Forum SquareZone

Kategoria ogólna => Magia i Miecz Online => Wątek zaczęty przez: Tantalus w Wrzesień 05, 2010, 06:38:15 am

Tytuł: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 05, 2010, 06:38:15 am
Kilka słów wstępu:

Powoli zaczynam się wybudzać z letniego letargu, w jaki zapadłem gdzieś na początku lipca i po raz wtóry wpadł mi do głowy ciekawy pomysł. Całe szczęście, że jeszcze mogę chodzić spać o świcie, bo mój mózg jednak najlepiej funkcjonuje w mroku nocy. W każdym razie, pozwoliłem pomysłowi wykiełkować i nabrać kształtu, nie chcąc znowu rodzić nadziei forumowiczów czymś, co może nie wypalić. No i pomysł mam już prawie idealnie w głowie rozrysowany, no i muszę przyznać, że będzie to nie tylko coś nowego, ale i mało wymagającego.

Z moimi pomysłami na zabawy forumowe jest albo tak, że nie mam do tego ludzi (TotT chociaż, oraz jeszcze jeden mój stary pomysł, którym się z wami nie podzieliłem) albo jest to zbyt upierdliwe/czasochłonne do grania (Warhammer, DnD i tak dalej). To, czym się chcę z wami podzielić jest pod tym względem doskonałe - może w to grać absolutnie każdy, w dowolnej chwili przerywając lub kończąc bez specjalnych konsekwencji, każdy może doczepić się do rozpoczętej już gry w jej trakcie, a do tego nie wymaga ani myślenia, ani zbytniego wczuwania się w rolę, a jedynie odpisywania na moje posty wiadomościami, które, dosłownie, będą mogły być złożone z pojedynczej litery lub słowa. Do tego możemy to zacząć prawie że natychmiast, jak tylko rozpiszę wszystko i zrobimy postacie.

A teraz do rzeczy:

Czym jest Magia i Miecz (niektórzy znają wersję nazwaną Magiczny Miecz albo oryginalną, zwaną Talisman) nie muszę mówić nikomu, kto miał szczęśliwe dzieciństwo. Pozostałym dogłębnie współczuję i chciałbym wyjaśnić, że Magia i Miecz to skrajnie epicka gra planszowa fantasy, o prostej konstrukcji i zasadach, a jednak porywająca i wciągająca niezmiernie. Kawał swojego dzieciństwa spędziłem grając w to z kumplami i gdyby nie ta gra, to może nigdy nie zainteresowałbym się fantastyką jako taką. Jak to wygląda to każdy może sobie zgooglować. Gra polegała w dużym skrócie na tym, aby, po wybraniu własnej postaci z dostępnych w puli, dostać się do środka planszy w formacie A2 z dziesiątkami pól ułożonych w trzy kręgi, zwane krainami (Kraina Zewnętrzna, Kraina Środkowa i Kraina Wewnętrzna). Poruszało się, oczywiście, poprzez rzut kostką K6 i wybranie kierunku ruchu, a następnie wykonanie instrukcji umieszczonej na danym polu - instrukcja ta zazwyczaj przewidywała wyciągnięcie karty z puli (kart było u mnie kilkaset), a na karcie opisane były zdarzenia, zdobyte przedmioty lub przeciwny, z którymi trza było walczyć. W samym środku Krainy Wewnętrznej znajdował się potężny artefakt magiczny zwany Koroną Władzy, która dawała możliwość zarąbania innych graczy potężnym zaklęciem, zwanym Czarem Rozkaz. Technicznie grało się po to, żeby zabić wszystkich innych graczy, no ale każdy tak naprawdę chciał do tej Korony dojść. A powiem, że nie było to łatwe zadanie.

Chcąc zagrać w to kiedyś z kumplami, co by odżyły wspomnienia, ściągnąłem jakiś czas temu zestaw skanów plansz i kart do gry. Choć faktycznie chęć zagrania jest silna, to mam wrażenie, że gra mogła się źle zestarzeć, postanowiłem ją więc urozmaicić. Pierwszą rzeczą, jaką dodam, będzie instytucja Mistrza Gry, w którą wcielę się ja. Nie myślcie jednak o MG jako kimś z Warhammera czy DnD, bo tak nie będzie - moja rola będzie głównie polegała na opisaniu tego, co wylosowaliście w karcie i jaki był rezultat waszych rzutów. Z tego też powodu, ja sam nie będę brał w tej zabawie udziału jako postać - taka wada bycia Mistrzem. Zaletą bycia MG jest natomiast możliwość rzucania za was kostkami i ciągnięcia za was kart, czego niestety wy robić nie możecie, no chyba, że będziecie w moim pokoju (i nie, nie pozwolę na to moim kumplom, ani Yuzu heh).

Jak sama gra miałaby wyglądać:

Przystępujący do gry gracz dostaje postać wraz ze wszystkimi jej przynależnościami, jak umiejętności i statystyki. Umieszczam ją na planszy na jej polu startowym, po czym w losowy sposób wybieram trzy pola w Krainie Zewnętrznej (potem oczywiście w głębszych krainach, jak postać tam dojdzie). Następnie piszę posta w stylu:

Po wyjściu z rodzinnej wioski wspiąłeś się na wzgórze, aby rozeznać się w terenie. Na północy widzisz gęsty las - miejsce, do którego nikt nigdy nie chciał się zapuszczać, ze względu na żyjące tam dzikie zwierzęta i tajemnicze istoty. Na wschodzie roztacza się szeroka łąka, przechodząca dalej w zbiór zielonych pagórków i rzadkich lasów. Na zachodzie widzisz brukowaną drogę, która prowadzi do oddalonego o dzień drogi dużego miasta. Gdzie idziesz?

Gracz może skierować się do lasu, do miasta albo na wzgórza. Nie przewiduję możliwości cofania się, więc wybór ten będzie permanentny heh. W każdym z tych miejsc czeka was coś innego, a co to będzie dowiecie się, kiedy dojdziecie na miejsce. Ja przesuwam wasz pionek na dane miejsce, po czym wykonuję instrukcję z pola. Powiedzmy, dla przykładu, że postać ruszyła na wzgórza i instrukcja każe wyciągnąć dwie karty Przygód. Powiedzmy, że wyciągnąłem jakiegoś wroga np. Hobgoblina i jakiś przedmiot np. Mieszek Złota. Cóż, w takim wypadku opis wydaje się być oczywisty:

Przy schodzeniu z kolejnego wzgórza dojrzałeś muskularnego Hobgoblina, który widocznie zamieszkał w jakiejś pobliskiej jaskini, czy ziemiance. Nim zdążyłeś cokolwiek zrobić potwór ruszył na ciebie z okrzykiem bojowym i wyciągniętą nad głowę maczugą. (Tu ma miejsce walka. W niektórych wypadkach będę pozwalał na ucieczkę z walki lub na jej uniknięcie, no ale powiedzmy, że walka została stoczona i hobgoblin gryzie ziemię).
Po twoim ciosie potwór pada na wznak, krwawiąc obficie. Przeszukujesz jego śmierdzące ubranie i nie znajdujesz nic, co mogłoby ci się przydać. Nic, za wyjątkiem przyjemnie brzęczącego mieszka złota, najpewniej należącego do poprzedniej ofiary zielonego brzydala.

Niektóre fragmenty gry będę się starał modyfikować, aby dać graczowi możliwość większego wpłynięcia na losy swojej postaci, no ale nie liczcie na RPG'a z prawdziwego zdarzenia. To będzie po prostu lekko fabularyzowana gra planszowa, nic ambitnego. Oprócz wybierania opcji z dostępnych, gracz będzie mógł według własnego uznania używać zaklęć (jak jakieś będzie miał), czy umiejętności swojej postaci, o ile będzie miał ku temu sposobność. Będzie też miał wpływ na niektóre karty i np. będzie mógł kupować ekwipunek samodzielnie we wioskach i miastach. W tej chwili nie przewiduję jednak nic ponad to - coś za coś, jak widać.

To póki co tyle. Kto jest zainteresowany, ten niech piszę. Dam ludziom tydzień na decyzję, potem postaram się już z tym cyrkiem startować, bez względu na ilość graczy. Jak mówię, to nie jest nic zobowiązującego ani specjalnie angażującego, bo nie sądzę, żebyśmy grali więcej niż jeden kolejkę dziennie, czyli wystarczy napisać jednego, śmiesznie krótkiego posta, aby skutecznie grać. Ja będę miał trochę więcej do napisania, no ale i tak jestem grafomanem, więc to nie jest dla mnie problem. Na dowód, zastanówcie się jak długi byłby ten post, gdyby to pisał normalny człowiek, a nie ja.

Gracze póki co:

Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 05, 2010, 10:45:02 am
Miałem kiedyś podobną grę, z kilkoma rozszerzeniami (była główna kraina, miasto i jakieś lochy). Ech, to było dzieciństwo, od kolegi pożyczyć i grać z braciszkiem.

Piszę się do tego. Tylko podzieliłbyś się skanami, jak już będzie gra.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 05, 2010, 07:26:59 pm
to ja mialem wiecej (glowna, osade, labirynt magow, krypte upiorow i jaskinie) i ostatnio gralem jakies 2-3 lata temu ;d ale dzies mi sie to podzialo, pewnie matce przeszkadzalo i dzies wyniosla lub wyrzucila, no ale chetny jestem do gry
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 06, 2010, 12:07:36 pm
Hm w sumie czemu nie,ja niestety nie grałam w nic oprócz WH,ale to wydaje się mniej skomplikowane,więc mogę spróbować.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 06, 2010, 10:38:02 pm
Ja mam plansze do Jaskini, Podziemii i Kosmicznej Otchłani, ale nie będziemy póki co grać w dodatki. Póki co postaram się ograniczyć do głównej planszy i tylko do podstawowych postaci, ewentualnie z ekwpipunkiem, czarami i kartami przygód z dodatków. Potem się zobaczy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 06, 2010, 11:55:38 pm
to ty masz magie i miecz, magiczny miecz nieco sie rozni ale chyba ma te same zasady wiec i tak jestem za
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 07, 2010, 12:09:33 am
Nie grałem w to, bo miałem normalne dzieciństwo, które spędzałem na dworze. Ale od jakiegoś czasu nudzi mi się trochę, więc też bym w sumie chciał spróbować. Jak długo by to trwało ? To by jakieś fabularne było a'la Warhammer czy tylko jako jednorazowe gry, gdzie idę przed siebie i zabijam wszystko co widzę ?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 07, 2010, 01:17:32 am
Trwałoby to pewnie bardzo długo, ale jak pisałem, można w każdej chwili przerwać lub zacząć od nowa. Fabuły będzie tyle, co w grach na NES'a.

BTW. Wziąłem i obadałem jak wygląda pula zawodników - mam ich od chuja, ale póki co dostępni będą tylko ci z podstawowej wersji, minus ci, których z niej wywaliłem, bo byli OP lub mieli skille, które do formuły gry nie pasują. Mam w tej chwili 21 postaci dostępnych, ale jeszcze zastanowię się, czy dam wam w nich wgląd.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Wrzesień 07, 2010, 11:25:54 am
Tant, po Twoim pm musiałem sobie przemyśleć czy wyobrażam sobie MiM w taki sposób i rozważywszy wszystkie za i przeciw - można spróbować, a co mi tam ;)

jak rozumiem z Twego ostatniego posta postacie nam w razie czego będziesz losował?

Marv - to sie różni jeno chyba planszą i niektórymi kartami, bo tak w zasadzie to jest to samo. To co różni Jaskinię w wersji z Magii i  Miecza a Magicznego Miecza to tylko własnie wspomniany tytuł serii napis na planszy :P planszowe posiadam Magiczny Miecz, Jaskinię  i Gród z Magicznego Miecza, a ostatnio dzięki uprzejmości mr. Tanta mam cała MiM w wersji elektro :P
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 07, 2010, 05:06:36 pm
Ode mnie też pytanie. O wylosowanych czarach chyba będziesz informował  przez priva, żeby inni nie wiedzieli.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 07, 2010, 11:52:08 pm
Widzę to tak, że zrobimy nowy dział na forum i w nim każdy gracz będzie miał własny topic założony. Jeżeli chodzi o planszę gry, to chyba odpuszczę sobie jej dawanie, bo byłoby to dla mnie zbyt upierdliwe, no ale zobaczy się jeszcze, może wpadnę na coś. W swoim topicu, w pierwszym poście będzie zamieszczona karta postaci gracza, jego aktualne statystyki + wszystkie przedmioty i przyjaciele jakich ma. Tego posta będę aktualizował regularnie. Jeżeli chodzi o postać, to póki co przychylam się do gry postaciami losowymi jedynie z zawężeniem ich wyboru poprzez dobranie jej charakteru (Dobry, Neutralny albo Zły), płci oraz tego czy jest postacią specjalizującą się w Sile czy w Mocy. Czary będą pokazane jedynie koszulkami do góry, karty z działaniem będą wysłane na priva.

Założę też temat z zasadami gry - może pokażę planszę i objaśnię podstawowe pola, co by moi kumple i znawcy gry nie mieli nieuczciwej przewagi nad resztą heh. Grafiki i opisy kart, które gracze wyciągną będą im pokazywane w formie wklejonych do tematu jpg'ów, co by graficzne elementy gry były zachowane heh. Zastanawiam się nad zmodyfikowaniem mechaniki walki i kilku innych zasad, co by gra była ciekawsza i dawała ludziom więcej swobody. Oprócz tego, będę jechał na żywioł - może wpadnie mi jakiś pomysł do głowy, to spróbuję go wprowadzić w trakcie gry. No i, jeśli pomysł się spodoba, a graczy będę dużo, można oczywiście dobudować do podstawki nowe plansze.

Póki co zamykam pulę zawodników - jest ich wystarczająco dużo jak na razie. Nigdy chyba nie grałem z taką ilością ludzi, a plansza podstawowa znowu nie jest taka wielka. Wszyscy się pozabijają pewnie zanim wejdą do Krainy Środkowej heh. Dopisuję do puli zawodników jeszcze dwóch kumpli, którzy zadeklarowali chęć grania + trzeciego, który pewnie to zrobi za niedługo.

EDIT::

W sumie można już powoli zacząć wybierać postacie. Niech każdy odpowie w takim razie w tym poście i napisze mi jaki charakter ma mieć jego postać oraz w czym się powinna specjalizować.

Charakter uzależnia rezultaty z wielu kart i miejsc - najwięcej bonusów mają bohaterowie Dobzi i Źli, bo wiele jest miejsc i przedmiotów, z których tylko oni mogą korzystać, no ale z drugiej strony, wiele jest takich, które tylko dla ich charakterów są groźne. Neutralni mają mniej bonusów, ale i mniej zagrożeń związanych z kartami. W puli mam w tej chwili 7 bohaterów neutralnych, 7 dobrych i 9 złych (zło ma zawsze przewagę liczebną w końcu heh).

