)
b) Tajemne Wrota - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajdują się na nim inni poszukiwacze (Nekromancer i Tropiciel).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 31, 2010, 11:47:20 pm
a) Runy

Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 05, 2010, 02:55:40 am
Runiczne pola nie były mniejsze niż wcześniej przez ciebie odkryte - kamienne obeliski stoją ty mniej regularnie, a dalej na północy równinę przecina suchy kanion. Choć kamienie wciąż są niepokojące, zdajesz sobie sprawę z tego, że to miejsce wciąż jest niebezpieczne.

Pod wieczór natknąłeś się na wyjątkowo dziwne zwierze. Nim dojrzałeś je w całości uzbroiłeś się, bojąc się starcia z kolejny, potężnym potworem. Bestia nie była jednak agresywnie usposobiona - wyglądała jak bardzo duży lew, chociaż jej głowa ma ludzkie, żeńskie rysy. Sfinks usiadł na szczycie jednego z stojących w kształt odwróconej litery U kamieni, patrząc na ciebie zagadkowym wzrokiem, powoli machając długim ogonem. Kiedy zbliżyłeś się, sfinks zadał ci zagadkę, kłopotliwe świdrując cię wzrokiem. Odpowiedziałeś mu pierwszym, co przyszło ci do głowy.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-sfinks.gif)

Spotkałeś sfinksa i zdecydowałeś się odpowiedzieć na jego zagadkę.

Wybrana cyfra: 5
Wylosowana cyfra: 6

Sfinks cię zignorował.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 07, 2010, 09:21:48 pm
Zdziwiłeś się, kiedy uświadomiłeś sobie nagle, że trochę żałujesz, że Sfinks nie był agresywnie usposobiony. Wiele dni minęło od kiedy miałeś możliwość naprawdę poużywać miecza, a w tej krainie jest jeszcze tyle niebezpieczeństw, z którymi trzeba się uporać. Czujesz, że najwyższy czas coś w końcu zabić.

Są dwa miejsca, w których natknąłeś się na nieoczekiwanych, potężnych wrogów. Jednym z nich jest ukryta dolina na południowym-zachodzie. Spotkanie z demonem co prawda do dziś śni ci się po nocach, ale zawsze uważałeś, że aby pokonać strach, należy stanąć z nim twarzą w twarz. Drugim pomysłem jest powrót do oazy i zgładzenie piaskowego smoka, który z całą pewnością dalej czai się na spragnionych wędrowców w tym rejonie.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody (Demon i Rzygacz). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i leży na nim Karta Przygody (Smok). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 07, 2010, 11:21:48 pm
b)Oaza

Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 08, 2010, 08:50:53 pm
Ruszyłeś w kierunku oazy, szykując się psychicznie do walki ze smokiem. Wiesz, że to niebezpieczny wróg - podczas ostatniej walki zranił cię dotkliwie, pomimo chroniącej cie tarczy. Zdajesz sobie sprawę, że rzucasz się na potężniejszego wroga, no ale jesteś w pełni sił - możesz sobie na to pozwolić.

Tak jak przewidywałeś, bestia wynurzyła się z sypkiego piasku kiedy tylko zbliżyłeś się do oazowej słodkiej wody. Wyciągnąłeś miecz i ruszyłeś na smoka biegiem.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-smok.gif)

Rozpocząłeś walkę ze smokiem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 2 (rzut kostką) = 8
Skuteczność smoka: 7 (siła) + 4 (rzut kostką) = 11

Poniosłeś porażkę! Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3).

===================

Niestety, bestia po raz kolejny okazała się silniejsza. Zapędziła cię w grząski piach, ograniczając mobilność, uniemożliwiając podparcie nogi, niezbędne do zadania silnego ciosu. Zraniłeś go lekko, ale smok dziabnął cię w nogę - udało ci się zbiec dzięki pomocy Leto.

Wieczór spędziliście w pobliżu rzeki. Książę pomógł ci opatrzyć rany, doglądał również twojego skrzata oraz alchemika Kirka. Pod wieczór nagle oboje zasłabli i dostali gorączki. Obawiałeś się, czy nie zapadli na jakąś zakaźną chorobę, jednak alchemik cię uspokoił - mówi, że to skutek wyjątkowo rzadkiego zjawiska, groźnego i nieprzyjemnego dla każdego, kto ma coś wspólnego z magią. Podziewał, że wszyscy, którzy nauczyli się jakichś zaklęć w ciągu ostatnich kilku tygodni, zostaną ich teraz pozbawieniu, a każda istota oparta na magii będzie słabsza i apatyczna. Choć nie rozumiesz wiele z uczonego bełkotu alchemika, cieszysz się jednak, że twoi magicznie uzdolnieni adwersarze będą mieli dziś wyjątkowo pechowy wieczór.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-magiczny-cyklon.gif)

Rozpoczął się Magiczny Cyklon. Wszyscy poszukiwacze stracili posiadane czary.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 13, 2010, 12:30:59 am
Następnego ranka ruszyłeś w dalszą drogę, szerokim łukiem omijając region oazowego jeziora. Nie masz w tej chwili ochoty na kolejny pojedynek ze smokiem - trzeba ruszać dalej.

Perspektywy na dzisiejszą drogę nie wyglądają ciekawie. Możesz powrócić na runy, na których spotkałeś wcześniej Sfinksa - może pozwoli ci ponownie odpowiedzieć na swoją zagadkę. Jest to w tej chwili twój jedyny pomysł, ponieważ droga na zachód zaprowadzi cię nad przepaść i nie do końca wiesz jak ją przejść.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Sfinks).
b) Przepaść - niebezpieczeństwo (szansa utraty punktu wytrzymałości i przyjaciół).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 13, 2010, 12:37:50 am
Idziemy jeszcze raz do Sfinksa.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 17, 2010, 01:39:51 am
Powróciłeś na runy, wiedząc czego się na nich spotkać. Nim spotkałeś mityczną bestię, zauważyłeś, że na tej polanie w ogóle nie słychać ptaków, ani razu nie spotkałeś też żadnych regionalnych zwierząt, królików, czy wilków, a przecież widywałeś je często w tej krainie, również na innych runach. Masz niepokojące przeczucie, że Sfinks, kiedy tylko nie zadaje zagadek, jest potwornie groźnym potworem.

Potwór po raz kolejny zdawał się na ciebie czekać - siedział na kamiennym obelisku, uśmiechając się w twoim kierunku w niepokojący sposób. Niski głos, jaki miał, kiedy zadawał ci kolejną zagadkę, nieprzyjemnie kontrastuje z dość przyjemnymi dla oczu rysami jego kobiecej twarzy. Dzisiejsze pytanie dotyczyło matematyki, a ty nigdy nie miałeś głowy do rachunków. Strzeliłeś liczbę, nie mając zbytniej nadziei na odgadnięcie odpowiedzi.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-sfinks.gif)

Spotkałeś sfinksa i zdecydowałeś się odpowiedzieć na jego zagadkę.

Wybrana cyfra: 5
Wylosowana cyfra: 6

Sfinks cię zignorował.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 17, 2010, 02:46:45 am
Po raz kolejny źle odpowiedziałeś i następnego ranka znowu stanąłeś przed tym samym dylematem co przedwczoraj. Masz wrażenie, że ciągle chodzisz po swoich własnych śladach, że ciągle błąkasz się po tych samych miejscach i niewiele możesz zrobić, żeby to zmienić.

Nie pofarciło ci się w oazie, no ale jesteś w dobrej formie - można do niej wrócić i ponownie spróbować się ze smokiem, o ile ta maszkara wciąż zipie. Z drugiej strony większym wyzwaniem byłaby penetracja Ukrytej Doliny, miejsca nawiedzanego przez wiele prawdziwie przeraźliwych bestii.

Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Nekromancer).
b) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody (Demon i Rzygacz). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 17, 2010, 11:21:01 am
Oaza.

Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 18, 2010, 03:53:21 am
W pobliżu oazowego jeziorka znalazłeś truchło pustynnego smoka - ktoś zabił tego potwora, a oględziny ciała dowodzą, że musiał to zrobić mieczem. Nie spodziewałeś się, że bestia ta padnie z ręki innej niż twoja. Ktokolwiek zabił tego potwora musiał tu być jeszcze wczoraj - w piasku wciąż odciśnięte są ślady stóp wielu osób, a na pustyniach takie ślady nie utrzymują się długo.

Idąc tropem poprzedniego gościa w tym rejonie doszedłeś do niepozornej wydmy. Rozgrzebałeś piasek, w miejscu, gdzie kończyły się ślady, dokopując się jakiegoś tajemniczego przedmiotu - tajemniczego, złotego kielicha. Kirk rozpoznał ten artefakt jako Święty Gral i powiedział ci, że daje on wielką moc każdemu, kto go posiada. Nie masz jednak już miejsca przy sobie, aby zabierać dodatkowe pamiątki z podróży, poleciłeś więc alchemikowi zniszczyć magiczny obiekt i przetopić go na złoto. Uczony zawahał się, ale uznał w końcu twą decyzję - skoro ty nie możesz go mieć, to nikt nie będzie mógł...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-swiety-gral.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Święty Gral! Użyłeś zdolności swojego alchemika, aby zmienić go w mieszek złota.

====================

Nie był to jednak koniec dzisiejszych znalezisk. W pobliżu jeziorka odnalazłeś porozrzucane szczątki dawnych ofiar smoka - śmierdzą jak zaraza, choć niewiele w nich ludzkich zwłok. Szczątki te stanowią głównie ubrania i przerdzewiałe części ekwipunku, jednak gdy przebiłeś się mieczem przez pierwszą warstwę śmieci zrozumiałeś, że ich pokłady są głębsze.

Nie miałeś ochoty zagłębiać się w mieszaninę starych kości i ubrań oraz smoczych odchodów, zbadałeś więc te najbardziej widoczne i obiecujące miejsca śmietniska. W jednym antycznym plecaku odnalazłeś kolejny magiczny przedmiot, który widocznie nie przydał się jego wcześniejszemu użytkownikowi do walki ze smoczyskiem. Artefaktem była kryształowa kula wielkości ludzkiej głowy, gładka, jakby wypełniona dymem - nie rozumiałeś po co ktoś mógł nosić coś tak pozornie bezużytecznego, nim Kirk nie objaśnił ci jak można ją wykorzystać. Możliwość przewidywania przyszłości wydaje się być kusząca, zostałeś więc zmuszony do rozważenia jakie przedmioty należy ze sobą zabrać, a jakie zniszczyć.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kula-jasnowidzenia.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Kulę Jasnowidzenia! Użyłeś zdolności swojego alchemika, aby zmienić swój Amulet w mieszek złota.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 20, 2010, 12:57:21 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Puszcza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 20, 2010, 03:43:06 am
Runy
Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 25, 2010, 07:33:59 am
Powrót na runy wydawał się rozsądnym posunięciem. We wschodniej części krainy zauważasz wzmożoną aktywność innych poszukiwaczy, a nie rozsądnie byłoby dać się jakiemuś zaskoczyć. Runy zapewnią ci przynajmniej chwilowe odosobnienie, choć pobyt w ich rejonie jest zawsze niebezpieczny.

Wieczorem zauważyłeś prawdziwe zagrożenie - między runicznymi obeliskami przechadzał się hobgoblin, największy jakiego w życiu widziałeś. Nie wiele miał wspólnego z tymi dużymi goblinoidami jakich znałeś - ta bestia była dwukrotnie wyższa od ciebie, znacznie potężniej umięśniona niż jakikolwiek goblin, a jego skóra była ciemna, prawie zupełnie czarna. Wiesz czemu jest taki potężny - to wina tych magicznych kamieni, które wypaczają każdą wrogą istotę, jaka znajdzie się w polu ich działania.

Nie mogłeś się przed nim długo ukrywać - konfrontacja z nim była nieunikniona. Wyczekałeś na odpowiednią chwilę i zaatakowałeś potwora, przejmując inicjatywę w walce.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-hobgoblin.gif)

Rozpocząłeś walkę z hobgoblinem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 3 (rzut kostką) = 9
Skuteczność hobgoblina: 3 (siła) + 2 (runy) + 5 (rzut kostką) = 10

Poniosłeś porażkę! Straciłeś punkt wytrzymałości (3->2).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 25, 2010, 08:55:17 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 25, 2010, 12:28:33 pm
Runy
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 27, 2010, 03:31:04 pm
Jesteś solidnie zdegustowany tym, że pomimo swojej pozornej dominacji w walce z nikim jakoś nie możesz zwyciężyć. Przeciwnicy, których napotykasz są dużo potężniejsi, niż spodziewałeś się zanim ruszyłeś po Koronę Władzy. Po wczorajszej walce wciąż jesteś lekko ranny i masz nadzieję szybko wrócić w okolice Zamku - już raz byłeś bliski śmierci w podobnym rejonie i nie masz ochoty tego doświadczenia powtarzać.

Zbadałeś okolicę, mając nadzieję nie natrafić już na żadnego potwora. Nadzieja okazała się owocna, bowiem nic cię tu nie zaatakowało, natknąłeś się jednak na ślady obecności jakiegoś monstra w tym regionie. Wśród kamiennych runów odnalazłeś ciało mężczyzny, jakiegoś regionalnego żołnierza, czy gwardzisty. Nie wiesz z czym walczył, ale to musiało być coś potężnego - wojownik został rozczłonkowany, a jego półpancerz został rozdarty na pół niczym kawałek papieru. Jakaś potworna siła sprawiła, że biedak po prostu rozpadł się na kawałki.

Wszystko to, co miał przy sobie, nie nadaje się już do użytku. Udało ci się jednak odnaleźć mieszek złota, który jakimś cudem nie doznał uszczerbku podczas tamtej nierównej walki. Dodatkowe pieniądze zawsze mogą ci się przydać...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 27, 2010, 04:33:48 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - nic się tam nie wydarzy.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 27, 2010, 05:54:03 pm
Oaza
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 27, 2010, 06:34:10 pm
Powróciłeś do Oazy, nie do końca wiedząc po co. Smok nie żyje, a raczej nie znajdziesz tu więcej skarbów niż dotąd znalazłeś. Krążyłeś przez jakiś czas wśród piasków pustyni, aż w końcu natknąłeś się na coś nowego. A nawet kogoś nowego.

Na północ od zdradliwego jeziorka zamieszkał pustelnik. Rozbił namiot szczycie jednej z wydm i gdy go zobaczyłeś stał na jej szczycie spoglądając w twoją stronę. Masz wrażenie, że czekał na ciebie.

Od razu ustaliłeś, że nie jest agresywnym człowiekiem. Zainteresował się tobą, mówił coś o tym, że udał się w podróż, aby odnaleźć cel swojej podróży. W twoim odczuciu klasyfikuje go to jako idiotę, postanowiłeś jednak zmusić się do rozmowy z nim, czując, że twa cierpliwość może zostać wynagrodzona.

Okazało się, że człowiek jest emerytowanym magiem, który przechodzi w tej chwili kryzys światopoglądowy. Zainteresowała go twoja historia i z nieznanych ci przyczyn postanowił pomóc ci jakoś w twych wędrówkach. Podarował ci mieszek złota oraz Talizman - pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że jednego i drugiego ci w tej chwili nie brakuje. Pokornie przyjąłeś prezenty, oddalając się pod wieczór z pustelni starucha. Wręczyłeś Talizman Kirkowi, żeby miał jakieś zajęcie na ten wieczór, mieszek zaś przypiąłeś do pozostałych. Ciężar twoich pieniędzy zaczyna już być odczuwalny.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-pustelnik.gif)

Spotkałeś Pustelnika, który wręczył ci Talizman.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif)

Nie możesz nosić już więcej przedmiotów. Użyłeś zdolności swojego alchemika, aby zmienić go w mieszek złota.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 28, 2010, 08:30:16 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Hobgoblin).
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 29, 2010, 02:50:23 am
Puszcza
Stos 3
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 29, 2010, 07:26:05 pm
W swojej wędrówce zaszedłeś do puszczy na północ od Zamku, jedynego prawdziwego lasu po tej stronie rzeki. Jest dużo trudniejszy do wędrówki niż te, z którymi wcześniej miałeś styczność - bór jest wyjątkowo gęsty i porasta nieregularne wzgórza, w których bardzo łatwo się zgubić.

Nie natknąłeś się na żadnego potwora sensu stricte, jednak pod wieczór w okolice twojego obozowiska zbłądził wygłodniały niedźwiedź - o tej porze zazwyczaj nie bywają agresywne, szykując się raczej do snu zimowego, jednak ten wielki osobnik jest wyjątkiem potwierdzającym reguły. Nie przeląkł się ogniska i nie dał ci innego wyboru, jak tylko podjęcie walki...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-niedzwiedz.gif)

Rozpocząłeś walkę z niedźwiedziem.

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 10
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 5 (rzut kostką) = 8

Zwyciężyłeś w walce! Niedźwiedź (siła 3) zostaje dodane do twoich trofeów.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 04, 2010, 01:22:15 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Nekromancer).
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Zamiast eksploracji obszaru możesz podjąć próbę otworzenia wrót.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 05, 2010, 04:58:41 am
Tajemne Wrota, nic nie robię.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 05, 2010, 04:45:29 pm
Zatrzymałeś się na niewielkim płaskowyżu, z którego wyrastały dwie potężne góry, skrywające całą okolicę w cieniu. Są one częścią łańcucha Ognistych Gór, nieprzebytego i zupełnie niedostępnego, nawet dla najbardziej doświadczonych wspinaczy. Jedyna droga na drugą stronę pasma prowadziła przez Tajemne Wrota, o których słyszałeś od Leto - kamienną, magiczną bramę, przez którą tylko wybrańcy mogą przejść i dostać się do przesmyku prowadzącego ku Równinom Grozy. Ty jednak nie miałeś ochoty siłować się z bramą, którą odnalazłeś - wyglądała bardziej na wyrytą w ścianie góry płaskorzeźbę, niż na faktyczne wrota. Nie widzisz zawiasów, ani klamki, żadnej szpary, w którą można by wepchnąć miecz. Musi być jakiś łatwiejszy sposób przedostania się na drugą stronę...

Badając obszar natknąłeś się na starszego mężczyznę, który osiedlił się w tej okolicy. Był on czarnoksiężnikiem i żył ze sprzedaży zaklęć i różnego rodzaju magicznych przedmiotów i eliksirów na kaszel. Niestety, nigdy nie byłeś biegły w magii, nie miałbyś więc żadnego pożytku z jego papirusowych zwojów i fiolek ze śmierdzącymi fluidami.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-czarnoksieznik.gif)

Natknąłeś się na Czarnoksiężnika, jednak zignorowałeś go, ponieważ twoja Moc jest zbyt niska, abyś posiadał jakiekolwiek Czary.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 05, 2010, 05:17:18 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
b) Przepaść - niebezpieczeństwo (szansa utraty punktu wytrzymałości i przyjaciół).
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - nic się tam nie wydarzy.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 05, 2010, 06:54:57 pm
Oaza
Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 06, 2010, 10:09:42 pm
Powróciłeś do oazy, gdzie odnalazłeś samotnię pustelnika, którego odwiedziłeś przed kilkoma dniami, i który obdarzył cię wtedy złotem i Talizmanem. Ucieszył się na ponowne spotkanie z tobą i nalegał, abyś został w tej okolicy na noc. Zgodziłeś się, choćby dlatego, że i tak miałeś zamiar gdzieś tu się rozbić, a dodatkowe towarzystwo tej nocy będzie miłą nowością.

Pustelnik nic już dla ciebie nie miał, mówił tylko, że czeka tu na odpowiedniego podróżnika, którego będzie mógł nauczyć magii. Ty nigdy nie byłeś w tym wprawiony, nie nadajesz się więc na jego ucznia, choć mag twierdzi, że w innych okolicznościach chętnie by cię wyszkolił. Miał dla ciebie jednak ostrzeżenie przed panoszącym się po okolicy czarnoksiężniku-nekromancie, który dwukrotnie już napadł na niego w tej samotni. Przyjąłeś ostrzeżenie, licząc na to, że nekromancer nie jest tak silny, jak mag go opisał. Przed wieczorem ruszyłeś w kierunku rzeki, chcąc zwiedzić jeszcze raz okolicę zanim udasz się na spoczynek...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Spotkałeś maga, jednak zostałeś przez niego zignorowany.

