Autor Wątek: Xenosaga Episode II  (Przeczytany 18236 razy)

emiel_

  • Gość
Xenosaga Episode II
« dnia: Kwietnia 18, 2008, 05:52:29 pm »
Jezeli mieliscie przyjemnosc grac w druga czesc sagi Namco  - tutaj mozecie podzielic sie wrazeniami. Sama gra jest dosyc specyficzna - albo ja pokochasz, albo znienawidzisz...piszcie o waszych doswiadczeniach i przezyciach, o ulubionych bohaterach (jak mozna nie polubic malutkiej MOMO:>)
Czekam na Wasze opinie.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2008, 06:35:51 pm »
Zwłaszcza, że do części II dodany jest płyta z przerywnikami filmowymi z części I. Zostały nawet zgrabnie zmontowane w jeden film anime. Tylko ta przestarzała grafika...  W każdym razie film trwa 4 godziny więc raczej do części II możemy zasiąść spokojni o zrozumiałość fabuły. Druga rzecz, że podczas walk naprawdę trzeba myśleć. Masowe levelowanie nic tu nie da a przeciwnika można jedynie pokonać znajdując jego słaby punkt. Więc atak z pieśnią na ustach odpada a w przypadku bossów jest samobójstwo. Gra w ogóle jest dosyć złożona i ciężko tu opisywać poszczególne elementy. Jest to jednak gra bardzo kontrowersyjna, maksymalnie nastawiona na fabułę. Właściwie blisko jej tak naprawdę do interaktywnego filmu a to z powodu długich i interesujących przerywników filmowych. Mnie taki styl się podoba, ale większość masherów będzie niezadowolona. Gra jest dosyć krótka jak na standardy JRPG, ale to dlatego, że wyrzucono takie niepotrzebne rzeczy m.in jak sklepy z inventory czy bezsensowne zbyt długie poruszanie się po mapie świata. Dodatkowe akcesoria czy umiejętności trzeba wykupić sobie za pomocą tzw. Class Point czy Skill point. A lista tych umiejętności jest naprawdę spora co pozwala na dość dużą specjalizacje bohaterów. Walczyć możemy też czasem także za pomocą mechów tzw. E.S. Lubiący sekrety też jednak znajdą coś dla siebie. Jest ponad 30 misji pobocznych które wydłużają znacznie czas gry. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom dobrej fabuły. Jeśli jednak interesuje cię tylko bezproduktywne nabijanie leveli oraz paradowanie w nowej zbroju i nic poza tym omijaj tę grę z daleka.

emiel_

  • Gość
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2008, 05:33:33 pm »
Za film duzy plus dla Namco-nie kazdy mial okazje grac w jedynke,a fabula jest scisle powiazana z czescia pierwsza.Co do levelowania masz racje Patryku - nie ma ono sensu jezeli nie pomyslisz jak odpowiednio wydac SP (pamietam jak kiedys sie zacialem, bo jednego bossa nie dalo sie pokonac bez jakiejs tam umiejetnosci, ktorej akurat nie mialem)Slabe punkty przeciwnikow-kolejny plus-jak juz znajdziesz to walisz jak w maselko;> Co do tego,iz gra jest nastawiona maksymalnie na fabule-czy to zle?Od poczatkow mojej fascynacji jRPGami fabula grala pierwsze skrzypce-bardzo mi sie spodobalo w XS podejscie autorow gry.Grajac ma sie wrazenie,iz uczestniczy sie w jakims spektaklu,a bohaterowie jeszcze bardziej integruja sie z graczem.Bardzo mi sie to spodobalo.Niestety,faktem jest, ze przez to gra staje sie niebezpiecznie krotka-czas spedzony przy niej bardzo szybko uplywa.Levelowanie zas, pozostawiam grom finalopodobnym.Czasami czlowiek musi od tego odetchnac.Co do oczekiwan, niestety, po czesci pierwszej, nie spelnila ona ich w pelni.No,powiedzmy,tak w 70%. Pamietam czas, kiedy kupowalem ta gre-spocone dlonie i gnanie do domu by jak najszybciej wlozyc plytke jeszcze do poczciwej czarnuli wtedy...