Większość bohaterów ma sumę Siły i Mocy równą 6 (czasami 5 lub 7, ale rekompensują tą umiejętności zazwyczaj). Część ma po 3 punkty w każdej z tych statystyk, inni mają w jednej 4 w drugiej 2, kilku nielicznych ma więcej siły, ale za to moc równą 1. Siła determinuje twoją skuteczność w walce z innymi bohaterami i większością potworów (oprócz tych, z którymi walczy się psychicznie). Jest to statystyka, która chyba częściej się przydaje, ale za to łatwiej jest ją podnosić, bo większość potworów w grze walczy za jej pomocą (walcząc z takimi siła ci rośnie). Moc uzależnia ile można mieć czarów - gracze o mocy 1 lub 2 nie mogą ich mieć w ogóle, gracze o mocy 3, mogą mieć jeden czas, ci o mocy 4 lub 5 mogą mieć dwa, natomiast ci z większą mocą mogą mieć trzy czary. 3 czary to jest maksymalny limit, chyba, że bohater ma jakieś specjalne przedmioty, które umożliwiają mu posiadanie większej ilości. Statystyka w finałowej części gry jest równie przydatna co Siła, ale za to trudniej się ją podbija.

Napiszcie więc, czy chcecie być Heroes of Might czy Magic i po jakiej strony mocy chcecie stanąć, a ja postaram się wybrać wam bohatera, który najlepiej będzie pasował do zestawu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Wrzesień 08, 2010, 12:13:57 am
zły i mroczny, najlepiej jakiś nyga nastawiony na moc :P bo granie postacią na siłę nastawioną będzie zbyt proste ;)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 08, 2010, 12:21:38 am
Neutral, facet, siła.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 08, 2010, 08:22:56 am
Dla kontrastu: Dobry, facet, moc.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 08, 2010, 11:22:36 am
Dobra to dla mnie niech będzie:neutralny,kobita,moc.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 08, 2010, 11:49:23 am
zly, najlepiej jakas bezplciowa bestia ale jak nima to facet i balans
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 08, 2010, 12:52:41 pm
Yuzu - masz opcje albo neutralna babka z siłą albo zła babka z mocą.

Reszta (poza moimi kumplami oznaczonymi znakami zapytania), już postacie ma wybrane, póki co w tajemnicy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 08, 2010, 12:59:02 pm
To niech będzie ta pierwsza wtedy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 08, 2010, 11:56:45 pm
to errr kiedy zaczynamy? i kiedy zobacze ta postac?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 09, 2010, 01:41:16 am
Zaczynamy w niedzielę, postać zobaczysz w sobotę, kiedy to założę dział i wszystko inne.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 09, 2010, 10:27:05 pm
Jak ktoś znajdzie czas, to niech obejrzy planszę do gry:

http://img693.imageshack.us/img693/8561/mimmapa.gif

Ściągnijcie ją, poobracajcie i przeczytajcie opisy co poniektórych pól, żebyście wiedzieli czego się na nich spodziewać heh. Jestem w trakcie rozważania, czy granie z planszą nie będzie przypadkiem dla mnie zbyt upierdliwe, możliwe, że dam jakąś jej zminiaturyzowaną wersję w jakimś temacie, co by ludzie mogli nadzorować gdzie się znajdują. No ale jeszcze niczego nie przesądzam - musiałbym rozważyć jak to by miało wyglądać jeszcze raz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: aysnel w Wrzesień 09, 2010, 11:49:22 pm
A co posłuży za kostkę? (W Magicznym Mieczu była) :)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Morchol w Wrzesień 09, 2010, 11:59:07 pm
jak gracie z dodatkami to fajne kombo -
1. zaczynasz świętym wojownikiem(czy coś takiego, na obrazku ma wikinga takiego) który zaczyna z losowym magicznym przedmiotem
2.biegniesz do miasta i w zamian za m.przedmiot zostajesz arcymagiem
3. można dowoli rabować bank(karą jest zamiana w ropuchę - arcymag nie może być zamieniony w ropuchę)

wszysko AFAIR  - dawno nie grałem ale jakoś to tak szło
Część druga/bardziej kontrowersyjna - za zrabowaną kase kupujesz(u rzeźnika w mieście?) whuj kości smoka(pociągnij 2x więcej kart i połowę odrzuć) i tu jest kontrowersja - czy efekt kilku kości smoka można "stackować" i w jednej turze  pociągnąć nawet 128 kart, bardziej negatywną połowę odrzucić, czy nie, ale dodatkowa kasa nawet bez drugiego tricka sie przyda ;]

tl;dr
dodatki wprowadzają whuj rzeczy które można wykorzystać w sposób niekoniecznie przewidziany przez twórców

a tak poza tym to dziwny pomysł żeby w planszówke na forum grać... jak będziecie chcieli Osadników z Catanu czy Carcassonne zacząć to dajcie znać ;]

Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 10, 2010, 01:50:16 am
Cytuj
jak gracie z dodatkami to fajne kombo -
1. zaczynasz świętym wojownikiem(czy coś takiego, na obrazku ma wikinga takiego) który zaczyna z losowym magicznym przedmiotem
2.biegniesz do miasta i w zamian za m.przedmiot zostajesz arcymagiem
3. można dowoli rabować bank(karą jest zamiana w ropuchę - arcymag nie może być zamieniony w ropuchę)

Dobre hehe. Co prawda nie grałem nigdy z Miastem chyba (chociaż, o dziwo, miałem karty zaawansowanych poszukiwaczy i dodatkowe karty ekpipunku i przygód z tej części), ale jak zagramy to będzie trza to utemperować.

Cytuj
wszysko AFAIR  - dawno nie grałem ale jakoś to tak szło
Część druga/bardziej kontrowersyjna - za zrabowaną kase kupujesz(u rzeźnika w mieście?) whuj kości smoka(pociągnij 2x więcej kart i połowę odrzuć) i tu jest kontrowersja - czy efekt kilku kości smoka można "stackować" i w jednej turze  pociągnąć nawet 128 kart, bardziej negatywną połowę odrzucić, czy nie, ale dodatkowa kasa nawet bez drugiego tricka sie przyda ;]

My w dzieciństwie to nawet efekt mieczy i toporów stackowaliśmy heh. Każdy miał tuzin takich i miał 12 siły hehe. Nie muszę chyba dodawać, że instrukcja gry nam się dawno temu zapodziała i nikt nie wiedział za bardzo jak się w to gra hehe.

Cytuj
tl;dr
dodatki wprowadzają whuj rzeczy które można wykorzystać w sposób niekoniecznie przewidziany przez twórców

Póki co gramy bez dodatków. A jak już jakiś miałbym dać, to chyba najprędzej Jaskinię, ewentualnie taki jeden śmieszny dodatek (chyba nieoficjalny), który się Zapomniane Pustkowia, której mapa stanowi czwartą krainę w podstawce (taka mapa, na którą się kładzie mapę podstawową heh).

Cytuj
a tak poza tym to dziwny pomysł żeby w planszówke na forum grać... jak będziecie chcieli Osadników z Catanu czy Carcassonne zacząć to dajcie znać ;]

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie wypali to trudno, przynajmniej będę wiedział, że to nie ma sensu heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 10, 2010, 01:09:48 pm
Cytuj
My w dzieciństwie to nawet efekt mieczy i toporów stackowaliśmy heh.
to tego sie nie dodaje razem? ;o ja dopiero jak kupilem podstawke sie dowiedzialem ze mozna miec tylko 4 przedmioty tak to sie lazilo z arsenalem przykladowo 10 mieczy 5 toporow 7 kaskow na glowie 3 zbrojach, ale do tej pory nie wiedzialem ze sie takich samych gatunkow przedmiotow nie sumuje ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 10, 2010, 05:40:05 pm
Jeszcze jedno - jak będzie wyglądać sama walka ? Coś w stylu WH czy "Używam 'Atak mieczem'." i rzucasz kostką ?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 10, 2010, 10:58:14 pm
ja ciagle probuje wymurzdzyc jak wygladalby rzut kostka zeby nie podejzewal oszustwa czy cos
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 12:05:41 am
Jeszcze jedno - jak będzie wyglądać sama walka ? Coś w stylu WH czy "Używam 'Atak mieczem'." i rzucasz kostką ?

Główkowałem jak można by urozmaicić tryb walki, no ale byłoby to trudne. Póki co zostaniemy przy modelu tradycyjnym, czyli opierającym się na rzucie kostką. Nudny, no ale urozmaicać go będą różnego rodzaju umiejętności specjalne poszukiwaczy. Będę też pozwalał zadecydować czy człowiek chce czy nie chce atakować poszukiwacza (znaczy, będę uprzedzał, że na polu na które możecie się ruszać już ktoś jest). Wszystko dokładnie opiszę w temacie oddzielnym, którym jutro (dzisiaj) założę w oddzielnym temacie.

Cytuj
ja ciagle probuje wymurzdzyc jak wygladalby rzut kostka zeby nie podejzewal oszustwa czy cos

Właśnie po to istnieje instytucja Mistrza Gry, aby nie było powodów podejrzewania oszustwa. Mi nie jest na rękę oszukiwać, moim zadaniem jest sprawić, żeby gracze mieli dobrą zabawę. Czyli mojej uczciwości nie ma co pod wątpliwość poddawać. Co innego by było gdybym sam brał udział w grze, oczywiście.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: aysnel w Wrzesień 11, 2010, 12:06:54 am
Nie można by zrobić odpowiedniej animacji we flashu dla rzutu kostką? (Pewnie nie...)

Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 12:14:58 am
Jak tylko nauczę się programować we flashu, to zrobię wszystko jak należy heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: aysnel w Wrzesień 11, 2010, 12:21:21 am
Może i bym się do zabawy przyłączył w końcu też kiedyś miałem swój egzemplarz Magicznego Miecza. Wprawdzie od właściwej "Magii i Miecza" różni się paroma szczegółami (mniejsza liczna postaci, zaklęć czy bestia zamiast korony na planszy) ale zasady są z grubsza takie same. Niestety ostatnio nie mam możliwości udzielać się regularnie na stronie, więc hamowanie przeze mnie rozgrywki mija się z celem.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Wrzesień 11, 2010, 01:09:07 am
Nie można by zrobić odpowiedniej animacji we flashu dla rzutu kostką? (Pewnie nie...)


O ile by nie było to przesyłane do Tanta to by nic to nie zmieniło. I tak bym mógł manipulować wynikami tak, żeby wszystko było ku mojej korzyści.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 06:37:29 am
Nie, jeszcze nie gramy!

Gra zacznie się jutro (pewnie z wybiciem północy), ale póki co zamieszczam reguły, karty i takie tam, co by każdy wiedział co ma. Jak pisałem, każdy gra we własnym temacie, a w jego pierwszym poście macie, oprócz karty postaci, również i krótkie fabularne wprowadzenie, dla każdego trochę inne, co byście się mogli należycie wczuć w klimat gry. Wszystkie zasady jakie mi przyszły do głowy zapisałem w jednym przyklejonym temacie, w drugim natomiast będę prowadził nadzór generalny. Wprowadziłem też punktację, co by gra była bardziej emocjonująca.

Macie więc dzień na zaznajomienie się z zasadami rozgrywki i ze swoimi postaciami.

BTW. Napiszcie mi, jak coś gdzieś źle napisałem, bo wszystko robiłem w notatniku, do tego na szybko.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 11, 2010, 08:29:48 am
Jak tylko nauczę się programować we flashu, to zrobię wszystko jak należy heh.
Lub możesz poprosić kogoś, kto choć trochę na tym się zna, na przykład mnie. Szybko zrobię i ci prześlę. OK, jedna prosta animacja rzutu kostka, coming right up ... I hope.

EDIT:
Zrobione i wysłane. Tylko powiedz mi, co o programiku myślisz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 11, 2010, 01:50:56 pm
Cytuj
Czyli mojej uczciwości nie ma co pod wątpliwość poddawać.
wlasnie ja podwazam ;d a dokladniej twoja i yuz po za blisko mieszkacie, wystarczy jeden usmiech i kostka ci mieknie ;x

jece pytanie jak wybierasz kolejnosc ruchu
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 11, 2010, 07:24:02 pm
Marv wątpisz w moją uczciwość?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 10:31:06 pm
Marv - Dobrze zastanów się nad swoją odpowiedzią teraz.

Reaver - Kostka fajna, ale nic ona nie zmienia. Optymalnie by było, gdyby rzucać kostką można było za pomocą jakiegoś zewnętrznego skryptu obsługiwanego przez forum, które po naciśnięciu klawisza generowałoby rzut i zapisywało jego wynik w jakiejś bazie, bez możliwości zmiany wyniku. Wtedy wszyscy byliby szczęśliwi, bo byłoby to najuczciwsze i najfajniejsze. Moje rzucanie kostką nie różni się od tej twojej aplikacji niczym specjalnie - wynik i jednego i drugiego można podważyć, na upartego.

Jeszcze raz wyjaśniam, że po to właśnie jestem MG, żeby gra była fair. Nie ma innego rozwiązania, które byłoby fair. Instytucję MG można posądzać o oszukiwanie nawet w RPG'ach książkowych, no ale nikt tego nie robi, bo wiadomo, że zadaniem MG (a przynajmniej dobrego MG, jak ja) nie jest naginanie zasad na korzyść kogokolwiek, tylko nadzorowanie rozgrywki.

A nawet jakbym bardzo chciał oszukiwać, to nie macie jak mi tego udowodnić, więc lepiej, żebyś sobie nad tym głowy nie łamał Marv hehehe. Przynajmniej wiadomo, że nikt poza mną nie ma możliwości hakowania systemu hehe.

BTW. Chcę, żebyście się trochę rozbiegli po krainie, zanim zaczniecie się bić na dobre, więc przez pierwsze trzy kolejki nie będzie atakowania się nawzajem. Radzę szybko wchodzić do Krainy Środkowej, bo mamy taki tłok, że zara się pewnie obszary do badania skończą heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 11, 2010, 11:04:46 pm
nie odpowiedziales na moje pytanie i jece moglbys od czasu do czasu pokazac jakis raport dzie kto jest niekoniecznie z uszczegolowieniem kto
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 11, 2010, 11:13:06 pm
Cytuj
nie odpowiedziales na moje pytanie

Widać Marv, że nie czytałeś reguł gry albo czytałeś je po łebkach:

Cytat: Reguły gry, ustęp o Faza gry
Poszukiwacze będą posegregowani w kolejności, w jakiej zgłaszali się do gry. Kolejkę zaczynają więc Reaver i Marv, kończą Mleczny i Teodachad.