================

Ku swojemu zdziwieniu, nad rzeką natknąłeś się na zgubioną, dziką bestię. Wielki, samotny lew zawędrować tutaj musiał gdzieś ze wschodu, najwyraźniej poszukując jedzenia na tym opuszczonym terenie. Jest skrajnie wygłodniały i kiedy tylko cię zobaczył od razu ruszył w twoim kierunku, szykując się do ataku.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-lew.gif)

Rozpocząłeś walkę z lwem.

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 10
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 3 (rzut kostką) = 6

Zwyciężyłeś w walce! Lew (siła 3) zostaje dodane do twoich trofeów.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 06, 2010, 11:10:58 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny).
b) Jaskinia Czarownika - możliwość ruszenia na wyprawę po Talizman.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 06, 2010, 11:37:05 pm
Świątynia niech będzie.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 08, 2010, 01:36:05 am
To zaskakujące, że choć jesteś w tej krainie już od kilku tygodni to jeszcze nie miałeś okazji odwiedzić miejsca, które w całym rejonie jest najlepiej widoczne - gigantycznej świątyni na północnym-wschodzie, wyrastającej ze szczytu wysokiego wzniesienia. Masz wrażenie, że fortuna ci sprzyja, a choć nigdy nie byłeś człowiekiem religijnym, wychowano cię w kulturze opartej na złożonym i bogatym panteonie bóstw i bożków. Większość z nich była posępna i mściwa, gardziła ludźmi i bardzo rzadko słuchała ich modlitw. Uważasz jednak, że jeżeli jest szansa zyskać sobie przychylność jakiejś popularnej w tym rejonie antropomorficznej personalizacji siły stwórczej, to warto ją wykorzystać.

Wdrapałeś się na szczyt wzniesienia, szybko odkrywając, że choć olbrzymi kompleks nie wygląda na opuszczony, to nie widać w jego pobliżu żywego ducha. Odnalazłeś dziesiątki różnych wejść prowadzących do środka mnogich korytarzy, masz więc prawo podejrzewać, że wnętrze świątyni jest istnym labiryntem. Wszedłeś do jednego z przejść i trzymałeś się wciąż lewej ściany, aby wiedzieć jak w razie kłopotów trafić do wyjścia.

Los zaprowadził cię do niewielkiego pomieszczenia, w którego podłodze znajdował się nieduży basen, jakby wmurowana w posadzkę bala kąpielowa. Zastałeś zbiornik wypełniony gorącą wodą, idealną do kąpieli, w powietrzu natomiast unosi się trudny do zidentyfikowania, przyjemny zapach. Jako oportunista z natury postanowiłeś wykorzystać tą okazję do zażycia pierwszej od zbyt dawna kąpieli, mając nadzieję obmyć zranione ciało i dać odpocząć spracowanym mięśniom. Zanurzyłeś się w baseniku, czując jak ciało wypełnia się przyjemnym ciepłem - woda była idealna. Była nawet lepsza niż idealna - kiedy zacząłeś obmywać swoje rany zauważyłeś, że znikają na twoich oczach, uzdrawiane magiczną mocą znajdującej się w niej wody. Odprężyłeś się jak chyba nigdy w życiu i kiedy po blisko godzinie wyszedłeś w końcu z basenu uświadomiłeś sobie, że jesteś pełen energii i silny niczym młody bóg.

Wynik rzutu podczas wizyty w Świątyni: 12 (6+6)

Zyskałeś dwa punkty wytrzymałości (2->4)!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 08, 2010, 01:49:36 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 08, 2010, 02:58:50 pm
Zamek, nic nie robię.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 08, 2010, 07:36:43 pm
Ponownie powróciłeś na zamek, ciesząc się chwilą spokoju po niedawnych potyczkach. Niemalże żałujesz, że nie przyszedłeś tu zanim trafiłeś do świątyni - ciekawe jak tamta magiczna kąpiel zadziałałaby na ciebie, gdybyś nie był lekko ranny. Nie masz powodu odwiedzać książęcego medyka, jednak obfita biesiada sama w sobie jest czymś, dla czego warto wpadać na zamek raz na jakiś czas.

Choć nie wydarzyło się dzisiaj nic wartego zapamiętania, doszły cię plotki o młodszej siostrze Leto, księżniczce Astrid, która kilka dni temu zawitała na zamek. Okazuje się, że podobnie jak twój towarzysz, zaprzyjaźniła się ona z jakimś poszukiwaczem przygód, który rzekomo również ma zamiar posiąść Koronę Władzy. Z opisu, który usłyszałeś wynika jednoznacznie, że mężczyzną tym jest tropiciel, z którym kilka tygodni temu miałeś niewielką potyczkę. Przyjąłeś informację i obiecałeś Leto, że choć nie możesz odpowiadać za zdrowie tropiciela, to dopilnujesz, żeby w razie prawdziwej walki księżniczce włos nie spadł z głowy.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 09, 2010, 02:24:47 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Wzgórza - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 09, 2010, 03:18:56 pm
Idę na wzgórza.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 10, 2010, 05:28:24 pm
Czułeś, że coś jest nie tak, kiedy tylko zaczęliście zbliżać się do wzgórz niedaleko mostu, na południu krainy. Wiatr wiejący w powietrzu niósł zapach dymu i krwi, raz czy dwa usłyszałeś jakieś przerywane krzyki, a Leto mówił o wielu wioskach, które położone są w tym regionie. Przyspieszyliście kroku, docierając na miejsce po południu.

Natknęliście się na kilka zupełnie zniszczonych wiosek, ludność których uciekła w porę lub padła ofiarą potwora winnego tym zniszczeniom - potężnego olbrzyma. Bestia udała się podobno na zachód, niszcząc wszystko co stanie na jej drodze, i choć wielu próbowało zabić giganta, ten nie ma sobie równych. Choć sam nie jesteś pewien, czy walka z olbrzymem jest ci na rękę, zauważyłeś, że Leto zależy na pomocy swoim ludziom - ruszyliście więc w pogoń za kolosem, znajdując go dwie mile dalej. Ruszyliście w bój, starając się jednocześnie odciągnąć potwora z dala od zabudowań.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-olbrzym.gif)

Rozpocząłeś walkę z olbrzymem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 1 (rzut kostką) = 7
Skuteczność wroga: 6 (siła) + 1 (rzut kostką) = 7

Walka nie została rozstrzygnięta.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 10, 2010, 06:54:44 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany przez ciebie i innych poszukiwaczy, i leżą na nim dwie Karty Przygód, w tym jedna ci znana (Demon). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
b) Przeklęta Polana - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Tropiciel).
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Gladiator).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 10, 2010, 08:01:27 pm
Ukryta Dolina
Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 11, 2010, 09:07:35 pm
Nastał czas na powrót w miejsce, którego dotąd unikałeś. Udało wam się przegnać olbrzyma i nie powinien już zagrażać okolicznym wioskom, ale zagrożeniom jeszcze nie jest koniec - gdyby bestie z doliny ukrytej na wschodzie wydostały się i ruszyły na ludzi, Leto miałby kolejny powód do zmartwień. Należy sprawę rozwiązać skoro i tak jesteście w pobliżu. No i jesteś silniejszy niż podczas dawnej wizyty.

Zeszliście między drzewa, odnajdując zejście ku piekielnej dolinie. Ruszyłeś do pieczary, w której dawno temu odnalazłeś najpotężniejszą istotę, jaką spotkałeś w swoim życiu. Jednak podczas pierwszej konfrontacji z pradawnym demonem byłeś gorzej przygotowany. Nie miałbyś z nim szans w uczciwej walce psychicznej, ale nikt nie każe ci silić się na uczciwość.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-demon.gif)

Użyłeś swojego Krzyża i zniszczyłeś za jego pomocą Demona.

===================

Po odegnaniu demona misję można już było uważać za zakończoną, ale tego dnia czekała cię jeszcze jedna potyczka. W lesie natknąłeś się na rozzłoszczonego trolla górskiego, który najwyraźniej wywęszył was jako swoją dzisiejszą zdobycz.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-gorski-troll.gif)

Rozpocząłeś walkę z Górskim Trollem.

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 5 (rzut kostką) = 11
Skuteczność wroga: 6 (siła) + 5 (rzut kostką) = 11

Walka nie została rozstrzygnięta.

================

Troll został odegnany, ale dzień się jeszcze nie skończył. Pod wieczór, kiedy staraliście się odnaleźć wyjście z doliny, trafiliście na niepozornie wyglądający teren podmokły. Uzmysłowiliście sobie, że jesteście w środku bagna dopiero wtedy, kiedy Kirk zapadł się po kolana w jakimś trzęsawisku. Nie był to jednak wielki problem - przywykłeś do takich miejsc i umiesz się po nich poruszać. Po godzinie byliście już na suchym gruncie, gotowi by kolejnego dnia ruszać dalej.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-bagna.gif)

Trafiłeś na bagna, ale udało ci się je bezpiecznie przebyć.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 13, 2010, 05:23:31 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
c) Wzgórza (Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Puszcza (Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 13, 2010, 05:46:48 pm
Idziem na Runy
Stos 3
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 14, 2010, 10:09:01 pm
Tego dnia podróż zakończyłeś na obszarze runicznej polany. Odwiedzasz te kamulce już tak często, że niemal przywykłeś do ich nienaturalnej aury. Rozbiłeś obozowisko w miejscu, w którym kiedyś nocowaliście wcześniej - na zboczu łagodnego wzniesienia, z dobrym widokiem na Rwącą Rzekę w oddali. Nic ciekawego nie odnalazłeś tego dnia na zbadanym regionie, pozostało ci więc iść spać i cieszyć się chwilą odpoczynku.

Niestety, tej nocy los miał dla ciebie inny plan. Ze snu wybudził cię krzyk Leto, który właśnie pilnował obozu - zostaliście zaatakowani, a już po chwili zrozumiałeś, że przeciwników jest wielu. Dobyłeś miecza, odbiegłeś od ogniska i zaatakowałeś jednego z uzbrojonych w drewniane pałki agresorów. Wszyscy twoi towarzysze walczyli dzielnie, ale wrogów było zbyt wielu - udało wam się ranić lub zabić trzech, potem otrzymałeś cios w potylicę i straciłeś przytomność.

Obudziłeś się trudnym do określenia czasie - na dworze wciąż było ciemno, co ustaliłeś zaglądając przez drewnianą, zakratowaną okiennicę. Znajdowałeś się w niewielkim, drewnianym pomieszczeniu, a z poruszania się podłogi odgadujesz, że jesteś na jakiejś rzecznej barce. Przywiązany do drewnianej belki nośnej siłowałeś się ze sznurowymi pętami, czekając aż oczy przywykną do ciemności. Widzisz sylwetki swoich towarzyszy, również związanych, ale nieprzytomnych. Z górnego pokładu słyszysz rozmowy, pojedyncze słowa docierają do ciebie niewyraźne i zniekształcone. Z okoliczności i z dosłyszanych słów wywnioskowałeś jednak, że padliście ofiarą patrolu łowców niewolników. Sytuacja nie wygląda dobrze.

Twoje stalowe muskuły poradziły sobie w końcu z przegniłym sznurem i uwolniłeś jedną rękę. Po minucie byłeś już wolny i cicho zacząłeś uwalniać kompanów, którzy zaczęli odzyskiwać przytomność. Odnalazłeś swój dobytek w rogu ładowni, po czym ustaliłeś z drużyną dalszy plan. Łowcy niewolników mieli pożałować, że kiedykolwiek na was trafili.

Wykopałeś drzwi i razem z Leto w kilku ruchach położyliście dwóch stojących przed ładownią strażników. Wbiegliście na szeroki pokład barki, a ty dałeś się porwać wirowi walki - teraz, kiedy to wy macie inicjatywę, przebiega ona zupełnie inaczej. Po minucie trzech łowców było martwych, dwóch rannych, a jeden wypadł za burtę - niestety, przeciwników dalej jest więcej, a z drugiej strony dostrzegasz kuszników. Kirk ze skrzatem wbiegli za wami na pokład, kiedy minął cię pierwszy z wystrzelonych bełtów. Krzyknął, że wszystko gotowe, na co oboje z Leto zaczęliście biegiem wycofywać się na tył łodzi. Wyskoczyliście za burtę chwilę przed tym, jak zmontowana przez alchemika i skrzata bomba zapalająca eksplodowała, a strumień ognia wywalił dwumetrową dziurę w prawej burcie. Barka przechylała się na bok i zaczynała płonąć, wy jednak już tego nie widzieliście - wpadliście w nurt Rwącej Rzeki, a ty po raz kolejny straciłeś przytomność.

Ocknąłeś się rankiem, ocucony przez Leto. Okazało się, że wszyscy twoi przyjaciele są cali i zdrowi - rzeka porzuciła was w jednym z licznych meandrów przechodzących przez bagna niedaleko Lasu na wschodzie. Pewnie spędzicie następny dzień wypluwając wodę z płuc, ale przynajmniej żyjecie i niedługo będziecie mogli ruszać dalej.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-patrol.gif)

Zostałeś przeniesiony na obszar Lasu. Nie rzucasz w nim kostką, korzystając ze swojej specjalnej zdolności.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 15, 2010, 12:12:45 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Strażnik - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Puszcza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 15, 2010, 02:36:21 am
Strażnik
Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 15, 2010, 11:33:04 pm
Po dojściu do siebie ruszyliście na zachód, kierując się w stronę mostu na Rwącej Rzece. Wczorajsza noc sprawiła ci wiele wrażeń, ale udało ci się wyjść z niej cało, a to przecież najważniejsze. Masz zamiar wrócić na drugą stronę rzeki, jednak mijając kolejne miejsca zrozumiałeś, że choć krajobraz jest trochę inny, to wędrówka tutaj niewiele się różni od podróżowania tam, wśród runów i pustyń. No i aura jest tu zdecydowanie przyjemniejsza, marsz idzie łatwiej, kolory, choć wciąż jesienne, są po tej stronie jakieś takie żywsze. Zaczynasz wahać się, czy nie pobyć trochę w tej względnie bezpiecznej okolicy.

Zatrzymaliście się w pobliżu miasteczka, które wyrosło na tym brzegu, bezpośrednio przylegając do monumentalnego mostu. Okazuje się, że również i po tej stronie mieszkańcy mają problemy z okolicznymi potworami - tym razem winowajcą nie był jednak olbrzym, a jedynie hobgoblin. Fakt, był dużo i agresywny, ale nie aż tak jak tamten, którego jakiś czas temu spotkałeś na runicznej polanie daleko na północy. Odnalazłeś brzydala jak ten zajęty był właśnie podpalaniem jakiejś chaty na obrzeżach miasteczka i ruszyłeś zrobić z nim porządek, tak dla sportu.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-hobgoblin.gif)

Rozpocząłeś walkę z hobgoblinem

Twoja skuteczność: 5 (siła) + 1 (przedmioty) + 5 (rzut kostką) = 1
Skuteczność hobgoblina: 3 (siła) + 1 (rzut kostką) = 4

Zwyciężyłeś w walce! Hobgoblin (siła 3) zostaje dodane do twoich trofeów.

Dzięki twoim zwycięskim walkom z potworami twoja siła urosła o jeden punkt (5->6)!
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 16, 2010, 12:26:31 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Las - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, dzięki swojej specjalnej zdolności.
c) Most - oznacza zaatakowanie Strażnika broniącego przejścia (Siła 9).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 16, 2010, 01:06:51 am
Puszcza
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 18, 2010, 01:10:10 am
Idąc na północ wyszedłeś na spotkanie burzowemu frontowi i zostałeś zmuszony do dalszego marszu w deszczu. Pod wieczór dotarłeś do puszczy, która od jakiegoś czasu jest podmywana przez wezbraną rzekę i ciągłą precypitację. Wszedłeś między drzewa i zbadałeś region, nie odnajdując nic ciekawego - podczas przechadzki po lesie uświadomiłeś sobie jednak, że to w tej właśnie głuszy przed kilkoma tygodniami znalazłeś Talizman. Pomyśleć, że od tego czasu wcale nie posunąłeś się zbytnio w swej podróży i jesteś tak daleki zdobycia Korony Władzy jak wtedy.

Zbudowaliście obozowisko głębiej w lesie, chroniąc się przed deszczem w suchych szałasach. Sen przyszedł szybko i był dość niecodzienny - nawiedził cię w nim anioł, skrzydlata istota z regionalnej mitologii, w której istnienie nigdy nie wierzyłeś. Mówił coś do ciebie, jakby próbował cię do czegoś przekonać, ale nie słyszałeś słów lub nie udało ci się ich zrozumieć. Rankiem niewiele pamiętałeś z tego dziwnego snu, prawie nic, oprócz anielskiej twarzy i białych skrzydeł. Szybko zapomniałeś także i o tym.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-aniol.gif)

Spotkałeś anioła, jednak zostałeś przez niego zignorowany.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 18, 2010, 06:43:59 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Równiny - teren został zbadany i leży na nim Karta Przygody (Targowisko).
b) Wzgórza - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 18, 2010, 10:05:48 pm
Idę na równiny.

Na targowisku kupuję tratwę.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 20, 2010, 12:34:14 am
Droga na wschód dalej prowadziła w deszczu. Minąłeś miasto i trafiłeś na równiny, wśród których odwiedziłeś jedno ze znajomych miejsc. Nadrzeczne miasteczko, skryte między kilkoma pagórkami, z charakterystycznie dużym targowym placem w samym środku - to tutaj trafiłeś dawno temu, kiedy prześladował cię Poltergeist, tu też się go pozbyłeś, kupując tratwę, za pomocą której pokonałeś Rwącą Rzekę.

Masz przy sobie sporo pieniędzy, bez namysłu więc udałeś się do rzecznej przystani. Potrzebna ci nowa tratwa, aby znowu dostać się na drugi brzeg. Odnalazłeś odpowiedniego kupca i nabyłeś łódkę na tyle dużą, aby pomieściła się w niej cała twoja załoga. Postanowiliście wypłynąć jutrzejszym rankiem, aby następny dzień spędzić już wśród znajdujących się za wielką wodą pustyni.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-targowisko.gif)

Trafiłeś na targowisko i kupiłeś tratwę za trzy mieszki złota.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-tratwa.gif)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 20, 2010, 10:44:22 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Miasto - możesz odwiedzić w nim Medyka, Alchemika i Czarodziejkę i korzystać z ich usług.
b) Gospoda - rzut kostką (50% szans na pozytywny rezultat, 50% na negatywny).
c) Oaza (Kraina Środkowa) - teren został już częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Hobgoblin).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 20, 2010, 10:52:22 pm
Płynę na oazę, ignoruję Hobgoblina.
Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 22, 2010, 12:56:07 am
Bezpiecznie dopłynęliście na drugi brzeg Rwącej Rzeki i porzuciliście tratwę na kamienistej plaży. Po raz kolejny trafiłeś do Krainy Środkowej i to do miejsca, które dosyć dobrze poznałeś. Jest tu nawet ktoś, kto jest ci przychylny, pomyślałeś więc, że odwiedzenie go może być dobrym początkiem wędrówki po tych okolicach.

Pustelnika zastałeś w jego chatce na zboczu wydmy, tam gdzie był ostatnio. Wygląda na to, że dobrze mu się tu wiedzie, nie brakuje mu ani wody, ani żywności - ucieszył się widząc ciebie i powiedział, że tego dnia znowu śmierć zajrzała mu w oczy. W krainie pojawiło się wiele agresywnych ludzi, szabrowników, nawet goblinów, a kilka godzin przed twoim przybyciem dowodzona przez muskularnego hobgoblina zbrojna grupa niemal go nie zabiła, cudem zdążył zobaczyć ich w porę i uciec. Mag przygotował herbatę z jakiejś aromatycznej, okolicznej rośliny i porozmawialiście przy niej, wymieniając się doświadczeniami. Niestety, wizyta ta nie dała ci nic oprócz ciepłego naparu i garści serdecznych słów.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Spotkałeś maga, lecz zostałeś przez niego zignorowany.

