Autor Wątek: Grandia 2  (Przeczytany 1897 razy)

Offline neo rpgomaniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Upadły Anioł / Akademia mappingu
Grandia 2
« dnia: Czerwca 09, 2007, 11:28:09 pm »
Tak więc co sądzicie o tym wspaniałym jrpg?

Według mnie jest to wspaniały tytuł który spokojnie może konkurować z najlepszymi produkcjami a głownie dzięki świetnej fabule i niesamowitymi zwrotami akcji. Zastosowano tu ciekawy system walki, a animacje czarów mimo upływu lat nadal zachwycają. Muzyka stoi na bardzo wysokim poziomie i często przysparza graczowi dreszczy. Jak już wspomniałem największą zaletą gry jest jej genialna fabuła i niezwykle charakterystyczne postacie. Bardzo ciepło wspominam tą grę i przy niej przeżyłem przygodę :3
Czekam na wasze opinie co do gry. Też uwielbiacie High Princess Selene? ^^

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Grandia 2
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:31:13 pm »
wręcz przeciwnie ;] nie lubiłem Selene. Milelnia była najlepsza w tej grze ;] Grandię 2 wspominam jako mój pierwszy oryginalny jRPG jaki nabyłem w empiku. Grało się bardzo miło, ale niestety irytowała mnie minimalnie jeszcze większa liniowość niż ma to miejsce w Final Fantasy. Gracz prawie cały czas był prowadzony za rączkę. Nie można było zabłądzić, zgubić, się, zawiesić... ale co racja to racja, fabuła była przednia. Muzyka... hm, nie wiem, nie wbiła mnie w fotel. dawno już nie grałem. heh, ale póki co trochę poczeka. póki co nie mam czasu na granie ;/
Kame Hame Ha

Offline neo rpgomaniak

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • Upadły Anioł / Akademia mappingu
Odp: Grandia 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2007, 01:25:32 pm »
No rzeczywiście Milenia miała niezwykle charakterystyczny charakterek xD W żadnym innym rpgu nie spotkałem tak wyrazistej postaci jak ta. No, ale High Princess Selene też jest niczego sobie :D Taka mistyczna i bardzo tajemnicza i zua xD. Z tą liniowością zgodzę się. Mimo to nie było tak źle i wspaniale mi się grało ^^

MarvelliX

  • Gość
Odp: Grandia 2
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2007, 01:54:11 pm »
"chew on this babe"
imo g2 bylo troche za krotkie i za malo jakis pobocznych dunow bylo... muzyka niczego sobie klimat nadawala a niektore utwory nawet na liscie winampa mam ;f ... Samą Milenie mam w okienko tlena wstawiona ;p

Offline speed3r

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Grandia 2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 14, 2007, 09:43:18 am »
Grandia II

2 lata temu doszedłem do pewnego momentu i straciłem save'a.. nie mogłem się przemóc, aby od nowa przechodzić tą grę (mam oryginał na PC). W piątek jednak usiadłem z zamiarem jej ukończenia. Doszedłem dzisiaj do tego momentu, na którym ostatnio skończyłem i co się okazało? Straciłem wtedy save'a na 1,5h przed końcem gry <ściana>.

Ogólna ocena gry : 6 / 10