Cytuj
jece moglbys od czasu do czasu pokazac jakis raport dzie kto jest niekoniecznie z uszczegolowieniem kto

Pomyślę o tym. Ty taki "raport" będziesz dostawał jak spotkasz jakiegoś hobgoblina w kartach. Przeczytaj adnotację, jaką kilka chwil temu umieściłem pod twoją kartą postaci.

EDIT::

No to ruszyliśmy, przynajmniej póki co. Zobaczymy ile nam zejdzie na tą kolejkę - jeżeli jakoś masakrycznie wolno gra będzie szła, może znajdę jakiś sposób na jej przyspieszenie. Póki co trzymajmy się kolejek. Póki co idę spać, bo Reaver się pewnie do przedpołudnia nie pojawi, wtedy więc skończymy jego ruch, Marva zrobimy po obiedzie, a Yuzu ruszy pod wieczór, jak wróci z zajęć. Może nawet zdążymy się uwinąć w jeden dzień z tą kolejką...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 12, 2010, 08:02:02 am
Po twoim Jutro myślałem że zaczniesz grę w przejściu z Niedzieli na Poniedziałek, bo tak bym się pojawił.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 12, 2010, 01:41:43 pm
to czemu smog mial napis faza ruchu
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 12, 2010, 02:54:26 pm
Nie wiem heh.

EDIT::

Nie wiem, czy ktoś na to zwróci uwagę, ale umożliwiłem Smogowi ruszenie się poza kolejką, czyli przed Solidusem. Czy to wykorzysta to ja w tej chwili nie wiem, ale daję mu taką możliwość. Dlaczego dopuściłem się takiego haniebnego czynu, pytacie?

Jeżeli gracz nie ma możliwości ingerowania w ruch innego zawodnika, to będę umożliwiał mu ruszenie się poza kolejnością. Niczego to nie zmieni, więc nie ma powodu tego nie robić - jeżeli nikt nie może się przed nim ruszyć na pole, na które on może iść albo jeżeli ci, co mogli to zrobić już to zrobili, to nie ma różnicy kto w jakiej kolejności przesunie swój pionek.

Nie będę tego robił często, ale kiedy się ta, to i owszem. Po trzeciej turze, kiedy będziecie się mogli nawzajem atakować, będzie to niestety dużo trudniejsze, no ale w ten sposób chociaż odrobinę przyspieszamy grę, która bez tego będzie się dłużyła i dłużyła.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 12, 2010, 09:09:14 pm
No i skończyliśmy pierwszą kolejkę. Poszło szybciej niż myślałem, chociaż trochę musiałem się dzisiaj porozpisywać. Później pewnie wymięknę i moje opisy będą bardziej lakoniczne, no ale zobaczy się.

Póki co przerwa, może po północy ruszę z nową kolejką i napiszę Reaverowi co i jak.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 12, 2010, 11:33:56 pm
moje mozesz skrocic do jednego zdania bo i tak dlugich nie czytam ;d
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 13, 2010, 12:13:45 am
moje mozesz skrocic do jednego zdania bo i tak dlugich nie czytam ;d

Za późno.

Pięć postaci może się ruszyć bez ingerencji z innymi graczami. Reszta idzie niestety w kolejności, bo mamy tutaj szereg zależności: Smogu musi czekać na Yuzu, Mleczny na Smoga, a Teodachad na Mlecznego heh.

======

Jak wy wszyscy farcicie to masakra jakaś. Tyle kart poszło i prawie sami przyjaciele i przedmioty, tylko jeden wróg i jedno niekorzystne zdarzenie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 13, 2010, 01:23:01 pm
sam mialem to psiac ze tylko ja wroga wyciagnalem ;x

btw. kce ktos kupic gnoma? ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 13, 2010, 04:10:21 pm
Dammit. Druga kolejka i już przegrywam w punktach. Chyba muszę na kimś tą moją klątwę przetestować.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 13, 2010, 09:07:30 pm
zaznacz w karcie postaci ile kto ma zlota tak jakby moze, chyba ze na tym kwadraciku beda sie cyferki pojawiac, bo w tej chwili nie wiem nawet ile mam
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 13, 2010, 09:35:54 pm
Ehh... a ile mieszków widnieje na żetonie u ciebie w karcie Marv?

Druga kolejka jeszcze szybciej poszła, no ale to się skończy jak się atakować będziecie mogli, bo będzie dużo więcej kolizji. No, chyba, że ktoś się w końcu do Środkowej dostanie i się od reszty graczy uwolni.

Jak wrażenia póki co?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 13, 2010, 10:20:47 pm
zalezy co rozumiesz przez meiszek ale ten toed np kupil item a ma ciagle 1 zlota... mial bynajmniej ;d pozatym nie altwiej by ci bylo pisac liczba dzies pod karta statystyki? zamiast ciagle przerabiac karte

Cytuj
Jak wrażenia póki co?
poki co nie wiele sie dzieje i za wolne ruchy
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 13, 2010, 10:36:40 pm
Jak wrażenia. JA TU W PUNKTACH PRZEGRYWAM, a zaczynałem na pierwszym. ... ale po za tym, za wcześnie na wnioski.
BTW widziałem, że dwóch graczy wylosowało karty, w których mogli coś sami sobie wybrać. Ty się z nimi jakoś kontaktujesz przez GG, czy sam losujesz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 13, 2010, 10:49:21 pm
Cytuj
zalezy co rozumiesz przez meiszek ale ten toed np kupil item a ma ciagle 1 zlota... mial bynajmniej ;d pozatym nie altwiej by ci bylo pisac liczba dzies pod karta statystyki? zamiast ciagle przerabiac karte

Po pierwsze, zapomniałem kartę mu zupdate'ować, ta na dysku nie miała już mieszka i mieszek mu nie był uwzględniany w punktacji. Poprawiłem.

Po drugie, byłoby łatwiej, no ale tak fajniej wygląda i jest choć trochę bliższe oryginałowi. Musiałem pójść na jakiś kompromis, a skoro to jest dosyć łatwe w robieniu, to tego się trzymać będziemy. Przynajmniej póki mi serwer nie wykorkuje z przeciążenia.

Cytuj
poki co nie wiele sie dzieje i za wolne ruchy

Jak na planszówkę to, według mnie, dosyć sporo się dzieje. A ruchy są robione z większą prędkością niż zakładałem, więc nie zrzędź, bo wiedziałeś, że tak będzie.

Cytuj
BTW widziałem, że dwóch graczy wylosowało karty, w których mogli coś sami sobie wybrać. Ty się z nimi jakoś kontaktujesz przez GG, czy sam losujesz.

Ta, przez GG albo przez SMS'y. Jak wy będziecie mieli takie karty to też do was zagadam. W ten sposób mamy równą ilość postów w tematach, no szybciej idzie w ten sposób.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 13, 2010, 11:37:59 pm
no to zamiast na karcie wklejaj ikonki zlota raczej obok miejsca sie nei da ale moze nad np albo calkiem pod choc jak dla mnie moze byc liczbowo nad przedmiotami szybciej zrobisz i mniej sie nameczysz
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: susuwatari w Wrzesień 14, 2010, 05:10:55 pm
Mmm, szkoda, że mnie nie było, bo również chętnie bym pograła w MiM, widzę, że nawet nieźle wam idzie. Ja tam w dzieciństwie to z bratem grałam w Yggdrasila, chyba gdzieś jeszcze mam to cudo, natchnęliście mnie do tego, żeby poszukać i pograć :'D
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 14, 2010, 11:41:23 pm
Ja od razu piszę, że do 22:30 byłem poza domem, a potem był Kuba Wojewódzki w telewizorni, więc wypluciem z siebie kolejnych przydługich opisów zajmę się zaraz.

Mmm, szkoda, że mnie nie było, bo również chętnie bym pograła w MiM, widzę, że nawet nieźle wam idzie. Ja tam w dzieciństwie to z bratem grałam w Yggdrasila, chyba gdzieś jeszcze mam to cudo, natchnęliście mnie do tego, żeby poszukać i pograć :'D

Jest szansa, że komuś się znudzi lub nie będzie się chciał respawnować potem, więc kto wie, może się za jakiś czas załapiesz. O ile nie wykorkuję wcześniej.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 14, 2010, 11:51:41 pm
jak bedziesz tak se roboty dodawal te wykorkujesz predzej niz pozniej ;d
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 15, 2010, 12:51:10 am
jak bedziesz tak se roboty dodawal te wykorkujesz predzej niz pozniej ;d

Ta, pewnie tak.

Dobra, póki co wszystko jest napisane co miało być. Następną kolejkę rozpoczniemy dzisiaj pewnie jakoś rano jak się obudzę i zanim się wybiorę na uczelnię. Przypominam, że to pierwsza kolejka, w której możecie się nawzajem atakować - chcę, żebyście w miarę możliwości sami deklarowali (o ile jest taka możliwość) jakich zdolności, czarów czy nietypowych przedmiotów/przyjaciół wykorzystujecie podczas natarcia. Przy moim pierwszym poście w kolejce, jeżeli będziecie mogli się ruszyć na pole z innym poszukiwaczem, będę wam mówił kto tam stoi i, jeżeli się ruszyć tam, musicie wybrać czy chcecie wroga zaatakować czy też wolicie eksplorować obszar na który poszliście (czyli albo bijecie się albo ciągniecie kartę przygody, nie oba na raz). Zwycięzca standardowej walki fizycznej lub psychicznej musi wybrać, czy próbuje odebrać przeciwnikowi punkt wytrzymałości (on się może wtedy broni) lub czy zadowala się łupem w postaci przedmiotu lub mieszka złota.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 15, 2010, 09:35:42 pm
dude ty sortowales te karty? jak ta to posortuj jece raz ;x bo wyjdzie na to ze w pewnym momencie beda sami przeciwnicy i zle rzeczy
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 16, 2010, 12:39:28 am
Po tym, jak Smogu wylosował pierścień jeszcze raz wszystkie potasowałem. Cieszcie się, przynajmniej będziecie mieli czym walczyć z przeciwnościami losu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 16, 2010, 12:56:41 pm
nie lubie jak za latwo idzie.... zwlaszcza przeciwnikom ;x


-------

kutfa wlasnie mialem sie pytac co za ciul wyciagnol wulkan i kupca usunol.. a to tylko ja ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 16, 2010, 04:10:19 pm
Po pierwsze, chciałbym zakomunikować, że jestem rozczarowany tym, że jeszcze się nie pierzecie po mordach. Fakt, kilka ataków byłoby bezsensownych, no ale na miejscu Solidusa dzisiaj to ja bym spuścił wielokrotne manto Reaverowi.

Po drugie, wydaje mi się, że po przebiciu się przez wierzchnią warstwę kart z przyjaciółmi i przedmiotami dokopaliśmy się do obszaru przesyconego mieszkami złota. W dwóch kolejkach wyciągnąłem póki co cztery takie. Musicie wiedzieć, że mieszki złota to najliczniejsze karty w puli i o nie nigdy nie było trudno. Miejmy nadzieję, że w końcu wypadnie jakiś smok...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 16, 2010, 04:18:35 pm
Myślałem, czy czasem nie rzucić się na Smoga, ale chciałem spróbować wylosować jakiegoś potworka do ubicia dla EXP.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Wrzesień 16, 2010, 04:53:11 pm
no ja póki co nie miałem możliwości ataku :P ale widzę, że już ładnie moc popakowałem, więc tylko kiepskie wyniki rzutu kostką mogą mi zabawę popsuć :P
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 18, 2010, 02:34:25 pm
Co tak nagle wszystko stanęło. TANT, gra zaczyna się walić!!!
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 18, 2010, 02:41:36 pm
Rany boskie, nic się nie wali, przestańcie panikę siać. Wczoraj kilka osób nie skończyło ruchu, a dzisiaj nie miałem jeszcze czasu napisać nowej kolejki. Byłem na grzybach i dopiero wróciłem. Dajcie mi kuźwa żyć.

Póki co graliśmy szybko, jeszcze trochę szybko pogramy, ale jak mi się zacznie rok akademicki to to nie będzie tak różowo wyglądać. Pewnie jeden ruch będzie się mógł ciągnąć 2-3 dni.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 18, 2010, 02:45:52 pm
to jest szybko? ;x imo dalo by rade robic 3 ruchy dziennie

heh widze prowadze w ogladalnosci ;x

--------

tego legioniste w magicznym mieczu poprawili i dzialal tylko przez bodajze 3 tury tu tez moglbys dac ograniczenie np 1 tury i go przywrocic
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 20, 2010, 01:16:41 am
Cytuj
to jest szybko? ;x imo dalo by rade robic 3 ruchy dziennie

Bardzo śmieszne.

Cytuj
heh widze prowadze w ogladalnosci ;x

Pewnie sam sobie połowę tych hitów wygenerowałeś.

Cytuj
tego legioniste w magicznym mieczu poprawili i dzialal tylko przez bodajze 3 tury tu tez moglbys dac ograniczenie np 1 tury i go przywrocic

Gramy zgodnie z czystymi zasadami póki tylko się da. Za punkt honoru obrałem sobie, że nie będę zmieniał znaczenia kart umieszczonych w grze. W skrajnych wypadkach po prostu sprawiedliwie interpretuję znajdujące się na nich instrukcje tak, aby wszystko było możliwie zgodne z logiką/zasadami fair play/moim widzi-mi-się. Jak nie da się karty naprawić w ten sposób, to wypada z puli.

Przy okazji chciałbym podziękować za pomoc Reaverowi, który z niepokojącą sprawnością wypatruje kiedy i gdzie dam w czyjś post literówkę, gdzie pomylę cyferki, a gdzie nazwy pól. Przynajmniej ktoś mi patrzy na ręce teraz jak próbuję oszukiwać.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 20, 2010, 11:03:18 pm
ja to mam pecha z tymi walkami
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 20, 2010, 11:48:13 pm
Jak się niedługo okaże, nie ty jeden.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 21, 2010, 01:03:41 pm
masz lewa kostke ;d rzucaj prawa
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Wrzesień 22, 2010, 08:11:13 pm
Tant, myślę, że zamieniłeś miejscami drugą osobę, tym razem Lemaxa, z pobliża wioski, w pobliże miasta. Możliwe, że ruch będzie musiał być cofnięty i od nowa przeprowadzony.