=====================

Wieczorem, kiedy zbierałeś się do rozbicia obozowiska w pobliżu pustelni czarodzieja, poświęciłeś kilka chwil na kontemplacje wyjątkowo czystego tego dnia, rozgwieżdżonego nieba. Kiedy zaszło słońce zauważyliście spadającą gwiazdę - pustelnik zasugerował ci, żebyś zgodnie z miejscowym zwyczajem pomyślał sobie życzenie, ty jednak skwitowałeś to jedynie uśmiechem. Po kilku minutach zobaczyliście kolejną spadającą gwiazdę, po niej kolejną, pomimo tego, że oboje wiedzieliście, że nie widuje się ich znowu aż tak często. Po kolejnych minutach całe niebo rozświetliło się od białych smug, pędzących pod różnymi kątami i z różnych miejsc - sytuacja zaczęła być dramatyczna, kiedy gorące kamienie zaczęły spadać dookoła was, z głuchym tąpnięciem zapadając się głęboko w pustynny piasek. Kilka trafiło w materiałowe poszycie chaty maga, pozostawiając w nim dymiące się dziury. Schowaliście się wewnątrz drewnianych ścianek i padliście na ziemię, kryjąc się przed deszczem meteorytów, który skończył się po kilku pełnych emocji chwilach. Nie obyło się bez szkód - jedna ze ścian chaty jest zupełnie zniszczona, a na twoim lewym udzie widnieje podłużna, poparzona rana, w miejscu, w którym ugodził cię zbłąkany kosmiczny głaz.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-deszcz-meteorytow.gif)

Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3)
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 22, 2010, 07:18:33 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość. Na tym obszarze znajduje się inny poszukiwacz (Amazonka).
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 22, 2010, 07:52:02 pm
Runy
Stos 4
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 26, 2010, 08:10:32 am
W trakcie marszu w okolicach przepaści miał miejsce bardzo przykre zrządzenie losu. Podczas pokonywania rozpadliny wąskim mostem wiszącym, który odnalazłeś na jego wschodniej stronie, przywiązane do twojego pasa mieszki złota rozwiązały się same z siebie. Próbowałeś je złapać, ale złoto rozsypało się i runęło w przepaść, ginąc w końcu w ciemnościach poniżej. Nie masz szans go odnaleźć i masz wrażenie, że za tym pozornie przypadkowym zdarzeniem tkwi jakaś wroga intencja...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-przypadek.gif)

Pielgrzym rzucił na ciebie czar Przypadek.

Wynik rzutu kostką związanego z Przypadkiem: 4

Zostajesz pozbawiony całego posiadanego złota.


=====================

Po południu dotarłeś w końcu na ruiny i rozpocząłeś ich badanie. Nie odnalazłeś wśród tych upiornych kamieni nic ciekawego, ale coś odnalazło ciebie - w pewnej chwili na twej drodze stanął olbrzymi dzik, na którym również widać wypaczające organizm działanie tego miejsca. Jest twojego wzrostu i wiele razy większej masy, a z przekrwionych ślepiów zieje nienawiść. Zdążyłeś wyciągnąć broń w chwili, w której ruszył na ciebie w bezwzględnej szarży.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-dzik.gif)

Rozpocząłeś walkę z dzikiem

Twoja skuteczność: 6 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 11
Skuteczność dzika: 1 (siła) + 3 (runy) + 3 (rzut kostką) = 7

Zwyciężyłeś w walce! Dzik (siła 1) zostaje dodane do twoich trofeów.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 26, 2010, 09:06:44 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Amazonka).
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Czarnoksiężnik). Zamiast eksploracji obszaru możesz podjąć próbę otworzenia wrót.
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - nic się tam nie wydarzy.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 27, 2010, 01:56:18 am
Oaza
Stos 2
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 30, 2010, 12:52:58 am
Powróciłeś do oazy z zamiarem przebadania jej północno-zachodniego regionu, czyli miejsca, w którym dotąd nie byłeś. W tej okolicy pustynia zaczyna przechodzić w kamieniste wzgórza i pagórki, równie suche jak piaskowa równina, a jednak zapewniające lepsze schronienie. Ciekawi cię co mogło się tam ukryć.

Nie zbliżyłeś się nawet do słonego jeziorka i mieszkającego w jego pobliżu maga. Pamiętasz o nim, jednak jego rady i rozmowa z nim nie są ci dzisiaj potrzebne.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Spotkałeś maga, lecz zostałeś przez niego zignorowany.

====================

Wizyta na pustynnych wzgórzach początkowo wydawała się być stratą czasu. Podczas przeczesywania koryta dawno wyschniętej rzeki natrafiliście na obszerną jaskinię, głęboką i szeroką. Wyglądała na idealną kryjówkę, świetne miejsce na noc, a w środku była szansa odnalezienia czegoś przydatnego. Zapaliliście pochodnie i ruszyliście pod ziemię, rozglądając się bacznie.

Zignorowaliście porozrzucane pod ścianami kości, początkowo sądząc, że są tu ze względu na dzikie zwierzęta albo jakiegoś pośledniego potwora, prawda okazała się dużo straszniejsza. Okazało się, że jaskinię zamieszkiwał cyklop, jednak kiedy go odnaleźliście było już zbyt późno. Ruszyliście biegiem, uciekając przed tym gigantycznym potworem, rozumiejąc doskonale, że taki potwór jedną ręką potrafi zabić smoka, a do jego położenia potrzebna jest cała armia. Nie mielibyście szans w walce.

Niestety, Kirk potknął się podczas wychodzenia z jaskini. Odwróciliście się, chcieliście mu pomóc, jednak nagle krzyknął przerażony, a jego ciało zostało szarpnięte za nogę, wtrącone w głąb otchłani. Nic nie mogliście zrobić. Uciekliście na południe, osadzając się daleko od tego przeklętego miejsca.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-cyklop.gif)

Wynik rzutu kostką przy spotkaniu z cyklopem: 2

Alchemik został pożarty przez cyklopa.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 30, 2010, 05:56:34 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Tropiciel).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 30, 2010, 11:34:16 am
Runy
Stos 1
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 04, 2011, 03:05:37 am
Wróciliście na południe, po drodze niewiele rozmawiając. Przywiązałeś się do alchemika, jego pomoc okazała się wcześniej nieoceniona i będzie ci go brakowało, choć zdajesz sobie sprawę, że nie znałeś go zbyt dobrze. Brak ci go jeszcze bardziej dlatego, że nie masz przy sobie żadnych pieniędzy, a wiesz, że jeszcze mogą ci się przydać. Wędrówka będzie teraz trudniejsza.

Po pokonaniu przepaści udałeś się na południe, skręcając na zachód, na skraj runicznej polany. Tego dnia zatrzymałeś się nad rzeką - kamienne obeliski pokrywały plaże, a część z nich widzisz w wodzie, zanurzone w całości lub częściowo. Polana musiała kiedyś sięgać dużo dalej niż teraz. Plaża wydawała się być bezpieczniejsza, jednak nie obyło się bez nieprzyjemnych komplikacji.

O zachodzie słońca natknąłeś się na przedziwną istotę - syrenę, nimfę wodną, odpoczywającą na jednym z zatopionych, magicznych kamieni. Obserwowała zachód słońca i początkowo nie widziała, że się zbliżasz, mając ochotę lepiej się jej przyjrzeć. Odwróciła się nagle, ze strachem patrząc w twoją stronę, nie uciekła jednak, tylko wzięła głęboki wdech i zaczęła śpiewać. Jej pieśń zabrzmiała słodko w twoich uszach, kojąc zmysły i siłą cię usypiając. Nie mieliście szans - kilka chwil później straciliście przytomność, padając na plaży.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-syrena.gif)

Straciłeś turę.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 09, 2011, 09:11:26 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Mag). Znajduje się tam również nieznana Karta Przygody.
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Amazonka).
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - nic się tam nie wydarzy.
Tytuł: Odp: Gracz 4 - Solidus
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 10, 2011, 12:10:42 am
Tajemne wrota.
Nic nie robię.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 10, 2011, 07:30:38 pm
Ocknąłeś się na skraju rzeki, zmarznięty i spragniony. Nie wiesz jak długo spałeś, ale musiało to trwać co najmniej jeden dzień. Nie miałeś czasu szukać syreny, choć masz ochotę się zemścić. Słońce już dawno wzeszło i postanowiłeś ruszać przed siebie.

Nogi zaprowadziły cię do wzgórz na zachodzie, regionu niedalekiego tajemnym wrotom, które blokują przejście przez Ogniste Góry. Wiedziałeś czego się tam możesz spodziewać, osadziłeś się więc w pewnej odległości od nich, przeczesując na próżno płytkie doliny w poszukiwaniu czegoś, co pomogłoby ci w wędrówce. Nie zachodziłeś do czarnoksiężnika, doskonale wiedząc, że nie ma on ci nic do zaoferowania.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-czarnoksieznik.gif)

Natknąłeś się na Czarnoksiężnika, jednak twoja moc nie pozwala ci na posiadanie czarów.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 11, 2011, 12:23:47 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Przeklęta Polana - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny).
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 11, 2011, 02:14:14 pm
Strażnik
Stos 4, używam Kuli Jasnowidzenia.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 13, 2011, 04:47:17 pm
Pobyt po tej stronie rzeki nie okazał się dla ciebie fortunny. Nic nie osiągnąłeś, a wciąż trafiasz na tropy innych poszukiwaczy, którzy najwyraźniej również badają okolicę w poszukiwaniu czegoś użytecznego. Postanowiłeś iść tam, gdzie nie powinno być tylu przeciwników - na drugi brzeg rzeki.

Przeszedłeś przez most, jednak miałeś złe przeczucia. Postanowiłeś wesprzeć się jednym ze swoich magicznych artefaktów. Oddałeś Kulę Jasnowidzenia Leto, który powiedział, że wie jak jej użyć, a następnie dałeś mu chwilę na zajrzenie w przyszłości.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kula-jasnowidzenia.gif)

Użyłeś Kuli Jasnowidzenia, aby wyciągnąć dwie karty ze stosu 4 i wybrałeś jedną z nich.

===================

Leto pokierował cię na południe, mówiąc o goblinie, jakiego ujrzał w kuli. Ten potwór miał w najbliższym czasie zabić kilku mieszkańców pobliskiej wioski, jednak udało wam się dotrzeć do niego przed tą tragedią. Zaskoczyliście go w marszu, pół mili od miasteczka, od razu przechodząc do ofensywy.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-goblin.gif)

Rozpocząłeś walkę z goblinem

Twoja skuteczność: 6 (siła) + 1 (przedmioty) + 5 (rzut kostką) = 12
Skuteczność goblina: 2 (siła) + 4 (rzut kostką) = 6

Zwyciężyłeś w walce! Goblin (siła 2) zostaje dodane do twoich trofeów.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 14, 2011, 04:12:18 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, wykorzystując swoją specjalną zdolność.
b) Wioska - we Wiosce możesz odwiedzić Kowala, Medyka i Mędrca i korzystać z ich usług. Na tym obszarze znajduje się inny poszukiwacz (Elf).
c) Most - oznacza zaatakowanie Strażnika broniącego przejścia (Siła 9).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 14, 2011, 08:49:57 pm
Idę do wioski, nic nie robię.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 20, 2011, 04:33:22 pm
Przed południem zakończyliście swój dzisiejszy marsz w wiosce na wschodzie. Leto opłacił wam pobyt w okolicznej karczmie i resztę wieczora spędziliście na odpoczynku przy piwie i ciepłym jadle. Nic tego dnia nie odkryłeś, nie zdobyłeś, ani niczego się nie dowiedziałeś, ale chwila relaksu dobrze zrobiła twoim zmęczonym mięśniom i poprawiła twoje samopoczucie.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 20, 2011, 06:18:25 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Pola (droga na północ) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Pola (droga na zachód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 20, 2011, 07:03:15 pm
Pola na północ.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 23, 2011, 07:07:38 pm
Po uzupełnieniu zapasów ruszyłeś na północ, idąc pod wiejący z niej zimny wiatr. Zatrzymałeś się kilkanaście mil dalej, w niewielkiej, nadrzecznej osadzie, w której postanowiłeś zasięgnąć języka. Okazało się, że od kilku tygodni wioska ta słynie z pobliskiego czarodziejskiego portalu, który powstał w ścianie jednego z okolicznych wzgórz podczas ataku jakiegoś pomniejszego demona. Zaintrygowany udałeś się sprawdzić plotkę.

Bez trudu zlokalizowałeś wzgórze, o którym mówiono i w jego ścianie na prawdę znajdowały się magiczne wrota. Nie wiedziałeś gdzie mogą prowadzić, ale miałeś wielką ochotę to sprawdzić. Ostrożnie zbliżyłeś się do portalu i przeszedłeś na drugą stronę, wpadając w międzywymiarowy wir. Po kilkunastu potwornych sekundach wylądowałeś z bólem na równinie, której pejzaż napawał cię prawdziwą grozą...

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-magiczne-wrota.gif)

Odnalazłeś Magiczne Wrota i postanowiłeś przez nie przejść.

Wynik rzutu kostką podczas przechodzenia przez Magiczne Wrota: 6

Zostałeś teleportowany na Równiny Grozy.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 23, 2011, 07:55:05 pm
Będąc w Krainie Wewnętrznej możesz poruszać się tylko o 1 obszar.

Dostępne drogi:

a) Krypta - możesz przez nią przejść, jeśli wyrzucisz trzema kostkami mniej, niż wynosi twoja aktualna Siła.
b) Kopalnia - możesz przez nią przejść, jeśli wyrzucisz trzema kostkami mniej, niż wynosi twoja aktualna Moc.
c) Tajemne Wrota (Kraina Środkowa) - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Czarnoksiężnik). Znajduje się też na nim nieznana Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 24, 2011, 02:45:35 pm
Walić, wracamy do Krainy Środkowej.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 24, 2011, 03:29:38 pm
Nigdy nie widziałeś takiego miejsca jak to, w którym się znalazłeś. Otaczała cię sucha, smagana ciągłym wiatrem równina, skąpana w pomarańczowym blasku czegoś, co mogło, ale nie musiało być słońcem. Niebo pokrywały gęste chmury lub dym, a światłość zdawała się dobiegać ze szczytu jakiejś niewidocznej stąd góry, gdzieś na północnym-zachodzie. Zasłoniłeś twarz kawałkiem materiału, starając się nie wdychać zbyt wiele przesyconego siarką powietrza, które w nieprzerwanym wietrze smagało cię po twarzy i piekło nienaturalnie. Było tu bardzo gorąco, pomimo tego, że przecież jest już późna jesień.

Odnalazłeś znajome szczyty gór, z tej strony dużo niższe niż z okolic lepiej ci znanych. Po kilku godzinach zlokalizowałeś przesmyk przez góry i ruszyłeś nim w dół, po kolejnej godzinie docierając do Tajemnych Wrót. Były otwarte, lecz zasklepiły się z trzaskiem kiedy tylko ty i twoi przyjaciele przeszliście przez nie. Zatrzymaliście się w tym regionie, jednak nie zbliżaliście się nawet do znanej wam chatki Czarnoksiężnika, wiedząc, że nie uzyskacie od niego żadnej pomocy.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-czarnoksieznik.gif)

Natknąłeś się na Czarnoksiężnika, jednak twoja moc nie pozwala ci na posiadanie czarów.

=================

Podczas badania obszaru natknąłeś się na porzucony przedmiot - niewielki, kilkukrotnie złożony na pół kawałek pergaminu. Pokrywały go niezrozumiałe dla ciebie kreski i znaki, jednak zabrałeś go ze sobą. Wygląda na przydatny, chociaż jeszcze nie wiesz do czego.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mapa.gif)

Znalazłeś nowy przedmiot - Mapę!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 27, 2011, 10:31:42 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Wzgórza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Hobgoblin).
b) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Amazonka).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 28, 2011, 03:43:01 pm
Wzgórza, ignoruję Hobgoblina.
Stos 1
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 30, 2011, 08:30:37 pm
Pobyt za górami sprawił, że zakwestionowałeś swoje wcześniejsze osiągnięcia. Nie wiesz, czy dasz radę pokonać tamte równiny i wszelkie potworne niebezpieczeństwa, jakie czają się na drodze do Dolinie Ognia. W tej chwili postanowiłeś się tym jednak nie martwić - droga zaprowadziła cię dzisiaj na wzgórza i tam miałeś spędzić tą noc.

Przed wieczorem zostałeś minięty przez młodego mężczyznę. Biegł w strasznym pośpiechu, gnany przerażeniem - po jego oczach widziałeś, że krzyczałby wniebogłosy, gdyby nie to, że długa ucieczka pozbawiła go oddechu. Nie udało ci się ustalić co zobaczył młodzieniec, ani przed czym uciekał - prześledziłeś jego ślady, jednak nie odkryłeś nic przerażającego. Zauważyłeś jednak, że w trakcie biegu zgubił on woreczek ze swoimi pieniędzmi. Samemu będąc w tej chwili spłukanym postanowiłeś zatrzymać te pieniądze, wiedząc, że mogą ci się już niedługo przydać.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 31, 2011, 05:22:02 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Amazonka).
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Styczeń 31, 2011, 06:29:34 pm
a) Runy
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 03, 2011, 07:16:33 pm
Podróż na północ była trudna w obliczu panującej teraz odwilży. Zmarznięta gleba rozmokła na wydeptanych ścieżkach, a pokonywanie skalistych urwisk było szczególnie niebezpieczne w deszczu. Przed zachodem dotarłeś jednak w okolice północnej polany runicznej i postanowiłeś zbadać jej bezpośrednie okolice, których wcześniej nie miałeś okazji odwiedzić. Ruszyłeś na północny-zachód, po godzinie marszu wchodząc między strome pagórki i kręte kaniony.

W tej wyludnionej okolicy odnalazłeś bardzo starą jaskinię, której wejście ozdobiono wytartymi przez czas rzeźbieniami. Wygląda to jak wejście do wybudowanego w ścianę urwiska budynku, z zewnątrz wyglądającego na kapliczkę. Wnętrze składało się z pojedynczego pomieszczenia, w którego centralnym punkcie znajdował się wielki, złoty posąg przedstawiający kobietę o zamkniętych oczach, wznosząca w górę trzy pary rąk. Poddałeś się krótkiej kontemplacji tego prastarego bóstwa, przeszukałeś też pomieszczenie, jednak okazało się, że dziś siły stwórcze nie miały dla ciebie nic do zaoferowania.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kapliczka.gif)

Odnalazłeś kapliczkę i postanowiłeś się w niej pomodlić.

Wynik rzutu kostką podczas modlitwy w kapliczce: 1

Zostałeś zignorowany
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 03, 2011, 08:39:11 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Wzgórza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim 12 Kart Przygody.
b) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 05, 2011, 06:40:02 pm
Na wzgórza idę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 05, 2011, 07:45:49 pm
Ruszyłeś na południe, mijając runiczne pustkowia i wchodząc między skarłowaciałe, pokrzywione drzewka, pokrywające tajemniczą polanę. Skręciłeś na wschód, chcąc jak najszybciej opuścić ten nieprzyjemny obszar, jednak jakaś magiczna moc ci to uniemożliwiła. Podczas marszu zderzyłeś się z niewidzialną ścianą, która przecinała ci drogę i udaremniała dalszy marsz. Prześledziłeś magiczną barierę idąc wzdłuż jej przez kilka mil, ta jednak jest ciągła i nieprzebyta. Nie będzie ci dane jej przekroczyć, póki czar nie przeminie.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-bariera.gif)

Rzucona przez Nekromancera Bariera blokuje dostęp do obszaru Wzgórz. Kończysz swój ruch na obszarze Przeklętej Polany.

====================

Postanowiłeś zbadać lepiej przeklętą polanę, w której nie byłeś już od bardzo dawna. Jej widok jest przytłaczający, a nienaturalna, toksyczna magia tego miejsca uniemożliwia ci posługiwanie się jakimikolwiek przedmiotami. Okazało się to szczególnie przykre w chwili, kiedy natknąłeś się na wroga.

