Autor Wątek: Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?  (Przeczytany 13129 razy)

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 08, 2004, 07:46:38 pm »
Cytuj
...jak czytam wasze posty to az zaluje ze nie ukonczylem poprzednich finali...chyba najwyzszy czas nadrobic straty :D

Chyba o to chodziło. Dalej dalej, czekają na Ciebie wspałanie swiaty. Co bo Finala 1 i 2 to ciężko sie zgodzić ze tylko grafą się różnią. Prostota rozmów miedzy postaciam razi po oczach przecież.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 09, 2004, 02:17:23 am »
powiem ci tak Alakair...teraz zaczalem grac w FF 5 po polsku (jak ktos uwaza ze lepiej grac w anglika to piszcie teraz) i widze ze dialogi nie sa zbyt bogate...licze na to ze fabula bedzie interesujaca...gra zapowieda sie ciekawie (joby:)...cos al\'a FFT)...dziekuje panowie ze swoimi wypowiedziami skloniliscie mnie (nieswiadaomie) do rozpoczecia przygody ze starymi finalami                            

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 09, 2004, 12:08:14 pm »
Ard: Polskie tłumaczenia zawsze dziwnie brzmią. Np w `Władcy` masz krzyk Gimiliego : `Cut their heads!` po polsku `Zetnijcie im głowy!` więc się tak jakoś inaczej to odbiera. Po polsku jest biedniej. Wersje PL są dla ludzi nie znających ang. Polecam wiec angielską wersje jesli znasz dobrze język of coz. Co do dialogów to nie są zbyt odkrywcze ale już o tym wspominałem ale gra jest warta uwagi. System jobów jest b.ciekawy mi mi się podoba.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 09, 2004, 02:21:12 pm »
jestem dopiero w Swiatyni Wiatru (niedaleko) wiec nie bedzie mi szkoda zaczynac gre od nowa...dzieki Alakair...z jezykiem nie ma raczej problemu...wiecej sie go nauczylem z gier niz w szkole :D , wiec chyba sobie poradze...jeszcze raz thx :P                            

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 09, 2004, 02:31:54 pm »
Nie jestem pewien ale chyba savy działają z PL do Ang i vice wersa. Ja przeszedłem Ang a potem PL (PL to był tylko pretekst zeby zabrać się znowu za Finala 5). Powodzenia w grze zycze.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 14, 2004, 10:15:11 pm »
ja chcialem jeszcze wrocic do tematu grafiki.
Moje zdanie jest takie, iż gra nie musi mieć grafiki z kosmosu, ale dobry RPG (nie twierdze i nie chce, że FF6 i w dół są słabe bo w nie nie grałem, ale na pewno nie z powodu grafy, jakoś tak nie miałem ochoty, ale jeśli powinienem odstawić CC ktorego już kiedyś przeszłem to mówcie!) powinien mieć bardziej klimatyczną niż fantastyczną i grafę i muzę.
Muszę przyznać, że bardziej cenie sobie fabułę niż grafę, ale nie grałbym (chyba) w RPGa z dobrą (nie świetną) fabułą a grafą taką, że co jest na ekranie to bym musiał zgadywać.                            

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 28, 2004, 06:42:01 pm »
FF VI uważam za jedną z najlepszych częsci sagi Final Fantasy i , pomimo tego, że jest słaba graficznie, stoi umnie wyżej niż część ósma. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - nim starszy final tym trudniej było go przejść. Każde dziecko przejdzie FFVIII. Szóstka stawia przed graczempewne wyzwanie (choć największym wyzwaniem jest granie w FF I i nie wyłączenie \"muzyki\" z gry ^_^).                            

Offline Gracz

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 28, 2004, 06:49:56 pm »
Możesz mi napisać trudności z FFVI bo ja takowych nie widze?                            

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 28, 2004, 06:57:56 pm »
hmm...  Nie mówiłem tu o samym poziomie trudności. Może znalezienie wszystkich Lore\'sów dla Strago albo pożarcie wszystkich potworów przez Gau\'a. Mówię tu bardziej o tym, że jej pewna nieliniowość fabuły i duża ilość bonusów daje możliwość sprawdzenia się... Jakby to ująć ?... Jeśli ktoś grał, to Star Ocean 2 można uznać za grę analogiczną do FF VI.                            

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 01, 2004, 03:31:01 pm »
Dla mnie najważniejsza jest fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła. Fakt, lepiej się gra w produkcje okraszone lepszą grafiką i muzuką, ale wszystko to składa się na dodatek, tło dla fabuły.........To głównie dlatego lubie przechodzić te stare dobre RPGi po kilka razy                            
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kare

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 06, 2004, 09:05:36 pm »
Jak dla mnie najleprze są finalki V i VI. Co prawda VII i VIII też są nie złe ale to już nie to samo... widział ktoś żeby przechodzić gre rok bo nie można było włączyć mapy :P?? a pozatym to nie prawda że starsze finalki to nie powinno się grać wiele razy... Teraz przechodze 3 raz VI i zza koażdym razem odkrywam coś nowego

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 07, 2004, 11:05:40 am »
Masz rację Kare ja VI przeszłam około trzech razy i jeszcze istnieją rzeczy, których nie odkryłam. Ale jak dla mnie mają te starsze gry też nie gorszy klimat od Ff7 i 8. W końcu zaczynałam od tych nowszych.  

Offline Grisznak

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
    • http://
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 11, 2004, 08:18:42 pm »
Nie jest tajemnica, że tworzac FF VII Square wykorzystało cała mase pomysłow z FF VI. Do tej pory Szostka pozostaje moja ulubiona czescia sagi, na rowni z Osemka.
WT*: nie ma polskich liter ?

są, należy nacisnąć lewy "Alt" na klawiaturze komputera :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2004, 08:28:17 pm wysłana przez ARD »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #53 dnia: Września 20, 2005, 03:15:31 pm »
Narazie z Finali 1-6 przeszedłem V i VI. Najbardziej przypadła mi do gustu VI,  najlepsza fabuła ze wszystkich "starych" Finali, dużo postaci. W części V podobał mi się system jobów. W IV niegrałem jeszcze, I i II zaczynam przechodzić.  

MarvelliX

  • Gość
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #54 dnia: Września 21, 2005, 01:51:32 am »
IV ma zwykły system to znaczy ze postac ma stała klase i zdobywa czary wraz z lewelami lub od kogoś/czegoś (np. summony czeba znaleść/pokonać :P) fabuła jak zawsze znakomita a bos masakratorski i na pół ekranu jak przystało na starsze FFy XD
prawie przeszedłem bo zaczołem walke z bosem Zeromusem ale byłem chyba na niego zasłaby i nie dawałem mu rady a że miałem juz troche dość grania to przestałem.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2005, 01:52:10 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Finale wcześniejsze niż FF7 co wy na to?
« Odpowiedź #55 dnia: Października 04, 2005, 09:52:30 pm »
Właśnie wróciłem z grania w FF IV, powiem tylko tyle, gra zapowiada się przezarąbiście...przypisane klasy mi akurat się podobają, fabułę dopiero poznaje, ogółem git :D