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 20, 2008, 09:19:25 pm »
Pożycz mi część pierwszą to porównam. :) Wcale nie uważam, że całkowite nastawienie na fabułę jest złe. Wręcz przeciwnie. Nie trzeba tracić czasu na głupoty tylko można bez stresu oddać się pasjonującej historii. Jak na razie nie miałem większych problemów z bossami.

emiel_

  • Gość
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 02, 2008, 08:26:51 pm »
Pożycz mi część pierwszą to porównam. :) Wcale nie uważam, że całkowite nastawienie na fabułę jest złe. Wręcz przeciwnie. Nie trzeba tracić czasu na głupoty tylko można bez stresu oddać się pasjonującej historii.
Ja rowniez tak nie uwazam.Tylko,ze przez to gra staje sie niebezpiecznie krotka-nawet nie zauwazysz kiedy pojawi sie ostatni boss...Bajdelej do pierwszej XS - jezeli masz konsole przerobiona to pozycze:> Bo gra u nas nie wyszla (tak mi sie wydaje) ja mam wersje NTSC

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 02, 2008, 09:06:14 pm »
Masz pirata  czy oryginał? Ale jak to jest NTSC to nic z tego nie będzie bo trzeba mieć telewizor 6o Hz którego (jeszcze) nie posiadam.

emiel_

  • Gość
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 03, 2008, 02:33:03 pm »
Masz pirata  czy oryginał?
Za kogo Ty mnie masz Patryku...

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 03, 2008, 06:15:46 pm »
To dlaczego pytasz czy mam konsolę przerobioną czy nie? Do grania w gry NTSC nie trzeba przerabiać konsoli, wystarczy dobry kabel RGB i telewizor posiadający tryb 60 Hz.

emiel_

  • Gość
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 04, 2008, 03:04:21 pm »
Chodzilo mi o przerobienie w innym aspekcie.Mianowicie o to,ze dzieki niemu bedziesz mogl grac w gry NTSC.Bo chyba normalnie to sie nie da.Poza tym to mogli zrobic jakas reedycje na Europe skoro XSII wydali normalnie.Chociaz z drugiej strony...cos mi sie wydaje ze ta seria nie ma zbyt wielkiej rzeszy fanow w EU.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2008, 09:27:21 pm »
Jak już pisałem normalnie też się da jak się ma dobry kabel RGB... Zresztą ogólnie jRPGi no może poza serią Final Fantasy nie mają zbyt wielu miłośników w Europie. A cóz tu mówić o Xenosadze która jest raczej produktem niszowym tylko dla fanów. Trzeba po prostu rozumieć ten typ rozrywki a Europa wychowana na BG, Wow, Icewind, Diablo czy innych h... mujach dzikich wężach, nie jest w stanie objąć umysłem genialności Xenosagii ;). A o Polsce to nawet nie warto wspominać, ale to już rozmowa na inny temat...

emiel_

  • Gość
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2008, 03:34:20 pm »
a Europa wychowana na BG, Wow, Icewind, Diablo czy innych h...
Tru... ale radze uwazac, pare osob z tego forum wychlostaloby Cie za te slowa;>
Co do XS nie rozumiem jednego,dlaczego ludzie tak jecza i stekaja na ten tytul czesto pobieznie go tylko znajac.Co prawda sam bylem niezadowolony po zakupie,ale to tylko dlatego,iz gra nie sprostala moim,dosyc wysokim oczekiwaniom.Jeczec to ja moge na wiekszosc FFow,ktore to dopiero sa straszna h... w kwestii fabularnej.A to przeciez o fabule w jRPGach chodzi (o czym juz sie powoli zapomina;/) Gra wedlug mnie jest  dobra i spokojnie w recenzji (o ile sie wezme za ten tytul) dalbym jej 8+

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 05, 2008, 04:45:30 pm »
Niech przyjdą jak mają jaja. :) I'm waiting. :) Ostatnio seria Final Fantasy rzeczywiście zmienia się w "Faded Fantasy" he he. Sądząc po filmie część pierwsza musiała być zajebista. Ale jest jeszcze trzecia część która też trzyma w miarę poziom. Zresztą w Xenosadze jest też dużo odniesień do gier (choćby nawet do SO  :)). filmów a zwłaszcza książek np. "Fundacja" Asimova czy "Żołnierze Kosmosu" Henleina. Z drugiej strony gra zawiera wiele symboli raczej niezrozumiałych dla przeciętnego gracza. Nie twierdzę, że zwykli gracze to idioci, ale żeby dobrze zrozumieć przekaz Xenosagii trzeba mieć dość dużo odpowiedniej wiedzy, której niestety nasza edukacja nie zapewnia. Więc ostatecznie nie dziwię się dlaczego takie gry jak Xenosaga czy SO są odrzucane, ponieważ dużo osób nie rozumie przekazywanych tu treści. Sam grając pierwszy raz nawet w SO3 musiałem spędzić trochę czasu nad różnymi słownikami i encyklopedią by jakoś to szło... (No ale przynajmniej dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy.) A właśnie, wykonujesz te zadania z GS...?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 05, 2008, 06:12:36 pm »
W serie Xenosagę nigdy nie gralem i juz pewnie nigdy nei zagram ale z takim malym offtopem tu wpadam...