Wielki humanoid ruszył na ciebie biegiem, w jednej dłoni wznosząc nad głową prowizoryczną maczugę. Był mocno zdegenerowany, ale rozpoznałeś w nim człowieka, najwyraźniej deewoluowanego jakimiś potężnymi czarami. Odruchowo chwyciłeś za miecz, który okazał się jednak wyjątkowo ciężki - nie mogłeś go użyć. Pozostało ci zgładzić agresora gołymi rękoma.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-ludojad.gif)

Rozpocząłeś walkę z ludojadem

Twoja skuteczność: 6 (siła) + 5 (rzut kostką) = 11
Skuteczność goblina: 4 (siła) + 3 (rzut kostką) = 7

Zwyciężyłeś w walce! Ludojad (siła 4) zostaje dodane do twoich trofeów.

Dzięki twoim zwycięskim walkom z potworami twoja siła urosła o jeden punkt (6->7)!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 07, 2011, 08:01:43 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Mag). Znajduje się tam również nieznana Karta Przygody.
c) Wioska (Kraina Zewnętrzna) - we Wiosce możesz odwiedzić Kowala, Medyka i Mędrca i korzystać z ich usług.
d) Skały (Kraina Zewnętrzna) - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, wykorzystując swoją specjalną zdolność
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 08, 2011, 01:37:58 am
Idę na Oazę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 08, 2011, 05:50:17 am
Cieszysz się ze spotkania z ludojadem - już od dłuższego czasu nie miałeś okazji do walki i miałeś wrażenie, że miecz zaczyna ci już rdzewieć. Pokonanie go podbudowało cię wewnętrznie i pewny siebie ruszyłeś na północ. Pogoda psuje się, deszcz pada, choć wygląda na to, że po drugiej stronie rzeki sytuacja jest jeszcze gorsza. Przed deszczem uciekłeś na pustynię, pochmurną, ale pozbawioną nękającej cię przez cały mijający dzień wilgoci.

Idąc wśród wydm odnalazłeś słone jeziorko i pobliską chatę znajomego ci maga. Jego krzyk dał ci do zrozumienia, że przybyłeś w samą porę. Szybko ruszyłeś w kierunku wydmy, na której zamieszkał czarodziej, odnajdując jego mieszkanie zupełnie zniszczone. Ktoś w dzikim szale zdemolował ten w trudzie zbudowany szałas, a rzeczony ktoś stał po środku rumowiska, ze wzniesioną siekierą wpatrując się w maga, który leżał na piasku, zasłaniając twarz rękoma. Dobiegłeś do agresora z wyciągniętym mieczem, a ten zamachnął się na ciebie z krzykiem.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-szalony-wojownik.gif)

Rozpocząłeś walkę z Szalonym Wojownikiem

Twoja skuteczność: 7 (siła) + 1 (przedmioty) + 1 (rzut kostką) = 9
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 2 (rzut kostką) = 5

Zwyciężyłeś w walce! Szalony Wojownik ucieka 1 pole dalej, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

=================

Szaleniec uciekł na wschód, a ty nie miałeś już ochoty za nim biegać. Pomogłeś magowi wstać, po czym wsparłeś go w poszukiwaniu ocalałego dobytku. Razem z nim zbudowaliście prowizoryczne schronienie ze szczątków zrujnowanej chatki i spędziłeś w nim noc, ulegając prośbie maga, który bał się powrotu zagadkowego wojownika.

Znajomy ugościł cię najlepiej jak mógł w tych okolicznościach, podziękował ci serdecznie za ocalenie życia, jednak, tak jak wcześniej, nie otrzymałeś od niego nic, co miałoby jakąś faktyczną wartość.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Spotkałeś maga, lecz zostałeś przez niego zignorowany.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 08, 2011, 06:14:11 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Przepaść - nic się tam nie wydarzy.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 08, 2011, 02:06:03 pm
b) Przepaść
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 11, 2011, 07:39:37 pm
Nie miałeś zamiaru śledzić szaleńca, przypuszczając, że pewnie padł z wycieńczenia gdzieś na środku pustyni. Udałeś się w przeciwnym kierunku, na zachód, przed wieczorem docierając na skraj przepaści.

Doświadczenie w trudnym terenie umożliwiło ci przedostanie się nad nią bez większych problemów, choć silny wiatr i zimny deszcz sprawiały, że podróż była trudna. Zatrzymałeś się po drugiej stronie w niewielkiej jamie, chroniąc się przed niepogodą i rozpalając ognisko na jej skraju. Tak minął kolejny dzień w tej nieprzyjemnej, wciąż obcej ci krainie.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 12, 2011, 02:53:00 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Przeklęta Polana - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Jaskinia Czarownika - możliwość ruszenia na wyprawę po Talizman.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 12, 2011, 04:07:42 pm
Idę na Przeklętą Polanę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 15, 2011, 03:14:13 pm
O świcie czekała cię nieciekawa niespodzianka. Na niebie zauważyłeś czerwony punkt, który szybko się powiększał - jakiś płomienny obiekt zbliżał się do ciebie z duża prędkością i coś ci mówiło, że ktoś wymierzył go specjalnie przeciwko tobie. Oddaliłeś się od przepaści i przygotowałeś się do konfrontacji z ognistą kulą.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-ognista-kula-3.gif)

Nekromancer użył przeciwko tobie Ognistej Kuli. Rozpocząłeś z nią walkę.

Twoja skuteczność: 7 (siła) + 1 (przedmioty) + 1 (rzut kostką) = 9
Skuteczność zaklęcia: 3 (siła) + 4 (rzut kostką) = 7

Zwyciężyłeś w walce!

==================

Ogniste zaklęcie okazało się być niegroźne. Wyszedłeś z niego osmolony, ale oprócz tego w pełnym zdrowiu i już po kilkunastu minutach byłeś w drodze na południe. Minąłeś runiczna polanę i wszedłeś między skarłowaciałe drzewa, które pokrywały znaczną część Przeklętej Polany. Nigdy nie czułeś się dobrze w tej okolicy, ale nigdy też nie spotkało cię tu nic złego. Liczyłeś, że szczęście dalej będzie ci towarzyszyć.

Okazało się, że miałeś rację. Pod jednym z drzew odnalazłeś niewielki skarb w postaci dwóch mieszków złota. Nie wiesz dlaczego ktoś miałby zostawić dwa woreczki pełne złotych monet w takim miejscu, ale ty nie miałeś zamiaru pozwolić im tu tak leżeć. Oprócz nich nie odnalazłeś niczego ciekawego w promieniu kilku mil - resztę popołudnia spędziłeś na odpoczynku i łowieniu ryb w niewielki jeziorku, które odnalazłeś na wschodzie. Noc spędziłeś w opuszczonej chatce na jego brzegu.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-2-mieszki-zlota.gif)

Znalazłeś dwa mieszki złota.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 16, 2011, 08:05:58 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Mag). Można go jednak dalej eksplorować.
c) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, wykorzystując swoją specjalną zdolność.
d) Wioska - we Wiosce możesz odwiedzić Kowala, Medyka i Mędrca i korzystać z ich usług. Na tym obszarze znajduje się inny poszukiwacz (Pielgrzym).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 17, 2011, 09:02:33 pm
Oaza
Stos 2
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 20, 2011, 12:01:28 pm
Oaza stała się dla ciebie spokojnym zakątkiem w tej pełnej wrogów i niebezpieczeństw krainie. Mieszkający w niej mag, choć niezbyt pomocny, stał się twoim znajomym, kimś, którego z przyjemnością odwiedzasz od czasu do czasu. Miejsce okazywało się dotąd względnie bezpieczne, a ty mogłeś zawsze odpocząć w chatce pustelnika, nie tracąc sił na budowę szałasu. Tego dnia twoja przyjaźń z mieszkańcem oazy miała przejść próbę.

Gdy zbliżyłeś się do jego chatki zobaczyłeś grupę zbrojnych gwardzistów, którzy towarzyszyli ubranemu na czarno mężczyźnie. Sprzeczali się właśnie, jednak z samej przewagi liczebnej nieznajomych widzisz, że twój znajomy jest na przegranej pozycji. Zbliżyłeś się i krzyknąłeś na nieznajomego, żądając, aby powiedział o co chodzi. Gwardziści spojrzeli na ciebie niepewnie, odsuwając się o krok na widok trzymanego w twej dłoni miecza. Okazało się, że nieznajomy jest poborcą podatkowym, który zbiera pieniądze od wszystkich mieszkańców tej krainy, aby dofinansować książęcą armię, aby ta z kolei była w stanie skutecznie chronić mieszkańców przed potworami i duchami. Cel wzniosły, ale pewnie nie dałbyś na niego ani grosza, gdyby nie pustelnik - on nie miał pieniędzy, z całą pewnością nie mógł walczyć z gwardzistami, a oni nie wyglądają na ludzi, którym da się coś łatwo wytłumaczyć. Z tej sytuacji było tylko jedno bezpieczne wyjście.

Uiściłeś opłatę za siebie i za swoich kompanów, a także opłacając podatek nałożony na maga. Poborca odszedł wraz ze swoją ochroną, zabierając ze sobą jeden z twoich mieszków złota.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-podatek.gif)

Wynik rzutu przy ustalaniu natury podatku: 6

Straciłaś mieszek złota.


=================

Mag ugościł cię najlepiej jak umiał w swoich skromnych, dopiero co odrestaurowanych progach. Ponownie podziękował ci serdecznie za udzieloną mu pomoc i wręczył ci podarek w postaci niewielkiej sakiewki pełnej ziół, z których przygotowywał herbatę. Choć zioła przydadzą ci się, to z całą pewnością nie były warte mieszka złota, który dziś straciłeś na rzecz poborcy, jednak pozostawiłeś to bez komentarza. Mag z każdą wizytą zdaje się mieć u ciebie coraz większy dług wdzięczności.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Spotkałeś maga, lecz zostałeś przez niego zignorowany.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 20, 2011, 06:08:59 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 20, 2011, 06:10:32 pm
Runy
Stos 4
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 21, 2011, 12:43:11 pm
Tego dnia poszedłeś na południowy-wschód, bez większych problemów pokonując przepaść i docierając na runiczną polanę. Pogoda sprzyjała dzisiaj marszom, niebo było czyste, a wiatr słaby, choć wciąż było piekielnie zimno. Rozbiliście się w jednym ze znanych wam miejsc, badając polanę przez następną godzinę, nie odkrywając niczego wartego uwagi.

Sytuacja zmieniła się, kiedy poszedłeś napełnić wasze puste manierki w rzece na wschodzie. Gdy dotarłeś na miejsce, doświadczyłeś deja vu - po raz drugi zobaczyłeś syrenę, odpoczywającą w promieniach zachodzącego słońca na jednym z zatopionych obelisków. Wyciągnąłeś wnioski z poprzedniego z nią spotkania i powoli zacząłeś wycofywać się za siebie, z zamiarem napełnienia manierek w innym miejscu. Niestety, nimfa rzeczna zobaczyła cię nim wyszedłeś z jej pola widzenia. Gdy nabrała powietrza w płuca, ty zacząłeś kurczowo ściskać swoje uszy, nie dopuszczając do nich usypiającego dźwięku. Niestety, nic to nie pomogło - jej śpiewu nie dało się zagłuszyć i już wkrótce poddałeś się senności, padając na trawie.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-syrena.gif)

Straciłeś turę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2011, 07:37:26 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Czarny Rycerz - musisz oddać mu mieszek złota lub stracić punkt wytrzymałości.
c) Puszcza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Wzgórza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 23, 2011, 11:52:48 pm
Daję w łapę rycerzowi.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 25, 2011, 09:31:07 pm
Obudziłeś się zdenerwowany i osłabiony. Nigdy więcej nie masz zamiaru przychodzić na tą plażę - ryzyko ponownego spotkania syreny jest zbyt duże. Zebrałeś drużynę, po czym poszedłeś na wschód, mijając most i zalesioną dolinę. Skręciłeś za nią na południe, przeszukując nieznane ci wzgórza, w pewnym momencie zupełnie tracąc orientację. Zalesione zbocza ograniczyły ci pole widzenia i nie zdawałeś sobie sprawy z tego jak daleko zaszedłeś. Sytuacja zmieniła się, kiedy wspiąłeś się na jeden ze szczytów, odkrywając na nim dwie rzeczy - most, który pozwoli ci przejść nad głęboką rozpadliną oraz pilnującego go strażnika. Był wysoki, odziany w pełen pancerz w kolorze smoły, a w jego rękach spoczywały miecz i tarcza.

- Zapłać, aby przejść! - rzekł ponurym głosem rycerz - Monetą lub krwią.
Wyciągnąłeś miecz, gotowy do walki z bezczelnym miecznikiem, jednak Leto powstrzymał cię przed tym i nalegał, abyś uiścił opłaty.
- To Czarny Rycerz - powiedział to w taki sposób, że słychać było wielkie litery - Nigdy się nie męczy, nigdy się nie myli, nie można go pokonać. Musisz mu zapłacić!
Choć miałeś ochotę sprawdzić co naprawdę jest wart ten opancerzony wojownik, przeczucie nakazało ci posłuchać Leto. Przeszliście przez most po zapłaceniu rycerzowi mieszka złota, po drugiej stronie trafiając na drogę prowadzącą na północ.

Straciłeś mieszek złota.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 28, 2011, 02:09:14 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Przepaść - nic się tu nie wydarzy.
b) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny).
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 28, 2011, 03:51:47 pm
Świątynia niech będzie.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 03, 2011, 03:52:44 pm
Minęliście drogę prowadzącą w stronę przełęczy prowadzącej na drugą stronę gór. W dalszą podróż udaliście się na północ, za cel tego dnia obierając sobie wizytę w świątyni na szczycie strzelistego wzgórza. Dawno nie odwiedzałeś tego miejsca, a coś ci podpowiada, że wiele przez to straciłeś.

Wspiąłeś się po pozornie nieskończonych schodach, stając przed monumentalnym budynkiem na dwie godziny przez zachodem słońca. Tego dnia postanowiłeś zwiedzić jedno z boczny wejść, za którym wszedłeś w wąski, kręty korytarz. Na jego końcu odnalazłeś niewielkie pomieszczenie, wypełnione przedmiotami, których nigdy nie widziałeś. Przy jego ścianach oraz wysoko pod sufitem znajdowały się przejrzyste, kolorowe kryształy, lewitujące swobodnie w powietrzu, z wolna się obracając i oświetlając salę słabym światłem. W powietrzu słychać było wysoki szum, od którego bolały zęby. Nie miałeś pojęcia czym są te magiczne kamienie, jednak zaintrygowany ich naturą sięgnąłeś po najbliższy z nich, ciemnoniebieski i węższy od reszty. Chwyciłeś go w dłoń, czując jak jego ciężar spoczął nagle na twej ręce - kryształ przygasł wpierw, lecz po chwili rozjarzył się mocno, oślepiając cię zimnym światłem. Wypuściłeś kamień, czując, że zdrętwiała ci dłoń, a magiczny kryształ rozbił się na kamiennej posadzce, rozpadając się na milion kawałków. Poczułeś się dziwnie, zaczęło ci się kręcić w głowie i kilka chwil później straciłeś przytomność.

Obudziłeś się na zewnątrz, w obozowisku, które przygotowali towarzysze. Leto zaciągnął cię do niego po tym, jak urwał ci się film, samemu nie wiedząc co wydarzyło się we wnętrzu świątyni. Pamiętasz dobrze to wydarzenie i ze zdziwieniem uświadomiłeś sobie, że twoja pamięć bardzo się poprawiła, a myśli szybciej wizualizują się w głowie. Widać nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Wynik rzutu podczas wizyty w Świątyni: 7 (6+1)

Zyskałeś punkt mocy (1->2).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 03, 2011, 05:46:45 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Przepaść - nic się tu nie wydarzy.
b) Ukryta Dolina - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajdują się na nim dwie Karty Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 03, 2011, 05:54:37 pm
Ukryta dolina
Stos 3
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 05, 2011, 05:24:25 pm
Podróż na południe przebiegła szybko i sprawnie. Lekki śnieg, który wciąż prószył, nie utrudniał w żaden sposób marszu, a ty sam przywykłeś już do zimna. Za dzisiejszy cel obrałeś sobie ukrytą, leśną dolinę, w której kilka tygodni temu spotkałeś demona. Nie byłeś tam już od jakiegoś czasu i masz wrażenie, że sporo się tam zmieniło. Na miejsce dotarłeś kilka godzin po południu.

Las wciąż był gęsty, jednak w dolinie nie odnalazłeś żadnego potwora. Pamiętasz też, że znajdowały się tu bagniska, jednak w ich miejscu odkryłeś jedynie wypaloną ziemię - masz wrażenie, że ktoś zniszczył mokradła jakimś potężnym zaklęciem. Po ogólnym rozeznaniu się w terenie założyliście obozowisko w środku lasu, nad niewielkim potokiem. Napełniliście w nim manierki, a ty sam zażyłeś orzeźwiającej kąpieli, w trakcie której odkryłeś coś dziwnego. To nie była jakaś zwykła rzeczka - jej woda była ciepła, lekko słodka, a każdy łyk odnawiał ci siły. Zanurzyłeś głowę w magicznej wodzie, pijąc jej tyle, ile tylko mogłeś, pochłaniając dobry litr czarodziejskiego trunku. Czułeś niemalże, jak mięśnie pęcznieją ci od zawartej w nim magii.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-magiczny-strumien-1.gif)

Zyskałeś jeden punkt siły (7->8).

==================

Po rozbiciu obozowiska postanowiliście rozdzielić się i przeszukać najbliższą okolicę w poszukiwaniu czegoś przydatnego. Sam udałeś się na południe, badając gęściej zalesiony obszar, jednak nie nalazłeś nic, co zwróciłoby twoją uwagę. Więcej szczęścia mieli jednak twoi towarzysze - Leto powrócił z badania jaskiń na północy, przynosząc ze sobą wysłużony hełm, jednak wciąż będący w jednym kawałku. Nie było to jednak nic w porównaniu z przedmiotem zdobytym przez skrzata - nie udało ci się ustalić gdzie odkrył złotą, lśniącą koronę, którą wręczył ci w obozie, ale musiałeś przyznać, że wyglądała na wyjątkowo cenną. Była ciepła w dotyku i z całą pewnością magiczna, a gdy tylko ją założyłeś, nie miałeś ochoty się jej pozbywać. Skrzat w końcu się na coś przydał, zdobywając dla ciebie ten wyjątkowy artefakt.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-helm.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-korona-salomona.gif)

Znalazłeś dwa nowe przedmioty - Hełm i Koronę Salomona. Zabierasz ze sobą Koronę Salomona, ignorując Hełm.

Zostawiasz na tym obszarze Mapę, ponieważ nie możesz udźwignąć więcej przedmiotów.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 07, 2011, 04:46:49 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Przepaść - nic się tu nie wydarzy.
b) Runy - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody.
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - możesz skorzystać tu z usług mnichów i wyleczyć za opłatą utracone punkty wytrzymałość. Na tym obszarze znajduje się inny poszukiwacz (Amazonka).
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 07, 2011, 05:45:16 pm
Idę nad przepaść.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 09, 2011, 12:18:55 am
Wizyta w dolinie okazała się bardzo korzystna, ale trwająca już ponad 2 miesiące podróż nauczyła cię nie liczyć na szczęśliwą passę. Nie masz zamiaru pozwalać sobie na odpoczynek i zmniejszoną ostrożność. Tego dnia wolałeś udać się do miejsca, które odwiedzałeś już wcześniej i w którym czułeś się bezpiecznie - nad przepaść na zachodzie.