EDIT mała uwaga do wszystkich.
Skan, który zrzucił Tant jest do góry nogami. W grze, prowadzonej przez Tanta, na północy jest Miasto i Gospoda, a na południo Kapliczka, strażnik i Wioska.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 22, 2010, 08:54:11 pm
Nie nie, wszystko jest dobrze. Lemaxowi się pojebało wszystko i nie wiedział gdzie idzie, więc mu łaskawie pozwoliłem zmienić kierunek ruchu. Wyjątkowa sytuacja, więcej mu na coś takiego nie pozwolę, bo powinien był uważniej czytać i dawno się pokumać gdzie jest południe, a gdzie północ.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 22, 2010, 10:54:00 pm
ja tam na slepo gram narazie czyli bardziej realnie ;d

btw. mozna uzywac 2 mieczy naraz jak sie nie uzywa tarczy? bo oponowalbym za dual wieldem
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 22, 2010, 11:22:08 pm
Walka dwoma mieczami to niewykonalna bujda z japońskich kreskówek i DnD - nikt normalny nie walczy dwoma mieczami, bo tak się po prostu nie da (chyba, że jednej broni używasz tylko do parowania ataków, ale to już łatwiej parować nożem). Nie będzie dual wielda w MiM'ie choćby z tego powodu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 23, 2010, 12:39:12 pm
da sie jak miecze sa krotkie (pacz gladiatorzy) lub letkie tu dziez wlasnie miecz i sztylet
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 23, 2010, 12:44:34 pm
Ciosy mieczem jednoręcznym zadaje się nie nadgarstkiem, tylko z pełnego wymachu i ze skrętu bioder i pleców. Tak się składa, że nie można skręcić bioder jednocześnie w dwóch kierunkach, ergo nie da się skutecznie walczyć dwoma jednoręcznymi broniami jak to w animach i grach wideło pokazują. Można uderzać jedną i drugą na zmianę, ale byłoby to tak samo efektywne jak walenie jedną we większym tempie. To w co wy się zbroicie to są w domyśle long swordy, więc mój argument dalej się trzyma.

A jakby to nie wystarczyło, to mam jeszcze drugi w zanadrzu: Jestem Mistrzem Gry i mówię, że nie można walczyć dwoma broniami. Słowo ciałem się stało.

EDIT:: Kuźwa, zamiecie, burze, wybuchające wulkany i zemsta umarłych? Dopiero 11 kolejka i już doczekaliśmy Dnia Sądu Ostatecznego.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 23, 2010, 02:26:30 pm
no to olac 2 miecze bo sam zauwazylem ze sa dlugie no ale ze sztyletem? o ile jest takowy w tej grze ;x

Cytuj
zamiecie, burze, wybuchające wulkany i zemsta umarłych? Dopiero 11 kolejka i już doczekaliśmy Dnia Sądu Ostatecznego
zauwazylem... i do tego uzdrowiciele na akzdym kroku
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 23, 2010, 03:32:55 pm
Uzdrowicieli obu zgładziłeś dzisiaj.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 23, 2010, 08:31:21 pm
ta wiem ;d shit hapends. jest ich wiecej?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 24, 2010, 01:18:58 pm
też się nad tym zastanawiam
to mi się poszczęściło...heh sobie dwie tury posiedze nic nie robiąc >.>
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 24, 2010, 01:58:46 pm
Nie wiem, czy jest więcej uzdrowicieli, ale chyba nie. Co jest mi na rękę, może w końcu zaczniecie umierać jak należy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 25, 2010, 01:55:49 pm
te chyba nie masz zamiaru robic 1 ruchu dziennie jak tylko jedna postac sie porusza...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 25, 2010, 02:49:44 pm
te chyba nie masz zamiaru robic 1 ruchu dziennie jak tylko jedna postac sie porusza...

A czemu nie? Przynajmniej was ta strata ruchu bardziej zaboli hehe...

Robię ruchy jak i kiedy mam czas, więc okażcie trochę cierpliwości.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Wrzesień 30, 2010, 01:29:50 pm
eh a mialem sobie kupic cos fajnego swiecacego a poszlo na hp
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Październik 02, 2010, 05:20:20 pm
No i coś nam MiM zwolnił ;P
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 03, 2010, 12:24:51 am
Spokojnie, nowe ruchy mam już przelosowane i jutro (dzisiaj) je rozpiszę. Miałem to zrobić dzisiaj, ale w tej chwili dopiero wróciłem i nie specjalnie jestem w stanie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 04, 2010, 12:26:58 pm
"are you trying to dig me!?"
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Październik 04, 2010, 01:21:10 pm
sry, ze tak długo, miałem małą awarię neta niestety.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 06, 2010, 12:45:52 am
"are you trying to dig me!?"

Jasne że tak. Im więcej was zginie, tym będę miał mniej roboty.

Cytuj
sry, ze tak długo, miałem małą awarię neta niestety.

Ja też od razu przepraszam, że tak z tą grą zwlekam, no ale nagle i znienacka zaczął mi się rok akademicki i chwilowo mam inne sprawy na głowie. No i zacząłem znowu grać w Fallouta 3, to też jest jakiś powód heh. Postaram się robić kolejki w najwyżej 2 dni, a jak jakiś bóg da to i w 1.

Swoją drogą, czemu nikt praktycznie nie okazuje miłości trzeciemu stosowi kart przygód? Najwięcej ludzi ciągnie z czwartego zdecydowanie, niewiele mniej z dwóch pierwszych, a na trzecim mam z 10 centymetrów więcej kart niż na innych.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 08, 2010, 02:00:37 pm
Ej, Tant. Weź jakieś inne kości, bo 90% tych wszystkich walk to przegrane.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 08, 2010, 07:40:59 pm
o tym samym myslalem ;d ciagle 1 nam wyskakuje podczas walki

=========
ale jojka smierc wisi w powietrzu
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 11, 2010, 11:47:15 pm
=========
ale jojka smierc wisi w powietrzu
Fuuuuuuuuuuuck youuuuuuuuuuuuuuuuu !
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 12, 2010, 12:29:49 pm
ej ja tez mam 1 zycie ;x well stymze ja sie zara wylecze
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Październik 14, 2010, 08:20:53 pm
Bardzo mnie interesuje pojedynek Mleczny vs Solidus.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 14, 2010, 08:39:52 pm
Mnie też interesował. Wstrzymywałem oddech niemalże, jak rzucałem kostkami hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Październik 18, 2010, 10:06:41 pm
sluchajcie, ja poki co mam problemy z netem, wiec nie dziwcie sie ze bede odpisywał raz na dwa - trzy dni... :/
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 18, 2010, 10:08:41 pm
No ja właśnie widzę, że ledwo zdążasz z tymi postami. Trudno, jak będę musiał czekać więcej niż jakieś 36-48 godzin, to stracisz turę po prostu. Mlecznemu już turę zabrałem, a spóźnił się dużo mniej niż ty, Smogu.

Zrobimy tak, że ludzie, którzy stracili turę nie mogą być atakowani i nie mogą atakować w swojej następnej. To pozwoli uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, że ktoś będzie się czaił na turę, w której ktoś będzie na polu, na którym będzie kończył ruch. No i rzut kostką przy ruchu ze straconej tury zostaje aktualny, do póki się człowiek nie ruszy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Październik 18, 2010, 10:14:59 pm
orajt. po prostu wyladowalem na mieszkaniu i poki co nie mamy neta na mieszkaniu, mam dostep jak zajrzę do akademika do znajomych tak jak teraz wiec nie bede miał pretensji.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 20, 2010, 12:39:50 pm
eh mam strasznego pecha w tej grze. wyszedlem z kregu zeby uniknac straty zycia to musiala pasc karta ktora zabiera zycie wszystkim w kolo. buc ma jedynie szczescie ze nie wyciagnolem jej w srodkowej ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 20, 2010, 12:43:19 pm
No, dopiero po czasie uświadomiłem sobie, jakiego farta ma Butz, że nie wyrzuciłeś np. 3 albo 2 przy ruchu, bo byś go zarąbał. Do tego Mleczny nie mógłby z miejsca skonfiskować jego sprzętów, bo faza eksploracji jest dopiero po fazie ruchu, więc ścigalibyście się w trójkę kto pierwszy trafi na Przeklętą Polanę hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Październik 20, 2010, 12:44:38 pm
Marv: chodząca katastrofa. Najpierw zagazował wszystkich w środku, teraz wyszedł i zrobił to samo na zewnątrz. Czy to jakaś sprawiedliwość, żeby wszyscy dostali po równo??
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 20, 2010, 06:23:05 pm
równowaga musi byc zachowana ;d
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Październik 20, 2010, 09:53:57 pm
Marv niech cię!
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 20, 2010, 11:44:23 pm
chcialbym zaznaczyc ze nie ja rzucam kostka i losuje karty  :F
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 21, 2010, 12:04:01 am
chcialbym zaznaczyc ze nie ja rzucam kostka i losuje karty  :F

Coś mi sugerujesz, łobuzie? Nikt ci nie kazał iść akurat na tamto pole i brać karty akurat z tego stosu. Jesteś tak samo winny, jak ja.

A tak swoją drogą, to jak patrzę, że wyrzuciłem DarkButzowi 5 w ruchu, to widzę, że sam bym wątpił w uczciwość takiego rzutu, gdyby nie to, że na własne oczy go widziałem. Rozważałem fałszowanie wyników, żeby nie wyglądały aż tak bardzo na sfałszowane, ale obawiam się, że nie tędy droga hehe.

Ha, dopiero się zacznie cyrk, jak ktoś Sfinksa (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-sfinks.gif) wylosuje heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Październik 21, 2010, 01:33:35 am
Shit, czuję się jak T-1000 tutaj.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Październik 21, 2010, 09:16:56 am
Trochę zjadliwie wyjaśniłeś innym tych moich i Lemaxa "Przyjaciół"

Cytuj
[...]jeśli Pielgrzym wykorzysta swojego Rozbójnika w walce, to po zwycięstwie może przeciwnikowi odebrać dowolny przedmiot/mieszek albo punkt HP.
To się też tyczy zwykłych potworów, bo myślałem, że podróżnicy to odmienna kategoria.

Cytuj
Przeciwnik nie ma jednak takiego wyboru, jeśli Rozbójnika pokona [...]

Chyba zostanie pokonany.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 21, 2010, 11:00:27 am
Cytuj
To się też tyczy zwykłych potworów, bo myślałem, że podróżnicy to odmienna kategoria.

Jak ci już kiedyś pisałem, przeciwnicy walczący siłą dzielą się na potwory, zwierzęta i smoki. Wszyscy ludzcy wrogowie to ta pierwsza kategoria. Nie możesz nawracać zwierząt ani smoków.

Cytuj
Chyba zostanie pokonany.

Chyba pokona, tak jak napisałem.

Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 08, 2010, 08:58:47 pm
Jak to mówił Nelson Muntz - HA-HA !
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 08, 2010, 09:29:40 pm
Dammit, again. Ten las to jakieś przekleństwo.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Listopad 08, 2010, 09:32:56 pm
Czy tylko mi się zdaje, czy każda walka odbywa się w stylu "ty wyrzuciłeś 1, przeciwnik 6" ?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 08, 2010, 09:45:59 pm
Kostki są bezduszne. Zresztą, rachunek prawdopodobieństwa był przeciwko tobie - miałeś niecałe 29% szans na zwycięstwo, a prawie 60% na porażkę z tym smokiem.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Listopad 08, 2010, 11:30:05 pm
a mnie sobowtor nasladowal do tego stopnia ze zremisowal ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Listopad 09, 2010, 04:35:50 pm
hehe no to było dobre
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: krausser666 w Listopad 09, 2010, 04:39:40 pm
A ja mogłabym zagrać ? ; d Bo ciekawie to wszystko wygląda ; )
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 09, 2010, 06:15:19 pm
A ja mogłabym zagrać ? ; d Bo ciekawie to wszystko wygląda ; )

Raczej nie. Po pierwsze dlatego, że nie dopuszczam do zabaw forumowych newbe. Pogadamy o twoim udziale za pół roku, jak będziesz miał ponad 100 postów i ktoś będzie cię na tym forum kojarzył. Po drugie, graczy mam dosyć dużo już w tej chwili. Magia i Miecz to gra tak naprawdę dla 4-6 graczy, w tej chwili jest już tłok. Po trzecie, wszyscy gracze są już po 28 kolejkach i niektórzy są dosyć wypakowani. Jakbym miał ci dać postać bez handicapu, to by cie jakiś Gladiator albo Amazonka ubili w ciągu 10 kolejek hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: krausser666 w Listopad 09, 2010, 08:38:09 pm
Cytuj

jak będziesz miał

Po pierwsze to jestem kobietą, no ! ; (
A po drugie spoko ; ) będe czekałA. Bo na prawdę świetnie to wymyśliliście . ; )
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 09, 2010, 08:52:58 pm
Cytuj
Po pierwsze to jestem kobietą, no ! ; (

Mało kobiecy nickname masz, bo nie zauważyłem hehe.

Jak chcesz czekać, to czekaj czynnie. Zacznij udzielać się na forum, niech cię ludzie poznają lepiej. Ja noobów nie chcę w forumowych grach, bo już w kilku poprzednich takie osobniki były i wszystko psuły znikając w środku zabawy.

I nie "wymyśliliście", tylko "wymyśliłeś", bo to wszystko wyłącznie mój pomysł i inicjatywa hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Listopad 14, 2010, 12:12:04 am
hmm wsumie czeba bylo pisac posty jak ktos czekal ture teraz sa zabuzenia w ilosci postow i nie wiadomo czy ktos jest w tyle w przodzie czy zwykly blad w druku
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 24, 2010, 03:23:54 am
No dobra, minęło właśnie 30 kolejek, gra jest w dość zaawansowanym stanie, więc może macie już jakieś refleksje dla mnie?

Zanim rozpiszę ruchy chciałbym napisać o jednej rzeczy, na której wprowadzenie czekałem z odpowiednim momentem. Skoro wypadła już jakaś okrągła liczba kolejek, to już mogę to zrobić. Przestaję fabularyzować posty opisujące fazę ruchu. Chodzi mi o te posty, w których opisuję na jakie pola możecie się ruszyć. Chodzi mi przede wszystkim o to, że jest to nudne i dla mnie bardziej upierdliwe do pisania niż wielokrotnie dłuższe posty z fazy eksploracji. Napisałem już niecałe 240 takich postów i każdy jest taki sam - dwa zdania generalnego wprowadzenia, następny akapit jakoś mówiący o lokacjach, do których możecie się udać. Jest to nudne do pisania i przydawało się w zasadzie tylko na początku, kiedy nikt nie ogarniał mapy - dzięki temu wiecie gdzie u mnie jest północ i południe, no i mogliście sobie trochę ułatwić nawigację po mapie, bo mówiłem np. że te pola są obok miasta, a tamte w pobliżu wioski. Teraz będę się ograniczał jedynie do ważnej części tego posta, czyli do wypisania lokacji na jakie możecie iść. Pozwoli to trochę przyspieszyć grę, która ostatnio spowolniła, nie rzadko właśnie przez te cholerne posty z fazy ruchu.

