Autor Wątek: BG Saga  (Przeczytany 15152 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 06, 2007, 11:21:18 pm »
no gdzie... póki co w wysokim zywoplocie... dostep do czarów z bg2 owszem, masz, ale kupic ich nigdzie nie kupisz, pozostaje tylko CLUAConsole:CreateItem('scrl75') :F
Kame Hame Ha

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 07, 2007, 10:04:24 am »
eee tam poprostu chciałem spella fireballa bo nie mam a w żywopłocie ni było ;/

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 07, 2007, 11:27:00 am »
wczoraj przeglądając tamta stronę z modami zaciekawiła mnie konwersia Icewind Gate II czyli przeniesienie zasad BG2 do 3 edycji DnD :f niestety nie mam Icewind Dale II aby to przetestowac :F ale mysle żę ciekawie by to wyglądało... jedyne co mnie zaniepokoiło, to 4 postacie w opisywanych sugerowanych drużynach ;/

Glenn, w IW2 były prestiżówki? nie wiem, bo nie grałem za długo, bo mnie ta gra jakoś nie wciągnęła ;/
Kame Hame Ha

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 07, 2007, 11:31:06 am »
Nie było prestiżówek w ID2, mnie również aż tak nie wciągnęła gierka z początku. Owszem, grało się przyjemnie aż do Battle Squares, gdzie znudzony kolejnymi walkami musiałem zrobić dłuższą przerwę z moją drużynką;]
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 07, 2007, 01:01:12 pm »
IW2 jest syfne strasznie liniowe i ma lipne itemy ;/ do tego wygląd golemów i innych stworów zsyfiono niesamowicie ;/ imo nie warto w to grac

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 08, 2007, 01:29:50 am »
ok, przeszedłem BGT drugi raz rezygnując z postaci Minsca (w ogóle z im nie gadałem), pozbywając się Jaheiry (zginęła bidulka). no i jak zacząłem BG2 no tak - pomimo faktu, ze NIGDY nie spotkałem Minsca, on tam był w tej wojej celi... za to cela Jaheiry była pusta. Imoen nie miła w lochu klasy maga :F zrobiłem z niej złodzieja/kapłana (troche zmieniłem statystyki w shadowkeeperze :F) w tym wypadku nie było głupiego bugu z niewczytaniem sie cutscenki z niezyjącym Khalidem. no nic na razie wywaliłem BGT i testuje kolejne mody. Genialnym modem do Tronu Bhaala jest mod Longer Road, który daje nam mozliwość przyłączenia do drużyny... Irenicusa. sprowadzamy naszego nemezis zzaswiatów i przyłączamy do drużyny. jest on genialnym magiem, wiec postac w ToBie obowiązkowa. planuje przetestować też mod Check The boddies. opis moda tutaj:
http://www.spellholdstudios.net/mods/ctb/
z opisu wydaje mi się bardz ciekawy. zdam relację gdy już się z nim dobrze zapoznam. planuję też test tego moda
http://www.spellholdstudios.net/mods/rot/
ale musi on poczekać, gdyż nie mam przy sobie Cieni Amn, tylko wersję BG z Tobem wydaną w ekstraklasyce. w domu mam na szczescie Cienie Amn i ToB oddzielnie wiec mod poczeka. ale zapowiada się obiecująco.

jak już zapoznam się z modem - zdam relację :)
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 22, 2008, 02:32:30 pm »
zapoznałeś się szmogu :PPPPPPPPPPPPPPPP?

Zainstalowałem sobie niedawno BG1 z zamiarem przejścia raz jeszcze całej sagi. BG1 + wszystkie mozliwe dodatki (NTOTSC, DSOTSC + jeszcze inne pierdoły) - bez Tutu bo z tym są niekompatybilne dodatki. Dopakowałem postać do dziewiątego (XPcapremover) poziomu jeszcze przed wejściem do Wrót baldura po raz pierwszy (i rozpoczęciem misji z dodatków), zabiłem Drozdra..
i uznałęm że nie chce mi się grać..
wyjąłem jeszcze Tormenta, Icewindy wszystkie, FAtaLLOUTY
ech, wypaliłem się.. kiedyś może i robili lepsze gry, ale kkiedyś też było się innym człowiekiem

a teraz, żona, dzieci, pies, dom ;P praca ;f
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2008, 02:44:03 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #67 dnia: Października 11, 2008, 09:35:16 pm »
Cytuj
ech, wypaliłem się.. kiedyś może i robili lepsze gry, ale kkiedyś też było się innym człowiekiem

a teraz, żona, dzieci, pies, dom ;P praca ;f

A myślałem, że to tylko ja się starzeję...
]


Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #68 dnia: Kwietnia 06, 2011, 12:20:30 am »
nie wiem, czy ktoś jeszcze oprócz mnie i kilku moich pomylonych kolegów grywa w BG, ale jeśli jakimś cudem koś chciałby przypomniec sobie grę, albo tym bardziej jakieś dziecko chciałoby sięgnąć po grę, która wyszła, nim rodzice mieli go/ją w planach to proszę:

http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm

obszerna instrukcja krok po kroku, mod, po modzie jak zmontować najbardziej epicki zestaw Baldurs Gate jaki się tylko da. niestety część linków nie działa i trzeba wchodzić na fora poświęcone starym cRPG by dostać je od ludzi którzy je posiadają, ale jest to wykonalne. ja jakiś czas temu skompletowałem całą listę i mimo, iż znam grę niemalże na pamięć to znów jak głupi zagłębiłem się w sadze o potomku Boga Mordu. Potem się gnałem po Dragon Age i... wywaliłem z dysku tak samo szybko jak sięgnąłem wracając do BG. Nie żeby była złą grą, ale na coś, co nazwali następcą Baldura to to nie wyglądało.

enyłej - indzoj
Kame Hame Ha

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 06, 2011, 07:36:15 am »
Grałem kiedyś w BG. Ale nigdy w 2. Jak tylko dostanę kompa i wreszcie przejdę FF IX, to trzeba się za klasykę zabrać.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 04, 2012, 12:20:45 am »
Powstaną reedycje w "HD" obu części Baldura, PC, iOS. Jak się uda, będzie BG3. Mnie zastanawia tylko, czy to ma sens. Czy nowi gracze łykną te klasyki, które przyznajmy - będą zbyt złożone dla wielbicieli Mass Effecta i Dragon Age'a.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 04, 2012, 12:23:17 am »
zabłądzą już w candelkeep/podziemiach irenicusa. bez instrukcji za rączkęnie dadzą sobie rady. ach ta liniowość. nawet w starszych jRPG takiej liniowości nie było. ale tam dla mnie może być, ja z miła chęcią pogram w baldura w hd na 30 calowym tv bez pikselozy. a co do BG3 - to to w sumie nie tyle bg3 będzie co po prostu kolejny baldur, bo każdy wie żę saga dziecka bhaala jużdawno zamknięta.
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 04, 2012, 12:43:09 am »
Miałem trzy podejścia do Baldur's Gate i niestety, zupełnie mnie ta gra nie wciągnęła. Dobrze napisane postacie, fajne dialogi, ale sam świat Forgotten Realms to chujnia, która mnie automatycznie zraża. No i poziom trudności mnie zniechęcił. Tu nawet nie chodzi o to, że gra jest trudna, po prostu na samym początku trafić można (i zazwyczaj trafia się) na randomowe walki, w których nie masz zupełnie żadnych szans i musisz albo od razu uciekać i liczyć, że nikogo z teamu ci nie zabiją, albo masz Game Over. Jestem pewien, że potem gra odzyskuje równowagę, a jeszcze później jest banalnie łatwa, ale nie uważam, że należy budować poziom trudności na ciągłych Game Over'ach.

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 05, 2012, 07:52:20 pm »
Miałem trzy podejścia do Baldur's Gate i niestety, zupełnie mnie ta gra nie wciągnęła. Dobrze napisane postacie, fajne dialogi, ale sam świat Forgotten Realms to chujnia, która mnie automatycznie zraża. No i poziom trudności mnie zniechęcił. Tu nawet nie chodzi o to, że gra jest trudna, po prostu na samym początku trafić można (i zazwyczaj trafia się) na randomowe walki, w których nie masz zupełnie żadnych szans i musisz albo od razu uciekać i liczyć, że nikogo z teamu ci nie zabiją, albo masz Game Over. Jestem pewien, że potem gra odzyskuje równowagę, a jeszcze później jest banalnie łatwa, ale nie uważam, że należy budować poziom trudności na ciągłych Game Over'ach.

Gra nie jest trudna ;] kwestia grindu jest obecna, wykorzystywanie błędów systemu również, po 5 przelotach przez bg, znałem je na pamięć a i tak mnie bawiło (coś jak falout), nigdy nie ratowałem się ucieczką przed potyczką, tylko rozgryzałem na 10 game overach jak ją pojechać, co dawało mi sporą frajdę (jak w pierwszym DA). Baldurów więcej nie będzie a tekst o tym że się pogubią nowi gracze i nie łykną... kto ma łyknąć to to zrobi, zniechęcą się tylko niedzielni gracze dla których synonimem rpg jest zelda.

Dziękuję :)
]


Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: BG Saga
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 08, 2012, 12:08:14 pm »
Zagrałbym w serię BG w HD. Ale jednak bardziej mi ślina cieknie na myśl o Planescape:Torment. Duża rozdziałka i brak pikseli, do tego wspaniała fabuła i otoczka dźwiękowa napewno zmusiłyby mnie do zakupu husteczek do ocierania śliny i nie tylko.