Cytuj
Jak już pisałem normalnie też się da jak się ma dobry kabel RGB...
Nie zagrasz na PS2 PAL w gre z regionu NTSC jesli konsola nie jest przerobiona a kabel RGB sprawia ze w starch telewizorach ktore nie obsluguja trybu 60hz pojawi sie kolor bo bez kabla by nie bylo.
Jednak na nic ci sie zda kabel jak nie bedziesz mial przerobionej konsoli bo konsola poprostu nie bedzie czytac plyty i zaden kabel tu nic nie da.
Playstation 3 juz ma sciagniete regionu i nie wazne czy masz gre ze stanow czy japonii czy ojropy to i tak pojdzie. Ale PS2 jeszcze mialo regiony i chocby tysiac atletow zjadlo tysiac kotletow i wyjebalo tysiac kosmitow to i tak nie rusza plyty NTSC na nie przerobionej PALowskiej konsoli (chyba ze ktos uzywa SWAP Magic)


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 05, 2008, 07:02:24 pm »
No, ale montowanie blokadek czy slimklap oraz używanie Swap Magic ciężko nazwać "przerabianiem" PS2.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 05, 2008, 07:18:54 pm »
No, ale montowanie blokadek czy slimklap oraz używanie Swap Magic ciężko nazwać "przerabianiem" PS2.
Nie jest to przerabianie ale modyfikacja konsoli tak jak modyfikujesz konsole czipem... i to i to sluzy do piracenia lub uruchamiania oryginalnych gier z innych regionow. Okey koniec offtopa ;] Kontynuujcie rozmowe o Xenosadze ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 05, 2008, 07:26:18 pm »


Cytuj
Jak już pisałem normalnie też się da jak się ma dobry kabel RGB...

Playstation 3 juz ma sciagniete regionu i nie wazne czy masz gre ze stanow czy japonii czy ojropy to i tak pojdzie.
By było dokładniej, gry z PS3 nie mają blokady, z PS2 mają i NTSC nie pójdzie na PALowksiej konsoli, żeby sobie nie pomyślł inaczej ;p

Ale PS2 jeszcze mialo regiony i chocby tysiac atletow zjadlo tysiac kotletow i wyjebalo tysiac kosmitow
ahahahhahahahah xD podziel się tym co bierzesz ;]

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 05, 2008, 09:09:22 pm »
Przydałoby się nam jeszcze kilka osób grających w tą serię. We dwóch nie jest źle, ale im więcej osób tym ciekawiej. Pewnie są tacy tylko się nie ujawniają. A może piszemy nieciekawie i mało kto chce się do naszych odpowiedzi odnosić? :)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2008, 09:12:38 pm wysłana przez aysnel »

Offline Kare

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 07, 2008, 01:34:01 pm »
Powiem jedno, Xenosaga jest jedną z moich ulubionych seri. Troszke lepiej się walczyło w XSI ale XSII też ma ciekawe rozwiązania techniczne. Gabuła bardzo mi się i wole jak więcej się dzieje niż się lata i wyżyna.   

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 07, 2008, 05:10:46 pm »
Szkoda tylko, że trzecia część nie ukazała się w Europie. A do tego jeszcze mój Swap Magic poszedł się kochać właśnie akurat wtedy kiedy miałem ją już mieć. Ech, kiedy myślę, że już osiągnąłem dno okazuje się, że jest jeszcze jakieś 5 m mułu.

Offline Kare

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Xenosaga Episode II
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 09, 2008, 08:41:02 am »
akurat w 3 cześc nie chce grać jeśli nie będzie to wersja bez angielskiego dabingu. Już w części drugiej dostawałam palpitacji serca przy głosach niektórych postaci a trzecią część sagi wole na spokojnie sobie przejść