Nie jest to chyba wielki koszt, biorąc pod uwagę fakt, że fabuła gry i tak się dzieje wyłącznie w fazie eksploracji. A skoro o tym mowa, to muszę przyznać, że to momentami zaskakujące jak wszystko potrafi się w całość zebrać. Coraz częściej mam tak, że wyciągnięte przez kilka osób karty łączą się jakoś ze sobą i mogę je powiązać (ostatnio chociażby akcja ze Świętym Gralem, który Yuzu straciła, a w tej samej kolejce wyciągnął go Lemax). No i fakt, że wszyscy jeszcze żyją jest co najmniej zaskakujący jak dla mnie - conajmniej trzech bohaterów było już prawie martwych, Solidus przeżył prawdziwym cudem muszę przyznać. Jakaś siła wyższa nie chce wam zabijać tych postaci, pomimo mych usilnych starań. No cóż, w tej chwili następny na odstrzał jest Smogu, który z nie jasnych dla mnie powodów pcha się do wypchanej napakowanymi poszukiwaczami i mocnymi potworami Krainy Środkowej, mając marne 2 punkty wytrzymałości i nie mając żadnego szmalu na wyleczenie się w Zamku.

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że gra, wbrew pozorom, jest we wczesnej fazie. Żadna z postaci nie miałaby szans na przedostanie się do Doliny Ognia, nikt jeszcze się nie przekręcił, statystyki macie ledwie podwyższone. Liczę, że wszystko zacznie zbliżać się do końca gdzieś w okolicach 100 kolejki, ale pewności nie mam. W każdym razie, jak ktoś myślał, że to już lada chwila moment, bo Teodachad się fartem dostał do Wewnętrznej, to jest w głębokim błędzie. Bez min. 10 punktów Siły lub Mocy nie macie co próbować tam swoich sił.

==========

Repost. Przy okazji, szlag może człowieka trafić, jak Marv coś takiego odpierdziela w jednym ruchu jak teraz...

Martwi mnie też postawa Smoga i jego brak Internetów. Zabijcie go szybko, to się problem rozwiąże.

==========

Ciekawe ile razy jeszcze będę edytował tego posta, bo zapomniałem coś napisać. Przed chwilą zerknąłem na wzorce z kartami i muszę przyznać, że znaczna większość już przynajmniej raz poleciała. Mam w tej chwili na serwerze 128 kart (głównie Przygody, ale kilkanaście Czarów i kilka Ekwipunków też). Sprawdziłem też jakich Kart Przygód póki co nikt nie wyciągnął, przynajmniej z podstawowej puli (która, jak przypominam, jest u mnie zdublowana). Jest ich 19, głównie przeciwnicy różnego formatu. Jest jednak wśród kart niewyciągniętych taka jednak perełka:

(http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zbojcy.gif)

Miejcie więc na baczeniu fakt, że każde ciągnięcie karty przygód przybliża was do niechybnego splądrowania. Kto będzie tym szczęściarzem, któremu ona właśnie wypadnie?

Jeżeli chodzi o ilość pozostałych na stosach Kart Przygód, to szacuję, że jeszcze zostały jakieś 2/3. Czyli w tym tempie powinniśmy wyczerpać stosy w okolicach setnej kolejki.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Listopad 24, 2010, 12:53:38 pm
ow to dlatego tyle czekalem na wyswietlenie posta ;x i btw wedle zasad najpierw powinienem dostac czar a pozniej gadac z czarodziejem lub uzyc pegaza ale skoro ci tak bylo wygodniej...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 24, 2010, 01:36:08 pm
Ty mnie nie pouczaj o zasadach tej gry, młody człowieku, bo znam je dość dobrze. Kolejność nie miała znaczenia w tym wypadku, więc ułożyłem karty tak, żeby dobrze fabularnie się składały.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 24, 2010, 07:46:56 pm
Tak z ciekawości, masz tam jeszcze jakieś trzęsienia ziemi w pulach, bo coś za dużo miejscówek się tutaj robi.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 25, 2010, 09:07:18 am
Dwa Trzęsienia poszły, a wydaje mi się, że więcej ich nie mam. Ale w puli zaklęć powinno być dosyć sporo Zniszczeń, więc możecie porozwalać karty po kolei.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 25, 2010, 06:23:29 pm
Cytuj
8. W wypadku śmierci poszukiwacza obarczonego kartami Przekleństwo lub Poltergeist, karty te przechodzą na pierwszego poszukiwacza, który znajdzie się na polu, na którym zginął poprzedni ich właściciel. Czyli, krótko mówiąc, ten kto zabije Upiora może się pożegnać ze swoimi przyjaciółmi...

Hehe potrafisz zachęcać do zabijania.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Listopad 26, 2010, 01:58:11 pm
A ja myślałam,że w końcu ktoś zginie ;P
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Listopad 26, 2010, 03:35:53 pm
Ja moge go zabic, nic nie trace, poza ulatwieniem przejscia przez brame. Bardziej mnie martwi ze dzies tam czai sie druga taka karta ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MrSinister w Listopad 27, 2010, 12:35:59 am
Można dołączyć do rozgrywki ;) ? Dawno w MiMa nie grałem..
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 27, 2010, 12:43:37 am
Można dołączyć do rozgrywki ;) ? Dawno w MiMa nie grałem..

Raczej nie. Po pierwsze dlatego, że nie dopuszczam do zabaw forumowych newbe. Pogadamy o twoim udziale za pół roku, jak będziesz miał ponad 100 postów i ktoś będzie cię na tym forum kojarzył. Po drugie, graczy mam dosyć dużo już w tej chwili. Magia i Miecz to gra tak naprawdę dla 4-6 graczy, w tej chwili jest już tłok. Po trzecie, wszyscy gracze są już po 28 kolejkach i niektórzy są dosyć wypakowani. Jakbym miał ci dać postać bez handicapu, to by cie jakiś Gladiator albo Amazonka ubili w ciągu 10 kolejek hehe.

EDIT::

Niech ta ostatnia wygrana Marva z Yuzu będzie dowodem na to, że nie oszukuję w rzutach heh. Kto jak kto, ale ja akurat liczyłem w tej walce na inny wynik. No ale Mravemu dopisało wyjątkowe szczęście - według moich obliczeń jego szansa na zwycięstwo wynosiła 7.84%.

EDIT2::

Smogu stracił trzy kolejki z rzędu, mam więc prawo podejrzewać, że nie żyje albo ma problemy z netem. Tak czy inaczej jego poszukiwacz jest zawieszony, do póki Smogu nie wróci. Nie możecie w żaden sposób wpływać na Upiora, on zaś nie będzie miał rozpisywanych ruchów i nie będę na niego czekał przy ruszaniu się.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Listopad 28, 2010, 09:18:52 pm
noż wybijecie mi wszysktie gobliny... zostal jakis jece?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 28, 2010, 09:21:36 pm
Gobliny i Hobgobliny to najbardziej pospolici wrogowie - jednego i drugiego są trzy sztuki w puli podstawowej, co by dawało po sześć w mojej podwójnej talii. Dotąd poleciały dwa gobliny i tylko jeden hobgoblin, więc jeszcze masz szansę.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 30, 2010, 11:37:40 pm
Smogu (chyba) wrócił, więc znowu pewnie przez chwilę trochę spowolnimy, póki się sprawa nie rozwiąże.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Grudzień 01, 2010, 11:27:24 pm
nie zwolnimy, mam juz neta normalnie, wiec nie zwolnimy
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 02, 2010, 01:04:55 am
ook.... to jeszcze odpisz mi na priva/GG, to może uda nam się dzisiaj skończyć kolejkę. Pojawiaj się w takim razie min. raz dziennie i miej GG gdzieś pod ręką, to powinniśmy móc grać w jakimś sensownym tempie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 02, 2010, 12:46:52 pm
tch a my tu juz planowalismy kto ma cie ubic ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 03, 2010, 02:47:23 pm
Słowo daję, jeżeli Smogu nie pojawi się do końca dnia dzisiejszego i nie odpisze mi na priva, to cofam mu tą kolejkę i pozbawiam następnej. Jak na normalne posiadanie neta to coś się rzadko pojawia.

EDIT::

Znowu zawiesiłem Smoga. Znając życie pewnie dzisiaj wieczorem się pojawi i będzie znowu chciał się ruszyć, no ale ile ja mogę czekać na gracza. Miało być 2 dni, a rozlazło nam się to na tydzień prawie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 06, 2010, 09:58:15 pm
Mam ostatnio takie dziwne wrażenie, że prędzej trafię na kartę Zbójcy, niż dostanę się do Wioski i akurat poszczęści mi się i mędrzec zmieni mnie z powrotem w dobrego człowieka.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś chwycę tą wróżkę.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Solidus w Grudzień 06, 2010, 10:13:12 pm
Tant naprawił kości w końcu!
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 06, 2010, 11:16:38 pm
Tant naprawił kości w końcu!
Tak myślisz, bo wdg mnie dalej są zepsute.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 06, 2010, 11:18:19 pm
Reaver, jak myślisz, że tobie źle rzuciłem, to zerknij sobie na rzut dla Teodachada.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 06, 2010, 11:21:43 pm
Właśnie zauważyłem. Wybieraj swą truciznę chłopie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 08, 2010, 12:34:58 pm
smog ewidentnie nie moze grac wiec proponowalbym zastapic go kims innym, niech sie ktos wcieli w jego role i gra dalej
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 08, 2010, 02:41:50 pm
Oddam upiora innej postaci dopiero wtedy, kiedy Smogu się na to zgodzi. W tej chwili jest offline, więc będzie to trudne.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 08, 2010, 07:48:09 pm
nie da sie z nim jakos skontaktowac? bo bym heciaka wcisnol za niego
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 10, 2010, 11:29:39 am
On znowu wrócił.
Żeby nie marnować znowu 3 dni na czekanie, lepiej Tant zostaw mu notkę, na jego postaci, czy gdzieś, żeby najpierw z tobą zagadał na gg, powiedział co mu jest i dopiero wtedy dopuścić go do gry. Taka czekanina tylko dodatkowo spowalnia grę.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 10, 2010, 03:42:07 pm
Trudno, wrócił, więc będziemy z nim grać. Przynajmniej dam mu szansę wrócić do gry.

Dodam jego aktualny ruch do 41 kolejki i poczekam, aż mi odpisze. Jak do niedzieli nie będę dalej wiedział co i jak, to mu zawieszę postać znowu. Wysłałem mu PM'kę (i poinformowałem go o niej na GG i FB) w tej sprawie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 13, 2010, 09:31:12 pm
czy ruch lemaxa nie ejst za wczesnie? moglem wyciagnac jakas karte ktora tam zostanie i moze mieni zdanie ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 13, 2010, 10:08:59 pm
Marv - Gdybyś wyciągnął taką kartę, to bym rozpisał od razu twój ruch i napisał Lemaxowi, że cośtam leży. Nie obrażaj mnie takimi śmiesznymi zarzutami.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Grudzień 14, 2010, 09:37:54 am
Czemu nie miałby Cię obrażać ja bym to zrobił  :wacko:
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 14, 2010, 12:49:35 pm
woah ale sie nas napchalo na tych wzgorzach
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 14, 2010, 10:40:39 pm
Ladies and Gentlemen, we have a winner...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 14, 2010, 10:51:13 pm
no nie juz 3cia umiejetnosc bezpieczenstwa na skalach ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 14, 2010, 11:36:30 pm
No to zaczyna się w środku wyścig do oazy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Grudzień 15, 2010, 09:54:34 am
Tak w szczególności że jeden nasz gracz odpadł ze środkowej krainy przez nieszczęsny patrol ubolewam nad tym hehehe no i wujek Tropiciel frykasy zostawił na Oazie hehehe  :wacko:
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 16, 2010, 06:08:25 pm
no wrescie mi wyniki poprawiles
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 17, 2010, 08:17:19 pm
no wrescie mi wyniki poprawiles

Było mi to wcześniej przypomnieć, to bym to dawno zrobił.

BTW. Będziemy czekać na Smoga przez 24h, licząc od opublikowania posta z drogami. Wydaje się, że on się już w ogóle nie zjawia, ale jakieś 17h temu by się ruszył, gdyby nie to, że zapomniałem napisać u niego posta odpowiedniego. Wydaje mi się, że będzie się raz dziennie pojawiał, więc dam mu szansę na ruch. Kto wie, może się przekręci odpowiednio wcześnie i nie będziemy z nim mieli więcej problemów hehe. Ja już prawie wiem jak zginie hehe.

Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Grudzień 17, 2010, 08:50:25 pm
zgine, bo oszukane kostki miałes MG :P
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Grudzień 18, 2010, 09:20:53 pm
Ale kupa,a już myślałam,ze coś mi się w końcu uda >.>
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Grudzień 19, 2010, 04:05:11 pm
fajna walka na czary szkoda ze mozna wiecej takich
btw tant przyslij mi czar na pm bo ostatnio tego nie zorbiles i musialem pamieci uzywac ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 19, 2010, 05:23:28 pm
Znowu wysłałem go przez przypadek samemu sobie hehe. Pisz mi na GG takie rzeczy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 20, 2010, 08:12:35 pm
Na przyszłość Tant, jak ktoś będzie posiadał Zakrzywienie Czasu, spytaj go kiedy chce użyć, i wcześniej zablokuj wszystkim ruch, bo będzie paradox jak ze Strzygoniem przed chwilą.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 20, 2010, 08:14:40 pm
Nie prawda, żaden paradoks. Pisałem ci już na GG i tak stało w opisie zaklęcia, które ci wysłałem, że z powodu naszej elastycznej rozgrywki Zakrzywienie Czasu wchodzi w życie dopiero po ostatnim ruchu z tej kolejki, czyli po ruchu Teodachada. Twoje ruchy są jakby między kolejkami.

EDIT::

Ladies and gentlemen, we have a second winner!
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Styczeń 04, 2011, 09:11:58 pm
Świetnie mam przy sobie cały arsenał teraz >.>
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Styczeń 07, 2011, 04:05:32 pm
cos niektore obrazki sie nie wyswietlaja
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 07, 2011, 07:08:01 pm
Widocznie serwer republiki mial przerwę na kibelek. Tak czasami ma, nic nie poradzicie, a zawsze po chwili wszystko wraca.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 10, 2011, 07:40:04 pm
Zrobiłem małe przemeblowanie w grze, z okazji śmierci pierwszej postaci Smoga. Zabierałem się do niego od dawna, no ale teraz w końcu miałem prawdziwą okazję.

