Autor Wątek: MiM Online  (Przeczytany 36600 razy)

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #280 dnia: Grudnia 04, 2012, 11:37:30 am »
Zastanawiam się czy jeszcze w tym roku zagramy?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #281 dnia: Grudnia 04, 2012, 01:42:49 pm »
Ja też. Jestem robotą zawalony w tej chwili, ale ciągle pamiętam o tym. Nie będę wam obiecywał nic w tej chwili.

Offline noniusz

  • Soldier
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 24, 2012, 10:54:46 am »
aaaaaaaaaaaaa trafiłem chyba do raju:) piszcie kiedy bedziecie grać, ale ostrzegam że z czasem to ciężko mam i ciężko będzie się zgrać, ale może się uda:)
gg:2874059
mail: noniusz87@gmail.com
zastrzegam sobie jedną rzecz!! pierwsza gra ze mną będzie ciężka bo będę wszystko obczajał (ale oczywiście na tyle na ile będzie sie dało to się przygotuję:)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #283 dnia: Grudnia 24, 2012, 12:08:42 pm »
Powtórzę, co GM kiedyś powiedział:
A) jesteś tu nowy, nikt cię tu nie zna, nie mamy żadnej pewności, że po tygodniu nagle nie znikniesz i będzie trzeba cię natychmiast usunąć.
B) jesteśmy w tak zaawansowanym stadium, że dodawanie nowych mija się z celem (nie licząc, że mają bardzo małe szanse na rozwój, z wszystkimi "monstrami" które biegają po planszy).

Jeśli tak bardzo chcesz z nami grać, posiedź chwilę, udzielaj się na forum, daj się lepiej poznać, i może w następnej sesji cię dołączymy.
PS: następna sesja za szybko nie przyjdzie, bo na razie nikt nie zamierza iść po koronę, a sam Tant ma tak zapchany harmonogram, że robi jeden ruch na miesiąc.

PS2: Tant, zrób nam prezent wigilijny i zrób choć jeden prosto opisany ruch :)
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #284 dnia: Marca 01, 2013, 10:33:27 am »
Rozumiem,że już nie będziemy grać,bo nie wiem jak reszta,ale ja już nawet zapomniałam gdzie jestem heh.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #285 dnia: Marca 01, 2013, 01:02:27 pm »
z tronu zstąpiła bestia, wkroczyła na niższe kręgi, wybiła wszystkich poszukiwaczy i żyła długo i szczęśliwie. da end.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #286 dnia: Listopada 22, 2013, 05:59:25 pm »
Na Steamie, Talisman: Digital Edition, czyli cyfrowa wersja Magii i Miecza, którą tu gramy (albo raczej graliśmy, bo GM nie ma dla nas już żadnego czasu) w końcu doczekał się trybu online multiplayer (dotąd można było grać tylko na jednym kompie).
Testował grę z komputerem i choć AI ma swoje momenty ynteligencji, to grało się ciekawie. Chętnie bym wypróbował z żywymi graczami, najlepiej rywalami z forum. Gra na razie kosztuje 13,99 euro (co przy aktualnym kursie 4,19 daje ok. 60 zł). Jako że to jest "wersja beta" (a dokładniej early access) to wciąż może wyskoczyć parę bugów.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #287 dnia: Listopada 22, 2013, 07:42:43 pm »
Ta, wiem o tym, nawet dostałem wersję Prologue. Wersję Digital mam na Wishliście, planuję kupić jak będzie -75% kiedyśtam. Można się umówić, że wezmę pakiet 4 egzemplarzy (tak zazwyczaj taniej wychodzi) i rozdam wybrańcom, a wy mi potem oddacie. No ale musimy na zniżkę poczekać.

Co do MiMa forumowego, to między innymi przez ten release Talismana trochę mi się grać odechciało. Z mojej strony to było więcej roboty niż wstępnie zakładałem, a ostatnio mam też nawał roboty. Powrót teraz byłby już trochę trudny, w szczególności, że nikomu się specjalnie nie śpieszyło do Korony. A jak teraz jeszcze niektórzy (np. Reaver) znają oficjalny Talisman mają taktyczną przewagę nad resztą hehe. Tak więc chyba mam kolejny porzucony projekt na koncie ;/ Jeżeli kiedyś do niego wrócimy, to już pewnie od zera, ale mówię, w obliczu faktycznej, profesjonalnej wersji Talismana, odrobinę mija się to z celem.