Tajemnicza, pozornie bezdenna rozpadlina stanowi obszar trudny dla niedoświadczonych podróżników. Nikt nie mógł ci tu przeszkadzać, niewielu ludzi wędrowało na skraj tego skalistego wąwozu. Pogoda nie dopisywała, a pobyt w tym regionie pozwolił ci spokojnie zastanowić się na następnym krokiem.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 09, 2011, 01:13:18 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości. Na tym obszarze znajduje się również Karta Przygody.
b) Czarny Rycerz - musisz oddać mu mieszek złota lub stracić punkt wytrzymałości.
c) Puszcza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Wzgórza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 09, 2011, 04:02:14 pm
OK, idę dać Rycerzowi na fajki kasę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 12, 2011, 12:17:26 am
Odczekałeś w bezpiecznym ukryciu, lecz kolejnego dnia zdecydowałeś się na dalszą podróż. Jej celem była ukryta dolina na południu i znajdujące się w niej magiczne źródło - było to najkorzystniejsze z miejsc, jakie odwiedziłeś ostatnimi czasy i miałeś zamiar wykorzystać je w pełni, zanim ktoś inny je odkryje. Ruszyłeś na południe, skręcając dalej na wschód wzdłuż łańcucha gór, jednak w połowie drogi zaskoczyła cię potworna śnieżyca. Początkowo marsz był lekko utrudniony, ale w pewnym momencie zupełnie straciliście rozeznanie w terenie, kiedy biały puch ograniczył wasze pole widzenia. Dalszy marsz prowadziliście na ślepo, opadając sił dopiero wieczorem, nie mając pewności jak daleko zaszliście.

Okazało się, że zgubiliście drogę i zbłądziliście na wzgórza na południowym-wschodzie. Wyglądały podobnie jak pagórki między którymi ukryta była tajemnicza dolina, te jednak były zdecydowanie dalej. Dalsze próby odnalezienia drogi zaprowadziły cię w ostatnie miejsce, jakie miałeś ochotę odwiedzać.
- Zapłać, aby przejść! - odezwał się znajomy głos z półmroku - Monetą lub krwią.
Byłeś wściekły, że po raz kolejny natrafiłeś na tego opancerzonego rozbójnika, ale sytuacja miała tylko jedno wyjście. Dalsza droga prowadziła przez ten most, więc musiałeś mu zapłacić, wiedząc z zeznań Leto o jego nadludzkiej wprawie w szermierce.

Obóz rozbiliście kilka mil dalej, zasypiając szybko zmęczeni długą podróżą, która kosztowała was wasze ostatnie pieniądze.

Straciłeś mieszek złota.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 13, 2011, 02:47:28 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Przepaść - nic się tu nie wydarzy.
b) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny).
c) Kapliczka (Kraina Zewnętrzna) - na tym obszarze leży Karta Przygody i w tej chwili nie można korzystać z usług mieszkańców Kapliczki.
d) Cmentarz (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 13, 2011, 03:18:22 pm
Kulamy na Świątyni.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2011, 12:14:59 am
Bez pieniędzy z kończącymi się już zapasami żelaznych racji ruszyłeś w dalszą drogę. Skierowałeś się na północ, chcąc zajść jak najdalej przed zapadnięciem nocy, korzystając z dobrej tego dnia pogody. Celem twego marszu była Świątynia na wzgórzu, w której jakiś czas temu doznałeś oświecenia. Liczysz, że i tym razem bogowie nie zawiodą cię w chwili, kiedy faktycznie ich potrzebujesz.

Tym razem postanowiłeś skierować się do głównej sali głównego budynku. Wszedłeś po długich schodach, docierając do uchylonych lekko wrót, kilkukrotnie wyższych od ciebie. Ruszyłeś nimi wgłąb, trafiając do podłużnego pokoju, korytarza z bogato zdobionymi ścianami. Ciągły marsz przed siebie zaprowadził cię na środek głównej sali, której kopulaste sklepienie niknęło w ciemnościach gdzieś wysoko nad twoją głową. W jej centralnym punkcie odnalazłeś postument stojący na szczycie ustawionych w piramidę schodów. Wspiąłeś się i tam, licząc na odnalezienie czegoś ciekawego, jednak znaleziony tam przedmiot nie wywarł na tobie wielkiego wrażenia. Kolejny talizman nie był ci do niczego potrzebny.

Wynik rzutu kostką przy wizycie w Świątyni: 10 (5+5)

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif)

Znalazłeś Talizman, postanowiłeś go jednak nie zabierać ze sobą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2011, 01:21:06 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Przepaść - nic się tu nie wydarzy.
b) Ukryta Dolina - teren został zbadany i znajdują się na nim trzy Karty Przygody (Hełm, Mapa i Magiczny Strumień).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 15, 2011, 04:08:57 am
Idę napić się ze strumienia. Hełm i Mapę ignoruję.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 17, 2011, 01:32:07 am
Choć pobyt na świątynnej górze niewiele ci przyniósł, to ładna pogoda następnego dnia pozwoliła ci znaleźć drogę dokładnie tam, gdzie chciałeś. Za cel obrałeś sobie ukrytą dolinę na południu. Kilka dni temu przeszedłeś już szlak prowadzący na południe i doskonale wiedziałeś jak się tam dostać. Choć po południu znowu zaczął sypać śnieg, to bez żadnych kłopotów minąłeś zdradliwe wzgórza i zszedłeś do zalesionej doliny, którą już kilkukrotnie odwiedzałeś.

Pierwszym przystankiem było czarodziejskie źródło, które tak wspaniale zwiększyło twoją siłę jakiś czas temu. Ucieszyłeś się, że wciąż tam było, chociaż wyglądało, jakby lada moment mogło się wyczerpać. Napiłeś się ile mogłeś, częstując kompanów i zbierając do manierek tyle magicznego eliksiru, ile tylko mogliście udźwignąć. Wieczorem miałeś zamiar sprawdzić jak smakować będzie ugotowana na tym niezwykłym płynie zupa.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-magiczny-strumien.gif)

Zyskałeś jeden punkt siły (8->9). Magiczny Strumień wysechł.

==================

Odzyskałeś siły i z łatwością rozbiliście obozowisko w miejscu, w którym osiedliliście się ostatnio. Wciąż leżały tam przedmioty, które zostawiliście podczas ostatniej wizyty i wciąż nie miałeś zamiaru zabierać ich ze sobą.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-helm.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mapa.gif)

Znalazłeś dwa nowe przedmioty - Hełm i Mapę. Żadnego z nich nie postanawiasz brać ze sobą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 17, 2011, 02:16:26 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Przeklęta Polana - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody.
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Czarnoksiężnik). Zamiast eksploracji obszaru możesz podjąć próbę otworzenia wrót.
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 17, 2011, 03:34:26 am
Idę na polanę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 19, 2011, 02:59:30 pm
Przepełniony nowymi siłami zawędrowałeś na zachód, mijając wzgórza i ludzkie osady. Po południu znalazłeś się na obszernej polanie, z rzadka porośniętej skarłowaciałymi drzewami. Byłeś tu już kilka razy, jednak przytłaczająca magiczna aura tego miejsca była łatwiejsza do zniesienia, kiedy sam byłeś niewrażliwy na czary. Choć pobyt na tym obszarze był skrajnie nieprzyjemny, zdecydowałeś się go dokładnie zbadać, nie chcąc przegapić jakiegoś ważnego znaleziska.

Okazało się, że twój trud był bezcelowy. Polana jest wyludniona i prawie zupełnie pusta, nie znalazłeś na jej terenie niczego ciekawe. Jedyną rzeczą, jaka posiadała jakąkolwiek wartość był stalowy szyszak, którego odnalazłeś zawieszonego na wysokiej gałęzi jednego z bardziej strzelistych drzew. Element pancerza dyndał na niej zagadkowo, a jego stan zupełnie nie zachęcał cię do tego, aby pofatygować się i go stamtąd zdjąć. Zignorowałeś go i udałeś się na północ, osadzając się na skraju polany, w miejscu, w którym trochę lepiej się poczułeś.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-helm.gif)

Znalazłeś nowy przedmiot - Hełm. Postanawiasz nie zabierać go ze sobą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 19, 2011, 04:01:06 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 5

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 19, 2011, 04:08:00 pm
Idę znowu podenerwować medyka darmowym leczeniem.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 20, 2011, 11:30:52 pm
Polana okazała się względnie bezpieczna, ale magiczne tło tego miejsca utrudniło ci zasypianie. Dodatkowo w nocy pogoda bardzo się zepsuła i silny wiatr z północy przyniósł ze sobą potężną zamieć. Wstałeś o świcie, zmęczony i przemarznięty - potrzebowałeś odpoczynku i jakichś cieplejszych ubrań, które pomogą ci w podróży w czasie zbliżającej się zimy. Bez pieniędzy mogłeś to uzyskać tylko w jednym miejscu, więc za namową Leto udałeś się na wschód, aby spędzić noc w książęcym zamczysku.

Nie żałowałeś decyzji. Sowicie najadłeś się i napiłeś, a Leto zorganizował dla ciebie jeden z grubych, ciepłych płaszczy, jakie o tej porze roku nosili jego gwardziści. Sen w łóżku z puchową pierzyną też był czymś, do czego mógłbyś się przyzwyczaić, a w wolnej chwili pozwoliłeś się zbadać nadwornemu medykowi. Nie mogłeś narzekać na stan zdrowia, jednak lekarz skrzywił się na widok oparzeniowych blizn na twej lewej nodze. Z trudem przypomniałeś sobie, że ranę tą zawdzięczasz deszczowi meteorytów sprzed miesiąca, jednak tak do niej przywykłeś, że przestała ci przeszkadzać. Pozwoliłeś jednak lekarzowi zająć się tą szkaradną raną i po godzinie bolesnego odkażania i zszywania poczułeś się trochę lepiej. Kolejnego ranka byłeś już w doskonałej formie.

Skorzystałeś z usług nadwornego medyka, który wyleczył ci punkt wytrzymałości (3->4).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 21, 2011, 09:05:49 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody.
b) Tajemne Wrota - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Czarnoksiężnik). Zamiast eksploracji obszaru możesz podjąć próbę otworzenia wrót.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 21, 2011, 09:51:48 pm
a) Runy
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 22, 2011, 11:20:22 pm
Odpoczynek w zamku pozwolił ci na chwilę zapomnieć o stresie związanym z podróżą. Rankiem mieliście ruszać w dalszą drogę, jednak kiedy znowu zebrałeś swoją drużynę zauważyłeś, że Leto nie jest tego ranka w najlepszym nastroju. Nie byłeś z natury rozmowny, jednak książę mimo wszystko był powodem, dla którego w takim komforcie spędziłeś wczorajszy dzień. Zapytałeś się go w czym problem i po krótkim wymigiwaniu się twój towarzysz powiedział ci o pewnym problemie, o którym został dziś poinformowany. Kilkanaście mil na północ zauważono dzikiego smoka i wszystko wskazuje na to, że z powodu głodu związanego ze zbliżającą się zimą, gad zbliży się do zamku. Życie wielu jego poddanych było zagrożone, a co gorsza bestia znajdowała się na runicznej polanie, która dodatkowo potęgowała jego naturalną zajadłość i siłę. Ciągle pamiętasz swój pojedynek ze smokiem piaskowych z oazy, gdzieś wciąż masz po niej blizny, ale wtedy posiadałeś jedynie fragment swojej dzisiejszej potęgi. Walka z takim smokiem mogła być doskonałym sprawdzianem tego co naprawdę jesteś wart. Zdecydowałeś się pomóc Leto z jego problemem i już po chwili szliście na północ.

Odnaleźliście bestie w regionie, w którym pierwszy raz ją zauważono. Widać było, że zielone smoczysko jest wycieńczone i głodne, pewnie zawędrowało bardzo daleko od swojego legowiska. Ruszyłeś w jego kierunku wyciągając miecz, czekając na jego pierwszy ruch. Smok zaatakował szaleńczo kiedy tylko cię zauważył, a ty sam zdziwiłeś się z jaką łatwością uniknąłeś ciosu jego ostrych niczym brzytwy pazurów.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-smok.gif)

Rozpocząłeś walkę ze smokiem

Twoja skuteczność: 9 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 14
Skuteczność wroga: 7 (siła) + 2 (runy) + 1 (rzut kostką) = 10

Zwyciężyłeś w walce! Smok (siła 7) zostaje dodane do twoich trofeów.

Dzięki twoim zwycięskim walkom z potworami twoja siła urosła o jeden punkt (9->10)!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 24, 2011, 08:00:31 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajdują się na nim Karta Przygody (Mag). Znajduje się na nim również nieznana Karta Przygody.
b) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany i znajdują się na nim dwie Karty Przygody (Hełm i Mapa). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 24, 2011, 08:32:56 pm
Idę do Doliny, ignoruję leżące przedmioty.
4 stos
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 28, 2011, 01:25:37 am
Pojedynek ze smokiem był długi i męczący, jednak to ty w nim zwyciężyłeś. Leto podziękował ci w imieniu swoich poddanych, choć dla ciebie największą nagrodą była sama satysfakcja z pokonania tej bestii. Smok był potężniejszy od tego, którego spotkałeś w oazie przed miesiącem, a przecież wtedy nie miałeś z nim szans. To zwycięstwo jest dla ciebie najdobitniejszym dowodem tego, jak potężny się stałeś podczas tej podróży.

Kolejnego dnia powróciłeś na południe, a choć pogoda nie dopisywała, to bez większych trudności odnalazłeś drogę do ukrytej doliny, którą wielokrotnie ostatnio odwiedzałeś. Liczyłeś na to, że po raz kolejny będziesz mógł napić się wody z magicznego strumienia, jednak odnalazłeś jedynie płytkie, suche koryto. Czarodziejskie źródło zniknęło i nie zapowiadało się na to, żeby miało wrócić. Rozbiłeś obozowisko w jego pobliżu, mając nadzieję odnaleźć w nim choćby odrobinę wody rankiem. Przedmioty, które porzuciłeś w tym miejscu jakiś czas temu nie zostały przez nikogo odnalezione.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-helm.gif) (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mapa.gif)

Znalazłeś dwa nowe przedmioty - Hełm i Mapę. Żadnego z nich nie postanawiasz brać ze sobą.

=================

O zachodzie słońca spotkało cię coś nieoczekiwanego. W dolinie pojawiła się grupa mężczyzn, kierujących się w stronę twojego obozowiska. Był ich tuzin, nosili szare tuniki i większość miała długie brody, co w twojej najlepszej wiedzy oznaczało jedno - to byli druidzi. Wiedziałeś, że się nie pomyliłeś, kiedy zobaczyłeś ich srebrne naszyjniki i dębowe laski - nie wiedziałeś tylko czego szukali w twoim obozowisku.

Gdy wyszli zza linii drzew byłeś przygotowany. W ręce miałeś miecz, choć opuszczony, dając im do zrozumienia, że nie mają tu czego szukać. Grupa zdziwiła się bardzo gdy cię zobaczyła, a twarz najstarszego, idącego przodem druida wyrażała mieszankę zdziwienia i strachu. Zatrzymał się on w pół kroku, po czym rzucił laskę i ruszył truchtem w twoim kierunku. Nie wyglądał groźnie, postanowiłeś więc nie reagować, gdy odepchnął cię i minął, klękając w końcu w miejscu, w którym jakiś czas temu znajdował się magiczny strumień.
- Nie ma! - krzyknął z przerażeniem, a pozostali druidzi wyraźnie pobledli. Po chwili cała grupa stała nad wyschniętym strumieniem, pogrążając się w rozpaczy. Strumień musiał mieć dla nich wielkie znaczenie.
- Ty! - starszy druid wstał i zbliżył się do ciebie wściekły - Zbrukałeś to miejsce! Jak śmiałeś zniszczyć nasz Strumień!
Było słychać, że wymawia to słowo z wielką literą.
- Nigdzie nie było napisane, że jest wasz - odpowiedziałeś spokojnie - Woda w nim była tak samo moja, jak i wasza.
- Nie widziałeś Kręgu?! - jeden z młodszych druidów wskazał jeden z wielkich, stojących na sztorc głazów, które widać było między drzewami. Wcześniej nie zwróciłeś na to uwagi, ale faktycznie, w okolicy było kilka takich kamulców i zamykały się one w krąg, w którego środku byliście. Wielokrotne odwiedzanie runicznych polan sprawiło, że takie kamienie przestały ci się rzucać w oczy. Nie miałeś jednak ochoty przyznawać się do tego.
- Widziałem, ale w dupie mam wasze kręgi - odpowiedziałeś prowokacyjnie, a wśród nieznajomych rozszedł się ponury szmer. Druidzi nie byli groźni i nie miałeś zamiaru okazywać im jakiegokolwiek szacunku, skoro oni nie okazali go tobie.
- Zapłacisz za tą zniewagę nieznajomy... - przywódca druidów pokręcił głową i dał swoim towarzyszom jakiś sygnał ręką. Uniosłeś miecz, odpowiadając w ten sposób na groźbę, jednak nie spadł na ciebie żaden cios. Zamiast tego pięciu druidów stanęło w kręgu i zaczęło recytować jakąś modlitwę, od której dostałeś gęsiej skórki. Rzucali zaklęcie.

Dałeś sygnał do ataku swoim kompanom, jednak grupa czarująca była chroniona przez młodszych magów, którzy odpierali twoje ciosy skuteczniej, niż się spodziewałeś. Udało ci się ranić jednego w nogę, a innego solidnie uderzyć z lewego prostego, lecz niestety, rozbłysk jasnego światła zasygnalizował w końcu, że czar zaczął działać. Mrugnąłeś, a kiedy otworzyłeś oczy, magów nie było. W pierwszej chwili pomyślałeś, że druidzi uciekli, lecz po chwili zrozumiałeś, że las, w którym jesteś jest inny od tego, do którego trafiłeś. Cholerne dziady przeniosły cię do jakiejś puszczy i wcale ci się to nie podobało.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-patrol.gif)

Zostałeś przeniesiony na obszar Lasu. Nie rzucasz w nim kostką, korzystając ze swojej specjalnej zdolności.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 28, 2011, 03:59:07 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody). Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Pielgrzym).
b) Strażnik - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 28, 2011, 04:49:41 pm
Idę natłuc Pielgrzymowi.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 30, 2011, 05:13:43 pm
Druidzi dokonali tego, co nie udało się ani smokowi, ani czarnemu rycerzowi, ani żadnemu napotkanemu wcześniej nieznajomemu, czy potworowi - zdenerwowali cię. Tylko dzięki życiowemu doświadczeniu udało ci się zachować zimną krew - wiedziałeś, że taką złość należy odpowiednio pielęgnować, nie odreagowywać sobie nieuzasadnioną agresją, ukierunkować ją. Włożyłeś wiele wysiłku w zaśnięcie tamtego dnia i w wyraźnie większym niż zwykle tempie ruszyłeś na północ, mając wielką ochotę coś zniszczyć lub kogoś zabić.

Marsz był długi, ale nie byłeś zmęczony. Złość dodawała ci sił i dzięki niej zaszedłeś tego dnia bardzo daleko. Nie wiedziałeś dokąd idziesz, nie miałeś obranego celu - ten objawił się dopiero o zachodzie słońca, kiedy zbliżyłeś się do puszczy na północy. Na jej skraju zauważyłeś grupę podróżników, uzbrojoną i potencjalnie posiadającą jakieś bogactwa, które mógłbyś im odebrać. Wyciągnąłeś miecz i z uśmiechem na twarzy obrałeś kurs na nieznajomych, mając nadzieję w końcu ulżyć sobie i przelać złość na coś konstruktywnego.

Niestety, podróżnicy nie mieli ochoty na walkę i, jak się okazało, wiedzieli jak jej uniknąć. Jeden z nich wspomógł się jakimś zaklęciem, które sprawiło, że cała grupa w jednej chwili zniknęła. Przekląłeś głośno chowając broń.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-pielgrzym.gif)

Zaatakowałeś Pielgrzyma. Unika on walki używając czaru Niewidzialność.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-niewidzialnosc.gif)
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 30, 2011, 08:20:20 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Las - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, dzięki swojej specjalnej zdolności.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 30, 2011, 08:33:12 pm
Puszcza
Stos 1
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 02, 2011, 03:43:31 pm
Przez noc odpocząłeś i odzyskałeś zimną krew. Wciąż miałeś ochotę zemścić się na druidach, którzy teleportowali cię za rzekę, ale wiedziałeś już, że zemsta może poczekać. Kolejnego dnia dalej utrzymywałeś szybkie tempo marszu, pragnąłeś bowiem jak najszybciej dotrzeć do mostu przez rzekę lub miejsca, w którym odnalazłbyś coś, co pomoże ci w dalszej tułaczce. Pokonałeś kilkadziesiąt mil i zatrzymałeś się w lesie na zachodzie, miejscu, w którym przed dwoma miesiącami odnalazłeś swój talizman.