Później rozpiszę nowe ruchy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Styczeń 10, 2011, 07:41:35 pm
wooo powiało smiercią niech smog tera zdecyduje czy kce grac dalej od nowa czy moge heciaka wcisnac na jego miejsce
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 10, 2011, 07:54:53 pm
Dlatego właśnie zwlekam z tą nową kolejką, że Smogu się respawnuje i nie chce mi się kolejnego długiego posta pisać. Zrobię to potem. Smogu gra dalej nową postacią.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Styczeń 10, 2011, 10:10:52 pm
ciekawe ze przewidzial swoja smierc na cmentarzu ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Styczeń 10, 2011, 10:16:18 pm
Spoczywaj w niepokoju Upiorze, za to, że odebrałeś mi ciężko uzbierane 2 pkt mocy.

BTW nie można się chyba bawić w okradanie zmarłych i wziąć sobie przedmioty, które zmarły jeszcze przy sobie trzyma??
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 10, 2011, 10:33:09 pm
Gdyby dobytek poszukiwaczy odchodził wraz z ich zgonem na stos kart zużytych, to nie byłoby sensu ich zabijać, w obliczu tego, że mogą się respawnować. To co miał przy sobie Upiór jest do odebrania na Cmentarzu dla pierwszego, kto tam trafi.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 18, 2011, 03:20:50 am
Sorry za obsuwę, spowodowana była sobotnią imprezą, niedzielnym kacem, poniedziałkowym zaliczeniem. Jutro (dzisiaj) napiszę co trzeba. Marv, jak Heciak jest dalej chętny na grę, to niech da cynk, bo się miejsce zwolniło hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Styczeń 18, 2011, 01:11:44 pm
a kto odszedl
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Styczeń 20, 2011, 01:09:21 am
Po raz kolejny przepraszam za zwłokę. Znowu poszło głównie o obowiązki uczelniane. Jutro (dziś) będę wolny już.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Styczeń 31, 2011, 11:54:05 pm
kiepsko siebie widze w najblizszej przyszlosci, chyba bede musial postac zmienic ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 01, 2011, 03:10:14 am
Spoko, jest jeszcze siedem dostępnych w tej chwili. A skoro już piszę posta, to chciałbym dodać jeszcze, że wciąż coś bardzo mało miłości jest okazywane trzeciemu stosowi. W tej chwili jest na nim 2x więcej kart, niż na dowolnym innym stosie.

Przy okazji, zacząłem już powoli myśleć nad czymś w stylu MiM 2.0. Zabawa na tych samych korzeniach, ale solidnie przebudowana w zasadach. Przewiduję między innymi:
- Tworzenie własnych poszukiwaczy na bazie dostępnych Klas Postaci
- Ewolucja postaci (rozwój specjalnych zdolności wraz ze zdobywaniem expa i wbijaniem leveli)
- Modyfikacja systemu walki (tak, żeby kostka nie miała aż tak wielkiego wpływu na wynik, w porównaniu ze sprzętem i różnicą w statach)
- Zmiana zasady dotyczącej ilości przechowywanych itemów (punkty obciążenia dla sprzętów)
- Zmodyfikowana mapa z poruszaniem się w 2 wymiarach (płaska plansza zbudowana z powtarzających się pól takich, jak te na oryginalnej planszy)
- Zmiany w czarach (możliwość wyuczenia się jakiegoś zaklęcia, wprowadzenie punktów mana itp.)

Generalnie zupełny rozpierdol planuję. Zacznę to formułować konkretnie jak tylko ktoś wyświadczy mi przyjemność i dojdzie do tej cholernej Korony w końcu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Luty 01, 2011, 09:42:36 am
Ja okazuję cały czas, więc zostawić mój stosik.
Z tą koroną to chyba jeszcze poczekasz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 01, 2011, 12:20:44 pm
zaplanuj tez dodac jakas inna mape albo chociarz te 2 dodatkowe kregi bo straszny scisk na tej malej
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Luty 01, 2011, 12:32:43 pm
Hm całkiem nieźle się zapowiada,w sumie mogła bym spróbować do niej iść,ale wydaje mi się,że to za duże ryzyko,więc jak napisał Reaver sobie poczekasz ;P.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 03, 2011, 07:56:56 pm
nie musiales rzucac kostka nie mam szans z nikim kto ma wiecej niz 7 sily, obrywam fatality odrazu z takimi ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 03, 2011, 08:12:38 pm
To, że nie musiałem nie znaczy, że nie chciałem hehe.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 11, 2011, 08:26:21 pm
Informuję, że lada chwila skończą się karty w stosie numer 1. Jak to nastąpi, podzielę największy stos, w tym wypadku trzeci, mniej-więcej na połowę, i górną częścią będzie nowy stos pierwszy. Tak dodaję nota bene.

===========

Yh, błędy za mną chodzą ostatnio. Cofam rzucone przez Nekromancera zaklęcie, gdyż nie może go rzucić za rzekę, a z jakiegoś powodu rzucić. Spell wraca więc do niego. Korzyść dla niego, bo nie stracił zaklęcia, korzyść dla innych, bo wiecie przynajmniej co ma w kieszeni.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Luty 12, 2011, 03:30:38 pm
Jego problem, że jeszcze marnuje zaklęcie na kimś, kto ma za dużą siłę, żeby wyrządziło jakikolwiek skutek.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 18, 2011, 03:59:04 pm
znowu otarlem sie o smierc... ten podatek by mnie zabil jakbym tam zostal


------
wizyta w miejscu startu/domu powinna uzupelniac 1hp albo dawac jakies inne usprawnienia na czas pobytu na tym polu
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 21, 2011, 04:44:26 pm
Obawiam się Marv, że może być wprost przeciwnie...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 21, 2011, 05:06:07 pm
niby czemu, jak ktos jest w miejscu w ktorym sie wychowal to powinien byc np odporny na ataki albo miec do nich bonus
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2011, 04:05:45 pm
No, to mamy już drugi respawn. Fajnie by było, jakby wszystkich bohaterów początkowych szlag trafił i zaczynalibyście od początku, z Elfem jako najdłużej grającym poszukiwaczem hehe. Jakby się ktoś zastanawiał jakie jeszcze postacie są dostępne, to wkleiłem poniżej zamieszczam link do ich kart:

http://img64.imageshack.us/img64/3125/poszukiwacze.gif

Wszystkie inne postacie były albo zbyt dobre, albo ich umiejętności nie pasowały do naszego modelu rozgrywki.

EDIT: Przy okazji trochę zmniejszyłem punktację Lemaxa, dodając pewną zasadę. Tylko pierwszy znaleziony talizman będzie liczony za 25pkt, każdy kolejny będzie traktowany jak zwykły przedmiot.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 23, 2011, 05:41:05 pm
sie kcialem zapytac czy te bledy we wstepie krasnluda to tak specjalnie? ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2011, 06:15:15 pm
Poprawiłem co było nie tak. Błędów nie było aż tak znowu wiele, przypuszczam, że w mojej normie. Ja nie czytam postów przed ich wysłaniem, przynajmniej nie tych z MiM'a, stawiając w nich raczej na szybkość, nie na jakość.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 23, 2011, 07:03:50 pm
"Krasnolud ruszą z misją!", "Nie lubiłeś prawniku" ;f o to mi glownie chodzilo
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 23, 2011, 07:33:34 pm
Zamiast mi literówki wytykać to ty je lepiej sam popraw, skoro możesz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 23, 2011, 08:01:15 pm
ale nie wiem czy nie miales tego w zanadrzu moze ten krasnolud to analfabeta  :F
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Marzec 11, 2011, 09:12:36 am
Co do ostatniej zmiany w regułach, chyba zdajesz sobie sprawę, że nie wszyscy (a nawet chyba nikt) nie jest tak przezorny jak ja i trzyma mapę z ustawionymi wszystkimi kartami (choć i tak komp lubi mi się wieszać, co GIMP bardzo nie lubi, przez co źle mi zapisuje, 2 razy musiałem już od nowa mapę na pamięć układać).
Nie wszyscy będą np. pamiętać gdzie Szaleni Wojacy uciekną, a ty dodatkowo ukrywasz karty przed innymi w stylu:
Cytuj
a) Puszcza  - teren został częściowo zbadany przez innego poszukiwacza i leży na nim Karta Przygody.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 11, 2011, 11:52:35 am
ja to wogole chodzę na ślepo, na mapę zaglądam tylko żeby sobie przypomnieć co daje mędrzec, czarodziejka etc. :F gdzie iść ustalam po waszych ruchach
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 11, 2011, 02:29:51 pm
Nie no, to chyba oczywiste, że jeżeli karta jest nieznana lub dana osoba ją wyciąga, to po staremu się będę dopytywał. Nie chcę po prostu po raz setny się pytać Lemaxa, czy bada grobowiec albo czy ktośtam odwiedza kogoś we wiosce. Chcę, żeby decyzje o grze były po waszej stronie, to wszystko.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 11, 2011, 03:37:55 pm
ja uważałem to za oczywiste, ze skoro nie pisze czegoś znaczy ze tego nie robię, ale i tak się mnie dopytywałeś zawsze ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 14, 2011, 11:36:12 pm
Teraz już nie będę, więc wszystkim nam będzie łatwiej.

================

Informuję oficjalnie, że w tej chwili w pulach zostało 48 Kart Przygód. Wliczają się do tego karty z dodatków, więc faktyczna ilość jest nieco mniejsza, pewnie koło 40. Jak się karty skończą, to mamy reset puli + możliwe, że dopuszczę jakieś cięższe karty z dodatków. Będę myślał jak się do tego dojdzie, a biorąc pod uwagę fakt, że w tej chwili na planszy są jedynie 4 pola, gdzie można jeszcze ciągnąć karty (2 w Środkowej, 2 w Zewnętrznej), to wydaje mi się, że jeszcze nam na jakiś czas ta pula wystarczy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 14, 2011, 11:54:09 pm
później się posypia wulkany nawałnice i inne katastrofy to trochę ubędzie kart i ludzi
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2011, 12:20:02 am
później się posypia wulkany nawałnice i inne katastrofy to trochę ubędzie kart i ludzi

Miejmy nadzieję. Przy okazji, pojawiła się nowa Reguła, w kwestii najnowszego ruchu Barbarzyńcy. Nic bardzo istotnego tym razem, ot taki szczegół, co by nie zaśmiecać planszy talizmanami.

A skoro o nich mowa, to w MiM 2.0 będą one albo zupełnie zlikwidowane z puli Kart Przygód albo zostawię ich jakąś śladową ilość (1, góra 2). Jest ich zdecydowanie zbyt wiele (w dodatkach je bezsensownie dawali).
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 15, 2011, 12:49:57 pm
ja bym proponował zostawić je w jaskini czarownika i dopiero jak ktoś misje wypełni mógłby go zdobyć, plus 1-2 wolne
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 15, 2011, 06:09:24 pm
ja bym proponował zostawić je w jaskini czarownika i dopiero jak ktoś misje wypełni mógłby go zdobyć, plus 1-2 wolne

Świetny pomysł!

Głównie dlatego, że jest mój i dokładnie to napisałem w swoim poście. Mówię o usunięciu Talizmanów z puli Kart Przygód, nie z Kart Ekwipunku.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 15, 2011, 11:02:37 pm
myślałem ze kcesz 2 zostawić żeby reszta się o nie biła ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 17, 2011, 07:10:47 pm
Taki detal jeden chciałem dodać. Kolejka w grze jest już późna, a dwie postaci w najbliższej przyszłości mogą się przekręcić. Co gorsza, są to postaci należące do graczy, którzy już raz postacie stracili, więc wychodzi na to, że możliwość wyboru postaci nie była dla nich jakąś wielką pomocą. Chciałbym więc oświadczyć, że jak Krasnolud i/lub Elf kopną w kalendarz, to będą mogli się respawnować pod postacią jednego z poszukiwaczy odrzuconych przeze mnie ze względu na to, że byli zbyt wypasieni. Krótko mówiąc, zdechlaki dostaną solidnego handicapa, który przynajmniej po części im pomoże w grze przeciwko odpicowanym wrogom.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Marzec 19, 2011, 10:35:22 pm
Ja proponuję do MiM 2.0 wstawić możliwość niszczenia pozostawionego ekwipunku, żeby już tak nie zaśmiecały mapę.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 19, 2011, 11:02:30 pm
lepszy byłby handel z innymi graczami lub możliwość noszenia czegoś przez przyjaciół
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 23, 2011, 03:14:57 am
Nieźle, tak się na planszy wszyscy do siebie zbliżyli, że Yuzu teraz jednym ruchem zblokowała czterech graczy. W MiM 2.0 będzie trzeba więcej miejsca zorganizować (na pewno będzie min. 1 dodatek lub ewentualnie przebuduję mapę podstawową, żeby była odpowiednio większa).

Ja proponuję do MiM 2.0 wstawić możliwość niszczenia pozostawionego ekwipunku, żeby już tak nie zaśmiecały mapę.

Myślę, że będzie coś takiego.