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #288 dnia: Listopada 22, 2013, 08:04:19 pm »
A co powiesz na 25% które teraz zrzucili. Szczerze, trochę powiem, że jestem sam na tyle chętnym zagrać z kimś znajomym, że bym sam, teraz, za-sponsorował 3 gifty (132 zł, przy mojej pracy to pikuś, a dodatkowo Barbórka za rogiem) oczywiście jak zjawią się jeszcze 2 chętni (ciebie Tant nie muszę pytać).
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2013, 08:09:51 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpnia 08, 2014, 09:38:50 pm »
Talisman: Magia i Miecz, Reaktywacja.

Co powiecie na próbę reaktywacji naszego planszowego PBFa? Pomysł trochę budował się we mnie, aż w końcu postanowiłem sprawdzić, czy jest szansa na kopnięcie tego truchła do życia.

Moja koncepcja wygląda następująco: większość rozgrywki będzie wyglądała podobnie jak wcześniejsza wersja, czyli GM (prawdopodobnie ja heh) będzie rzucał kostką, ciągnął karty i opisywać wszystko na forum, a gracze będą decydować gdzie iść, z kim walczyć i co kupić w sklepie. Oczywiście będą małe zmiany: zamiast wersji z 2 gen wprowadzę nowszą wersję 4 gen, gra jest technicznie taka sama, z wyjątkiem wprowadzenia żetonów losu, pozwalające rzucić kością jeszcze raz, opisy będą znacznie krótsze w stylu "znalazłeś miecz, który postanowiłeś wziąć ze sobą" itp., zasady będą bardziej bliższe oryginałowi, z jedną talią kart przygód, zamiast kilku talii żeby niektóre zdolności i zaklęcia nie dawały komuś nagłej przewagi. Pierwotnie myślę o użyciu bazowej gry z ekspansją Żniwiarza (wyprzedzę pytanie, tak, mam wszystkie ekspansję (dostępne w Polsce) i tak jestem szalony).
Oczywiście nie wszystko mam do 100% obmyślone, wciąż myślę nad prowadzeniem gry po staremu, gdzie ruch rozpiszę wszystkim naraz, wstrzymując postacie które mogą mieć wspólne miejsce docelowe, choć może to mieć problemy z kilkoma kartami, jak np. zaklęcie teleportacji.
Dalsze plany obmyślę jak tylko pojawi się jakaś chęć od użytkowników. Fajnie żeby było przynajmniej 4 chętnych, po czym pomyślimy co dalej, czy jest sens żebym zaczął skanować karty.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpnia 10, 2014, 11:49:15 am »
Ja jakby co chętny, raz w życiu mógłbym być graczem heh.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpnia 10, 2014, 05:17:09 pm »
Jeżeli nie byłoby problemu to bardzo chętnie spróbuje razem z Wami.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpnia 12, 2014, 03:13:04 pm »
Ja w sumie też mogę. Proponuje z dodatków Królową Lodu i Panią Jeziora, żeby większe urozmaicenie kart było, bez dodawania plansz kolejnych ;)

Jak masz wszystkie dodatki to można by też pomyśleć nad alternatywnym zakończeniem, jednym z takich które przyspieszają rozgrywkę, żeby nam się to nie ciągnęło w nieskończoność.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2014, 03:16:10 pm wysłana przez Morchol »

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpnia 13, 2014, 07:14:18 am »
Muszę najpierw zrobić skan wszystkich kart, a następnie je odpowiednio skalować, żeby do planszy pasowały, co trochę czasu mi weźmie, więc na razie tylko baza i Żniwiarz. Nad resztą pomyślimy później.
I'm in Space!

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpnia 18, 2014, 08:38:49 pm »
nie ma dzies wersji zeskanowanej juz? nie musi byc po polsku nawet, chyba wszyscy znaja engrisha ;x

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpnia 18, 2014, 10:02:12 pm »
Nie jestem tak cierpliwy, żeby szukać skanów, a 4 edycja nie jest tak popularnie przeskanowana jak dwójka, nawet u anglików, no chyba że ktoś będzie chciał mi pomóc w poszukiwaniach.
I'm in Space!

Offline DrepagPL

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 78
  • If you want fight, just say!
    • Zobacz profil
Odp: MiM Online
« Odpowiedź #296 dnia: Marca 09, 2015, 03:50:12 pm »
No, to jak? Jeżeli to dojdzie do skutku, to ja się zgłaszam.