Dokładniej zbadałeś podmywaną przez rzekę puszczę. Gdy byłeś tu ostatnio, spora część jej powierzchni osunęła się do rzeki. Woda wycofała się teraz, a pokrywające jej powierzchnie lodowe kry zmieniły odrobinę jej koryto, a ustępująca rzeka pozostawiła po sobie błotnistą plażę. Jednak w pobliżu niej odnalazłeś coś ciekawego - wejście do jaskini, odsłoniętej od niedawna, zachęcająco głębokiej. Przygotowałeś pochodnie i zdecydowałeś się na penetrację pieczary, licząc na odnalezienie czegoś wartego uwagi.

Tuż po wejściu do jaskini odkryłeś ciosane, wilgotne schody, które zaprowadziły cię w dół, do niewielkiego, kolistego pomieszczenia. W jego wnętrzu odnalazłeś wysoką, ciemną rzeźbę przedstawiającą jakieś zapomniane bóstwo - szkaradny potwór z twarzą uzbrojoną w karykaturalnie długie zęby patrzył na ciebie wyłupiastymi oczyma. Całość wykonano ze skamieniałego drewna, pomalowanego jakimiś wyjątkowo trwałymi farbami, którymi ozdobiono również ściany pomieszczenia, prezentując na nich ilustracje wydarzeń, o jakich na pewno nigdy nie słyszałeś. To miejsce musiało kiedyś służyć za kapliczkę, miejsce kultu. Poświęciłeś kilka chwil na kontemplacje rzeźby i zbadanie pomieszczenia, jednak nie odnalazłeś tu nic wartego wzięcia ze sobą.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kapliczka.gif)

Odnalazłeś kapliczkę i postanowiłeś się w niej pomodlić.

Wynik rzutu kostką podczas modlitwy w kapliczce: 1

Zostałeś zignorowany
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 02, 2011, 07:20:18 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Równiny - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Pola  - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 03, 2011, 12:08:42 am
Równiny.
Stos 3
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 05, 2011, 09:08:38 pm
Wizyta w kapliczce była stratą czasu, ale gdy ją opuszczałeś, czułeś się jakoś nieswojo. Wciąż miałeś przed oczyma wizerunek tego demonicznego bożka, którego rzeźba stała w eksponowanym miejscu w jej wnętrzu. Żadne z odwiedzonych wcześniej miejsc nie wpłynęło na ciebie w ten sposób - gdy szykowałeś obóz tego dnia, często zamyślałeś się, zatrzymywałeś w pół kroku, kilkukrotnie wydawało ci się, że dostrzegasz jakiś ruch na granicy pola widzenia, coś co znikało nim się odwróciłeś. Wmawiałeś sobie, że to nic takiego, jednak w głębi duszy czułeś głęboki niepokój, który przełożył się na sny, jakich doświadczyłeś tej nocy.

W nocy nie budziłeś się z krzykiem, nie było żadnego zimnego potu. Ze spokojem patrzyłeś na wizje, które rankiem zaskakująco dobrze pamiętałeś. Widziałeś jakieś tajemne rytuały, dokonywane przez odzianych w ciemne szaty mężczyzn z zakrywającymi całe twarze, karykaturalnymi maskami. Widziałeś ołtarz postawiony przed obliczem demonicznego boga, widziałeś rytualny nóż, który wbijał się w ciało mało dziewczynki, która krzyczała, wiłą się w męczarniach na twoich oczach. Potworne wizje męczyły cię przez całą noc, a ty znosiłeś je w niezrozumiałym spokoju.

Kolejnego dnia skierowałeś się na południe. Szedłeś powoli, jakby mechanicznie, nie kontemplując otoczenia, podążając za kompanami. Wciąż miałeś wrażenie, jakby ktoś właśnie wyrwał cię ze snu, jakby to, co się działo dookoła nie było tak realne. Część twego umysłu dalej była w tamtym śnie, w tamtej jaskini, w świątyni Khalima, Boga Bólu i Odkupienia. Przetarłeś oczy i zatrzymałeś się nagle, uświadamiając sobie, że przecież nie wiedziałeś dotąd jak nazywał się tamten demon z kapliczki. Myśl o tym prześladowała cię całą drogę - prawie nie zwracałeś uwagi na panującą zamieć, a jak już rozbiliście obozowisko, to nie miałeś pojęcia ile przeszedłeś tego dnia.

Kolejna noc miała być jeszcze trudniejsza. Gdy nastała twoja pora na pilnowanie obozowiska, nie mogłeś utrzymać przytomnością, wciąż popadając w trwające kilka chwil sny. W jednym z nich znowu zobaczyłeś twarz demona, a kiedy wybudziłeś się z niego odkryłeś, że w twojej prawej dłoni znajduje się twój nóż. Nie miałeś pojęcia czego dokonałbyś we śnie, gdyby ten trwał dłużej.

Sytuacja wymagała podjęcia wyraźnych środków - pogrzebałeś w swoim plecaki, odnajdując niewielki, żelazny krzyż, którego użyłeś kiedyś do odpędzania demonów. Ręka zatrzymała się w połowie drogi do niego, jednak przezwyciężyłeś jej autonomiczną niechęć. Poczułeś silny, parzący ból w chwili, kiedy chwyciłeś poświęcone żelazo.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-demon.gif)

Użyłeś swojego Krzyża i zniszczyłeś za jego pomocą Demona.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 06, 2011, 05:38:13 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Kapliczka).
b) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, dzięki swojej specjalnej zdolności.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 06, 2011, 07:50:09 pm
Skały, nie kulam.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 10, 2011, 04:07:25 pm
Uwolniłeś się od demona, choć było to wyjątkowo bolesne, traumatyczne przeżycie. Nie miałeś jednak zamiaru dzielić się nim z towarzyszami - to była twoja walka i wyszedłeś z niej zwycięsko. Nie musieli wiedzieć o twojej chwili słabości. Kolejnego dnia skierowaliście się na południe, jednak marsz tego dnia był trudny. Rana po oparzeniu w kształcie krzyża bardzo ci doskwierało, a ty wciąż byłeś zmęczony na ciele i duchu po wczorajszych egzorcyzmach. Szybko opadłeś z sił i po południu postanowiłeś zatrzymać się w okolicy skalistych wzniesień.

Rozbiliście obozowisko sprawnie, nocując tego dnia w jednej z płytkich pieczar. Nie włożyłeś jednak wiele serca w przygotowania noclegu i po zjedzeniu posiłku szybko poszedłeś spać.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 10, 2011, 05:00:30 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Równiny - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
b) Pola  - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 10, 2011, 05:27:25 pm
Równiny.
Stos 2
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 16, 2011, 04:33:49 pm
Rankiem czułeś się już lepiej, jednak tego dnia podróż utrudniła ci wyjątkowo silna zamieć. Potężny wiatr nieprzerwanie wiał z północy, z kierunku, w którym planowałeś wędrować, znacznie zmniejszając twoje tempo. Byłeś przyzwyczajony do zimna i nie stanowiło ono dla ciebie przeszkód, jednak dawno nie maszerowałeś w podobnych warunkach - po kilkudziesięciu milach opadłeś z sił i zdecydowałeś się na postój w jakimś skrytym miejscu. Jednakże równiny, na których się znalazłeś, nie oferowały żadnego schronienia - ruszyłeś na zachód, idąc w dolinę, szukając jakiegoś odpowiednio stromego pagórka, w którego cieniu mógłbyś spokojnie odetchnąć.

Odnalazłeś coś więcej niż tylko kryjówkę. Natrafiłeś na wcinający się w dolinę wąwóz, jakiś czas temu stanowiący najpewniej jedną z licznych odnóg Rwącej Rzeki. Szedłeś wzdłuż niego, kryjąc się od wiatru, aż natrafiłeś na wielką jaskinię - wyglądała jak tunel, do którego wpływała rzeka, trafiając do jakiegoś podziemnego ujścia czy diabli wiedzą gdzie jeszcze. Cała woda albo wyschła tu dawno temu albo zamarzła, więc zbadanie jaskini wydawało się bezpiecznym pomysłem.

Przygotowałeś pochodnie i ruszyłeś w dół groty, odnajdując w niej coś więcej, niż tylko tunel dla rzeki.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-jaskinia.gif)

Odnalazłeś jaskinię i postanowiłeś ją spenetrować.

Wynik rzutu kostką przy wizycie w jaskini: 6

Zyskałaś trzy mieszki złota!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 16, 2011, 07:55:25 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Kapliczka - możesz skorzystać tu z usług mnichów i wyleczyć za opłatą utracone punkty wytrzymałość.
d) Miasto - możesz odwiedzić w nim Medyka, Alchemika i Czarodziejkę i korzystać z ich usług. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Elf).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 17, 2011, 12:48:51 am
Idę Elfowi natłuc.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 22, 2011, 02:18:43 pm
Po wzbogaceniu się w jaskini ruszyłeś przespałeś się w jej pobliżu, a kolejnego ranka ruszyłeś na północ. Podróż była wyjątkowo trudna, ze względu na silną zamieć, która posyłała w twoim kierunku tumany śniegu. Na szczęście znałeś dobrze ten region, podróżowałeś nim w końcu przez ostatnich kilka dni - obrałeś optymalną trasę i szybko dotarłeś w pobliże pierwszych zabudowań.

W pobliżu jednej z wiosek nieopodal miasta zauważyłeś wysokiego mężczyznę w kapturem. Obserwowałeś go z jakiejś odległości, jego niecodzienna sylwetka rzucały się w oczy, a noszony ekwipunek świadczył o tym, że to podróżnik, nie wykluczone, że potencjalny konkurent. Nie wyglądał groźnie, a ty wciąż miałeś ochotę z kimś powalczyć, dlatego poczekałeś aż oddali się od zabudowań i ruszyłeś na niego z wyciągniętą bronią.

Nie spodziewałeś się tego co zrobił - elf wypalił do ciebie czarem, który zamroził cię w jednej chwili. Twoje mięśnie skamieniały i upadłeś ciężko na ziemię, niezdolny do jakiegokolwiek ruchu. Kilka godzin dochodziłeś do siebie po tym nieuczciwym ataku - twoja niedoszła ofiara była już daleko stąd.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-elf.gif)

Zaatakowałeś Elfa, jednak ten unika walki, rzucając na ciebie czar Unieruchomienie.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-unieruchomienie.gif)

Zostałeś unieruchomiony na czas tury elfa.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 23, 2011, 03:36:29 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Kapliczka).
b) Wzgórza - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Elf)
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 23, 2011, 06:01:17 pm
EEEEEEEEEEEEELF
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 02, 2011, 07:31:40 pm
Przez resztę dnia nic nie mówiłeś, hodując w swoim sercu złość, jaka cię owładnęła po konfrontacji z elfem. Efekt czaru szybko prysnął i kolejnego ranka byłeś gotowy do dalszej podróży. Na poprawę twojego humoru wpłynął dopiero twój skrzat, który przed wyruszeniem powiedział ci, że wie dokąd udał się Elf. Nie wiedziałeś skąd Skrzat to wiedział, byłeś pewien, że nawet, gdyby ci to powiedział, niewiele byś zrozumiał. Nie był dla ciebie ważny powód - grunt, że wiedziałeś gdzie jest ten, który w tak nieczysty sposób uniknął honorowej walki. Miałeś go dorwać już niedługo.

Marsz minął ci bardzo szybko - słońce było w zenicie gdy dotarłeś do targowiska na zachodzie, choć tobie wydawało się, że ledwo wyruszyłeś. Odnalazłeś elfa śpiącego niedaleko murów miasteczka. Nie miałeś zamiaru go budzić - skoro on nie miał honoru, to i ty nie byłeś zobowiązany wybudzać go do uczciwej walki.

Elf uniknął twojego ciosu w porę budząc się ze snu. Zaatakowałeś agresywnie, pozwalając mu na uniki, które miały go w krótkim czasie zmęczyć - elf nie miał przy sobie broni, nie był groźnym wrogiem. Już cieszyłeś się, że zabijesz drania, jednak los zakpił sobie z ciebie po raz kolejny, gdyż wróg miał przy sobie jeszcze jeden czar. Elf wypowiedział jego formułę, po czym zniknął, wyparował po prostu. Krzyknąłeś skrajnie sfrustrowany.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-elf.gif)

Zaatakowałeś Elfa, jednak ten unika walki, rzucając czar Niewidzialność.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-niewidzialnosc.gif)
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 05, 2011, 01:05:27 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Ruiny - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim 2 Karty Przygody.
b) Skały - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, dzięki swojej specjalnej zdolności. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Wojownik).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Maj 05, 2011, 01:55:14 am
Idę na skały, używam umiejętności i próbuję utłuc Wojownika.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Czerwiec 05, 2011, 08:24:24 pm
Kolejny raz nie mogłeś spać w nocy, zdenerwowany faktem, że po raz kolejny wymknięto ci się. Przeszukałeś okolice, w której po raz ostatni raz widziałeś elfa, jednak bez efektów - twój skrzat również nie był w stanie określić miejsca, do którego uciekł, najpewniej z powodu magicznej natury jego zniknięcia. Kolejnego dnia wyruszyłeś na południowy-zachód, szedłeś w milczeniu, szybciej niż zwykle, dając towarzyszom do zrozumienia, że nie jesteś w nastroju na rozmowę.

Marsz zaprowadził cię na dalekie południe, do podnóża skalistych wzniesień, które odwiedzałeś już kilkukrotnie wcześniej. Postanowiłeś po raz kolejny wdrapać się na wzniesienia, licząc na odnalezienie czegoś przydatnego lub kogoś, kto mógłby być godnym wojownikiem. Szybko zrozumiałeś, że jakiś przybysz zbłądził w ten region - zauważyłeś światło i dym z ogniska na jednej ze skalnych półek. Wyciągnąłeś miecz i ruszyłeś na przywitanie gościa.

Ku twojej uciesze okazał się być wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną. Nim stanął do walki zrozumiałeś, że jest doświadczonym wojownikiem, choć długi nóż w jego dłoniach nie stanowił adekwatnej do jego umiejętności broni. Walka była ciekawa, ale jednostronna.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/g-wojownik.gif)

Rozpocząłeś walkę z Wojownikiem. Wojownik wykorzystuje swoją umiejętność i dodaje do swojej skuteczności wyższy wynik z dwóch rzutów kostką.

Twoja skuteczność: 10 (siła) + 1 (przedmioty) + 6 (rzut kostką) = 17
Skuteczność Wojownika: 4 (siła) + 5 (rzut kostką) = 9

Zwyciężyłeś w walce. Odebrałeś Wojownikowi punkt wytrzymałości (3->2).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Czerwiec 06, 2011, 06:38:36 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Miasto - możesz odwiedzić w nim Medyka, Alchemika i Czarodziejkę i korzystać z ich usług.
b) Strażnik - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajdują się na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Czerwiec 06, 2011, 08:28:18 pm
b)Strażnik
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 20, 2011, 11:37:54 pm
Walka z nieznajomym wojownikiem była łatwa, lecz bardzo jej potrzebowałeś po tym, jak elf dwukrotnie uniknął konfrontacji z tobą. Rozbroiłeś przeciwnika, który potknął się i runął ze skarpy, sturlając się po sypkim zboczu prosto do strumienia. Zatrzymałeś się na noc w przygotowanym przez niego obozowisku, o świcie budząc się i ruszając w dalszą podróż.

Pogoda dopisywała gdy maszerowałeś na południowy-wschód, w kierunku przeprawy nad Rwącą Rzeką. Do miasteczka dotarłeś przed wieczorem i poświęciłeś kilka godzin na uzupełnienie zapasów żywności oraz zakup kilku drobiazgów, których potrzebowałeś. Wynająłeś pokój w okolicznej gospodzie, nie mając zamiaru pokonywać rzeki tego dnia - zamiast tego udałeś się na samotny zwiad na południe od wioski, w kierunku zalesionych wzniesień. Noc zapadała szybko, jednak nim zupełnie się ściemniło udało ci się odkryć zamaskowaną ścieżkę, która prowadziła do podnóża stromego, praktycznie pionowo wyrastającego wzniesienia. Podejrzanie regularne wejście prowadziło do wnętrza wzgórza - rozpaliłeś pochodnię i ruszyłeś wgłąb nie zastanawiając się długo.

Długi tunel zaprowadził cię do kolistego pomieszczenia, z którego dobywał się zapach śmierci. Kilkanaście ciał ludzi różnej płci i wieku leżało na ziemi w tym ponurym miejscu. Nim dobyłeś miecza, uświadamiając sobie, że wizyta tu nie była szczęśliwym pomysłem, twoim oczom ukazała się para nieumarłych, którzy najpewniej stali za tym morderstwami - eteryczna zjawa zbliżyła się szybko, szczerząc na ciebie ostre zębiska, tuż za nią kroczył gnijący humanoid, wpatrujący się w ciebie oczyma bez źrenic. Rzuciłeś pochodnię na ziemię, wyciągając broń, a w drugą dłoń biorąc swój magiczny krzyż.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-poludnica.gif)

Użyłeś swojego Krzyża i zniszczyłeś za jego pomocą Południcę.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-upior-3.gif)

Rozpocząłeś walkę z upiorem

Twoja skuteczność: 2 (moc) + 2 (przedmioty) + 6 (rzut kostką) = 10
Skuteczność wroga: 4 (moc) + 5 (rzut kostką) = 9

Zwyciężyłeś w walce! Odebrałeś Upiorowi punkt wytrzymałości (3->2).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 21, 2011, 03:42:15 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Puszcza - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Kapliczka).
b) Las - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, dzięki swojej specjalnej zdolności.
c) Most - oznacza zaatakowanie strażnika (siła 9).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Lipiec 21, 2011, 05:28:02 pm
Atakuję strażnika.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 21, 2011, 05:51:40 pm
Rozpocząłeś walkę ze Strażnikiem.

Twoja skuteczność: 10 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 15
Skuteczność Strażnika: 9 (siła) + 2 (rzut kostką) = 11

Zwyciężyłeś w walce! Możesz kontynuować ruch w Krainie Środkowej.

Pozostałe pola do przejścia: 5

Dostępne drogi:

a) Jaskinia Czarownika - możliwość ruszenia na wyprawę po Talizman.
b) Runy - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Nekromancer).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Lipiec 21, 2011, 06:07:06 pm
Runy, ignoruję Nekrofila.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 25, 2011, 08:56:51 pm
Po powrocie opowiedziałeś swoim towarzyszom o walce, jaką musiałeś stoczyć w jaskiniach na południu. Leto miał ci za złe, że nie wziąłeś go ze sobą, ale zdawał sobie również sprawę z tego, że w samym pojedynku nie byłby w stanie ci zbyt wiele pomóc. Po przyjemnym spędzeniu wieczoru i nocy w gospodzie, rankiem byłeś gotów do stawienia czoła potężnemu Strażnikowi. Kilka chwil zajęło ci dojście do jego stanowiska w głębi mostu. Mechaniczna bestia miała potworną siłę, ale minione trzy miesiące podróży nauczyły cię walczyć z potężniejszymi wrogami niż on. Walka była długa i męcząca, ale po kilkunastu minutach wyszedłeś z niej zwycięsko.

Po pokonaniu mostu skręciłeś na północny-zachód, początkowo mając zamiar zatrzymać się w Zamku. Jednak podbudowany zwycięstwem ze Strażnikiem postanowiłeś poszukać dalszych wrażeń na runicznej polanie, na której jakiś czas temu zabiłeś trapiącego okolicznych mieszkańców smoka. Na miejsce dotarłeś na godzinę przed zachodem słońca, jednak nie odnalazłeś tam żadnego potwora.