Cytuj
lepszy byłby handel z innymi graczami lub możliwość noszenia czegoś przez przyjaciół

To drugie raczej odpada, ale jakieś opcje handlu już rozważałem. Porzuciłem to jednak, bo były trochę zbyt upierdliwe. Jedna z postaci (Kupiec) ma związany z tym skill, chociaż trochę bardziej inwazyjny (może dowolny item napotkanego gracza wymienić na swój mieszek złota lub inny przedmiot). Coś postaram się ogarnąć na MiM 2.0.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Nova/smogu w Marzec 25, 2011, 10:14:07 am
@ obecnej mojej sytuacji w gospodzie co była - z tego co mi sie wydaje, to jeśli trafiasz na teleportację rzutem, to jeszcze jest to ciąg dalszy tej samej kolejki. niby nie ma tego dokładnie w zasadach sprecyzowanych, ale wszelkie inne rzuty na wszelkich innych polach zawierają się w  tej samej kolejce i gdy grałem też graliśmy w ten sam sposób - to co jest rzucane kostką i ruszane to cały czas trwająca kolejka aż gracz nie wypełni wszystkich instrukcji. więc nie rozumiem czemu z karczemną teleportacją musiałem czekać do następnej kolejki. to był w końcu bonus wynikający z rzutu kostką z poprzedniego ruchu a nie opcja specjalna ruchu w nowej kolejce. jesli wiesz o czym ja mówie of koz, jeśli nei poplątałem czegoś
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 25, 2011, 01:19:05 pm
agreed, to samo u necromancera, najpierw powinien się pomodlić dopiero iść dalej
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 25, 2011, 02:15:36 pm
(http://img690.imageshack.us/img690/8561/mimmapa.gif)

Jeszcze jakieś pytania?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 25, 2011, 02:34:20 pm
pisze może czyli nie musi, wiec można go w tej turze wykorzystać jak ktoś kce ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 25, 2011, 03:55:57 pm
Gdyby mógł wykorzystać w tej samej turze, to byłoby to wyraźnie napisane. Już się nie wymądrzaj Marv, tylko lepiej posta napisz w swoim temacie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 25, 2011, 07:00:45 pm
miałem ci jece jedna mądrość walnąć ale zdałem sobie sprawę, że to zależy od interpretacji słowa 'może', według twojej interpretacji znaczy tyle co 'musi'
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Marzec 25, 2011, 07:33:35 pm
Bynajmniej. To może być twój ruch, a wcale nie musi. Dlatego Elf i Nekromancer rzucili kostką przy ruchu i mieli dostępne dwa pola w ten sposób. No ale oczywistym powinno być, że skoro takie zdanie tam stoi, to nie można wykorzystać teleportacji, ani przepłynięcia w tej samej kolejce. Eksploracji dokonuje się raz na kolejkę, chyba, że natkniemy się na Centaura np. albo podobną kartę. Nie róbcie z igły widły, skoro wszystko jest jasno napisane.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 25, 2011, 07:41:35 pm
ta ale bierz pod uwagę ze my obaj jesteśmy przyzwyczajeni do MM a tam zasady są letko inne jak widać ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Kwiecień 06, 2011, 08:34:28 pm
Dopiero teraz zauważyłem.
Tant, wprowadziłeś błąd przy ruchu Sola. Puszcza jest pusta, nie ma tam Kapliczki, jest ona na runach po drugiej stronie rzeki.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 06, 2011, 08:38:04 pm
Dopiero teraz zauważyłem.
Tant, wprowadziłeś błąd przy ruchu Sola. Puszcza jest pusta, nie ma tam Kapliczki, jest ona na runach po drugiej stronie rzeki.

Eh, ty i te twoje czcze oszczerstwa. Cofnij sie dwa ruchy w historii Sola, potem wróć tu i mnie przeproś.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Kwiecień 06, 2011, 08:42:34 pm
Dopiero teraz zauważyłem.
Tant, wprowadziłeś błąd przy ruchu Sola. Puszcza jest pusta, nie ma tam Kapliczki, jest ona na runach po drugiej stronie rzeki.

Eh, ty i te twoje czcze oszczerstwa. Cofnij sie dwa ruchy w historii Sola, potem wróć tu i mnie przeproś.
Przepraszam. nie wprowadziłem zmiany w swojej mapie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Kwiecień 13, 2011, 11:04:16 pm
Sorry, za obsuwę, postaram się w najbliższym czasie napisać posty wszystkim. Wiecie, jestem chory i te sprawy...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 05, 2011, 01:08:34 am
Dobra, miałem tygodniowy urlop od MiM'a, teraz postaram się to nadrobić. Wybaczcie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Maj 05, 2011, 09:43:49 pm
chyba miesięczny ;d
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Maj 06, 2011, 09:57:26 am
Ten urlop miesięczny nazywa się zachlanie pały  :giggle:
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Maj 27, 2011, 11:09:15 am
Wiem, że pewnie jesteś zajęty itp., ale muszę to zadać.
Tant, kiedy następna kolejka??
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 27, 2011, 11:56:30 am
Wiem wiem, wielkie sorry, ale ja pół dnia siedzę codziennie na uczelni teraz, ilość wolnego czasu ograniczyła mi się w sposób bardzo znaczny. Chciałem kolejkę rozpocząć przed wyjazdem tydzień temu, ale nie zdążyłem (mam napisane już chyba 3 albo 4 posty w notatniku, więc niewiele mi brakuje). Jutro je opublikuje i dopiszę brakujące (nie mam chyba dla Lemaxa i dla Yuzu), mam nadzieję, że 1-2 ruchy w tygodniu dam radę zrobić.

Jest jeszcze jedna opcja, której unikałem bardzo długo i wciąż nie uśmiecha mi się ona zupełnie. Jeżeli bardzo zależy wam na częstszych ruchach, to mogę przestać fabularyzować posty - same obrazki i wyniki, generalnie to, co pogrubione bym publikował. Wtedy ruchy mógłbym szybko pisać, bo to żadna robota.

Ja osobiście nie chcę tego robić, choć wydawać się by mogło, że mi to na rękę. W ten projekt zaangażowałem się między innymi w ramach treningu pisarskiego i nie chciałbym z niego tak rezygnować. Nie wiem co prawda ilu z was czyta te opisy heh, bo jakiegoś znacznego feedbacku ciągle od was nie otrzymałem. Mówię, zrobię to tylko w ostateczności, jeżeli gracze będą nalegać.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Maj 28, 2011, 06:54:27 pm
Mi twoje fabularyzowanie nie przeszkadza, a nawet bawi, szczególnie jak rozpamiętujesz dawne wydarzenia na tym samym polu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Czerwiec 05, 2011, 07:38:36 pm
Tak się zastanawiam Tant kiedy ruchy znowu rozpiszesz bo trochę przestój się robi heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Czerwiec 05, 2011, 07:43:51 pm
Dobra, koniec tego lenistwa. Ruszamy dalej, idę dokańczać rozpisywanie ruchów.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 21, 2011, 03:44:31 am
Dobra, koniec tego lenistwa. Ruszamy dalej, właśnie dokończyłem rozpisywanie ruchów. Szybko poszło.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Lipiec 21, 2011, 08:29:36 pm
Nie zapomnij, żebyś przypomniał swoim kolegom (Lemax i Teodachan), żeby zaczęli odwiedzać forum, bo ich trochę tutaj nie było.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 21, 2011, 10:30:07 pm
Oboje dostali esa ode mnie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 25, 2011, 09:56:59 pm
W puli pozostało tylko 7 Kart Przygody. Zrobię z nimi tak samo, jak z czarami, czyli po przetasowaniu dodam kilka nowych kart. Żadnej super przegiętej, ale spodziewajcie się dodatkowych potworów, z którymi nie będzie tak łatwo wygrać.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Lipiec 26, 2011, 12:10:50 am
i tak jestem martwy więc mi to w sumie rybka ;d
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Lipiec 26, 2011, 04:06:03 pm
i tak jestem martwy więc mi to w sumie rybka ;d

I tak nie miałeś złota, ani przedmiotów, a w konfrontacji z większością graczy przegrałbyś tak, czy siak hehe. Więc na tej ropusze niewiele straciłeś.

Może jeszcze wyjdziesz na swoje zresztą.

BTW. Dodałem bardzo ważną zmianę do gry, która tyczy się dwóch pól obok Doliny Ognia. Ma numer 15. Idźcie ją przeczytać w odpowiednim temacie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Lipiec 26, 2011, 06:53:57 pm
I tak nie miałeś złota, ani przedmiotów, a w konfrontacji z większością graczy przegrałbyś tak, czy siak hehe. Więc na tej ropusze niewiele straciłeś.
ten brak przedmiotów i statów własnie określam moja martwością
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Medyk w Lipiec 30, 2011, 05:08:21 pm
Witam, zarejestrowałem się bo chce zacząć grać w MiM online, spędziłem na tym dzieciństwo, mam nadzieje że jeszcze gracie.

Dajcie znać co i jak

Pozdrawiam, Medyk.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Lipiec 30, 2011, 06:31:05 pm
raczej już nie miałbyś szans, ja 2x próbowałem wrócić do formy innych graczy, ale to raczej już nie możliwe
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 02, 2011, 04:00:58 am
Witam, zarejestrowałem się bo chce zacząć grać w MiM online, spędziłem na tym dzieciństwo, mam nadzieje że jeszcze gracie.

Dajcie znać co i jak

Pozdrawiam, Medyk.

Grać gramy, ale gra jest w zbyt późnej fazie, żebyś miał się do niej doczepiać. Poza tym mam złe doświadczenia związane z dopuszczaniem do forumowych zabaw newbe. Pokręć się po forum, zaznajom się z ludźmi, daj się poznać, wtedy powinno się znaleźć dla ciebie miejsce w razie robienia kolejnej edycji gry.

Swoją drogą, to już chyba trzecia albo czwarta osoba, która tak chce się doczepić, jedna mi kilka tygodni temu na priva wiadomość wysłała. Widzę, że projekt ma powodzenie i googleboty spełniają swój obowiązek.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Sierpień 02, 2011, 12:21:49 pm
u a ja znalazłem swój magiczny miecz, myślałem że matka go wyrzuciła, ale był dzieś głęboko w tapczanie zakopany (podczas remontów znajduj się ciekawe rzeczy)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Mrozunio w Sierpień 02, 2011, 03:25:17 pm
Hej,

Ja też zgłaszam swoją chęć wzięcia udziału w kolejnej partyjce, o ile takowa się odbędzie. Co prawda nie jest to to samo co gra ze znajomymi live, ale obecnie nie mam innej możliwości. Nie za bardzo interesują mnie inne działy na forum więc nie każcie mi udowadniać swojej aktywności na podstawie pisanych na siłę postów. Chętnie rozegrał bym również partyjkę D&D albo Warhammera ale nie jestem przekonany do rozgrywki w której inne postacie na bieżąco mogą śledzić moje poczynania. Także z niecierpliwością czekam na wyłonienie zwycięzcy obecnej rozgrywi  :)

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 02, 2011, 10:02:13 pm
Hej,

Ja też zgłaszam swoją chęć wzięcia udziału w kolejnej partyjce, o ile takowa się odbędzie. Co prawda nie jest to to samo co gra ze znajomymi live, ale obecnie nie mam innej możliwości. Nie za bardzo interesują mnie inne działy na forum więc nie każcie mi udowadniać swojej aktywności na podstawie pisanych na siłę postów. Chętnie rozegrał bym również partyjkę D&D albo Warhammera ale nie jestem przekonany do rozgrywki w której inne postacie na bieżąco mogą śledzić moje poczynania. Także z niecierpliwością czekam na wyłonienie zwycięzcy obecnej rozgrywi  :)

Pozdrawiam

Skoro nie interesuje cię Final Fantasy i inne jRPGi, to zacznij udzielać się w Granie a Gadanie (tam o wszystkich grach piszemy) lub w działach ogólnych. Nie musisz nam udowadniać aktywności, po prostu nie mam ochoty grać z nieznajomymi. Zapoznaj się z nami, pobądź tu trochę, popisz coś, a pewnie w przyszłości się dołączysz. Jedni z najaktywniejszych userów na forum mają nikłe pojęcie o jRPG'ach, więc to żadne wytłumaczenie.

btw. Nie będę się śpieszył z tymi ruchami, nie tylko dlatego, że muszę pisać pracę, czy dlatego, że jestem leniwy. Teodachad jedzie na Woodstock, więc odpisać będzie mógł dopiero w sobotę lub niedzielę.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 12, 2011, 09:13:25 pm
Um, nie powinien Teodachad dawno już wrócić z Woodstocku i gdzie się podział Smog??
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 13, 2011, 03:05:07 pm
Nie wiem co ze smogiem, pisałem mu już jakiś czas temu. Poczekamy jeszcze.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 26, 2011, 07:51:55 pm
heh, pan "Magister" jak zwykle pracą zajęty.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 26, 2011, 08:05:57 pm
Jutro będzie, zawsze tracę zapał, jak dużo do pisania jest, a tym razem jest, bo Smogu złą kartę wyciągnął.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: -Nemezis- w Sierpień 28, 2011, 08:22:51 pm
Witam.Przeglądałam dzisiaj neta i znalazłam ta stronkę :) miałam kiedys "magię i miecz" i bardzo chętnie bym w to pograła:) możecie mi wytłumaczyć w jaki sposób gracie w to online?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 28, 2011, 08:34:25 pm
Zacytuję sam siebie:

Cytuj
Grać gramy, ale gra jest w zbyt późnej fazie, żebyś miał się do niej doczepiać. Poza tym mam złe doświadczenia związane z dopuszczaniem do forumowych zabaw newbe. Pokręć się po forum, zaznajom się z ludźmi, daj się poznać, wtedy powinno się znaleźć dla ciebie miejsce w razie robienia kolejnej edycji gry.

Co do mechaniki gry, to odsyłam do pierwszego posta tego tematu i do działu Reguły Gry.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 28, 2011, 09:07:06 pm
najlepsze z takimi noobami jest to, że rzucą tego jednego posta i się już nie pokazują. Ciekawe, czy naprawdę się łudzą, że ktoś im priva wyśle.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: -Nemezis- w Sierpień 31, 2011, 10:53:34 pm
najlepsze z takimi noobami jest to, że rzucą tego jednego posta i się już nie pokazują. Ciekawe, czy naprawdę się łudzą, że ktoś im priva wyśle.

Sam jesteś noobem, grzecznie zapytałam i liczyłam na odpowiedź, a jak nie znasz ludzi to ich nie obrażaj
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 31, 2011, 11:01:30 pm
Najmocniej przepraszam szanownego pana, ale jak chcesz liczyć na odpowiedź, to czekasz może z godzinę, czy dwie, a nie znikam w sekundę po napisaniu posta i nie wracam trzy dni później.
Zresztą to nie miejsce na kłótnie, więc kończę, zanim się to dalej zajmie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: -Nemezis- w Sierpień 31, 2011, 11:04:57 pm
naucz się czytać xD napisałam "liczyłam" więc chyba jasne że jestem kobietą....
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Wrzesień 07, 2011, 10:17:57 pm
kobieta jeszcze z charakterem ja bym przyjął dziewczynę do naszej gry xD
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Wrzesień 19, 2011, 05:31:24 pm
Tant kiedy ruszymy dalej z Mimem?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Wrzesień 21, 2011, 12:50:51 am
W weekend. W weekend zabiorę się za wszystko, co miałem zrobić. Zresztą część tych opisów jest już zaczęta, po prostu chwilowo potwornie mi się odechciało wszystkiego. Jak przywrócę sobie jakiś unormowany rytm funkcjonowania to będzie to szło w dobrym tempie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Październik 13, 2011, 09:54:51 pm
Znowu stoimy >.>
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 13, 2011, 10:41:20 pm
Jutro, najpóźniej pojutrze ruszamy znowu.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Październik 15, 2011, 09:05:23 pm
Znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej osoby?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Październik 15, 2011, 11:43:15 pm
ni, poza tym już nie dasz rady, jak już to komuś pisałem
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Październik 16, 2011, 07:52:00 am
Hmm, a czy mógłbym liczyć na miejsce w kolejnej sesji?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 17, 2011, 11:03:56 am
Jako w miarę aktywny użytkownik forum, tak, mógłbyś.

