Autor Wątek: Star Ocean Help  (Przeczytany 4168 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« dnia: Marca 27, 2004, 01:08:50 am »
najlepiej to przydalaby sie solucja do tych wszystkich skilli...wiem co i jak, tylko nie wiem za bardzo jakie zdolnosci warto sie uczyc...jesli mozecie to opiszcie co nie co...
czy po zakonczeniu gry korzysta sie ze starego save'a czy zaczyna sie gre od nowa??
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2005, 09:24:18 pm wysłana przez MarvelliX »

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 27, 2004, 03:08:16 pm »
a ja ci powiem, żę najbardziej przydaje się smithing. czasami można jakąś super broń stwoorzyć...... np. przerobiłem sobie longsword na longsword z i mi starczył wo końca gry prawie..... warto też opanować art (nie wiem czy tak to się nazywało, ale chodzi o malowanie) - jak ci się uda coś namalować to sprzedajesz z dużym zyskiem, ....... jeszcze taki skill.... co pozwala identyfikować różne rzeczy.... szalenie przydatny..... i najważniejsze - oracle - bez tego nie dostaniesz się po skończeniu (jak skończysz gre to przy twoim starym savie jest gwiazdka) gry do "oracle room" i nie odkryjesz ukrytego poziomu
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 28, 2004, 11:24:07 am »
a powiedz mi jeszcze Bialy Magu jak rozdysponowales swoje umiejetnosci??...czy wszystkich uczyles tego samego, czy jedna postac byla np. dobra w identyfikowaniu itemow, druga w smithingu, trzecia w czyms tam...i napisze jeszcze czy gra sie od nowa na starym save czy zaczyna sie gre od nowa....

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2004, 01:52:25 pm »
to by było absurdane, gdybym wszystkich tego samego uczył. Każdemu na początku pakowałem na maksa jedną, albo dwie umiejętności, a jak już były podpakowane, to leciałem następne. A na starym savie to się chyba od nowa nie gra..... bo jak pokonasz ostatniego bossa to masz gwiazdkę przy savie. A jak save włączysz to możesz użyć "oracle" i jesteś w pokoju, z którego możesz się dostać do ukrytego poziomu (około 35 pięter w dół :D) No a jak już przejdziesz ukryty poziom, to i tak na starym savie mie możesz grać od nowa. A.... jeszcze jedno. W tym ukrytym poziomie NIE ma punktów zapisu  
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2004, 07:19:11 pm »
Nigdy nie aktywuj umiejętności Flip bo będzie ciężko w walkach(szczególnie z ostatnim bossem w randze A w Coloseum-natychmiastowy Petrify w 99.9%). Najważniejszy jest Art i Authoring(Smithing prawie nigdy się nie udaje nawet na Lv.10).
Najlepiej uczyć postać skilli do których mają Talent.
Dzięki Art(musisz mieć talent Design Sense) możesz zduplikowac prawie każdy przedmiot i sprzedać go(strasznie dużo kasy zdobedziesz dzięki temu i zaoszczędzisz sporo czasu). Authoring pozwala pisać ci książki i uczyć Skilli inne postacie(musisz mieć talent Writing Sense).
Dbaj o to aby postacie miały talent Originality(dzięki temu np. Cius[jeśli go zrekrutujesz] i nie tylko on stworzy swoją najlepsza broń) . Dash wystarczy ci na Lv.1 bo wyższe tylko Agility ci zwiększą. Czasami pewnie będą cię nudzić ciągłe walki więc wyucz postać z talentem Sixth Sense skilla Scouting(zmniejsza on Encounter Rate). Ucz sie także u każdej postaci skilla zwiazanego z ich sztuka walki(np. Ratix ma cośtam Eldarl Style) żeby się wyuczyć nowych ataków.

Jakbyś chciał coś więcej wiedzieć to pisz do mnie na GG.