Powolny marsz po równinie wypełnionej magicznymi głazami był tym razem wyjątkowo trudny ze względu na to, że roztopiony śnieg zmienił suchy grunt w błoto. Im głębiej docierałeś, tym podróż była coraz trudniejsza, a poprzewracane obeliski były dowodem na to, że zapadanie się gruntu nie jest tylko drobnym kłopotem. Po kilku chwilach musiałeś przedzierać się przez prawdziwe bagno - pokonałeś je dopiero tuż po zmroku, wychodząc z niego sprawnie tylko ze względu na swoją nadludzką siłę.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-bagna.gif)

Trafiłeś na bagna, ale udało ci się je bezpiecznie przebyć.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 25, 2011, 11:09:14 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Jaskinia Czarownika - możliwość ruszenia na wyprawę po Talizman.
b) Przeklęta Polana - na tym obszarze znajduje się nieznana Karta Przygody.
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Upiór).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Lipiec 26, 2011, 01:25:57 am
Przeklęta Polana niech będzie.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 02, 2011, 04:50:21 am
Do zamku dotarłeś późno w nocy i byłeś tam akurat tyle, żeby się umyć i wyspać. O świcie kontynuowałeś podróż, zmierzając na wschód, mając zamiar zbadać tego dnia jak najwięcej dawno nieodwiedzanych miejsc. Choć pogoda nie sprzyjała, dobra znajomość okolic pomogła ci komfortowo przebyć spory odcinek - marsz zakończyłeś dopiero w przeklętym lesie skarłowaciałych drzewek, do którego trafiłeś już kiedyś w przeszłości. Zdawało ci się, że nic co żyło w tym zakazanym miejscu, nie było normalne. Następnego dnia miałeś już być tego zupełnie pewnym.

W środku lasu natknąłeś się na osobliwą postać. Wychudzony, zgarbiony i śmierdzący z dużej odległości staruch przechadzał się pomiędzy drzewami, mówiąc coś głośno i gestykulując, zatrzymując się co chwilę, to odwracając, prowadząc żywiołową dyskusję z szeroko pojętą przestrzenią dookoła. Charyzmy nie dodawał mu fakt, że dziadek był zupełnie nagi. Staruch aż podskoczył kiedy znalazłeś się w jego polu widzenia, zaśmiał się głośno i zatarł ręce.
- Zaraz cię złapię! - krzyknął, wydawałoby się, do ciebie, choć wzrok skupiał na wysokości twoich kolan.
- Dobrze ci radzę dziadzie, odpierdol się - zwróciłeś się uprzejmie, rękę kładąc na rękojeści miecza. Nieznajomy jednak zdawał się cię nie słyszeć.
- Pikachu, wybieram cię! - wrzasnął i przez chwilę obawiałeś się, że zostałeś zaatakowany jakimś zaklęciem.
Prawda była jednak dziwniejsza. Staruch wziął zamach i cisnął w ciebie niewielkim przedmiotem, który bez większych problemów złapałeś. Już w locie zidentyfikowałeś go jako Talizman, nie mając zielonego pojęcia skąd starzec go ma. Ilość Talizmanów, jakie już widziałeś u różnych dziwaków sprawiała, że coraz mniej dziwiło cię nagłe zniknięcie Maga Claudiusa. Też byś pewnie szybko zniknął, gdyby tacy ludzie mogli cię odwiedzać.

Nie mając żadnego pożytku z Talizmanu, cisnąłeś nim w dziada, trafiając w skroń z taką siłą, że przez moment byłeś pewien, że go zabiłeś. Gdy leżący staruch wydał z siebie cichy jęk, postanowiłeś iść dalej. Byłeś pewien, że twój cios mógł mu jedynie pomóc.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-pustelnik.gif)

Spotkałeś Pustelnika, który wręczył ci Talizman.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif)
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 09, 2011, 05:27:12 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Bagna)
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Mag). Znajduje się tam również nieznana Karta Przygody.
c) Wioska (Kraina Zewnętrzna) - we Wiosce możesz odwiedzić Kowala, Medyka i Mędrca i korzystać z ich usług.
d) Skały (Kraina Zewnętrzna) - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, wykorzystując swoją specjalną zdolność
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Sierpień 09, 2011, 12:37:36 pm
b) Oaza
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 25, 2011, 08:52:17 pm
Oaza od dawna była bezpieczną przystanią w tej wrogiej ci krainie. Choć mieszkający w niej pustelnik przynudzał, a jego herbata wcale ci tak bardzo nie smakowała, lubiłeś tam przychodzić. Miejsce to przypominało ci stepy dalekiego wschodu, pośród których się wychowałeś. Dlatego też byłeś bardzo zły gdy odkryłeś domostwo maga w ruinie, a jego samego noszącego ślady ciężkiego pobicia.

Wypytany mag powiedział ci o potężnym mężczyźnie, który napadł jego samotnie w poszukiwaniu skarbów kilka dni temu. Zniszczył chatę i gdy nie znalazł nic wartościowego, pobił starca i ruszył dalej na północny-zachód, w stronę skalistych wzgórz. Pomogłeś magowi w odbudowie mieszkania i opatrzyłeś jego rany na tyle, na ile mogłeś. Gdy skończyłeś słońce chyliło się już ku zachodowi, ale ty postanowiłeś ruszyć w pościg za bandytą, chwytając się nadziei, że ten wciąż jest gdzieś niedaleko.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Nic się nie wydarzyło.

=================

Wiatr z północy utrudniał marsz, lecz przed wieczorem byłeś już wśród wzgórz. Odnalazłeś nawet kilka śladów ludzkich stóp w miejscach osłoniętych od nawiewanego piasku. Prowadziły one w stronę jednej z bardzo licznych w tej okolicy jaskiń, wyżłobionych dawno temu przez jakiś dopływ Rwącej Rzeki. Ruszyłeś za tropem, wchodząc do jaskini z mieczem w jednej dłoni i pochodnią w drugiej.

Grota była opuszczona, choć ktoś na pewno ją odwiedzał nie tak dawno temu, o czym świadczyły odnalezione tu dopalone pochodnie. Schody ewidentnie stworzone ludzką ręką prowadziły tu spiralnie w stronę niewielkiej groty - znajdowała się tu skalna misa, do której powoli ściekała woda, płynąc wężykami po ścianach i suficie, kapiąc powoli ze stalaktytów nad twoją głową. Napiłeś się jej, podejrzewając, że jest magiczna. Nie myliłeś się - kilka łyków wody ze źródła ożywiło twój umysł i uspokoiło zupełnie. Piłeś łapczywie, nabierając do manierek tyle magicznej esencji, ile mogłeś.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-fontanna-madrosci-1.gif)

Zyskałeś punkt mocy (2->3).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 26, 2011, 11:38:23 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Pustynia (droga na wschód) - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Pustynia (droga na zachód) - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.

Nelson - HA-ha!
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 26, 2011, 11:50:13 pm
Niech będzie wschód.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 05, 2012, 09:46:33 pm
Kolejnego ranka czułeś się świetnie. Za cel wędrówki tego dnia wybrałeś sobie Świątynię na wschodzie, mając nadzieję znowu odnaleźć w niej coś, co pomoże ci sprostać wyzwaniom, jakie czekają na ciebie w trakcie podróży do Doliny Ognia. Niestety, dzień nie skończył się tak dobrze, jak miał.

Podczas przedzierania się przez rozpaloną pustynię, nieopatrznie nadepnąłeś ukrytego w sypkim piasku grzechotnika. Nim zdałeś sobie sprawę ze swojej sytuacji, gad ukąsił się w łydkę. Choć zabiłeś go chwilę później, jad już dostał się do twojego ciała.

Nim straciłeś czucie w nogach, znalazłeś schronienie w płytkiej grocie i rozkazałeś ludziom przygotowanie ziół i gorącej wody. Leto i skrzat spisali się, udało im się opatrzyć ranę i częściowo zneutralizować działanie jadu. Przygoda ta jednak nie została bez wpływu na twoje zdrowie.

Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 05, 2012, 10:25:36 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny).
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Mag). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 05, 2012, 10:54:34 pm
Zaryzykuję świątynię.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 12, 2012, 03:52:05 pm
Kolejnego dnia byłeś wciąż ledwo żywy. Obudziłeś się w południe, czując jak towarzysze niosą cię na prowizorycznych noszach na zachód, w kierunku Świątyni. Zatrzymaliście się po opuszczeniu pustyni i krótkim odpoczynku, po którym zdecydowałeś się zaryzykować samodzielne chodzenie. Wciąż kulałeś i spuchnięta noga potwornie bolała, ale nie brakowało ci siły ducha. Samodzielnie wspiąłeś się na wysoki szczyt, docierając do podnóża świątyni mimo cierpień.

Wraz z towarzyszami spenetrowałeś jedno z nieznanych wejść, kilka minut spędzając w ciemnych korytarzach. W końcu zacząłeś kierować się zapachem, wyłapującym w powietrzy zapach pieczonego chleba - po krótkim marszu dotarłeś do niewielkiej kuchni. Na dużym stole w jej centrum widziałeś góry jasnych bułek, o niesamowitym zapachu i, jak się wkrótce okazało, również i smaku.

Spędziłeś popołudnie zajadając się odnalezionym pieczywem, które zdawało się rozgrzewać cię od środka. Gdy zjedliście już wszystkie ze zdziwieniem zauważyłeś, że nie odczuwasz już działania jadu, a ponadto czujesz się silniejszy niż kiedykolwiek. Wygląda na to, że bułki były magiczne.

Wynik rzutu podczas wizyty w Świątyni: 6 (5+1)

Zyskałeś punkt siły (10->11).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 13, 2012, 10:00:41 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 13, 2012, 11:24:01 pm
Idę się wyleczyć na zamek za free.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 17, 2012, 01:04:13 am
Magiczne bułki tymczasowo usunęły ból związany z niedawnym ukąszeniem przez węża, jednak ich efekt minął późno w nocy. Obudziłeś się nie mogąc spać, bez skutku szukając wygodnej pozycji do ułożenia nogi tak, aby cię nie bolała. Rankiem postanowiłeś na jeden dzień przerwać badanie tej krainy i, korzystając z gościnności Leto, odwiedzić Zamek.

Nie skorzystałeś z zaproszenia na ucztę, cały wieczór spędzając u nadwornego medyka, który podał ci lekarstwa, zmniejszył opuchliznę i usunął efekty działania jadu węża. Tej nocy również nie spałeś dobrze, ale za to rankiem twoja noga odzyskała prawie całkowitą sprawność.

Skorzystałeś z usług nadwornego medyka, który wyleczył ci punkt wytrzymałości (3->4).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 18, 2012, 09:14:11 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
c) Puszcza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Wzgórza (Kraina Zewnętrzna) - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 18, 2012, 11:04:47 pm
b)eksploruję Runy
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 20, 2012, 01:46:57 am
W pełni sił ruszyłeś na zachód z zamiarem ponownego zbadania runicznej polany w pobliżu bezdennej przepaści. Podróż mijała szybko, pomimo deszczu i snującej się między wzgórzami mgły. Po drodze upolowaliście jelenia, który zapewnił wam syty obiad. Wszystko szło po dobrej drodze, los jednak odwrócił się od ciebie nim dotarłeś do run.

Gdy widziałeś już pierwsze obeliski, usłyszałeś głośny huk, jakby piorun uderzył gdzieś daleko. W oddali zajaśniał jakiś punkt i nim zdążyłeś zareagować, uderzyła w ciebie jakaś wroga energia. Przez chwilę byłeś rozkojarzony, ale drętwota, jaka cię dopadła, była ci aż nazbyt znajoma. Ktoś rzucił na ciebie zaklęcie unieruchamiające, a ty już nie mogłeś się doczekać, żeby dowiedzieć się kto śmiał to zrobić.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/c-unieruchomienie.gif)

Nekromancer użył wobec ciebie czar Unieruchomienie, uniemożliwiając ci eksplorację obszaru.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 20, 2012, 02:28:27 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Jaskinia Czarownika - możliwość ruszenia na wyprawę po Talizman.
b) Ukryta Dolina - teren został częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i znajdują się na nim Karta Przygody. Można go jednak dalej eksplorować (2 Karty Przygody).
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Upiór).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 20, 2012, 06:43:00 pm
Idę zwiedzić Ukrytą Dolinę.
Stos 1 i 4.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2012, 12:00:48 am
Unieruchamiające zaklęcie zaczęło słabnąć dopiero po zachodzie słońca, uniemożliwiając ci poszukiwania. Kolejnego dnia zdecydowałeś się udać na południe, mając nadzieję mieć więcej szczęścia w dzikiej dolinie, którą odkryłeś dawno temu. Dotąd to miejsce nie było dla ciebie bardzo szczęśliwe, ale los musiał się w końcu odwrócić.

Zszedłeś prowadzącą wąwozem drogą do gęstego lasu zarastającego dolinę. Pierwsza niespodzianka czekała na ciebie tuż po przekroczeniu linii drzew. Gigantyczna bestia spadła ciężko obok ciebie, spadając bóg-wie-skąd, powodując u ciebie mikrozawał i odruchowe dobycie broni. Okazało się, że to sfinks, lubujący się w zagadkach demon. Spotkałeś go już wcześniej i jak dotąd nie miałeś szczęścia do jego zagadek. Nie znałeś odwiedzi również na tą, którą chwilę potem zadał.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-sfinks.gif)

Spotkałeś sfinksa i zdecydowałeś się odpowiedzieć na jego zagadkę.

Wybrana cyfra: 5
Wylosowana cyfra: 4

Sfinks cię zignorował.

=============================

Sfinks zawiódł się na twojej przenikliwości i uciekł, natomiast ty wróciłeś do badania lasu. Wkrótce spotkałeś w nim kolejnego starego znajomego - potężnie zbudowany zbójnik wyskoczył ci na drogę, żądając pieniędzy za pobyt w tej okolicy. Spotkałeś go już kilka miesięcy temu, kiedy to byłeś bez grosza, a wtedy to on tobie dawał złoto. Byłeś mu za to wdzięczny, ale nie miałeś zamiaru wdzięczności okazywać w materialny sposób. Wyciągnąłeś miecz.

Walka ze zbójnikiem była długa, ale szło ci w niej nieporównywalnie lepiej, niż podczas waszej pierwszej potyczki. Szybko sprowadziłeś go do obrony, a kiedy napastnik zdał sobie sprawę z sytuacji, postanowił zachować się nie czysto. Zrobił zwód i zaatakował, zadając potężny cios w krocze swoim kijem. Zwinąłeś się w bólu, a nim wstałeś, zbójnik uciekał już wgłąb lasu z jednym z twoich wypełnionych pieniędzmi mieszków.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zbojnik.gif)

Zbójnik zabrał ci mieszek złota.

=============================

Ruszyłeś w pościg za złodziejem, nie ustępując mu w sprawności fizycznej. Przedzierałeś się utartym przez niego szlakiem, szybko skracając dystans. Kilka razy obracał głowę w biegu, widząc jak się zbliżasz. W końcu podniósł trzymany w dłoni mieszek, jakby miał zamiar go rzucić, widząc już, że ci nie ucieknie. Niestety, jego znajomość okolicy nie była tak dobra, jak mu się zdawało. Zdezorientowany przeskoczył o jeden krzak za wiele, przelatując nad krawędzią urwiska, pod którym płynął strumień. Rzeka była zbyt płytka i zbyt odległa, aby mógł przeżyć taki upadek.

Na całe szczęście, twój mieszek złota nie spadł razem z nim.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mieszek-zlota.gif)

Znalazłeś mieszek złota.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2012, 12:38:27 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Tajemne Wrota - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Czarnoksiężnik). Zamiast eksploracji obszaru możesz podjąć próbę otworzenia wrót. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Nekromancer).
b) Przeklęta Polana - teren został już częściowo zbadany i leży na nim Karta Przygody (Talizman). Znajduje się na nim również nieznana Karta Przygody.
c) Strażnik (Kraina Zewnętrzna) - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Upiór).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Luty 23, 2012, 12:18:44 pm
Przeklęta Polana. Ignoruję Talizman.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 02, 2012, 01:39:44 am
Wizyta w dolinie nie przyniosła ci żadnej korzyści i bez żalu opuściłeś ją rankiem, kierując się na zachód. Miałeś zamiar ponownie udać się na runiczną polanę w okolicach wielkiej rozpadliny, jednak trudna tego dnia pogoda zmusiła cię do skrócenia marszu - wbrew sobie wkroczyłeś na polanę wypełnioną powykręcanymi, wyschniętymi drzewami. Odwiedzałeś już kilkukrotnie to przeklęte miejsce, a jego dziwna, przytłaczająca aura utrudniała skupienie się na czymkolwiek.

Ostatnio raz spotkałeś tu szaleńca i tym razem nie było inaczej. Wychudzony, zarośnięty wojownik rzucił się na ciebie z bojowym okrzykiem, szarżując przez polanę, z trudem omijając drzewa. Jego nienaturalną agresję i wynaturzony wygląd można było przypisać jedynie bardzo zaawansowanemu szaleństwu, jakiego można się nabawić przebywając zbyt długo w tych okolicach. Spróbowałeś wyciągnąć miecz, ale rękojeść nie trzymała się dobrze dłoni wśród tych drzew - uniknąłeś pierwszego ciosu, po czym przystąpiłeś do kontrataku, uzbrojony jedynie we własne pięści.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-szalony-wojownik.gif)

Rozpocząłeś walkę z Szalonym Wojownikiem.

Twoja skuteczność: 11 (siła) + 5 (rzut kostką) = 16
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 4 (rzut kostką) = 7

Zwyciężyłeś w walce! Szalony Wojownik ucieka 5 pól dalej, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

=====================

Nim zapadł zmrok odnalazłeś na polanie pamiątkę związaną z twoją ostatnią tu wizytą. Talizman, którym zaatakował cię nieznajomy pustelnik, i którym prawie go potem zabiłeś, dalej leżał tam, gdzie widziałeś go po raz ostatni. Jako że było to dawno temu zgadywać mogłeś jedynie, że albo ludzie skutecznie unikają tego miejsca albo magiczne talizmany nie były bardzo poszukiwanymi przedmiotami. Nie chcąc ryzykować wziąłeś Talizman i cisnąłeś nim jak najdalej mogłeś, aby nikt go łatwo nie znalazł.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/e-talizman.gif)

Znalazłeś Talizman, jednak postanowiłeś go zignorować.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 02, 2012, 02:20:30 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 6

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Bagna)
b) Oaza - teren został częściowo zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Mag). Można go jednak dalej eksplorować (1 Karta Przygody).
c) Wioska (Kraina Zewnętrzna) - we Wiosce możesz odwiedzić Kowala, Medyka i Mędrca i korzystać z ich usług.
d) Skały (Kraina Zewnętrzna) - niebezpieczeństwo (negatywny rezultat w 50% przypadkach, pozytywny w 16%). Możesz nie rzucać kostką na tym obszarze, wykorzystując swoją specjalną zdolność
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 02, 2012, 03:09:21 am
Eksploruję oazę.
Stos 2.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2012, 02:01:09 am
Jeszcze przed świtem opuściłeś skażony magicznie region, czując się w nim wyjątkowo źle. Nie mogłeś spać, ręce ci się trzęsły i pociłeś się bez powodu - pamiętasz, że podczas wcześniejszych wizyt w tym miejscu nie odczuwałeś tak intensywnie złej aury tego miejsca. Nie rozumiałeś co się zmieniło, jednak nie miałeś zamiaru tego sprawdzać. Ruszyłeś na północ, po drodze zwiedzając pokryte menhirami polany, okolice wielkiego wąwozu oraz wzgórza na północy.

Słońce prawie już zaszło, kiedy po długim marszu dotarłeś do znajomego maga z oazy. Spędziłeś wieczór w jego towarzystwie, korzystając z gościny i dzieląc się z nim częścią swoich zapasów. Wiedziałeś, że mag nie może zaoferować ci wiele w zamian, ale po długim dniu cieszyłeś się nawet z ziołowej herbaty.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-mag.gif)

Nic się nie wydarzyło.