No ale kiedy miałaby ta kolejna sesja wystartować jeszcze nie wiem.

BTW. Jutro!
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Październik 19, 2011, 07:46:58 am
W takim razie czekam z niecierpliwoscia. :)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 08, 2011, 06:48:40 pm
Jako w miarę aktywny użytkownik forum, tak, mógłbyś.

No ale kiedy miałaby ta kolejna sesja wystartować jeszcze nie wiem.

BTW. Jutro!
Ponad trzy tygodnie później ...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Listopad 08, 2011, 07:53:15 pm
A ja myślałam,że Tant ma teraz sporo wolnego...
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 16, 2011, 04:17:40 pm
Mam nadzieję Tant, że o nas nie zapomniałeś i tylko masz sporo pracy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 16, 2011, 05:02:36 pm
Spokojnie, pamiętam. Specjalnie nie odpisywałem, nie chcę znowu tego odwlekać w nieskończoność, a potem zrobić miesiąc przerwy. Robimy przerwę dłuższą niż wcześniej, żebym potem mógł ruszyć w normalnym tempie. Nie mam zamiaru porzucić tego w takim stadium.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Grudzień 15, 2011, 01:18:00 pm
Hm chyba poczekamy na następną turę do nowego roku (btw.jutro będzie już miesiąc od twojego posta)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Grudzień 15, 2011, 07:53:51 pm
Mam nadzieję, że Tant pamięta, iż chciałbym zagrać w następnej sesji. Prawda?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Grudzień 16, 2011, 11:00:14 am
Uh wydaje mi się,że dłuuuuuuuuuuuuuuugo poczekasz.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Grudzień 16, 2011, 12:01:38 pm
Spoko, spoko, ja mogę poczekać. Tylko tak się upominam.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Grudzień 19, 2011, 10:41:38 am
Tak Fafika za bardzo pochłonęły Tanki, może zrobi nam taki suprise na Święta i rozpisze ruchy.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Grudzień 19, 2011, 10:51:23 am
Albo na nowy rok XD
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 05, 2012, 09:59:03 pm
Albo na nowy rok XD

Albo na luty nowego roku.

Anyways, wracamy do gry, tym razem bez przerw. Plan minimum przewiduje 1 turę na tydzień, ale mam nadzieję nabrać tempa takiego, jak w zeszłe wakacje, czyli 2-3 ruchy tygodniowo. No ale zacznijmy od 1ego.

Domyślam się, że większość już nie pamięta nic z rozgrywki, dlatego w ramach zadośćuczynienia za moje wakacje od GMowania pozwalam wszystkim graczom spojrzeć na planszę gry. Mapa z zamieszczonymi na niej wszystkimi kartami znajdzie się zaraz w temacie z regułami gry. Naturalnie jest to jednorazowy bonus, tak żeby ułatwić ludziom powrót do gry. Nie mam zamiaru update'ować tej mapy - wszelkie nowe karty i znikanie starych, jak i ruchy graczy musicie sobie już sami odnotowywać, jeżeli chce wam się tyle wysiłku wkładać. Mi by się nie chciało pewnie.

Co do samej gry, to wydawać się może, że kończymy, ale jak pisałem, jesteśmy zapewne gdzieś w połowie. Nawet jeżeli ktoś by się w tej chwili dostał do Korony Władzy, to i tak minie kilkadziesiąt ruchów nim zdąży on wszystkich pozabijać. Natomiast co do stanu aktualnego postaci grających od początku, które mają wysokie statystyki i tonę sprzętu, to chciałbym dodać, że w pulach zostały 2 karty przygód. Jak te 2 zostaną wyciągnięte, będziemy mieli recykling kart zużytych, a co za tym idzie wrócą wszystkie stare karty, w tym dwie grupyzbójców (http://www.tantalus.republika.pl/mim/karty/p-zbojcy.gif) heh. Plus tak jak z czarami, nie wykluczam wrzucenie nowych kart przygód, takich bardziej zaawansowanych, co by pakerom nie było łatwo. Tak więc nic jeszcze nie jest przesądzone.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Lemax w Luty 06, 2012, 10:17:29 am
No alleluja Ciamkowi konto zlikwidowali w czołgach czy co, wreszcie mogę wyrwać się z tej świątyni ile można te modły odprawiać.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 06, 2012, 12:08:16 pm
mi się najlepiej trafiło, 4 miechy chlania :F czy smog oby wie że gra się toczy?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 13, 2012, 10:35:35 pm
Smog jest na FB, więc jest dostępny. A teraz nie musi wiedzieć, bo i tak kolejkę stracił.


EDIT::

Doszła nowa reguła, tak już na zapas.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Luty 14, 2012, 12:16:11 am
wiesz nie musisz mnie powiadamiać o każdym ruchu, zaglądam tu codziennie ;c
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Luty 17, 2012, 01:42:32 am
Smoczysko, jakie wylosował Mravy, było ostatnią nie odkrytą Kartą Przygody. Przetasowałem dobrze zużyte karty, podzieliłem je znowu na cztery stosu, dodając po drodze kilka nowych kart i pokazane są w temacie z regułami.

Mamy tam 2 przydatne itemy i nowego przyjaciela w dwóch kopiach. Dodaję też kilku mocnych przeciwników (niewielu graczy ma wysoką moc, to mogą oni być upierdliwi) oraz 3 nieprzyjemne zdarzenia, które pozwolą wam bać się czegoś innego niż Zbójców, podczas ciągnięcia kart.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Maj 15, 2012, 10:22:51 pm
Sorry, że piszę te posty trochę rzadziej ostatnio - w zeszły poniedziałek zacząłem pracę i wciąż próbuję ogarnąć wszystko. Reszta postów będzie w ciągu dwóch dni, najpóźniej w piątek, kolejny ruch może się uda zrobić przez weekend.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 24, 2012, 08:20:21 pm
Teo jest na długich wakacjach, czy sobie o nas zapomniał. Nie ma go od końca marca.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 25, 2012, 01:18:27 am
To moja wina w tej chwili. Trochę zarobiony jestem, ale napiszę jak tylko będę mógł. Teo napisał mi co robi w SMS'ie, więc kolejka skończy się normalnie.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Październik 29, 2012, 08:21:00 pm
Kiedy ruszamy dalej?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Październik 29, 2012, 10:06:24 pm
Znowu zarobiony jestem, ale mam to ciągle z tyłu głowy. Tera się trochę czasu zwolni, to napiszę posty.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Grudzień 04, 2012, 11:37:30 am
Zastanawiam się czy jeszcze w tym roku zagramy?
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Grudzień 04, 2012, 01:42:49 pm
Ja też. Jestem robotą zawalony w tej chwili, ale ciągle pamiętam o tym. Nie będę wam obiecywał nic w tej chwili.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: noniusz w Grudzień 24, 2012, 10:54:46 am
aaaaaaaaaaaaa trafiłem chyba do raju:) piszcie kiedy bedziecie grać, ale ostrzegam że z czasem to ciężko mam i ciężko będzie się zgrać, ale może się uda:)
gg:2874059
mail: noniusz87@gmail.com
zastrzegam sobie jedną rzecz!! pierwsza gra ze mną będzie ciężka bo będę wszystko obczajał (ale oczywiście na tyle na ile będzie sie dało to się przygotuję:)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Grudzień 24, 2012, 12:08:42 pm
Powtórzę, co GM kiedyś powiedział:
A) jesteś tu nowy, nikt cię tu nie zna, nie mamy żadnej pewności, że po tygodniu nagle nie znikniesz i będzie trzeba cię natychmiast usunąć.
B) jesteśmy w tak zaawansowanym stadium, że dodawanie nowych mija się z celem (nie licząc, że mają bardzo małe szanse na rozwój, z wszystkimi "monstrami" które biegają po planszy).

Jeśli tak bardzo chcesz z nami grać, posiedź chwilę, udzielaj się na forum, daj się lepiej poznać, i może w następnej sesji cię dołączymy.
PS: następna sesja za szybko nie przyjdzie, bo na razie nikt nie zamierza iść po koronę, a sam Tant ma tak zapchany harmonogram, że robi jeden ruch na miesiąc.

PS2: Tant, zrób nam prezent wigilijny i zrób choć jeden prosto opisany ruch :)
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Yuzuriha w Marzec 01, 2013, 10:33:27 am
Rozumiem,że już nie będziemy grać,bo nie wiem jak reszta,ale ja już nawet zapomniałam gdzie jestem heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Marzec 01, 2013, 01:02:27 pm
z tronu zstąpiła bestia, wkroczyła na niższe kręgi, wybiła wszystkich poszukiwaczy i żyła długo i szczęśliwie. da end.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 22, 2013, 05:59:25 pm
Na Steamie, Talisman: Digital Edition, czyli cyfrowa wersja Magii i Miecza, którą tu gramy (albo raczej graliśmy, bo GM nie ma dla nas już żadnego czasu) w końcu doczekał się trybu online multiplayer (dotąd można było grać tylko na jednym kompie).
Testował grę z komputerem i choć AI ma swoje momenty ynteligencji, to grało się ciekawie. Chętnie bym wypróbował z żywymi graczami, najlepiej rywalami z forum. Gra na razie kosztuje 13,99 euro (co przy aktualnym kursie 4,19 daje ok. 60 zł). Jako że to jest "wersja beta" (a dokładniej early access) to wciąż może wyskoczyć parę bugów.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Listopad 22, 2013, 07:42:43 pm
Ta, wiem o tym, nawet dostałem wersję Prologue. Wersję Digital mam na Wishliście, planuję kupić jak będzie -75% kiedyśtam. Można się umówić, że wezmę pakiet 4 egzemplarzy (tak zazwyczaj taniej wychodzi) i rozdam wybrańcom, a wy mi potem oddacie. No ale musimy na zniżkę poczekać.

Co do MiMa forumowego, to między innymi przez ten release Talismana trochę mi się grać odechciało. Z mojej strony to było więcej roboty niż wstępnie zakładałem, a ostatnio mam też nawał roboty. Powrót teraz byłby już trochę trudny, w szczególności, że nikomu się specjalnie nie śpieszyło do Korony. A jak teraz jeszcze niektórzy (np. Reaver) znają oficjalny Talisman mają taktyczną przewagę nad resztą hehe. Tak więc chyba mam kolejny porzucony projekt na koncie ;/ Jeżeli kiedyś do niego wrócimy, to już pewnie od zera, ale mówię, w obliczu faktycznej, profesjonalnej wersji Talismana, odrobinę mija się to z celem.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Listopad 22, 2013, 08:04:19 pm
A co powiesz na 25% które teraz zrzucili. Szczerze, trochę powiem, że jestem sam na tyle chętnym zagrać z kimś znajomym, że bym sam, teraz, za-sponsorował 3 gifty (132 zł, przy mojej pracy to pikuś, a dodatkowo Barbórka za rogiem) oczywiście jak zjawią się jeszcze 2 chętni (ciebie Tant nie muszę pytać).
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 08, 2014, 09:38:50 pm
Talisman: Magia i Miecz, Reaktywacja.

Co powiecie na próbę reaktywacji naszego planszowego PBFa? Pomysł trochę budował się we mnie, aż w końcu postanowiłem sprawdzić, czy jest szansa na kopnięcie tego truchła do życia.

Moja koncepcja wygląda następująco: większość rozgrywki będzie wyglądała podobnie jak wcześniejsza wersja, czyli GM (prawdopodobnie ja heh) będzie rzucał kostką, ciągnął karty i opisywać wszystko na forum, a gracze będą decydować gdzie iść, z kim walczyć i co kupić w sklepie. Oczywiście będą małe zmiany: zamiast wersji z 2 gen wprowadzę nowszą wersję 4 gen, gra jest technicznie taka sama, z wyjątkiem wprowadzenia żetonów losu, pozwalające rzucić kością jeszcze raz, opisy będą znacznie krótsze w stylu "znalazłeś miecz, który postanowiłeś wziąć ze sobą" itp., zasady będą bardziej bliższe oryginałowi, z jedną talią kart przygód, zamiast kilku talii żeby niektóre zdolności i zaklęcia nie dawały komuś nagłej przewagi. Pierwotnie myślę o użyciu bazowej gry z ekspansją Żniwiarza (wyprzedzę pytanie, tak, mam wszystkie ekspansję (dostępne w Polsce) i tak jestem szalony).
Oczywiście nie wszystko mam do 100% obmyślone, wciąż myślę nad prowadzeniem gry po staremu, gdzie ruch rozpiszę wszystkim naraz, wstrzymując postacie które mogą mieć wspólne miejsce docelowe, choć może to mieć problemy z kilkoma kartami, jak np. zaklęcie teleportacji.
Dalsze plany obmyślę jak tylko pojawi się jakaś chęć od użytkowników. Fajnie żeby było przynajmniej 4 chętnych, po czym pomyślimy co dalej, czy jest sens żebym zaczął skanować karty.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Tantalus w Sierpień 10, 2014, 11:49:15 am
Ja jakby co chętny, raz w życiu mógłbym być graczem heh.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DarkAura16 w Sierpień 10, 2014, 05:17:09 pm
Jeżeli nie byłoby problemu to bardzo chętnie spróbuje razem z Wami.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: Morchol w Sierpień 12, 2014, 03:13:04 pm
Ja w sumie też mogę. Proponuje z dodatków Królową Lodu i Panią Jeziora, żeby większe urozmaicenie kart było, bez dodawania plansz kolejnych ;)

Jak masz wszystkie dodatki to można by też pomyśleć nad alternatywnym zakończeniem, jednym z takich które przyspieszają rozgrywkę, żeby nam się to nie ciągnęło w nieskończoność.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 13, 2014, 07:14:18 am
Muszę najpierw zrobić skan wszystkich kart, a następnie je odpowiednio skalować, żeby do planszy pasowały, co trochę czasu mi weźmie, więc na razie tylko baza i Żniwiarz. Nad resztą pomyślimy później.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: MarvelliX w Sierpień 18, 2014, 08:38:49 pm
nie ma dzies wersji zeskanowanej juz? nie musi byc po polsku nawet, chyba wszyscy znaja engrisha ;x
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: The_Reaver w Sierpień 18, 2014, 10:02:12 pm
Nie jestem tak cierpliwy, żeby szukać skanów, a 4 edycja nie jest tak popularnie przeskanowana jak dwójka, nawet u anglików, no chyba że ktoś będzie chciał mi pomóc w poszukiwaniach.
Tytuł: Odp: MiM Online
Wiadomość wysłana przez: DrepagPL w Marzec 09, 2015, 03:50:12 pm
No, to jak? Jeżeli to dojdzie do skutku, to ja się zgłaszam.