Aha co do wypowiedzi W_w to nie ma tam New Game+
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline carallek

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 06, 2005, 09:14:35 pm »
Witam wszystkich Squarezonerów i prosze o pomoc. Utknąłem w miejscu najmniej niespodziewanym i nie wiem jak mam pchnąć scenariusz do przodu. Potrzebuje dokładny opis ale nie wiem skąd. Może Wy coś poradzicie?? Sprawdzałem nawet stronke www.gamefaqs.com i nic sie niedowiedziałem. Pozdrawiam

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Star Ocean Help
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 13, 2005, 10:23:59 pm »
czy mógłby liczyć na pomoc w Star Ocean 1??? zaciąłem się już na początku gry na statku kosmicznym. wszystkich zagadałem po 100razy, wszystko oklikałem ;) a fabuła ani ruszy

Offline Calipso17

  • Soldier
  • Wiadomości: 36
  • Komiksiara he he
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 09, 2007, 08:26:44 am »
Nie ma problemu, jeśli chodzi Ci o pierwsze wejście na statek to pogadaj z ZUPEŁNIE wszystkimi, odwiedz wszystkie lvl wejdź do pokoju gdzie przeniesie Cię na chwilę na ziemie, żebyś mógł odetchnąć itd. np. ruszy.
Ja za to mam inny probnlem a mianowicie gram sobie beztrosko itd. i poszłam na tą 1 góre gdzie jest taka "WYŚMIENITA WODA" co leczy, no i mam taki problem... Gra nagle stoi nic się nie da zrobić a chwile wcześniej (2 min.) zapisałam, wczytuje... a tu kicha, ile bym nie kombinowała po kilku krokach nie ważne w którą strone kicha! nie ruszy i tak proces w kółko się toczy... Pomóżcie bo mnie pieron trafi zaraz -_- Thx

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 04, 2011, 07:32:45 pm »
Widzę że tu nikt nie zaglądał a ja mam mianowicie pewien problem gram w SO 2 Claudem no i jestem na 2 cd jestem tuż po pokonaniu 3 typa z tych przekokszonych kolesi w lacour tower czy jak to się zwie, no i mój problem dotyczy tej przezroczystej czerwonej ściany wokół środka nede czy to kiedykolwiek zniknie i będe mógł spokojnie polecieć dalej czy to tak zostanie do końca gry xD

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 04, 2011, 07:57:04 pm »
ja se żadnych ścian nie przypominam, ale w sumie niewiele z gry pamiętam ;f

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 04, 2011, 08:03:19 pm »
był taki jasno czerwony klosz na nede i nie dało się przelecieć przez niego  :F

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2011, 08:05:06 pm wysłana przez Pusiek »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 04, 2011, 08:27:25 pm »
Nede to płaska planeta, która odseparowała się od reszty kosmosu. Nikt jej nie opuści i nikt do nie nie wejdzie. Czyli czerwona bariera na obrzeżach mapy niestety zostanie do końca świata.
I'm in Space!

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 04, 2011, 10:21:49 pm »
No kurcze a już myślałem że se zwiedzę te ładną kwiecistą polankę poza barierą no cóż szkoda. Ale thx  xD

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 29, 2011, 04:54:36 pm »
Pytanie dotyczy SO na SNES. Czy da się gdzieś znaleźć bronie +1/+2? Miałem Long Sword +1 i zrobiłem dla Ratixa Moon Falux. Chciałbym też, aby Cius i Iria posiadali takie bronie. Jestem na kontynencie Sylvant.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 01, 2011, 04:01:04 pm »
Kilka sztuk można było znaleźć bądź zakupić, ale najlepiej zrobić je samemu. http://squarezone.pl/star-ocean,przekuwanie-broni,articles.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2011, 04:04:03 pm wysłana przez aysnel »

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 15, 2012, 09:32:06 pm »
a ja mam małe skromne pytanko odnośnie Till The End of Time.

Czy jak po skończeniu gry zaczynamy grę na tym samym poziomie trudności, to czy zdobyty poziom doświadczenia się resetuje czy przechodzi? Nigdzie nie widziałem rozpiski tego nietypowego New Game+. Pytam się dla pewności, bo raczej wydaje mi się, że jedynie Battle Trophies przechodzą na nowo rozpoczynaną grę o ile się na to zgodzimy.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Star Ocean Help
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2013, 03:38:03 pm »
Mam pytanko odnośnie SO3 gram na poziomie space ( normal ) i jestem na planecie styx ( czy coś w ten deseń ) no i lv mojej ekipy waha się pomiędzy 25 a 30 lv no i problem polega na tym że nie mam jak pod exspić ekipy bo zwyczajni przeciwnicy zdejmują mnie 2 - 3ema czarami. No i pytanie czy są tu gdzieś jakieś słabsze potwory ( ewentualnie możliwość powrotu na  elicor ( czy jakoś tak to ie zwie) ) czy po prostu muszę zacząć grę od nowa ?