=================

Rankiem ruszyłeś w dalszą drogę, jednak nie musiałeś długo czekać na niespodzianki. Podczas przemarszu przez pustynię zauważyłeś dziwny obiekt wystający z piasku. Okazał się być kamiennym posągiem przedstawiającym jakiegoś pogańskiego bożka, w którego musiano tu kiedyś wierzyć. Nigdzie dookoła nie widziałeś żadnych ruin świątyni, nic, co sugerowałoby, że tu znajdowało się kiedyś jakieś miejsce kultu. Czułeś, że zbliżanie się do kamiennego bóstwa może być niebezpieczne, a ty nie miałeś ochoty na potencjalną walkę z czymś, na czym mógłbyś połamać miecz.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-bozek.gif)

Odnalazłeś Bożka, jednak postanawiasz go zignorować.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2012, 02:31:27 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 1

Dostępne drogi:

a) Pustynia (droga na wschód) - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Pustynia (droga na zachód) - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości. Na tym obszarze znajduje się również Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 15, 2012, 04:53:07 am
Pustynia na zachód niech będzie.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 24, 2012, 04:26:34 pm
Pozostawiłeś figurkę bożka tam, gdzie ją zobaczyłeś, obchodząc podejrzany artefakt szerokim łukiem. Podróż przez pustynię była trudna jak zwykle i zmęczyłeś się solidnie zanim jeszcze na horyzoncie pojawiły się skaliste wzgórza, do których planowałeś dotrzeć. Starałeś się oszczędzać energię, podróżować po szczytach wydm i chronić głowę przed słońcem.

Niestety, los nie pozwolił ci na bezpieczne przedostanie się na drugą stronę piaszczystej równiny. Na horyzoncie pokazała się postać, szybko biegnąca w twoją stronę. Wkrótce przekonałeś się, że to ten sam szalony wojownik, którego wcześniej pokonałeś na przeklętej polanie. Dobyłeś miecza, jednak jego silny atak pozbawił cię równowagi i oboje spadliście w dół wydmy. Walka nie miała być trudna, ale zmęczenie i nawiewany piasek sprawiały, że trwała dłużej niż zwykle.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-szalony-wojownik.gif)

Rozpocząłeś walkę z Szalonym Wojownikiem.

Twoja skuteczność: 11 (siła) + 1 (przedmioty + 5 (rzut kostką) = 17
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 6 (rzut kostką) = 9

Zwyciężyłeś w walce! Szalony Wojownik ucieka 3 pola dalej, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

================

Gdy po przegnaniu wojownika ruszyłeś w dalszą drogę, poczułeś ból w okolicy klatki piersiowej. Przeciwnik nie zranił cię, jednak upadek z wydmy nie pozostał bez wpływu na twoje ciało. Opuchlizna rosnąca wokół bolącego miejsca świadczyła o tym, że podczas upadku uderzyłeś w coś twardego i złamałeś żebro.

Nie mogłeś daleko zajść z taką raną, dlatego przygotowałeś legowisko w pobliżu pola walki. Opatrzyłeś się najlepiej jak mogłeś, korzystając przy tym z pomocy przyjaciół, jednak wiedziałeś, że rany tej szybko się nie pozbędziesz i odbije się ona na twojej kondycji.

Straciłeś punkt wytrzymałości (4->3).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 26, 2012, 10:52:12 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren nadaje się do eksploracji.
b) Puszcza - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Nekromancer).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 27, 2012, 05:41:35 pm
Runy zwiedzam.
Stos 3.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 29, 2012, 02:52:05 pm
Początkowa podróż była bardzo męcząca, gdyż rana nie dawała ci spokoju i trudno się oddychało. Kilka ziół, które twoi kompani znaleźli po drodze pomogło uśmierzyć ból, lecz wiedziałeś, że jeszcze jakiś czas nie będziesz w pełni sił. Nie miałeś zamiaru jednak rezygnować z dalszego zwiedzania ponurej krainy. Wbrew trudnościom ominąłeś wielką rozpadlinę na południu i dostałeś się na teren runicznej równiny. Magiczna aura pokrywających ją menhirów nie była tak przytłaczająca, jak na przeklętej polanie, lecz wciąż odczuwalna.

Zboczyłeś z utartych ścieżek, pozwalając sobie na zagubienie się między obeliskami. Jeden z twoich kompanów odnalazł w końcu trop - odciski stóp w grząskiej ziemi, wciąż świeże i prowadzące w kierunku rzeki. Ostrożnie ruszyłeś ich śladem, uważnie się rozglądając, wypatrując wrogiej aktywności. Śledzonego odnalazłeś po godzinie marszu, na skraju rzeki - okazał się nim być nienaturalnie wielki, łysy mężczyzna z czerwoną skórą. Widywałeś już wcześniej takich osobników - to ludzie, którzy zbyt wiele czasu spędzili w tym miejscu, pozwolili wypaczyć się starożytnej magii, zmieniając się w rządne krwi potwory. Zakradłeś do mutanta z mieczem, atakując go przy przewadze zaskoczenia.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-ludojad.gif)

Rozpocząłeś walkę z ludojadem.

Twoja skuteczność: 11 (siła) + 1 (przedmioty) + 4 (rzut kostką) = 16
Skuteczność wroga: 4 (siła) + 3 (runy) + 5 (rzut kostką) = 12

Zwyciężyłeś w walce! Ludojad (siła 4) zostaje dodane do twoich trofeów.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 29, 2012, 03:26:03 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody.
b) Wzgórza - teren został zbadany przez innego poszukiwacza i znajduje się na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Marzec 31, 2012, 02:57:08 pm
Niech będą wzgórza.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 10, 2012, 03:42:52 pm
Ludojad nie poddał się bez walki, ale przez cały czas miałeś nad nim przewagę. Długo podróż przyzwyczaiła cię do pojedynków z potworami, a zabity wielkolud nie był największą z twoich ofiar. Oprócz ubrania i ciężkiej maczugi, zdegenerowany humanoid nie miał przy sobie nic ciekawego, dlatego jeszcze przed zmrokiem ruszyłeś na południe, rozpalając ognisko dopiero po wyjściu z runicznych pustkowi. Na kolację zjadłeś resztki swoich zapasów, dlatego kolejnego dnia postanowiłeś udać się do cywilizacji i kupić najpotrzebniejsze rzeczy.

Rankiem udałeś się do wiosek wśród wzgórz wyrastających niedaleko mostu. Na miejsce dotarłeś przed południem, a zakupienie świeżej żywności przyszło ci łatwiej i taniej, niż się spodziewałeś. Dowiedziałeś się, że młodsza siostra twojego kompana, księcia Leto, odwiedziła tą okolicę jakiś czas temu i wspomogła ją znacznymi pieniędzmi, dzięki którym zniszczone miesiącami klęsk żywiołowych i ataków potworów miasteczka szybko stanęły na nogi. Uzupełniłeś zapasy i wynająłeś pokój w gospodzie, po czym resztę dnia spędziłeś na badaniu okolicznych wzgórz. W jednym z rzadkich lasków, przez które prowadził jeden z głównych traktów, odnalazłeś coś nietypowego - rozkopany grób z częściowo pożartymi przez zwierzęta zwłokami starej kobiety w środku. Badanie najbliższej okolicy mogiły pozwoliło ci odkryć magiczny przedmiot, z którym staruszka zapewne została zakopana, a który wydał się bezwartościowy w oczach hieny cmentarnej. Była nim kryształowa kula, tak sama jak ta, której kiedyś Leto użył do przepowiadania przyszłości. Znalezisko było interesujące, ale nie miałeś potrzeby zabierać kuli ze sobą.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kula-jasnowidzenia.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Kulę Jasnowidzenia. Postanawiasz nie zabierać jej ze sobą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 10, 2012, 04:45:25 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Kapliczka).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leżą na nim 2 Karty Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 10, 2012, 04:58:54 pm
Idziem się wyleczyć na zamek.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 22, 2012, 01:47:30 am
Pomimo silnych chęci, złamane żebro nie zrosło się pod wpływem siły twojej woli. Kolejnego dnia miałeś już poważne problemy z oddychaniem, dlatego zdecydowałeś się ponownie udać na zamek, gdzie czekała cię profesjonalna medyczna opieka. Z trudem maszerowałeś krętymi ścieżkami wśród leśnych wzgórz i dolin, jednak kompani podtrzymywali cię na duchu i pomagali utrzymać kierunek.

Gdy trafiłeś do komnaty nadwornego medyka, zostałeś położony na jego operacyjnym stole, na którym od razu zasnąłeś. Przespałeś cały zabieg, budząc się dopiero kolejnego dnia. Rana wciąż bolała, ale mniej niż wczoraj, a bandaże trzymały twoją klatkę piersiową w jednym kawałku.

Skorzystałeś z usług nadwornego medyka, który wyleczył ci punkt wytrzymałości (3->4).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 22, 2012, 02:15:52 am
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Świątynia - rzut dwiema kostkami (72% szans na pozytywny rezultat, 28% na negatywny). Na tym obszarze znajduje się również Karta Przygody.
b) Ukryta Dolina - teren nadaje się do eksploracji (3 Karty Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Kwiecień 22, 2012, 01:37:59 pm
Idę do Świątyni.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 27, 2012, 11:21:57 pm
Rankiem, już w pełnej formie, ruszyłeś na północ. Zdecydowałeś się jeszcze raz odwiedzić świątynię na wzgórzu, miejsce, jakie ostatnio było dla ciebie wyjątkowo szczęśliwe. Do podnóża świątynnej góry dotarłeś późnym popołudniem, rozpoczynając długą wspinaczkę po niekończących się schodach prowadzących na szczyt.

W połowie drogi spotkałeś starego przyjaciela, który tak jak ty chciał odwiedzić świątynię. Szalony topornik zmęczył się skrajnie długą wspinaczką, lecz gdy cię zobaczył, spróbował zaatakować cię z nowo odnalezionymi siłami. Z łatwością uniknąłeś jego ciosu i kopniakiem pchnąłeś go w dół schodów.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-szalony-wojownik.gif)

Rozpocząłeś walkę z Szalonym Wojownikiem.

Twoja skuteczność: 11 (siła) + 1 (przedmioty + 5 (rzut kostką) = 17
Skuteczność wroga: 3 (siła) + 1 (rzut kostką) = 4

Zwyciężyłeś w walce! Szalony Wojownik ucieka 2 pola dalej, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara.

==================

Po dotarciu na szczyt ruszyłeś do wnętrza budynku. Tym razem zdecydowałeś się wejść głównym, największym wejściem, który przez kilka mniejszych, bogato zdobionych sal zaprowadził cię do głównego holu. Świetlik na środku sklepienia złotej kopuły oświetlał pionowym snopem światła pojedyńczy przedmiot, umieszczony na wysokim piedestale. Zbliżyłeś się do niego, lecz byłeś nieostrożny.

Nieuważnym krokiem uruchomiłeś mechanizm pułapki - podłoga zapadła się pod tobą i kompanami i spadliście 2 piętra niżej, do nieznanego ci zupełnie pomieszczenia. Kilkadziesiąt minut dochodziliście do siebie po bolesnym upadku, po czym ruszyliście badać zagadkowy labirynt. Miałeś złe przeczucia.

Wynik rzutu podczas wizyty w Świątyni: 5 (3+2)

Zostałeś uwięziony. Uwolnisz się dopiero wtedy, kiedy w swoim ruchu wyrzucisz więcej niż 3 oczka.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 16, 2012, 10:37:46 pm
Nikłe światło docierało z góry do miejsca, do którego wpadliście. Nie było szans na wydostanie się tą samą drogą. Z waszego miejsca prowadziło kilkanaście tuneli, a żaden nie wydawał się lepszym wyborem od innego. Postanowiłeś rozdzielić drużynę i zbadać każdy tunel do wybranej głębokości. Zajęło ci to cały dzień i sporą część wieczoru, lecz niestety nikt z twoich ludzi nie odnalazł wyjścia.

Wynik rzutu kostką przy próbie uwolnienia się ze Świątyni: 2

Pozostajesz uwięziony.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 29, 2012, 10:21:46 pm
Obudziłeś się, gdy światło z widzianego przez was świetlika zaczynało być jasne. Trudno było ocenić godzinę z miejsca, w którym się znaleźliście. Całą grupą opuściliście miejsce, do którego trafiliście, po czym udaliście się w kierunku wejścia do Świątyni, które znajdowało się kilka pięter nad wami. Kręta droga skończyła się schodami prowadzącymi w dół - zawróciłeś i sprawdziłeś inną trasę, jednak ta również kierowała na niższe piętro. Zrezygnowany zszedłeś w absolutną ciemność, gubiąc się w dusznym korytarzu.

Wynik rzutu kostką przy próbie uwolnienia się ze Świątyni: 3

Pozostajesz uwięziony.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Czerwiec 18, 2012, 11:08:29 pm
Długo krążyłeś w absolutnej ciemności, idąc przyciskając się do ścian i uważnie stawiając każdy krok. Natknąłeś się na kilka rozwidleń i wybierałeś ścieżki, które twoim zdaniem prowadziły w dobrym kierunku. Nie miałeś pojęcia ile czasu spędziłeś na takim marszu, a po kilku zakrętach nie byłeś już pewien, w którą stronę iść do wyjścia. Pozostałeś zdeterminowany, ale zacząłeś mieć poważne obawy.

Korytarz, którym szedłeś skończył się nagle, a ty potknąłeś się o leżące na ziemi kamienie. Zdawało się, że jakiś czas temu w tym miejscu zwalił się strop - już miałeś zawracać, kiedy Leto krzyknął, że czuje powietrze przepływające między gruzem. Zebraliście wszystkie siły i zaczęliście przerzucać ciężkie głazy i ziemię. Początkowo wydawało się to bez sensu, ale po kilkudziesięciu minutach wyraźnie poczułeś napływ powietrza. Po godzinie między kamieniami pojawiło się światło, dla ciebie oślepiające, choć pochodzące z nocnego nieba. Po dwóch godzinach ciężkiej pracy udało wam się odblokować przejście i wyczołgać na zewnątrz - gwiazdy świeciły jasno i po dniach spędzonych pod ziemią był to dla ciebie najpiękniejszy widok.

Wynik rzutu kostką przy próbie uwolnienia się ze Świątyni: 5

Wyszedłeś na wolność. W następnej turze możesz ruszać dalej.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Czerwiec 18, 2012, 11:24:42 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 3

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Czerwiec 19, 2012, 05:36:37 am
Zamek niech będzie.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 30, 2012, 11:00:37 pm
Pobyt w podziemiu świątyni był dla ciebie prawdziwym koszmarem. Brak światła, stęchłe, nieruchome powietrze, znikoma ilość żywności i przytłaczająca ciasnota - na jakiś czas straciłeś ochotę do odwiedzania tego miejsca. Uznałeś, że zasłużyłeś na odpoczynek przed kontynuowaniem podróży do Korony Władzy.

Udałeś się na południe, z trudem pokonując kolejne mile. Gdy dotarłeś do zamku, byłeś bardzo zmęczony, dużo bardziej, niż powinieneś być po przebyciu takiego dystansu. Pozwoliłeś żołnierzom Leto odprowadzić się do swojej komnaty, gdzie dostarczono ci stratę i gorącą wodę do umycia ciała. Kiedy zaspokoiłeś głód, pragnienie i potrzeby higieniczne, udałeś się na spoczynek - zasnąłeś nim twoja głowa dotknęła poduszki.

Nic się nie wydarzyło.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 30, 2012, 11:24:46 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości. Znajduje się na nim inny poszukiwacz (Gladiator).
b) Wzgórza - teren został zbadany i znajduje się na nim Karta Przygody (Kula Jasnowidzenia).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Sierpień 01, 2012, 04:43:41 pm
Wzgórza. Ignoruję kulę.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 31, 2012, 07:16:37 pm
Obudziłeś się wcześnie rano, pełen energii. Spotkałeś się z Leto przy śniadaniu i porozmawiałeś z nim o dalszym celu podróży. Poprosił cię, abyś pomógł mu w podróży do wioski w pobliżu mostu, do której właśnie miała wyruszać misja z pomocą doraźną. Wozy z materiałami budowlanymi, jedzeniem, ubraniami i ziołami były gotowe ruszać, ale droga była długa i niebezpieczna. Mogłeś bardzo przydać się jako ochrona karawany.

Zgodziłeś się i przed południem zaczęliście jechać w kierunku wzgórz. Pomimo obaw, żaden potwór ani bandyta nie odważył się na was na paść. Wieczorem dojechaliście do pierwszej wioski i rozpoczęliście rozdysponowywać towar. Doszło do jednego niegroźnego incydentu - młody chłopak chciał przekupić jednego z gwardzistów, aby dał mu większy przydział jedzenia w zamian za magiczny artefakt, jaki znalazł w okolicy. Była nim znana ci magiczna kula, którą za zgodą księcia zarekwirowałeś, jako przedmiot niebezpieczny dla zwykłych ludzi. W nocy udałeś się do miejsca gdzie znalazłeś, w pobliżu którego znalazłeś go ostatnio - do mogiły staszej kobiety na jednym z zalesionych wzgórz. Wrzuciłeś ją tam i przykryłeś ziemią, aby nikt inny jej nie odnalazł.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kula-jasnowidzenia.gif)

Znalazłeś nowy magiczny przedmiot - Kulę Jasnowidzenia. Postanawiasz nie zabierać jej ze sobą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 31, 2012, 07:30:11 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 4

Dostępne drogi:

a) Runy - teren został już zbadany i leży na nim Karta Przygody (Kapliczka).
b) Zamek - możesz skorzystać tu z usług nadwornego medyka i wyleczyć utracone punkty wytrzymałość.
c) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na zachód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
d) Pola (Kraina Zewnętrzna, droga na wschód) - teren został już zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 01, 2012, 02:18:09 pm
Runy niech będą.
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 14, 2012, 08:05:55 pm
Rozdysponowanie dóbr poszło sprawnie, nie licząc incydentu z kryształową kulą. Spędziliście wieczór otoczeni przez świętujących wieśniaków, bawiąc się razem z nimi, dobrze wypoczywając. Życie u boku Leto zaczynało ci się podobać, co paradoksalnie zaczynało cię niepokoić - zawsze uważałeś, że luksus osłabia ducha. Kolejnego dnia postanowiłeś więc udać się na północ, pokonując po drodze wielką rozpadlinę, od tak, dla sportu, żeby nie stracić sprawności.

Byłeś w świetnej formie, pomimo tego, że nie brakowało ci jedzenia, picia, czy pieniędzy. Bezpiecznie dotarliście do runicznej polany na północ od przepaści, a następnie do graniczących z nią wzgórz. Odnalazłeś tam trop grupy nieznajomych, prowadzący wgłąb jednego z wąwozów. Ruszyłeś nim, odkrywając wydrążoną w ścianie urwiska jaskinię-kapliczke. Odnalazłeś to miejsce kilka miesięcy temu, lecz wtedy było ono zupełnie zapomniane przez czas i innych podróżników. Z mieszanymi uczuciami odkryłeś, że w ciągu ostatnich dni przewinął się przez nią niewielki tłum.

Zajrzałeś do środka, kontemplując uważnie złoty pomnik we wnętrzu jaskini. Podłoga przed nim jaśniała bladym światłem, na które uwagę zwrócił ci towarzyszący ci skrzat - kompan, o którego obecności momentami prawie zapominałeś. Powiedział ci, że rozpoznaje to zaklęcie i może ci pomóc je wykorzystać. Stanąłeś we wnętrzu kręgu na polecenie towarzysza, który zaczął recytować zaklęcie. Trwało to niecałą minutę - krąg rozbłysł w jednej chwili, po czym zgasł. Twoje ciało wypełniło nienaturalne ciepło, gdy magiczna energia została wchłonięta przez twój organizm. Było to przyjemne uczucie.

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-kapliczka.gif)

Wynik rzutu kostką podczas modlitwy w kapliczce: 5

Zyskujesz punkt wytrzymałości (4->5).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 14, 2012, 08:20:47 pm
Wynik rzutu kostką przy ruchu: 2

Dostępne drogi:

a) Pustynia - wejście na ten obszar oznacza utratę punktu wytrzymałości.
b) Runy - teren nadaje się do eksploracji (1 Karta Przygody).
Tytuł: Odp: Poszukiwacz 4 - Barbarzyńca
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 14, 2012, 10:24:23 pm
Runy 2: Electric Boogaloo