Autor Wątek: Modelarstwo  (Przeczytany 4786 razy)

Offline G-1

 • "cudowny" użytkownik
 • General
 • ******
 • Wiadomości: 542
  • Zobacz profil
Odp: Modelarstwo
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:48:03 pm »
Jakiś czas temu ukazał się model z Armored Core, który wyżej pokazywałem. Autor przygotował plany do pobrania zupełnie za darmo. Tu znajdziecie linki

http://farnoise.blog59.fc2.com/blog-entry-316.html
http://paperkraft.blogspot.com/2010/10/armored-core-papercraft.html

Model można ustawiać w dowolnych pozycjach ! Nigdzie w internecie nie spotkałem się z tak dokładnie zrobionym modelem pod tym względem. Przeznaczony jest dor drukowania na kolorowym papierze, lub do pomalowania ew., jak ja planuję. ;]

@Tant - Czy będziesz się zabierał za coś takiego wgl ? Bo jeśli tak to mam małą prośbę, na 5 stronie pdf'a jest mała legenda jednak oczywiście w japońskim. Zzastanawiam się czy mógłbyś w wolnym czasie zamieścić jej tłumaczenie dla dobra wszystkich modelarzy, którzy podejmą się tej budowy hehe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 06:03:06 pm wysłana przez G-5864 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

 • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
 • SuperMod
 • **********
 • Wiadomości: 2723
  • Zobacz profil
Odp: Modelarstwo
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2014, 02:45:30 am »
http://i.imgur.com/URZZGkZ.jpg

Zdjęcie trochę stare, bo sprzed ponad pięciu miesięcy. Nie chciało też mi się wtedy za bardzo pozować ich wtedy do zdjęcia. Może w przyszłości jakąś lepszą sesję zdjęciową im zrobię.

Od lewej:
RX-93 Nu Gundam - drugi model, który składałem, zajął mi 8 i pół godziny. Trochę ciężki w pozowaniu. Zakłócisz jego balans i zaraz się przewraca. Ułożenie Fin Funneli (to na plecach) w odpowiedni sposób zajęło mi bitą godzinę. Pozowanie ramion też trochę denerwujące jest, bo lubią się wysuwać z bolców, przez co pancerz naramienny lubi latać.

MS-18E Kämpfer - pierwszy model, który składałem, jeszcze bez odpowiednich narzędzi (cążków bocznych i papieru ściernego), więc musiałem posłużyć się nożyczkami do paznokci i pilnikiem. Nie była to dobra decyzja, ale mimo wszystko model wyszedł całkiem dobrze. Podobnie jak Nu, zajął mi 8 godzin. Chyba najwytrzymalszy z modeli. Kończyny są wystarczająco oporne, aby się przyjemnie pozowało i nic nie luzowało się. Jedynie Giant Bazooki na plecach są luźne i lubią odpadać przy pozowaniu.

MS-07B-3 Gouf Custom - ostatni model który składałem. Miał najmniej części i zajął mi ok. 4 godziny. Model przyjemny (spód głowy ma wichajster do poruszania okiem), aczkolwiek bardzo luźny i trochę ograniczoną artykulację ma. Gatling Shield trochę ciężko się odczepia, ponieważ trzeba najpierw odczepić dłoń, która trzyma ją od spodu. Brak naklejek (poza okiem) też trochę lipny jest.

Obecnie czekam na kolejne zamówienie:
http://www.hlj.com/product/BAN983647/Gun (mój pierwszy Master Grade) razem z zestawem naklejek wodnych
http://www.hlj.com/product/BAN985146/Gun
http://www.hlj.com/product/BAN925650/Gun
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?